J Een belangrijke dag voor de kop- en staartclubs Een klein maar belangrijk programma Zoekt gij betrouwbaar Personeel? j Plaats dan een „Omroeper" j I voor 80.000 gezinnen Dag van kansen en gevaren ZAL FEYENOORD ZICH HERSTELLEN? ZATERDAG 12 MAART 1938 IS^GRii PAPAMOT brengt naast de gniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiffliiiiiiiiiiiiiiiTiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiin^ gimiiiiiiiiiiiiHiimiiHiiiiiiiiiiiiiiniiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiy v 0' '4WmM m mmM33x$im mmMM Wh De J EERSTE KLAS K.N.V.B. Go AheadHeracles de big match in Oostook in het Noorden kan de beslissing vallen Voortdurende spanning in het Zuiden PRACHTIGE WOL THANS EEN GEHEEL NIEUW IDEE IN MAN DBREIGAREN „7n&t ■éft&ne&ê xiLenktmin irduqqeA," EERSTE KLASSE l.V.C.B. De Zuidelijke kampioens candidaten in actie Staartclubs hijschen het noodsein R.K. Bondselftallen oefenen Voorbereiding voor de a.s. Missie wedstrijden V e taan zetting V Da. E. RICHTERS KRUIDENTHEE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE 72e jaargang No. 23 FOTOREPORTAGE •y ■yy y: 'Si rv Luit. kol. H. W. Klerk de Reus, chef van het veterinair hospitaal te Breda, wien eervol ontslag verleend is uit den militairen dienst Z. K. H. Prins Bernhard is Vrijdagavond, vergezeld door s Prins Aschwin, van zijn bezoek Dr. Schuschnigg, de thans afgetreden Oostenrijksche Bondskanselier, aan ^"i°nc'®in bij zijn aankomst te Innsbruck, waar hij zijn rede hield betreffende teruggekeerd, de te houden volksstemming, welke inmiddels is uitgesteld e aankomst te Vlissingen ••V vï: - -V. L '"*1 Neville Chamberlain begeeft zich naar het Engelsche Leon Blum doet den journalisten mededeeling omtrent zijn besprekingen fo ministerie van Buite^andsche^aken^voor de besprekingen verband met de vorming der nieuwe Fransche regeering de nieuwste vlootaanwinst der K.P.M., bestemd voor de Oriënt—Java Afrika lijn, is Vrijdag via Afrika naar Ned. Indië vertrokken. Het schip passeert het IJ te Amsterdam Laat in de competitie vele clubs be ëindigen morgen hun programma vallen ditmaal de beslissingen. In II kan morgen het kampioenschap aan Peyenoord of Haarlem ten deel vallen. In III aan Go Ahead of Heracles. In de af deelingen I, II, III en V is de definitieve bezetting van de laatste plaats te wachten, al zou het niet te verwonderen zijn, wanneer hier of daar een extra-wedstrijd noodig bleek. De in afd. I met spanning tegemoet geziene ontmoeting tusschen D.W.S. en Ajax heeft doordat de blauw-zwarten verleden week het kampioenschap veroverden, wel eenigszins aan beteekenis verloren. Echter zal Ajax niets on beproefd laten, het den nieuwen kampioenen zoo iastig mogelijk te maken. Daarentegen zal D.W.S. alles op alles zetten om de zoo succesvol verloopen competitie met een overwinning op zijn voornaamste concurrenten af te" sluiten. Als bij elke plaatselijke ontmoeting is van den uitslag tusschen deze ongeveer gelijkwaardige clubs weinig te zeggen, al zou een gelijk spel ons niet verwonderen. Van meer beteekenis is de derby tusschen Excelsior en Sparta. De Spangenbewoners hebben thans een voorsprong van twee punten op hun evenmin erg fortuin lijke stadgenooten. Hoewel Excelsior zich wel niet zoo gemakkelijk in den hoek zal laten drukken, mogen de Spartanen toch wel in staat geacht worden het gelijke spel dat zij noodig hebben om zich veilig te stellen, te bemachtigen. R.F.C. kan thuis van V.S.V. win nen en daarmee de eervolle derde plaats be houden. Bij V.U.C.—K.F.C. en D.F.C.