l/&tJk0tullugid'qmp, Aspirin We luisteren FINANCIEN Moord op zijn vader Dagfih m biljarten wielrenner voetbaR DINSDAG 22 MAART 1938 Een gruwelijk drama in het gezin van een boschwachter en een jong leven vol moeilijkheden Vier jaar gevangenis straf geëischt Het rapport De smokkel-affaire te Soerabaja Getuigen verhoor De verdediging Koster krijgt een half jaar gevangenisstraf Onthulling gedenkteeken in de Harskamp Steeds meer komt over de gear resteerde bende aan het licht VALSCHHEID IN GESCHRIFTE COÖRDINATIE VAN HET VERKEER Overleg met België Spanjaarden pleegden woordbreuk Vijf der uit ons land gevluchten opgespoord en teruggezonden NA RUZIE MET ZIJN VROUW Een aanranding in scène gezet OFFICIER-VLIEGER WORDT BALLONVOERDER SPOORWEGONTVANGSTEN één stap! Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on middellijk Aspirin nemen! STILLE OMGANG De Spoorwegen vervoerden 34.000 deelnemers BRAND IN VERFFABRIEK TE ZAANDAM Jongeman zeer ernstig gewond MARINE IN ONZE OOST OEFENT GEWOND BIJ VECHTPARTIJ MET DIEF WELK LOT WACHT ONS LAND? Woensdag 23 Maart ZWARE UITSLAANDE BRAND IN DEN HAAG De schade is vrij groot BIGGENMERKEN Spelend kind verdronken 477ste STAATSLOTERIJ NEDERL. KAMPIOENSCHAP le KLAS DRIEBANDEN Groote belangstelling PARIJSCHE ZESDAAGSCHE KaersBilliet winnaars R. K. HOLLAND—R. K. BELGIË Interlandwedstrijd op 8 Mei te Breda Missiewedstrijd Breda- -Utrecht ee' Op 29 September van het vorige jaar speelde zich in het gezin van den bosch wachter R. L. te Huis ter Heide (gem. Zeist) een gruwelijk moorddrama af. De 26-jarige zoon des huizes richtte op genoemden datum nj. een jachtgeweer op zijn vader en lostte drie schoten, tengevolge waarvan het slachtoffer vrijwel onmiddellijk overleed De dader, die aanvankelijk voortvluchtig was, werd den volgenden morgen gearresteerd in een nabije schuur, waar hij zich in het hooi had verstopt. Terstond is de man toen ter beschikking van de Justitie te Utrecht gesteld. Heden-, Dinsdagmorgen, werd de verdachte voorgeleid voor de Meervoudige Kamer der Utrechtscbe Rechtbank onder presidium van Mr. Veen, terwijl het O.M. werd waargenomen door mr. Camphuys. Er was veel publieke belangstelling voor de behandeling van deze zaak. Verd. geeft op de hem gestelde vragen, bij het begin van de zaak, een kalm antwoord. Er zijn twee getuigen gedagvaard. Aan de behandeling van de zaak ontleenen we de volgende bijzonderheden: Er was kwestie geweest met den vader, waarna verd. naar zijn huis terugging. Daar wist hij een geweer te staan, nam de patro nen, stelde zich in wachtende houding op in de kamer en teen de vader om den hoek van de deur kwam, schoot verd. op den vader. Deze werd bij het eerste schot reeds gewond, waarop hij op den grond viel. Dan richtte verd. een tweede schot en kon zelf constateeren, dat zijn vader dood was. Er was den laatsten tijd wel meer kwestie ge weest tusschen dezen zoon en zijn vader en op den dag van dit drama verkeerde verd. weer in zeer opgewonden toestand Bij het voorlezen van een zeer uitvoerig rapport van dr. H. v. d. Hoeven luistert verd. stil toe. Als hem nu en dan gevraagd wordt, „of 't zoo is", geeft hij een korte bevestiging. Geconstateerd wordt in het rapport, dat verdachte's weerstand zeer moet verzwakt zijn en diens bezinning verminderd, zoodat het mis drijf hem slechts in sterk verminderde mate zou kunnen worden toegerekend. De verstrekte inlichtingen over verd. waren over het algemeen gunstig; hij was een kalme jongen. Er moet in zeer overspannen toestand zijn gehandeld. ter majoor van Duuren, als commandant van 't vaste schietkamp hebben leeren kennen en waardeeren, waarom spontaan met het idee van een ter zake gevormd comité werd ingestemd. Het comité, dank brengende aan vereenigin- gen, korpsen en allen die tot het welslagen heb ben bijgedragen, noodigt hen uit bij deze ont hulling Zaterdag tegenwoordig te willen zijn. Als getuige wordt gehoord een Zeister ambte naar van politie, die mededeelt, wat op' 24 Sep