Het kabinet-Blum voor de Kamer New-Yorksche Beurs NEVILLE CHAMBERLAIN 69 JAAR DINSDAG 22 MAART 1938 Kansen op nationaal kabinet verslechterd Naar een „personen"- kabinet? Mevr. Dollfuss naar Freiburg Korte berichten Boschbranden Kerkelijk leven stoomvaartlijnen Als de Kamer metalgemeene stem men de motie van vertrouwen had aangenomen, zou Blum zijn afgetreden De Britsche Eerste Minister kan ook geestig zijn WIJZIGING WEGENWET, ENZ. Veel natuurschoon vermeld Honderden hectaren hakhout en dennenbosch verbrand Ook te Schinveld HET VERDWIJNEN VAN KINGSFORD SMITH Wrakstukken van een eendekker gevonden NAAR DE MISSIE Priesterwij dingen Gouden priesterfeest Verdeelde stemming. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 21 Maart Clearingkoersen Academische examens Eindexamen H.B.S. Examen apothekers-assistent Machinisten-examen LEONARDUS JACOBUS VAN OUDHEUSDEN WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT t - - FAILLISSEMENTEN MARKTNIEV (Van onzen Parijschen correspondent). Wie durft beweren, dat de democratie zich heeft uitgeleefd en tot niets nieuws meer in staat is? Hij moet zich dan maar eens rekenschap geven van de ongewone figuur in de geschiedenis van het parlementaire stelsel, dat een regeering heilig belooft onmiddellijk te zullen aftre den, wanneer haar een met algemeene stemmen aangenomen motie van vertrou wen ten deel zal vallen. Dat is het toch, wat zich voordeed in de Fransche Kamer, toen Léon Blum er Donder dagmiddag zijn kabinet voorstelde. De ma noeuvre lag er dik boven op. De premier had er aan herinnerd, hoezeer hij zelf, zijn partij, alle partijen en de publieke opinie van het geheele land, om van die in het bevriende bui tenland niet te spreken, zich teleurgesteld had den gevoeld, door het mislukken van zijn poging om een kabinet van nationale unie rond het Volksfront te formeeren. Zulk een kabinet ver langde het land thans nog, en nog was de kans daarop niet geheel verkeken. Zoo de Kamer met algemeene stemmen het voorstel aannam, de interpellaties over de regeeringsverklaring uit te stellen en onder betuiging van haar ver trouwen in het kabinet over te gaan tot de orde van den dag, zou de premier dit uitleggen als bewijs, dat de oppositie thans bereid was haar medewerking te verleenen aan het tot stand komen van zulk een kabinet, en met zijn col lega's aftreden, om daarvoor plaats te maken. Wanneer Blum zijn zin had gekregen, zou hij zijn afgetreden, zonder ten val te zjjn gebracht en zou uiteraard hij de aangewezen man zijn geweest om van den president der republiek opnieuw opdracht te krijgen tot de formatie van het nationale kabinet. Blum's berekening, zoo hij deze althans ern stig gemaakt had, dat de oppositie, onder druk der publieke opinie, in enkele dagen naar zijn standpunt en dat zijner partij zou overhellen, heeft gefaald. De oppositie is zelfs met merk waardige geslotenheid op haar eigen standpunt blijven staan, en heeft met dezelfde gesloten heid tegen gestemd. Paul Reynaud, die voor stander is van een nationaal kabinet met com munistische deelname, al of niet rond het Volksfront, heeft zelfs van zijn eigen fractie, de Alliance Démocratique, niemand mee kunnen krijgen. Met uitzondering van drie leden, die zich van stemmen onthielden, hebben allen Flandin gevolgd. Men kan de toelichting van het standpunt der oppositie, welke Flandin namens haar gaf in een zeer heldere en zakelijke verklaring, welke contrasteerde met het pathe tisch beroep van Blum op het sentiment, over tuigingskracht niet ontzeggen. Het zou inder daad een zinloos gebaar zijn principieele in stemming te betuigen met het vormen eener regeering, wanneer in de praktijk de eensge zindheid al heel spoedig uit elkaar zou vallen, door het fundamenteele verschil in opvatting, dat zich ten aanzien van het te volgen regee- ringsbeleid met welhaast fatale zekerheid moet voordoen, zoolang de communisten hun deel name ondergeschikt maken aan de ten