—A.D.O. zullen de krachten elkaar weinig ontloopen; de resultaten zijn trouwens ook van zeer geringe beteekenis. In de andere Westelijke afdeeling heeft Fey- enoord de kans op het kampioenschap nog in eigen handen. Maar gemakkelijk zullen de sta dionbewoners het niet hebben, want Xerxes zal er zeker een sportief genoegen in zien, het zijn stadgenooten zoo lastig mogelijk te maken. Mochten de rood-witten een misstap begaan, dan ligt Haarlem, dat Zondag j.l. zijn kans behield, op de loer om de Rotterdammers van de eerste plaats te verdringen. Wel zal de club uit de Spaamestad het bij Stormvogels even min cadeau krijgen, maar wanneer er serieus wordt aangepakt, kunnen Smit c.s. toch wel op den vollen buit beslag leggen. Voor de onderste plaats kan de beslissing morgen even eens worden verwacht. H.D.V.S. dat Blauw-Wit ontvangt, kon misschien wel een klein succesje boeken, maar D.H.C., dat thuis C.V.V.. te bekam pen krijgt, heeft zeker geen mindere kansen. De Schiedammers zullen er waarschijnlijk dan ook wel niet in slagen, D.H.C. nog voor de eindstreep te passeeren. Tenslotte kan H.B.S. op Houtrust van 't Gooi winnen. In 't Oosten wordt Zondag de kroon gezet op de spannende nek-aan-nek-race tusschen Go Ahead en Heracles. De hoekstadmenschen, die Zondag hun achterstand van twee punten te niet zagen gedaan door een verrassende neder laag van hun mede-gegadigden, ontvangen deze thans in eigen home en zullen hun onverwacht weer grooter geworden kans op den titel nu wel niet gemakkelijk laten-glippen. Wij houden het dan ook op een kleine overwinning en dus een hernieuwd kampioenschap voor de Deven- ténaren. P.E.C., dat met twee punten achter stand op Hengelo onderaan staat, zal thuis tegen A.G.O.V.V. misschien z'n laatste kans kunnen benutten om daarvandaan te komen, doch heeft 't moeilijker dan Hengelo, dat toch al safe zou staan wanneer het Tubantia één pun tje winst wist te ontnemen. De Tubantianen zijn echter in deze competitie uitstekend voor den dag gekomen en zullen zich geheel geven om de derde plaas die zij thans innemen, te blijven bezetten. Dat zij hierin door een over winning op Hengelo zullen slagen is zij het uit andere oogmerken P.E.C.'s eenige hoop! Verder worden nog gespeeld de wedstrijden N.E.C.Z.A.C. en WageningenEnschede, wel ke de thuisclubs mogelijk een kleine overwin ning opleveren. In het Zuiden gaat de strijd nu nog hoofd zakelijk tusschen P.S.V. en N.A.C. De Eind- hovenaars, die niet zooals wij Maandag abusie velijk schreven aan één puntje voldoende heb ben om de kampioensvlag te mogen hijschen, kunnen gemakkelijk winnen van N.O.A.D. en daardoor hun kansen verbeteren. Wel wordt de positie van de Tilburgers door een nederlaag steeds hachelijker, maar dat zij voor een ver rassing zullen zorgen, lijkt ons toch uitgeslo ten. N.A.C. zal aan Eindhoven de handen vol hebben, maar kan de beide punten toch wel in Breda houden. Moeilijker lijkt ons de taak van Willem II dat thuis B.V.V. te bekampen krijgt. De Bosschenaren hebben theoretisch ook nog een klein kansje op de perste plaats, maar mo gelijk heeft de zware nederlaag van de vorige week tegen P.S.V. hen zoozeer ontmoedigd, dat zij daar zelf weinig vertrouwen meer in heb ben. Van dat standpunt uit bezien is het niet onmogelijk, dat Willem II een puntje in de wacht sleept. Roermond dat deze week door de overwinning van Bleyerheide op N.O.A.D. on deraan is gekomen, is op eigen veld tegen M.V.V. evenmin kansloos, terwijl Juliana thuis wel een kleine meerderheid over Longa zal too- nen. In het Noorden kan morgen het kampioen schap Be Quick ten deel vallen. De Groningers dienen daarvoor zelf thuis van Veendam te winnen. Na het gelijke spel tegen Sneek zullen de Groningers nu wel alles op alles zetten om verder puntenverlies te voorkomen. De overwin ning die zij Zondag op Veendam kunnen beha len, zou voor hen voldoende zijn wanneer G.V. A.V. in Assen voor Achilles het hoofd moet buigen, wat lang niet uitgesloten is, al zullen ook deze Groningsche kampioenscandidaten heel hun reserve gebruiken om nu geen puntje meer te verliezen. Hoogezand's lot wordt beslist wanneer het in Sneek verliest, waartoe het ongetwijfeld wel zal komen. Immers ook Sneek staat nog niet veilig en zal dus wel zorgen het veege lijf te