We luisteren Men&Mfftonfi, FINANCIEN <0# fiijn&nMIJNHARDTJES" Sport en spel De weerstoestand Waterstanden Dagfilm DINSDAG 29 MAART 1938 Bijna 50 stuks vee omgekomen Brand op boerderij te Dwingeloo greep snel om zich heen AAN DE OUDERS VAN ONZE DIENSTPLICHTIGEN Trouw bezoek aan de R.K. Mili- tairenvereeniging Academische examens SMAADSCHRIFT Hoofdredacteur van Indisch dagblad veroordeeld DE STRANDING VAN DE „BAUD" De gaten aan bakboord worden gedicht WIELRENNEN OM HET WERELDUURRECORD Premie voor Duitsche renners I Verkwikkende diepe slaap BRUG OVER HET MERWEDE- KANAAL Maandag in gebruik gesteld Een bouwplaat van de „Tromp" UITGEVER VEROORDEELD Hatelijk artikel tegen Indische regeering ZACHT EN BEWOLKT WEER BLIJFT GYMNASTIEK EERECOMITÉ BONDSFEESTEN K.N.G.V. Om den grooten prijs van Frankrijk PAARDENSPORT Intern, concours-hippique te Rome AUTOMOBILISME Sterke deelname voor den grooten prijs van Pau GEWEIGERDE LADING RETRAITEHUIS BERGEN N.H. Rooster der retraiten Imp. André J. H. Ceurvorst - Amsterdam - Tel. 28300 e Woensdag 30 Maart s; POSTVLUCHTEN Maandagavond is brand ontstaan in een groote boerderij te Dwingeloo, eigendom van mr. J. J. Veurman te 's-Gravenhage en bewoond door den landbouwer W. Slagter. De bewoners waren nog maar nauwelijks ter ruste, toen zij in het achterhuis gerucht hoor den. Men ging kijken en bemerkte, dat alles in vlammen stond. De te bed liggende kinderen werden ijlings door de vrouw van Slagter ge wekt. De man zelf bevond zich bij de buren, terwijl eenige volwassen kinderen een uitvoe ring in het dorp bijwoonden. De brand greep zoo snel om zich heen, dat men onmogelijk het vee kon redden. De stal len boden een vreeselijken aanblik. 23 stuks melkvee, 13 pinken, 9 kalveren, 1 stier en 3 paarden kwamen in de vlammen om. Slechts .een koe en een paar pinken, die in de schuur naast het huis waren gestald, konden worden gered. Van het huisraad werd zoo goed als niets ge red. Alleen het aanwezige geld werd in veilig heid gebracht. De oorzaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting. Alles was verzekerd. Men schrijft ons: 31 Maart zullen weer duizenden jonge man nen hun intrede doen in de kazernes. Velen van hen hebben zich op hun diensttijd voor bereid door het mede maken van overal in den lande gehouden „dienstplichtigen-retraites." Een mooiere voorbereiding bestaat er niet, en God dank mogen wü getuigen, dat alle tot nu toe gehouden dienstplichtigen-retraites schitterend geslaagd zijn, zoowel wat het aantal deelne mers, als wat den geest betreft. Dat aan den diensttijd bijzondere gevaren onvermijdelijk verbonden zijn, zal wel geen en kele soldaten-priester ontkennen. Het komt er maar op aan, dat onze jonge mannen de noo- dige middelen aanwenden, die hun ten dienste staan, om die gevaren te ondervangen. Onder de middelen neemt, na het gebed, „het trouwe bezoek aan de R.K. Militairen Vereeni- ging" een allereerste plaats in. Het heeft daar om zijn nut u, ouders, met enkele woorden op de hoogte te brengen van deze voor onze sol daten zoo hoogst nuttige, ja noodzakelijke in stelling. De eerste R.K. Militairen Vereeniging werd in het jaar 1856 te Bergen op Zoom gesticht door den gepensionneerden sergeant der vesting artillerie, Jozef Henricus Legge. Het schoone voorbeeld van dezen voorbeeldigen sergeant werd weldra in andere garnizoensplaatsen na gevolgd. De 