HUDSON MERCEDES ED. KIMMAN CO. TERRAPLANE 2CYL. D.K.W. 4CYL. ZATERDAG 9 APRIL 1938 Zaandam UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE „112" „6" „8" N.V. Haarl. Rijwiel- en Automob. Mij. Zijlweg 35 - Haarlem - Tel. 11906 LISSE VELSEN VOGELENZANG ZAANDAM H.V.V.—Haarlem RIJKSVISCHAFSLAG Beverwijk Heemstede Overveen Santpoort N Vogelenzang Velsen-lSoord Zandvoort Koog-Zaandijk 't Kalf-Zaandam HILLEGOM STAAT VAN BESOMMINGEN De offerschaal voor bloemen en licht staat Woensdag en Donderdag op de Communie bank. DONDERDAG gedachtenisviering van de in stelling van het H. Sacrament des Altaars. De H. Communie wordt uitgereikt om 6.307 uur. 7.45 en 8.15. De plechtigheden beginnen Witte Donderdag om 8.30. Op Witte Donderdag ge heel den dag aanbidding. De parochianen wor den dringend verzocht hun biduur te houden. Des avonds om 7 uur plechtig Heilig Uur. Dien dag geen biechthooren. VRIJDAG, Goede Vrijdag, gedachtenisviering van het Lijden en Sterven van Onzen Heer Jezus Christus. Om 7 uur uitstelling van het Allerheiligste. De plechtigheden beginnen om 8.30. Des middags is de kerk van twee uur af geopend om aan de parochianen gelegenheid te geven voor zich zelf de Kruisweg te bidden; om 2.30 uur gezamenlijke oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG. Paaschzaterdag beginnen de plechtigheden om 7 uur en de Faaschmis om 8.30. De H. Communie wordt alleen onder de Paaschmis uitgereikt. Dien dag heel den dag biechthooren in twee biechtstoelen, behalve van 12 tot 3 uur. Om twaalf uur eindigt de veertigdaagsche vasten en is dus het gebruik van vleeschspijzen geoorloofd. Tot aan 12 uur is het gebruik van vleeschspijzen voor allen verboden. Achter in de kerk hangt de bus voor de vastendispensatiegelden. Ieder die op Za terdag in de veertigdaagsche vasten van de dis pensatie om vleesch te eten gebruik heeft ge maakt en op die Zaterdagen zijn 7 onze vaders, weesgegroeten en de twaalf artikelen des Ge- loofs niet gebeden heeft, al is het ook maar een keer, is verplicht minstens 15 cents te of feren A.s ZONDAG Hoogfeest van Paaschen. On der de Vroegmis algem. H. Communie voor de geheele parochie. De parochianen worden alsdan vriendelijk verzocht bank voor bank, te beginnen bij de eerste, naar de Communiebank te gaan, door het middenpad, en langs de zijpaden naar hun plaats terug te keeren. Onder deze H. Mis zul len de liederen worden gezongen, die de vol gende week in het kerkbericht aangegeven staan. Onder de H.H. Missen feestcollectie voor de Altaarsieraden. PAROCHIE VAN DEN H. BONIFATIUS Tel. 4807. Giro 58001. Spreekuur aan de Pastorie liefst 's morgens van 910 en 's avonds van half 88 uur. ZONDAG 10 April. 2e Zondag van de maar.d. Palmzondag, de gedachtenis van Christus' tri- umfalen intocht in Jeruselem. De stille H.H. Missen om 6 en 7 uur; om kwart over 8 begint de „Asperges", dan de wijding van de palmen, daarna uitdeeling; uit ieder gez'n wordt er één verwacht Om de palm te komen halen. Dan volgt de palm-processie; waarna de Hoogmis. Men houde de palm in de hand tijdens de processie en het lijdensverhaal. Onder de H.H. Missen de schaalcollecte voor het H. Land De laatste H. Mis om 11 uur. Na deze H. Mis verhuring van de opengevallen plaatsen in de kerk. Om 1 uur Katechismus voor de jongens. Om 5 uur Maria-congregatie voor de meisjes afd. 1; om 6 uur voor de jongens; om 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG Zijn de H.H. Missen om 6.45, 7.30, 8 en 9 uur. MAANDAG geen H. Mis om 7.30; 's avonds om 8 uur H. Familie afd. mannen. DINSDAG om half 12 en 4 uur biechtgelegen heid voor de lagere klassen v. d. meisjesschool en voor alle kinderen, die willen biechten. WOENSDAG onder de H. Mis van 8 uur de gezamenlijke Paaschcommunie voor alle school kinderen van de parochie. Biechtgelegenheid 's morgens tot half 12 en 's middags van 49 uur (Geen Meisjes-congr. afd. 2). Zij die bloe men willen brengen voor het H. Sacrament wor den verzocht deze Woensdagmorgen aan de pastorie te bezorgen. DONDERDAG. Witte (d.i. goede) Donderdag. Gedachtenis van het Laatste Avondmaal en de instelling van het H. Sacrament des Altaars. Algem. H. Communie voor de parochie De H. Communie wordt vanaf 5 uur, ieder half uur uitgereikt en onder de Plechtige H. Mis var. half negen. Na het laatste Evangelie processie naar het rustaltaar, waar het H. Sacrament den geheelen dag ter aanbidding blijft uitgesteld; 's avonds om half 8 gezamenlijke aanbidding. VRIJDAG, Goeden Vrijdag. Gedachtenis aan den Kruisdood van Christus tot verlossing van de wereld. Om 7 uur wordt het H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld. Om half 9 de plech tigheden; 's middags om 3 uur plechtige Kruis wegoefening ZATERDAG, Paaschzaterdag. Kwart voor 7 wijding van vuur v.d. paaschkaars, de doopvont en de doop van volwassen doopleerlingen. Om 8 uur gez. Paaschmis. Biechtgelegenheid 's mor gens tot 12 uur en 's middags van 4—9 uur. 