tember gebeurd is en dat hij verd., daags na het feit, in een schuur heeft aangetroffen. Getuige verklaart, dat verd. zeer gunstig be kend stond. Dr. H. v. d. Hoeven, te Utrecht, als deskundige gehoord, licht zijn schriftelijk rapport nader toe en spreekt over een zeer overspannen toestand en een schrik-psychose. Mr. Camphuys stelt vast, dat de getuigenver klaringen voor den rechter-commissaris als het ware een pleidooi vormden tegen den vader. Bij het beoordeelen van de strafmaat kan hiermede in belangrijke mate rekening wor den gehouden. In verband met diverse omstandigheden eischt spr. een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaar. Mevr Beelaerts van Blokland, uit Amster dam, treedt als pleister op en behandelt facto ren van psysischen aard. De omstandigheden zijn „te veel" geweest, aldus spr., voor dezen jongen man. Practisch is deze jongen, van jaar tot jaar, op het randje geweest van psychose door allerlei moeilijkheden. Hij wilde weg, in verband met een verloving, en kwam terug in een toestand van groote ontreddering. Een poging om te ontsnappen is totaal mislukt. De jongen werd ziek en de vader wenschte geen dokter te halen, om naar den jongen te laten kijken, hoewel de heele omgeving dit noodza kelijk achtte. Er is hier sprake geweest van een cumulatie van ellende; lederen dag werd de toestand erger. Aanvankelijk dacht spr. bij de bestudeering van deze zaak aan eenig nood weer of aan een waanvoorstelling van verdach te. Later kwam spr. tot een andere opvatting. Spr. meent, dat hier onbewuste krachten aan 't werk geweest zijn, die een dreigenden terug val in de psychose hebben verhinderd; deze jongen was psychisch volslagen in 't nauw ge dreven en op een gegeven oogenblik zocht en vond hij een zoodanigen uitweg, dat men wel aan analogie van noodweer moet denken. Een sterkere, actievere natuur zou wellicht een anderen uitweg hebben gevonden; deze jongen was zwak: de reactie, die eindelijk kwam,.moet zijn voortgekomen uit een zekeren drang naar zelfbehoud. Dat deze verdachte gestraft gaat worden, spreekt vanzelf. De rechter is er niet om genade voor recht te doen gaan, maar spr. durft vragen een genadig recht te doen gel den. Spr. wijst er op, dat deze verdachte vele verknoeide jaren achter den rug heeft. Spr. vraagt in dit geval de uiterst mogelijke clementie te betrachten. Het leven van een medemensch, aldus spr., Is niet om er mede te spelen en het leven van een vader is iets bijzonders. Maar deze jongen is in z'n leven zeer onderdrukt geweest, zoodat spr. hoopt, dat de Rechtbank hiermede ernstig rekening wil houden, als deze jongen nog eens eenige jaren alleen en zonder hulp zou moeten doorbrengen. Daarna wordt het onderzoek gesloten en de uitspraak bepaald op heden over 14 dagen, des morgens kwart vóór tien. De Haagsche rechtbank deed heden uitspraak in de strafzaak tegen den 48-jarigen verzeke ringsagent W. J. H. B., die ervan verdacht werd, als koster van de kerk van den H. Gerar- dus Majella te 's-Gravenhage, gelden te hebben verduisterd. B. was belast met het innen van kwitanties Ivoor de huur van zitplaatsen in die kerk en zou een groot aantal kwitanties ais niet-inbaar hebben opgegeven, hoewel later blijkens verkla ringen van kerkgangers kwam vast te staan, dat deze reeds hadden betaald. Voorts zou hij een kwitantie zelf hebben op gemaakt en onderteekend met den naam van den penningmeester van het kerkbestuur. Ten aanzien van de verduistering vorderde de officier van justitie vrijspraak, daar hij den opzet tot wederrechtelijke toeëigening niet be wezen achtte. Voor de valschheid in geschrifte vorderde het O. M. zes maanden gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde hem conform den eisch. Zaterdag 26 Maart zal in het Infanterie- schietkamp in de legerplaats Harskamp worden onthuld een gedenkteeken van wijlen majoor L. C. van Duuren. Dit gedenkteeken, bestaande uit een natuur- steenen bank met bronzen gedenkplaat, ge plaatst nabij de