ffiempinski New-Yorksche Beurs VRIJDAG 25 MAART 1938 Amerika gaat grootere slagschepen bouwen Notawisseling met Engeland verwacht Britsch-Amerikaansch handelsverdrag Nog twee maanden voor bespre kingen noodig geacht Arabier ontvoerd Langdurig in een koffiehuis belegerd Britsch-Indië staat achter Engeland Frankrijks organisatie in oorlogstijd Korte berichten De kerk in Oostenrijk Nieuwe munten in Duitschland DREIGENDE STAKING IN HET VEENBEDRIJF Vakbonden dringen aan op verplichte arbitrage Clearingkoersen Boternoteering Boterheffing Taxegedeelte consumptie-melk Academische examens Machinisten-examen INTERNATIONALE KEUKEN Beurzen voor jeugdige onderwijzers Bevordéring van de beroeps vorming Examen apothekersassistent CENTRAAL BUREAU VAN DE TUINBOUWVEILINGEN Verdeelde stemming. VOETBAL GROOTE OVERWINNING VOOR 'T FRANSCHE ELFTAL Zwak Bulgaarsch team met 61 verslagen Tsjecho-SlowakijeNemzeti 80 ZWEMMEN NAT. KAMPIOENSCHAPPEN TE HAARLEM Interlandwedstrijden tegen België en Frankrijk HOCKEY BELGIË B—NEDERLAND B WIELRENNEN Letourneur-Debruycker winnen de zesdaagsche van Chicago Het veld van de zesdaagsche te St. Etienne 6Vs WISSELKOERSEN - AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 24 Maart stoomvaartlijnen FAILLISSEMENTEN WASHINGTON, 24 Maart. (Reuter.) Het departement van Buitenlandsche Zaken heeft te kennen gegeven, dat de regeering der Vereenigde Staten besloten heeft met een beroep op de desbetreffende clausule van het vlootverdrag van Londen slagsche pen van meer dan 35.000 ton te bouwen. De formeele mededeeling van dit besluit wordt binnenkort verwacht, waarschijnlijk in den vorm van een nota-wisseling tusschen de Vereenigde Staten en Engeland. Men meent te weten, dat Frankrijk niet tot den bouw van grootere slagschepen zal overgaan. In een pers conferentie heeft Huil medegedeeld, dat de aanbeveling tot het doen van een beroep op de clausule gedaan is door de Amerikaansche di plomaten en vlootvertegenwoordigers, die over leg hebben gepleegd met Engeland en Frankrijk. WASHINGTON, 24 Maart (Reuter). De openbare verhooren in verband met de plan nen voor het sluiten van een Britsch-Ameri kaansch handelsverdrag zijn geëindigd, nadat de tot dit doel ingestelde commissie 400 ge tuigen heeft gehoord. Verwacht wordt, dat voor de eigenlijke onderhandelingen nog een? twee maanden noodig zullen zijn. JERUZALEM, 24 Maart. (DUB.). Een Arabier, Fares genaamd, dien men in Arabische kringen ervan verdacht spionnage te plegen ten gunste van Engeland, is tezamen met zijn chauf feur op een rit door het district Akka door Arabische benden ontvoerd. Het onmiddellijk door politie en militairen ingestelde onderzoek heeft tot dusver nog geen resultaat opgeleverd. Men vermoedt, dat Fares en zijn chauffeur om het leven zijn gebracht. Omtrent de ontvoering zelf is het volgende bekend geworden: Toen de Arabische bende leden trachtten den auto van Fares aan te houden, opende hij onmiddellijk het vuur op zijn aanvallers, waarbij een hunner werd ge dood. Fares vluchtte daarop in een koffiehuis in het nabijgelegen dorp. Hier werd hij gerui- men tijd belegerd, ten slotte gevangen genomen en weggevoerd. BOMBAY, 24 Maart. (Reuter). In een be langrijke verklaring over de politiek van het Britsch-Indische Congres heeft een der meest vooraanstaande Congres-leiders er zijn verwon dering over getoond, dat de mogelijkheid ter sprake is gebracht, dat het Congres de gelegen heid te baat zou nemen om, nu Engeland elders door zorgen wordt beziggehouden, door een actie in Britsch-Indië het Britsche rijk in moei lijkheden te brengen. De sympathie van Indië, zeide hij, zou in eventueele moeilijkheden of een conflict, waar in Engeland zou worden meegesleept, onbetwist baar aan Engelands zijnde zijn, en Indië zou zich dan achter Engeland scharen. PARIJS, 24 Maart (Havas). De Kamer heeft hedenochtend de behandeling van het wetsont werp nopens de organisatie des lands in tijd van oorlog voortgezet. Art. 6, dat de organisatie