Felle vuurzee te Groningen Vierjarenplan in Oostenrijk DE INWILLIGING VAN POLENS EISCHEN De Duitschers in Tsjecho-Slowakije MacDonald achter Chamberlain Bombardementen in Spanje Het nieuws van heden GOEDERENVERKEÉR MÊT DUITSCHLAND DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM ZONDAG 20 MAART 1938 - OCHTENDBLAD DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21080 Groote loods en monteursafdeeling der F ongers-fa\>rieken verwoest Minister Funk met de uitvoering belast Mexicaansch protest Uoyd George bij Blum De regeeringstroepen hebben bij Madrid, een gebouw, waarin zich nationalisten hadden verschanst, ondergraven en verv olgens mijnen gelegd. Vreeselijk was de uitwerking toen deze mijnen tot ontploffing kwamen Littausch parlement erkent, dat de regeering tot aanvaarding gedwongen was Geruststelling in Europa Algemeene voldoening Gerechtelijk optreden tegen dagblad Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiii^ Mgr. F. E lessing O.S.C. De nieuw-gewijde bisschop koos tot wapenspreuk „Ook gij zult leven" In staatsinstellingen worden 22 Duitschers opgenomen Russisch kapitein in Japan veroordeeld Wegens varen in een verboden zóne MINISTERIE VAN LIBANON AFGETREDEN Op de twee Phoenix-eilandjes, die in den Stillen Oceaan op last van de Amerikaan sche regeering zijn bezet, ziet het er zeer onherbergzaam uit. De eilandjes schijnen echter als basis voor de luchtvloot van waarde te kunnen zijn Groote onteigening in Mexico Strenge maatregel tegen petroleum- maatschappijen ASSURADEUR TE OSS IN ARREST Een verklaring van den Britschen minister voor de Dominions Vertoog van Frankrijk en Engeland te Salamanca De opmarsch De Groot-Moefti acht zich beleedigd Hij begint een proces tegen een Britsch parlementslid Nederlandsche gezant te Rome Dr. Hubrecht heeft zijn geloofs brieven aangeboden DREIGENDE STAKING IN DE SIGAREN INDUSTRIE DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Overeenstemming bereikt over een nieuw verdrag HET EERSTE KIEVITSEI WAAROM NOG ELDERS ERGERNIS WANNEER DE ROEMER PRIMA IS? r NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Zaterdagmiddag te twee uur is in de garages van de Fongers-rijwiel- fabrieken aan den Heereweg te Groningen een groote brand uitge broken. De brandweer rukte direct met groot materiaal uit. De geweldige vlammenzee was tot ver in den om trek zichtbaar, terwijl dichte rook wolken zich boven de stad verhieven. Het verkeer in het drukke stadsge deelte moest worden omgelegd. Het dienstmeisje van mevr. Fongers, dat in den tuin liep, welke grenst aan de Fongers- rijwielfabrieken, ontdekte dat er vlammen kwamen uit de naast de fabrieken gelegen groote loods. Hoewel de brandweer met een groote motorspuit eenige minuten later reeds ter plaatse was, stond de geheele loods, ter grootte van 40 bij 20 Meter, bijna op hetzelfde bioment geheel in brand. Groote vlammen sloegen naar burten, terwijl dichte rookwolken Zich over de omgeving verspreidden. Aangezien deze loods gedeeltelijk als schil derswerkplaats is ingericht, gedeeltelijk een op- Slagplaats vormt van afval en oud biateriaal, brandde zij als een fakkel. In ver hand met den harden wind was het gevaar niet denkbeeldig, dat het vuur naar de eigenlijke fabrieksgebouwen zou overslaan. Nog een tweede motorspuit werd gealarmeerd, Welke de fabrieksgebouwen nat hield. Desondanks tastte het vernietigende vuur het dak aan, zoodat op deze wijze de brand over sloeg naar de monteursafdeeling. Acht slangen tot een totale lengte van plm. 1200 meter waren hoodig om het vuur tot de loods en de mon teursafdeeling te beperken, hetgeen na ander half uur gelukte. De groote hitte, welke de vuurmassa verspreidde, vormde voor de brand weerlieden een groote handicap. De blu&schings- Werkzaamheden stonden onder leiding van den brandweercommandant, den heer P. Ploegh. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat Werkjongens, die de fabriek des Zaterdags moe ten opruimen, achteloos een sigaret in de loods hebben weggeworpen. Het nablusschingswerk heeft nog gerulmen tijd in beslag genomen. De schade wordt door Verzekering gedekt. Berlijn, 19 Maart. (D.N.B.) Bij verorde- hing van minister Goering is de Duitsche mi nister van Economische Zaken, Funk, belast hfet het treffen van de noodige maatregelen t°t uitvoering van het vierjarenplan in Oos tenrijk. Op grond van deze machtiging heeft minister *|unk een deviezenbureau in Weenen geopena. ®en tweede verordening vormt den rechts grondslag voor de aanpassing van het goede renverkeer in Oostenrijk aan dat in het Duit- ^he rijksgebied. Generaal Loehr, de chef der vroegere Oosten- tijksche luchtmacht, is vanmorgen op het vhegveld Staaken te Berlijn aangekomen, om ö«ei te nemen aan een belangrijke bespreking 'h het rijksministerie van Luchtvaart. De regeering van Mexico zou hedenavond te Genève tegenover de internationale pers een Verklaring afleggen over de aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland. Babella, de permanente gedelegeerde van Me- **00 bij den Volkenbond, heeft namens zijn re- keering een brief gezonden aan den secretaris generaal, waarin hij krachtig protesteert tegen buitenlandsche agressie, waarvan Oostenrijk llet slachtoffer is geworden. Hij verklaart te genover de wereldopinie, dat het eenige middel 0,h vrede te verkrijgen en nieuwe internatio nale aanslagen te vermijden is, de verplichtin gen nakomen van het Volkenbondspact, als mede de verdragen en de beginselen van het 'hternationale recht. De Amerikaansche minister van Buiten landsche Zaken, Huil, heeft bekend ge maakt, dat de Vereenigde Staten de veree- Uiging van Oostenrijk met het Duitsche Rijk „de facto" erkend hebben. De Duitsche ambassadeur heeft Huil medegedeeld, dat hij de functies van den Oostenrükschen ge zant heeft overgenomen. v Tot degenen, die zich van het leven beroofd hebben, behooren de Oostenrijksche oud-minis ter van Binnenlandsche Zaken, Neustaedter fermer, Kurt Sonnenfeld van de „Neue Freie ^Tesse" en de geschiedkundige Friedel. Sij beschikking van den rijkskanselier zijn hot Oostenrijksche Post- en Telegraafbedrijf en 2.® Postspaarbank tot deelen van de Duitsche fÜkspost verklaard, en ondergeschikt gemaakt den rijksminister. Het kapitaal der Post- fhzarbank is op de Duitsche Post overge dreven. Parijs, 19 Maart (Havas). De Fransche jhjbister-president Léon Blum heeft in het v^tei Matignon Lloyd George ontvangen, den *°egeren Britschen minister-president. V. KOWNO, 19 Maart. (Havas). In zijn voor het Littausche parlement gehouden rede, welke werd uitgesproken terwijl de straten van Kowno met een dichte menigte waren gevuld, heeft de waarnemende minister-president, Stanisaus- kas, na voorlezing van het Poolsche ultimatum, o.a. gezegd „De Littausche regeering wendde zich ter stond tot de groote mogendheden, om hun aandacht op het gevaar, dat den vrede be dreigde, te vestigen en hun te verzoeken hun politieken invloed aan te wenden. Dientenge volge vonden herhaalde en dringende stappen plaats, welke echter het afzenden van het ul timatum niet verhinderden. Onder die om standigheden heeft de Littausche regeering be sloten zich aan de Poolsche eischen te onder werpen. De meerderheid van macht staat aan Poolsche zijde. Geweld is echter geen recht. De Littausche regeering moest dit beslüit nemen, hoewel zij weet, dat het geheele volk bereid is zijn onafhankelijkheid te verdedigen." Daarna werd de volgende motie inge diend: „Het parlement