HUDSON MERCEDES B GEDURENDE -en watten stoffen ftanet, ftrneeten*. DAGEN ED. KIMMAN CO. Haarlem, 2 April TERRAPLANE LASTEX QORDEL Kort en volledig Va 2CYL. D.K.W. 4 ML. ZATERDAG 2 APRIL 1938 Artis VAN ONZEN WINKELSTAND Huf's Schoenenzaak 6" „8" „112" N.V. Haarl. Rijwiel- en Automob. Mij. Zijlweg 35 - Haarlem - Tel. 11906 R. K. HOOFDACTE-CURSUS HAARLEM Het eerste lustrum BALLET TILLY SYLON DE EMMABLOEM-COLLECTE COMITÉ VAN KATH. ACTIE KAMER UITGEBRAND Programma Radio-Centrale Missiewedstrijd SantpoortH.B.C. GROOTE HOUTSTRAAT 10 - HAARLEM Bridgen voor de Stille Armen"! HAARL. R.K. DAMBOND D.C.H. kampioen 2e klasse R.K. Dam- en Schaakclub St. Bavo BILJARTEN Tournooi zilveren fruitmand AGENDA Bioscopen 3 April Bioscopen 4 April Bioscopen Apotheekdiensten Gevonden voorwerpen en dieren Diplomatieke mutaties in Duitschland oven het recht op eigendom gaat het recht op leven en beide rech ten liggen verankerd inde natuurwet. Van 't winkelen moe? Naar de lunchroom toe! STAD Sinds eenigen tijd is het Koninklijk Zoölo gisch Genootschap „Natura Artis Magistra" te Amsterdam in gebreke gebleven zijn verplich tingen na te komen tegenover zijn obligatie- houders. De obligatieleening 1895 bedraagt thans nog bijna anderhalf millioen gulden; die van 1927 100.000. De trustee van de 3 pet. hypothecaire leening 1895 heeft thans het Ge nootschap gesommeerd de hoofdsom en de ver schenen rente op korten termijn te betalen, waarmede het einde van Nederlands .mooisten dierentuin nabij is. In geheel Nederland zijn echter comité's opgericht, die zich ten doel stellen Artis te redden en ook Haarlem, dat wel altJjd bijzon der op Artis gesteld is geweest en waar vele oud-Amsterdammers wonen, heeft zich voor dat doel gemobiliseerd. Het comité heeft zich tot taak gesteld aan het bestuur van Artis een som geids, groot enkele tonnen, ter beschikking te stellen, ten einde het genootschap daarmede in staat te stellen Artis te moderniseeren en den tuin weer aantrekkelijk te maken voor de groote massa, evenwel zonder het cultureele karakter van het Genootschap prijs te geven en na dat de Overheid de moeilijkheden met de obligatie houders op bevredigende wijze heeft opgelost. Na de opening van het „Kerbert-terras" heb ben door geldgebrek geen vernieuwingen van beteekenis in den tuin plaats gevonden. Thans moet een achterstand van jaren worden inge haald. Is dit gebeurd en zijn de lasten der obli gatieleening door de Overheid weggenomen, dan is een sluitende exploitatierekening weder om mogelijk en kan Artis blijven voortbestaan Het verleden heeft dit bewezen. Met de ope ning van het Kerbertterras stegen de entree gelden van 163.000 in 1928/29 tot 319.500 in 1929/30, derhalve met 35 pet. Velen zien in een verplaatsing van den tuin de eenige oplossing. Een verplaatsing kaneven wel slechts tot stand komen, als de financieele en technische problemen zijn opgelost, en de Uitvoering ervan duurt in elk geval jaren. Bo vendien kan Artis slechts worden verplaatst, indien het blijft bestaan, d.w.z. indien het Ge nootschap op korten termijn wordt geholpen. Artis is geen instituut waar alleen reclame voor gemaakt moet worden, het heeft vooral Propaganda noodig. Daarvan is de directie van Artis overtuigd. Er wordt gestaag voortgewerkt aan de plan nen, die Artis nieuw leven en nieuwe belang stelling beoogen te geven. Sinds langen tijd Wordt daar rijkelijk propaganda voor gemaakt. Artis heeft niet alleen reclame noodig, die al leen maar geld kost en slechts zeer tijdelijk resultaat oplevert, maar het behoeft propagan