Blum's financieel program toegelicht Kard. Innitzer te Rome verwacht China leerde door ervaring SW Incident in het Lagerhuis DE „HOOD" OP DEREEDE VAN BARCELONA MAATREGELEN VAN INGRIJPENDEN AARD Het nieuws van heden Voor de poorten van Tortosa DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per weekper kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM DINSDAG 5 APRIL 1938 - OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21106 Uiteenzetting van de Osservatore over de uitzending van Radio Vaticana Nadere preciseering Zware nederlaag voor de Wafd-partij De Egyptische regeeringspartij behaalde 96 zetels Engelsch schip in nood Bemanning in veiligheid gebracht Geen geheim dossier van Schuschnigg Het Weer minminui)mui Britsche arbeidersafgevaardigde geeft conservatief een slag in het gezicht Motie van afkeuring voor Chamberlain Door een lid der Labour-oppositie ingediend Een nieuwe strategie wordt thans door de Chineezen toegepast De Japansche verliezen Schikkingen om de Britsche onder danen te evacueeren Twintig dooden te Madrid Japansche diplomatie Spionnagediensten verzocht aan een Sovjet-gezant Accoord Engeland- Ierland? De verdediging van den franc een eisch, om moeilijkheden van socialen aard tegen te gaan Kamercommissie keurt ontwerpen goed De lasten voor 1938 Jacht naar geluk Het laatste bolwerk, dat Franco nog scheidt van de Middel landsche Zee IJsbrekers in nood NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Onze Romeinsche correspondent seint ons Ö.d. 4 April: Omtrent Kardinaal Innitzer wordt vernomen, dat Zijne Eminentie één dezer dagen te Rome verwacht wordt. Voorts hebben berichten de ronde gedaan volgens welke de nuntiatuur te Berlijn aan de Duitsche regeering een verklaring van excuus heeft doen toekomen. Wij kunnen uit de beste bron mededeelen, dat het Vaticaan geen en kel excuus aangeboden heeft. Ook moet gede menteerd worden dat de Duitsche ambassa deur bij den H. Stoel geprotesteerd heeft. De Osservatore Romano van hedenavond knoopt onder het opschrift: „Noodzakelij ke Preciseering" een korte beschouwing vast over de bekende uitzending van Radio Vaticana op Vrijdagavond j.L Zij schrijft dat de verschillende buitenland sche bladen aan genoemde uitzending te veel gewicht hebben toegekend door haar in ver band te brengen met het officieele communi qué van de Osservatore. Een zoodanig verband bestond in geen enkel opzicht. Wij willen niet, aldus het blad, in deze korte beschouwing ingaan op de verdiensten van de radio-uitzending. Het behandelde onderwerp «Politiek katholicisme" is buitengewoon deli caat en er bestaan zeer levendige controversen dienaangaande. Het schijnt opportuun in het •icht te stellen dat zij een theoretische studie Was. Derhalve was zij noch officieel, noch offi cieus en ook werd zij niet, zooals trouwens met geen enkele beschouwing van dien aard het geval is, geïnspireerd door den 'H. Stoel, die geen verantwoordelijkheid hiervoor op zich hemen kan. De middelen, waarvan de H. Stoel zich be dient om officieele berichten te verspreiden, zijn bekend. Een van deze is ons blad, n.l. wan- heer het gaat om officieele communique's of berichten aan pers en publiek. Bovenstaande preciseering is onderteekend met „Redactie" en is dus niet, zooals het communiqué, waarin het Vaticaan de verant woordelijkheid voor de houding van de Oosten- rijksche bisschoppen van de hand wees, offi cieel. De uiteenzetting, welke zij geeft van den hard der uitzending komt geheel overeen met de wijze, waarop wij genoemde uitzending heb ben aangekondigd n.l. als een vrije stem, waar- Voor Radio Vaticana beschikbaar was gesteld. Nog valt op te merken, dat de preciseering van de Osservatore geenerlei desavoueering der uit- hending inhoudt. Ook de redactie van de Osservatore ont kent niet, dat de inhoud