om dm da§ De avonturen vaneen verkeersagent je de zeven MAANDAG 21 MAART 1938 WIELRENNEN ^ie zijn superieur in de wielerwereld Volgens Paris Soir gaan Slaats Pellenaers en BuysseBilliet op kop" Derde nederlaag van Jef v. d. Vijver Loatti toonde zich opnieuw beduidend sterker tTen Scherens zegeviert in Antwerpen Van Vliet op de tweede plaats De Zesdaagsche te te Parijs P" lJnenburg maakt een leelijken val PAARDENSPORT ^Uitschland wint internationaal concours hippique te Genève Olmo wint MilaanSan Remo KORFBAL KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND RigtersbleekBlauw Wit 210 ZWEMMEN NAT. ZWEMWEDSTRIJDEN TE NIJMEGEN Fraaie tijd van Cor Kint op de 100 M. rugslag SCHERMEN BILJARTEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Schmidt wint den titel 2e klasse drie banden „Criterium" wint de wedstrijden van Studebaker Jaarvergadering Kon. Ned. Amateur Schermbond VOETBAL BELGISCHE EERE-AFDEELING Beerschot kampioen CONSTANTIUSALW. FORWARD 1—4 Sterk geflatteerde overwinning AJAX—BE QUICK 1—1 fcen redacteur van „Paris Soir" heeft zorg- ^flig aangeteekend, wat de uitslagen waren 'atl de belangrijkste koppel wedstrijden gedu- e,1fle dit winterseizoen in Parijs, Antwerpen, dissel. Gent, Dortmund, Munster, Keulen en kopenhagen verreden. Hij komt tot de vol gde ranglijst: 4 ex aequo: SlaatsPellenaers en Buysse— et met 7 overwinningen. DeneefDekuysscher met 3 overwinnin- ex aequo: van Schijndeivan den Broek, alsBoeyen, GirardGoujon, Archambaud— üimbretière, DefoortVerreycken, Bruneau ,,ys, ChristensenDekuysscher, Raesvan :asame, Grundahl Hansen—Stieler elk 2 erwinningen. Nederlanders nemen in dit milieu dus *61 een zeer behoorlijke plaats in. derden male heeft de Nederlandsché /Oateur-wereldkampioen Jef v. d. Vijver de eerderheid van den jeugdigen Italiaanschen k)0tier Loatti moeten erkennen. Zoowel in de ':de sprints als in de baanronde werd onze rdgenoot op gedecideerde wijze door zijn te- stander geklopt. het sportpaleis te Antwerpen zijn wieler- oflstrijden gehouden, waarvan het belangryk- nummer ongetwijfeld de omnium tusschen l sprinters was. Wel is waar heeft de wereld- ^Oipioen Scherens deze gewonnen, maar Arie ,;:r> Vliet legde hem het vuur toch na aan de de sprint had Scherens' bekende tactiek Jna gefaald. Bij het ingaan van de laatste s?cht lag Scherens nog twee lengten achter en j Oohts met inspanning van alle krachten ge spte het hem nog, met nauw merkbaar verschil J* eerste de eindstreep te passeeren. In de ,cutervolging nam Scherens door een hoog (.^Po na den start gedurende twee ronden 'bken voorsprong, maar daarna kon hij nog 50 m. voorsprong winnen. In den tijdrit s 6r 500 m. was tenslotte „Poeske" weer de e'ste; van Vliet had 2/5 seconde meer noodig de 500 m. Michard kon tegen zijn rivalen 7 op. i den wedstrijd achter motoren over 50 km. onze landgenoot Snoek niet veel in te bren- Hij eindigde op de laatste plaats met 475 achterstand. pijnenburg is Zondagavond omstreeks zes uur, {jb de renners in een kalm gangetje over de gingen, ten val gekomen, waarbij hij zich 1J ernstig bezeerde. In een der bochten plofte ipé landgenoot plotseling naar beneden. Hij °agde over zijn rechterknie en de aanwezige jT^eesheer achtte overbrenging naar het zie- ^huis gewenscht, ten einde een nader on- t2oek in te stellen. Onze landgenoot wilde t3°ndag is 't internationaal concours hippique Genève geëindigd. Als voornaamste nummer de landenwedstrijd op het programma. Ij, 6 Duitsche equipe toonde zich verreweg de en kreeg slechts 6% fouten, tegen Frank ly, 48, België 66 en Zwitserland 83. De beste ,Qividueele prestatie leverde luit. Huck, die met af" geen enkele fout maakte. t^PP het parcours waren twaalf hindernissën een maximale hoogte van 1.60 Meter opge- tj. 