uitvoer legging van het volksfrontprogram, interventie in Spanje blijven eischen, dagelijks fellere uit vallen doen tegen het inwendig regime van landen, waarmede de oppositie normale betrek kingen hervat wenscht te zien en bovendien en tenslotte hun actie officieel afstemmen op de derde te Moskou zetelende internationale. Men krijgt inderdaad eenigszins den in druk, dat de bereidheid van Blum en zijn partij, om aan een kabinet van nationale concentratie deel te nemen, toch niet zoo gansch en al door zuivere en onbaatzuchtige overwegingen is ingegeven. Het lijkt er wel eenigszins op, dat zij, profiteeren willend van de algemeene stemming, ook de opposi tie hebben willen spannen voor het voeren van een volksfrontpolitiek. Het gevolg van de Kamerzitting van Donder dagnamiddag is nu, dat de kansen op een ka binet van nationale unie, dat alle of bijna alle partijen zou omvatten, beslist verslechterd zijn, daar Blum van zijn kant te kennen gaf, dat de S.F.I.O. aan geen andere formule dan de door hem verdedigde en door de oppositie afgewezene denkt. Of het zoo erg is? Een kabinet van nationale vereeniging, waarin men zooveel mo gelijk nationale oneenigheden wil bijeenbren gen, kan tenslotte toch geen krachtig kabinet zijn. Men hoort thans stemmen opgaan voor een kabinet van beperkte samenstelling, maar dat meer een personen- dan een partijenkabinet zou zijn. Laten we hopen, dat het er van komt. Neville Chamberlain Vrijdag j.l. vierde Mr. Neville Chamber lain zijn 69sten verjaardag. Men mag het met zijn politiek beleid eens zijn of niet; men mag ook verschillen van meening over de vraag of 69 werkelijk oud is Of niet maar één ding kan toch niemand bestrij den, name.ijk dat 69 jong zou zijn wanneer alle menschen er op dien leeftijd uitzagen als Neville Chamberlain. Zelfs de groote politieke zorgen, die hem de laatste weken kwellen, laten op zijn uiterlijk geen sporen achter; hij was zoo veerkrachtig en opgewekt als men van een man, die nu eenmaal niet, gelijk Lloyd George, van kwik zilver gemaakt is. kan verwachten. Neville's be roemde vader Jo seph, de grond legger der Cham- berlain-„dynastie", was een verk.aard tegenstander van sport, en ofschoon een krachtig en gezond man, die veel van het bui tenleven hield, be oefende hij zelf dan ook geen van de ontelbare spor ten, welke Engel- schen tot op hoo- gen leeftijd hun lichamelijke veer kracht min of meer doen behouden. Ook Neville en diens halfbroeder Austen hebben minder dan vele andere Brit sche staatslieden aan sport gedaan, maar de tegenwoordige Eerste Minister is toch eén ver knocht hengelaar, en brengt vele vacanties door aan de rivieren van Yorkshire en Schot land, die rijk zijn aan forellen. Het is een sport die overeenkomt met zijn flegmatieken, zwijgzamen aard. Vrijdagavond bood de parlementaire pers tribune hem een diner aan. Als geschenk werd hem een mooi zwart étui overhandigd, in welks deksel zijn autographie gegrifd was. In dit étui bevonden zich vliegen, zooals hengelaars die als aas gebruiken. Mr. Chamberlain was blijkbaar ingenomen met het geschenk, dat hij in zijn vacanties zeker trouw gebruiken zal. Uit de tafelrede die hij hield, bleek opnieuw dat hij geestig zijn kan, als hij wil. Maar hij wil zoo zelden. Naar aanleiding van het feit, dat hij 69 geworden was, haalde hfj een spreekwoord aan, dat ongetwijfeld gericht was aan het adres van velen, die niet genoemd werden. Uit het Engelsch vertaald, luidt het: „Eén aftandsche kameel draagt toch nog altijd de lasten van vele ezels." Werkelijk zeer geestig! Hierop volgde een behartenswaardige overweging: „Alle oude menschen weten wat het zeggen wil jong en dwaas te zijn, maar geen van de jongen weet wat het zeggen wil oud en wijs te zijn." Een derde persoonlijke opmerking was óók niet onaardig: „Ik herinner mij", zeide hij, „dat Mr. Glad stone vaak zeide, dat de politicus, die eerst na zijn veertigste jaar in het Lagerhuis kwam, evenmin kans had