van de uitzending door Radio Vaticana aan het Vaticaan be kend was. CAIRO, 3 April (Reuter). Volgens de laatste berichten hebben bij de verkiezingen in Egypte de regeeringspartij 96 zetels, de Saadisten 79, de Wafdisten 12 en de Onafhankelijken 59 zetels be haald. In achttien districten moet herstemming Worden gehouden. Oud-Minister-president Nahas Pasja en de Vroegere minister van Financiën, Makram Beid Pasja, werden niet herkozen. De Wafd heeft een verpletterende nederlaag geleden; in de ontbonden Kamer telde zij 163 Zetels. De Egyptische minister van Buitenlandsche Zaken Abd el Fattah Yehia Pasja, is afgetre den. HAMBURG, 4 April. (D.N.B.). In den afge lopen nacht heeft het Britsche vrachtschip Pegaway ter hoogte van het eiland Terschel ling voor de Nederlandsche kust een lek ge kregen, waardoor het ernstig in nood is ge raakt. Het zond S.O.S.-seinen uit, waarop as sistentie werd geboden door de Wilhelm Gust- loff, een schip van Kraft durch Freude, dat de bemanning, bestaande uit omstreeks 17 koppen, overnam. PRAAG, 4 April. Naar aanleiding van het "ericht van de „Daily Herald", als zou zich te Praag een geheim dossier van Schuschnigg be vinden, is het Tsjecho-Slowaaksche persbureau ®eteka gemachtigd mede te deelen, dat men in bevoegde kringen niets van archieven van Schuschnigg weet en dat het bericht op geen enkel punt in overeenstemming met de waar heid is. VERWACHTING: Meest matige Zuid- H westelijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, later toenemende bewol- king, weinig of geen regen, koude nacht, §j S iets zachter overdag. 1 VERDERE VOORUITZICHTEN: Toene- mende bewolking, geleidelijk zachter. 1 STORMWAARSCHUWINGSDIENST 1 js De Bilt seinde Maandagavond te 19.50 uur aan alle posten: „Attentiesein neer". LONDEN, 4 April. (Reuter.) Tot groote verbazing en ontsteltenis van het Lager huis heeft zich tijdens de zitting, een voor het Britsche parlement uiterst ongewoon incident voorgedaan. In verband met het aantal aanvullende vra gen aan den onder-secretaris van Buitenland sche Zaken stond n.l. de Labour-afgevaardigde Shinwell plotseling uit zijn bank op, liep op den conservatief Bower toe, gaf hem een klap in het gelaat en verliet de zaal. Eerst leek het, alsof Bower den verwonderlijken aanval op ge lijke wijze wilde beantwoorden. Hij beheerschte zich echter, sloeg de armen over elkander, en ging met het hoofd in den nek zitten. Ten opzichte van dit incident kan nog het volgende worden gemeld: Ofschoon de speaker- van het Lagerhuis reeds tusschenbeide was ge komen, bleef Shinwell, die een nadere vraag over een onderwerp gesteld had, er op aan dringen, dat op deze vraag geantwoord zou worden. Toen Shinwell niet afliet, ontstond er rumoer. Verschillende aanhangers der regee ring uitten kreten en een der kreten zou ver staan zijn als: „Ga terug naar Polen." Toen het lid der onafhankelijke labourpartij juist de aandacht van het Huis op deze opmerking ves tigde, liep Shinwell op Bower toe en volgde het incident. Vóórdat Shinwell het Lagerhuis verliet, ver klaarde hij nog, dat hij grof beleedigd was door Bower. Hij voegde hieraan toe, dat hij in En geland geboren is. Hjj is een Engelschman en het leek hem toe, dat hij zich bediend heeft van hét eenige beschermingsmiddel, dat hem open stond. Nadat Shinwell uit de zittingszaal was ver trokken, verklaarde de speaker, dat hij niet duidelijk verstaan had, wat Bower zeide. Hij vernam echter, dat de woorden van Bower uiterst misplaatst waren geweest. Dit kon ech ter het optreden van Shinwell niet rechtvaar digen. Later liet Shinwell door den speaker zijn ver ontschuldigingen aan het Lagerhuis aanbieden. Bower gaf toen den wensch te kennen zijn verontschuldigingen aan het Lagerhuis aan te bieden, wanneer Shinwell de hoffelijkheid ge had zou hebben om te blijven en zijn veront schuldigingen aan te hooren. Hierop werd het incident gesloten. Het Engelsche spoorwegpersoneel heeft zich dezer dagen moeten oefenen in het dragen van gasmaskers hij de werk zaamheden LONDEN, 4 April. (Reuter) De Labourafge- vaardigde Greenwood heeft bij het Lagerhuis een motie van afkeuring ingediend, waarvoor hij de volgende drie redenen aangaf: 1. Het democratische volk der wereld moet weten, dat er in dit land krachten zijn, die de schending van plechtige overeenkomsten door Groot-Brittannië niet onderschrijven en niet willen onderschrijven. 