van de luchtafweer in vredestijd aan den minister van landsverde diging toevertrouwt, werd naar de commissie verwezen. Bij de behandeling van artikel 7, dat de pas sieve verdediging van het land regelt, wees de afgevaardigde Frédéric Dupont van de Republi- keinsche Federatie op de ontoereikendheid der credieten en het te beperkte aantal onderko mens en gasmaskers. Het artikel werd daarop aangenomen. Art. 8 behelst dat het tot de taak van den minister van landsverdediging behoort de or ganisatie der passieve verdediging te leiden, te coördineeren en te controleeren. Een opperste commissie voor de passieve verdediging zal hem terzijde staan. De artikelen 9, 10 en 11, die eveneens op de passieve verdediging betrekking hebben, werden vervolgens aangenomen. Voor de schorsing van de vergadering heeft de Kamer nog een aantal artikelen aangeno men. De belangrijkste hiervan betreffen de op roeping van alle burgers, die ouder zijn dan achttien jaar, en die naar gelang van hun ca paciteiten te werk gesteld zullen kunnen wor den. Havas bericht nader uit Parijs, dat de Kamer het wetsontwerp inzake de organisa tie van de natie in oorlogstijd met alge- meene stemmen (592) heeft aangenomen. Tezamen met de gewone defensie-uitgaven zal de landsverdediging van Australië in totaal een bedrag van 43 millioen pond ster ling eischen. De Rijksdag in Zweden heeft een wetsvoorstel aangenomen, waarin bepaald wordt, dat de eerste Mei officieele feestdag zal zijn, te beginnen in 1939. Het optreden van de z.g. „ernstige bijbelon derzoekers", wier activiteit staatsgevaarlijk wordt geacht, is in geheel Polen verboden. De marine-autoriteiten van Honoloeloe heb ben voor den duur van de groote Ameri kaansche vlootmanoeuvres in de nabijheid van Hawaii van 30 Maart tot 1 Mei den toegang tot Pearl Harbour verboden. Bovendien hebben de legerautoriteiten voor bereidingen getroffen om behalve de 22.000 op Hawaii gestationneerde militairen ook de civiele bevolking te organiseeren tot actieve deelneming aan de manoeuvres. De uittocht der Joden uit Dantzig is de laatste weken aanzienlijk toegenomen, hofdzakelijk uit vrees voor antisemietische uitwassen. Het aantal uitgeweken Joden wordt op drieduizend geschat. Het bericht, dat de landdag van Danzig binnenkort ontbonden zal worden, schijnt voorbarig te zijn. De Joego-Slavische Senaat heeft de ont- werp-begrooting over het jaar 1938/39 in eerste lezing met 47 tegen 16 stemmen aan genomen. Honderden gezinnen zijn dakloos geworden door een brand in het Tsjecho-Slowaaksche dorp Iznia. Twee kinderen kwamen in de vlammen om; 80 woningen werden vernield. Over de houding van de kerk in Oostenrijk meldt Kipa zooals wij reeds eerder hebben gemeld dat de ook door ons gepubliceerde instructie van Kard. Innitzer betreffende de houding van den clerus enz. nog niet officieel is bekend gemaakt, maar aan den Weenschen clerus vertrouwelijk is medegedeeld. In de laatste dagen van de vorige week heeft een conferentie der Oostenrijksche bisschoppen te Weenen plaats gehad. Op grond daarvan ver wachtte men t® Weenen dat Zondag 1.1. een gemeenschappeïijk herderlijk schrijven zou worden voorgelezen. Toen dit uitbleef liep reeds het gerucht dat de voorlezing zou zijn ver boden. Volgens Kipa wordt met zekerheid ver wacht, dat in verband met de a.s. volksstem ming van 16 April binnenkort een officieele verklaring door het Episcopaat zal worden ge publiceerd. De Duitsche Staatscourant publiceert een bericht, volgens hetwelk binnenkort nieuw Duitsch muntgeld uitgegeven zal worden. Het betreft hier een nieuwe munt ter waarde van 50 pfennig, welke slechts voor 2 pet. uit een legeering, dus bijna van zuiver nikkel is. De nieuwe munt heeft een gewicht van 3.5 gram en een middellijn van 20 millimeter. Aan den eenen kant staat binnen een geribbelden cirkel het embleem van Duitschland en aan den anderen kant de waarde. Omtrent de dreigende staking in het veen- bedrijf in Overijsel en Drente vernemen wij, dat na