UIT DEN OMTREK BOOT SLAGER Omlaag die kosten! WAARHEEN? VOORJAARSBEURS Kon. marechaussee te Oss LEVENSVERZEKERING COURANTENRECLAME IS NIET TE VERVANGEN WIE DOORDRONGEN IS VAN DEN ZEDELIJKEN PLICHT TOT GEZINSVERZORGING SLUITE EEN LEVENSVERZEKERING. België-Nederland 1—1 GEMEENTELIJK CONCERTGEBOUW KOFFIE- EN THEESCHENKERIJ van de FIRMA VAN NELLE MAANDAG 4 APRIL 1938 BEVERWIJK BENNEBROEK HEEMSTEDE HILLEGOM SANTPOORT VELSEN IJMUIDEN ZANDVOORT ZAANDAM Rechtmatige belangen van burgers op pijnlijke wijze geschonden RIJKSVISCHAFSLAG WILHELMINASTRAAT 40 - TEL. 11294 Verven en Vernissen Zeer billijke prijzen REMBRANDT PALACE EN FILMAC Profi Iti-opnamen in het DEMONSTRATIES - MUZIEK - GEZELLIGHEID HEDENAVOND: DINSDAGMIDDAG: WOENSDAGMIDDAG: WOENSDAGAVOND: DONDERDAGMIDDAG: DONDERDAGAVOND: De rioleeringswerken Naar wij vernemen, is tusschen het gemeentebestuur en de besturen der arbeidersorganisaties overeenstemming be reikt over de loonen, welke betaald zullen wor den bij de rioleeringswerken, die met steun van het Werkfonds zullen worden uitgevoerd. Burg. Stand. Geboren: d. van J. v. Put tenvan Harten; z. van J. J. van der Meer Aarts. Overleden: K. Pons, 69 jaar; E. Schuitema ker—wed. A. Buijs, 78 jaar; G. C. van der Steeg, 24 jaar. Onderscheiding. Naar wij vernemen is aan mr. K. J. G. Baron van Hardenbroek, bur gemeester der gemeente Bennebroek, als hoofd van de Nederlandsche delegatie naar de In ternationale Jachttentoonstelling, welke on langs te Berlijn is gehouden, het Kruis van verdienste 2e klasse in de Orde van den Duit- schen Adelaar verleend. Tentoonstelling. In het Vereenigingsge- bouw aan de Schoollaan hield de St. Elisa- bethsvereeniging een tentoonstelling van goe deren gemaakt voor arme gezinnen. Deze tentoonstelling, waaraan eenige at tracties verbenden waren, mocht zich in een druk bezoek verheugen. Tegelijkertijd had in de R. K. Jongensschool een tentoonstelling plaats van werkstukken der leerlingen. Vele ouders van leerlingen en andere belangstellen den kwamen een kijkje nemen. 12,jaar wijkzuster. Vrijdag 1 April was het 12 Yï jaar geleden, dat Zr. A. M. Derksen als wijkzuster werd benoemd by de wijkverple ging. Dag in dag uit (behalve dan enkele vacantie- dagen) was zij er op uit om zieken te verzor gen. Zij hielp waar hulp gevraagd werd en dan niet alleen in het wijkwerk, want men kan haar ook vinden bij b.v. den autotocht voor ouden van dagen, bij het ziekenhuistransport naar Lourdes en het ziekentriduum te Bloe- mendaal, bij de kleuter- en zuigelingenzorg, bij een stervende om de laatste hulp te verleenen. En dit alles deed zij in' den grootsten eenvoud, fietsende van den eenen patiënt naar den an deren. Op een dag als deze kon zij zich niet aan den dank van velen onttrekken en was het een goede gelegenheid voor de vele particulieren en oud-patiënten, eens openlijk te toonen hoe zij het werk van Zr. Derksen waardeeren. Reeds vroeg in den morgen werden bloemstukken aan gevoerd, tot haar woning ervan overladen was en er zelfs een plaatsje in de gang en op de trap gezocht moest worden. Reeds in de ochtenduren werd de officieele huldiging gehouden door het volledig bestuur van de wijkverpleging, waarbij de voorzitter, dr J. Laeyendecker, in hartelijke bewoordingen schetste het werk van Zr. Derksen, en haar als stoffelijk blijk een fraaie bureaulamp overhan digde. Behalve enorm veel bloemen ontving zij nog talrijke andere cadeaux, o. a. van de coüega^s een fraai theeblad, van de Heemsteedsche ep Bennebroeksche doctoren een étui met zilveren lepels, met begeleidend waardeerend schrijven, van de