bergen, nu het daar 'n behoorlijke kans toe heeft. Heerenveen zal vermoedelijk in Leeuwarden tegen de club van dien naam wel te zwak blijken. Velocitas evenwel kan tegen H.S.C. wel een klein succesje boeken. JAARBEURS-STAND 4076 Doordat behalve in Den Bosch alle dis trictselftallen zich voorbereiden voor de komende Missiewedstrijden, is voor Zondag een vrij beperkt competitieprogramma vast gesteld. Onbelangrijk zijn de ontmoetingen in de verschillende afdeelingen geenszins. In Zuid I krijgt Valkenburg zijn laatste kans op den titel te verdedigen. De Zuid-Limburgers treffen het echter niet dat zij op bezoek moeten bij R.K.N.A.C., dat onderaan de ranglijst bengelt en elke poging tot lijfsbehoud zal aangrijpen. Valkenburg kan echter geen puntje meer missen wil het zijn theoretische aanspraken op de eer ste plaats behouden. Wordt alles op alles gezet, dan voorzien wij wel een kleine overwinning voor de bezoekers. Ook R.K.O.N.S. heeft nog een klein kansje. Hat heeft in zooverre geluk, dat het-dit moet gaan verdedigen bij Sittardsche Boys, die bij den uitslag weinig of geen belang meer heb ben. Toch zullen de Schaesbergers zich ten volle moeten geven willen zij op den geheeleii buit beslag leggen. In Zuid II heeft Brabantia een vrij gemakke lijke kans zijn leiderspositie te handhaven. Een dracht, dat in Eindhoven op bezoek komt staat nog wel niet veilig, maar zal zijn positie toch niet ten koste van de kampioenscandidaten verbeteren. Kolping gaat naar Best Vooruit en kan daar eveneens winnen. Best Vooruit echter zou zich door een zege veilig stellen en zal het aan goeden wil dan ook niet laten mankeeren. Mogelijk dat het daardoor eenig resultaat kan boeken. Hetzelfde geldt voor Mulo, dat met éen overwinning op Schijndel eveneens uit den brand zou zijn, doch daaraan evenmin als Best Voor uit een gemakkelijk karweitje heeft. S.V.B.— R.K.T.V.V. is een onbeteekenende ontmoeting tusschen twee vrijwel gelijkwaardige clubs, moge lijk is een draw hiervan het gevolg. In Oost mag V.V.G. nu toch werkelijk niets meer verliezen wil het nog uit den diepen put ko men, waarin het zoo langzamerhand is verzeild geraakt. De club uit Gaanderen heeft daartoe Zondag wel een kansje, daar het bezoek krijgt van Achilles, welks krachten evenmin te hoog dienen aangeslagen. Een klein succesje mag de thuisclub dan ook wel worden toegeschreven. Daarnaast hebben de hekkesluiters een in ze keren zin gerechtvaardigde hoop op een eventu eel falen van N.E.O., dat thuis tegen Lob. Boys een zwaren strijd tegemoet gaat en niet op een winstpuntje mag rekenen. In West I is slechts één wedstrijd vastgesteld, doch deze is van zeer groot belang. De Meer hoeft namelijk bij N.E.A. ook al een der zwak ke broeders maar één puntje te veroveren om zich definitief veilig te stellen en daarmede het lot van V.V.Y. definitief te bezegelen. Wü ver moeden, dat het daarop ook wel zal uitdraaien. In West II kan Onze Gezellen met Graaf Willem gelijk komen wanneer het op eigen veld van Spartaan wint. Het is echter een vrij moei lijke kans en wij durven den Haarlemmers beide puntjes dan ook niet als zekere winst voorspellen. In ieder geval zal de spanning in deze afdeeling nog wel eenige weken voortduren. In vier districten worden morgen oefenwed strijden gespeeld als voorbereiding van de bonds elftallen voor de komende Missie-wedstrijden. De strijd in Limburg gaat der traditie-getrouw tusschen Noord- en Zuid-Limburg. De opstelling der elftallen is als volgt: NOORD: doel: De Poell (Wilhelmina)achter: Broens (Wilhelmina), Oelers (RIOS); midden: H. Theelen (F.C.V.), Van Leersum (Venl. Boys), Hallmans (Nivea); voor: Maes (Wilhelm.), J. v. Eijk (Steyl), Janssen (Nivea), Van Heel (Steyl), Scheffers ("Wilhelmina). ZUID: doel: Stille (R.K.V.V.L.)achter: Schreurs (V.V.H.), Veenhof (Kimbria); midden: HUeber (V.V.H.), Jurgens (Laura)Van Haastert (R.K.V.V.L.); voor: Mertz (Kimbria), Bremen (Kerkrade), Klinkenberg (Chèvremont)v. d. Hof (Kerkrade), Schings Jr. (Kerkrade). In Oosterhout speelt het Bredasche elftal op het terrein van S.C.O. een oefenwedstrijd tegen den Westelijken eerste-klasser WA uit Amster dam. Het elftal van Breda is als volgt samenge steld: Doel: Jos. Voeten (Roosendaal), achter: C. Aarts (Gilze), Jos v. Dongen (Dongen); midden: J. Oomens (R.A.C.), H. de Leeuw (Cosana), J. Sprangers (Groenwit); voor: A. v. d. Veeken (Dongen), P. Simons (D.N.L.) B. Beerenschot (DNL)P. Beenhakkers (SCO), Jos. Martens (R.A.C.). In het district Haarlem speelt het vertegen woordigend elftal op het terrein van V.V.Z. te Zaandam tegen de aldaar resideerende vereeni- ging. De Haarlemmers verschijnen in de volgen de opstelling: Doel: W. Alsemgeest (DHL): achter: A. Noom (GVO), Gigengack (DHL); midden: ontsiert en is schadelijk Drinkt dagelijks de bloedzuiverende, vet* verwijderende Richters Kruidenthee. ZIJ doorweekt de In- Uw lichaam opeenge hoopte. schadelijke substanties en doet vetkussens en dikke enkets reeds In korten tijd verdwijnen. U voelt zich weer lit en opgewekt. Ook in tabletvorm Vanaf 80 ct p. pak. Groot pak f 1.50 (extra sterk f 1.75) Troost (Excelsior), v. Lingen (Excelsior), Kehnen (Spartaan); voor: Wijbenga (WZ), v. d. Linden (HBC), v. Gelderen (GVO), C. Al semgeest (DHL), Koning (Volendam). Het Utrechtsche elftal speelt in Huihuizen een oefenwedstrijd tegen het team van den kring Arnhem. De opstelling van de beide elf tallen is als volgt. Utrecht: doel C. Pot (HMS)achter: G. Verhoeven (Huihuizen), Spijker Jr. (Emos); midden Trentelman (Vosta), Pik (VDZ), v. d. Linden (Zw. Vooruit)voor H. v. Uhm ('s-Hee- renberg), V. Poort (EMM), N. Majoor (LVV), G. Wiggers Snr. (Vosta), de Hosson (HMS.) Arnhem: doel: Eilers (St. Jan), achter: Hen driks (VDZ), Degen (RVW); midden: Walra ven (Huihuizen), Milder (Huihuizen), Emste (St. Jan); voor: Schut (St. Jan), v. Rijze- wijk (Velox), Jansen (Huihuizen), T. Winkel (RKHW), Eggink (St. Jan.) In Parijs wordt ieder jaar het Passiespel op gevoerd en ofschoon dit in een armenwijk en met behoeftige middelen gebeurt, blijkt uit de foto's bij het eerste artikel in deze nieuwe K. I., dat die eenvoudige Parijzenaars aan hun too- neel wijding weten te geven. Interessant is ook de beschouwing, die Jan Voskuil geeft bij een aantal afbeeldingen van sierlijke vederkunst uit den tijd dat de ganzepen het teekenstift van artisten was. Na dit bewonderd te hebben gaat de lezer met een Zwitsersche expeditie het Hi- malaja-gebergte in, om daar veel belangwek kends te ontmoeten. Na een korte kennisma king met Gregorius I, den Grooten, als Heilige van de week, wordt men voorgesteld aan den Hoogen Raad der Nederlanden, van welk hoog college een prachtige reportage wordt gegeven. De weleerw. heer H. de Greeve houdt zijn tweede lijdensmeditatie en dat is weer een over weging vol rijke gedachten. Op de middenpagi na's zien we den kameel in handel en wandel uitgebeeld. Reinaert schrijft over de politie en de film, de weerkundige over stapelwolken en de redactie van de vrouwenrubrieken over on derwerpen, die iedere Eva aan het hart gaan. Bij de vertellers zien we H. B. van der Sande met een pakkende schets: Soldaten trekken voorbij; George Clifford geeft een aardigen flits: Spokenen Domijn Keiler een avon tuurlijk verhaal: Ik deed het voor een vrouw. Daar naast staan de twee boeiende romans. De kleurplaten zijn reproducties naar het werk van bekende schilders: Herman Moerkerk toont een Volendammer in stoere rust en An- toon van Welie brengt een Passiebeeld: De drie getrouwen. De Narrenkap brengt weer een groote af wisseling van verhalen, anecdotes, prenten en zooveel meer; ook Okki heeft alles om de kin deren te voldoen, en zoo mogen we zeggen dat de K.I. in haar geheel weer een vreugde is voor de huiskamer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4