op een succesvolle. - loopbaan als een dame van denzelfden leeftijd, die balletdanseres werd. Maar", vervolgde hij, „dan ben ik toch be kend met een werkelijk ongeloofelijk feit, name lijk dat ik (hij wees op zichzelf) het ambt be kleed dat ik op het oogenblik inneem." Neville Chamberlain, thans Eerste Minister- was namelijk bijna negen jaren boven de door Gladstone gestelde limiet uit, toen hij - in De cember 1918 voor het eerst lid van het Lager huis werd! Wanneer het waar is dat iemand, van wien kwaad gesproken wordt, de ooren tuiten, dan moet Mr. Chamberlain hiervan aan het pers feestmaal last gehad hebben. Want in zijn vaderstad Birmingham hield de socialist, Sir Stafford Cripps, een rede, waarin hij zeide: „De petieterige zoon van iemand die ten minste moedig genoemd kon worden hoe onjuist zijn inzichten ook waren heeft niet alleen zijn geboortestad en zijn land, maar de heele beschaafde wereld schande aangedaan." Gelukkige man, Neville Chamberlain, die zich niets ervan aantrekt, en jong blijft! BERN, 21 Maart. (Havas). De bladen te Lu gano melden, dat de weduwe van Dollfuss te Lugano is aangekomen en vandaar naar Frei burg is vertrokken, waar de kinderen op kost school zullen gaan. Aan boord van het Fransche petroleumtank- schip „Merope" zijn twee matrozen in een ben zinetank tengevolge van de giftige dampen om het leven gekomen. Het stoffelijk Overschot werd geborgen. Het schip is afkomstig uit Havre en ligt op het oogenblk in het Grandemouth dok te Lon den. Het schip zal heden naar Amsterdam ver trekken. Naar vernomen wordt, zal Spinasse, de Fransche minister voor de begrooting, onder zijn beheer hebben alle openbare diensten van het ministerie van Financiën en van de natio nale volkshuishouding, met uitzondering van de rijksfondsen en de financieele inspectie, welke rechtstreeks onder het beheer van Blum zullen ressorteenen. De Volkenbondscommissie, welke belast is met het onderzoek naar de regeling van de eerste verkiezingen in den Sandsjak-Alexandrette en Antiochië, heeft haar werkzaamheden beëin digd. De vertegenwoordiger van Zweden zal den voorzitter van den Volkenbondsraad de definitieve regeling doen toekomen, ter door zending naar de Fransche regeering. De com missie heeft den 15den Juli a.s. vastgesteld als den dag, waarop de verkiezingen in ieder geval geëindigd moeten 'zijn. Zondag heeft een tweemotorig Heinkel-water- vliegtuig met een nuttigen last van 2000 K.G. over een afstand van ruim 2000 K.M. een snel heid van 329 Kilometer per uur bereikt. De Duitsche minister voor Luchtvaart, Goe- ring, heeft dr. Heinkel met dit record geluk ge- wenscht. Er is thans eindelijk een beslissing gevallen ten opzichte van de verdeeling der nalatenschap van een Amerikaanschen millionnair, die een testament had gemaakt, waarin hij zijn vermo gen naliet aan de moeder, die in de laatste tien jaar de meeste kinderen ter wereld had gebracht. Het vermogen wordt verdeeld tusschen vier moeders, die elk negen kinderen in dien tijd hebben gekregen. Volgens het Voorloopig Verslag over het wets ontwerp tot wijziging van de wegenwet en de waterstaatswet van de vaste commissie voor openbare werken, verkeers- en waterstaatsaan gelegenheden betreurt Seze commissie, dat de minister zich gedwongen heeft gezien tot het voorstel, den in artikel VIII gestelden over gangstermijn van vijf jaren met drie jaren te verlengen, omdat het „overgroote meerendeel' van de leggers op 1 October 1937, den datum, waarop de tegenwoordige termijn eindigde, nog niet was vastgesteld. Het komt de commissie voor, dat het niet gereed zijn van de leggers binnen den gestelden termijn in de meeste ge vallen te wijten is aan ernstige tekortkoming van de gemeentebesturen in dit opzicht. Naar het schijnt, gaan ook niet alle colleges van Ged. Staten vrij uit, aangezien deze col leges, welke immers deze vertraging hebben kunnen voorzien, met voldoende kracht op het tijdig opmaken van de leggers