de mislukking van de poging om dooi vrijwillige arbitrage het geschil te oeslechten, thans van de zijde der vakbonden zal gepro beerd worden, om voor het onderdeel der pro ductie van fabrieksturf verplichte arbitrage te verkrijgen. Deze productie wordt namelijk ge steund ingevolge de Landbouw-crisiswet, die de mogelijkheid van verplichte bemiddeling opent, waarvan dan ook voor den landbouw reeds bij herhaling gebruik werd gemaakt. Wanneer de regeering zich in deze richting zal willen begeven, dan zou voor een groot ge deelte van het bedrijf een staking kunnen worden voorkomeh. Koersen voor stortingen op 25 Maart tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 72.53, lires ƒ9.39, peseta's ƒ10.50 De commissienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 79 cent per kg. De officieele Deensche boternoteering is vastgesteld op 204 kronen, is ƒ0.82 per kg. De heffing en de steunuitkeering van boter is, behoudens tusschen tij dsche wijziging, voor de week van 24 tot 31 Maart onveranderd vast gesteld op 50 cent per K.G. Nederlandsche Zuivelcentrale 27 Maart t/m. 2 April. Consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht; overmelk regeerings-minimumprijs 5.40 cent; af dracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren R. Dijkhuizen (Groningen), P. J. de Rijk (Rot terdam) en A. J. M. Kroger (Amsterdam). Artsexamen le ged. de heer J. W. Botterman (Amsterdam) AMSTERDAM. Bevorderd tot accountant de heer J. Delmonte. Geslaagd voor het doctoraal examen in de klassieke letteren mej. P. E. Rijsdijk en voor het candidaatsexamen in de economische wetenschappen de heer H. J. ten Bruggencate. LEIDENGeslaagd voor het candidaatsexamen rechten de heeren: P. Huizer, Den Haag; F. de Groot, Rotterdam; C. C. J. Kievit, Den Haag en R. Muller, Haarlem. ROTTERDAM. Geslaagd voor het candidaats examen oeconomische wetenschappen de hee ren: R. F. Pasman, J. H. Ruys, F. van Hessen en A- M. Boon. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma A P. C. Hammeijer te Dordrecht, J. Versteeg te Utrecht, M. Baas te Jutfaas, H. G. Capelle te Amsterdam, W. C. Bonte te Dordrecht en P. H. A. de Jong te Utrecht. KfiMlKSffli Het Beste Matige Prijzen In het vorige jaar heeft de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen een com missie ingesteld, ter bevordering van de op leiding in technische richting van jonge werk- looze bezitters van de akte van bekwaamheid als onderwijzer. Door bemiddeling van deze commissie hebben met ingang van den cursus 1937/1938 een aan tal van deze gegadigden, met toekenning van een rijksstudiebeurs, een nieuwe studie aange vangen aan middelbare technische scholen (weg- en waterbouwkunde, werktuigbouwkunde, electrotechniek, scheepsbouwkunde, chemische techniek), aan zeevaart- en machinistenscho- len, (opleiding voor stuurman, scheepswerktuig- kundige, radiotelegrafist) en aan textielscho len Het is de bedoeling, dat deze beroeps vorming ook in de eerstvolgende jaren be vorderd wordt en daartoe' rijksbeurzen (als renteloos voorschot) beschikbaar gesteld worden. Hiervoor komen in aanmerking bezitters van bovengenoemde akte met technischen aanleg, met behoorlijke cijfers voor reke nen, wiskunde, kennis der natuur en tee kenen, en die op 1 Mei 1938 niet ouder zijn dan 20 jaar. Voor nadere inlichtingen kan men zich, nu de commissie inmiddels ontbonden is, wenden tot het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, afdeeling N. O. AMSTERDAM. Geslaagd: mej. H. A. Giete- link te Almelo. In de te Rotterdam voortgezette vergadering van het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland kreeg het bestuur op dracht, bij voortduring de aandacht der regee ring te blijven vestigen op de noodzakelijkheid van uitbreiding van onzen export ook naar andere landen, speciaal naar Engeland, het welk alleen bereikt kan worden door een ver laging of overbrugging der hooge Engelsche invoerrechten. Gewezen werd op de billijkheid, dat de handelspolitieke