Officierscantine en gelegen aan den grooten weg, is tot stand gekomen uit vrij willige bijdragen van hen, die den kapitein, la- Omtrent de Soerabajasche smokkel-affaire lezen wij in de „Ind. Crt." nog enkele bijzon derheden, o.m. het volgende: Toen de Soerabajasche recherche den 35-jari- gen Said A., 'n rijken en in handelskringen wel bekenden Arabier uit de Kampementstraat te Soerabaja, gearresteerd had, bleek 't vermoeden als zou hij de leiderjde figuur zijn in de wijdver takte smokkelorgar^satie, die onlangs door de politie onschadelijk is gemaakt en die zich toe legde op het langs clandestienen weg importee ren van aan contingenteeringsbepalingen on derhevige textielgoederen, niet juist te zijn. Said A. heeft slechts gefungeerd als tus- schenpersoon, d.w.z. aan hem was de distribu tie van de contrabande toevertrouwd. Tijdens de huiszoeking kwam men tot de ont dekking, dat zijn woning het centrale punt was, van waaruit de goederen werden gedistribueerd. Behalve het feit, dat de heeren zich heb ben schuldig gemaakt aan het smokkelen van textielgoederen en manufacturen, kwam ook uit, dat zij er, zooals reeds is gemeld, werk van maakten enorme partijen thee zonder de daartoe vereischte licentie naar Singapore uit te voeren. Het was in 't midden van het voorjaar, dat de West-Java-bladen herhaaldelijk berichten publiceerden, betreffende het smokkelen van thee op groote schaal. Douane en politie te Ba tavia stondein voor een raadsel. Men stuitte altijd op het groote probleem: waar komt do thee vandaan en wie is de opdrachtgever? Men kwam toen tot de ontdekking, dat enorme Hoeveelheden thee te Soerabaja op vrachtauto's werden geladen en zbo dwars door Java naar Batavia en Tandjong Priok werden verzonden. Te Tandjong Priok ergens langs de kust lagen de prauwen al klaar en van daar uit werd de contrabande naar Singapore vervoerd, waar handlangers voor distributie zorg droegen. De identiteit van dezen man achter de scher men is reeds bekend. Zijn arrestatie kan elk oogenblik worden verwacht. Naar het blad verder vernam, is het niet on mogelijk, dat de heeren zich behalve met het smokkelen van thee en wollen manufacturen evenzeer met den sluikhandel in narcotica en 't smokkelen van ondernemingsrubber naar de Buitenbezittingen onledig hebben gehouden. Hoe gevaarlijk deze smokkelaars te werk gingen, blijkt wel uit het feit, dat schier elz lid van de organisatie met een vlijmscherpen kromdolk was gewapend. Bovendien denkt men, dat zij zich ook van vuurwapens hebben bediend. Een revolver en 50 scherpe patronen zijn reeds in beslag ge nomen. De heer Marck, de Belgische minister van het vervoer, zal vermoedelijk Maandag en Dins dag a.s. op het departement van Waterstaat met zijn Nederlandschen ambtgenoot, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, een bespreking hebben over het vraagstuk van de coördinatie van het verkeer. In verband met de plannen, welke in België te dien aanzien worden voorbereid, heeft de heer Marck den wensch geuit met den Neder landschen Minister van Waterstaat hierover te spreken, omdat de coördinatie hier te lande reeds eenigen tijd een onderwerp van overheids zorg is. Begin December van het vorig jaar bleken vijftien in ons land geïnterneerde Spanjaarden spoorloos verdwenen te zijn, niettegenstaande zij hun eerewoord hadden gegeven, dat zij onze regeering niet door een vlucht in moeilijkheden zouden brengen. Zooals later werd gemeld, kreeg onze regeering eind December van den vertrouwensman der Franco-regeering de toezegging, dat de gevluchte Spanjaarden onmiddellijk zouden worden terug gestuurd. Het was te begrijpen, dat deze belofte in de huidige omstandigheden niet direct zou kunnen worden ingelost. De oorlogstoestand in Spanje maakt een onderzoek naar de verblijfplaats der gevluchten, die zich wellicht schuil houden of onder een anderen naam bij het leger dienen, verre van gemakkelijk. Niettemin ontving de Nederlandsche regeering dezer dagen via den heer M. de