's Middags om 12 uur eindigt de Vasten en Ont houdingswet. ZONDAG Hoogfeest van Paschen, de opstan ding uit den dood van O. H. Jesus Christus Op dien dag collecte voor onze eigen Kerk, die zeer dringend wordt aanbevolen. Bloembollencultuur De afd. Heemstede vergaderde gisterenavond, voornamelijk ter be handeling van den beschrijvingsbrief voor de aigemeene vergadering. In zijn openingswoord heette de voorzitter in het bijzonder den heer J. F. Ch. Dix welkom als nieuw-gekozen bestuurs lid, van wiens medewerking in de afdeeling veel verwacht wordt. De bespreking van den beschrijvingsbrief had eveneens een vlot verloop. De rekening en ver antwoording over 1937 ontlokte eenige opmerkin gen; voor zoover noodïg, zullen hierover door de afgevaardigden nadere inlichtingen gevraagd worden. De heeren Jos. Braam en C. Kapiteyn werden als afgevaardigden gekozen, terwijl als plaatsvervanger werd aangewezen de heer A. J. Prins. Bij de rondvraag kwam ojn. ter sprake het 60-jarig bestaan der afdeeling het volgend jaar. Het bestuur zal onderzoeken of het mogelijk is, dit jubileum eenigszins feestelijk te herdenken en zoo ja, daarvoor de plannen nader uitwer ken. „Bloembollencultuur". De afd. Lisse van de algem. vereeniging Bloembollencultuur hield Donderdagavond een ledenvergadering onder leiding van den heer Jac. Th. Vroome. De heer Vroome zeide, dat voor den kweeker het afgeloopen jaar gunstig genoemd mag wor den. De voorzitter deelde mede, dat de kwee kerskortingen thans bekend zijn en als volgt luiden; voor hyacinten 15 pet., vroege tulpen 6 pet., late tulpen pet. en narcissen 3 pet. Hier uit concludeerde de voorzitter, dat het surplus niet groot geweest is. Spr. hoopte, dat er een betere verhouding zal tot stand komen in de binnen- en buitenlandsehe prijzen. Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat het ledental wederom met 18 nieuwe leden is gestegen. Uit het financieel verslag bleek, dat er een kassaldo aanwezig is van f 998.54. Vervolgens had de bestuursverkiezing plaats voor aanvulling van het bestuur. Als candida- ten werden voorgesteld de heer Z. v. d. Burg en A. H. Nieuwenhuis. Gekozen werd de heer Z. v. d. Burg. De beschrijvingsbrief voor de aigemeene ver gadering te Haarlem ging zonder bespreking onder den hamer door. Van de rondvraag werd zoo goed als geen ge bruik gemaakt. Na verloting van een mooie collectie kamer planten werd de vergadering gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Martinus, zoon v. J. de Zee en K. Schalk; Johannes Theo- dorus, zoon v. Th. van der Aart en A. M. Aart man; Geertruida en Helena Catharina, dochters v. K. Slootweg en A. H. der Nederlanden; Theo dora Johanna, dochter van G. Tempel en M. M- W. Floor. Getrouwd: J. Dekker te Sassenheim met J. A- P. Hulsbos te Lisse. Overleden: Janke Geertje Griekspoor, 44 jaar, echtg. van C. Uijthoven. Politierapport. Gisternacht omstreeks 1 uur is de brandweer gealarmeerd voor een brand in een café in de Bloemstraat te IJmuiden. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij niet voorkomen, dat de huiskamer uit brandde. Door de gemeente-politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner van IJmuiden- Oost, terzake vernieling van een glasruit bij zijn buurman. Een inwoonster van IJmuiden-Oost heeft aangifte gedaan wegens mishandeling door een buurvrouw. Fiets gestolen. Toen Vrijdagmiddag de nar- cissencontroleur Berden narcissen inspecteerde in een naast de Margrietenlaan gelegen tuin, heeft men zijn fiets ontvreemd. Het rijwiel zou door een bakfietsberijder zijn medegenomen. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. R. K. Zwemvereeniging „Orka" In tegen stelling met vorig jaar, toen in de zweminrich ting te Westzaan, de clubavonden werden ge houden, zal dit seizoen gebruik gemaakt worden van de Zaandamsche Bad- en Zweminrichting- waarmede door het bestuur een overeenkomst is gesoten. De abonnementsprijs voor de leden be draagt f 4. De zwemgelegenheid is voor de da mes vastgesteld op Donderdagavond van 8—9 uur en voor de heeren op Maandagavond van 7.45 tot 9 uur. Tijdens deze avonden wordt onder deskundige leiding zwemles gegeven. Aanmelding tot lid keh geschieden bij: B. Karskens. Heijermanstraet 117, R. Burgers, Kopermolenstraat 35 en me]- M. Bouwmeester, Schoolmeesterstraat 80.. Politienieuws Aangifte werd gedaan van vermissing van een rijwiel, staande aan he Noorsche Bosch. Wegens het zich niet houden aan het één richtingsverkeer op de Prins Hendrikkade, kreeg een automobilist een bekeuring. Haarlem speelt a.s. Zondag in den beker wedstrijd tegen H.V.V. met het volgend elfta»' Vijgeboom Verhappen Huijsman De la Mar Effern Van Gooi Kammeijer De Winter v.d. Hulst Smit Ninab®1 PAROCHIE ST. AGATHA Giro 65676. Tel. 3610 Spreekuur 9.3010 en van 7.308 uur ZONDAG Palm-Zonüag. Voor de Hoogmis van half 11 de wijding der palmen en de plechtige Palmprocessie. De H. Communie wordt uitgereikt na de H. Mis van 6 uur en verder een kwartier voor en ender alle H.H. Missen. De stille H.H. Missen te 6 uur, 7 uur en half 9; half 11 de Hoogmis. 