patiënten en oud-patiënten eenige vruchtenmanden, schilderstukken, gedichten, kleedjes, vazen, een schemerlamp, handwerken, boeken, een door een der patiënten vervaar digde oorkonde enz. Van het groote aantal personen, dat de jubi- laresse kwam gelukwenschen, noemen wij o. m. burgemeester jhr. J. P. W. v. Doom, besturen van het Witte en Wit-Gele Kruis, waarvan zij ook lid is, pastoors en kapelaans van de paro chie Valkenburg en talrijke patiënten en oud patiënten, onder wie verschillenden, die in die jaren van woonplaats waren verwisseld. Ook werden zeer vele schriftelijke en telegrafische gelukwenschen gezonden van vroegere pa tiënten. Ja, het is voor Zr. Derksen een onvergetelijke dag geworden, die zeker nog lang in blijde her innering zal blijven. Commissie Bijzondere Nooden. Ten einde een meer regelmatige afdoening van steun aanvragen te bevorderen, heeft de Commissie van samenwerking voor Bijzondere Nooden be sloten, om voortaan op den laatsten Vrijdag van iedere maand te vergaderen. In verband hiermede verzoekt men ons mede te deelen, dat eventueele steunaanvragen op de daarvoor verkrijgbaar gestelde formulieren tijdig bij den secretaris, Brouwerlaan 14, moeten worden in gediend. Autobusdienststaking. Vermoedelijk zal de autobusdienst ifillegom—Zilk worden gestaakt. Dit verwondert ons niet, daar van dezen dienst zeer weinig gebruik wordt gemaakt. Kruiwagen ontvreemd. Van een tuin aan de Pastoorslaan is een kruiwagen gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Schoorsteenbrandje. Door aanzetting van roet ontstond Zaterdagmorgen brand aan den Loosterweg 3. De brandweer werd opgeroepen en was zeer spoedig ter plaatse. Met de bewo ners van t pand was het vuur spoedig ge- bluscht. Diamanten jubileum. De afd. Hillegom de oudste en grootste afdeeling der Alg. Ver. zal volgend jaar Februari 60 jaar bestaan. Dit belangrijk feit wordt op de jaarvergade ring besproken. Opgedragen. Aan de firma P. Versteege alhier is opgedragen het leveren en plaatsen van 300 M. hekwerk aan den Loosterweg II, voor rekening der N.V. van TilHartman, al hier. Afslag van Onroerende Goederen Donder dagavond had in Hotel Sistermans de afslag plaats van de onroerende goederen te Benne broek en Hillegom der Erven Mevr. de Wed. A. M. LommerseKlijn. Perceel 1. De villa Boschrand; in bod ge bracht op ƒ9600; gemijnd op ƒ7 door den heer N. Beumer te Sassenheim (kooper). Perceel 2. Het perceel bouwterrein aan de Duinlaan te Bennebroek; in hoogste bod ge. bracht op ƒ2800. Gemijnd op ƒ600 door den heer N. J. J. Assendelft te Hillegom qq. (koo per). Perceel 3. Teel- en weiland in den Oostein- derpolder, groot 2.41.53 H A. In bod gebracht op 2050; kooper de heer Scheffer te Vogelen zang. Perceel 4. Vier arbeiderswoningen aan de Haarlemmerstraat; in bod gebracht op ƒ2700; gemijnd op 300 door den heer Vermeij te Hillegom. Perceel 5. Bloembollengrond aan de Haar lemmerstraat, groot 1.32.37 H.A. In bod ge bracht op ƒ8000; gemijnd op 25 door den heer A. Lommerse te Hillegom. Combinatie perceelen 4 en 5, staande op ƒ11025; gemijnd op 400 door den heer J. W. J. van Biezen te Hillegom. Perceel 6. Bloembollengrond aan de Bethle. hemslaan, groot 86 A. 20 c.A.; in bod gebracht op ƒ5000; niet gemijnd. Combinatie perceelen 4, 5 en 6, staande op 16425, gemijnd door den heer P. J. van Keulen qq. Perceel 7. Vier arbeiderswoningen aan de Bethlehemslaan, samen groot 2 A. 90 c.A.; in bod gebracht op ƒ2400; gemijnd op ƒ300 door den heer H. Roeland te Hillegom. Combinatie perceelen 4 tot en met 7, staande op 19825; gemijnd op ƒ500 door Gebrs. van der