wapenen, waarover onze regeering langzamerhand de beschikking heeft gekregen, ook voor een met zijn belangrijkheid overeenkomend deel worden aangewend ten be hoeve van den export van Nederlandsche tuin bouwproducten. Na de pauze werden eenige bestuursvoor stellen afgehandeld. Wat betreft het prijspeil van de producten zal het bestuur het geheele prijzenvraagstuk in studie nemen en het van alle zijden belichten. Een eventueel voorstel zal t.z.t. aan de algemeene vergadering wor den voorgelegd. Het volgende bestuursvoorstel betrof de sinds 14 October 1936 bestaande uitvoercontröle t.a.V. enkele tuinbouwproducten. Gebleken is, dat deze controle een zeer doeltreffende is, zoodat men op den ingeslagen weg dient voort te gaan. Besloten werd, dat het bestuur hiertoe de noo- dige stappen zal doen en maatregelen te dien aanzien zal nemen, opdat deze controle in de toekomst zooveel mogelijk aan haar doel zal beantwoorden. Het bestuur werd gemachtigd, ook dit Jaar van de veilingen een bijdrage van 1/50 pet. te heffen ter versterking van het reclamefonds. Vervolgens sprak de vergadering, wijl van som mige zijden hierover bezorgdheid werd ge toond en aangedrongen op beperking van fruitteelt, als haar meening uit, dat een ge zonde uitbreiding van de fruitcultuur niet ver ontrustend behoeft te zijn, mits de teelt wordt uitgeoefend door ter zake kundige personen en de veilingsbesturen door het inrichten van goede sorteer- en verpakkingsstatiöns zorg dragen voor het in den handel brengen van fruit, dat aan de te stellen eischen voldoet. De groenten- en vruchtenveiling „Utrecht en omstreken" kwam met het voorstel, bij de re geering met grooten nadruk aan te dringen de belangen van het inheemsche fruit bij het afsluiten van handelsverdragen en bij de toe passing der monopolierechten krachtiger dan tot dusverre te verdedigen. Het bestuur zegde op dit punt gaarne toe, steeds diligent te blij ven en de aandacht der regeering te zullen vestigen op de noodzakelijkheid van reservee ring der Nederlandsche markt voor het Ne derlandsche product, zoolang de buitenland sche markt voor dit product gesloten blijft. De Tuinbouwbond „Langendijker Groenten- centrale" stelde voor, het bestuur op te dra gen, te bevoegder plaatse het verzoek te rich ten, van 15 Mei af op den invoer van vroege aardappelen een dusdanige invoerheffing te leggen, dat onze eigen aardappelen van den nieuwen oogst geen hinder van dien invoer zullen hebben. Het bestuur had zich intus- schen reeds met een desbetreffend verzoek tot den minister van Economische Zaken gewend opdat dit jaar de noodige maatregelen kunnen worden genomen. De vergadering aanvaardde het prae-advies van het hoofdbestuur. „Utrecht en omstreken" stelde verder voor, er bij de regeering met grooten nadruk op aan te dringen, alle hoofdproducten van den tuin bouw tot aan den genoemden richtprijs steun te verleenen en bij gebleken onvoldoendheid van het totaal-steunbedrag voor alle produc ten een evenredige verlaging in den steun toe te passen. Het bestuur zegde toe, zoo goed mogelijke verdeeling van den steun over de producten te zuilen voorstaan. In verband met voorstellen van de veilings- vereeniging „De Eendracht" te Hoogkarspel en den Tuinbouwbond „Langendijker Groenten- centrale" wilde het bestuur de toezegging doen, er bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale op aan te dringen, dat bij de voor de vroege aardappelen te stellen garantie prijzen rekening wordt gehouden met een drukkende heffing. De meening, dat de teelt- heffing op vroege aardappelen ten gunste van andere producten zou komen, kon het bestuur niet onderschrijven. In een voorstel van „Broek op Langendijk'' werd het bestuur verzocht, tot de Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale het verzoek te willen richten, voor het tijdperk van 16 tot 30 Juni een vastgestelden prijs voor de vroege aardappelen te garandeeren en dit aan de tuin ders bekend te maken. Uit het prae-advies bleek, dat