'd- Ongeveer 10.000 toeschouwers woonden 11 Wedstrijd bij. hier evenwel niets van weten en na enkele uren rust kwam hij weer in de baan. Hij wil in ieder geval met Wals den wedstrijd uitrijden. De stand was Zondagavond na de sprints van half elf: 1. KaersBilliet 273 pnt.; 2. IgnatDiot 219 pnt.; 3. Pelissier—Pellenaers 202 pnt.; 4. Pij nenburgWals 170 pnt.; 5. Archambaud— Guimbretière 87 pnt.; 6. Seres—Giorgetti 60 pnt.; 7. MagneSpeicher 59 pnt. Op één ronde: 8. Bouchard—Fournier 75 pnt. Op twee ronden: 9. EgliBoucheron 189 pnt.; 10. BautzWengler 75 pnt. Op acht ronden: 11. Pecqueux—Lesueur 174 punten. Een van de bekende wegwedstrijden, van Mi laan naar San Remo, over een afstand van 280 K.M., is gewonnen door den vroegeren wereld uurrecordhouder Guiseppo Olmo, die in de eindsprint uit een groep van vijf renners met een lengte voorsprong in een nieuwen recordtijd als eerste over de eindstreep ging. De uitslag luidt: 1. Olmo, tijd 7 uur 18 min. 30 sec., gemiddelde 38.517 K.M. (nieuw record). Op één lengte: 2. Favalli; 3. Bovet; 4. Gala- teau; 5. Mallet (allen zelfden tijd); 6. Bini; 7. Bartali; 8. Bailo; 9. Vignoli; 10. Bizzi. Na aanbieding van een weefspoel en de ge bruikelijke toespraken, fluit scheidsrechter Raggen uit Groningen twee volledige ploegc-n binnen de lijnen. Reeds na twee minuten heeft mevr. v. Dolder-Trooster de korf gevonden, doch wegens loopen is juist gefloten. Na een snel gelijk opgaand spel, weet A. de Cocq van Del wijnen te scoren (01). Beide partijen blijven fel aanvallen; een bal van mevr. v. Dolder- Trooster springt uit de korf terug. Later mist A. de Cocq van Delwijnen' een paar opgelegde kansen. Bij beide partijen zijn de verdedigingen in staat de aanvallen dadelijk te onderbreken, vandaar een vlug op en neer gaand spel zon der overwicht. Na 25 minuten weet mej. Douwes op fraaie wijze den voorsprong te vergrooten (02). In de 2e opstelling krijgt Rigtersbleek een strafworp te nemen, welke Schukkink mist, Na een half uur heeft R. Huizinga geluk en 't is 03, terwijl even voor de rust dezelfde speler vlak onder den paal er 0—4 van maakt. In de derde opstelling maakt direct de Jong een prachtig doelpunt, 0—5, terwijl de Bruin dade lijk daarop met een ver schot een mooi tegen- punt maakt (15). In het veldspel is voor de rust weinig verschil, hoewel Blauw-Wit tech nisch iets beter en iets schotvaardiger is. Rust komt met 15. De partijen spelen dan weer in eerste opstelling en de Amsterdamsche aanvallen worden iets gevaarlijker en na een kwartier heeft A. de Cocq van Delwijnen met een goed schot succes, 16, terwijl even later mevr. v. Dolder-Trooster een mooi tegenpunt maakt (26). Na 23 minuten weet W. Huizinga van een geboden kans te profiteeren (27). Bij Rigtersbleek weert het aanvalsvak Schukkink- van Dolder zich geducht; toch vergroot R. Huizinga den voorsprong, 28, waarna de Jong er al spoedig 2—9 van maakt. De achter stand schijnt „De Bleek" te ontmoedigen, Blauw-Wit wordt overwegend sterker. In deze opstelling geeft het vak van Duinhoven-de Jong mooie staaltjes korfbal te zien. De Jong maakt even voor 't einde het 10e doelpunt (210). Technisch legt Rigtersbleek het af. Bij de gas ten is het vak van Duinhoven-de Jong het beste vak, terwijl het vak van de Gebroeders Huizinga een minder aangenaam speltype heeft. Bij de dames is mej. Teisse de beste. Einde komt met 210. In het uitverkochte sportfondsenbad te Nij megen zijn Zondagmiddag nationale zwemwed strijden gehouden, georganiseerd door de