Putten te Heemstede. Totale opbrengst ƒ36232. De belangstelling en animo waren zeer groot. R. K. Sport. In 't Huis te Velsen had dezer dagen een vergadering plaats van de R. K. Voet- balvereeniging „Santpoort". De voorzitter, de heer Jac. P. Nijssen, uitte zijn tevredenheid over de verrichtingen der diverse elftallen tijdens het afgeloopen seizoen. De financieele toestand is bevredigend, dank zij de krachtige hulp van de Sirpportersvereeniging. Aan elftal- en juniorencommissie werd dank gebracht voor haar arbeid. Aangespoord werd tot trouwe deelname aan de training en aan de vriendschappelijke wed strijden. Men besloot mede te spelen in nederlaag- en bekerwedstrijden welke in April en Mei plaats vinden. Vermoedelijk zullen dan de diverse elf tallen naar Laren, Beverwijk en Lisse gaan. Kapelaan Wuyster sprak tot slot een opwek kend woord. Een belangrijke verbetering. Het geheelte van den Hagelingerweg tusschen Biezenweg en Duin-en-Kruidbergerweg zal eerlang een ge heel ander aspect verkrijgen. Het rijvlak zal een verbreeding ondergaan en zal aan het snel-ver- keer worden aangepast, terwijl een klinker-dek de tegenwoordige keien-bestrating en grindweg zal vervangen. Dezer dagen heeft men een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden en is men begonnen met het vellen der boomen ter hoogte van J. J. Cremer- en Kerkerinklaan. Nijverheidsonderwijs. Vorige week had in 't schoolgebouw een algemeene ledenvergadering plaats der Vereeniging voor Nijverheidsonder wijs in Kennemerland. De voorzitter, de heer D. Buis, opende deze vergadering, waarna door secretaris en penningmeester de jaarverslagen werden voorgelezen en onder dank goedgekeurd. Verder werd de begrooting van inkomsten en uitgaven vastgesteld met een totaal van f 119.230 en "12.990 resp. voor de dagschool en de avond school. Het bestuur kreeg machtiging, eventu eele door de regeeririg voorgestelde wijzigingen in de begrooting aan te brengen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren mr. J. A. B. Sanders en ir. J. H. Tilders herkozen. Bij de rondvraag vestigde de heer Suchsinger de aandacht op het Dick van Leeuwenfonds, omdat de rente van dit fonds steeds minder wordt. Spreker stelde voor, van de rente van het ledenfonds f 50 toe te voegen aan de rente van het Dick van Leeuwenfonds opdat er wat meer geld beschikbaar komt voor prijzen voor de leerlingen. Dit voorstel werd aangenomen. De voorzitter deelde nog mede, dat a.s. Don derdagavond de uitreiking der einddiploma's aan de leerlingen der avondschool zal plaats hebben. Het jaarverslag van den secretaris luidde al dus. Op 1 Januari 1937 telde de school 186 leer lingen verdeeld over de volgende vakken: ma- cliinebankwerken 32 le klas; 13 2e klas; 18 3e klas; motorrijtuig- en rijwielhersteller resp. 34. 29 en 29; electrotechniek resp. 30, 20 en 27; tim meren resp. 30, 13 en 10; vuurwerker 1 le klas; totaal 127 le klas, 75 2e klas en 84 3e klas. Benevens 2 hulpbestellers der P.T.T. die één dag per week practisch onderwijs ontvangen in motorrijtuigherstellen. Op 23 Juli 1937 werden de diploma's uitge reikt aan 78 van de 80 leerlingen van den 3-jari gen cursus en aan 64 van de 77 leerlingen van den 2-jarigen cursus t.w. 23 timmerlieden, 27 machinebankwerkers, 48 motorrijtuig- en rijwiel herstellers en 44 electriciën. Voor den nieuwen cursus werden ingeschreven 187 leerlingen. Hiervan kwamen 16 leerlingen niet op, terwijl 4 leerlingen wegens onvoldoend examen werden afgewezen. Toegelaten werden in de afdeeling machine- bankwerken 58, motorrijtuig- en rijwielherstellen 43, electrotechniek 