12 uur Catechismus voor de kinderen, die zich voorbereiden tot de plechtige vernieu wing der Doopbeloften. 5.45 de Mannencongre- gatie der H. Familie. 7 uur Boetelof en Lijdens meditatie, Onder de H.H. Missen de schaalcol lecte vcor het H. Land. H.H. Missen: 6 uur tot zekere intentie. 7 uur Petrus Paulus Langendijk. 8.30 Maria Adrichem Hendriks. 10.30 Hoogmis voor de geest, en tijd. belangen van de parochie. MAANDAG 7 uur overleden familie Haanen en Groenewoudt. 8 uur Geertruida Kram.„er Ros. 9 uur tot zekere intentie om een zalig sterf uur. 8 uur H. Familie afd. vrouwen en meisjes. DINSDAG 7 uur Joannes Lambertus Langen dijk. 8 uur Joannes Duijn en Wlhelmina Bruijns. 9 uur overleden familie van der PalMolenaar. 7 en 8 uur de Mariacongregatie voor de meisjes. WOENSDAG 7 uur overleden familie Perte- gies en Eijking. 8 uur Wout van Veen en Cor nells Walter. 9 uur familie Jacob KoopBesse- ling. Geen congregatie voor de jongens en jon gemannen. DONDERDAG Witte Donderdag, de gedenk dag van de instelling van het H. Sacrament. De H. Communie zal worden uitgereikt 6.?0, 7 uur, 7.30 en 8 uur en onder de H. Mis van half negen. De plechtige H. Mis als jaargetij vcor Albertus van der Pol. Na de H. Mis de processie naar het rustaltaar, waar het H. Sacrament den geheelen dag ter aanbidding blijft. Des avonds 8 uur luide aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag, de gedenkdag van het sterven van O. H. Jezus Christus. Van 7 uur af gelegenheid tot aanbidding. De plechtigheden beginnen half negen. 3 uur oefening van den H. Kruisweg, waarna vereering van de relikwie van H. Kruis. ZATERDAG Paasch-ZATERDAG. 7 uur begin van de plechtigheden; ongeveer kwart over acht de Paaschmis. Alleen na de gezongen Paaschmis is er gelegenheid tot communiceeren. H. Mis voor Catfiarina 'van RixelHeiman. Des middags 12 uur einde van den Vastentijd. Dien avond geen Lof Gelegenheid om te biechten: Dinsdagavond van 67. Woensdagmorgen tot half elf en des middags van 4 uur tot half negen. Dondermor- gen wordt er geen biecht gehoord. Zaterdag na de Paaschmis tot tien uur en des middags van 4 tot 9 uur. SINT JOZEFS-RUSTOORD ZONDAG Palim-Zondag. Vandaag schaalcol lecte ten bate van het H. Land. De H.H. Missen 6.30 voor Bertha Wettig. 7.30 wordt Ie H. Com munie uitgereikt en te half negen begint de Palmwijding, daarna Palmprocessie en Hcogmis voor Maria Elisabeth HoffLeising. 5 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 6.30 Elisabeth Hubertina Jacobs. 8 uur Louis Hubert Leclercq. DINSDAG 6.30 Wilhelmus de Boer en Geer truida van Etten. 8 uur Egberdina van Duren Polling. 5 uur Lof en Lijdensmeditatie. WOENSDAG 6.30 Anna Elisabeth Bonaven- tura Kroon. 8 uur Adrianus Assuerus van den Heuvel. DONDERDAG Witte Donderdag, gedachte nisviering van de instelling van het H. Sacra ment. 6.30 uitreiking van de H. Communie. 8 uur H. Mis en Sacramentsprocessie. H. Mis voor Anna Maria Settels. Den geheelen dag en ook des nachts aanbidding uitsluitend voor de bewoners van Rustoord en St. Jozefgesticht. VRIJDAG Goede Vrijdag. De plechtigheden beginnen 8 uur. Na de processie houde men de kaarsen in de hand tot na de H. Communie van den priester. Half drie oefening H. Kruisweg en vereering van de relikwie van H. Kruis. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. 7 uur begin van de plechtigheden. 8 uur de Paaschmis voor Thecdorus Sikkink, als lid van Geest. Bedv. naar O. L. V. van Lourdes. Gelegenheid om te biechten Dinsdag 4 uur. Zaterdag 12 uur ls de Vasten geëindigd. PAROCHIE VAN O. L. VROUW VAN GOEDEN RAAD ZONDAG: Heden Palmzondag, begin van de groote H. Lijdensweek. De H.H. Missen om half zeven, half acht, half negen en kwart vóór tien de plechtige Hoogmis. Vóór de Hoogmis wordt de Palm gewijd en uitgedeeld. Dan volgt de processie. Tijdens het zingen van het Lij densverhaal behoort de palm in de hand te worden gedragen. Om 12 uur de Catechismus voor de kinderen, die zich voorbereiden voor de plechtige vernieuwing van de Doopbeloften. Onder de H. Missen wordt heden collecte ge houden voor het H. Land. Des avonds om 6 uur Oefening van den Kruisweg, waarvoor de oefening uit het Missieboekje wordt gebruikt en de „Stabat Mater" wordt door allen mee gezongen. MAANDAG: Des avonds om 7 uur Congrega tie voor de mannen en jongemannen. Des na middags van half zes tot zeven uur gelegen heid om te biechten. DINSDAG: Des avonds otn 7 uur Congrega tie voor de meisjes van beide afdeelingen. Van