'Bisschoppelijke goedkeuring werd in 1861 verleend door Mgr. Joannes van Hooy- donk. Bisschop van Breda, terwijl Z.H. Paus Pius IX in 1865 vele aflaten verleende aan de leden van de R.K. Militairen Vereenigingen hier te lande. In 1906 werd op een directeurenvergadering te Bergen op Zoom zeer sterk gepleit voor nauwere aaneensluiting der bestaande R. K. Militairen Vereenigingen; deze aaneensluiting voltrok zich in 1912, toen alle R.K. Militairen Vereenigingen zich aansloten bij den he den ten dage zoo heilzaam werkenden Bond van R.K. Militairen Vereenigingen in Neder land. Welke beteekenis heeft de RK. Militairen Vereeniging voor den Katholieken militair? De RK. Militairen Vereeniging is een aange naam tehuis, dat de ouderlijke woning eenigs- zins vervangt, een tehuis, waar in den direc teur een vader gevonden wordt, die zijn jon gens met raad en daad bijstaat, een tehuis, waar de uren met spelen en geoorloofde genoe gens worden doorgebracht, waar het zakgeld in bewaring kan worden gegeven, waar de con sumptie en alles wat een soldaat noodig heeft zoo goed en goedkoop mogelijk verkrijgbaar wordt gesteld, waar voor onze jongens avonden met film, muziek, zang en tooneel worden ge organiseerd, waar in één woord getracht wordt het den jongens zoo aangenaam en zoo gezel lig mogelijk te maken. Maar de R.K. Militairen Vereeniging is voor hen niet alleen een aangenaam tehuis, zij is ook een bij uitstek nuttig tehuis. Daar toch wordt gewerkt aan de maatschap pelijke vorming en ontwikkeling der jongens. Daar wordt niet slechts geleerd als beschaafde menschen zich te bewegen in nette kringen, maar er wordt tevens gelegenheid geboden tot het schrijven van brieven, het lezen van aller lei kranten, tijdschriften en boeken. En alsof het nog niet voldoende is, dat de R.K. Militairen Vereeniging voor de soldaten een aangenaam en nuttig tehuis is, komt er voor den katholieken militair nog deze aller voornaamste factor bij: De Katholieke Mili tairen Vereeniging is voor hem een veilig te huis. Een tehuis, waar hij beschut wordt tegen de verleiding op godsdienstig en zedelijk ge bied. In onze groote steden is die verleiding veelvuldig en zeer gevaarlijk, vooral voor den onervaren jongeman. In de RK. Militairen Vereeniging wordt hij gewaarschuwd tegen de vele gevaren voor geloof en zeden, wordt hij dringend aangespoord zijn godsdienstplichten getrouw te vervullen en zich altijd en overal als een eerbare man te gedragen. Ouders van onze dienstplichtigen!! De aalmoezeniers en de directeuren van onze R.K. Militairen Vereenigingen doen een drin gend beroep op u, om uw zoons aan te sporen lid te worden van deze nuttige, ja noodzake lijke instelling. DELFT. Geslaagd voor het candidaatsexamen voor mijningenieur K. Koeten, Alkmaar. medewerking van den luitenant ter zee le kl. J. B. de Meester, aangewezen eersten officier van Hr. Ms. „Tromp." De bouwplaat zal 15 April in den boekhandel of bij het comité „Onze Marine" den Helder, verkrijgbaar zijn. BATAVIA, 29 Maart. (Aneta). De officier van justitie eischte tegen den heer S., hoofdredac teur van het „A. I. D. de Preangerbode" wegens smaadschrift jegens E. F. E. D. D. (die eenigen tijd geleden wegens zijn actie en publicaties met de justitie in aanraking kwam) f 50 boete, sub sidiair tien dagen hechtenis. BATAVIA, 29 Maart. (Aneta.) Nadat de gouvernêmentsstoomer „Albatros" in