43, timmeren 21 en vuurwer kers 2, terwijl in den loop van het jaar nog werden toegelaten 3 machinebankwerkers, 8 timmerlieden, 3 motor- en rijwielherstellers en 1 electriciën, 42 leerlingen vertrokken in dit jaar. Op 31 December 1937 telde de school 280 leer lingen, waarvan 185 in de 1ste klas en 95 in de 2e klas. De leerlingen waren afkomstig uit Vel sen, Beverwijk, Uitgeest, Heemskerk, Bloemen- daal, Heemstede, Wormerveer en Zaandijk. Het aantal leerlingen van de avondschool steeg van 117 tot 227. Door het toenemen van het aantal leerlingen en het invoeren van prac- tijklessen moest het leerarencorps worden uitge breid. Rekening en verantwoording van den pen ningmeester luidde: Het totaal in ontvangst en uitgaaf bedroeg voor de dagschool f 88.911.11 en voor de avond school f 9337.80. Volgens de verkorte balans der dagschool be draagt het totaal der bezittingen en schulden f 408.473.54. Gebouwen, machines en meubilair staan te boek voor f 400.000. Politierapport In een perceel aan de Frans Halsstraat te IJmuiden Oost is ingebroken. Een bedrag aan geld wordt uit de muntgasmeter vermist. Ten nadeele van een bewoner van den Dood weg te Driehuis is een vijftal konijnen ont vreemd. Een slager aan den Grooten Hout of Ko ningsweg te Velsen Noord heeft aangifte ge daan, dat in zijn winkel is ingebroken. Vermist worden vleeschwaren. Zwemwedstrijden Dinsdagavond 8.15 uur zal in het Velserbad diploma-zwemmen plaats hebben, waarbij tevens schoolwedstrijden en wedstrijden in figuurzwemmen zullen Worden gehouden. Aanmelding kan geschieden bij de(n) instructrice (teur) Politie-rapport Woensdagmiddag had te IJmuiden-Oost op den Groeneweg een aanrij ding plaats tusschen een melkauto en een bak fiets, vermoedelijk ontstaan doordat de melkauto links op den weg reed. De bestuurder van de bakfiets voorkwam een ongeval door vlug van het rijwiel te springen, doch de bakfiets werd omver gereden en bescha digd. De politie stelt een onderzoek in. Door een kippenhouder te Velsen-Noord is aangifte gedaan van diefstal van een drietal kippen en door bezoekers van een bioscoop van een portemonnaie met inhoud en een paar hand schoenen. Diploma-uitreiking aan de Nijverheidsschool —In een der zalen van de Nijverheidsschool al hier had de diploma-uitreiking plaats aan de leerlingen die geslaagd waren voor het eind evamen van den avondcursus. Tevens werden op dezen avond de namen bekend gemaakt van hen, die naar 'n hoogere klasse bevorderd zijn. De directeur, de heer Zeeman, sprak een kort woord tot de gediplomeerden, waarin hij hen feliciteerde met het succes. Tevens deelde hij mede, dat de afgestudeerden in hun vrijen tijd de praktijklessen, als hospitant, kunnen volgen en hij sprak den wensch uit dat velen hiervan gebruik zullen maken, om de moeilijkheden, die zij in hun vak zullen ontmoeten, met de leeraren te bespreken. Hierna had de uitreiking der di ploma's plaats. De namen der gediplomeerden en bevorderden luiden: Gediplomeerden Afdeeling machinebankwerken: A. H. van Lo- pik; P. Luit; C. J, Snakenbroek; H. N. Zonne veld; A. v. d. Plas; J. Voorburg; J. H. M. Beek; C. A. Verkerk; J. Kwaak; C. S. J. v. Klaren; A. A. Langbroek. Afdeeling electrotechniek: P. C. A. de Jong; D. Souljé; H. G. Veldhuyzen; L. Schliker; I. Butter; G. W. Boer; J. P. de Hullu; C. v. d. Engh; H. C. Harmsen; S. Hollander; B. Wil- lems; A. A. v. Vliet. Afdeeling motorrijtuig- en rijwielherstellen: A. J. Schrama; J. H. Wamez; M. Schadewijk; B. Maathuis; A. J. Bos; W. Janssen; J. H. v. Telgen. Afdeeling timmeren: S. P. Groen; R. Smits; H. Knol; J. v. d. Plas; J. Verbeek; P. de