hadden moeten aandringen. Voorshands is de commissie van oordeel, dat er geen aanleiding is voor de in gebreke zijnde gemeenten den geldenden termijn met drie ja ren te verlengen, verlenging met twee jaren acht zij voldoende. De groote droogte van de laatste weken heeft ertoe geleid, dat Zondag, toen iedereen in bosch en hei vertoefde, tal van branden werden gesignaleerd, die groote oppervlakten natuurschoon hebben vernield. In Waalre heeft het gebrand in het natuur reservaat „De Horcht" en voorts langs diverse vennen. Op het grondgebied van de gemeente Eindhoven moest de brandweer Zaterdag en Zondag tien keer uitrukken. De gemeente Luiks gestel, aan de Belgische grens, zag een opper vlakte van 50 H.A. gemeenteheide zwart ge blakerd, toen Zondagmiddag een hevige heide brand, die in België was ontstaan, naar Ne- derlandsch gebied oversloeg. Zeven hectaren bosch, eigendom van de wed. Melskens, gingen in de vlammen op. Maandagmiddag omstreeks twee uur is brand ontstaan in de heide onder het Broek te Neter- sel (N.-B.)De brand breidde zich snel uit en sloeg over naar het Kwikbosch. Door wind en vluchtend wild werd de brand in verschillende richtingen verspreid langs randen hakhout, zoo dat in korten tijd op tal van plaatsen brand was uitgebroken. Ondanks het feit, dat tallooze personen het blusschingswerk hadden aangevat, bleek dit on begonnen werk. De brand plantte zich over de Beerse op het gebied van Westelbeers en Caste ren voort. Honderden hectaren gemeentelijke en particuliere bosschen hakhout en jong dennen bosch zijn door het vuur verteerd. Aangezien de brand des avonds te zeven uur nog voortwoedde, is de schade nog niet te overzien. Hij wordt ge deeltelijk door verzekering gedekt. Uit de bosschen, welke gelegen zijn aan den Neutralenweg te Schinveld, steeg tegen één uur Maandagmiddag een dichte rookwalm op. In de afgevallen dennennaalden, welke daar rijk gezaaid over den bodem liggen, bleek een felle brand te zijn ontstaan, welke spoedig zoodanig1® afmetingen aannam, dat voorloopig aan blus- schen niet te denken viel. De brandweer uit Brunssum stond dan ook voor een uitermate zware taak. Slechts zeer geleidelijk wist zij het vuur meester te worden. Om zes uur eerst was de brand gebluscht. Negentig hectare bosch waren toen door het woedende element verteerd De verbrande bosschen zijn eigendom van de Limpensstichting. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. Op het eiland Aye aan de kust van Birma zijn wrakstukken gevonden, welke, naar men gelooft, afkomstig zijn van den eendekker, waar mede Charles Kingsford Smith op zijn record vlucht van Engeland haar Australië in 1935 tusschen Voor-Indië en Singapore spoorloos is verdwenen. In de onmiddellijke nabijheid van deze plaats heeft men het vorige jaar een vliegtuigwiel ge vonden, waarvan met zekerheid kon worden vastgesteld, dat het toebehoord heeft aan het toestel van Kingsford Smith, de „Lady Southern Cross." 24 Maart zal van uit het Moederhuis der Zus ters van het Gezelschap van J. M. J. „Mariën- burg", Den Bosch, Sr. Philomena Rombouts, die na een 25-jarig verblijf te Menado drie maanden in het vaderland doorbracht, de te rugreis ondernemen. Met haar vertrekken Sr. Cecilia Smink, Sr. Paule Schats, Sr. Ever.tia v. d. Boogaart en Sr. Ancilla van Zutphen, al len bestemd voor Celebes. In de kerk van het klooster der Minderbroe ders-Franciscanen te Weert zal Z. H. Exc. Mgr. dr. Lemmens, bisschop van Roermond. Zondag 27 Maart de H. Priesterwijdingen toe dienen. De zeereerw heer S. Ramakers, pastoor te Stevoort (B.), geb. te Lutterade-Geleen, viert 3 April zijn gouden priesterfeest. NEW-YORK, 21 Maart. (Part.) De nieuwe week werd op de New-Yorksche effectenbeurs in vaste stemming ingezet, niettegenstaande er ook heden weer geen stimuleerend nieuws uit het bedrijfsleven was. De vermindering van de politieke spanning in Europa heeft echter een gunstigen invloed op het sentiment gehad en daarbij