Beeld van Engelsch leven Een jaar convooidienst in de Straat van Gibraltar VrL l?5 l?5 fcstn qusud TeleITt usta In elk Roomse h gezin ÜTH9LIEKE ILLUSTRATIE 121a ct. p. w. 1.62'/; p. kw. mslo Zoekt U... STOFZUIGERS een omroeper De „Omroeper Bank Holyday /C VROEGER: TEGENWOORDIG: __E MSER-ZOUT VAN MORGEN modehuis l Vervoert met Rossenaar NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Onze scheepvaart met succes beschermd $£clcLlC9"' Qo&cUc&inccLuig- H. J. van der Meer mi CONCENTREER een BETEI1 adres voor MEUBELEN SPECIAALZAAK N.V. Woninginrichting J. Christiaans 99 99 Van onzen Londenschen filmcorrespondent Engeland heeft nu ook zijn „Menschen am Sonntag" gemaakt. De regisseur ervan heet Carol Reed en de film zelf heet „Bank Holiday". Een naam en een titel, die ik iederen vriend van de filmkunst aanraad, goed te onthouden. Sedert Robert Siodmak en Eugen Schüff- tan in Berlin hun „Menschen am Sonntag' maakten, zijn er negen jaar verloopen. In die negen jaar hebben zich in de film wereld groote veranderingen voltrokken. In 1929 moesten Siodmak en Schüfftan hun film buiten de industrie om maken, omdat er in die industrie geen plaats was voor de productie van een eenvoudige, on- sensationeele, menschelijke film over heel gewone jongelui, die heel gewone dingen beleven; zij moesten de rollen laten spe len door menschen uit het publiek, omdat de meeste filmacteurs van dien tijd niet gewend waren aan den simpelen, ontheatra- len speelstijl, die voor een dergelijke film noodig is en zij konden er nog op uit trek ken met een handcamera, omdat de stom me film relatief geringe technische eischen stelde. Intusschen is de geluidsfilm gekomen en heeft het maken van avantgarde-speel- films met weinig kapitaal en weinig tech nische hulpmiddelen vrijwel onmogelijk ge maakt. Maar tegelijk is de filmindustrie zich ook meer bewust geworden van haar plichten ten aanzien van de filmkunst en daardoor is het nu mogelijk, dat een soort gelijke film in industrieel verband wordt gemaakt, met den steun van het kapitaal en de technische outillage, die thans voor het vervaardigen van zelfs de bescheidenste film ook zonder dat er een orkaan met een inkoopsprijs van een half millioen gul den in voorkomt noodzakelijk zijn. Dat heeft bovendien het voordeel, dat een film als deze nu op een breeder basis kan wor den gezet, dat men het aantal spelers niet krampachtig hoeft te beperken en niet ge dwongen is, de beste scènes weg te laten uit gebrek aan de financiën voor een ka merdécor. En intusschen is het ook moge lijk en zelfs gewenscht geworden, de rol len door beroepsacteurs te laten spelen, want in de laatste negen jaar heeft de filmspeler geleerd mede dank zij avant- gardewerk als „Menschen am Sonntag" dat de filmcamera het dankbaarst is voor het eenvoudigste, natuurlijken spel. Bank Holiday" herinnert reeds door zijn thema onmiddellijk aan de film van Siodmak en Schüfftan. Ook deze film toont ons, tusschen het uitgaan der fabrieken en het hervatten van het werk, de lotgevallen van een aantal menschen, die voor een week-einde de wereldstad ontvluchten. Alleen is het aantal veel groo- ter (wat op zich zelf niets beteekent) en de collectie menschelijke specimina veel geva rieerder (wat wèl iets beteekent). De film begint in een Londensch ziekenhuis, waar een jonge verpleegster, Catherine, een wachtenden echtgenoot de boodschap moet brengen, dat zijn vrouw, na een ope ratie, in het