den afge- loopen nacht op de plaats, waar het stoomschip van de K.P.M. de „Baud" gestrand is, is aange komen, heeft men dadelijk maatregelen getrof fen voor het instellen van een duikeronderzoek. Aan bakboord ter hoogte van ruim 1 zijn twee gaten gevonden, welke men doende is te dichten. Het weer is onbestendig en veroorzaakt afwisse lend hooge deining. De „Nieuw-Holland", welk schip de passagiers van de „Baud" aan boord heeft, zal heden, nadat deze passagiers aan boord van de „Albatros' zijn gegaan, zijn reis naar Australië voortzetten. De Kontinental-Werke te Hannover hebben een premie van 2500 R.M. beschikbaar gesteld voor dien Duitschen renner, die er, op onver schillig welke baan, vóór 31 December 1938 in geslaagd zal zijn, het werelduurrecord, dat op naam staat van den Franschman Maurice Ar- chambaud te verbeteren. Voorts is tevens een premie van 1000 R.M. uitgeloofd voor het ver beteren van het Duitsch uurrecord, dat sedert 1913 op naam staat van Richard Weise met een afstand van 42,306 K.M. Let op den hartvorm. 12 stuks 50 ct. 2 st. 10 ct. De N.V. Eerste Ned. Fabriek van Stalen Gezondheidsmatrassen „Auping" te Deventer, deed ons een goed uitgevoerde brochure toe komen, waarin wordt uiteengezet, waarvoor we hebben te zorgen voor een goed, stofvrij en ge zond bed. Uitvoerig wordt uiteengezet, hoe een goede, diepe slaap bewerkt kan worden en welke factoren schadelijk zijn voor onze nachtrust. Het werkje geeft vele wetenswaardige wenken. Maandagochtend werd de vaste brug over het Merwedekanaal en spoorbaan te Loenen, offi cieel voor het verkeer opengesteld. Te 9 uur gaf de ingenieur van den Rijks waterstaat, ir. C. de Groot, aan den majoor der Rijksveldwacht, die middenop de brug had post gevat, het sein, dat het gewichtige oogenblik was aangebroken. Van de gemeente- en rijksveldwachters, die zich op verschillende punten der toegangswegen naar de brug hadden opgesteld, werd dit sein doorgegeven. De burgemeesters van Loenen en Loenersloot, de heeren mr. W. I. Doude van Troostwijk en J. J. G. Vor der Hake, reikten elkander op de grens der beide gemeenten de hand; de borden „Verboden Toegang" werden verwijderd, en direct daarop reed een auto van de Verkeersinspectie als eerste over de brug, ge volgd door tal van andere auto's. In de bestrating der opritten ontstonden spoedig eenige kuilen door de geweldige vrach ten, die passeerden, doch van bevoegde zijde deelde men ons mede, dat die verzakkingen weinig of niets te beteekenen hadden. Voor de laatste maal werd de oude brug opengedraaid. De roode vlag werd verwijderd en het oogenblik was aangebroken, dat het ver keer te water en te land bij dit drukke ver keerspunt aanmerkelijk was verbeterd. Alle verandering is echter nog geen verbete ring, wat wel duidelijk tot uiting kwam voor de bewoners van het gedeelte straatweg, dat hans geheel buiten het verkeer werd gesteld. Het algemeen Nederlandsch comité „Onze Marine" heeft dezer dagen een bouwplaat uit gegeven van den nieuwen flottieljeleider Hr. Ms. „Tromp" op schaal 1 200, zoodat het te ver krijgen model een lengte heeft van 65 c.M. Deze uitgave bouwplaat heeft de instemming en de bijzondere medewerking van het departe ment van Defensie. Het ontwerp werd gemaakt door den teekenaar J. H. P. Verhoeven met SOERABAJA, 29 Maart. (Aneta). De raad van justitie veroordeelde R. A. van C., uitgever