vormde de vaste houding, die de Euro- peesche beurzen heden aan den dag legden, een verdere geruststellenden factor. De verbe tering, die reeds Zaterdag was ingezet, had he den dan ook verderen voortgang, al bleef de markt zeer kalm. De eerste koersen gaven over het algemeen slechts fractioneele verbeterin gen te zien, doch in het verdere verloop trok de markt verder aan, tengevolge waarvan de koerswinsten zich in vele gevallen tot 1 a 2 dollar konden uitbreiden, waarbij de staal- en koperwaarden op den voorgrond traden. Een uitzondering vormden evenwel Amer. Smelting, die gedrukt openden en na een kortstondig herstel vervolgens scherp terugliepen en meer dan 3 dollar verloren. Petroleumwaarden waren in verband met de houding van de Mexicaan sche regeering ten opzichte van de buitenland- sche petroleummaatschappijen eveneens weife lend en in het algemeen slechts weinig hooger. hoewel thans natuurlijk nog niet te overzien is welke financieele gevolgen een en ander voor de Amerikaansche maatschappijen zal hebben In het eerste uur bedroeg de omzet 180.000 shares. In het tweede uur kwam de stijging tot staan en trad als gevolg van winstnemingen een reactie in, die bij gebrek aan voldoenden steun een groot deel der behaalde winsten weer verloren deed gaan en ook in het derde uur hield de daling aanvankelijk nog aan, zoo dat in vele gevallen het vorig slotpeil weer na genoeg bereikt werd. Veel verandering kwam er aanvankelijk in het verdere verloop in" de algemeene beursstem- ming niet. De noteeringen gaven slechts heel kleine verschillen te zien, doch in het laatste uur, toen ook de affaire weer wat toenam (in het vierde uur waren slechts 40.000 stuks van eigenaar verwisseld en in het laatste uur 140.000 shares), nam de koersreactie weer wat grooter vormen aan, om kort voor het einde van den beurshandel weer meerendeels fractioneel aan te trekken. Per saldo gaven nagenoeg alle fond sen slechts kleine voor- of nadeelige verschil len te zien, doch laatstgenoemde hadden toch de overhand. Het sterkst hadden mijnwaarden van verkoopen te lijden. De houding van de Mexicaansche regeering ten opzichte van de petroleummaatschappijen oefende haar invloed uit op de noteeringen van die mijnmaatschap- pijen, die bezittingen in Mexico hebben, het geen resulteerde in een koersteruggang voor Amer. Smelting van 5 dollar. Van de aandeelen in telegraafmaatschappijen waren het Amer, Tel. Tel., die ruim 1H> dollar in reactie ver keerden en van de chemische waarden Allied Chemical, die 1 punt lager afkwamen. Daaren tegen boekten Du Pont een winst van 1 dollar De bedrijvigheid in de staalindustrie wordt, 1.6 pet. hooger op 33.7 pet. geschat. De voor- en nadeelige verschillen waren bij het slot slechts klein, met uitzondering van National Steel, die 1 punt konden monteeren. De winst van American Can kon niet geheel gehand haafd blijven, doch het slot kwam ruim 134 dollar hooger te liggen. Van de overige fond sen betoonden equipmentshares, kunstzij de- aandeelen, tabakken en amusementsfondsen zich prijshoudend, terwijl luchtvaartfondsen eerder gedrukt in de markt lagen. De stemming voor automobielfondsen, sporen, koper- en rub berwaarden, warenhuisfonüeen, public-Utilities en oliewaarden was eenigszins verdeeld. De om zetten bedroegen in totaal 540.000 shares. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. "Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips Unilever Anaconda H. V. A. U.S. Steel Beth. Steel Kennecott Shell Union 33834 288 147 2334233-4 428430 38 41 9/16 27% 10 3/16 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Anaconda U.S. Steel Beth. Steel Shell Union 33734337 2-3 3/8—23 3/16 38 3/8 4134 101/8 Koersen voor stortingen op 22 Maart 1938 te gen verplichtingen, luidende in Reichsmarken f 72,51, lires f 9,39, peseta's f 10,50. AMSTERDAM (Vrije universiteit) Docto raal examen rechten G. Duitsterwinkel, Leek en dr. C. de Heer, Rotterdam. AMSTERDAM. Geslaagd voor het candidaats- examen in de rechtsgeleerdheid de heer S. Weyl. LEIDEN. Candidaatsexamen Nederlandsche taal- en letterkunde mej, M. A. Knüppe, Rot terdam. UTRECHT. Candidaatsexamen rechten: de heer J. J. Reynders. UTRECHT. Geslaagd voor het doctoraal exa men wis- en natuurkunde hoofdvak wiskunde de heer A. B. Menk. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak chemie de heer D. A. Was. ZUOZ. Aan het Lyceum Alpinum slaagden voor het eindexamen H.B.S.M. C. Bastet (Den Haag), handelsafd.: J. J. van der Leeuw (Den Haag) AMSTERDAM. Geslaagd mej. A. Wolff te 's Gravenhage. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma A: J. W. H. Beekhuysen te Amsterdam. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, tot onze groote droefheid, onze innig geliefde Man, Vader en Zwager Directeur van het Concertgebouw „De Vereeniging" te Nijmegen, in den ouderdom van bijna 51 jaar. Nijmegen: G. VAN OUDHEUSDEN—HEMPENIUS Brussel: LEO VAN OUDHEUSDEN Amsterdam: GREET VAN OUDHEUSDEN en Verloofde Amsterdam: ELS VAN OUDHEUSDEN en Verloofde Nijmegen: G. HEMPENIUS Nijmegen, 20 Maart 1938. St. Annastraat 1 a. GEEN BEZOEK GEEN BLOEMEN De begrafenis zal plaats hebben op „Rustoord", Woensdag 23 Maart a.s., te 1 uur van het sterfhuis. Eenige en algemeene kennisgeving Slotkoersen Mrt. 21 155 85% 19% 17% 40 V4 125% 66 8% 30% 29 6% 55 6 79 39% 28% 49% 1% 20 26% 31% 25V4 10% 39% 114 147 331/4 20% 7% 8% 62% 48% 7% 36 lVs 1% 321/4 231/4 Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Amer. Rolling Mills Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. A u. Tobacco B. Am Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Crysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak Ei. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward N it. City Bank t. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Soconv Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. Leather U. Rubber U. s. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building Gedaan en laten, f bieden. ex dividend. ex coupon. 13% 167/s 147 f 173/4 35% 47% 30 57/8 56 13% 133/4 13 73/4 7Vs 47 13% 67% 241/4 23/4 43/4 31% 507/a 21 84 407/8 19 18 156 154% 83% 82% 19 18% 17% 17% 45V4 44 1271/4 1263/4 66 66 8% 77/s 307/8 30 29% 283/8 6% 5% 55'/4 53% 6 5% 79 76i/4 39% 39 293/8 28% 3/4 50 48% 1% 1% 20y4 203/8 263/4 263/4 31 Vs 30% 25 </4 25 10 Vi 10 403/g 38% 113 112 147 145 6% 6% 37 36 33% 32% 203/4 203/g 7% 6% 8V4 8% 62% 60% 48% 47% 7% 6% 36V4 34% 1% 1 1% 1% 32% 31% 23% 43% 131/4 13 333/s 123/4 173/8 16% 154 155 I8I/4 17% 36 35 47% 47 30% 29% 57/8 57/8 55% 55 13% 12 137/s 13% 131/4 123/g 8 7% 7% 7 47'/4 46 13% 12% 67 65% 247/8 23% 2Va 2% 4% 4% 31% 303/4 51 49% 20% 20 Vs 863/8 043/4 403/8 403/g NEW YORK, 21 Maart Slotkoersen Mrt. 21 18 17 Brussel 16.83 16.82% 16.83 Rome 5.26% 5.26% 5.26 Madrid 5.60 5 60 Bern 22 93 22.89 22.96 Weenen 18.90 Oslo 24.92% 24.85 24.95 A'dam 55.28 55.11 55.29 Londen 4.96% 4.94Ü 4.96A Parijs 3.04 3.063/4 3.0 >i/2 Berlijn 40.12 40.13 40.16 NEW YORK, 21 Maart 21 Mrt. 19 Mrt. 21 Mrt. 19 Mrt. Rubber Standaard Mrt. 13,75- 13.82 Oct. 14.13 14.20 Mei 13.83-- 13.90 Dec. 14.26 14.37 Juli. 13.95- 13.99- f Jan. 14.32- - 14.-42- S-ept 14.06-- 14.10 Suiker Mrt 2.19-- 2 19 Pept 2.19-20 2.19-20 Mei 2.15-16 2.16-17 Jan. 2.17-18 216-17 Juli 2.17-18 2.17-18 Mrt. 2.17-19 2.17-18 Koffie i Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec - Dec. Mrt 4.18-- 4.22 Mrt b 22 (,.22 Mei 4.06-- 4.11 Mei 5.93-94 5.99- Juli 3.83-- 3.93 Juli 5,78 5.83 Sept 3.81-- 3.91 Pept 5.72-- 5.79 Dec. 3.81-- 3.91-- Dec. 5.72 5.7 - - Katoen Mrt 8,67-- 8.76 Oct. 8.77-79 8,89- - Mei 8.73-74 8.83 Dec. 8.80 8.91- - Juli 8,77-- 8.80- - Jan. 8.80 8 92 Tin Loco 4150 41.35 rermijn41.62% 41.40 BINNEiNLANDSCHE HAVENS IJMUIDSN, aangekomen 19 Maart, Trito, Belfast; Friesland, s., Stettin; Iris, s., Goth®11 burg; 20 Maart, Ivernia, s., Oporto; Henca, s., burg1; Radnorshire, m.s., Java; Enid s., An1- 21 Mrt. 19 Mrt. CHICAGO, 21 Maart 21 Mrt. 19 Mrt, Tarwe Haver Mei 85%-86 87%-% Mei 30 30% - - Juli 82% -83 84-837/g Juli 283/4 29 - Pept. 83%-% 84%"% -'ept 29 29% - Mais Rogge Mei 5-7/8 - - 597/g -- Mei 66% 68 Juli 61 - 61 -- Juli 641/4 - 65%-- dept 6/- - 62 - <=ept 631/4 643/4- - Reuzei Jan. 8.65 8 67% Juli 9,20 9,22 Mrt. 8.75 8.82% Sept. Mei 8.97% 9,00 Dec. - WINNIPEG, 21 Maart 21 Mrt. 19 Mrt. 21 Mrt. 19 Mrt. Tarwe Gerst Mei 117% 1193/g Mei 60%- 61% Juli 108% - - 110% - - Juli 57%. - 59% Oct 91% 92% Oct. 52%- 553/4.