half zes tot zeven urn- gelegenheid om te biechten. WOENSDAG: Onder de H. Mis van 7 uur generale H. Communie voor Graal- en Congre gatieleden. Biechthooren vóór en onder de H. Missen tot 10 uur en des namiddags van 4 8.30 uur. Dien avond geen H. Familie. DONDERDAG: Witte Donderdag, vieringsdag van de instelling van het H. Sacrament. Om 6 uur wordt de kerk geopend. De H. Communie wordt uitgereikt om 6.15, 6.30, 7 uur en 7.30 en onder de plechtige H. Mis van 8 uur. Niet echter vóór de H. Mis. Na de plechtige H. Mis processie, waartoe worden uitgenoodigd de heeren Kerk- en Armmeesters, Zangers en Col lectanten, sectie 4 en 5 van de H. Familie, de Congregaties, K.J.C., de Graal en de eerw. Zusters. Den geheelen dag aanbidding van het Allerheiligste. Des avonds om 7 uur gemeen schappelijke aanbidding. VRIJDAG: Goede Vrijdag, de herdenkings dag van 's Heeren Lijden en sterven. De aan bidding begint om half zeven. De plechtigheden vangen aan om 8 uur. Daarna processie, zooals op Donderdag. (Van de H. Familie sectie 6 en 7). 's Namiddags om 2.30 oefening van den Kruisweg en des avonds om 7 uur de laatste meditatie over het H. Lijden des Heeren. ZATERDAG: Paaschzaterdag. Begin der plechtigheden en de wijding van het Doop vont om 7 uur. De feestelijke Paaschmis vangt aan ongeveer 8.30. Onder de H. Mis gelegen heid tot Communiceeren. Vóór en onder deze H. Mis is er geen gelegenheid om te biechten. Biechtgelegenheid des namiddags van 48.30. ZONDAG: Hoogfeest van Paschen. N B. Wij zouden zoo gaarne op den Witten Donderdag het Allerheiligste met bloemen en licht versieren en vragen daarom van de Pa rochianen een klein offertje in de offerblok ken achter in de kerk. 2. Wij maken de Parochianen bijzonder op merkzaam op de gelegenheid tot biechten Maandag- en Dinsdagavond van half zes tot 7 uur. ST. BAVO ZONDAG: Palmzondag. Begin van den raaschtijd, welke in onze parochie drie weken, duurt. Vandaag onder alle H.H. Missen schaal collecte voor het werk der Retraiten in ons Bisdom. De H.H. Missen te half zeven, kwart vóór acht, negen uur. Om kwart over tien niet om half elf begin der plechtigheden. De H. Communie wordt uitgereikt vóór en on der de H.H. Missen. Vóór de Hoogmis palmwijding en Processie, bij gunstig weer naar buiten. Na de wijding der palmen uitreiking dezer aan de Communie-ban ken op drie plaatsen; opgaan langs de zij paden, terug langs het middenpad, en wel vol gens deze regel: mannen aan den mannenkant en vrouwen aan den vrouwenkant en in deze orde: le wat betreft de mannen: wierooker, subdiaken met acolieten, zangers, Eerw. Broe ders, Kerk- en Armmeesters, collectanten, pre fecten en onderprefecten van de H. Familie, het Bestuur van de Jongemannen-Congregatie, K.J.M.V., St. Jozefgezeilen en K.J.C.'ers in uni form, verder de overigen te beginnen vanaf de laatste banken der Kerk en verder naar voren gaande. 2e Wat betreft de vrouwen: Eerw. Zus ters, prefectessen en onderprefectessen der H Familie, het Bestuur der Meisjes-Cqngregaties, Graalleden in costuum, verder de overigen, eveneens van achteren af te beginnen. Palm- Processie: alle geloovigen worden verzocht hier aan deel te nemen. Tijdens de Processie en ook gedurende het Passie-verhaal worden de ge wijde palmen in de hand gehouden. De volgorde is deze: Voorop de wierookdra- ger, dan de Kruisdrager met twee lichtdragers hierna komen de mannen, de Kerk verlatend langs het zij-pad (zuidkant) en middenpad, te beginnen met de achterste banken, langzaam aan onder de leiding van „Eerbied in Gods Huis", dan komen de collectanten, Armmees ters, Kerkmeesters, Jongemannen-Congreganis- ten (met medaille), Eerw. Broeders, K.J.C.'ers, Schola cantorum, Misdienaars, Priesters. Dan de Eerw. Zusters, Congregatie voor de oudere Meisjes (met medaille), Graal, Congregatie van de jongere meisjes (met medaille). Hierna vol gen de overige vrouwen, van voren beginnende langs het middenpad en zij -pad (noordkant) allen door het middenpad. Hedenmiddag van 26 uur is de Kerk ge opend voor het bidden van den Kruisweg. Van avond om half acht Lof met Lijdensmeditatie. MAANDAG: Des avonds te half acht H. Fa milie afd. Vrouwen, te half negen Liduina-Con- gregatie. DINSDAG: le der negen Dinsdagen ter eere van den H. Antonius van Padua. Des morgens onder de H. Mis van half acht H. Paaschcom munie voor alle schoolkinderen. Des avonds te half acht Lof ter eere van den H. Antonius met Noveen-gebed en vereering der Relikwie van den H. Antonius. WOENSDAG: Biechtgelegenheid 's morgens tot 10 uur en 's middags vanaf 48 uur. De geloovigen worden vriendelijk verzocht van de ze gelegenheid een ruim gebruik te maken. Op Witten Donderdag, Goeden Vrijdag en Paasch-Zaterdag is er 's morgens geen gelegen heid om te biechten. DONDERDAG: Gdachtenis der Instelling van het Allerheiligste Sacrament