van het advertentieblad „Soerabajapost", wegens het schrjjven van een artikel, waarin haat gezaaid werd tegen de Indische regeering, .tot twee maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin iiiiiiiiiiiiiniit De rug van hoogen luchtdruk over Scandi navië trok snel oostwaarts en maakte plaats voor de diepe depressie, die Maandagmorgen bij IJsland lag. Het gebied van hoogen lucht druk, dat van de Azoren tot Frankrijk reikt, breidde zich oostwaarts uit. in Bohemen vorm de zich een nieuw maximum van den lucht druk. Op IJsland stijgt de luchtdruk tijdelijk snel en is de temperatuur weer tot onder het vriespunt gedaald. In Noord-Scandinavië nam de vorst weer toe. Op de Britsche eilanden en in onze omgeving is het weer zacht, met hier en daar zeer lichten regen, in' het oos telijk Oostzeegebied valt nog sneeuw en in Oost-Europa is de vorst nog niet geweken. In Frankrijk en Zwitserland is het windstil, doch de lucht blijft zwaar bewolkt of be. trokken en daardoor het weer zacht. De hoo ge Alpenstations melden nog krachtige win den en kouden bewolking tot boven 3000 me ter. De stations in de Poolzee melden alle zeer lage temperaturen (minus 26 graden Cel sius op de oostkust van Groenland). Op den Oceaan melden de schepen ten zuiden van 55 graden noorderbreedte betrekkelijk hooge temperaturen. In onze omgeving zal het weer voorloopig zacht en bewolkt blijven. Bij gelegenheid van het 27e K.N.G.V. Bonds- feest 1939, dat te Arnhem gehouden wordt is een uitvoerig eere-comité samengesteld. Eere-voorzitters: Z. Exc. Prof. Dr. J. R. Slo- temaker de Bruïne, minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Den Haag, Z. Exc. Mr. J. A. N. Patijn, minister van Buitenland- sche Zaken, Den Haag, Mr. S. Baron van Heemstra, Commissaris der Koningin in de Provincie Gelderland, Arnhem; H. P. J. Bloe- mers, burgemeester van Arnhem, Arnhem. Voorts namen een zeventigtal vooraanstaan de personen als leden zitting in het comité. Lanza (Italië) en Raph (Frankrijk), Delahaye met Dreyfus en Comotti, Talbot met le Begue, den bekenden Rallye de Monte Carlo-rijder, en dan nog Mercedes Benz met den Europeeschen kampioen Rudolf Caracciola en Lang. Op 3 Juli a.s. zal nabij Reims de groote prijs van Frankrijk worden verreden. Reeds hebben ingeschreven Talbot met drie coureurs, Maserati met twee coureurs, (n.l. Varzi en graaf Trossi), Mercedes Benz en Auto Union, ieder met drie coureurs, Delahaye met twee cou reurs, Sefac en Bugatti met ieder één coureur. Voor het internationaal concours hippique, dat van 26 April tot 4 Mei a.s. te Rome zal wor den gehouden, hebben reeds ingeschreven België, Ierland, Roemenië, Turkije, Duitschland en Italië. Met den automobiel-snelheidswedstrijd om den grooten prijs van Pau op 10 April a.s. begint het groote renseizoen van dit jaar. Voor dezen wed strijd, waarin de nieuwe formules van de A. I. A. C. R. in toepassing zullen worden gebracht, heb ben tot nu toe reeds tien deelnemers ingeschre ven. De Alfa Corse komt uit met de coureurs Tazio Nuvolari en Farina, beiden met een Alfa Romeo, Maserati heeft ingeschreven met Begro (Italië), BATAVIA, 29 Maart. (Aneta) Een lading, welke bij het vertrek van de „Reiger" wegens ge wichtsoverschrijding moest worden geweigerd, bstond uit een goudzending van Rangoon naar Amsterdam. APRIL Dinsdag 58 Gehuwde dames, verg. f 6.50. Zaterdag 912 