— Rogge Lijnzaad Mei 71% -- 73% -~ Mei. 164'A 164% - Juli 71 -- 74 Juli 166 - - 167% - Oct Oct. -- ut-" j werpen; Merel, s.. Londen; Poeiau Roebiah, Bremen; Fauna, s., Aarhuus; Wega, m'A., b°. den (voor Velsen); Kurmark, s., Java; Vesta,/"' Hamburg; Viestroom, s., Hull; Katowice, s., G°7 nia; Salland, s., Hamburg; IJstroom, Leith; Thorshavn, s., Hamburg. 21 Maart, Borgsten, s„ Rouaan; Rhein, Hamburg; Coquetdaie, s., Rouaan (voor Velsenb Knut, s., Hamburg; Helene D, s., Karlshamn- Vertrokken 20 Maart, Hontestroom', s., JL den; Ivernia, s., Gothenburg; Polydorus, s., burg; Victoria (ex Eikaterini Nicolau), s., B° terdam. Aangekomen 19 Maart, Orestes, s., Chili; A beja, m.s., Londen; Midsand, s„ Newcaste. Vertrokken 19 Maart, Express, m.s., Londen» Sambre, m.s., Parijs; Borthwick, s., Leith. Aangekomen 19 Maart, Trito, s., Belfast. Vertrokken 19 Maart, Valverde, s., Rotterdam, Them'is. s„ Bremen: Gateshead, s., Newcasf'®: Finkwarder, s„ Hamburg, Venezuela, s., idf®;' Trapanus, s., Idem; Stella, s., idem; Flandri s., Gothenburg; Clare Liley, s., Antwerpen; E®' Mary, s„ Goole; Amstelstroom, m.s„ Londen- Vechtstroom', s., Hull. Aangekomen 21 Maart, Ek, s„ Oslo. Vertrokken 21 Maart, Ransdorp, mi. Vilvoorde. Valdona, s., Rotterdam. Vertrokken 21 Maart Knut, Setubal; Mids!an"> s., Tyne; Radnorshire, s., Rotterdam; Ams" kerk, s., Hamburg. AMSTERDAM, 19 Maart, Midsland, Newcastl^ steenkolen, Rietlanden, Scheepv. en Steenkoie Mij.; Orestes, Chili, stukgoed Sumatraka0^ Vrachtmail; Anbeja, Londen, ledig, Werf *6*' schure, Wagenborg. Aangekomen 19 Maart, Trito, Belfast, stukg^ Handelskade, Holl. Stoomboot Mij- „PI1. Aangekomen 20 Maart, Friesland Stettin, ste?.j kolen, Rietlanden, Scheepvaart en Steenkolen MiD Iris Gothenburg, stukgoed, Levantkade, Verg. Car gadoorskantoor; Henca, Harburg, repareer® Kromhout, Abeca; Ivernia, Oporto, bunkeren, J- Coenhaven, Ned. Steenkolen Handel Mij; Radnor shire, Java, stukgoed, Borneokade; Meyer 2 Enid, Antwerpen, ledig, Fosfaatfabriek, Vinke Co.; Merel, Londen, stukgoed, Handelskade, Gen- Steam. Transp. Comp.; Poelau Roebiah, Brem61" stukgoed, Javakade, Mij. Nederland; Fauna, Aar huus, stukgoed, Levantkade Verg. Cargadoors kantoor; Cabo, Londen, stukgoed, Steiger H. A. Kam'pman; Kurmark, Java, stukgoed, Javaka" - Wm. H. Muller Co.; Vesta, Hamburg. stuA.' goed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskant"0',' Vliestroom, Huil stukgoed, Handelskade H° Stoomboot Mijp 2-1 Maart Katowice Danzig steenkolen JJjJ Coenhaven Ned. Steenk. Hand, Mij; Salland, burg, stukgoed. Handelskade, Kon. Holl. Lloyd; "V stroom, Leith, stukgoed, Handelskade, „n Stoomboot Mij.; Thorshavn, Hamburg, repareere' Ned, Dok; Ned. Bevr. kantoor; Borgsten, Rouaa®' ledig, Rietlanden, Havenbedr. De Rietlanden. Rhein Hamburg, stukgoed, De Ruiyterkade. "a Es Van Ommeren; Knut, Hamburg bunkerer» J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Hand. Mij; Hele® D, Hamburg, repareeren, Amst. Dok, Vinke j Aangekomen' 21 Maart Ek, Oslo, stukgoed, Ha®' delskade, Verg. Cargadoorskantoor. Mulan, zig, hout, Steiger, H. A. L., ScheepvaartbedrU Gruno. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. THESEUS, 21 Maart van Amst. te Kopenhag®®' DEUCALION, 21 Maart van Algiers te Lissabo®' LUNA, 19 Maart van W.