D t zou He groote inruil-campagne begint 15 Maart ö&i&a, QhoxfJU HoJuJUtKaot - JiaohieM- KEUK 9 DELACH DER GODEN „ERESOINKA" MAANDAG 14 MAART 1938 V D.H.V.B.-elftal speelt gelijk met V.V.Z. B.S.M. kampioen Bij aankoop van een PHILIPS 890a, ontvangt IJ tot 140.— voor uw oud toestel Een behoorlijke partij voetbal Van de eerste klasse D.H.V.B. afd. Centrum Feestavond D.H.V.B.-uitslagen 3e KLAS K.N.V.B. ZEEMEEUWEN—AHRENDS V.C. 2—3 BloemendaalS.D.Z. 30 SCHOTEN—ZANDVOORT 1—3 ScheveningenHillegom 11 HillinenA.S.C. 25 R.C.H.—H.V.C. 2—2 E.D.O.H.F.C. 3—1 HOCKEY B.M.H.C.De Batavieren 35 ZandvoortH.H.Y.C. II DAMES-HOCKEY Rood-WitH.O.C. 2—3 R.K. DAMESHOCKEYCOMPE- TITIE 1937-'38 Stand op 6 Maart 1938 Uitslag der wedstrijden op 13 Maart DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND Persoonlijk kampioenschap Clubcompetitie 3e klasse HONKBAL Honkbalclub Haarlem HENGELSPORT Haarlemsche Hengelaarsbond LAWNTENNIS Tennispark „Duinwijck" Thans 2 pond van het zuiverste, ver pakte zout voor 1 dubbeltje. NEZO Kilo-pak 10 ets. Koninkl. Nedeijl. Zoutindustrie Boekelo Ruim 2000 toeschouwers bevolkten het fraaie Zaandamsche R. K. Sportpark, om getuige te zijn van den oefenwedstrijd van het DHVB-elf- tal tegen WZ 1. Er was van behoorlijk voetbal sprake, waarbij WZ uitstekend partij heeft gegeven, maar overigens bleef het, vooral in de tweede helft, een uiterst tam partijtje, waarbij spannende mo menten sporadisch voorkwamen. Technisch voerde het DHVB-elftal den boven toon, maar dit nadeel wisten de Zaandammers door meer enthousiasme ongedaan te maken. Dat het geen eenzijdige wedstrijd is geworden, was te wijten aan min of meer gelukkige om standigheden, doordat het bondselftal enkele uitstekende krachten miste. Zoo was v. Linge (Excelsior) geblesseerd, Wybenga (WZ) moet op medisch advies eenige weken rust houden eh Koning (Volendam) had een belangrijken com- petitiewedstrij d. De thuisclub had ter versterking twee gas ten in haar gelederen, ni. Jaap Mol van RKAV en Sierhuis van GVO. In het DHVB-elftal was feitelijk maar één speler, die boven de anderen uitstak en dat was de internationaal Gigengack, die er dezen mid dag, behoudens een mistrap, uitstekend in was, Hij was uiterst moeilijk te passeeren, waarbij zijn opstellen, ingrijpen en plaatsen opviel. Na hem dient Tok Alsemgeest genoemd te worden, die in de tweede drie kwartier het meest de aandacht trok door zijn listig en fijn spel, gepaard aan een beheerscht schot. De overigen deden ver dienstelijk werk, maar maakten toch meerdere fouten. De enkele malen, dat keeper Alsemgeest er aan te pas moest komen, deed de Delftenaar dit op goede wijze, maar kort voor de rust was een niet klemvast houden van het leder oorzaak van een doelpunt. Noom naast Gigengack was goed, maar dient het plaatsen veel beter te ver zorgen. In de halflinie deel spil Slok (Santpoort) nuttig werk, echter meer verdedigend dan aan vallend. Troost (Excelsior) was stukken r-' .der dan de HBC-er Draayer, die, hoewel niet slecht spelend, toch geen opvallend werk deed. In de voorhoede viel de Winter (WE) tegen en ging van v. Gelderen (GVO) weinig uit. Over den wedstrijd zelf nog het volgende: Het bondselftal trok direct goed combineerend op het Zaandamsche doel af, waarbij reeds na twee minuten v. d. Linden de score opende (0—1). Hierna ging het spel meer gelijk op, maar door slordig plaatsen der Zaandammers ontstond er weinig gevaar, totdat na 22 minuten Jaap Mol een vrije schietpositie