da, die de bezoekers en aspirant-bezoekers de in dezen tuin met goede zorg en menschelijko vertrouwelijkheid gekluisterde natuur leert lief hebben en de schoonheid ervan leert waardee- i'en. Artis vaart dan ook onder de vlag van Amsterdams universiteit, terwijl het bovendien zeer nauwe en zeer gevoelige relaties onder houdt met tal van instellingen op artistiek en cultureel gebied. En daarnaast heeft het de groote taak tal van onwetenden de wonderen der dierenwereld te openbaren, hetzij dat dit geschiedt door het trekken van drommen Zon- dagsbezoekers, die den aap willen zien, „die op oom Karei lijkt" of de python „die zooveel van nicht Jans weg heeft", hetzij dat groote scha ren leergierige schoolkinderen het vermaak van den sausjes-opslobberenden olifantenslurf pa ren aan de boeiende rondleidingen van den heer Portielje of den heer K. Werner door den tuin of het geheimzinnige aquarium. Het voortbestaan van het thans bijna 100- jarige Genootschap is een belang, dat niet al leen Amsterdam aangaat. Door de kostbare le vende have, de laboratoria, de bibliotheek en de musea is Artis een centraal zoölogisch in stituut met een wereldnaam geworden. Het Universitair biologisch onderwijs wordt voor een belangrijk deel in Artis gegeven. Vele beelden de kunstenaars hebben een aanzienlijk gedeel te van hun opleiding in den tuin van het ge nootschap genoten. Jaarlijks bezoeken 50.000 schoolkinderen den tuin en aldus wordt de grondslag gelegd tot een belangstelling voor dier en plant, welke belangrijke paedagogische Waarde heeft. Vermelden wij ten slotte, dat giften gestort hunnen worden op postrekening no. 321500 en op de gemeente-giro Amsterdam no. A 4400. In 1848 werd de firma Huf, een der oudste schoenenzaken van ons land, opgericht en breidde zich in den loop der jaren uit tot een schoenenhuis, dat in vele steden van ons land zijn filialen bezit en overal op een groote cliënteele kan bogen. Vandaag werd ook in onze stad een filiaal geopend. Twee oude winkelhuizen werden daartoe tot een geheel verbouwd en wie de etalages van de zaak, gevestigd aan de Groote Houtstraat no. 1820, bij het voorbijloopen reeds in oogen- schouw heeft genomen, zal verrast zijn geweest door de mooie oplossing wat betreft de etalage ruimte. De etalages toch zijn overzichtelijk, niet ver Van de straat, terwijl toch een ruim portiek is ontstaan, waar men zonder last van voorbij gangers de honderden geëtaleerde modellen op zijn gemak kan bezichtigen. Het interieur is een prachtig staaltje van moderne winkelinrichting. De verbouwing geschiedde onder architecto nische leiding van den heer J. van Erven Do rens uit Amsterdam. En hij heeft alle eer van zijn werk. In de overzichtelijke groote ruimte, die smaakvol werd ingericht, kunnen tientallen menschen tegelijk worden bediend. Keus is er in overvloed, ook zeer moeilijk te bevredigen klanten zullen hier een keus kunnen maken. Een goede verlichting, er is zelfs een groot ge deelte aan de achterzijde van de diepdoorloo- pende zaak, dat baadt en dit is voor de Groote Houtstraat zeker iets bijzonders in een zee van daglicht, vitrines met nieuwe mo dellen, spiegelpilaren, ruime paktafels, een keurige stoffeering en een tropisch aquarium, dat alles vormt met de duizenden schoendoo- zen de inrichting van Huf's schoenenzaak, waar uitsluitend schoenen van Nederlandsch fabri kaat worden verkocht. Ook dameskousen kan men er in alle soorten en tinten krijgen. Ter gelegenheid van de opening vulden tien tallen bloemstukken de zaak. Wij wenschen de firma Huf veel succes mei