het bestuur van meening was, dat door den maatregel, vol gens welken in de tweede helft van Juli geen garantieprijzen meer bestaan en ook de ver plichting tot veilen is opgeheven, de belangen der vroege aardappelkweekers ten zeerste ge diend zijn geweest. Het bestuur zag niet in, dat het continueeren der garantieprijzen na 15 Juli de overvoerde markt vóór 15 Juli zou ontlasten. Het achtte dan ook geen voldoende argumenten aanwezig, om aan het verzoek te voldoen. NEW-YORK, 24 Maart (Part.). Na twee da gen van vrijwel onafgebroken daling gaf de effectenbeurs heden aanvankelijk nog van wei nig herstelvermogen blijk. De stemming was bij opening onregelmatig, hoewel kleine koerswin sten overheerschten, doch van een herstel kon moeilijk gesproken worden, niettegenstaande in breeden kring een technisch herstel verwacht was. Ondanks de over het algemeen licht ver hoogde openingskoersen was de markt heden opnieuw weifelend en bleek al spoedig, dat het aanbod toch nog de overhand had, want vrij wel onmiddellijk na opening begonnen de koer sen weer over de geheele linie terug te loopen. De houding van de buitenlandsche beurzen was hieraan wellicht ook niet vreemd. De daling nam echter geen scherpe vormen aan en hoe wel de handel vrij levendig was, gaven de meeste fondsen slechts beperkte verliezen te zien, die zich in enkele gevallen tot 1 dollar of meer uitbreidden. In het eerste uur bedroeg de omzet 300.000 shares. Daarna werd de handel kalmer, doch werd hier en daar steun verleend, zoodat in het tweede uur reeds eenig herstel kon intreden, hetwelk geleidelijk aan iets krach tiger vormen aannam, terwijl de koersen in het begin van het derde uur zelfs vrij snel oplie pen, zoodat het vorig slotpeil weer werd bereikt of overschreden. De verbeterde beurstendenz ging uit van een verklaring van Morgenthau, dat men voornemens zou zijn leeningen te ver strekken om het bedrijfsleven een stimulans te verleenen, terwijl ook verwachtingen van een gunstiger verloop inzake de belastingwet de koopers in de markt haalden. In het verdere verloop kwam niet veel ver andering in de algemeene stemming. Slechts kleine fluctuaties vielen te registreeren, waar door het koerspeil nu eens wat hooger en dan weer wat lager kwam te liggen. Tegen het einde van den beurshandel veroorzaakten winstne mingen echter weer voor vele fondsen een reactie, zoodat het slot meerendeels slechts kleine voor- of nadeelige verschillen te zien gaf. Bethlehem Steels konden ruim 1% dollar van het gisteren geleden verlies inhalen. Republic Steels stelden zich per saldo wat lager. Auto mobielfondsen gaven na de noodige schomme lingen, bij het slot slechts kleine voordeelige verschillen te zien, evenals koper-, warenhuis-, luchtvaart-, amusementswaarden en equip- mentshares. Van de sporen, die een verdeeld voorkomen hadden, wisten Union Pacific bijna Donderdagmiddag is in het Pare des Princes te Parijs een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Frankrijk en Bulgarije. De Franschen waren van den aftrap af in de meerderheid en de monstreerden dit door twee doelpunten in de eerste helft. Vooral de verdediging van de Bulgaren was zwak, terwijl in de voorhoede het schieten slecht verzorgd was, in de tweede helft scoorden de Franschen nog vier maal. Tegen het einde van den wedstrijd geloofden de Franschen het wel, waardoor de gasten gelegenheid kregen, tenminste nog de eer te redden. Op het terrein van de bekende club Sparta te Praag, is Donderdag in verband met de wereld kampioenschappen een oefenwedstrijd gespeeld tusschen een Tsjechisch elftal en de Hongaar- sche profclub Nemzeti. De wedstrijd had even wel weinig waarde, daar de Hongaren te zwak bleken. Met 80 won het Tsjechische elftal, waarin vooral Biro een prachtige partij speelde. Naar wij vernemen zullen de nationale kam pioenschappen dit jaar op 16 en 17 Juli in Haarlem gehouden worden. Met de organisatie hiervan zal zich de zwemvereeniging D. W. R. belasten. Wat de internationale