Poel; Th. Zijl; P. Bruntink; H. v. Vliet. Bevorderden van de 4e naar de 5e klas: Afd. Machinebankwerken: G. Smid; B. Gar- ritsen; J. Smit; L. J. Boere; J. Luster; J. J. Gravemaker; W. A. v. Kaam; V. Straatsburg; A. W. Lute; S. Otter; H. Rietman; H. Rooth. Afd. Electrotechniek: H. Mantje; G. Uiter- wijk Winkel; C. J. v. d. Kwast; A. Hartog; P. J. v. Harselaar; Th. Klaver; C. v. Duivenbode; H. F. P. Zweeren; H. D. Ouwerkerk; J. Quak- kelaar; A. G. Zandvliet; C. Rasmussens. *Afd. Motorrijtuig- en Rijwielherstellen: J. J. Rosier; E. Porck; W. de Krijger; J. Erbrink; R. de Waal. Afd. Timmeren: J. C. G. Swart; Th. Kremer; P. T. Hogenhout; J. Oldenburg; R. Dijkstra; K. Hoeksma; H. Messie; P. v. Fucht. Bevorderden van de 3e naar de 4e klas: Afd. Machinebankwerken: J. C. Rumping; C. J. v. d. Zee. Afd. Electrotechniek: J. O. v. Opbergen; D. v. As; H. Ph. Servaas; C. Kort; R. M. Wiljouw; J. C. Bonarius. G. Haak. Afd. Timmeren: R. Kop; Th. Pieters. Afd. Schilderen: T. J. de Boer. Bevorderden van de 2e naar de 3e klas: Afd. Machinebankwerken: J. Voogd; C. D. v. Leeuwen; G. J. Th. Mooy; H. B. Stoffers; P. Troost; K. Ph. L. Eriks; P. J. v. d. Linden; C. M. Plooy; G. C. v. Vliet; L. C. Broek; A. J. v. d. Steen; J. Duller; J. Duineveld. Afd. Electrotechniek: J. in 't Velt; J. M. Pasma; N..Winkel; J. W. Kohlschein. Afd. Motorrijtuig- en Rijwielherstellen: M. B. Kremers. Afd. Timmeren: A. v. d. Broek; M. v. Koo- ten; F. Leutcher; G. Koeman; W. Spanjaard; W. v. Gastel. Afd. Schilderen: H. Evenhuis. Bevorderden van de le naar de 2e klas: Afd. Machinebankwerken: S. Kop; H. Prins- sen; R. de Boer; E. v. d. Linden; J. Schmidt; P. v. Markensteyn; H. Dekker; C. Oudendijk; W. Blinkhof; E. v. Wijk; G. Oostendorp; J. Brijs; P. Poldervaart; N. Aland; H. v. Oosten; J. Zwart; J. Broekhuizen; Th. J. v. Duffelen; E. Veldman; H. G. Breggeman. Afd. Electrotechniek: Z. J. v. d. Zijde; M. Taaie; W. Pieterse; K. v. Leeuwen. Afd. Motorrijtuig- en Rijwielherstellen: L. Aptroot; J. A. v. Goethem. Afd. Timmeren: W. v. Rijswijk; J. v. Burgel; J. Bakker; A. v. d. Pijl; P. A. J. Zwaan; G. We- lagen; C. Schilt; P. Schuit; J. Stet; C. de Rui ter; P. C. Blok. Hospitanten, die een getuigschrift ontvingen, waren: C. B. Keeser; J. G. Brakelé; H. P. van Beugen; A. H. Moerkerken; J. Luntz; D. Tim merman. Aan het slot dankte de directeur de ouders voor hun aanwezigheid en wenschte den ver- trekkenden jongens veel succes. Tijdelijke afsluiting van een weg De Overbildtweg te Santpoort zal van heden af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Politierapport. Een bewoonster van een perceel aan de Kon. Wilhelminakade te IJmuiden, heeft aangifte gedaan van vermis sing van een klein bedrag aan geld. Een ingezetene van IJmuiden-Oost liet on geveer een half uur zijn rijwiel onbeheerd voor een café staan. By het verlaten van het café was het rijwiel verdwenen. Ter voorkoming van de vernielingen aan de onbewoonde perceelen in de omgeving van de Ruijterstraat te IJmuiden-Oost is door de po litie reeds geruimen tijd verscherpt toezicht gehouden. Door de activiteit van een agent van politie is het hem gelukt een 17-jarigen jongen op heeterdaad te betrappen, die in een der wo ningen binnengegaan was en aldaar 'n plank uitbrak uit de vloer. De dader is op last van den Commissaris van Politie aan het bureau ingesloten. Polowedstrijden in het Velserbad Gister avond werd de laatste polo-avond om het kam pioenschap van den kring Haarlem in de win tercompetitie in het Velserbad gehouden. De wtedstrijd van dezen avond, die wel de meeste