Pinie's te Den Haag, vertegenwoordiger van het Franco-regime, de mededeeling, dat vijf van de vijftien gevluch ten waren opgespoord. Zij bevinden zich thans aan boord van het Braziliaansche s.s. „Almirante Alexandrino", dat dezer dagen te Rotterdam wordt verwacht. Ook de andere tien Spanjaarden zullen, zoo dra ze gevonden mochten worden, naar ons land worden teruggestuurd. Bij de politie te Blerick vervoegde zich dezer dagen een 23-jarige jongeman uit het woon wagenkamp aldaar. De man verkeerde in zeer opgewonden toestand, terwijl hij bovendien ern stig aan het gelaat gewond bleek te zijn. Hij hing bij de politie een verhaal van een aanranding op, waarvan hij de dupe zou zijn geworden, terwijl hij was uitgegaan om in een bij het woonwagenkamp gelegen boerderij melk te halen. Door een onbekende was hij aange vallen in de bosschen en tegen den grond ge slagen. Bij nader onderzoek bleek al spoedig, dat de jongeman het geheele verhaal verzonnen had. Het „slachtoffer" had oneenigheid gehad met zijn vrouw en om spoediger een verzoening te kunnen bewerken en indruk te maken als slachtoffer, had de jongeman den overval gefan taseerd. Om het geval meer waarschijnlijkheid bij te zetten, was hij geheel vrijwillig tegen een telefoonpaal opgebotst, waardoor hij ernstig aan het gelaat gewond werd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt wegens valsche aangifte. De eerste luitenant-vlieger F. L. M. Focquin de Grave van de Luchtvaartafdeeling op Schip hol is er zoo juist in geslaagd op de ballonschool te Duesseldorf het examen voor ballonvoerder met gunstig gevolg af te leggen. De commandant van de Luchtvaartafdeeling luitenant-kolonel F. A. van Heyst, zelf oud-ballonvoerder, heeft hiertoe alle medewerking verleend. In de krin gen van de Nederlandsche ballonsport-vereeni- ging, welke, organisatie het initiatief tot deze opleiding genomen heeft, heerscht groote vol doening. Ballonvoerdër Focquin de Grave zal Zaterdag 18 Juni op 't vliegveld Twente de eerste opstij ging verrichten met den nieuwen tweepersoons waterstofballon der vereeniging, die ter eere van den miskenden eersten Nederlandschen ballon vaarder met den naam „Hopman" gedoopt zal worden. De ontvangsten der spoorwegen over de m; and Januari 1938 hebben bedragen: reizigers en ba gage f 4.523.046,80, brief- en pakketpost f 220.000, goederen en levende dieren f 2.760.173.19 en di versen f 513.387.87, in totaal f 8.016.607.86 vover Januari 1937 f 8.311.778.09). Gemiddel aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari af: 1938: 3364; 1937: 3409. Ontvang sten per dagkilometer 1938 f 76.87 (1937 f 78.64). het BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEP! 20 tabletten in een buisje 75 cent. Naar wij vernemen zijn door de Ned. spoor wegen in den tweeden nacht van den Stillen Omgang rond 17000 personen vervoerd. In totaal hebben de spoorwegen in de beide nachten van den Stillen Omgang vervoerd rond 34000 personen, waarvoor het inleggen van tusschen de 140 en 150 treinen noodig was. Dit is aanzienlijk meer dan het vorig jaar, toen de spoorwegen in totaal rond 27500 bede vaartgangers te vervoeren hadden. Te Zaandam is Maandagmiddag brand uitge broken in de verffabriek van de firma Heyme Vis in de Oostzijde bij „de Hoopbrug". Terwijl een der knechts de 18-jarige H. Jon gejans bezig was in de amarilloods paraffine te smelten, geraakte het mengsel, vermoedelijk door te sterke verhitting plotseling in brand Eer hij dit kon verhinderen geraakten de kleeren van den jongeman die alleen in de loods aanwezig was, in brand en zóó snel ver breidde het vuur zich, dat hij spoedig een bran- de fakkel gelijk werd. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest zonder bedenken in de Zaan te springen, waar door hij zijn leven heeft gered. De bekomen zeer ernstige brandwonden maakten het noodzakelijk hem naar het zieken huis over te brengen. De brand zelf kon spoedig met behulp van een in de fabriek aanwezig schuimapparaat, eenige emmers water en een hoeveelheid gema len krijt gebluscht worden, zoodat de brandweel geen dienst behoefde te verleenen. BATAVIA, 22 Maart (Aneta). Van 2 tot 4 April zullen de „De Ruyter", de „Van Gent", alsmede eenige onderzeeërs en vliegtuigen een -efen tocht maken naar Muntok. MALANG, 22 Maart. (Aneta). De heer R. B., employé van de onderneming Baleardjasari, ge legen in Zuid-Malang, snapte een dief. Deze vluchtte, doch werd nagezet. Bij de hierop ont stane vechtpartij bekwam de heer R. B. houwen met een arit (sikkel) aan het voorhoofd. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen, doch zijn toestand is niet ernstig. De dader is gearresteerd. 8» Men schrijft ons: Een blijde toekomst, wanneer er vertrouwen in de toekomst is! Een groot stuk vertrouwen in de toekomst hebt Ge in Uw zak, wanneer Ge óns lot in Uw zak hebt. Wat zal het een spanning geven als Uw krant den uitslag zal bekendmaken. Ik hoop van harte, dat Ge gelukkig zult zijn. Men kan nooit weten! En wacht nu liever niet tot we uitverkocht zijn! Een dergelijke kans tegenover een paar luttele dubbeltjes uitgave wordt U niet gemakkelijk meer geboden. Ik begrijp werkelijk niet, wat er moet om gaan in het hoofd van dengene, die besluit het lot niet te koopen. U bent toch niet tegen Uzelven en tegen Uw gezin? Het geluk moet ook wat doen! Nooit gelukkig? Ja maar, U kunt toch ook niet gelukkig zijn, als Ge dit lot niet eens in Uw bezit hebt! Gunt U het een ander? Er moeten gelukkigen zijn! Mis schien bent U het dezen keer! Ik verwijs weer maar eens rustig over na met Uw oogen op mar eens rustig over na met Uw oogen op die groote cijfers in de advertentie. H. J. BANGERT, Vlootaalmoezenier, Hoofdgracht 22, den Helder, HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. VARA-Uitzending (8.0010.00; 10.206.30; 7.0O—7.30; 3.0012.00) 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in Conti nubedrijven. 11.30 Causerie „De Vestigingswet en de werkloozen". 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 VARA-Orkest m. m. v. solist. 1.151.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Kniples. 5.30 De Ramblers. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.10 Orgelspel. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.10 Zang. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Residentie-orkest. In de pauze: Cau serie. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Declamatie. 10.20 VARA-Orkest m. m. v. solist. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. NCR V-U itzending 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muz. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Cello en piano. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Zang, plano en gramofoonmuziek. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Hollandsch Kamermuzlekensemble. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwpraatje. 6.30 Taalles en causerie over het binnen- aanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-ber. 8.15 NCRV-Propaganda-avond. 10.10 Berichten ANP. 10.15 Damles. 10.30 NCRV-Orkest. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.2511.50 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern-orkest m. m. v. soliste. 1.05 Gramofoonmuziek. I.352.20 Het New Coventry Hippodrome Orkest. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.40 Harry Roy en zijn Band. 6.20 Berichten. 7.20 De Waggoners m. m. v. solisten. 8.20 BBC-Symphonie-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonmuziek. II.05 Pianovoor dracht. 11,3512.20 Michael Flome en zijn Band. IsA RIS, 1648 M. 9.209.40, 10.40 en 12.20 Gramofoonmuz. 1.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek. 3.05 Planovoordracht. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Vioolvoordracht. 5.20 Cantrelle-orkest. 8.50 Pianovoordracht. 9.20 Variété-programma. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 11.20 SA-Orkest. 12.35 Omroepklelnorkest m. m. v. solisten. 1.30 Omroepsextet. 