wist te benutten (11). Uit een voorzet van Martin melkte v. d. Linden er 12 van, maar nog voor de rust was de stand weer gelijk, toen Bayens van een fout, die kee per Alsemgeest maakte, profiteerde (22). Na de hervatting was de fut aan beide zijden er geruimen tijd uit. Nadat Tok Alsemgeest met een fraai schot, waaraan Wiegman heelemaal niet te pas kwam, het Bondselftal de leiding had hergeven (23), zag het er even naar uit, dat de gastheeren onder den voet zouden worden ge- loopen. Maar WZ slaagde er weer in het spel te verplaatsen en tenslotte gaf Jaap Mol met een listig pasje Blakenburg gelegenheid den uiteindelijken gelijkmaker onhoudbaar in te knallen (33). In den Zondag gespeelden wedstrijd (resteerende 15 minuten) is het B. S. M. gelukt tegen Alphensche Boys de 21-stand niet alleen te handhaven, doch zelfs op 31 te brengen, waardoor B. S. M. kam pioen geworden is der le klasse D. H. V. B. afd. Centrum. In de eerste minuut werd niet gescoord. Nadat gedraaid was, speelde B. S. M. iets meer op den aanval, wat tenslotte een fraai doelpunt tengevolge had. Van der Meij zette vanaf de buitenlijn hoog voor doel en Vernooij kopte den bal fraai langs den Alphen-keeper. Hiermede was het pleit beslecht en kwam het einde met onveranderde stand. Onmiddellijk hierna werd B. S. M. gehuldigd door Alph. Boys bij monde van hun voorzit ter, den heer Breukels, die na zijn felicitaties B. S. M. een fraaien bloemenmand aanbood. Vervolgens werden bloemen aangeboden door de supportersvereeniging en door den heer Weijers, namens St. Deus Dedit. Nadat de heer v. d. Meer, voorzitter van B. S. M., dank had gebracht voor de gelukwen- schen, werd de wedstrijd tegen Alph. Boys vriendschappelijk uitgespeeld. Met blanco stand werd wederom begonnen en de wedstrijd werd door B. S. M. met 31 gewonnen. De vereeniging B. S. M. werd opgericht 23 Mei 1923 en viert in Mei a.s. haar 15-jarig bestaan. In de eerste jaren kwam B. S. M. uit in de vierde klasse van den D. H. V. B. en na vier jaren behaalde zij haar eerste kampioenschap. Twee jaar daarna volgde de promotie en sinds dien was B. S. M. altijd in de running voor de bovenste plaats. 2 jaar lang bleef B. S. M. in de derde klasse; toen ging ze naar de tweede klasse. De vereeniging groeide onder leiding van de heeren de Wit en Nieuwenhuijzen en in 1932 werd B. S. M. kampioen der 2e klasse D. H. V. B. en promoveerde naar de eerste. Tot nu toe was B. S. M. steeds een candidaat voor de bovenste plaats, doch steeds was er een sterkere tegenstander, die telkenjare met den titel ging strijken. Nu echter is het den Groen zwarten gelukt beslag te leggen op de bovenste plaats na een zwaren strijd met D. E. K. B. S. M. bezet de bovenste plaats met de volgende cijfers: Gesp. 16; gew. 12; gel. 3; verl. 0; punten 27. Wij wenschen B. S. M. van harte een goede en voorspoedige promotie-competitie. Zondagavond had in verband met het be haalde kampioenschap een feestelijke bijeenkomst plaats in de zaal van Oud Berg en Dal, waar B. S. M. in al zijn geledingen tegenwoordig was. Nadat de voorzitter van de feest-commissie dezen avond had geopend, sprak de voorzitter van B. S. M., de heer v. d. Meer, zijn groote voldoening uit over het behaalde kampioen schap en dankte vervolgens de spelers van het eerste elftal voor het behaalde succes en sprak den wensch uit, dat B. S. M. er in mag slagen door een faire en sportieve promotie-competitie den I. V. C. B. binnen te gaan. Door den geestelijken