belangstelling vroeg, was V.Z.V. I H.P.C. II, aangezien de uitslag van grooten in vloed is in verband met den einduitslag in de eerste klasse. De belangstelling was dan ook aanmerkelijk grooter. Als eerste wedstrijd werd gespeeld V.Z.V. III K.Z. Beide partijen ondernamen direct na den aanvang aanvallen op de vijandige goals. In de tweede helft gelukte het C. Zwemmer, met den door den midvoor teruggespeelden bal tot voor het vrije doel te komen en te scoren, zoodat V.Z.V. met 1—0 leidde. Daarna ondernam C. Broek weer een aanval op het K.Z.-doel en maSkte 20. De derde goal voor V.Z.V. III nam P. Gotmer vervolgens voor zijn rekening, ter wijl ook het vierde doelpunt op zijn rekening kwam. Hierna klonk het eindsignaal. De nu volgende wedstrijd was Velserend Zandvoort. Voor de rust kwam men op 30. Na de rust maakte Zandvoort 40 en vervol gens met een mooi boogballetje 50. Bij dezen stand bleef het. Haarlem IIID.W.R. II eindigde met een 2l-overwinning voor D.W.R. Tot slot volgde nu nog de wedstrijd V.Z.V. I— H.P.C. II. De opstelling van V.Z.V. I was: v. d. Broek, Janus, Kluyver, Chr. Visman, C. Visman, Zwier, Schoone. Door een mooi schot van N. Schoone scoorde V.Z.V. I zijn eerste doelpunt. C. Visman, meenend ook iets te moeten bijdragen voor de eer van V.Z.V., maakte met een harde, goedgeplaatste bal 20. Door een fout van G. Janus, moest by het Water verlaten, spoedig gevolgd door H. Kluyver. Ondanks deze vermindering mocht het N. Schoone gelukken, den bal tegen de zijlat te werpen; deze dreef met een kalm gangetje het doel in. Groote geestdrift bij het publiek. Enthousiast zag het V.Z.V. I de eer van Velsen op sportieve wyze hoog houden. In de eerste helft mocht het geen H.P.C.-er gelukken het heiligdom van v. d. Broek te door boren. De rust ging in met 30 voor V.Z.V. I. In de tweede helft wist Zwier een corner van C. Visman te herscheppen in het vierde doel punt voor V.Z.V. I. Toen eindelijk werd v. d. Broek gepasseerd en maakte H.P.C. zijn eenige doelpunt in "dezen wedstrijd. Even later klonk het eindsignaal, zoodat V.Z.V. I dezen wedstrijd met 41 won. Hierdoor staat V.Z.V. I vaster in zijn schoe nen op de eerste plaats en maakt nu een goede kans op het kampioenschap in zijn afdeeling. Kostverlorenwandelpark weer geopend. Hoewel de weersomstandigheden Zaterdagmiddag niet al te gunstig waren, heeft de commissie tot behartiging van het Kostverlorenwandelpark het park wederom opengesteld voor het publiek. De heer G. W. van Toombergen memoreerde bij deze gelegenheid het overlijden van den heer H. A. Klein, die zooveel heeft gedaan voor dit stukje aantrekkelijkheid van Zandvoort. Onder de vele aanwinsten op het gebied van de flora en fauna willen we noemen een jonge tijgerkat, welke nog slechts zes maanden oud is en verder een origineel stekelvarken. Ook de beplanting onderging een groote verbetering. Vooral de dennen en popels doen het goed. Na de opening werd een rondgang gemaakt door het park. Men ga zelf eens de verschillende aanwinsten bezichtigen. Roode Kruis. De afdeeling Zandvoort van het Ned. Roode Kruis hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in gebouw Monopole. Wegens afwezigheid van den voorzitter, den heer dr. C. A. van Fraassen, werd de vergadering ge opend door den heer J. J. L. A. Wijnne. Hij memoreerde in zijn openingswoord het overlij den van den voorzitter, den heer H. A. Klein, die zooveel voor deze afdeeling had gedaan. Na het jaarverslag van den secretaris, bracht de heer E. H. Brokmeijer verslag uit van het financieel beheer. De inkomsten bedroegen f 289.50 en de uitgaven