2. Millioenen van het Britsche volk hebben steeds de verklaarde politiek van groot-Brit- tannië. die gebaseerd is op den Volkenbond en de collectieve veiligheid en niet dan zonder strjjd mag worden opgeofferd, gesteund 3. De Labouroppositie spreekt haar algeheele ontevredenheid, afschuw en afkeuring uit over de kortzichtige en fatale politiek, welke de minister-president volgt. HANKAU, 4 April Generaal Tsjeng-Tsjen, de Chineesche minister van politieke zaken van den nationalen militairen raad, heeft, naar het Chineesche Persbureau meldt, medegedeeld, dat sedert het begin der vijandelijkheden tot einde Februari 68.259 Japanners gesneuveld en 220.072 gewond zijn. In de lucht of op den grond zijn 487 Japansche vliegtuigen vernield. Volgens Tsjeng zijn 21 van 46 gemobiliseerde Japansche divisies reserve-divisies. Japan zou meer dan anderhalf millioen man gemobiliseerd hebben Tsjeng zei verder, dat de taktiek der Japanners er in bestaat een wig in de Chi neesche linies te drijven door het in actie brengen van een machtige luchtvloot, het zware geschut en de gemechaniseerde een heden. De Chineezen, die aanvankelijk geen onder vinding in deze strijdmethode hadden, vochten onder ongunstige omstandigheden, doch door de ervaring geleerd, hebben zij thans een nieuw© strategie en een nieuwe taktiek ontworpen, hetgeen gebleken is bij hun laatste successen in ZUid-Sjantoeng, Sjansi, Honan, Tsjekiang en Anwhei. Uit het defensief zijn zij, aldus Tsjeng, tot het offensief overgegaan. Generaal Pei Ken Hsoe heeft den buitenland- schen correspondenten medegedeeld, dat aan alle fronten de Japansche krijsverrichtingen gedurende de tien laatste dagen mislukt zijn. Het grootste échec leden de Japanners in Zuid- Sjantoeng, waar zij omsingeld zijn. Dertien Japansche divisies worden vastgehouden in Anwhei en Kiangsoe. Ook een divisie in Noord- Honan kan zich niet naar Zuid-Sjantoeng be geven, doordat de Chineesche mobile eenheden zeer bedrijvig zijn. Indien de Japanners zich tevreden zouden stellen met de bezetting van Soetsjaufoe, zouden zij hun verbindingslijnen kunnen handhaven, daar reeds 30 divisies naar China zijn gezonden. Wanneer zij echter nog verder het land zouden willen indringen, zou den zij nog dertig divisies noodig hebben en niettemin hulpeloos zijn. LONDEN, 4 April (Havas) Officieel wordt medegedeeld, dat de „Hood", het grootste oorlogsschip der Britsche vloot in de Middellandsche Zee, op de reede van Barcelona is aangekomen. De Britsche vlootautoriteiten treffen de noo- dige schikkingen om de Britsche onderdanen, wanneer de omstandigheden dit noodig zullen maken, snel te evacueeren. Volgens een bericht uit Burgos luidt de voor- loopige balans der aan de regeeringstroepen toegebrachte verliezen tusschen 9 en 31 Maart aldus: 18.300 krijgsgevangenen, 7750 dooden. Buitgemaakt of vernield werden: 64 kanonnen, 235 mitrailleurs, 40 machinegeweren, 15.000 geweren, 12 millioen patronen, 57 vrachtwagens, 29 tanks. Volgens de eerste berichten uit Madrid zjjn bij het bombardement van gisteravond omstreeks twintig personen gedood en een honderdtal gewond. Het offensief der regeeringstroepen aan het front van Guadalajara is hedenochtend met kracht hervat. De linkschen bezetten verschei