kraambed is overleden. De man neemt de tijding uiterlijk kalm op. maar juist die ijzige kalmte geeft Catheri ne het gevoel, dat hij in zijn plotselinge eenzaamheid en ellende tot een wanhoops daad in staat is. Zij kan verder niets voor hem doen. Het is Zaterdagmiddag vóór Bank Holiday (den eersten Maandag in Augustus) en de kantoorbediende Geoffrey. Catherine's vriend, wacht op haar aan het station. Ze hebben immers al heel lang geleden het plannetje gemaakt, deze twee en een halven dag in een van de badplaat sen aan de Zuidkust door te brengen en Geoffrey heeft maandenlang gespaard om bij die gelegenheid voor 't eerst eens in een echt chic hotel te wonen. Maar de teleur stellingen blijven niet uit. Catherine is met haar gedachten meer bij den vertwijfelden jongen weduwnaar dan bij de „pret" der dringende, stootende, zweetende duizend koppige massa vacantiegangers. En boven dien blijken alle hotels uitverkocht te zijn. „Laten we op het strand slapen, heel alleen in den maneschijnstelt Geoffrey nu voor. Ze gaan naar het strand, en vinden daar een plaatsjetusschen een paar duizend anderen, die ook geen hotelkamer meer hebben kunnen vinden. Van het ge drang der massa in de badplaats voert de film ons telkens weer voor enkele oogen- blikken naar Londen, naar het zoo tot wan- hopig-wordens toe uitgestorven Londen van een „Bank Holiday", waar een eenzame man door de verlaten straten loopt, bij eiken hoek herinneringen ontmoetend aan zijn vervlogen huwelijksgeluk. En Catherine kan haar gedachten niet losmaken van dien man, wat Geoffrey tenslotte reden geeft tot mopperen en de vacantiestemming be derft. Tegen den avond kan het meisje haar ongerustheid niet meer bedwingen. Ze belt Londen op, de woning van den weduwnaar, maar ze krijgt geen antwoord; de telefoon is van den haak genomen. Dat doet haar tenslotte besluiten, geen oogenblik langer te wachten, maar onmiddellijk naar Londen terug te keeren. Dat besluit valt haar des te gemakkelijker, omdat zij door Geoffrey s ontstemming en gebrek aan begrip voor haar zorgen tot het inzicht is gekomen, dat hun gevoelens eigenlijk heel weinig met werkelijke liefde te maken hebben. Zij laat een kort briefje voor Geoffrey achter en vertrekt. Geoffrey tracht onverschillig te doen, gaat aan een hotelbar zitten drinken en gooit bij ongeluk een glas whisky over het kostuumpje van „Miss Fulham", een typistetje, die in een schoonheidswedstrijd mee doet. De kleine ruzie, die daardoor ontstaat, eindigt als „Miss Fulham" het briefje van Catherine vindt; Geoffrey kan zich dan niet langer inhouden en biecht snikkend zijn verdriet over wat hij zijn „te leurstelling in de liefde" noemt. En „Miss Fulham" bekent dan met tranen in haar oogen, dat zij een lotgenoote van hem is, want een aardige jongen, op wien zij eens verliefd is geweest, wilde niets van haar weten. En zij laat den heelen wedstrijd wed strijd zijn, om Geoffrey over zijn verdriet heen te helpen. Intusschen is Catherine in Londen aangekomen, nog juist op tijd om de gevolgen van de wanhoopsdaad, die zij terecht vermoed heeft, ongedaan te helpen maken. Als de jonge weduwnaar uit zijn gasverdooving ontwaakt, ligt hij in het zie kenhuis, verpleegd door Catherine. „Ik dacht, dat u met Bank Holiday naar buiten wilde gaan?" zegt hij. En Catherine ant woordt eenvoudig: „De vacantie is voorbij." Dat is het simpele einde van deze mensche lijke film. Op het hier genoemde viertal