f 134.54, zoodat een saldo van f 154.96 aanwezig was. Medegedeeld werd, dat dit jaar de transport colonne-vorming haar beslag zou krijgen. Een kleine wijziging in de hulpposten had tot re sultaat, dat thans verbandtrommels aanwezig zy'n op het stations-emplacement, het Noor- derbad, het Zuiderbad en in de garage Bam- hoorn aan de Zandvoortschelaan. Burg. Stand. Ondertrouwd: L. Stolzenberg en E. Leopold, Hoogeweg 3; D. Kamstra en F. Schutte, Zeestraat 24; J. Schuiten en A. Terol, Noorderstraat 23. Getrouwd: J. Hoogenraad en P. Molenaar, Maaswijkstraat 14, Den Haag. Overleden: W. de Jong, 57 jaar, wonende te Opsterland; B. Looienga, wed. van W. de Jong, oud 58 jaar, wonende te Opsterland; G. de Graaf, echtg. van P. A. Hessels, oud 40 jaar. De eerste slachtoffers Hét éénrichtings verkeer aan het begin van de Prins Hendrik kade nabij de Burcht, dat sedert een paar da gen van kracht geworden is, heeft reeds de eerste slachtoffers van een bekeuring opge leverd. Mochten meerderen de vriendelijkheid van de politie ondervonden hebben in den vorm van een waarschuwing, een drietal kon zich niet zoo gelukkig prijzen en zag zich met een politiebonnetje gedupeerd. Misschien valt het nogal mee en ziet de kan tonrechter de misstap van deze eerste slacht offers door de vingers. Namens de hoogste ter zake bevoegde auto riteit brengt de regeeringspersdienst het vol gende onder de aandacht: De brigade koninklijke marechaussee te Oss staat in den laatsten tijd in sterke publieke be langstelling. De activiteit, welke in een belang rijke strafzaak kon worden betoond, nadat vol doende concrete verklaringen tegenover de kon marechaussee waren afgelegd, heeft terecht waardeering gevonden, Gelijktijdig zijn echter, niet het minst door niet wel te verantwoorden uitingen in sommige persorganen, tegenstellin gen geschapen tusschen de koninklijke mare chaussee eenerzijds en andere organen van be stuur en politie anderzijds, die feitelijk volko men ongegrond zijn en welker aanwakkering niet kan worden geduld. Uit verhalen en rapporten is inmiddels gebleken, dat bij de brigade kon. mare chaussee te Oss, naast vorenbedoelde lof waardige activiteit bij het opsporingsonder zoek, in andere gevallen methoden werden toegepast, waardoor rechtmatige belangen van burgers op pijnlijke wijze werden ge schonden. In deze omstandigheden waren onverwijld maatregelen geboden, die het vereischte even wicht herstellen. Waardeering voor goede praes- taties, noch de overweging, dat wellicht juist ongezonde publieke belangstelling mede aanlei ding kan zijn geweest voor verkeerd aange wende activiteit, hebben mogen weerhouden van hetgeen ten deze voor een gezonde hand having van het gezag noodig is. Daarmede zijn tevens de eer van het korps kon. marechaussee, die onaangetast is, en de persoonlijke belangen van het personeel het beste gediend. De brigade als zoodanig zal in andere samenstelling, die tevens een behoorlijke samenwerking ter plaatse waarborgt, haar taak blijven vervullen en volledig in haar bevoegdheden worden hersteld, zoodra zeer binnenkort, onder leiding der verantwoor delijke chefs, de vereischte mutaties zullen zijn aangebracht. Het spreekt vanzelf, dat ook op het terrein van samenwerking tusschen justitie en politie de maatregelen worden getroffen, waartoe de reeds ten dienste staande gegevens en het ver dere onderzoek aanleiding geven. PRINSESSEGRACHT 13 's-GRAVENHAGE Een 30-jarig heer sluit een ver zekering van 10.000.-. Hij be- taalthiervoorgedurende30 jaren, of tot eerder overlijden, een jaar- premie van f. 251.