adviseur, kapelaan Emmelkamp, die hierna het woord voerde, werd o.m. de nadruk gelegd op de groote beteekenis van een bloeiende sportvereeniging in Katholiek verband, welke van zoo groot belang is voor het jeugdwerk in de parochie. Namens het district-bestuur Haarlem van den D. H. V. B. sprak de heer Hornstra, terwijl voorts nog de voorzitter van Alliance geluk- wenschen en bloemen aanbood. De spelers van het eerste elftal werden ver volgens nog verrast met een zeer aardige atten tie van mevr. v. Deudekom, die hun een insigne met de initialen van B. S. M. aanbood, terwijl zij de vereeniging een bal cadeau deed. Tenslotte had de groote verloting plaats. De eerste prijs, een dames- of heerenrijwiel, is ge vallen op nummer 1597. De avond werd met gezellig samenzijn be sloten. Afdeeling Noord le klasse A Volendam 3DOSS 3 Reserve 2e klasse A Union 2KGB 2 3e klasse AZouaven 1DVO 1 B Con Zelo 1Meervogels 1 Reserve 3e klasse A W-Rood 2—EVE 2 Afdeeling Centrum le klasse A India 1Purmer. 1 The Unity 1—ZPC 1 ASVO 1NV A 1 2e klasse Reserve 2e klasse A Wilskracht 3—De Meer 3 WA 3St. Martinus 2 Reserve 3e klasse. A India 3DOSS 4 Constatius 2Zwaluwen 4 B Wilskracht 5NEA 3 CThe Unity 3—Gezellen Vier 2 4e klasse A St. Louis 2VIC 3 Reserve 4e klasse A De Meer 5NV A 2 ZPC 3—DOSS 6 B DOSS 7Constant. 3 C NV A 3Purmerend 2 DOSS 9—WA 7 Afdeeling Zuid le klasse A Westl. 1St. Lodewijk 1 PFC 1—AVV 1 Reserve le klasse A DHL 2Aeolus 2 Graaf Willem II 2Spartaan 2 GDA 2Bl. Zwart 2 3—1 0—2 7—2 1—1 02 1—3 4-2 4—2 1—5 2—2 2—1 2—0 4—2 4—2 1—7 2—5 0—4 5—0 1—4 3—4 0—6 2—1 4—2 4-5 1—1 Afd. Noord: Vios—APC 3—2, Voorwaarts—St George 22. Afd. Centrum: 1B: Geel Wit—DEK 4—1- BS M—Alph. Boys 3—1 (BSM kampioen). Res. IA: HBC 2—Onze Gezellen 2 5—1. 3COnze Gezellen 3OIV 2 14; Concordia 2Geel Wit 2 02; DSS 2TZB 15. Res. 4: Onze Gezellen 5—BSM 3 0—6; TYBB 7Santpoort 4 52 District Haarlem Uitslagen: B: Alliance—HBC b 06. D: HBC—DSS 06; Onze GezellenBSM 41. E: Onze Gezellen—BSM 2—1. Nacompetitie: A: TYBB—VVF 4—0; OIV—HBC 1—5 B: Geel Wit—HBC 4—2. C: HBC—TYBB 4—2. Adspiranten: Onze Gezellen cTYBB b 72; DSS a- BB c 2—1; TYBB a—Onze Gezellen a 0—3 ■TY Terol trapt voor Zeemeeuwen af; verder zijn Keesman en Drommel in den rechtervleugel op genomen en W. Keur als linksbinnen. Na wederzijds verkennen nemen de gasten met een fraai doelpunt de leiding (0—1). Zeemeeuwen komt er dan even beter in, zijn dan overtuigend sterker en na een enkelen buitenspel-aanval krijgt Drommel het leder, geeft op het juiste moment zuiver af aan Keesman, die het leder in de touwen jaagt. Gelijk (11). Kort daarop neemt Ahrends opnieuw de leiding; uit 'n vrijen trap wegens handsbal stompte de keeper het le der in eigen doel. Daarna is het rusten. De linksbuiten Fransen van Zeemeeuwen krijgt thans iets meer te doen: enkele goede voorzetten van hem worden door den keeper on derschept. Daarna valt een groote matheid over het spel van Zeemeeuwen. De linksbuiten van Ahrends staat herhaaldelijk ongedekt en scoort dan ook het derde doelpunt (13). Het goede veldspel van Ahrends is aantrek kelijk om te zien, terwijl het spel van Zee meeuwen steeds saaier wordt. Uit een penalty wegens hands verkleint Fransen Jr. den achter stand (23). De keeper van Zeemeeuwen weet door snel uitloopen nog enkele gevaarlijke aan vallen onschadelijk te maken, waarna het einde komt met een 32 zege voor Ahrends. Deze ontmoeting heeft Bloemendaal niet al te veel moeilijkheden opgeleverd. SDZ bleek over een aardige verdediging te beschikken, maar verder viel er in het spel niet veel te waardee- ren. Aanvankelijk was het krachtsverschil tus- schen beide partijen niet zoo groot. Wel waren de aanvallen der Bloemendalers gevaarlijker maar het benutten van enkele eenvoudige kan sen bleef achterwege. Na vijftien minuten spe len plaatste Noordhof met een eenigszins for tuinlijk schot het leder in het SDZ-doel (1—0). De gasten kwamen nu iets meer in den aanval, maar zonder veel moeite bleef de Bloemendaal- verdediging de situatie meester. Na de hervatting werd het overwicht der thuisclub zóó sprekend, dat het voor iedereen duidelijk was, dat Bloemendaal ging winnen. Deels door goed verdedigen van SDZ maar voor namelijk door het niet benutten van de kansen duurde het nog geruimen tijd voordat v. d. Meij de Bie met een kalm schot den stand op 2—0 bracht. Ook na dit doelpunt bleek SDZ niet bij nederigste arbeid wordt van eeuwige waarde, mits hij metzuivere intentie wordt verricht. machte het spel te verplaatsen. Uit een goeden aanval der Bloemendaal-voorhoede bracht Cas- see met een onhoudbaar schot den eindstand op 3—0. Na een emotievollen wedstrijd heeft Zand- voort verdiend gewonnen. Beide ploegen zijn volledig, als de scheids rechter beginnen blaast. Wij zien een gelijk op- gaanden strijd, met de aanvallen van Zand- voort iets gevaarlijker. Schoten speelt niet zui ver genoeg en de bal wordt slordig geplaatst Eerst na een half uur gelukt het de Munck, uit 'n goeden pass hard in te schieten (01). Dan komt Schoten opzetten en een goeden voorzet van links schiet Zwart nog nuaast. Bij 'n wor steling voor het Schoten-doel weet Luiting te scoren (02). In de tweede helft hetzelfde spelbeeld en Zandvoort heeft het beste spel. Na tien mi nuten stopt Boeser een schot verkeerd. Hij slaat de bal voor de voeten van de Munck en deze schiet hard in (03). Nu komt Schoten wat meer opzetten. Bij een goede kans tot doelpun ten begaat een Zandvoort achterspeler een ern stige overtreding. De penalty schiet Hetem juist naast. Deze teleurstelling ontmoedigt Scho ten niet. Uit een voorzet van rechts kopt Klooster keurig in (13). Het einde komt met een verdiende Zandvoort- overwinning. Hillegom trapt al en de thuisclub neemt meteen den bal over. Direct beantwoordt Hille gom met een pittigen aanval, die ook op niets uitloopt. Als weer de gevaarlijke rechterwing van Sch. er vandoor gaat en keurig afgeeft aan den midvoor, verzuimt Hillegom aan te vallen; deze vrije schietkans benut hij door in den uitersten hoek te schieten. Snel golft het spel heen en weer, waarbij de thuisclub iets gevaarlijker is, maar Hillegom bezweert ieder gevaar. Tot aan rust blijft het een vlug gespeelde wedstrijd, zonder dat een der partijen kans ziet het doel te vinden. De tweede helft begint met een sterk aanval lend Hillegom en de thuisclub moet alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Maar dan komt Scheveningen los en met lange trappen, hoewel niet zuiver geplaatst, komen de Groen- Witten opzetten. Bij een dezer doorbraken wordt het een scrimmage voor doel en Winkelaar tikt den bal langs den uftgeloopen keeper. Hoemeer de thuisclub komt opzetten des te beter vlot het verdedigingsbloc. Vooral Voges en v. d. Aar on derscheiden zich en telkens weten zij opluch ting te brengen. Met de thuisclub sterk in den aanval is de tijd verstreken en heeft Scheve ningen een kostbaar punt verspeeld. Reeds spoedig heeft de fanatieke