erkent, dat het mi nisterie genoodzaakt werd het Poolsche ul timatum te aanvaarden". Geen enkele af gevaardigde uitte hiertegen eenig bezwaar, zoodat de motie met algemeene stemmen werd aangenomen. In Reval, de hoofdstad van Estland, zijn he den de nota's uitgewisseld tusschen de gezan ten van Littauen en Polen, waarin gezegd wordt, dat de Poolsche en Littausche regee ringen hebben besloten, van heden af normale diplomatieke betrekkingen tusschen Polen en Littauen aan te knoopen. Generaal Skwarczynski, de leider van het Poolsche kamp der nationale eenheid, heeft bij een groote betooging ter eere van de Poolsch- Littausche verzoening gezegd: „Wij reiken Lit tauen de sterke broederhand. Het succes, dat- Polen op internationaal gebied bereikt heeft, zal het eerste van een geheele reeks successen zijn". De ongeveer 100.000 betoogers zongen het Poolsche volkslied en trokken, met muziek voorop, naar het huis van Smigly-Rydz, die lui de werd toegejuicht. Vervolgens werd de na gedachtenis van Pilsoedski geëerd. De betoo gers droegen doeken, met de opschriften „Kowno en Warschau zy aan zij" en „Poler. en Littauërs zijn broeders". De Poolsche openbare meening heeft met voldoening kennis genomen van de Littausche aanvaarding der Poolsche eischen. Men is van meening, dat beide landen er belang bij hebben, dat de betrekkingen in dit gebied van Europa normaal zijn. Men wijst erop, dat Po len streng het beginsel in acht neemt, dat elke staat volgens zijn eigen beginselen geregeerd wordt. Men is. van meening, dat de betrekkin gen tusschen Polen en Littauen tenslotte nog van hartelijken aard zullen worden. De onvoorwaardelijke aanvaarding der Pool sche nota door de regeering van Littauen waarbij het gevaar voor een conflict in Oost- Europa is vermeden, is te Genève met voldoe ning ontvangen. Men wijst er voorts op, dat deze aanvaarding de onschendbaarheid en onafhankelijkheid van Littauen niet in het geding brengt, en daar om had men gisteren, zoowel te Genève als te Parijs en Londen,, den vertegenwoordigers van Littauen een gematigd optreden aangeraden. Het aanvaarden door de Littausche regee ring van het Poolsche ultimatum is ook te Parijs met voldoening ontvangen. Aangezien Polen er zich toe beperkte, een hervatting der normale betrekkingen met een nabuurland te eischen, was men hier van meening, dat Lit tauen zich hiertegen moeilijk kon verzetten Evenwel mag niet uit het oog verloren worden de wijze, waarop Polen in deze omstandighe den is opgetreden; het valt niet te ontkennen, dat deze methoden te baat zijn genomen, nadat het gebruik hiervan Hitler in staat had gesteld den „Anschluss" te verwezenlijken. BRUSSEL. 19 Maart. (Havas) Het parket van Brussel heeft een vervolging ingesteld tegen de leiders van een dagblad, dat een bericht ge plaatst had, volgens hetwelk last zou gegeven zijn tot mobilisatie van het Belgische leger in verband met den internationalen toestand. Deze publicatie zou een dalenden invloed hebben uit geoefend op de koersen ter beurze. Toen in een officieele mededeeling de onjuistheid dezer ge ruchten aan de kaak werd gesteld, trad een herstel in de koersen in. Verwachting: Meest matige Zuid-Wes- |j telijke wind, aanvankelijk helder tot licht h bewolkt, later toenemende bewolking, s droog weer, aanvankelijk weinig verande- EE ring in temperatuur, later iets kouder. EE Verdere vooruitzichten: Toenemende EE bewolking met later eenige kans op regen. EE illlllllllllllllllllllllllllll!lllllll!lllllllll!lliillllllllllllllllillll»lllilllillH Het wapen dat Z. H. Exc. Mgr. F. Blessing O.S.C., de Apostolische Vicaris van Bondo, die thans de bisschopswijding uit handen van Mgr. Delleprane heeft ontvangen, zich gekozen heeft, staat in nauw