3.50 Pianoduetten. 4.30 Omroepklelnorkest. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroeporkest m. m. V. solist. 8.50 Mannenzangvereeniging. 9.5011.20 Omroepklelnorkest en accor deon-duo. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 Kamermuziek. Hierna gramofoonmu ziek. 8.20 Conservatoriumorkest m. m. v. so listen. 10.5011.20 Gramofoonmuziek. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 L. Langlois' orkest. 1.50-2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Luiksch kwartet. 6.35 Omroepdansorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Cabaretprogramma. 10.05 Zang. 10.4511.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Blaasorkest. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Het Frankforter Omroepkleln orkest m. m. v. pianoduo. Postgironummer 231067, W [fccbcfciicbcbcbcbcbcbcbcbicbiicfccbcbcbcfccfccbcbdlcbcbcbdlcbdlcbcbciicbcbctKiïcfctfccfciïtbcbcbcfccbcbcbdïcbcbcbcbcbdicfccbcbcfccbcii In den afgeloopen nacht omstreeks twee uur is een zware brand uitgebroken in de boven woning van een werklooze, A., aan de Hemster- huisstraat te Den Haag. De brand werd ont dekt door den buurman, een winkelier in rij- wielonderdeelen, die onmiddellijk de brandweer telefoneerde en maatregelen nam om de buren te waarschuwen, voorzoover deze niet reeds door den rook wakker waren geworden. A. had intusschen zelf reeds de kinderen, van wie er twee op de eerste en drie op de zolderverdieping sliepen, in veiligheid gebracht, terwijl zijn vrouw van emotie flauw viel en moest wórden weggedragen. Zij kwam gelukkig spoedig weer bij kennis. Bij den genoemden winkelier, Beek geheeten, werden allen voor loopig onder dak gebracht; later werden de kinderen door het Leger des Heils opgenomen. Van de bovenwoning brandden de voorkamer en een zoldervertrek geheel uit. De vlammen waren fel naar buiten geslagen, zoodat ook de raamkozijnen en de dakgoot door het vuur werden verteerd. De brandweer heeft met eenige stralen op de motorspuit de vuurzee gebluscht. De schade is vrij groot, doch zij wordt door verzekering gedekt. Een in het benedenhuis ge vestigde slagerswinkel bekwam geringe water schade. Van 28 Februari tot 5 Maart zijn aangebracht 36.455 biggenmerken, tegenover 36.486 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 5 Maart 1.1. gebruikt 76.803 merken, tegenover 105.221 mer ken van de toekenning 1937 op het overeenkom stige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, .dat van 1 Januari 1938 tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 337.909 biggen, welk aantal voor de zelfde periode in 1937 255.158 bedroeg. Maandagmiddag zag een tuinder, die langs een sloot aan den Maasdijk (gem. Naaldwijk) aan het werk was, het lichaam van een jongetje in het water drijven. Het kind werd snel op het droge gebracht, waarna een ontboden geneesheer gedurende ruim twee uur pogingen in het werk stelde, de levensgeesten op te wekken. Dit bleek helaas niet meer mogelijk. Het knaapje bleek te zijn een driejarig zoontje van den tuinder F. Noordam, dat vermoedelijk bij het spelen te water is geraakt. (Niet officieel) lste klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 22 Maart 1938 Ilooge Prijzen 20.000.— 1870 13403 5.000 2.000.— 1.500.— 1.000.— 21411 5763 7360 5603 19116 1018 1Ü3 1264 1282 1473 1506 1658 1675 1951 1978 2199 2257 2358 2370 2572 2606 2822 2828 2945 2951 3205 3270 3383 3418 3555 3569 3764 3797 3984 4068 4137 4147 4313 4319 4436 4446 4561 4564 4764 4767 4988 4996 5138 5242 5571 5604 5988 6014 6307 6337 6585 6610 6731 6740 400.4805 9211 20602 200.— 4092 4370 13851 100.— 5597 7538 8043 8241 8739 12570 15354 15675 17970 Prijzen van 20. 