Nij- meegsche Zwemclub 1921. Nederlandsche re cords werden niet verbeterd, maar toclj wa ren er, ondanks de vrij zware baan, eenige fraaie tijden te noteeren. Het mooiste nummer was wel de 100 m. rug slag voor dames. Het werd in den beginne een spannende strijd tusschen Cor Kint en Nida Senff, maar de Rotterdamsche zwemster nam tenslotte de leiding en liep steeds meer uit. In den buitengewoon goeden tijd van 1 min. 14.2 sec. tikte zij als eerste aan. Op de 400 M. borstcrawl voor dames werd Rie van Veen met groot verschil eerste voor Ali Stijl. Jopie Waalberg won de 200 M. schoolslag in 3 min. 2.8 sec. De uitslagen luiden: 50 M. borstcrawl dames (Oosten): 1. mej. Koster (A.Z.C.) 36 sec. 2. mej. van Dongen (N.Z.C.) 50 M. borstcrawl heeren (Oosten): 1. Kils- donk (N.Z.C.) 29.2 sec. 2. Eijlander (A.Z.C.) 100 M. borstcrawl heeren (Oosten): 1. van Setten (Neptunus) 1 min. 6.6 sec. 2. Sluiter (B.Z.Z.) 400 M. borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (R.D.Z.) 5 min. 30.2 sec. 2. Ali Stijl (A.D.Z.) 3. mej. Ladage (Z. C. Rotterdam). 200 M. borstcrawl heeren: 1. van der Kuil (S.Z.C.) 2 min. 20.8 sec. 2. Moolenaar (Het IJ.) 3. Ramack (R.Z.C.). 200 M. schoolslag dames: 1. Jopie Waalberg (A.D.Z.) 3 min. 2.8 sec. 2. Doortje Heeselaars (O. D. Z.). 3. Jopie Stroomberg (het Y). 200 M. schoolslag heeren: 1. Korpershoek (V. Z. C.) 2 min. 55.4 sec.'2. de Vries (Star) 2 min. Smitshuyzen (A. Z. '70) gediskwalificeerd. 100 m. rugslag dames: 1. Cor Kint (Z. C. Rotterdam) 1 min. 14.2 sec. 2. Nida Senff (A. D. Z.) 3. Dini Kerkmeester (Z. C. Rotterdam). 100 M. rugslag heeren: 1. van Schouwen (D. J. K.) 1 min. 11.6 sec. 2. Metman (het IJ). 3. Rühl (A.Z.C) Wisselslagestafette dames (100 m. rugslag), 2'00 m. schoolslag, 100 M. 'borstcrawl). 1. A.D.Z. (Nida Senff, Jopie Waalberg, Ali Stijl) 5 min. 37.1 sec. 2. Z. C. Rotterdam (Cor Kint, Kley- noot en Looyaards). 4 maal 200 M. borstcrawl estafette heeren: 1 R.Z.C. (Niezen, Kampen, Hoving, Ramack) 9 min. 52.2 sec. 2. Het Y (Maier, Rootselaar, Geerling, Moolenaar). Buitenkant 40 73 4 0.547 Louwaard 22 73 4 0.301 Lammes 40 83 4 0.481 van 't Hooft 31 83 6 0.373 Louwaard 40 80 3 0.500 Vader 38 80 4 0.475 Van' 't Hooft 40 76 5 0.526 Schmidt 33 76 4 0.434 Kilsdonk 40 95 3 0.421 Tournier 34 95 2 0.357 De eindstand werd hierdoor: 1. Schmidt 5 270 479 0.563 2. Buitenkant 4 247 492 0.502 3. Vader 4 259 525 0.493 4. Tournier 4 245 496 0.493 5. Louwaard 3 236 499 0.472 6. Lammes 3 234 495 0.472 7. Kilsdonk 3 249 529 0.470 8. Van 't Hooft 2 241 503 0.479 Naar de eerste klasse promoveeren: Schmidt en Buitenkant. Zondagmiddag te twaalf uur werden de wed strijden om het kampioenschap biljarten van Nederland 2e klasse drie banden te Den Haag voortgezet. De uitslagen waren: Schmidt 40 69 4 0.579 Kilsdonk 30 69 3 0.478 Vader 40 77 4 0.519 Buitenkant 30 77 4 0.389 Lammes 40 74 4 0.540 Kilsdonk 34 74 4 0.459 In den foyer van het theater „De Seinpost" te Scheveningen werd Zondagmiddag onder groote belangstelling de internationale scherm- wedstrijd gehouden, welke was uitgeschreven door de Studebaker schermclub, ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan. Er werd op drie wapens getrokken. Elke equipe bestond uit drie schermers. Op floret om 5 treffers kwam Studebaker met een beginnende ploeg uit, zoodat de Ant werpenaren een groote overwinning boekten. De Hagenaars boekten geen enkele winstpartij en brachten het slechts tot drie treffers. Op degen was het niet veel beter. De gas ten waren ook op dit wapen in de meerder heid. Op sabel werd het een Haagsche over winning. Studebaker won met de heeren Witting, v. Asselt en van Oorschot. De Antwerpsche club won met 20 winstpar tijen tegen 6 van Studebaker waardoor de beker in het bezit van Antwerpen kwam. De gep. luit.