dene stellingen, o. a. den berg Valdelague, en drongen over een diepte van verscheidene kilo meters in de vijandelijke linies. MOSKOU, 4 April (Tass) De Japansche zaakgelastigde in Afghanistan heeft tijdens een beleefdheidsbezoek aan den nieuwen Sovjet- Russischen ambassadeur in Kaboel, Michaïlof, getracht den Russischen diplomaat over te halen spionnagediensten ten behoeve van Japan te verrichten. Het Russische telegraafagentschap voegt hier aan toe, dat de Russische ambassadeur te Tokio een energiek protest heeft ingediend bij het Japansche ministerie van Buitenlandsche Zaken tegen deze houding van den Japanschen diplo- matieken vertegenwoordiger te Kaboel. De sultan van Muskat en Oman, die in Engeland vertoeft, toonde groote interesse voor de Engelsche tanks LONDEN, 4 April. (Reuter). Hoewel de Ier- sche ministers deze week niet te Londen worden verwacht, wijst alles erop, dat binnen de ko mende twee weken een omvangrijk accoord zal worden onderteekend, Zooals wij reeds in een deel onzer vorige oplage berichtten, is Blum's financieele ontwerp thans door de Fransche regeering openbaar ge maakt. De maatregelen van het gouvernement zijn van vèrstrekkenden aard en betreffen vrijwel ieder gebied van de openbare financiën en de nationale economie. De belangrijkste van de maatregelen, waar mee de regeering haar doel wil bereiken, blij ken te zijn; le. Begrooting en Schatkist: Te rugkeer tot het beginsel van eenheid in de be grooting, door alle permanente uitgaven weder in de begrooting op te nemen; verbetering van de inkomstenbelasting door wijziging van den grondslag en rechtvaardiger toepassing van den gezinsaftrek. De regeering heeft het denkbeeld eener gedwongen conversie verworpen. Buitengewone bronnen: staking voor den tijd van twee jaar van de aflossing op de open bare schuld. Heffing van belasting op over winsten van bedrijven, die voor de landsver dediging werken. 2e. Crediet en valuta: a. Crediet. Een politiek van verlaging van den rentevoet; b. Valuta. Indiening van een nieuwe balans van de Banque de France, waarin de goudvoorraad op zijn tegenwoordige waarde is opgenomen; centralisatie van de deviezen-operaties bij de Banque de France, waarbij bewijsstukken moe ten worden overgelegd van de behoeften van het wisselverkeer. 3e. Economie en soc iale politiek: aanpassing der douanerechten aan de stijging der prijzen, verleening van voordeelen aan bui tenlandsche touristen, nauwlettend toezicht op de prijzen, toezicht op industrieele belangen gemeenschappen en feitelijke monopolies, aan moediging van den huizenbouw, oprichting van bureaux voor den aan- en verkoop van grond stoffen, bouw van waterkrachtcentrales en fabrieken van synthetische benzine, verlenging van den werktijd in overleg met de arbei dersorganisaties in de fabrieken, die voor de landsverdediging, werken en in het alge meen vbor zoover de werkloosheid dit toelaat, voltooiing van het statuut van den arbeid, pen sioen voor oude arbeiders en uitbreiding van de gezinstoelagen. De motieven voor de financieele wetsont werpen worden als vólgt toegelicht: De toestand der openbare geldmiddelen hangt ten nauwste samen met de internationale ge beurtenissen en de algemeene situatie in het Fransche bedrijfsleven. De onvermijdelijke toe neming der militaire uitgaven maakt de resul taten der vroeger ondernomen pogingen voor een financieel herstel precair. De kapitaals- vlucht, welke van begin 1935 tot einde 1937 on geveer 80 milliard francs heeft bedragen de tegenwoordige waarde heeft tot uitwerking gehad een bijna volkomen stopzetting der be leggingen, een vermindering der algeheele be drijvigheid, zoomede een inkrimping der be- grootingsontvangsten, de functie van die be drijvigheid. Daardoor werd de fiscale capaci teit van het land minder naarmate nieuwe lasten