concen treert zich de handeling van „Bank Holiday", maar het zijn vier men schen, die op den voorgrond treden uit een massa van duizenden. Het is eigenlijk de heele Londensche middenstanders- en ar beidersbevolking, die in deze film mee speelt. Uit die menigte doemen nog ver scheidene andere gestalten op: het prach tig vertolkte proletarische echtpaar met vijf kinderen; het leelijke meisje, dat in stilte óók naar een liefdesavontuur hunkert; de exploitant van de kermisrevue, die er met de recette vandoor gaat en nog aller lei anderen. Al die rollen worden heel on- tooneelmatig, heel waarheidsgetrouw en met tallooze karakterschakeeringen ge speeld, wat stellig ook voor een heel groot deel aan de uitstekende regie van Carol Reed te danken is, evenals aan het feit dat Hans Wilhelm en Rodney Ackland, de schrijvers van het scenario, zelfs aan de onbelangrijkste figuur een groote dosis menschelijkheid hebben gegeven. Voortref- feilijk is vooral de vertolking van de hoofd rollen door Margaret Lockwood (Catheri ne), John Lodge (den weduwnaar), Hugh Williams (Geoffrey) en Renée Ray („Miss Fulham"), die er alle vier in geslaagd zijn, gewone, alledaagsche Engelsche menschen met groote overtuigingskracht weer te ge ven. Zooals Carol Reed er in geslaagd is, uit die hoofdpersonen, de menigte op den achtergrond, de zee en het strand, de Lon densche straten en het Lunapark van de badplaats, een stuk echt Engelsch leven op te bouwen. Eert dag convooidienst Een spannende jacht l Een groot bedrag voor uw bij aankoop van een PHILIPS CONCERTO kunt U gedurende korten tijd krijgen Stelt U nog heden in ver binding met Groote Houtstr. 10 - Haarlem 'n Goe" 'n 033 hAaai Van Jge*ertt rfeds A\ fcleerW- DAMES! VERLICHTING SCHAGCHELSTRAAT 2 CRON3éSTRAAT No. 1 GRATIS GROOTE MOGELIJKHEDEN OPGERICHT 1911 EENIGSTE DAGEL. RECHTSTREEKSCHE DIENSTEN NAAR HOORN en OMSTREKEN - PURMEREND - AMSTERDAM (Noord) ZAANSTREEK - OOSTZAAN - LANDSMEER - KWADIJK MIDDELIE - OOSTHUIZEN en vele tusschengelegen plaatsen. BILLIJKE TARIEVEN. Vlugge uitbetaling remboursementen. Bestelhuis: LET WEL! ALLEEN BEGIJNHOF 29 zwart, Tel. 11570. Bestelhuis te Purmerend: alleen Ged. Singelgracht No. 17. Beleefd aanbevelend. INTEEKENBILJET op het krachtigste reclame-middel COURANTENRECLAME ALGEMEENE ADVERTENTIE- VOORWAARDEN KARPETTEN LOOPERS LINOLEUMS BALATUMS O MATTEN ENZ. T Dan naar de WINKELS: Julianapark 58-60-62 bij Soendapl. Telefoon 13661 Wesfergracht 79 - Telefoon 13292 VERKOOP ALLEEN a CONTANT! STOFZUIGERHUIS 99 de kleine annonce van de Vereenigde Katholieke Pers dagelijks in 80.000 gezinnen I Het natuurlijk 0/jQ^ is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen flacons. Per flacon f 1.10. Het was dezer dagen een jaar geleden, dat de convooidienst in de Straat van Gi braltar werd ingesteld. Dit eenvoudige feit wil zeggen, dat daar, 1400 mijl van de ma rinebasis Den Helder verwijderd, nu dus gedurende ruim een jaar minstens één van onze oorlogsschepen gestationneerd is en tot taak heeft onze scheepvaart in deze zoo belangrijke verbinding van den Atlantischen Oceaan met de Middellandsche Zee te be schermen tegen overlast, voortvloeiende uit den betreurenswaardigen Spaanschen bur geroorlog. De noodzaak hiertoe is gebleken in het begin van Maart 1937, toen de Witte regeering een onderzoekingsdienst in de Straat van Gibraltar instelde en ook Nederlandsche schepen begon aan te houden en op te brengen. De redenen