des Altaars. De H. Communie wordt uitgereikt ieder half u. vanaf zes uur. Om 8 uur plechtig gezongen H. Mis met Processie van het H. Sacrament. Tot deze Processie worden uitgenoodigd eveneens op Goeden Vrijdag de Eerw. Zusters en Broeders, de Kerk- en Armmeesters, collectan ten, prefecten en onderprefecten van de H. Fa milie, zoowel van mannen als van vrouwen, de Besturen der Maria-Congregaties, leden van de Graal en K. J. C. in uniform. Na de Processie ontkleeding van het Hoofd altaar. Men verlate dus eerst de Kerk na deze zinrijke plechtigheid. Het H. Sacrament wordt den geheelen dag in de Kapel van 't H. Hart ter aanbidding be waard in de Capsula tot 's avonds om half acht. Dan gemeenschappelijke aanbidding en lof. GOEDE VRIJDAG: Gedachtenis van het Sterven van O. H. Jezus Christus. Vanaf zés uur 's morgens gelegenhéid het H. Sacrament te aanbidden. Om acht uur begin der plechtighe den. De Passie (Lijdensverhaal) zal door de drie priesters worden gezongen. Alle aanwezi gen worden verzocht deel te nemen aan de Ver eering van het H. Kruis. Om dit te vergemak kelijken en allen zonder uitzondering hieraan te doen deelnemen, worden de geloovigen ver zocht deze Kruisvereering te houden en wel: gaande van uit het zij-pad langs de Communie bank en terug door het middenpad. In het mid den van de communie-bank aan weerskanten van het middenschip zal men knielend op de knie-bank het Kruis vereeren. Deze geloovigen, rechts in de Kerk aan den Epistel-kant en de geloovigen links in de Kerk aan den Evangelie-kant. Eerst de Broeders aan den Epistel-kant en de Zusters aan den Evan gelie-kant en vervolgens de geloovigen, bank voor bank vooraan te beginnen. De plechtigheden worden besloten met Pro cessie van het H. Sacrament evenals op Witten Donderdag. Des middags is van 25 uur de Kerk ge opend, zóódat ieder voor zich de Kruisweg oefening kan doen. Des avonds te half acht Kruisweg, zooals op de andere Vrijdagen van de Vasten. PAASCH-ZATERDAG: De plechtigheden van het wijden van het nieuwe vuur en licht en van de Paaschkaars beginnen om zeven uur; om 8 uur wijding van de Doopvont, daarna de Lita nie van Alle Heiligen en de plechtig gezongen Paaschmis om ongeveer half negen. De H. Com munie wordt uitgereikt alleen onder de H. Mis. Tusschen 11 en 12 uur gelegenheid om achter in de Kerk wij-water te komen afhalen. Ver der zal in de Paaschweek gewijd water door den Koster worden rondgebracht. Om 12 uur eindigt de Vasten. Des middags vanaf 4 uur tot 9 uur gelegenheid om te biechten, 's Avonds geen Lof. ZONDAG: Hoogfeest van Paschen of Verrij zenis des Heeren. Onder de H.H. Missen oren schaalcollecte voor de sieraden van Kerk en Alle geloovigen, die dit jaar gedurende de Vasten op Zaterdag van de dispensatie heb ben gebruik gemaakt? en de voorgeschreven ge beden niet hebben verricht, zullen minstens 15 cents offeren in een der offerbussen, waarop „Vasten-Dispensatie" staat aangegeven. O. L. VR. HEMELVAART ZONDAG 10 April: Heden begint voor deze parochie de Paaschtjjd Heden Palmzondag: voor de Hoogmis om half tien de plechtige wijding en uitdeeling der pal men, daarna Palm-processie. De gewijde pal men moeten in de rechterhand gehouden wor den tijdens de processie en bij het lezen van het Passie-verhaal. Heden onder de H.H. Missen de voorgeschre ven collecte voor het H. Land, welke in uwe milddadigheid wordt aanbevolen. MAANDAG: 's Morgens half elf biechthoo ren voor de kinderen van deze Parochie. Zij, die elders op school gaan, kunnen komen tusschen 12 en half een. 's Middags half vier moeten alle schoolkinderen in de kerk komen ter voorbe reiding van de aigemeene Paasch-Communie. Maandagavond 8 uur Congregatie voor de meisjes (afd. ouderen). DINSDAG: onder de H. Mis van acht uur aigemeene Paasch-Communie voor de kinde ren, die nog op school gaan. Gezamenlijke voor bereiding en dankzegging. Om 7.30 uur Lof ter eere van de H. Theresia met Rozenhoedje. Geen congregatie voor de jongens. WOENSDAG: 's Morgens gelegenheid om te biechten tot half twaalf en 's avonds van 5 9 uur. WITTE DONDERDAG: Gedachtenis van de instelling van het Allerheiligste Sacrament des Altaars. De H. Communie wordt uitgereikt om half zeven, 7 uur en half acht, als ook voor en onder de plechtige H. Mis, die om acht uur aan vangt. Na de H. Mis processie naar het Rust altaar. Geheel den dag gelegenheid om bij het H. Sacrament te komen bidden. 