doorzetter De la Bije succes, wanneer de verdediging blijft staan en hij ongehinderd kan inschieten (0—1). Hillinen komt niet verder dan de Leidsche halflinie en is ongevaarlijk. De roodzwarte rechtsbinnen Zeegers wandelt langs drie spe lers en scoort het tweede doelpunt (02). Kort hierop loopt de beste man uit de Leidsche voor hoede, De la Bije, een tegen de lat geschoten bal in doel (03)) waarmede de spelers de eerste helft besluiten. In het tweede gedeelte zien we een herleefd Hillinen. Thans wordt energiek gewerkt en ge tracht het verloren terrein te herwinnen en de A.S.C.-ers worden gedwongen zich terug te trekken. De druk op Freijser's heiligdom wordt zwaar en hoewel hij zich meesterlijk weert, is een schot van Freeke Jr. hem toch te machtig (13). Luide aangemoedigd komt blauw-wit terug en na een heftige scrimmage werkt War- merdan de bal over de lijn (23). Er zijn nog 20 min. te spelen en Hillinen ziet dat het nog kan. Met kunst- en vliegwerk houdt A,S,C,'s verdediging stand. Tot tweemaal achtereen trapt een back den bal vanaf de doellijn weg. Ieder oogenblik kan de gelijkmaker verwacht worden, maar een plotselinge uitval bezorgt AE.C. een corner, die door Goslings wordt be nut (24). Hillinen geeft zich gewonnen en in de laatste minuten scoort Mooter nog een goed vijfde doelpunt (25). A.S.C. verdiende de zege door zijn goede eerste helft. Aanvankelijk hadden de H.V.C.-ers door hun agressief optreden eenig overwicht, doch toen de R.C.H.-voorwaartsen wat meer tempo in hun spel legden, was er direct een duidelijke meer derheid van de thuisclub, die na ongeveer een half uur na een goeden voorzet van Paape door v. d. Horst in een 10 voorsprong werd omge zet. De H.V.C.-keeper kreeg toen herhaaldelijk gelegenheid zich te roeren en hij deed dat uit stekend. Na een goeden dribbel van Paape kreeg Hoo- gendoorn den bal op de rechtsbuitenplaats, uit diens voorzet ontstond, na eenig heen en weer getrap, weer door v. d. Horst het tweede doel punt voor R.C.H. 2—0. Wel deed H.V.C. nóg enkele pogingen den achterstand te verkleinen, doch Metten c.s., bezweerden het dreigende ge vaar, zoodat met 2—0 voor de Racing gedraaid kon worden. Na de rust had de wedstrijd in zooverre een ander beeld dat nu H.V.C., door haar sterk aan vallend optreden R.C.H. tot groote krachtsin spanning dwong, terwijl van R.C.H.-zijde ver geten werd zelf het tempo aan de tegenpartij op te leggen. Aldus had de verdediging volop werk, waarbij vooral Kors zich door zijn goed opstellen en ingrijpen wist te onderscheiden. Enkele doorbraken van R.C.H. werden door de H.V.C.-defensie onschadelijk gemaakt, totdat na een half uur ongeveer het schier onvermijdelijke gebeurde, de midvoor verkleinde den achter stand tot 21. R.C.H. zag het gevaar niet in, H.V.R. rook haar kans en door fel aanvallend spel bracht hij herhaaldelijk den bal voor het R.C.H.-doel. In de laatste minuut van den strijd ontstond toen op gelukkige wijze de gelijkmaker toen via de knie van den linksbinnen de bal in het RCH-doel sprong. Met 22 kwam het einde van den strijd. Dat de HFC-ers van plan waren het jubileum van hun voorzitter Spoelder met een overwin ning te bekronen, bleek uit den eersten aanval, die schitterend door Verhagen gekeerd werd. Daarna was EDO meestal beter en sterker. Het veldspel van de rood-zwarten was dikwijls zeer fraai, maar kundig verdedigen van v. d. Togt c.s. belette EDO voor rust reeds de lei ding te nemen. Eerst in de tweede helft