-generaal G. A. Scheffer, voor zitter van de K. N. A. S. B. woonde een deel van de wedstrijden bij. De wedstrijd werd gevolgd door een diner en een feestavond. De Kon. Ned. Amateur Schermbond hield Zaterdagmiddag zijn jaarlijksche algemeene ver gadering in hotel Hof van Holland te 's Hage. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Eenhoorn en J. J. Rinses, werden herkozen. In de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer J. L. Gude en door uitbreiding van het bestuur, werden bij acclamatie gekozen resp. kapitein mr. J. D. Schepers, dr. J. van Lieshout en N. M. van Vliet. Wat deelneming aan de wereldkampioen schappen 1938 te Pysztiani (Tsjecho-Slowakije) betreft, hiervoor zoo deelde de voorzitter mede kan de K.N.A.S.B. geen gelden be schikbaar stellen. Wanneer individueele schermers op eigen kosten willen gaan, zal de K.N.A.S.B. dit goed keuren, indien die schermers in een equipage Zbuden zijn gekozen, wanneer de K.N.A.S.B. wel schermers zou uitzenden. Besloten werd voorts de verschillende clubs en bonden aan te schrijven voor bijdragen, zoodat wellicht eenige individueele schermers kunnen worden uitgezonden. U zorgt er wel voor, dat de post verzonden wordt, juffrouw. Ik ben vandaag verder uitstedig!" Mr. William Groomsby duwt zijn bureaustoel achteruit, komt langzaam overeind en trekt, in gedachten verzonken, zijn overjas aan, welke achteloos op 'n stoel heeft gelegen. Den groet van zijn secretaresse beantwoordt hij niet wel licht is hij zich de aanwezigheid van het meisje niet meer bewust de controle van een bun deltje papieren neemt hem geheel in beslag. Dan bergt hij dit zorgvuldig in een portefeuille, en kijkt het vertrek nog eens rond. Een kort, bijna gebiedend tikje op de deur schrikt hem op. „Binnen Twee athletische mannenfiguren verschijnen in de deuropening. De eene blijft daar onbewo gen staan, terwijl de ander martiaal naderbij komt. „Inspecteur Graims van de centrale recher che," dient de reus zich aan. Mr. Groomsby kijkt hem ietwat verschrikt aan. „U zegt .Recherche," herhaalt de man nadrukkelijk. „U is toch mr. William Groomsby?" „Inderdaad. Waar kan ik de heeren mee van dienst zijn?" „De hoofdinspecteur wil u op staanden voet spreken!" „Mij?" „Jawel, mijnheer Groomsby, u!" „Waarvoor?" „Dat is ons niet bekend. Wilt u maar volgen?" „Maar dat gaat zoo maar niet. Ik kan op het oogenblik mijn tijd wel beter gebruiken, dan voor een, de hemel mag weten wat voor 'n on belangrijk babbelpartijtje op het politiebureau. Maar buiten dat, als uw chef er zoo'n belang bij heeft mij te spreken, waarom komt hij dan zelf niet?" De detective trekt even met zijn schouders en verwaardigt zich niet een kik te geven. Mr. Groomsby windt zich op en grijpt naar de telefoon. „Eens hooren, wat die snoeshaan van me wil weten," vaart hij driftig uit. In een oogwenk staat de politieman naast hem en legt zonder eenige plichtpleging den hoorn weer op den haak. „Mijn instructies zijn zeer nauwkeurig om schreven, mijnheer," verklaart de beambte. „Wat heeft dat te beteekenen?" stuift mr. Groomsby op. „Mag ik in mijn eigen huis niet meer telefoneeren?" „De conclusie ligt nog al voor de hand, mijn heer," is het laconieke antwoord. „U is gear resteerd." Onbewogen kijkt de detective hem aan. „Gearresteerd? Waarom?" „Ik moet u weer met uw vragen naar den chef verwijzen, mijnheer. Wilt u nu maar volgen?" Dan valt er een stilte. Mr. Groomsby's herse nen werken koortsachtig, maar ze zijn tegen deze situatie