-. Bij overlijden binnen 30 jaren, b.v. 9 jaren na het sluiten der ver zekering, wordtaan de nabestaan den terstond f. 10.000.- uitge keerd en bovendien gedurende de volgende 11 verzekeringsjaren een opvoedingsrente van f 1000.- per jaar. Bij leven op den 60-jarigen leeftijd kan gekozen worden tusschen: 1. een contante uitkeering van f. 6840.-. 2. een contante uitkeering van £650.- een premie- vrije polis, waarop bij overlijden f. 10.000.- wordt uitbetaald. MEENT GIJ, DAT EEN ANDERE VORM VAN VER ZEKERING VOOR U BETER GESCHIKT IS, VRAAGT ONS DAN INLICHTINGEN; DITBINDTUTOTNIETS! IJMUIDEN, 4 April Versche visch Tar bot 1.tot 0.82 per kg., tong 1.05 tot 0.84 per kg., heilbot 1-12 tot 0.82 per kg., griet.35.tot 14.per 50 kg., groote schol 17.per 50 kg., middel schol 25.tot 20.per 50 kg., zetschol 32.tot 19.per 50 kg., kleinschol 31.tot 6.80 per 50 kg., bot 8.50 tot 4.per 50 kg., schar 10.tot 3.80 per 50 kg., tongschar 31.— tot 17.per 50 kg., poontjes 9.50 tot 3.80 per 50 kg., groote schelvisch 20.tot 15.per 50 kg., mid del schelvisch 19.tot 15.50 per 50 kg., klein- middel 16.tot 10.50 per 50 kg., groote gul 10.50 tot 8.60 per 50 kg., kleine gul 12.tot 7.50 per 50 kg., wijting 10.tot 4.20 per 50 kg., makreel 10.tot 8.per 50 kg., kleinmiddel heek 14.50 per 50 kg., kleine heek 8.50 tot 7.50 per 50 kg., kabeljauw 46.tot 20.per 125 kg., vleet 3.80 per stuk, leng 2.65 tot 0.70 per stuk, koolvisch 0.60 tot 0.16 per stuk. WATERSTANDEN TE IJMUIDEN. 5 April 5.56 1.37 6.22 1.56 5 April 5.56 1.37 6.22 1.56 6 April 6.44 2.22 7.14 2.44 7 April 7.41 3.14 8.26 3.41 8 April 9.01 4.26 9.54 5.01 ALLE MODERNE Verta meer SINDS 1878 AAN DE SPITS in sublieme kwaliteiten D' OUDE ZAAK IN DE SCHAGCHELSTRAAT mm Wanneer U een paar schoenen koopt, betaalt U mee aan de kostbare machines die ze hielpen maken. Zulke machines vervaardigen echter tallooze schoenen; Uw deel in die kosten wordt daar door al kleiner en kleiner. Zooals nu machines de productiekosten van den fabrikant verlagen, zoo maakt doeltref fende reclame (niets anders dan een moderne „verkoopsmachine") het hem mogelijk zijn verkoopkosten te verkleinen. Het gevolg: dezelfde artikelen voor lageren prijs. Maar zooals machines gekozen worden, met het oog op productiviteit - nuttig effect - zoo moet ook die „verkoopsmachine" met over leg bepaald worden. Kiest productieve reclame, kiest den motor met het hoogste rendement in elk verkoops systeem Courantenreclame. Natuurlijk naar de welke gehouden wordt tot en met Donderdag 7 April a.s. s Geopend eiken dag van 1.30 tof 5.30 en van 7.30 tot 11 uur. Het Cabaret, waarvoor geen extra-entrée behoeft te worden betaald blijft geopend tot 12 uur. KUNST-GLASBLAZERIJ POTTEN BAKKERIJ Smyrna handknoopwerk De beroemde telepaath-speurder MALOïTZ. FILMMIDDAG, te geven door de Vereeniging ter bevordering van het Vischgebruik in Nederland; aanvang 2.30. Prof. ANTONINI voor de kinderen. Twee gelijkluidende voorstellingen, waarvan de eerste begint om half drie en de tweede om 4 uur. Bovendien zanguitvoering door het Kinderkoor „Inter Nos". Eerste optreden van COOS en POLLY SPEENHOFF Jr. Groote Kookwedstrijd om fraaie prijzen, te geven door het Gemeentelijk Gasbedrijf in de Tuinzaal. Aanvang 2.30 en einde 4 uur. Wederoptreden van 't Duo COOS en POLLY SPEENHOFF Jr. Vergeet vooral niet den stand te bezoeken in de bovenzaal van de Commissie ter Bevordering van het Vischgebruik; door loopend uitreiken van porties visch. Toegangsprijs 25 cent, kinderen 10 cent. Op elke 100 bezoekers worden 34 verrassingen uitgereikt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2