waarom generaal Franco tot dergelijke maat regelen is overgegaan liggen voor de hand. Een groot gedeelte van het wapentuig en verdere oorlogsbenoodigdheden, bestemd voor de Rood- Spaansche regeering werd door de Straat van Gibraltar naar de verschillende havens vervoerd, terwijl in ruil hiervoor dikwijls geconfiskeerde bezittingen van Franco-aanhangers, zooals kunstschatten en sinaasappelen, werden uitge voerd. Met leede oogen heeft de Witte Regeering dit geruimen tijd moeten aanzien en toen men dan ook eindelijk met de materieele voorberei ding gereed was, werd ter controle op de inter nationale scheepvaart de onderzoekingsdienst ingesteld, die tot doel had verdachte schepen aan te houden en op te brengen. Voor deze actie, waarmee zij practisch de ver binding van de Rood-Spaansche havens met den Atlantischen Oceaan verbrak, behoefde de Witte regeering slechts eenvoudige hulpschepen, zooals bewapende trawlers, hulpkruisers (bewa pende koopvaardijschepen) en een enkele lichte kanonneerboot, te gebruiken, omdat zij reeds in het begin van den burgeroorlog het overwicht ter zee had, of zooals het veelzeggend uitgedrukt kan worden, het „meesterschap ter zee". Met deze schepen begon men in begin 1937 den bewakingsdienst. Dit werk kon bijna zonder tegenstand van de Roode regeering verricht worden. Slechts bij enkele zeldzame aanvallen van de groote schepen moest men zich bijtijds terugtrekken onder de bescherming van de for ten van Ceuta, de Wit-Spaansche haven op de Afrikaansche kust tegenover Gibraltar. Zoo was dus de stand van zaken in het begin van Maart 1937, toen ook Nederlandsche sche pen, de „Triton" en de „Orion" werden opge bracht naar Ceuta. Onze regeering kon met dit optreden geen genoegen nemen. Zij mocht de Franco-regeering, die door haar niet officieel erkend werd, dit recht van onderzoek, dat slechts aan oorlogvoerende naties toekomt, niet toestaan. Zij bepaalde zich echter niet alleen tot protesten, doch nam direct doeltreffende maatregelen om dergelijke incidenten verder te voorkomen. Hr. Ms. „Hertog Hendrik", die zich op een oefenreis in de Adriatische Zee bevond, Hr. Ms. onderzeeboot „O 16", die juist terug kwam van een reis naar Washington, en Hr. Ms. kruiser „Java", die op weg was van Indië naar Neder land, kregen order met spoed op te stoomen naar de Straat van Gibraltar, teneinde aldaar de Nederlandsche scheepvaart te beschermen. De bedoeling van de regeering was echter geenszins smokkelschepen onder Nederlandsche vlag te beschermen. Zij bepaalde, dat convooi slechts verleend zou worden, nadat eerst uit een onderzoek aan boord gebleken was, dat de lading eerlijk was. De bemoeienissen van de Nederlandsche oor logsschepen mogen zich natuurlijk niet uitstrek ken tot in de Spaansche territoriale wateren (een strook van drie zeemijl breedte langs de kust). Deze worden dan ook gemeden. In de Straat van Gibraltar is dit zeer goed mogelijk, want trekt men er de territoriale wateren af, dan blijft nog een strook „vrije zee" van ten minste een zeemijl breedte over. Hierin heeft niemand bijzondere rechten en men kan dus terecht op treden tegen oorlogsschepen, die tegen de inter nationale regels in handelen. Het is duidelijk dat de commandanten van onze oorlogsschepen in de Straat van Gibraltar voor een zeer veel tact en beleid eischende taak werden gesteld, vooral in het begin, toen men nog geen idee had, hoe de situatie zich zou ontwikkelen. Al