niet opgewassen. Er rest hem niet veel anders, dan met de mannen mee te gaan. „We zullen de woning maar aan den achter kant verlaten," stelt hij zelf voor. „Het perso neel behoeft...." „Natuurlijk, mijnheer." De detective is plot seling de voorkomendheid in eigen persoon ge worden. „We hebben den chauffeur reeds op dracht gegeven, daar op ons te wachten." Even later heeft het trio ongezien den wagen bereikt, welke onmiddellijk full speed weg-raast. Al een paar maal heeft mr. William Grooms by getracht zijn oogen te openen, maar 't is hem slechts gedeeltelijk gelukt. Het suist en bonst in zijn hoofd, als ware er een complete machinerie in ondergebracht. Maar allengs heb ben zjjn pogingen meer succes en kan hij de om geving vaag onderscheiden. Hij ligt vastgebon den op een sofa, welke in een hoek van een kamer staat. Onder den zwakken schijn van een olielamp zitten drie mannen, waarvan hij al spoedig de beide detectives en den chauffeur herkent. „Zoo, mr. Groomsby, uitgeslapen?" „Zeg me eerst maar eens, waar ik ben?" steunt mr. Groomsby. „Ik zou zoo zeggen, in een kamer," ginnegapt de Hercules. „U zult het me wel niet kwalijk nemen, dat ik u in plaats van eau de cologne voor de va riatie eens wat im chloroform heb laten ruiken, wel? (ZpU.hbirs Zaken zijn za- E GtriW/c/Cig ken, zegt u zelf.1' j Mr. Groomsby OfllVOCTU f kucht heel na- f drukkelijk. Hij is nu wel in zooverre bijgekomen, dat hy kan be grijpen, wat hem overkomen is. „Maak het maar kort, man. Aan al die ver halen van je heb ik toch niets. Wat denk je, dat mijn huid waard is?" „HmDat zal nu niet tegenvallen. Ban kiers zijn naar onze begrippen nu eenmaal „zware jongens". „Dat is wederzijdsch." „Blij, dat we tenminste eenig aanknoopings- punt hebben," "troeft de man terug. „Zoo alles bü elkaar zal het een aardig, rond bedragje zijn. We hebben nog al wat onkosten gehad: eerst die lange autotocht en dan de grens over zonder passen...." „De grens?" interrumpeert mr. Groomsby. „Welke grens?" „De grens van Mexico natuurlijk. Of had u soms gedacht, dat we zoo dom waren om aan den anderen kant te biyven. De G.-men kunnen we missen als kiespyn. Hier hebben we ten minste niets te vreezen van die Amerika Met open mond staart de man naar den ge bonden bankier, die plotseling luid is beginnen te lachen en niet tot bedaren schijnt te kumien komen. „In Mexico.... in Mexicoproest de bankier. „Hoe bestaat 't, hoe bestaat 't!" Mr Groomsby krijgt het benauwd van het lachen, verslikt zich bovendien, zoodat hy byna paars kleurt. „Als jullie eens wisten, hoe 'n plezier je me met dit onvrijwillig reisje gedaan hebt. Ik liep zelf ook met het plan rond hier heen te ver- dwynen. Mijn bank stond voor een krach.... m'n arrestatiebevel was al geteekend en nu.... hahahanu zit ik veilig in Mexico!" (Nadruk verboden). n En eindelijk was het brouwsel gereed. Eerst dronk de muis ervan en eensklaps verscheen de prinses en de uil werd in een professor omgetooverd. Wat was men verheugd en de kabouter kon niet nalaten den professor te zeggen, dat hy het heel knap vond, wat hy had gedaan. „Dat is niets anders dan een staal tje van mijn plicht. Ik ben geen opsnijder,'' antwoordde de professor „en belofte maakt schuld!." Doch ook de bok werd niet vergeten. De professor haalde hem uit den stal om hem ook te laten genieten van den tooverdrank, door den professor gebrouwen. De bok stond: verwonderd te kyken toen hy den professor zag, terwyl hy den uil niet meer zag. „Wat gebeurt er nu," dacht hy by zich zelf, terwijl hy zich gewillig uit den stal liet brengen. Enfin, maar afwachten, slechter dan nou kan het al niet