Heeren gegoede stand. (Goe de week). Woensdag 1316 Heeren onderwijzers. (Goe de week). Zaterdag 16—19 Mannen en jongemannen (Paaschretraite) Maandag 2528 St. Raphaël, Amsterdam, Alkmaar e.a. pl. MEI Zondag 1 Zelatricendag. Maandag 2—5 St. Raphaël; Amsterdam, Alk maar e.a. pl. Zaterdag 710 Marinepersoneel; Den Hel der. Dinsdag 10—13 Meisjes boven 17 jaar; Aker sloot, Cocksdorp, W. Blokker e.a. pl. Zaterdag 14—17 Mannen; gereserveerd. Dinsdag 1720 Gehuwde dames; H. Familie, Amsterdam (O. L. Vr.) e.a. verg. f 6.50. Zaterdag 2124 Mannen; gereserveerd. Woensdag 252 Juni: Eerw. Zusters. JUNI Zaterdag 47 Mannen en jongens; Zaan streek (Pinksterretraite) e.a. Vrijdag 1013 Kruisvaartleiders. Dinsdag 1417 Gehuwde dames; gereserv. Zaterdag 1821 Voortrekkers. Dinsdag 2124 Politiebond St. Michaël. Dinsdag 281 Juli. Gehuwde dames; Den Helder, Amsterdam (St. Rita), volt. JULI Zaterdag 2—5 Meisjes boven 17 jaar; verg. f 6.50. Dinsdag 58 Gehuwde dames; Amsterdam (H. Maria Magd.), Alkmaar (St. Laurentius) e.a. pl. Zaterdag 9—12 St. Jos. Gezellen; Haarlem (III), Amsterdam (IV). verg. f6.50. Dinsdag 12—15 Dames; Amsterdam (St. Ig- natiuscl.), volt. Zaterdag 16—19 Mannen; St. Ger. retraite Ver. (Den Haag) e.a. verg. f 6.50. Dinsdag 1922 Meisjes boven 17 jaar; Haar lem (O. L. Vr. v. d. Roz.) e.a. Zaterdag 23—26 Mannen; Amsterdam (St. Ignatiuscl I) e.a. Donderdag 2831 St. Christoffel; Haarlem. Alkmaar e.a. pl. Zondag 31—3 Aug. Meisjes boven 17 jaar; Amsterdam (H. Maria Magd.) e.a. AUGUSTUS Woensdag 3—6 St. Jos. Gez. Haarlem e.a. Zaterdag 69 St. Jos. Gezellen; Amster dam (8) e.a. Dinsdag 912 Ongehuwde dames Midden stand. „beheerscher der bochten" dank zij Adler's beroemde voorwielaan drijving... Ongekende wegvastheid, dank zij de 4 onafhankelijk vee- rende wielen en laag zwaartepunt... ruime, stalen carrosseriën, met enkele handgrepen van gesloten in open wagen te transformeeren. Vraagt proefrit. Laat 'n Adler dealer U inlichten over Adler's unieke Service systeem. Dealers door geheel Nederland. icbcpicbcf C!Dcp:r:cbaocbcpckcb4> (fccbcbtfccbcfecbcfcckcfccfccfccfecbtfccbcbcfeiinixijcfecfccbcfechttjcfccfccibcbcfccbcbcfccJjciictxljcbcbtiicfectNii HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. VARA-Uitzer.ding (8.00—10.00; 10.206.30; 7.00—7.30 en 8.00—12.00). 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.20 Uitzending voor Arbeiders in Conti nubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.451.45 VARA-Orkest. 2.00 Kniples. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Ramblers. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.10 Vocaal concert. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest. 8.30 Radlotooneel. 9.31 Gevarieerd concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.20 Solistenconcert. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.3012.00 Orgelspel. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muz. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg Ensemble van der Horst. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.15 Zang en plano. 3.00 Christ. Lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.40 Felicitaties. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en Causerie over het Blnnen- aanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Be- rlchten. 8.15 Christ. Oratoriumver. „Oefening en Stichting", Ned. Kamerorkest en so listen, 9.209.40 „Wijdingswoord." 