heeft EDO resulta ten behaald. In die periode zat het HFC nog al eens tegen, maar de HFC-voorhoede schoot zeer slecht. In de EDO-voorhoede is v. Zaanen uitgevallen en vervangen door v. Geemer, die het spel nog niet verleerd bleek te zijn. Na een schitterend schot van Bas Timmer mans tegen den paal, benut Spek Sr. fraai de geboden kans (10). Een mistrap van Ten Have is HFC noodlottig daar Spek Jr. bliksem snel toeloopt en scoort (20). EDO speelt in deze periode uitstekend en een prachtige combinatie wordt door Bas Timmer mans bekroond (30). HFC blijft voor doel knoeien! Een buitenspel goal van Spek Sr. wordt niet toegekend, daarna wordt Schijvenaar in vollen ren vlak voor doel gehaakt. Den strafschop stopt de kranige HFC- doelman zeer mooi. Drijver redt de eer door een voorzet van Hoek keurig ineens in te schieten (31). De belangstelling voor dezen wedstrijd was zeer groot. De Batavieren verschenen in de volgende opstelling: L. de Looper (d), Wib- bins, Overing (a), Sparenberg, H. de Looper, Cu perus (m), J. v. d. Hagen, Schook, Cramer, Ca- viët, Esser (v). B.M.H.C. speelde met Schmeinnk rechtsbinnen, Breitenstein links-binnen en de Hilversummer C. v. d. Hagen voor Brusse op de rechtsachterplaats. Onmiddellijk na de bully werd een zeer hoog tempo ingezet. Er werd voortreffelijk hockey vertoond en in technisch opzicht deden de spelers weinig voor elkaar on der. Het is ons een raadsel waarom H. de Loo per de spilplaats in het Nederlandsche Elftal niet bezet, want wat de Hilversummer ook de zen middag weer liet zien was onverbeterlijk. De Roos kwam hem zelden voorbij en het ope nen van het spel naar de vleugels leverde een voortdurend gevaar op voor de Haarlemsche verdediging. Esser en Caviët voor de rust, Schook en J. v. d. Hagen daarna brachten den bal herhaaldelijk in den slagcirkel. B.M.H.C. gaf uitstekend partij. De linkervleugel kon het hooge tempo niet volgen. Gunning krijgt zijn ouden vorm weer terug en Schmeink deed vooral in de eerste speelhelft op zijn oude plaats zeer goed werk. Tenslotte gaf de betere middenlinie der gasten den doorslag. B.M.H.C. nam door de Roos uit een strafcorner de lei ding, doch lang duurde het niet of Schook maakte gelijk. Een periode van overwicht der Batavieren leverde een 2de zeer fraai doelpunt van Caviët op, gevolgd door een derde van Schook na missen van den overigens zeer goed spelenden Dalmeyer. voor de rust sloeg de Wit voor de 2de maal uit een strafcorner den bal in het net. De tweede speelhelft stond op een minder hoog peil, alhoewel het spel zeer aantrekkelijk bleef. Het samenspel in de Haarlemsche voor hoede vlotte over het algemeen minder goed. Twee fraaie doelpunten van Schook, waarbij de verdediging niet vrij uitging en een derde door de Roos benutte strafcorner gaven den Batavie ren een verdiende 5—3 zege. Alhoewel B.M.H.C. niet slecht speelde, werd de gemiddelde hoogte van den competitiewedstrijd toch nog niet be reikt. Bij de Batavieren excelleerde H. de Looper en ook Sparenberg in de middenlinie viel op. In de voorhoede was Schook de beste en meesl productieve speler. Zandvoort speelde den eersten promotiewed strijd tegen H.H.Y.C. II. De strijd eindigde zoo als hü begonnen was en de anders zoo produc tieve Zandvoortsche voorhoede zag geen kans langs de hechte Haagsche verdediging heen te komen. Trouwens aan beide zijden was het aanvalsspel het zwakste. Het merkwaardige is wel dat H.H.Y.C. II de degradatie te verdedi gen heeft tegen