1157 1179 1191 1206 1287 1527 1683 2027 2287 2378 2612 2842 3079 3280 3469 3571 3818 4078 4167 4320 4474 4624 4781 5034 5324 5610 6151 6380 6631 6752 1299 1610 1752 2039 2291 2383 2633 2852 3102 3290 3500 3622 3858 4080 4171 4334 4486 4650 4789 5039 5380 5699 6164 6416 6641 6786 6997 7251 7464 7756 8111 8342 8613 1321 1630 1771 2040 2297 2409 2704 2854 3111 3296 3512 3682 3895 4105 4189 4391 4498 4663 4812 5055 5397 5779 6195 6448 6650 6809 6999 7295 7496 7790 8117 8459 8634 1385 1641 1785 2049 2310 2466 2792 2861 3136 3319 3513 3724 3896 4108 4225 4407 4518 4678 4861 5057 5460 5803 6277 6461 6666 6813 7034 7314 7640 7802 8178 8487 8638 1252 1391 1647 1830 1255 1429 1655 1877 2053 2168 2338 2351 2478 2508 2811 2820 2885 2911 3150 3178 3324 3330 3542 3554 3731 3741 3962 3983 4130 4132 4235 4291 4411 4426 4524 4533 4735 4757 4877 4956 5079 5087 5538 5972 6291 6579 6727 6909 7139 7319 7695 7831 8182 8514 8665 5464 5958 6283 6518 6683 6865 7067 7316 7654 7807 8180 8488 8640 De Kansas City Southern hoekte in Fe bruari 231.000 aan netto-ontvangsten, tegen 196.000 in Februari 1937. De Norfolk and Western boekte in 1937 een netto-winst van 31.79 mill, of 21-99 per gewoon aandeel tegen 32.90 mill, of 22.74 p_ a. het vorig jaar. De Tabaks-Handelsvereen. C. Enthoven en Co. boekte in 1937 een saldo-winst van f 20.754, tegen f 17.316 het vorig jaar en keert een dividend uit van 5 pet. (v.j. 4 net.) De staalproductie in Amerika wordt thans op 33.7 pet. der capaciteit geraamd, tegen 32.1 pct_ de vorige iveek en 89.6 pet. in de overeenkomstige week van het vorig jaar Het indexcijfer voor de goederenprijzen in den Amerikaanschen groothandel be droeg in de week per 19 Maart j.l. 76, tegen 76.4 de vorige week en 88.6 in dezelfde week van het vorig jaar. Hiermede werd de laag ste stand sedert Juni 1936 bereikt. De Phillips Petroleum behaalde in 1937 een netto-winst van 24.11 mill, of 8 5.13 per aandeel, tegen 17.87 millof 4.22 p-d- het vorig jaar. De Southern Pacific behaalde in 1937 een netto-winst van 756.793 of 0.20 per aan deel tegen 14.50 mill, of 3.84 p.a. in 1936 De Standard Oil of New Yersey verlaagde den stookolieprijs met *4 dollarcent Per gallon, in verband met de scherpe concur rentie. De Ford of Canada boekte in 1937 een winst van 3.77 mill., tegen 3.35 mill. -n 1936. In dit bedrag is begrepen 3.42 mM- (8 2.51 mill.) van de overzeesche dochter' mijen. De winst van de Canadeesche bedrij ven daalde met 352.000, als gevolg van de gestegen kosten van materiaal en loonen en de uitbreiding van installaties. Te New York werd gisteren 2.254 009 goud uit Engeland ingevoerd en 8 731.000 uit Britsch-Indië. De Continental Oil sal naar raming in het eerste kwartaal een 30 pet. lagere netto winst behalen dan in dezelfde periode van het vorig jaar. De Sofina is voornemens over het if9e' loopen jaar een onveranderd dividend uu te keeren van fr. 440. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 8.978.98 (vorig slot 8.97%), de Dollar op 1.80%—1.81 V? (1.80 11/16)de Frank op 5.355.50 (5.53W' de Belga op 30.4030.45 (30.41) en de ZWit' sersche Frank op 41.4541.50 (41.47%) yof Naar wij vernemen is het aantal inschrijvin- gen voor het tornooi om het Nederlandsch kam pioenschap driebanden zoo groot, dat voorwed- strijden moeten worden gespeeld. Voor deelne' ming hebben zich gemeld de heeren A. Seng®* (B. V. Rotterdam) Titelhouder, A. Bos (K. A. S.). J. H. Sweering (Insulinde), J. Drukke (K. R. A. S.), P. Geestman (K. R. A. S.), Levert (K.R.A.S.), J. Kleerekoper (RembrandtL N. Gobitz (Rembrandt), B. Buitenkant (Rem* brandt), H. Cohen (B. V. Rembrandt), H. Petef^ sen ('s-Gravenhaagsche Biljartclub), J. Lamt>er' mont (Middelburg) en Ph. Schmidt (Vondel Van deze twaalf deelnemers moeten in de vo0,' wedstrijden vier uitvallen, terwijl Sengers a titelhouder geen voorwedstrijden behoeft t spelen. In het eindtornooi, dat op 31 Maart, 2 en 3 April te Amsterdam wordt georganiseer^' komen acht spelers uit. 8844 9067 9316 9552 9722 9931 8890 9099 9416 9614 9742 9950 8839 9020 9311 9538 9721 9925 10217 10222 10223 10424 10427 10451 10645 10677 10680 10922 10942 11000 11195 11306 11348 11475 11517 11766 11811 11963 12043 12205 12237 11449 11709 11951 12126 8945 9140 9451 9649 9776 9983 10241 10483 10739 11034 