verband met den Missiearbeid van den bisschop en draagt als spreuk: „Et vos vivetis: Ook gij zult leven". Het schildhoofd van dit tweeledig wapen stelt voor den H. Geest in de gedaante van een duif met aureool als de fons vivus, levensbron, op een veld van goud en rood, symbool van het vuur, dat Hij door het bovennatuurlijk leven in de harten ontsteekt. Met Zijn genadelicht, uit gebeeld door een bundel van zeven stralen, de zeven gaven, daalt Hij neer op de aarde, die in zwarte duisternis des doods ligt, maar door de bestraling van Gods genade-zon het witte licht des levens ontvangt. Het onderste gedeelte is ontleend aan de Congoleesche vlag, gele ster op blauw veld. De witte band stelt den Uelé-stroom voor, waaraan het missiegebied van Mgr. Blessing zijn naam ontleent. Het kruis is dat van de Orde van het H. Kruis, dat Mgr. Blessing als een erfenis van zjjn Orde naar Congo meedroeg in zijn hart en dat ook daar zijn plaats vond als martel werktuig en als zegevaan. PRAAG, 19 Maart (D.N.B.) De Tsje- cho-Slowaaksche ministerraad heeft heden een decreet goedgekeurd, op grond waarvan in staatsinstellingen 22 procent Duitschers moeten worden opgenomen. Deze princi- pieele verordening moet volgens de bladen zoo uitgelegd worden, dat daar, waar meer dan 22 procent'Duitschers wonen, ook meer Duitschers in den staatsdienst moeten wor den opgenomen, en omgekeerd. De Tsjecho-Slowaaksche regeeringscoalitie breidt zich uit naar rechtsch. Bij decreet van den president der republiek en van den minister president is n.l. de afgevaardigde Jezek, verte genwoordiger van de nationaal-democraten, in het kabinet als minister van staat opgenomen. De partij van de nationaal-democraten is de oude partij van Kramar. Zij telt 13 uiterst rechtsch georiënteerde afgevaarigden. Deze par tij was in de oppositie sinds de breuk tusschen Kramar met Benesj en Masaryk, welke breuk kort na den oorlog ontstond. De intrede van de nationaal-democraten in de regeering betee- kent een eerste stap naar de vorming van de Tsjecho-Slowaaksche eenheid, waarvoor Milan Hodza, de minister-president zich veel moeite geeft. Het agentschap Ceteka publiceert een mede deeling, waarin gezegd wordt, dat de deze week gehouden vergaderingen der leden van de re geering vandaag geleid hebben tot een defini tief accoord, volgens hetwelk het beginsel van uitwisseling der bevoegdheden zal worden toe gepast op alle ministeries. Deze uitwisseling zal geleidelijk plaats vinden. Een wetsontwerp is in voorbereiding om een nieuw ministerie van Economische Zaken op te richten, en zoodra dit is goedgekeurd, zal den president der republiek worden voorgesteld, de portefeuille hiervan in handen te stellen van Jezek. TOKIO, 19 Maart. (Havas). De kapitein van het Russische vrachtschip „Koenetzstroi", die gerechtelijk vervolgd is omdat hij zich op 10 Februari met zijn schip tijdens een storm in öe versterkte Japansche zóne had begeven, is beschuldigd van schending van militaire ge heimen en veroordeeld tot een boete van 1000 yen. Het ministerie van de Republiek Libanon is Zaterdag afgetreden. De Kamer is in buiten gewone zitting bijeengeroepen. MEXICO CITY, 19 Maart. (Reuter). In het onteigeningsdecreet, dat heden uitgevaardigd is, wordt gezegd, dat de weigerende houding der Mexicaansche petroleum-maatschappijen het in hei belang van het nationale economi sche leven onvermijdelijk maakte, dat de re geering tot onteigening overging. Het decreet wordt onmiddellijk van kracht. Schadevergoe ding zal betaa^i worden over een periode van tien jaar. De president van de „Standard Oil Co. of New Yersey" heeft, toen hij het bericht van de onteigening der petroleummaatschappijen in Mexico vernam, te kennen gegeven, dat hij niet