spoedig klaarde echter de atmosfeer op, toen onze regeering door convooi te weigeren aan het s.s. „Sarkani", waarvan men niet de vereischte zekerheid had dat het geen contra bande aan boord had, duidelijk deed uitkomen, dat het haar ernst was onpartijdig op te treden. De „Sarkani" werd, zonder dat het Nederland sche oorlogsschip tusschenbeide kwam, door Franco-trawlers opgebracht naar Ceuta. Na dit duidelijk kleur bekennen zijn er, aldus de Maasbode, waaraan we dit relaas ontleenen, nog slechts weinig moeilijkheden geweest en de genomen maatregelen hebben dan ook in het jaar waarin zij bestaan hebben, duidelijk bewe zen afdoende te zijn. De grootte van het belang dat hier beschermd wordt blijkt voldoende uit de volgende gegevens. Tot 5 Maart, dus in bijna een jaar tijd, heeft de Koninklijke Marine 938 schepen door de Straat gebracht, samen vertegenwoordigende 4.350.000 ton, dat is dus gemiddeld 2 2/3 schip of 12.400 ton per dag. Inderdaad cijfers die boekdeelen spreken. Hoe wordt de convooidienst uitgevoerd? Het antwoord hierop wordt het beste gegeven door de beschrijving van een dag varen met Hr. Ms. „Hertog Hendrik", die ook dezen dienst ver richtte. De „Hendrik", zooals Hr. Ms. „Hertog Hen drik" in de wandeling genoemd wordt, ligt rus tig ten anker aan de Oostzijde van de rots van Gibraltar, waar zij laat tot rust is gekomen, na haar laatste „vrachtje" van den vorigen dag tehebben doorgebracht. Het is vier uur in den ochtend. Nauwelijks zijn „acht glazen" geslagen en is de hondewacht naar kooi gegaan of het anker wordt gelicht. Om vijf uur moeten wij op een rendez-vous be zuiden de rots van Gibraltar zijn, waar wij het s.s. „Tawali" van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" wachten. Het is heerlijk weer. Hoog staat de maan aan den hemel en verlicht met een zacht licht de zee en de grillige bergen. Langzaam stoomen wij naar het Zuiden. Op de brug staat men uit te kijken. Het is druk, vele schepen glijden voorbij, maar al gauw zien wij de „Tawali". De order voor onze schepen om bij nacht de natie- vlag met een helder licht te beschijnen maakt het zoeken gemakkelijker. Lichtsignalen vlie gen over en weer: „Stoppen en bijdraaien, ik zal sloep sturen" wordt er geseind. Beide sche pen nu vlak bij elkaar stoppen. Wij strijken de motorsloep, de onderzoekingsofficier stapt in en deinend verdwijnt het kleine vaartuigje in richting van het groote koopvaardijschip. Een minuut of twintig later is de sloep teru" aan boord geheschen, terwijl de onderzoeking^ officier doorloopt naar de brug om den c°®' mandant zijn bevinding te rapporteeren. „AU is in orde." Daar rinkelt de machinekamerte legraaf en wij stoomen de Straat in. „Mij v° gen", flitst 'n order over naar de „Tawali." Aan dek komt het wachtsvolk op post bij de kanon nen, die klaar zijn voor gebruik en de lichten worden bemand. Veilig stoomt de „Ta" wali" achter ons aan. Aan bakboord zien wij plotseling seinen. Daa^ is een der Francotrawlers bezig een passee- rend koopvaardijschip naar lading en bestem ming te vragen. Wij nemen het antwoord oP* Het is een Fransch schip op weg van Casa blanca naar Algiers met stukgoederen. Nu va» plotseling de helle straat van het zoeklicht va een hulpkruiser op het vaartuig en tast lie langzaam af. Blijkbaar vertrouwt men hem nog niet en wordt hij nog eens nauwkeurig be keken. t Langzaam wordt het lichter. De zon kom op in rijke kleurenpracht. Wij zijn nu de