's Avonds om 8 uur luide aanbidding en gezan gen. Op Witten Donderdag en Goeden Vrijdag is er geen gelegenheid om te biechten. De Generale Absolutie voor de leden van de Derde Orde wordt 's morgens na de plechtighe den gegeven. GOEDE VRIJDAG: Gedachtenis van het Lij den en Sterven des Heeren. Om half zeven wordt de kerk geopend voor bezoekers aan het H. Sa crament. Om acht uur beginnen de plechtighe den. De aanwezigen worden uitgenoodigd deel te nemen aan de vereering van het H. Kruis. Men stelle zich op in een rij, twee aan twee, in het middenpad van de kerk. Men knielt driemaal op beide knieën en kust vervolgens de voeten van het Christusbeeld. Na den middag om drie uur oefening van den H. Kruisweg. PAASCH-ZATERDAG: de plechtige wijdingen van het nieuwe vuur en licht en van de Paasch kaars beginnen om 7 uur. Om 8 uur de wijding van het Doopvont, daarna de Litanie van Alle Heiligen en omstreeks half negen de Paasch mis. Op het einde der H. Mis is er gelegenheid om te Communiceeren. Gelegenheid om te Biechten tot half elf en des middags van 4 tot 9 uur. Des middags om 12 uur eindigt de verplichting van vasten en onthouding. 's Avonds geen lof. ZONDAG as. Hoogfeest van Paschen, Ge dachtenis van 's Heeren Verrijzenis. Voor alle geloovigen is een volle aflaat te verdienen. De Generale Absolutie voor de leden van de Derde Orde wordt gegeven na de stille H.H. Missen. Collecte met open schaal voor de sieraden der kerk. Bij de Processie op Witten Donderdag en Goeden Vrijdag worden tot deelname uitge noodigd de eerw. Broeders, het Kerkbestuur, Armbestuur, de Heeren Collectanten en Zan gers. Bloemen voor de versiering van het Rust altaar zullen heel welkom zijn en worden gaar ne Woensdag-ochtend verwacht. PALM-ZONDAG, 10 April. Begin van den Paaschtijd in onze parochie. Te 7 uur voor de overleden leden van den lev. Rozenkrans. Te 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Te 10 uur de Hoogmis ter eere van de H. Theresia uit dankbaarheid. Vóór de Hoog mis wijding en uitdeeling van den palm. Onder de H.H. Missen collecte voor het H. Land. Te 2 uur catechismus. Te 7.30 Lof met Lijdens meditatie. MAANDAG, 11 April. Te 7 uur voor Henricus A. J. Bos en Geertruida M. Roozen. Te 7.30 voor Lizetta B. KokkelkorenVan Mierlo. Te 8.25 voor Margaretha Joanna van Buggenum— Honnebier. Te 9 uur voor Sophia M. P. Bijvoet Van de Biesen. DINSDAG, 12 April. Te 7 uur voor overleden familie Bispinck. Te 7,30 voor overleden fami lie Veel WalravenVan Dieren. Te 8.25 voor Margaretha ,C. Druding Pollé. Te 9 uur voor Frans van Velsen en Anna van der Veldt. Geen congregatie. WOENSDAG, 13 April. Te 7 uur voor Elisa beth van der Linden. Te 7.30 voor Simon Petrus Rijnierse. Onder deze H. Mis Aigemeene H. Com munie der schoolgaande kinderen. Te 8.25 voor Maria Roozen Ld. Te 9 uur voor Wilhelmina Euphemia NeelissenGeerling. Van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. WITTE DONDERDAG, 14 April. Gedachte- nis-viering van de instelling van het Allerh. Sacrament. Van 6 uur af wordt ongeveer elk kwartier de H. Communie uitgereikt. Te 8 uur plechtige H. Mis voor Lizetta B. Kokkelkoren Van Mierlo. Na de H. Mis wordt ONS HEER in processie naar het zij-altaar gebracht, al waar HET den geheelen dag ter aanbidding blijft uitgesteld. Des avonds te 7.30 openbare aanbidding van het Allerh. Sacrament. GOEDE VRIJDAG, 15 April. Gedachtenis viering van het lijden en sterven Onzes Heeren Jesus Christus. Te 7 uur wordt ONS HEER op het rustaltaar ter aanbidding uitgesteld. Te 8 uur de plechtigheden. Vandaag wordt de H Communie niet uitgereikt. Te 3 uur oefening van den H. Kruisweg. PAASCH-ZATERDAG, 16 April. Te 6.30 be gint de wijding van vuur, paaschkaars, water en doopvont. Te 8 uur de plechtige Paasch- Mis voor Petrus P. Wiegman. Onder de H. Mis wordt de H. Communie uitgereikt. Na de Paasch-Mis (niet eerder) kan wijwater wor den gehaald. Te 12 uur eindigt de verplichting van vasten en onthouding. Geen Lof. Van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG 10 April. Palm-Zondag. Stille H.H. Missen te 7 en 9 uur. Hoogmis te half elf, Palmwijding, uitdeeling, processie. 7 uur Lof waaronder laatste lijdensmeditatie. MAANDAG: Te half vier voorbereiding voor alle schoolgaande kinderen der parochie. Te half 8 Maria-Congregatie voor de meisjes. DINSDAG: Heden komen alle schoolkinde ren, die hun Paaschbiecht spreken. Te half 8 Maria-Congregatie voor de meisjes. WOENSDAG: Onder de H. Mis van 7 uur ontvangen alle schoolgaande kinderen de Paaschcommunie. Biechthooren 's morgens tot 10 uur en 's namiddags van 49 uur. DONDERDAG, Witte Donderdag. Communie uitreiken te half 7 en 7 uur. Plechtige Avond- maalsmis te half acht. Aanbidding tot 's avonds 8 uur. Te 8 uur openbare hulde en aanbidding. VRIJDAG, Goede Vrijdag. Te 7 uur begint de aanbidding. Te 8 uur beginnen de plechtighe den. 