H.H.Y.C. III, waartegen Zand voort op 27 Maart doen strijd moet aanbinden. In ieder geval heeft Zandvoort een fraaie kans laten voorbijgaan om de leiding te nemen, want op Waalsdorp liggen vele voetangels en klemmen. Het lot van B.M.H.C. IV is bezegeld. Ook de derde wedstrijd tegen Groen Geel werd met 5—2 verloren, zoodat de degradatie een feit ge worden is. Togo II en Groen Geel hebben thans met 4 punten uit twee wedstrijden de leiding genomen. Zandvoort II zette den strijd om de promotie beter jn dan het eerste elftal, door het zwakke Kievieten II met 3—1 te slaan. Leiden IV, Strawberries in en Oh Kay II zijn in deze afdeeling de elftallen, die met de twee eerstgenoemde om de twee plaatsen in de 3de klasse een halve competitie spelen. Na B.M.H.C. a is ook het C-elftal der junio res erin geslaagd door een 71 overwinning op Amsterdam b het kampioenschap van de B- aideeling Amsterdam—Haarlem te behalen, op den voet gevolgd door B.M.H.C. b. B.M.H.C. a verloor slechts één wedstrijd van H.B.S. (30), RMH.C. b één wedstrijd van Strawberries II ra* c"eifial bleef ongeslagen. De jonge B.M.H.C.-ers scoorden 174 doelpunten en 39 tegen. Ook de Alliance-juniores, die in af deeling A de 2de en in afdeeling B de derde plaats bezetten, houden een belofte voor de toekomst in. De traditie wil dat H.O.C. steeds te Heem stede wint en ook in den laatsten door Rood Wit gespeelden competitiewedstrijd is er geen uitzondering op den regel gemaakt. H.O.C. kreeg in de eerste speelhelft een 20 voorsprong, waarbij het tweede doelpunt zeker te voorkomen geweest zou zijn. °ok in de tweede helft had Rood Wit het beste van het spel. Wel maakte H.O.C. No. 3, doch ook nu was Rood Wit meer in het bezit van den bal dan de gasten. Mej. Jongeneel be nutte voorzetten van rechts en links om den achterstand tot 32 in te loopen. De noodige korte en lange corners leverden geen resultaten op en H.O.C. won zonder wijziging in den stand, die de krachtsverhouding in het veld niet juist weergaf. De strijd om de plaats in de promotieklasse gaat thans tusschen Rood Wit II en Amers foort, dat 't Gooi II met 21 versloeg, waardoor 't Gooi li degradeert. Een gelijk spel op Zondag a.s. in den wed strijd Rood Wit IIAmersfoort is voor Rood Wit II voldoende om te promoveeren. B.D.H.C. UI verloor onvolledig uitkomend met 41 van de Staart, waardoor de kansen op het behoud van het 2de klasseschap voor B.D.H.C. III vrijwel verkeken zijn. H.B.S. II deed zeer goed werk door het sterk geachte H.L.C. met 3—1 te slaan. H.B.S. II maakt nu een goede kans om zich te handha ven. N.V.A. 13 4 6 3 11 9 4 3 2 10 Thor 14 10 2 2 22 10 6 3 1 13 Wilskr. I 10 1 6 3 5 10 2 4 4 8 Wilskr. II 8 2 5 1 5 The Unity 12 1 9 2 4 Quick 12 7 4 1 15 8 4 1 3 11 Hurry up I 12 10 1 1 21 10 4 2 4 12 Hurry up II 15 6 7 2 14 10 2 6 2 6 L.H.S. 13 7 4 2 16 Olympia 10 3 5 2 8 Keep fit 9 2 7 4 Olympia (Leiden)Hurry upl (Overveën) A02 Thor (A'dam)—Keep fit (Den Haag) A 12—0 Wilskracht II (Amsterdam)Turry up I (Over- veen) B 12. Voor bovengenoemden wedstrijd, tevens voor wedstrijd kampioenschap van Nederland, werd te IJmuiden de derde ronde gespeeld. De uitslagen luiden als volgt: M. Herben—C. Heesakkers 20. P. BalmH. Rump o2. Jac. BosseJ. Lucas 2—0. G. HaverG. Meijssen 2—0. De stand is thans als volgt: Jac. Bosse 3 2 1 0 5 J. Draijer 2 2 0 0 4 G. Haver 3 2 0 1 4 M. Herben 3 1 1 1 3 H. Rump 2 1 0 1 2 G. Meyssen 3 1 0 2 2 P. Balm 3 1 0 2 2 C. Heesakkers 2 0 1 1 1 J. Lucas 3 0 I 2 1 Uitslagen 