deze mooie zaak, die den winkelstand van de Groote Houtstraat zeker ten goede komt. September aanstaande zal het 5 jaar geleden zijn, dat in Haarlem en omgeving de R.K. on derwijzers (essen) in de gelegenheid werden ge steld, een eigen cursus voor de Hoofdakte te volgen. Tot dan toe moest men gebruik maken van den cursus verbonden aan de Rijkskweekschool, dien aan de Kweekschool van het Nut of dien van de Chr. Kweekschool. De onderwijzers(es sen), zoomede eerw. zusters en eerw. broeders waren tenzij zij privaatles namen op een van deze cursussen aangewezen. Na veel moeite slaagde het bestuur, bestaan de uit: drs. Th. Vlaar O.E.S.A., mr. dr. F. A. Bijvoet en den oud-inspecteur G. H. Weustink er in een vijftal leeraren te vinden allen met middelbare bevoegdheden die die taak met bereidwilligheid aanvaardden. Dat met het oprichten van dezen cursus geen nutteloos werk was verricht, bleek al dadelijk bij den aanvang der lessen, daar het aantal cursisten waarmee begonnen werd, veler ver wachtingen overtrof. Voor veel jeugdige leden van het onderwijzers corps zullen sombere herinneringen aan de Hoofdakte-periode zijn verbonden, maar dit zullen allerminst de lessen zijn, die zfj op den cursus moesten volgen. In prettige samenwer king met de leeraren hebben reeds veel cursis ten de moeilijke Hoofdakte-studie tot 'n suc cesvol einde gebracht. Eenige oud-cursisten zijn van meening, dat dit eerste lustrum niet ongemerkt zal mogen voorbijgaan. Zij meenen, dat 'n bescheiden feestelijke herdenking hier zeker op haar plaats is. Eerstdaags zullen belanghebbenden een cir culaire ontvangen. Wanneer blijkt, dat op vol doende medewerking kan worden gerekend, zal met de voorbereiding een begin worden ge maakt. Correspondentieadres is: Th. Fonville, Scho tersingel 65, Haarlem. Met het H.O.V.-orkest onder leiding van Ma- rinus Adam gaf Tilly Sylon gisteren een ballet- avond in den Stadsschouwburg, waarop een vrij groot, en voor het meerendeel interessant pro gramma werd uitgevoerd. Het orkest, dat enkele nummers voor zijn re kening had genomen, bracht achtereenvolgens een fragment uit Lohengrin, het bekende Ca rillon uit de Suite Arlésienne van Bizet, een „Furiant" van Smetana, en een Slavischen dans die zich zeker voor uitbeelding leenen zou van Dvorak. Lohengrin kwam van uit den or kestbak nog al rommelig naar boven, maar de overige nummers voldeden beter, en de homo geniteit van klank en rhythme was hier groo- ter. De balletgroep van Tilly Sylon deed wederom verschillende goede dansmomenten zien, al moet het onmiddellijk gezegd, dat de kracht van Tilly Sylon's ensemble vooral gezocht moet worden in het komisch burleske genre. In een Polonaise van Tschaikowsky, een Berceuse van Liadow en een Menuet van Debussy was wel ge streefd naar eenheid van conceptie en van mid delen, maar ontbrak toch het synthetische, het geconcentreerde, dat gebaren verlevendigen kan en tot de uitdrukking kan maken van den mu- zikalen vorm-. Zoo ware ook pastelblauw of teer groen misschien bij Debussy's Menuet een pas sender kleur geweest. In de Polonaise waren de bewegingen veelal te weinig strak en ge spannen. De Berceuse was schoon iets te conventioneel nog het beste dezer eerste drie- groep-dansen. Het bekende werk van Mous- sorgsky, „Een nacht op den kalen berg", had ook een veel strakkeren dansvorm vereischt: nu bleef de indruk onsamenhangend en rommelig: de heksensabbath had veel dreigender en ge heimzinniger gekund door deze soberder van gebaar te houden: het slot van dit nummer gaf een betere