traw lers en hulpkruisers gepasseerd. Een vlaggesem gaat omhoog. „Convooi is afgeloopen, gij ^un_ uw reis vervolgen". De „Tawali" bedankt, waar op wij haar een goede reis wenschen. WÜ stoppen en onze beschermeling verdwijnt h® een laatsten groet met de vlag in de lichte och tendnevels. Wij wachten. Over een uur zal de „Trajanus van de Koninklijke Nederlandsche Stoomvaart maatschappij komen. Wij turen met een langen kijker naar een schip dat in de verte nadert. Inderdaad het blijkt het verwachte te zijn. Al even later de „Trajanus" wat afdraait lezen Wh op haar breede zij in koeien van witte letter „Trajanus-Holland". Dit is 'n gewoonte uit den wereldoorlog, die nu weer haar diensten bewijs in deze tijden van onzekerheid en spanning- Het vlaggesein O.P. gaat omhoog, dat is „stop" pen en bijdraaien, ik zal een sloep sturen". pe genoemde gang van zaken herhaalt zich en een half uur later vaart een vreedzame koopvaarder achter ons aan de Straat in. Daar heerscht een gezellige bedrijvigheid- Schepen van alle nationaliteiten ziet men PaS^ seeren. Er tusschenin stoomen de FrancotraW- lers, die dan met het eene, dan met het ah" dere schip seinen. Langzaam glijden de mooi® heuvels van de Spaansche en Afrikaansche kust langs ons heen. Een fleurig opgewekt gehe® in het heldere zonlicht, een schouwspel da nooit verveelt. Zoo stoomen wij voort tot Wi) met ons convooi ter hoogte van de rots van Gibraltar zijn gekomen, waar de „Trajanus haar reis kan vervolgen. Een uur of wat later liggen wij te drijven be zuiden Gibraltar. Wij wachten op een schip- Plotseling is er volop spanning. Met uiterste snelheid schuift een Franco trawler langs ons heen. In zijn voormast waai de seinvlag „K", dat is: „Gij moet onmiddellijk stoppen". Hij rent zoo snel hij kan een scinP achterna, dat dicht onder den wal de Middel' landsche zee in verdwijnt. Wij probeeren me kijkers de nationaliteit af te lezen, maar jain' mer genoeg is de afstand te groot om het m® zekerheid te onderscheiden. Het lijkt wel eetl Rus. Intusschen heeft de trawler blijkbaar alari11 gemaakt. Een hulpkruiser die verderop in "3 Straat bezig was gaat ook al aan de jacht mee doen, terwijl een andere uit Ceuta naar buit®11 komt. Nog een paar minuten later schiet een schuimstreep een torpedomotorboot er ach' ter aan. Het wordt spannend! De Rus doet zijn uiterste best, een dikke rookkolom stijgt op uit zijn schoorsteen, maar de anderen wiP' nen zienderoogen op hem. Geleidelijk aan rakeh de schepen uit zicht en hoewel wij nog ®e kijkers staan te turen, zien wij den afloop ni®t> want het schip dat wij verwachten is alwe®r dichtbij en voort moeten wij weer naar dêP anderen kant van de Straat. >-*■ CHARMEUSE TRICOT PYAMA'S met fraaie kanten pas sen gegarneerd, fraai, ruim model, verkrijg baar in zalmkleur en bleu, diverse maten ÏOOO NACHTHEMDEN van prima charmeuse tricot met satin biezen gegarneerd, verkrijgb. in zalmkleur, bleu of goud, in diverse maten. Buitengewoon voor delige aanbieding OUDE TOESTEL GR. MARKT - TELEP. 