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gramofoonmunziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.2011.50 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern-Orkest m.m.V. soliste. 1.05 Dansmuziek. 1.352.20 Het Aston Hippodrome Orkest. 3.20 BBC-Schotsch Orkest. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Carroll Gibbons en „Boy Friends". 6.20 Berichten. 7.00 BBC-Orkest m.m.V. soliste. 8.00 Filmuitzending. 9.10 Vroolijke voordracht. 9.20 Berichten. 9.40 Orgelconcert. 10.20 Het Serge Krish Septet. 11.00 BBC-Zangers. 11.20 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 8.05, 9.10, 9.40 en 10.20 Gramofoonmuziek 11.35 Stafmuziek van de Garde Républi- eaine. 12.50 Zang. 2.05 Pianovoordracht, 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Pianovoordracht. 7.50 Zang en piano. 8.20 Variétéprogramma. 9.5010.05 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 11.20 Militair-orkest. 12.35 Omroeporkest. 3.50 Pianovoordracht. 4.30 Omroep-Amusementsorkest. 5.50 Omroepkoor. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Militair orkest, m.m.v. solist. 8.50 Cabaretprogramma. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.5011.20 Omroepkleinorkest m.m.V. so list. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepkleinorkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Pianovoordracht. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Zang. 7.20 Omroeporkest en soliste. 9.5010.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Luc. Darcy's orkest 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.35 en 5.05 Omroepdansorkest. 5.35 Het Trio van Amsterdam. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepsalonorkest en solisten. 8.05 Omroepsymphonie-orkest, m.m.v so listen. 0.30 Gramofoonmuziek. 9.4510.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. pnnrlri 8.20 Berichten. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.20 Berichten. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Omroepkleinorkest. over: Arrestatie van den Osschen bankier! Maandagmiddag werd de heer v. d. H., ban kier-makelaar te Oss, door den Officier van Justitie van algeheele rechtsvervolging ont slagen Wij vragen ons af, hoe het mogelijk kan zijn, dat iemand, die heden van alle rechtsvervol ging ontslagen wordt waar zelfs geen enkele reden aanwezig blijkt geweest te zijn tot ar restatie een week geleden op Gestapo-manier gearresteerd werd. Groot is dan ook de verontwaardiging hier over. Men denke zich in: Op een zonnigen Zater dagmiddag rijdt plotseling de marechaussee vooi*, de bankier wordt uit zijn huis gehaald in een open zijspan door Oss gereden en naar de kazerne overgebracht. Een fanfare ont brak nog. Twee marechaussees bezetten het kantoorgebouw een veewagen komt voor en onder inmiddels enorme belangstelling wordt de geheele inventaris ingeladen. Krijgt men niet het idee, dat dit alles in scène gezet werd voor de pers? Het eene sen- satiebericht volgde dan ook het andere en wat blijft er thans over? Algeheele invrijheidstel ling? Wederom onder enorme belangstelling werden Maandagmiddag de bescheiden teruggebracht en ditmaal op verzoek van den bankier midden op den dag. Maar wie vergoedt den man nu de enorme schade, welke hij hierdoor leed? Wie kan verzachten het enorme leed, dat hier rück sichtslos zijn familie werd aangedaan? Wie geeft hem goeden naam en vertrouwen terug? Wordt het niet tijd, dat maatregelen genomen worden dat zooiets niet meer kan gebeuren? Z. DINSDAG 29 Maart Waar- nemingspunten <D CO SS S3 tt) w> (-4 CS Sedert Gisteren o ■C Keulen 6 u. Lobith Nijmegen St. Andr. W. Arnhem Vreesw. 