impressie. Uitstekend daarente gen was de interpretatie van Schouwburgbe zoekers en Dans der Comedianten op muziek van Smetana: dit was hoezeer ook een ge trouwe copie van Trudie Schoop's balletten geestig van typeering en uitvoering. En het zelfde moet worden gezegd van 't langere ballet „De Universiteit", waarvoor Marinus Adam, op de wijs van het „ïo Vivat" passende muziek schreef. De vier tafereelen zouden er alleen bij gewonnen hebben, wanneer ze wat sneller od elkaar waren gevolgd. Studentenjool had wat strakker van beweging, wat minder wild kun nen zijn, en ook in het slottafereel „Terug in de kroeg" misten we het synthetische, dat zoo veel sterker vermag te typeeren. Met een fraai gedanste „Blaue Donau" van Joh. Strauss waarin mogelijk de kleurtegen- stelling wat fijnes genuanceerd had kunnen zijn werd deze goed bezochte avond besloten, waarmee Tilly Sylon met haar ensemble en haar echtgenoot, Marinus Adam, welverdiend succes ogstte. J. S. Ondergeteekenden doen nogmaals een beroep op de bereidwilligheid van de dames en meis jes van Haarlem en omstreken voor de Emma- bloem-collecte op Woensdag 6 April. Helpt mede deze collecte op haar oude peil terug brengen en geeft daarvoor uw onmisbare hulp. De tuber- culose-bestrijding eischt vooral in dezen moei lijken tijd dubbele activiteit, want nog is de groote Volksvijand niet verslagen en loert deze steeds om meerdere slachtoffers te maken. Mogen wij u enkele cijfers noemen, welke in 1937 door de Haarl. Ver. t. bestr. der tubercu lose werden uitgegeven? Voor verpleging van patiënten in Brederode-duin en Sanatoria werd uitgegeven 66.616.76; voor geneeskundig on derzoek 16.567.50; voor het verschaffen van ledikanten en ligstoelen aan patiënten ƒ3025.15; voor deskundig huisbezoek ƒ9144.82; voor hulp TWEE in de huishouding ƒ1133.06; aan bijdragen in de huishuur bij het betrekken van een betere woning 2023.68. Bij het zien van deze cijfers zult u het zeker allen met ons eens zijn, dat steun aan deze vereeniging dringend noodig is. Helpt ons daar om de opbrengst der Emmabloem-collecte zoo groot mogelijk maken en geeft daarvoor eeni ge uren uw krachten. Meldt u nog heden als bloemverkoopster aan het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41, er zijn nog zeer veel wijken onbezet. Namens het Emmabloemdag-Comité: Mevr. C. B. GELINCK-VAN NOOTEN, Alg. Presidente. G. v. WAARD, Secretaris. Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. ZONDAG 3 April, 8.30 uur: Algemeene H. Communie K.J.M.V. „St. Augustius" in de St. Jozefkerk. 10.30 uur: Wandeltocht Ned. Reisvereen. v. Katholieken. 12 uur: Conditietraining Haarlemsche R. K. Athletiek-vereeniging „Holland'' van uit de Blokhut Tetterodeweg 12, bij Zeeweg, Overveen. MAANDAG 8.45 uur: Cursus in wijsbegeerte van Geloof en Wetenschap door den zeereerw. pater H. van de Vrande, in het St. Elisabeths- gebouw, Jansstraat 49. DINSDAG 2.30 uur: Bestuursvergadering van de St. Marthavereeniging in het Tehuis Konin ginneweg 8bis. 7 uur: Indoortraining jongensafd. Haarl. R.K. Athletiekvereeniging „Holland", in het gym nastieklokaal Zandvoorterpad, Overveen. 8 uur: Repetitie St. Cecilia in Gebouw St. Bavo. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat door de E.E. Paters van de Vrande en Strijbosch in het gebouw Bagijnhof, achter de St. Jozefkerk. WOENSDAG 2.30 uur: Repetitie jongensafd. gymnastiek R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in het gymnastieklokaal Eemstraat. Haarlem-Noord. 