bereid is de confiscatie van een kapitaal van 450 millioen dollar te aanvaarden, en dat de voorwaarden der Mexicaansche regeering on mogelijk aangenomen kunnen worden, omdat zij den ondernemingen het bestuur onttrekken en de exploitatiekosten met ongeveer 41 millioen per jaar verhoogen, hetgeen ongeveer het dub bele van de opbrengst in de laatste drie jaar zou zfln. In verband met de onteigening der petroleum maatschappijen zijn de arbeiders der onderne mingen niet, zooals aanvankelijk in de bedoe ling lag, in staking gegaan. Zaterdagmiddag heeft de Koninklijke Mare chaussee te Oss te zijnen huize gearresteerd J. G. M. v. d. H„ assuradeur en directeur van een klein bankbedrijf aldaar. Hij wordt ver dacht van verduistering van een groot bedrag alsmede van oplichting. De boeken en beschei den zijn op last van de justitie in beslag ge nomen. LONDEN, 19 Maart (Havas). De Hritsche minister voor de Dominions, Malcolm Mac- Donald, van wien verteld werd, dat hij het af treden van Chamberlain zou willen bewerken, heeft in een bijeenkomst van de nationale ar beiderspartij verklaard „Mijn antwoord is het volgende: Naar mijn meening geeft de minister-president blijk van een oprechtheid, een moed en een wijsheid, die den besten politieken tradities van Engeland waardig zijn." LONDEN, 19 Maart (Reuter) Het Fo reign Office heeft een nota ontvangen van de Fransche regeering, waarin Groot- Brittannië wordt verzocht zich te vereenigen met een Franschen stap te Salamanca be treffende de luchtaanvallen op Barcelona. In de nota wordt er op gewezen dat de Fran sche actie meer het karakter draagt van een beroep dan van een protest. Tevens wordt uiteengezet, dat de Fran sche regeering de bewijzen in handen heeft, dat Franco gebruik maakt van vliegtuigen van Duitsch en Italiaansch fabrikaat. De bijzonderheden van deze bewijzen zijn nog niet onthuld. De nota wordt thans aan het Foreign Office bestudeerd. Havas meldt uit Parijs, dat de regeeringen van Frankrijk en Groot-Brittannië reeds stap pen ondernomen hebben bij de regeering van Salamanca wegens de luchtbombardementen op de burgerbevolking. Sedert het aanbreken van den dag cirkelen regeeringsvliegtuigen boven Barcelona, waar door de bevolking het vertrouwen herkregen heeft. Sinds meer dan 20 uur is de rust weer gekeerd. De stad heeft haar gewone aanzien herkregen en de winkels zijn weer open. Intus- schen worden nog steeds slachtoffers van de luchtaanvallen uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Drie rechtsche vliegtuigen trachtten de stad te naderen, doch zy werden door de re- geeringstoestellen verdreven. Het aantal dooden tengevolge van de luchtaanvallen op Barcelona is thans ge stegen tot 700, dat der gewonden bedraagt 1200. Naar vernomen wordt zyn tijdens het offen sief der troepen van Franco in Aragon tot aan de inneming van Caspe in totaal 93 plaatsen en ruim honderd gehuchten veroverd, waaronder Caspe en Alcaniz. De totale bevolking van het bezette gebied bedraagt 160.000 zielen, over een oppervlakte van 6000 vierk. K.M. Gemiddeld zyn de troepen 90 kilometer opgemarcheerd. 35 regeeringsvliegtuigen zyn neergehaald. Het aantal gevangenen bedraagt 10.000. De hoeveel heid buitgemaakte wapenen is nog niet te overzien. BEIROETH, 19 Maart. (D.N.B.) De Groot- Moefti van Jeruzalem, die in de buurt van Beirouth in ballingschap leeft, heeft een Lon- denschen advocaat opgedragen 'n proces aan hangig te maken tegen den Engelschen baron Rothschild, die als afgevaardigde in het Brit- sche parlement op 8 Maart persooniyke belee- digingen aan het adres van den Groot-Moefti heeft gericht. De Groot-Moefti is van plan in den loop van het proces het standpunt der Arabieren in de Palestijnsche kwestie