1. w. Westervoort Deventer Kampen Maastr. H.s. 1) Borgh Belfeld Venlo Grave 2) Sluis Lith 39.64 10.25 8-65 3.62 8.60 1.76 9.18 3.08 0.20 41.65 41.30 9.75 5.35 5.70 37.41 9.81 7.44 2.36 7.69 0.34 8.28 2.28 006 41.50 11.22 5.02 1.10 0.07 0.00 0.00 0.06 0-00 0.00 0-00 0-00 0.00 0.16 0 00 0.00 0.00 0,00 0.00 0.00 0.03 0 01 0.04 0.00 0.06 0.00 0 10 0.11 0.00 0 03 0.00 0.00 0.23 0.25 Beneden de sluis. De waterhoogte te Keulen waargenomen te 7 uur des voormiddags. Hoogste stand te Keulen tot dusver 43.22. 1) De waterstand aan de hoofdsluis wordt ge acht 0.40 M. hooger te zijn bij geheel geopende stuw. 2) De waterstand aan de peilschaal te Grave (stad) wordt geacht 0.10 M. hooger te zijn bij geopende stuw. AMSTERDAM Kanaalwater 8 u 0.36- AP 12 u 0.41— AP 2 u 0,41— AP Stadswater 8 u 0.36— AP 12 u 0.41— AP 2 u 0 41— AP Amstelwater 8 u 0.36AP 12 u 2 u 0.41 0.41— AP AP IJselm. water 0,10- AP 0.02— AP 0.07— AP 8 u 12 u 2 u 29 Mrt. 28 Mrt. Rheinf. Breisach Maxau Kehl Oiedesh. Mannh. Lohr Mainz Bingen 2.35 1.34 2.42 3.88 2,19 1.07 2.35 3.84 2.80 2.67 0 52 1.56 0.46 1.60 29 Ems Caub Coblenz Trier Keulen Dusseld. Ruhrort Wesel Emmerik Mrt. 28 178 1,81 0.79 1.47 0.85 0.14 0.35 0.91 Mrt. 1.73 1.78 0.52 1.40 0,77 0.17 0.37 0.94 DE „REIGER" VERTROKKEN BATAVIA, 29 Maart (Aneta) De „Reiger" is hedenochtend van het vliegveld Tjililitan vertrokken met medeneming van 271 kilogram post, 5 kilogram pakketpost en 11 kilogram goederen. Eén passagier maakt de reis tot Am sterdam mede. Twaalf passagiers zijn voor tus- schentrajecten ingeschreven en vijf moesten wegens plaatsgebrek geweigerd worden. Boven dien moest 200 KG. lading geweigerd worden. DE „VALK" NAAR INDIë AMSTERDAM, 29 Maart Vanochtend om zes uur is de „Valk", gezagvoerder Scholte, met zes passagiers: 2 voor Calcutta, 1 voor Ka rachi, 1 voor Batavia en 2 voor Bandoeng, van Schiphol naar Indië vertrokken. Voor het tra ject LeipzigAlexandrië heeft één passagier plaats besproken. Het toestel heeft 117 K.G. vracht, 321 K.G. briefpost en 9 K.G. pakketpost meegenomen. De Oost-Java Rubber is voornemens, over 1937 een dividend uit te Jceeren van 11 pCt., waarvan 4 pCt. reeds interim-di vidend is gedeclareerd. Over 1936 werd het dividend gepasseerd. De gemeenteraad van 's-Gravenhage be sloot tot opzegging van twee 4 pCt. leenin gen met het Algem. Burg. Pensioenfonds, in 1934 aangegaan, resteerende op 1 Juli a.s. respectievelijk f 5.25 millioen en f 3.29 mill- Nadere voorstellen zullen worden gedaan, omtrent de dekking hiervan. De rubbervoorraden te Londen zijn in de afgeloopen week van 48.816 ton tot 49.557 ton ten opzichte van die der voorafgaande week toegenomen. De voorraden te Liver pool stegen van 25.607 ton tot 25.543 ton. De vergadering van het Internationale Tin-Restrictie Comité, welke op 5 April a.s- zou worden gehouden, is verdaagd. De Engelsche kunstzijde-productie be droeg in Februari j.l. 12.19 millioen lb. tegen 12.52 millioen Vb. in Januari en 11.72 mil lioen lb. in Februari 1937. De staalproductie in Amerika bedroeg in hei begin dezer