werden opgelegd. De lasten van de schatkist bedragen voor 1938 een deficit op de gewone begrooting ten bedrage van vier milliard, kapitaalbeleggingen voor de landsverdediging 15.9 milliard, andere uitgaven 6.840 millioen, totaal 26 milliard 740 millioen franken. Daar komen bij de 8 milliard 690 millioen voor de spoorwegen en nog 1.330 millioen voor verschillende andere posten, in het geheel dus een bedrag van 36 milliard 760 millioen. De groote lijnen van het program voor de oplossing van de nationale problemen bestaan uit; 1. De noodzaak het hoofd te bieden aan bewapeningsuitgaven, die in 1938 46 pet. van de totale staatsontvangsten hebben bereikt. 2. De verhouding tusschen de fiscale lasten en de globale inkomsten van de natie is zoo danig, dat een aanzienlijke verhooging der ont vangsten slechts zal kunnen worden verkregen door een toeneming der nationale inkomsten. 3. Deze toeneming is verbonden aan het herstel van het bedrijfsleven, d.i. de ontwik keling der productie. 4. Zelfs door een betere regeling der be lastingen en de ontwikkeling der oeconomische activiteit zullen de begrootingsontvangsten on voldoende blijven. 'Een beroep op de spaarders zal onvermijde lijk zijn. 5. Het niet in evenwicht zijn van de be grooting, het deficit op de balans, bedreigen de munt, doch een nieuwe daling van het ruil middel zal leiden tot een verhooging van de kosten voor levensonderhoud, die onherroepe lijk aanleiding zou geven tot moeilijkheden van socialen aard. De verdediging van den franc is dus een plicht, omdat dat wil zeggen de verdedi ging van den openbaren vrede. 6. Het is niet toelaatbaar, dat goudreserves van de Bank van Frankrijk, die thans tot het strikt noodige voor een mogelijken oorlog be perkt zijn, worden opgeofferd. Verdediging van den metaalvoorraad is dus een plicht, omdat dat is de verzekering van de elementen der landsverdediging. De ontwikkeling der productie van de oor logsindustrieën kan zich geleidelijk uitbreiden tot de andere takken van het nationale be drijfsleven. Het kunstmatige karakter van een aldus georganiseerd bedrijfsleven zal ten slotte leiden tot een belegging in wapens, welke ste riel is, terwijl de vredesbeleggingen productief zijn door werkelijke rijkdommen. Deze fatale ver valdag kan in een ver verwijderde toekomst liggen. Om een dergelijk program te kunnen ver wezenlijken moeten alle Franschen een voor beeld geven van vrije discipline: discipline op het gebied der begrooting, der consumptie en van den arbeid. De arbeiders moeten hun vol ledige medewerking verleenen aan de lands verdediging. De arbeidstijd in de industrieën moet worden aangepast aan de eischen der productie. Indien deze maatregelen niet voldoende zouden zijn en beneden het vereischte zou den blijven, zal een uitbreiding noodig zijn om prljsverhoogingen tegen te gaan. Daartoe zal pas kunnen worden besloten wanneer de werkloosheid verdwenen zal zijn. In dit plan worden opgenomen ouderdoms pensioenen en uitbreiding van den toeslag voor de gezinnen, daar dit redelijk is wegens de toegenomen productie. Met de discipline en de krachtsinspanningen door de arbeiders moeten ook de discipline en de krachtsinspanningen van het kapitaal over eenstemmen. De plicht der landsverdediging legt de verplichting op het kapitaal in het land te beleggen, het er terug te bren gen, wanneer het is uitgevoerd en er gebruik van te maken, hetzij voor de financiering der buitengewone staats uitgaven, hetzij voor de ontwikkeling der outillage en industrieele activi teit. Indien het kapitaal zich houdt aan de nood zakelijke discipline, indien de credieten ver standig worden gebruikt, zullen de schatkist- behoeften op normale wijze worden gedekt Deberooide schatkist zal het onontbeerlijke gemak hervinden voor de ontwikkeling der economische