's Namiddags 3 uur Kruiswegoefening. ZATERDAG, Paasch-Zaterdag. Tot 12 uur geboden vasten en onthouding. De plechtighe den beginnen te half 7, de plechtige Paaschmis te circa 8 uur. Biechthooren 's morgens tot 10 uur en 's namidags van 49 uur (ook in den 3den biechtstoel). ZONDAG 17 April. Hoogfeest van Paschen. In het vervolg zijn de Zondagsmissen 7, 9 en 11 uur, waarvan te 9 uur de Hoogmis. ZONDAG Palmzondag; voor de Hoogmis wij ding en uitdeeling der palmen waarna palm- processie. Collecte voor het H, Land. DINSDAG geen Congregatie. WOENSDAG-morgen tot 10 uur en namiddag van 4.309 uur biechthooren. DONDERDAG Communie-uitreiken om 6.30, 7 en 7.30, verder niet vóór maar alleen onder de H. Mis. Heden doen de schoolkinderen hun gezamenlijke Paaschcommunie. Den geheelen dag is het H. Sacrament ter aanbidding uitge steld; om 7.30 Lof. GOEDE VRIJDAG wordt om 7 uur het H. Sacrament naar het rustaltaar gebracht; om 8 uur beginnen de plechtigheden. PAASCHZATERDAG beginnen de plechtig heden om 6.30. De H. Communie wordt alleen onder de Paaschmis uitgereikt, 's Morgens tot 10 en namiddag van 4.309 uur biechthooren. ZONDAG, Paschen. De H.H. Missen om- 7, 8.30 en 10 uur. Schaalcollecte voor de kerksie raden en derde zakje voor de bewaarschool. ZONDAG 7.30 voor overl. fam. Freriks en Van Leeuwen; 10 uur voor de parochie; 7 uur Lof met lijdensmeditatie en collecte. MAANDAG, 7 uur voor Maria Jacobs; 8 uur voor Jan Gotting. DINSDAG 7 uur voor den zeereerw. heer pastoor Zondag; 8 uur tot zekere intentie. WOENSDAG 7 uur jaargetijde voor Petrus Heemskerk en Jacoba van Maris; 8 uur voor Anna Elis. Neelissen. DONDERDAG 8 uur voor Joannes Meyland en echtgenoote. ZATERDAG de H. Mis voor de zielerust van vjjf overledenen. ZONDAG Palm-Zondag, begin van den Paaschtijd, die duurt tot en met den lsten Zon dag na Paschen. De H.H. Missen te half 7, 8 uur en te 10 uur de Hoogmis. Te 10 uur wijding der palm, daarna processie, waarna de Hoogmis. Onder de H.H. Missen collecte voor het H. Land. Te 12 uur Catechismus voor de pechtige H. Communie. Te half 7 Lof met meditatie over het Lijden des Heeren. DINSDAG-morgen tot 10 uur biechthooren voor de schoolkinderen. WOENSDAG kwart voor 8 Paaschcommunie voor alle schoolkinderen; 's avonds biechthooren van 5 tot half 8 en van 89 uur. DONDERDAG Witte Donderdag. Gedenkdag van de instelling van het H. Sacrament des Altaars. Communie uitreiken te 6 uur, half 7, 7 uur en half 8 en ook onder de H. Mis, die te 8 uur begint. Den geheelen dag aanbidding van het H. Sacrament, 's Avonds te 7 uur openbare luide aanbidding. VRIJDAG Goede Vrijdag, herinnering aan het lijden sterven van Onzen Heer Jezus Chris tus; te 7 uur beginnen de plechtigheden. Des Middags te 3 uur Kruiswegoefening, 's Avonds te 7 uur korte Lijdensmeditatie. ZATERDAG Paasch-Zaterdag. Te 7 uur be ginnen de plechtigheden, ongeveer te kwart over 8 de gezongen Paaschmis. ZONDAG 10 April, Palm-Zondag. De H.H. Missen om 7 uur, 8.30 uur en 10 uur de Hoog mis. Aigemeene H. Communie voor de heeren. Congregatie onder de H. Mis van 8.30 uur; col lecte voor het H. Land; vóór de Hoogmis Palmwijding en uitreiking van de gewijde palm, waarna de Palmprocessie. De palmtakken wor den in de hand gehouden onder het lezen van de Passie en het zingen van het Evangelie; om 12 uur voorbereiding v. d. plechtige geloofsbe lijdenis om 7 uur Lof met de „Miserere" en lijdensmeditatie (lied 35). HEDEN, Palm-Zondag, begint voor onze pa rochie de Paaschtijd, welke eindigt op Zondag na Paschen. Gedurende dezen tijd is iedere ge- loovige die tot de jaren van verstand gekomen is, onder doodzonde verplicht, eenmaal waar dig de H. Communie te ontvangen. DINSDAG, onder de H. Mis van 7.45 Algem. Paaschcommunie voor de kinderen; geen con gregatie voor de meisjes; om 7 uur St. An. tonius-lof met Rozenhoedje (lied 129). WOENSDAG om 2 uur voorbereiding voor de kinderen van de Eerste H. Communie. Van 5—9 uur gelegenheid om te biechten; geen congre. gatie voor de jongens. DONDERDAG, Witte Donderdag, herdenking van de instelling van het Allerh. Sacrament des Altaars; om 7 uur en 7.30 uitreiking v. d. H. Communie; om 8 uur gezongen H. Mis, waarbij alleen onder de H. Mis de H. Com munie wordt uitgereikt; na de H. Mis Processie met het Allerh. Sacrament naar het H. Graf, waar Het dan den geheelen dag ter aanbidding blijft uitgesteld; 's avonds om 8.15 overweging van Jezus' liefdegeheim. De geloovigen worden verzocht om hun aan biddingsuur stipt te komen houden. Op de Communiebank staat een schaaltje voor bloe men en licht bij het H. Sacrament. VRIJDAG, Goede Vrijdag, herdenking van het Lijden en Sterven van onzen Heer Jezus Christus; vanaf 7 uur aanbidding van het Allerh. Sacrament; om 8 uur aanvang v. d. plechtigheden; 's middags om 3 uur oefening van den H. Kruisweg met vereering v. d. Reliquie van het H. Kruis (lied 104). ZATERDAG, Paasch-Zaterdag, om 7 uur aanvang v. d. Plechtigheden; om 8.30 ongeveer de Paasch.Mis; van 49 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag tot 12 uur geboden te vasten en zich van vleeschspijzen te onthou den; om 12 uur eindigt de 40-daagsche vasten. ZONDAG, Hoogfeest van Paschen, herden king v. d. Verrijzenis van onzen Heer Jezus Christus; dien dag bijzondere collecte voor de schulddelging van de kerk. Het Kerkbestuur en Armbestuur, de heeren van de Congregatie en Altaarwacht, de jongens van de Kruisvaart, worden hierbij vriendelijk uitgenoodigd om op Witte Donderdag en Goede Vrijdag mee te gaan in de processie met het H. Sacrament. De geloovigen worden hierinnerd aan het offertje van 15 cent voor de vasten- dispensatie. De bus daarvoor is achter in de kerk aan den mannenkant. HEDEN Palmzondag. Collecte voor het H. Land. Palmwijding en Palmprocessie. 