11360 11543 11838 12079 12240 6936 6940 6993 7159 7160 7186 7407 7419 7449 7707 7740 7745 7873 7928 8022 8190 8198 8315 8547 3548 8563 8669 8737 8792 8795 8807 8972 8984 8989 8996 9173 9193 9234 9256 9457 9511 9521 9526 9655 9697 9715 9717 9837 9867 9895 9910 10031 10093 10195 10201 10248 10339 10361 10417 10498 10569 10616 10623 10763 10782 10795 10798 11042 11044 11063 11066 11369 11392 11419 11435 11554 11568 11575 11707 11854 11866 11902 11942 12081 12082 12103 12122 12254 12326 12334 12404 12441 12457 12592 12622 12646 12737 12764 12778 12784 12828 12859 12924 12928 12943 12960 12987 12999 13026 13087 13095 13121 13148 13188 13228 13235 13325 13357 13419 13446 13511 13560 13845 13853 13973 13988 13990 14012 14028 14283 14296 14347 14367 14429 14512 14522 14534 14540 14565 14638 14725 14740 14816 14826 14980 14995 15010 15029 15031 15070 15094 15127 15148 15174 15247 15264 15274 15332 15389 15410 15418 15466 15482 15499 15503 15522 15596 15633 15714 15739 15762 15824 15842 15853 15863 15866 15869 15902 15919 15951 15959 15974 15976 16033 16045 16053 16062 16079 16109 16114 16131 16151 16175 16178 16188 16201 16246 16255 16308 16321 16323 16328 16381 16400 16403 16423 16453 16459 16469 16472 16495 16531 16560 16608 16609 16623 16627 16679 16731 16735 16750 16753 16771 16798 16823 16890 16899 16915 16926 16927 16946 16955 16933 16984 16989 17077 17138 17174 17181 17188 17227 17255 17312 17320 17397 17400 17419 17424 17463 17514 17528 17562 17586 17662 17667 17748 17772 17782 17801 17814 17815 17837 17841 17859 17862 17865 17873 17879 17905 17909 18016 18057 18137 18185 18232 18238 18257 18269 18297 18300 18305 18315 18324 18400 18402 18430 18445 18452 18492 18508 18510 18519 18562 18565 18576 18587 18591 18642 18681 18690 18702 18713 18754 18775 18968 19064 19107 19131 19136 19258 19306 19324 19490 19580 19603 19658 19671 19719 19749 19795 19843 19861 19863 19868 19894 19906 19928 19973 19976 19977 19988 20056 20104 20109 20155 20158 20160 20230 20236 20238 20275 20276 20323 20378 20381 2Ó405 20411 20440 20447 20496 20588 20603 20623 20669 20674 20680 20696 20702 20780 20789 20835 20872 20900 20919 20946 20959 20Ö87 21042 21045 21061 21068 21084 21090 21095 21101 21142 21165 21171 21191 21223 21232 21243 21263 21412 21484 21527 21529 21607 21609 21619 21640 21677 21682 21697 21708 21745 21783 21805 21879 21895 21897 21912 21958 13890 13900 13908 14117 14171 14184 14459 14486 14495 14596 14607 14630 14832 14837 14923 15041 15049 15055 Gisteravond is de Parijsche zesdaagsche Se' eindigd en gewonnen door het Belgische kopP Kaers-Billiet. De Franschen IgnatDiot bez®1* ten de 2de plaats. Met één ronde achterstan volgden als derde en vierde PijnenburgWals e Pellenaars—Pélissier. Na de sprints van acht uur geraakte Archam baud bij een valpartij dermate gewond, dat B den strijd moest staken. Zijn koppelgen0. Guimbretière moest toen later eveneens van ve deren strijd afzien. De eindstand luidt: 1. KaersBilliet, 541 P" afgelegde afstand 3782 K.M. 2. IgnatDiot, 3 pnt. Op één ronde: 3. PijnenburgWals, 449 Pn 4. PellenaarsPélissier, 289 pnt. Op twee ronden: 5. MagneSpeicher, 107 P1 Op drie ronden: 6. SeresGiorgetti, 157 Pn 7. BautzWengler, 99 pnt. - Op 4 ronden: 8. EgliBoucheron, 277 pnt. BouchardFournier, 147 pnt. ij reeds meldden, zal de eérstvolg611^ Naar Wij reeus mt-muen, zaï ue ontmoeting tusschen het elftal der R.K-F- de vertegenwoordigende ploeg van het Katn liek Vlaamsch Sportverbond gespeeld vfora op 8 Mei te Breda, waarschijnlijk op H.K.I.-terrein. i. n®c sd^ aine*- Voor den Missiewedstrijd, welke op Zon 27 Maart a.s. te Roosendaal zal worden speeld heeft Utrecht het volgende elftal san gesteld Doel: Pot (HMS), ers Achter: Verhoeven (Huihuizen). SpuK (Emos)-trnZh Midden: Trentelman (Vosta), Pik CJ v. d. Linden (Zwaluw). _^e\e Voor: Ten Heggelen (Blauw Wit), Te (Altior) Wit), de Hosson (HMS). v. d. Berg (Vogido), Tinsel (B^d

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 6