week 35.7 pCt. der capaci teit tegen 33.7 pCt. de vorige week en 90.7 pCt. in de overeenkomstige week van het vorig jaar- Volgens het vakblad „Steel" zijn de bestellingen toegenomen, aangezien de voorraden inkrimpen. De verhooging van de vrachttarieven bij de Amerikaansche Spoorwegen is gisteren grootendeels van kracht geworden. De koperschroot-prijs no. 1 in Amerika werd met Vx dollarcent tot 0.08 per Vb- verlaagd. Deze prijs komt overeen met 0.09/2 per lb. voor geraffineerd koper. Dfi binnenlandsche prijs voor geraffineerd ko per bedroeg 0.10 per lb. De Amerikaansche Senaat heeft de Go vernment Reorganisation Bill aangenomen, welke wet president Roosevelt ver strek kende bevoegdheden geeft tot reorganisatie van de departementen ten behoeve van de New Deal. De wet wordt aan het Huis van Afgevaardigden voorgelegd. Volgens mededeeling van de Federal Re serve Board of New York is 1.963.000 goud uit Engeland in Amerika ingevoerd en 200.000 uit Britsch-Indië. De Standard Oil Co. of Indiana behaalde in 1937, volgens voorloopige cijfers, een winst van 55.9 millioen of S 3.66 per aan deel tegen 46.88 millioen of 3.09 per aan deel het vorig jaar De General' Electric boekte in 1937 een netto-winst van 63.54 millioen of 2.21 per aandeel tegen 43.94 of 1.52 per aan deel in 1936. De uitvoer van Amerika aan grondstoffen bedroeg in Februari 48.21 millioen, aan halffabrikaten 41.72 millioen en aan ge heel bewerkte producten 130.59 millioen- De invoer bedroeg in dezelfde volgorde 46.70 millioen, 29.70 millioen en 32-4" millioen. Voor Januari waren de uitvoer- cijfers respect. 67.92 millioen, 44.0o millioen en 133.85 millioen en de uitvoer- cijfers respect. 51.84 millioen, 8 32-93 millioen en 34.61 millioen. De Louis Nashville boekte in Februari aan bruto-ontvangsten 5.77 millioen tegen 6.44 millioen in Februari 1937; een netto exploitatie-winst van s 241.000 tegen 758.000. In de eerste twee maanden be droeg de netto-bedrijfswinst 800.000 tegen 1.665.000 in de overeenkomstige periode van het vorig jaar, De Minneapolis and St. Paul boekte M Februari een netto-exploitatiedeficit van 422.208 tegen 259.651 in Februari 1937- De Denver en Rio Grande boekte in Fe- bruari een bedrijfsverlies van 185.000 te gen een bedrijfswinst van 54.000 in Fe bruari 1937. De Associated Dry Goods boekte in het jaar per 29 Januari j.l. aan verkoopen 58.45 millioen tegen 55.70 millioen hei- vorig jaar. De netto-winst bedroeg l-21 millioen tegen 1.70 millioen. De Aktiebolaget Separator te Stockholm- boekte in 1937 een netto-winst van Zw.K~- 9.05 millioen tegen Zw. Kr, 7.92 millioen het vorig jaar. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 8.96%—8.97/2 <y si 8.97); de Dollar op 1.80y2—1.80i/e (v. f\' 180 13/16); de Frank op 5.47/25.52/ sl. 5.4614); de Belga op 30.47/jj30.52/2 C°' sl. 30.4814) en de Zwitsersche Frank 41.37/241.42Y2 (v. sl. 41.40). Driemaal per week luchtpost naar Indië AMSTERDAM PARIJS MARSEILLE NAPELS ATHENE RHODES ALEXANDRIË LYDDA BAGDAD BASRAH BUSHIR DJASK KARACHI JODHPUR ALLAHABAD CALCUTTA RANGOON BANGKOK MEDAN SINGAPORE BANDOENG HEEN TERUG Maart. 26 26 27 28 24 24 25 27 28 22 22 23 24 25 26 29 Maart. 27 26 25 24 23 29 28 27 28 2? 26 25 24 24 COMMANDANTEN Buizerd Blaak. Emoe Kooper. Ibis Hondong. Pelikaan Brinkhuis. Torenvalk van Dijk. Valk Scholte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 6