activiteit. Geleidelijk zal deze activiteit van de oorlogsindustrie worden uit gebreid tot het gewone bedrijfsleven. De lasten van de schatkst moeten worden besnoeid en de begrooting der uitgaven dient in overeenstemming te zijn met de belasting capaciteit van het land. De kamercommissie voor de Financiën heeft de door de regeering ingediende fi nancieele ontwerpen aangenomen met 25 tegen 18 stemmen en één onthouding. Volgens een berekening in de wandelgangen is het mogelijk, dat 315 afgevaardigden zich vóór de wetsontwerpen zullen uitspreken en 240 er tegen. Het aantal stemonthoudingen zal vermoedelijk betrekkelijk hoog zijn, vooral on- dw-de lg&ea-deff-radic&al:SwiaMiscke fractie. Nadere preciseering van de Osservatore Ro mano over de uitzending van Radio Vaticana; kardinaal Innitzer te Rome verwacht. Blum's financieele plan toegelicht. Het Britsche oorlogsschip Hood ligt te Bar celona gereed om, zoo noodig, de Britsche on derdanen te evacueeren. Een motie van wantrouwen in het beleid van Chamberlain bij het Britsche Lagerhuis inge diend. Prinses Beatrix heeft haar eerste reis, en wel naar Den Haag, gemaakt. Een delegatie van de R. K. Staatspartij zal een studiereis naar Ned.-Indië ondernemen. Sluiting van de tentoonstelling van den Neo- Malthusiaanschen Bond te Utrecht gelast. Een wetsontwerp zou te verwachten zijn tot regeling van de positie der tandtechnici. Binnenkort is de benoeming te wachten van dr. Ph. C. Visser, thans consul-generaal te Calcutta, tot Nederlandsch gezant bij de Turk- sche republiek. De Vereeniging voor Nationale Veiligheid heeft meer dan een ton ontvangen aan vrijwillige bijdragen voor onze defensie. Onder groote belangstelling is Willem Kloos Maandag ter aarde Besteld. New-Yorksche beurs; reactie bracht over het algemeen nieuwe dalingen. O Vanuit den Paradijstuin is de menschheid op zoek naar het ware geluk_ Een rustelooze jacht, welke iederèn mensch bezielt en aanspoort reeds van zijn eerste begin af. Een voortdurend trekken en» zoeken, een tasten en mistasten telkens opnieuw. Deze trek zal blijvend zijn voor geheel het menschdom, omdat deze drang den mensch is ingeboren. Allen zoeken en zoo weinigen vin den het ware geluk, de inwendige rust en vrede der ziel, omdat ze ver keerd zoeken en daardoor op dwaal wegen geraken. Geld geeft geluk, den ken ze en ze komen bedrogen uit. Vermaak, pleizier te allen tijde, dat is pas het ware en och arm, bij het ont waken schrijnt het inwendig dikwijls zoo ernstig. Anderen weer zoeken het in 'n hoogen post en ze vallen dikwijls zoo laag bij den grond neer. Het eenig ware geluk is slechts te vinden bij de Bron van alle geluk en den Gever van alle goedheid, in Wien wij zijn en ons bewegen. SARAGOSSA, 4 April. (Reuter). De recht- sche troepen hebben vanmiddag Morella, dat 50 K.M. van de zee is gelegen, bezet, nadat zij over 23 K.M. waren opgerukt. Zij kwamen van Poblet del Rio en hebben een bergpas van 1300 meter hoogte gepasseerd. Zij hebben 1.000 gevangenen gemaakt. Om vijf uur vanmiddag kwamen de na tionalisten volgens Havas voor Tortosa aan, welke stad het laatste bolwerk is, dat hen nog scheidt van de Middellandsche Zee. MOSKOU, 4 April (Havas). De vlieger Ma- chotkin is er in geslaagd den Russischen ijsbre- ker „Litke" te bereiken, die in de straat van Wilkins overwintert met een aantal koopvaar dijschepen. Matehotkin heeft levensmiddelen ge bracht en enkele opvarenden mee teruggenomen. De ijsbrekers „Malyguine", „Sedoc" en „Sadko", welke een wetenschappelijke expeditie van 160 personen aan boord hebben, drijven m de zee van Laptief. Men heeft maatregelen ge nomen om de opvarenden per vliegtuig van' le vensmiddelen te voorzien. IN) ik kkkwwwwiuiiuii lili/yV Stand op Dinsdag 1 uur v.m.: 772.2 Voriee stand 769.6.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1