5 uur: Repetitie gymnastiek jongensafdeeling R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried", in de school aan het Zandvoorterpad, Overveen. 8.15 uur: Repetitie R. K. Oratoriumvereeni- ging voor dames en heeren bij Brinkmann. 8.30 uur: Jaarvergadering R. K. Esperantis- tenvereen. „Abbé Richardoon" in het Gebouw „St. Jozefgezellen", Jansstraat 59. 8.15 uur: Clubavond van de Bridgeclub voor Roomsch-Katholieken bij Brinkmann. DONDERDAG 4.30 uur: Repetitie gymnastiek meïsjesafdeeling R. K. Sportvereeniging „Her cules Winfried" in de school aan de Tempe liersstraat 1. 6 uur: Repetitie gymnastiek meisjesafdeeling R.K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de Aloysiusschool, Overveen. 7 uur: Repetitie Sportvereeniging „Hercules Winfried", afdeeling gymnastiek voor groote meisjes in „De Doelen". 8 uur: Indoor-training Heerenafd. Haarl. R.K. Athletiekvereeniging „Holland", in het gym nastieklokaal Zandvoorterpad, Overveen. 8.15 uur: Repetitie R. K. Harmonie „Utile Dulci", in het gebouw aan het Bagijnhof. 8.15 uur: Repetitie gymnastiek R. K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de Doelen zaal voor dames. 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „Ons Genoegen" in hotel „Suisse", Rijksstraatweg, Haarlem-Noord. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis R. K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K School aan de Nieuwe Gracht. 8.30 uur: Bureau vergadering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentius- gebouw, Groenmarkt. 8.30 uur: Repetitie R. K. Gemengd Tooneel „Thalia", in het clublokaal Spekstraat 8. VRIJDAG 6.30 uur: Gymnastiekrepetitie van de Kleuterafdeeling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. School, Wes tergracht, hoek Leidschevaart. 7.30 uur: Gymnastiek-repetitie jongensafdee ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school Westergracht. 8 uur: Repetitie rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.15 uur: „Macbeth", treurspel van Shakes peare voor de leden van G. en W. in den Stads schouwburg. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie heerenafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Westergracht. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis van de Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. school aan de Nieuwe Gracht. ZATERDAG 5.30 uur: Gymnastiek-repetitie kleuterafdeeling van de Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de Broederschool aan het Teylerplein. 6.30 uur: Gymnastiek-repetitie jongensafdee ling van de Sportvereen. „Hercules Winfried in de Broederschool aan het Teylerplein. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenigingen bij het uitschrijven van vergaderingen verzocht, vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Klever laan 194, telefoon 23608, en bü vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Vannacht om half twee brak brand uit in de apotheek van den heer Sam Plonius aan den Kruisweg 30 te Haarlem. De heer S. is aan het verhuizen en pakte vannacht nog zijn meubilair e.d. in, waarom er veel houtwol in de kamers aanwezig was. Een brandend spiritustoestel, dat hij in zijn handen hield, geraakte plotseling in vlammen. Van schrik liet hij het vallen, waardoor ook het houtwol vlam vatte. In een oogwenk stond de kamer in brand. De heer P. is aan het verhuizen en pakte oud kindje van de bovenverdieping en wekte ook de bij hem inwonende apothekersassistente. Daarna telefoneerde hij de brandweer, die met een straal op de waterleiding het vuur heeft gebluscht. De kamer brandde geleel uit. De verzekering dekt de schade. ZONDAG 3 APRIL Programma 1: Hilversum 2. Programma 2: Hilversum. Programma 3: Fransch Brussel 8.30, Keulen 9.20, Fransch Brussel 11.20, Parijs Radio 11.50, Ned. Brussel 12.20, Radio P.T.T. Nord 1.05. Ned. Brussel 1.35, 4.10, Keulen 4.20, London Regional 5.20, Parijs Radio 6.20, Ned. Brussel 6.50, Keulen 7.20, Boedapest 9.20, Keulen 9.50, Diversen 11.20. Programma 4: Ned. Brussel 8.30, Droitwich 11.20, Danmarks Radio 2.30, Droitwich 2.50, Parijs Radio 11.00. Programma 5: 8.0012.00 Diversen. De Heemsteedsche kampioensploeg komt door omstandigheden eenigszins gewijzigd uit en vermoedelijk in de formatie: Doel: Neve. Achter: Bierman, Vinken. Midden: Drayer, Kortekaas, V. d. Veldt. Voor: Toledo, Van Bakel, Garretsen, Martin en Gieske. rug rits- 'ASSE model: model: met rekbare en zijpanden, sluiting f 6.50 f 9.- f 10.- f 12.50 en hooger BUSTEHOUDERS f 0.80, 1.—, 1.10 etc. f 0.85, 1.15, f 1.40, f 1.65 etc. NDE PMSTEQDQM .MOORLEMBR EDO UTRECWT. NUMEGEN .TILBURG. De bekende R. K. Bridgeclub „Haarlem" heeft 'n mooi initiatief genomen: ze wil zich in dienst stellen van de katholieke charitas! Hiertoe heeft ze besloten 'n bridge-drive te organiseeren, waarvan de baten ten goede zul len komen aan de „Stille Armen" der Haar lemsche St. Vincentiusvereeniging. De drive zal plaats hebben op Woensdagavond 6 April in de bovenzalen van Gebrs. Brinkmann, Groote Markt, Haarlem. Onnoodig te zeggen, dat de Commissie der „Stille Armen" hoopvolle verwachtingen koestert ten aanzien van de opkomst van bridge-iustigen. Het inschrijfgeld bedraagt 75 ets. per persoon. Men kan zich opgeven tot Maandagavond 4 April bij de heeren Muringer, (Schoterweg 142) en Hommes (telef. 11316). De organisatoren zouden het zeer op prijs stellen, indien, ter verhooging der winstkansen, personen bereid werden gevonden extra-prijzen beschikbaar te stellen. Gegadigden gelieven zich hiertoe in verbinding te stellen met bovenstaande adressen. Mogen op Woensdagavond 6 April velen deel nemen aan deze charitatieve bridge-drive en mogen na afloop hiervan de organisa toren de voldoening smaken 'n dikke som te kunnen overhandigen aan de noodlijdende com missie der Stille Armen! 'n Ieder werke daartoe mede! COMMISSIE DER „STILLE ARMEN" VAN DE ST. VINCENTIUSVEREENIGING Het is bovengenoemde vereeniging gelukt het kampioenschap van de tweede klasse te beha len. Hoewel dit het eerste jaar was, dat zij aan de competitie deelnamen, ontpopten zij zich al dadelijk ais een zeer gevaarlijk tegenstander. D. C. H. is in Heemskerk zeer populair en trekt zeer veel belangstellenden, terwijl het ledental gestadig toeneemt. Dit succes is door hen volkomen verdiend behaald, en wij voegen er gaarne onze gelukwenschen aan toe. Eindstand 2e klasse D. C. H. 10 7 1 2 15 St. Bavo II 10 6 1 3 13 O. D. I. 10 6 1 3 13 St. Joseph 10 2 3 5 7 Gez. Samenzijn II 10 2 3 5 7 S D. o. 10 2 1 7 5 Voor de eerste klasse van het R. K. Schaak- verband speelde het St. Bavo-tiental tegen Bloemendaal I. Laatstgenoemde was bü een overwinning zoo goed als zeker van het kam pioenschap. De Heemstedenaren speelden voor wat zij waard waren, om hun geringe kans te handhaven. De uitslag zal waarschijnlijk 55 worden. De gedetailleerde uitslag luidt: Bloemendaal ISt. Bavo I W. Rolf v. d. BaumenG. Boot 01 F. v. d. BronkG. Mooyekind 10 G. v. d. BergB. H. Stevens afgebr. P. van BuurenF. Boting 01 C. van SoestG. de Zwart 10 M. v. d. BergW. Herbst A'A B. WalkerJ. Olijerhoek 01 Kap. v. NiekerkP. Spek 10 G. KrimpD. Rump 10 P. van DixelP. v. d. Pols 01 4<A—4K' Vrijdagavond werden in café „Metz", Bartel- jorisstraat, wederom twee partijen gespeeld. Zoowel Damman als Van Leeuwarden waren niet in hun besten vorm, zoodat de ontmoeting meer spannend dan fraai werd. Tegen het ein de liep de laatste iets uit en won met gering verschil. W. Damman F. v. Leeuwarden 341 350 37 37 65 59 9.21 9.72 Ook tegen Damman speelde G. W. Metz uit stekend, nam direct de leiding en zegevierde onbedreigdt in slechts 22 beurten. De uitslag is: W. Damman G. W. Metz 272 350 22 22 86 73 12.36 15.90 Voor Zondag zijn de volgende matches vast gesteld: 7.30 uur: G. BeekhofW. Damman. 9.30 uur: G. BeekhofC. de Bruijn. Evenals vorige jaren organiseert ook dit jaar op 29 en 30 April de Vereeniging „Snelverband" boottochten voor lichamelijk gebrekkigen. Tot heden toe zijn deze steeds geslaagd en om ook dezen keer succes te kunnen oogsten doet de ver eeniging een beroep op de vrijgevigheid van de stadgenooten. Er zullen lijsten worden aange boden of men kan storten op gironummer 233733. Opgave voor deelname kan geschieden bij J. B. Heystek, Westergracht 85, A. J. Speer, Brouwerstraat 86, A. Beenstra, Weltevreden plein 59, mej. A. V. Donselaar, Spijkermans laan 2a of bü het secretariaat der bootcommis sie mej. G. Bout, Hofdijkstraat 50. De H.I.V. (Haarl. Inkoop-Vereeniging) ver gaderde onder voorzitterschap van den heer Pielage, die mededeelde dat hij zijn functie aan jongfere krachten wenschte over te dragen. Hij deelde mede dat de vereeniging financieel kern gezond is. De omzet is gestegen tot 305.744.80, een groote vooruitgang vergeleken bij het vorig jaar. Het ledental steeg met een tiental. Door den hoogeren omzet kon ook een groote uitkeering aan de leden geschieden. Tot voorzitter werd gekozen de heer H. v. Beek. De jaarlijksche Zonnestraal-collecte wordt op 23 April a.s. gehouden. Collectanten kunnen zich opgeven op het bureau der collecte in hotel Royal, Stationsplein. Volgens het Weekblad voor Bloembollencul tuur zal omstreeks 20 April het hoofd van den Dienst der Plantenquarantaine der Vereenigde eStaten de heer A. Strong, vergezeld van eenige vooraanstaande ambtenaren van die insteling te Washington een bezoek brengen aan Neder land, speciaal aan. de Ned. Bloembollencultuur. De jaarlijksche ledenvergadering van de Ver eeniging de Hyacint, groep hyacintkweekers der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur wordt gehouden op Woensdag 6 April ax, om half 3 in „De Nachtegaal" te Lisse. 31 Maart was het 10 jaar geleden dat de Al gemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur haar eigen gebouw aan de Leidschevaart te Haarlem betrok. Op 31 December 1928 werd het gebouw plechtig en feestelijk door Minister Kan ingewijd, meldt het „Weekblad voor Bloem bollencultuur". Verwarmde tramrijtuigen zijn een noodzaak in den winter. Te verwarmde wagens zijn echter niet alleen onprettig maar ook duur. Het Maandblad voor het personeel der N.Z.H.T.M. meldt, dat een A B 400 driewagentrein per dag ongeveer f 10 alleen aan verwarming kost. Om gezet in anthraciet wil dat zeggen, dat zoo'n trein 5 H.L. per dag gebruikt. „Weldadigheid naar vermogen" (Sophia- straat 2d). Wie heeft nog een mantel Een pak of een jas, Een japon of een blouse? 