ontmoetingen voor het zomerseizoen betreft, kan voorts wor den medegedeeld, dat Holland-Frankrijk op 12 Juni in Bergen op Zoom zal plaats vinden. De jaarlijksche interlandwedstrijd tegen Bel gië zal op 10 Juli te Utrecht worden gehouden. De organisatie van deze ontmoetingen komt, voor wat Bergen op Zoom betreft, in handen van de zwemvereeniging „Juliana," terwijl in Utrecht de U.Z.C. deze voor haar rekening neemt. De internationale hockeywedstrijd België B —Nederland B wordt Zaterdag 2 April te Brus sel gespeeld. De zesdaagsche van Chicago is geëindigd met een zege van het Fransch-Belgische koppel Le- toumeurDebruycker. De uitslag luidt: 1. Le- toumeurDebruycker 476 punten afgelegd 3664,235 K.M. Op één ronde: 2. Gebr. Peden 665 punten; 3. RiboliDebaets 657 punten. Op twee ronden: 4. RodmanThomas 1092 punten; 5. O'BrienAllen 664 punten; Op vier ronden: 6. SaavedraEtchevaria 349 punten; Op zeven ronden: 7. GoebelsWissel 583 punten; Op 3 ronden: 8. Lands—Debacco 345 punten. Het veld van de Zesdaagsche van St. Etienne is thans compleet. Op 1 April zullen de volgen de ploegen starten: WalsGuimbretière (Ne derland—Frankrijk), Intrezzi-Romanatti (Ita lië), MoutonBoucheron (Frankrijk), Bremder— Ilse (Duitschland), Norbert BuysseSamijn (België), PriorFombellida (Spanje), Tonne- lierMadgedeleine (Frankrijk)Boeyen—Poméon (NederlandFrankrijk)RouxRouhier (Frank rijk), DayenPecqueux (Frankrijk), Bouchard Fournier (Frankrijk), DemarsPipoz (Frank rijk). Zooals men ziet hebben de organisatoren aan vele jongeren een kans gegeven. 2 dollar te verbeteren. Een voorstel, ingediend bij de I.C.C., om te komen tot een tariefsver- hooging tot 15 pet, oefende geen invloed uit. Voorts waren er eenige specialiteiten, die vast gestemd waren en wel Allied Chemical en American Can, die resp. 1% en 1% punt in koers opliepen. Rubbers, public-utilities en olie waarden waren verdeeld; van de public-utili ties waren I.T.T. vast gestemd en dollar be ter, terwijl Cities Service bij flinken handel tot 1 inzakten. Van de oliewaarden verkeerden Phil lips Petroleum en Midcontinental Petroleum in reactie. Mijnen, kunstzijde-aandeelen, tabak ken, aandeelen in levensmiddelenbedrijven, idem in telegraafmaatschappijen waren ge drukt. Aandeelen Westinghouse Electric hadden het wat zwaarder te verantwoorden; de notee ring liep geleidelijk aan 1% dollar terug, zoo dat het slot ruim 1 dollar lager afkwam. Ook Procter Gamble verloren 1 punt. De omzet ten bedroegen in totaal 890.000 shares. Sïotkoersen Mrt. 24 23 22 Allied Chemical 149% 148 152% American Can Co. 813/s 80% 81 Am. Car. F.dry 18% 17% 19% Amer. Rolling Mills 16'//, 16% 17% Am. Smelt. Ref. 37% 38 40% Am. Tel. Tel. 124 124% 125% A.n. Tobacco B. 63% 633/4 65 Am. Waterworks 7% 7% 8 Anaconda Copper 28% 28% 293/8 Atchison Topeka 26% 26 27 Baltimore Ohio 5% 5% 5% Bethlehem Steel 517/b 50% 53% Canadian Pacific 5% 5% 57/s Case Treshing 72% 73 74% Chase National B. 38'A 38% 39 Ches. Ohio 26% 25% 26 Chicago Rock Isl. 3/4 3/4 3/4 Crysler Motor 46% 46 48 Cities Service 1 1% 1% Consol Gas N.Y. 19% 19% 20 Continental Oil 25 25 25% 7 Dawesl. 32 32 5Vi Young 26 26 Deleware Huds. 9</4 9 9% Douglas Aircraft 38% 38% 38% Dupont de Nem. 108% 108% 110% Eastman Kodak 142 140 144 El. Bond Sh. 6 6% Genera) Electric 337/8 34 35 General Motors 31% 31% 31% Good Year 18% 187/8 19% Hudson Motor 6% 6% 7% Illinois Centra) 7% 7% 8 Intern. Harvester 59 59% 60% Intern. Nickel 47% 47% 47% Intern. Tel. Tel. 7% 6% 67/8 Kennecott Copper 33% 33% 34'/» Missouri Pacific 7/s 1 1 Idem pref. 1% 1% 1% Montgomery Ward 31% 31 31 Nat City Bank 22</4 22% 23 Nat. Dairy Prod. 12% 13 13 New York Centra) 12% 12 12% North. Amer. Co. 17 16% 16% Norfolk Gf Western 141 f 147 152 Pennsylvania 167/s 163/8 17 Phillips Oil 32% 333/g 333/, Proctor Gamble 44% 45% 46% Publ. Serv. N. 3. 273/4 28Vs 29% Radio Corporation 5% 5% 5% Sears Roebuck 54 54 54 Shell Union Oil 13 12% 13% Socony Vacuum 13 12% 13% Southern Pacific 11% 11% 12% Southern Railway 7 63/4 7% Standard Brands 7 7 7 Stand. Oil of N.