11338 j corset met binnenband, met busc of op zij gehaakt, is voor gezette en corpulente figuren in zeer veel gevallen het aan gewezen corset. Lange modellen ƒ2.65, ƒ3.60, ƒ4.25, ƒ6.25, ƒ7.75, 8.25, ƒ11.en hooger. Lange bijpassende moderne bustehouder 0.85, ƒ1. ƒ1.20, ƒ1.40, ƒ1.50 ƒ1.95, f 2.25 en hooger. Or^&TQQDöM .uQOOlEMQREDQ UTRCCWTNJJMCGGN «TIL&LC.G r88 v\. t-°' tv Heeft U met de a.s. schoon maak iets noodig op het ge bied van Bezoekt U nu reeds geheel vrijblijvend onze speciale verlichtingszaken (lste huis vanaf de Anegang) en Wij zijn in alle genres reus achtig gesorteerd. Wij leve ren o.a. al een compl. Huis- kamerkap voor 1.89. Moderne Plafonniers vanaf 39 cent Slaapkamerschalen vanaf 19 ct. Ganglantaarns 98 ct. Mo derne Eng. perk. kappen 7.50. Compl. Leeslampen v.a. 2.98. Wandverlichting vanaf 59 ct. Groote keuze Schemerlam pen -pooten, Kronen en zijden Kappen. Het ophangen van Kappen en Kronen geschiedt vakkundig en GROOTE SORTEERING FOURNITUREN worden U geboden door advertentie reclame In de rubriek „Omroepers". Laat die U niet ontglippen! De prijs kan geen bezwaar zijn, want voor slechts 50 cent per regel komt Uw Zaken-Omroeper onder de aandacht van 80.000 gezinnen. Een abonnement op het lei dende geïllustreerde katho lieke weekblad ligt binnen Ieders bereik. Wekelijks een schat van prachtige Ulustra- tlee en boelende leotuur van blijvende waarde voor De administratie verstrekt op aanvrage gaarne gratie proefnummers. Reeds ge- abonneerden worden vrien delijk verzocht vrienden en bekenden tot Inzending van onderstaand formulier aan te sporen. KATH. ILÏ.USTRATIB Nassaulaan 51, Haarlem, DANK JE. BEST! Ik GEBRUIK AL GERUIMEN TIJD „SUKBISTOL* INPLAATS VAN SUIKER IN DE THEE EN IN ALLERLEI GERECHTEN. HET IS EEN REUZE BESPARING. EN,ZOOALS JE ZIET. HET BEVOR DERT OOK DE SLANKE LIJN. Enorme besparing op Uw suikerrekening.r Onmisbaar voor corpulenten, diabetici en maaglijders. Suiker maakt dik, Sukristol niet. Geen bij smaak. 500 maal zoeter dan suiker. In handige, platte draaidoosjes a 400 stuks, slechts 25 cent. Bij apothekers en drogisten. Ondergeteekende abonneert elcb op de Kath. Illustratie k 12 M cent per week. k t 1.82(4 per kwartaal. Naam Adres Woonplaat* doorhalen wat niet wordt verlangd. Inzending geschiedt met 1M cent postzegel. 500maal aan suiker IMP. H. TEN HERKEL - HILVERSUM De administratie van cUt blad behoudt zich het recht voor, haar ter plaatsing aangeboden advertentiën op grond van Inhoud of vorm niet op te nemen. De „Omroepers" (gerubriceerde kleine annonces) worden gezet ln zespunts-letter; voor de tekstge deelten die het meest moeten uit komen kan een letterhoogte van maximaal 12 punts (Is c.M.) worden gebezigd. Het gebruik van randen, lijnen, cllché's e.d. Is niet toegestaan. Do breedte van „Omroe pers" kan zUn één of twee kolom; voor één-kolommers mag de hoogte 80 regels niet overschrijden. WD reserveeren ona het recht brieven op advertentiën niet af te geven. Indien wij daartoe gronden aanwezig achten. Nlet-afgehaalde Of niet door-gezonden brieven worden een maand na ontvangst vernietigd. WD kunnen geen verantwoordelijk heid op ons nemen voor de gevolgen van het niet of met vertraging door. eenden van brieven op advertentiën of voor onjuistheden en drukfouten ■n de advertentiën zelve anders dan door het eventueel toestaan van gratis herplaatsing of rectificatie. Deze algemeene voorwaarden liggen ten onzen kantore ter lezing en wor den periodiek fa ons blad afgedrukt. ELECTRO LUX 7.50 RITSEMA 15.— PREMIER 10.— VAMPYR 20.— EXCELSIOR 15.PROTOS 25.— Alles met volle garantie REPARATIES en ONDERDEELEN van alle merken stofzuigers TEGEN UITERST LAGE PRIJZEN HET VAN OUDS BEKENDE EN VERTROUWDE ADRES: GROOTE HOUTSTRAAT 94 b/h Verwulft TELEFOON 17077 FILIALEN DOOR GEHEEL NEDERLAND

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 14