't Komt alles te pas. Bel dus op zonder dralen, Wij laten het halen. Postgiro 212793. Tel. 12255. De afdeeling Haarlem van de Ned. Reisver- eeniging voor Katholieken houdt Donderdag 21 April, om kwart over 8 in „De Leewerik" haar jaarvergadering. Voorts organiseert de vereeni ging weer vele excursies, o. a. naar Arnhem op 2en Paaschdag, naar het mailschip „Dempo" te Rotterdam op 23 April en een tocht met on bekende bestemming op 1 Mei. De bij raadsbesluit d.d. 26 Januari 1938 vastge stelde door Ged. Staten van Noordholland bü besluit van 23 Maart 1938 goedgekeurde verordening op het bouwen en nopens behoor lijke bewoning, mede ter uitvoering van de Woningwet, is van heden af gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing neergelegd op de gemeente-secretarie, 7e afdeeling. Gebouw St. Bavo: Geel Wit, 6 uur; Gew. Zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg: Dansavond Yoma Sas burg kwart over 8. Kerkuil, N. Gracht: Dan te Alighieri, kwart over 8. Kunstzaal Reeker: Exposities 105 uur. Rembrandttheater: „Orkaan", 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „Tus- schen twee oceanen", 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Artisteningang", 230, 7.00 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Tango notturno", 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: „Kinderen op een IJs schots", kwart over 8. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Kunstzaal Reeker: Exposities 24 uur. Rembrandttheater: Bibayak, half 12 „Or kaan", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Tusschen twee oceanen", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Artisteningang", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Tango notturno", 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Haarlem's Zanggenot, 8u.; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; R.K. Woon- wagenwerk, 8 uur. Stadsschouwburg: H.O.V. met Ballet Corrie Hartung, kwart over 8. Frans HalsmsueumExpositie 105 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg: Expositie 10 5 uur. Gem. Concertgebouw: Haarlemsche Voor- jaarsbeurs half 2half 6 en half 811 uur. Rembrandttheater: „Orkaan", 2.30, 7 en 915 u. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „Tusschen twee oceanen", 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Artisteningang", 230, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Tango notturno", 2.30, 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen worden waargenomen door de volgende apotheken: Th. A. Klinkhamer, Koninginne weg 69; Grijseels en van Hees, L. Veerstraat 14; en L. Schoorl, Fr. Halsplein. Inlichtingen aan het bureau van politie, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: Handschoenen en ceintu ren; Politiebureau Smedestraat. Boekje post zegels: v. Marsbergen, Van Zeggelenstraat 47. Broche: v. d. Berg, Spaamwouderstraat 40. Bril: Reemer, Korte Annastraat 16. Collier: Ran, Assendelverstraat la. Hond, Reemer, Spie gelstraat llzwart. Hond, Gieseling, Nachtegaal straat 88. Jas, Stokman, Graaf van Wiedstraat 4. Rijwielplaatje: Hoogduin, Romolenstraat 39. Vulpotlood; Heerens, Delistraat 96. Spaarzegels: Hessen, Timorstraat 197. Zakjes: Puts, Ripper- dastraat 2. BERLIJN, 1 April (D.N.B.) Officieel worden eenige mutaties in den Duitschen diplomatieken dienst bekend gemaakt. Zij betreffen de benoeming van den staats secretaris van Buitenlandsche Zaken, Von Mackensen, tot ambassadeur te Rome. Von Dircksen, tot nu toe ambassadeur te Tokio, wordt ambassadeur te Londen. Ge- neraal-majoor Ott, militair attaché te Tokio wordt ambassadeur aldaar. Voorts heeft de Fuehrer den afdeelmgschel van het bureau van den gevolmachtigde voor de buitenlandsche aangelegenheden öer N.S. D.A.P. in den staf van den plaatsvervanger van den Fuehrer, dr. V. Raumer, den rang van gezant verleend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5