-J. 44% 44% 45 Tidewater Ass. Oil 12% 12% 12% Union Pacific 63% 61% 63 United Aircraft 23% 23 23% United Corp A. 2% 2% 2% U. Leather 4% 4% 5 U. Rubber 28% 4.8% 29% U. S. Steel 483/4 48 49% Western Union 20% 20 20 Westingh. Electr. 77 781/8 82 Wool worth Building 39% 39% 40% Gedaan en laten, t bieden. ex dividend. ex coupon. NEW YORK, 24 Maart Slotkoersen Mrt. 24 23 22 Brussel 16.83 16.83% 16.83% Rome 5.26% 5.26% 5.26% Madrid Bern 22.92% 22.93 22.95% Weenen 18.90 Oslo 24.92% 24.92% 24.97% A'dam 55.29 55.29 55.37 Londen 4.96% 4.96% 4.967/8 Parijs 3.06% 3.05 3.06 Berlijn 40.10% 40.13 40.13 24 Mrt. NEW YORK, 24 Maart 23 Mrt. 24 Mrt. 23 Mrt. Rubber Standaard Mrt. 12.84 12,84- - Oct. 13.18 13.23 Mel 12.89- 12.89 Dec. 13.31 13.37 Juli. 13.00- 13.00- Jan. 13.38-- 13.43- - Sept 13.10 13.15 Suiker Mrt. Sept 2.15-16 2.15-16 Mei 2.11-12 2.13-14 Jan. 2.14-15 2.13-14 Juli 2.14-15 2-15-16 Mrt. 2.15-16 2.14-15 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. Dec. Mrt. 4.19 4.19 Mrt. 6 52 6 36 Mei 3.99 4.02 Mei 5.91- 5.89-91 Juli 3.84 3.89 Juli 5.80- 5,79-80 Sept 3,84- 3.85-87 Sept 5.79 5.76-- Dec. 3.84- 3.85- - Dec 5.7 5.76 Katoen Mrt. 8.61-62 8,61-62 Oct. 8,75-- 8.73 Mei 8.67 8.69 Dec 8.76- - 8.75-79 Juli 8.73-- 8,72 Jan. 8.81-82 8.76-- Tin Loco 41.30 4110 Termijn 41.30 41.10 CHICAGO, 24 Maart 24 Mrt. 23 Mrt 24 Mrt. 23 Mrt. Tarwe Haver Mei 86% -V4 86% -% Mei 30 - - 30 •Juli 83%- 83%-% Juli 29 - - 287/8 Sept. 84% - 837/g-3/4 Sept 29 - 287/g Mais Rogge Mei 60% - 5 7/g -- Mei 653/8 663/8 - Juli 621/8 - - 613/4 -- Juli 63% 64% jcpi63 6z% -- Sept 62%-- 63% Reuzel Jan. 8 57% 8.57% Juli 9,05 9,05 Mrt. 8.60 8.60 Sept. Mei 8,82% 8.82 Dec. - WINNIPEG, 24 Maart 24 Mrt. 23 Mrt. 24 Mrt. 23 Mrt Tarwe Gersi Mei 116% 115% - Mei 59% 69% Juli 107% - - 1067/g Juli 57'/» 573/8 - Oct 91% - 90% Oct. 527/g 52 i/n - - Rogge Lijnzaad Mei 70% - - 70% -- Mei. 160% - - 1601/2 Juli 703/4 - 70% - - Juh 162 - 162 -- Oct Oct.- Haver Me) 46% 467/8 - - Juf 42% 42% gedaan en laten t S nominaal Oct 37% b Dieden 377/g (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips Unilever Anaconda U.S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Shell Union 327 yK325 34 278 143 K—143 M 21K— 21 1/16 35/4—35% 83 3/8—37% 11%—11 192% 9 5/16 Van 4.305.00 uur Kon. Olie Aku Anaconda H. V. A. Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Kennecott Shell Union 327%—328 37 7/8—83 21%—21 3./16 411 38 11% 193% 25% 9 3/16—9 5/16 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 24 Maart, Heluan, Danaig: Tiberius, s„ West-Indië laatst Lond®. Glendalough, s., Swansea; Borthwick, s., Leito. The Victeroy, s., Terneuzen (voor Velsen); IDB Efesberger, s., Tallinn; Gateshead, s., Newcastle Wakama, s., West-Afrika. Vertrokken 23 Maart, Anbeja, ms., Yarmouth, Alk, m'.s„ Antwerpen; Coquetdale. 3., Grange" mouth. 24 Maart, Friesland, s., Rotterdam. Aangekomen 24 Maart, Santa Lucia, m.s., G®,_. Vertrokken 24 Maart, Polaris, s., Huil; Ku: mark, s., Hamburg; Salland, s.. B.-Aires; Vesta, Lissabon via Rotterdam; Iris, s., Gdynia. Vertrokken 24 Maart, South America. ia£" Port Arthur; Jernland, s., Odda: Securitas, Rotterdam. AMSTERDAM, aangekomen 24 Maart, Heluan- Danzig, laatst Delfzijl, hout, Houthaven, Lin® Scheepvaart Bedrijf; Tiberius, West-Indië, laaj® Londen, stukgoed. Surinam'ekade, Vrachtmail; LTmuidien, ledig, Rietlanden, Havenbedrijf u Rietlanden; Glendalough, Swansea: steenkoiem Rietlanden, Ruys C; Borthwick, Leith, stuk" goed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor, Inga Eksberger, Tallinn, teer, J P. CoenhaW® Baltica; Wakama, West-Afrika, stukgod, Ban delskade, Wm. H. Muller Co.; Gateshead. Newcastle, stukgoed en steenkolen, J. P. Coen- haven, Verg. Cargadoorskantoor. Aangekomen 24 Maart, Santa Lucia, Gen ledig, Rietlanden, J. Sydzes Co. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ,4 ULYSSES, Haifa naar Rotterdam, passeerde 1 Maart v.m. Gibraltar. AJAX, Mlddl. Zee naar Amsterdam, was Maart 1 uur n.m. 15 mijlren O. van Niton. HEBE, thuisreis, was 24 Maart 6 uur v.m. mijlen N.W. van Terceira. ORANJE NASSAU, wordt volgens nader berie» 25 Maart n.m'. 7 uur te Amsterdam verwacht. VENUS. 23 Maart van Venetië te Triest. BODEGRAVEN, thuisreis, pass. 24 Maart Azoren. MARS, Middl. Zee naar Rotterdam, was Maart 12' uur des middags 70 mijlen Z.W. va Ouessant. VESTA, 24 Maart van Amsterdam via Pd terdam naar Lissabon. IRIS. 24 Maart van Amterdam naar Gdynia- COLOMBIA, 23 Maart van Madeira naar Ba1' bados. LUNA. 22 Maart van New York naar La Guair»' ODYSSEUS. 23 Maart Van Passages n. Bilb®y' ORANJE NASSAU. thuisreis, 24 Maart Havre; wordt 25 Maart v.m. 11 uur 45 Amsterdam verwacht. TRAJANUS, 23 Maart n.m. 10 uur van Ha® burg naar Amsterdam. TRITON, 23 Maart van Tel Aviv te Limni- TIBERIUSI, 24 Maart van W.-Indië te Amst. HALCYON LIJN STAD MAASSLUIS, Vlaardingen naar NaTVi*» 24 Maart uit den N, Waterweg. MAASBURG, 23 Maart van Schiedam te NarVl KON. HOLL. LLOYD SALLAND, 24 Maart van Amst. n. B.-Aires, WATERLAND, thuisreis, 22 Maart te Santo6' ROTT. LLOYD BALOERAN, uitreis, 24 Maart te Marseile KOTA AGOENG, uitreis, passeerde 23 Ma® Point de Galle. SIANTAR, thuisreis, 26 Maart n.m. 6 uur w Genua verwacht. tg INDRAPOERA, 24 Maart van Rotterdam Batavia. KOTA GEDE, 23 Maart Van Hamburg te R'da®' MIJ. NEDERLAND TARAKAN, thuisreis, 24 Maart van Sabang- TAJANDOEN, thuisreis, 23 Maart te Marse»"*' VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN SPRINGFONTEIN. 24 Maart n.m. van DaT Salaam' naar Zanzibar. t. HEEMSKERK, 23 Maart n.m. van Beira Durban; vertrekt 26 Maart naar Lorenzo Marque3' BOSCHFONTEIN, vertrekt 25 Maart van D® ban naar Lorenzo Marques. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN MARKEN, uitreis, 24 Maart te Genua. MELISKERK, uitreis, 24 Maart te Brisbane- ALMKERK, thuisreis, vertr. 24 Maart n® van Leith. HOLLAND—O -AZIE LIJN MEERKERK, thuisreis, passeerde 23 M»®r Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, 24 Maart van Bremen te R'd®" KON. PAKETVAART MI.J ar TASMAN, 22 Maart van Port Elisabeth n® Kaapstad. SIPORA, 23 Maart van Sabang te Belawan. HOUTMAN, 22 Maart van Durman te BataVIaj TEGELBERG, Amsterdam naar Batavia, was Maart 12 uur des middags op 10 gr. 42 Z.B. en 2 gr. 0 min. W.L. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJIBADAK, 22 Maart van Hongkong n® Muntok. HOLLAND—AMERIKA LIJN „n ROTTERDAM, toeristenreis, 22 Maart v Bahia. LEERDAM, uitreis, was 22 Maart 5 uur'35 n 350 mijlen Z.W. Van Bishop Rocks. „a NIEUW AMSTERDAM, proeftocht, passeerde Maart Lizard. rf BEEMSTERDIJK, thuisreis, passeerde 23 Ma® Lizard. - MAASDAM, 24 Maart van New York te R'"a% B1LDERDIJK, 23 Maart van Rotterdam na New York. JAVA—NEW YORK LIJN SEMBILAN, Java naar New York, 24 Ma® van Durban. TALISSE, 22 Maart van New Orleans n Soerabaja. MIJ. OCEAAN STENTOR, Java naar Amsterdam, 23 Maart Triëst. e9 Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V- Afd. Handelsinformaties Surséance van betaling: „t Namens de N.V. Handelmaatschappij Ad. vo» Co. gevestigd en kantoorhoudende te sterdam, Heerengracht 317, is door den Pïjje reur mr. H. H. Steneker, Amsterdam, hij Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam, jj gediend een verzoekschrift om surséance betaling. Dd. 23 Maart 1938 voorloopig verie®^ en benoemd tot bewindvoerder mr. W. J. "/ap9 Lile Hogerwaard, Amsterdam, Wetering®®®-p 124. Verhoor: Donderdag 16 Juni 1938. des te 10 uur, in haar Raadkamer in het Paleis Justitie aan de Prinsengracht. Uitgesproken: er, 23 Maart: J. Verbuig Jaczn, landbouYr- Oudenrijn, Tadschedijk 16. R.C. mr. T. J- hout Mees. Curator mr. A. J. Moll, Utrecht; 3>. J. Valewink, garagehouder, ABï0ut foort. Muurhuizen 40. R.C. mr. T. J. Dorn Mees, Curator mr. L. Drabbe, Amersfoort. C. H. Cademans, Utrecht, Mariaplaats p, R.C. mr. T. J. Dorhout Mees, Curator mr. B van Heyst, Utrecht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2