De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden voor de eere-afdeeling luiden: F. C. Mechelen—Daring 1—0 GantoiseAnderlecht 13 Union St. Gilloise—Racing Tienen 1—0 White StarOlympique Charleroi 3—3 F. C. Brugge—Lyra 0—4 Liersche SportkringAntwerp F. C. 32 BeerschotStandard Luik 71 Door de 71-overwinning op Standard Luik is Beerschot kampioen. Te ruim 2.30 stellen beide elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter H. Grijmans. Forward is volledig, terwyl bij Constantius Jan sen ontbreekt, die vervangen wordt door J Bulté, die na een afwezigheid van eenige maan den weer van de partij was. Als Amende de bal aan het rollen brengt, ont wikkelt zich direct een aantrekkelijke strijd. Al gauw biykt dat er van beide kanten niets meer op het spel staat, want dikwyls willen ze het te mooi doen, waardoor zeer goede kansen ver loren gaan. Forward, dat met den vrij sterken wind in den rug speelt, onderneemt talrijke aanvallen, doch steeds weer worden ze onderbroken door M. Schmitz, die een sublieme partij speelt, en geregeld zyn voorhoede met korte en lange pas. ses aan het werk zet. Het is een stryd met wisselende kansen, doch de half-linies zijn het terrein geheel meester. Forward neemt onverwachts de leiding, uit 'n snelle doorbraak, Aupers komt niet tijdig zijn doel uit, waarna de linksbinnen van dichtbij den bal in het net deponeert. 0—1. Het is wederom een fout van den doelverdedi- ger, welke den Forward midvoor in de gelegen heid stelt den voorsprong te vergrooten. 0—2. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de thee speelt Constantius met den wind mee, en komt het de Forwardverdediging lastig maken. Na een minuut of vyf hebben zij ein- deiyk succes, als P. de Wit, keurig solo-spel met een welgericht schot besluit en den achterstand weet te verkleinen. Thans denken wij reeds aan een overwinning van Constantius, doch het ge luk zit hun niet mee, met.kunst en vliegwerk weet de Forward-verdediging stand te houden. Constantius wordt hierdoor eenigszins ontmoe digd, wat voor Forward aanleiding is zich los te werken en Freeze tracht het spel te verplaatsen. Bijna zien wy Forward haar voorsprong ver grooten doch A. Schmitz kan op de doellijn nog juist het gevaar keeren. Het is echter uitstel van executie want een hard schot van Freeze laat Aupers vallen en de toesnellende Forward-mid- voor maakt er 13 van. Constantius is thans een geslagen team, For ward is niet meer van het Constantiusdoel af te slaan, en ondanks het uitstekende verdedigen van Meyer en Tenniglo, zien zij nog eenmaal kans het net te vinden. 14. Zondagmiddag speelde Ajax in zijn Stadion een vriendschappeiyken wedstrijd tegen Be Quick, die in een gelijk spel 1—1 is geëindigd. De ruststand luidde 10 voor Be Quick. Na de hervatting scoorde Aukema voor Ajax den ge lijkmaker. (11) ^oor 0ltRISTIAN ^ATJGEN Kij was met den majoor zoo goed bevriend, jj's slechts twee mannen bevriend kunnen zyn, lange jaren onder de Indische zon ontbe rgen en gevaren gedeeld hebben. Zy hadden ruien gesmacht van dorst en weken lang Opeten leven van slechts één pond ryst per dag. jpt alles had den hechten grondslag voor ederzijdsche vriendschap gelegd en beiden Padden nadien nimmer geaarzeld, elkaar weder- ®rig het volste vertrouwen te schenken. glimlachte even en er kwam een eigen- jTpdige glans in zyn oogen. Langzaam haalde i iets uit zyn portefeuille. Het was een foto. i "Kijk eens," zei hij, „hier heb ik aan te den- e *ïet was een kleine amateurs-foto van een JTie te paard. De majoor zag direct, dat ze 'berispelijk in den zadel zat, nog jong was en 11 fraai, voornaam gelaat had. •Js