uiteen te zetten. Uit Rome wordt gemeld, dat de nieuwe Ne derlandsche gezant, dr. Hubrecht, zyn geloofs brieven aan het Italiaansche staatshoofd heeft aangeboden. Zaterdag hebben de vertegenwoordigers der vier arbeidersorganisaties in de sigarenindustrie de huidige situatie in deze ny verheid onder oogen gezien. Vastgesteld werd, dat indien de werkgevers van 1 April a.s. af geen zeer belangryke ver betering invoeren tegen dezen datum de staking zal worden geproclameerd. Verschillende maatregelen, hiermede verband houdend, werden voorloopig vastgesteld. De organisaties zullen dezer dagen opnieuw bijeenkomen, teneinde definitieve besluiten te nemen. In de Tsjecho-Slowaaksche staatsinstellingen zul len 22 pet. Duitschers worden opgenomen. De nationaal-democraat Jezek wordt minister, waarschijnlijk van Economische Zaken. De Duitsche minister van Economische Zakeu, Funk, is door Goering belast met de uitvoering van het vierjarenplan in Oostenrijk. Het onteigeningsdecreet tegen de Mexicaansche petroleummaatschappijen is afgekondigd. Frankrijk en Engeland zouden een vertoog aan Salamanca richten naar aanleiding van de bombardementen op Barcelona. De Britsche minister MacDonald, van wien ge meend werd, dat hij een conflict had met Chamberlain, heeft een verklaring ten gunste van den Britschen premier afgelegd. Het Littausche parlement heeft erkend, dat de regeering te Kowno gedwongen was de Pool sche eischen te aanvaarden. Overeenstemming bereikt met Duitschland in zake het goederenverkeer. Memories van antwoord aan de Eerste Kanier over de begrootingen van Economische Zaken en van het Landbouw-Crisisfonds. Mr. W. J. Berger volgt mr. Besier op als pro cureur-generaal bij den Hoogen Raad. Felle brand in de Fongers-fabrieken te Gro ningen. Wederom geldelijke bijdragen ontvangen voor de grensbeveiliging. Beurs van New York: Stemming vast. De Regeeringspersdienst deelt het vol gende mede: Van 2 tot 19 Maart hebben te Keulen tus schen een Nederlandsche en een Duitsche commissie onderhandelingen plaats gevon den over de regeling van het goederenver keer tusschen Nederland en Duitschland, zulks in verband met het afloopen van de bestaande overeenkomst op 31 Maart a.s. Er ls overeenstemming bereikt over een nieuw verdrag, hetwelk zal loopen tot 31 December 1938, met dien verstande, dat wanneer dit verdrag niet vóór 30 November 1938 is opgezegd, het tot 31 Maart 1939 zal doorloopen. De tekst van het nieuwe verdrag, hetwelk op 19 Maart te Keulen werd onderteekend, zal dezer dagen worden gepubliceerd. Het verdrag wijkt op enkele punten af van de bestaande regeling. Deze afwijkingen hebben in het bijzonder betrekking op een wijziging in de administratie van de contingenten voor enkele belangrijke landbouw-artikelen, zooals boter, kaas en eieren. Te Keulen werden tevens besprekingen ge voerd over de vaststelling van de betalingscon tingenten voor den uitvoer van Nederlandsche en Ned.-Indische goederen naar Duitschland in het tweede kwartaal van het jaar 1938. In ver band met het feit, dat de clearing-achterstand van het eerste kwartaal 1938 bleef toenemen, was het noodig een verdere korting van de betalingscontingenten toe te passen. Toch bleek het mogelyk deze korting nog binnen beperkte grenzen te houden. De betalingscontingenten van het tweede kwartaal 1938 liggen over het algemeen niet onbelangryk hooger dan die in het overeen komstige kwartaal van het jaar 1937. Zaterdagmiddag laat heeft de heer W. van Hekeren aan den Westdijk te Alkmaar het eer ste kievitsei van dit jaar gevonden. Heiligeweg 39-45, A'dam. A. J. v. d. MADE OOK VOOR INDISCHE RIJSTTAFEL Stand op Zondag 1 uur v.m. 765 Vorige stand 767.5

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1