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. DINSDAG: Paaschcommunie der kinderen. WITTE DONDERDAG: Uitreiken der H. Communie 6.30, 7 uur en 7.30. Vóór en bij voor. keur onder de H. Mis van 8 uur. Geheel den dag aanbidding. 7 uur gezamen lijke aanbidding. GOEDE VRIJDAG: 7 uur aanbidding. 8 uur Plechtigheden, half 3 Kruisweg. PAASCHZATERDAG: 7 uur Plechtigheden, 8 uur Paaschmis. 12 uur eindigt de Vasten. Biechthooren: lederen morgen vanaf 7 uur. Woensdag tot 10.30 en 5—8.30. Zaterdag 4—6 en 79 uur. ZONDAG: 7.30 uit dankbaarheid bij zilveren Huwelijksfeest; 10 uur voor de parochie. MAANDAGoverleden familie Hooy. DINSDAG: Anna v. HoutenHein. WOENSDAG: voor een zieken vader. DONDERDAG: tot zekere intentie. ZATERDAG: voor overleden ouders. ZONDAG 7.30 voor Hendrik Hooijschuur; 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. MAANDAG 7 uur voor Gerrit Bleeker en Emma Jonker; 7.45 voor Henricus Reijnders en Margaretha Sombroek. DINSDAG 7 uur voor Henricus Reijnders en Margaretha Sombroek; 7.45 voor Aaltje Hooij schuur geb. Stam. WOENSDAG 7 uur voor overleden leden van de Eeuwige Memorie; 7.45 voor Nicolaas Konijn en Maria Nooij. DONDERDAG 8 uur voor Hendrik Beijer (als jaardienst). ZATERDAG 8 uur voor Elbrechtje Water, ZONDAG 7.30 voor overleden fam. Vesterihg Blank; 10 uur voor de Parochie. HEDEN Palmzondag, tweede Zondag van de maand. Na de Vroegmis alg. H. Communie Voor de Jongenscongregatie en p.s.C.K. Onder de H.H. Missen schaalcollecte. Heden begint voor onze parochie de Paaschtijd. De wijding der palmen en de uitdeeling daarvan begint om kwart vooï tien. Bij het halen der gewijde palmen wordt men verzocht door het midden pad naar de Communiebank te gaan en langs de zijpaden naar zijn plaats terug te keeren. Onder het lezen van de Passie behoort men te staan en de palm in de hand te houden. Voor degenen die niet in het bezit zijn van een Missaal, zijn de van het vorige jaar overge bleven Missaaltjes gratis verkrijgbaar. Op Palm zondag, Goede Vrijdag en Paaschzaterdag, zoolang de voorraad strekt. Heden half een Catechismus; zeven uur Lijdensmeditatie. Na de Vroegmis en na de Hoogmis generale abso lutie voor de leden van de Derde Orde. MAANDAG-avond Congregatie voor de jon gens. Maandagmiddag na schooltijd biecht hooren in twee biechtstoelen voor de school kinderen. DINSDAG algem. Paaschcommunie voor de schoolkinderen. WOENSDAG den geheelen dag biechthooren in twee biechtstoelen, behalve van twaalf tot vier uur. Politierapport. Donderdagavond had op de Leidschestraat een aanrijding plaats tusschen twee in de richting Haarlem rijdende luxe auto's doordat de bestuurder van het achterste motor rijtuig, een 19-jarige student, den voor hem rij denden auto met een snelheid van ongeveer 100 K.M. wilde passeeren. De aangereden auto werd opzij geslingerd en de bestuurder daarvan kon er slechts met moeite in slagen den wagen op den weg te houden. De bestuurder van den anderen auto reed echter met onverminderde snelheid door, doch kwam terecht in de Vossenlaan, aan het einde waarvan hij moest stoppen, aangezien deze laan doodloopt. Door de inmiddels gewaar schuwde politie werd hjj naar het bureau ge bracht, waar proces-verbaal werd opgemaakt. Ten nadeele van een bewoner van de Van Vlietstraat werd een heerenrijwiel ontvreemd, dat hij onbeheerd had laten staan op een terrein naast de St. Martinuskerk. IJMUIDEN, 9 April Rijksvischafslag Versche visch: Tarbot 1.20 tot 0.94 per kg.. ton» 1.26 tot 1.— per kg., heilbot 1.16 tot 1.10 per griet 44.tot 20.per 50 kg., zetschol 37.W, 27.— per 50 kg., kleinschol 27.50 tot 5.20 per kg., bot 5.50 per 50 kg., schar 8.50 tot 3.60 per kg., tongschar 39.tot 20.per 50 kg., P°°'ti tjes 5.tot 3.60 per 50 kg., kleine gul 14.— w 8.50 per 50 kg., groote gul 15.per 50 kg., t ting 5.60 tot 2.80 per 50 kg., kabeljauw 45.— 25.per 125 kg., leng 1.90 tot 1-35 per stuk. IJMUIDEN, 9 April Trawlers: Limburg'9 IJm. 54 200 manden 2760.jj. Loggers met versche visch: R.O. 9 600. 130 1290.—, Sch. 15 540.—, Sch. 42 630.—, „j 121 980 -, KW 5 710.—, KW 33 270.—, KW 590.—, KW 135 900.—, KW 42 530.—. KW 470.KW 78 650.KW 74 850.KW 40 830- KW 134 670.—, KW 59 450.—, KW 69 630.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 14