zij niet knap?" vroeg Dick. w"Ja, dat is zy, maar zy hjkt mij wat hoog- ^dig. wie is zy?" Kenton voelde zich een beetje gekrenkt. „Dat weet ik niet," antwoordde hij. „Ik had eigenlijk gehoopt, dat van jou te weten te komen." „Neen. Zoover ik weet, ken ik haar niet. Hoe kom je dan aan dat portret?" De majoor geeuwde nu niet meer. Als er over een mooie vrouw gesproken werd, kende hij geen verveling. „Ik heb haar dezen voormiddag op Rotten Row gekiekt. Zy weet er zelf niets van." Kenton bekeek de foto nog een heele poos en legde haar dan weer in zijn portefeuille. „En hoe bevalt ze je?" vroeg Perring eindelijk. „Ik geloof, dat ze niet ouder is dan negen tien. De vier laatste dagen heb ik haar steeds op mijn wandelrit ontmoet en vanaf het eerste moment, dat ik haar zag heb ik er naar ver langd om aan haar voorgesteld te worden. Maar geen enkele van mijn vrienden kent haar. lede ren dag rydt zy om half elf Rotten Row een maal op en neer en verdwynt dan in een zijweg. Vandaag ben ik haar gevolgd, nadat ik de foto gemaakt had. Zy reed zeer snel en ik merkte, dat zy zag, dat ik haar volgde. Maar toch gaf ik den moed niet op. Er waren daar gelukkig maar weinig wandelaars en we reden beiden in een stevigen galop. Plotseling zag ik, dat er iets wits op den grond viel. Ik hield nalt en raapte het op. Het was een zakdoek. Ook zij had haar paard ingehouden en stond op eenigen afstand te wachten. Ik had werkelijk chance, maar toen ik eenmaal naast haar stond, kon ik geen woord uitbrengen. Je had eigenlijk toch wel geiyk, toen je zei, dat ze hoogmoedig is. Ik gaf haar den zakdoek terug met een overdreven beleefde buiging en voelde, dat ik rood werd als een kleine jongen. Zonder zelfs een verontschul diging te stamelen wegens mijn brutale achter volging, wendde ik mijn paard en reed weg. Ik hoop nu maar, dat ik haar spoedig weer eens zal ontmoeten, maar dan in 't byzyn van iemand, die haar kent. Misschien morgen wel Op dit oogenblik vernamen zij het signaal van een auto onder het venster. Perring stond op. „Je bedoelt zeker vandaag," merkte hy lachend op. „Het is nu half zes in den ochtend, mijn vriend. Je hebt dus maar een paar uurtjes meer om te slapen. Ga nu, je auto staat te wachten. Je komt me nog wel eens vertellen, hoe 't met je dame afgeloopen is. Maar niet vóór twaalf uur! Ik ben niet verliefd en wil my'n rust hebben. Wel te rusten, Dick." Toen Richard Kenton op straat stond, keek hy eens rond naar den man met het litteeken, doch hij was verdwenen. Hy was misschien van plan geweest om hem aan te spreken, maar had er van afgezien, toen hy den auto zag naderen. Kenton reed naar huis en legde zich te bed, maar nog geen drie uren later stond hij weer op. Zijn sterk gestel kon zulks verdragen, zon der zichtbare sporen achter te laten. Om half elf bevond hij zich onder de ruiters op Rotten Row en enkele minuten later kwam de onbekende jonge dame hem tegemoet ge reden, uit de richting van Hyde Park corner. Zij was ook nu weer alleen. Kenton voelde zich verlegen worden en met een onhandig gebaar nam hy aarzelend zijn hoed af. Hy vreesde, dat hy haar hierdoor nog eens zou krenken, na die achtervolging van gisteren. Maar zyn vrees ging in vreugde over, toen zij met een allerbeminnelykst glimlachje teruggroette. Zy reed hem niet voorbij, maar sloeg een zijweg in. Tegelyk keek zij nog eens om en lachte hem schalks toe. Zonder zich te bezin nen, wendde hij zijn paard en de galop tusschen de boomen begon opnieuw. En ook herhaalde zich dezelfde gebeurtenis van gisteren; ongeveer op dezelfde plaats viel weer de zakdoek van de jonge dame. H LADY EVELYN Sir Richard