2e klasse. Groep A: J. WullemsH. Teeuwen 20; M. Homburg A. Zegwaart 2—0; J. Kaandorp—B. Willemse 11; J. Valk—J. v. Soest 20. Groep B: J. Spijkers—<J. Witteman 2—O; J. Wftteman W. Hubbers 20; F. v. d. Burgt—J. v. d. Ploeg 20; N. NieuwenhuizenJ. Spijkers 02; N. Teeuwen—J. Luiten 02. Groep C: P. LubbeJ. Wilhelmus 11; J. Warmerdam —F. Langelaan 0—2; P. Out—J. v. Horick 2—0. Te Heemstede werd de laatste en zeer be langrijke wedstrijd St. Bavo II—O.D.I. gespeeld. Laatstgenoemde bleek overwegend sterker en won met groote cijfers. Het is thans vrijwel zekker, dat D.C.H. uit Heemskerk kampioen wordt. De uitslagen waren als volgt. St. Bavo II— O.D.I. J. Wullems—Fr. Out 0—2; C. Prins—A. de Haan 20; J. PrinsP. de Jong 02; S. Die- pendaalH. Schreurs 11; P. CamphuïzenA. Reeuwijk 1—1; L. BoomsJ. Weijers 0—2; J. Witteman—L. v. Schie 0—2; B. Willemse— J. Wilhelmus 11; R. NieuwenhuizenF. Lange laan 11; C. KoomenP. Alleman 02; totaai 6—14. De HC Haarlem hield een zeer druk bezochte jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris werd na een kleine verandering goedgekeurd, evenals dat van den penningmeester. Volgens reglement waren alle bestuursleden aftredend doch herkiesbaar. Alleen de penning meester, de heer J. Maree, kon niet herkozen worden, daar hij inmiddels naar Sittard ver huisd is. In zijn plaats werd de heer J. Veenhof gekozen. Van het feit dat de heer Maree wel aanwezig was, maakte de voorzitter gebruik door aan Maree dank te brengen voor alles wat hij voor „Haarlem" heeft gedaan en hem als herinnering aan dien tijd een zilveren vierkleu ren potlood met inscriptie aan te bieden. Tot afgevaardigden naar de vergadering van den N.H.B. werden gekozen de heeren L. Dijk huizen en H. Hunik. Zondag 13 Maart werd door bovengenoemden bond een onderlinge wedstrijd gehouden op bovenmaatsche witvisch in de Leidsche Vaart tusschen Vogelenzang en Hillegom. Voor den wedstrijd was de animo groot. Hoewel het weer prachtig was, kon de vangst matig genoemd worden. In totaal werd een aantal van 97 stuks gevangen. De eerste vijf prijswinnaars waren: 1. F. Schmit Jongbloed, 2. A. v. Broekhuizen, 3. F. Werve, 4. Brand, 5. J. C. Schouten. Na afloop van dezen geanimeerden wedstrijd werden de prijzen met eenige welgekozen woor den uitgereikt door den voorzitter der H.H.B. in het clubgebouw der H.H.B. lunchroom Hom mels aan de Zomervaart. De banen op bovengenoemd tennispark zijn voor het seizoen 1938 reeds ge iend. Er zullen R. K. clubjes voor geoefenden of ongecefenden gevormd worden, waarvoor men zich nu reeds kan aanmelden bij de Directie Wil- helminaweg 20, Zandvoort. NE M tod Nezo is niet jodium- houdend, kan Jozo dus niet vervangen. Hedenavond 8.15 u. Abonnement le serie VER. R'D. HOFSTAD-TOONEEL Dir.: COR V. d. LUGT MELEjERT Blijspel in 3 bedrijven door A. den Hertog Pr. excl. bespr.: 70, 105, 1.50, '2.20, 2.70 DONDERDAGAVOND 17 Maart, 8.15 uur GALA-AVOND VAN BASKISCHE KUNST Eerste en eenige optreden in Haarlem Wereldvermaard Baskiscli Nationaal koor (80 pers.); liet volledige ballet van de Académie Cboréogratlque van K|uzkadi, opvoerend oorspronkelijke balletten, volksdansen, tableaux, alles in authen tieke décors en costuums, ontworpen door Badkische schilders Medewerkend: De volledige Haarlemsche Orkest vereeniging Prijzen excl. bespreking: 70, 1.05, 1.50, 2.20, 2.70. Coupons geldig PI. bespr. vanaf Dinsdag 15 Maart van 103 uur. Tel. 10189

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 14