-Indië te New York. ATLAS, 16 Maart van Curacao saar MaracaiP0' DIDO, 16 Maart van Curacao n. Maracaibo. DOURO, 16 Maart van Curacao n. Maracaibo. PLUTO, 20 Maart van Amsterdam te Gdyn'f! TIBERIUS, 20 Maart n.m. van Ciudad Truji" te Londen. IRIS. 20 Maart van Gothenburg te Amst. FAUNA, 20 Maart van Aarhuus te Amsterdam*' VESTA, 20 Maart van Hamburg te Amst. ACHILLES, 20 Maart van Malta te Amst. AGAMEMNON, 20 Maart van Bari n. R'dam- AJAX, 19 Maart van Cadix naar Amsterdam-., ALKMAAR, 21 Maart v.m. 3 uur van Hamburg 1 Antwerpen. AMOR, 18 Maart van New York naar P° au Prince. - BOSKOOP, 19 Maart van Porta del Gada naa Curagao. BREDA uitreis, 18 Maart n.m. Cristobal. COLOMBIA, uitreis, pass. 20 Maart Ouessant- DEUCALION, Algiers naar Lissabon, passeer" 20 Maart Gibraltar. t EUTERPE, 19 Maart van La Pallice n. Am®1" HERCULES, 20 Maart van Izmir te Istanboul- NEREUS, 20 Maart van Odense naar Stetti®' OBERON, Rotterdam naar Genua, passeer" 20 Maart Dungeness. ODYSSEUS, Rotterdam naar Passages, passeer" 20 Maart Dungeness. ORANJE-NASSAU, 19 Maart van Madeira na" Plymouth. ORPHEUS, 19 Maart n.m. 3 uur van Stetf1 naar Amsterdam. PERSEUS, 20 Maart van Lissabon n. Portima"; RHEA, Danzig naar Amsterdam, passeerde Maart n.m. 9 uur Brunsbuttel. SIMON BOLIVAR, 20 Maart van Christobal ®aB Carthagena. STELLA, 20 Maart n.m. 6 uur 15 van Amst® nam te Hamburg. THESEUS, Amsterdam1 naar Kopenhagen, pa5 20 Maart v.m. 6 uur Holtenau. „q TITUS, Rotterdam naar Tanger, passeerde 1 Maart Dungeness. TRAJANUS, 20 Maart n.m. 5 uur te Hamb"»»' TRITON, 20 Maart van Tel Aviv naar Limn'-^ VENEZUELA, 20 Maart n.m. van Amsterdam Hamburg. VENUS, 19 Maart van Palermo naar Venet' ORESTES, 19 Maart van Chili te Amsterdam- ROTT. LLOYD TJIKEMBANG, thuisreis, 19 Maart te Suez- TJIKEMB'ANG, thuisreis, 20 Maart van Said. INDRAPOERA, uitreis, 21 Maart te Belawan. SOEKABOEMI, uitreis, passeerde 21 Gibraltar. -t KOTA INTEN, thuisreis, passeerde 20 Maa n.m. 6 uur tePoint de Gale. iiv SIBAJAK. 22 Maart v.m. 11 uur van Batav' te Rotterdam verwacht. HOLLAND—AMERIKA LIJN NIEUW-AMSTERDAM, Rotterdam naar Noordzee ter proeftocht. 21 Maart uit de® Waterweg. LEERDAM, uitreis, passeerde 20 Maart D°v MIJ. OCEAAN PHRONTIS, Amsterdam naar Java, 20 Maart Mumbes geankerd. MIJ. NEDERLAND SOEMBA, uitreis, passeerde 20 Maart Gibrafj% TARAKAN, 19 Maart van Batavia naar Ar®° SINGKEP, uitreis, 20 Maart te Sabang. te POELAU ROEBIA, 20 Maart van Breme® Amsterdam. MOENA, thuisreis, 20 Maart van Port Said- KON. HOLL. LLOYD SALLAND, 21 Maart van Ham'burg te Am®1' KON. PAKETVAART MIJ. rde TEGELBERG, Amsterdam naar Java, passé®1 20 Maart Monrovia. Haver Mei 47 Vi - - 48 'A Juli 431/8 441/s gedaan en laten nominaal Oct 38%391/s sa Weden Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V- Afd. Handelsinformaties Surséanqe van betaling: Namens Bernardus Antonius van Elmpt, b°"W kundige, wonende te Amsterdam', is door procureur mr. B. Ter windt te Amsterdam, jfS- de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam gediend een verzoekschrift om surséance rp betaling, bij welk verzoekschrift geen '„pi- van accoord is gevoegd. Dd. 17 Maart 1938 v loopig verleend. Tot bewindvoerder is he®0fcpt mr. A. Semplonius, Amsterdam, Keizersgm 426. Verhoor; Donderdag 5 Mei 1938 des jTpK dags te 12 uur, in Raadkamer van de Recht" j,- in het Paleis van Justitie aan de Pri®® gracht. Opgeheven wegens gebrek aan actief 9 Maart: Hendrikus Klumper, Usselmuide®-^, 16 Maart; L. J. Bouman, Rotterdam, Insuh® straat 210c. 17 Maart; A. J. A. Bartes, Amsterdam. A. P. Schack, Amsterdam. L. Nout, Ravenzwaay. F. W. Otto, Nijmegen. P. E. J. Heijnen, Beek gem. Ubberge®- C. P. Clecx, Nijmegen. G. Gentenaar, Alphen' aan den Rijn. J. Schouten, Leiden. C. Zweepe Leeuwarden. H. Wenmaekers, Urmond. L. Wenmaekers, Urmond. II. H. M. Janssens, Brunssum. J. M. Geurts, Melick gem. Mellck-Heu* bosch. trip' AMSTERDAM, 21 Maart. Eierveiling- eieren: hoogste prijs f 3.20, middelprijs f 2%oO 2.70, laagste prijs f 2.30. Totaal aanvoer 10"- stuks. Handel gewoon. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2