Kenton was nog maar weinig m de gelegenheid geweest om dames te leeren kennen en stond derhalve nog vreemd tegenover de kunst, om haar genegenheid te winnen. Nog pas 'n half jaar geleden had hy zyn financiën behoorlyk kunnen regelen en deze aangelegenheid had hem volkomen in beslag ge nomen. Gedurende zijn diensttyd in Indië had hy 'n paar maanden vacantie in Simla doorge bracht. Doch hy trof 't al heel ongelukkig, want er bevond zich daar toen bijna geen enkele ongetrouwde vrouw. En die er nog waren, kon men moeilijk vertegenwoordigster van 't schoone geslacht noemen. De gevolgen daarvan waren, dat Kenton naar Engeland terug keerde, zonder het vrouwenhart te kennen. Toch was hy in de weinige oogenblikken, die hy noodig had om het zakdoekje te bereiken, de situatie volkomen meester. Zonder zyn vaart ook maar het minste te minderen, boog hij diep in den zadel voorover en raapte den zakdoek op. Dan gaf hy zijn paard te sporen en reed in vollen galop op de schoone toe, die, met een spottend lachje om de lippen, op hem wachtte. Op drie meter afstand van haar hield Kenton zijn paard staande. De onbekende jonge dame strekte de hand naar haar eigendom uit. Kenton echter deed, alsof hy haar niet begreep. Hy legde de teugels om den hals van zyn paard en begon het ge vondene nauwkeurig te onderzoeken. Het doekje was van fijn batist vervaardigd en licht gepar fumeerd. In een der hoeken droeg 't een mono gram, bestaande uit de letter E. L. M., onder een vyftakkigen kroon. Toen hij hiermede gereed was, keek hij de eigenaresse een oogenblik aan. Op het fraaie ge laat lag weer die hoogmoedige trek, hoewel dit een zekere verwarring niet kon verbergen. Zij strekte nogmaals de hand uit. Kenton scheen dit nog steeds niet te merken. Eindelyk nam hy een visitekaartje uit den zak en bevestigde dit met zijn dasspeld op het zakdoekje, juist onder het monogram. Dan liet hij zijn paard een paar stappen voorwaarts doen, nam met een sierlijken zwaai zijn hoed af en overhandigde haar het doekje. De hoog moedige trek op haar gezicht was als by toover- slag verdwenen en had plaats gemaakt voor een opgewekten lach en glinsterende oogen. Kenton vond, dat hij er goed afgekomen was. Hy had deze kleine komedie op goed geluk af gewaagd en er op gerekend, dat de jonge dame er geen bezwaar tegen zou hebben, als hy zich voorstelde. Toch stond hy verbaasd te kyken, toen de hoogstens negentienjarige dame zei: „U is toch niet zoo dom, als ik gedacht had, sir Richard." „Wat zegt u....!" riep hy verrast uit. „Ik be grijp niet „Neen, dat kon ik me levendig voorstel len. Trouwens, ik sta er ook van te kijken, dat u er nu reeds toe overgegaan bent, om mij uw naam te noemen. Eerlijk gezegd, was ik er op voorbereid om het experiment met den zak doek nog 'n dag of acht te herhalen, vooral ook, omdat u gisteren zoo kortaf was. Ik ben u wel dankbaar, dat u mij verder al die moeite gespaard hebt." Dick Kenton was intusschen eenigszins van zijn verbazing bekomen. „Gelukkig! Dan deed ik tenminste dien hals brekende toer niet voor niets," antwoordde hy lachend. „Zeg dat gerust. En ik geloof, dat 't u niet de minste inspanning kostte. Hebt u dat in een circus geleerd? Of bent u onder de cowboys geweest?" „Neen, maar ik speel graag polo en daarby leer je pas rijden. Wenscht u misschien dat ik u nog op meer vragen antwoord geef, mejuffrouw E. M Had Kenton zich in 't begin verwonderd over de woorden en nog meer over den onwelvoegiy- ken toon, waarop het meisje sprak, hij stond nu eenvoudig verstomd van de verandering, welke op haar gelaat intrad. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 11