De bollenvelden in vogelvlucht I c tor fa vreter JCoAjusatt tamoiid vanaf. CR. HOUTSTR. t©t yy® mm. GEOPEND Historische dag voor de Zilk DRIEKWART- en SPORTKOUSEN KOEL-INSTflLLATIES Typt U niet? VROOM e DREESMANN LIEVER EEN BOTSING DAN TE WATER! BEKENDMAKING VOOR UW TUIN Zaterdags tot 10 uur ZATERDAG 9 APRIL 1938 Een nieuwe attractie: de uitkijktoren Rondom kleuren en geuren Hoe het werk tot stand kwam De ambtenaar in vorm! Wij leveren voor elk bedrijf in iedere uitvoering en grootte Wilhelminastr. 11 Trekschuiten mogen uit den tijd zijn, voor het maken van een tochtje tusschen Hollands bloemenweelde zijn zij ideaal Waarom zoo snel? Van bovenaf Te Heemskerk De duinwatervoorziening voltooid en onder groote belangstelling in gebruik gesteld Het lang verwachte oogenblik N.V. DE „HOUTWERF" Autobestuurdersdie niet aan remmen dachten, moeten boeten Die vlieger ging niet op Een vreemde rem WEGEN VAN ASF ALT-RUBBER Zeven proefvakken in ons land Officieele bedevaart naar Lourdes AUTOMOBILISME GROOTE PRIJS VAN PAU Nuvolari in brandenden racewagen RETRAITEHUIS BERGEN N. H. Rooster der retraiten Dames-, Meisjes-, Heeren- en Jongens- Gen. Cronjéstraat 129 Adverteer! U verkoopt meer! AUTGMATISCH-ELECTRISCHE Roomijsinstallaties, Conservators, Vitrines WESTINGHOUSE-HUISHOUDKOELKASTEN Showroom ZIJLSTRAAT 27 geëxposeerd I.T.H.O. leert U oor deelkundig typen. Vraagt uitgebreide prospectus. IS ONS MAGAZIJN EVENALS K. VEERSTR. De bollentijd nadert. De crocusjes, de kleine Eendelijke voorboden van een nieuwe lente, hebben hun bloemenpracht ten toon gespreid etl zijn weer uitgebloeid. Hun tijd is voorbij. Thans is de beurt aan de hyacinthen, aan de tulpen en aan de narcissen, om den menschen te vertellen van den komenden zomer, om het nif-uwe jaargetijde in te luiden met een feest Van alle denkbare kleurschakeeringen, van Wondermooi gevormde bloemen en van heer- hike geuren. Het staat wel vast, dat de bofl^nzondagen dit jaar op Faschen zullen vallen, doch ook nu reeds valt er veel schoons te bewonderen 'h de streek tusschen Haarlem en Leiden, waar zich de als het ware beschilderde vel den aaneenrijgen, waar veel schoons te keuieten valt. Het is zeker niet ten onrechte, dat wij, Hol anders, trotsch zijn op onze "bollenvelden. Wie eenmaal aanschouwd heeft, de Gloeiende bollenvelden, zal slechts noode dan nog een Jaar overslaan. Ontelbaren zullen dan ook in öe komende dagen een dag er voor uittrekken, 0111 dit schoone kleurenspel gade te slaan. Dan staan weer langs den grooten weg waarop men na zijn omzwervingen toch im- *®er weer terecht komt de tentjes met de hya- ^inthen- en narcissenslingers, dan is het weer u Lisse, Hillegom, Sassenheim, Noordwijker- h°ut en alle bollengemeenten een onbeschrij flijke drukte van auto's en wielrijders, van choonheid genietende menschen. Het is misschien waar, dat onze voorouders rfh op primitieve wijze van de eene plaats ^aar de andere moesten begeven. Daar waren jre trekschuit, de postiljon en voor kleine af tanden bovenal de beenenwagen. Wij lacher) "aarom, wij snellen in onze wagens met een ®aUg van tientallen kilometers vooruit en leg- in een miniem van tijd, die zij ervoor °°dig hadden, een bepaald traject af. Dat heeft ongetwijfeld zijn vele voordeelen, °ch waar onze voorouders met hun slakken- jfhgetje de omgeving in haar geheel konden ewonderen, jakkeren wij langs veel schoons 011 der het te zien. **et is daarom zulk een goed idee geweest ah de gebroeders van der Eerden, exploitan- van café-restaurant „De Nachtegaal" aan ?eh Heereweg te Lisse, om de gelegenheid te deh per trekschuit een tocht door de bloeien- - bollenvelden te maken. Zeker is dit een attractie, die bij de bezoe- ers van de bollenstreek in den smaak zal aUen en waarvan een druk gebruik zal wor- gemaakt. ®et gaat er immers alles even idyllisch toe. en stapt op een met bloemenslingers en vlag- geu versierde schuit, de schippers njet hun petten brengen haar met vaarboomen in eWeging, men maakt een bocht en dan is men w°tseling temidden van de bonte kleuren- ^ugeling der bolbloemen. belden vol witte hyacinthen met hier en tlaar een paarsen rechthoek, velden met rose eU blauwe en gele bloemen zoover het oog ïe'kt golft zich een zee van kleuren, van rijk- gevarieerde tinten. En het ruikt er goed, daar ^schen de bloemen. v Rondom bloemen en langzaam glijdt men 0erc*er. De trekschuit heeft geen haast. Waar- 111 ook? Zoo kan men ten volle genieten. De acsteijjk versierde schuit maakt nog een bocht. a schipper neemt een sprong, ploft op het °°rPlan van de schuit en boomt netjes onder v n bruggetje door. En dan gaat het weer ®i'der. Links en rechts alsmaar kleuren. Een eugje wind brengt de zoete geuren van de '°emen in de neusgaten van de schepelin- f n- Zij snuiven de lucht met welbehagen op dn lijzen elkaar op de wonderlijke vormen van tulpenvariëteiten, op de dieproode kleuren lijk 6en bepaalde soort, zij genieten genoeg- op hun gemak. Het hoogtepunt van den tocht is het be- *°ck aan den uitkijktoren, die opgebouwd is te midden van de velden. Hij is ongeveer twaalf meter hoog en zoodanig geconstru- dat men hem desnoods met rol schaatsen zou kunnen bestijgen. Het uitzicht van het bovenvlak is ver duffend. Naar alle kanten golven zich de Te'den. Ten zuiden wordt de achtergrond Sevormd door het bosch „Het Keukenhof", tci westen ziet men de radio-masten van ^°ordwijk, hier en daar schieten kerktoren tjes omhoog en rechts ligt de Heereweg met groote verkeersdrukte. Naar welken ka,U men ook kijkt, overal is het schouw- sPei van groote pracht. Dan volgt de terugtocht, een aangename herhaling van de gemoedelijke reis heen. ,?eeds lang bestond er behoefte aan een der- e attractie. Het publiek kon immers nooit êelijki Sehe, p ®,61 te midden van de bloemen komen, aiti tusschen de velden waren er niet, Was atls Seen van genoegzame breedte, en het hers V00r de kweekers ondoenlijk, om zoo veel bes, °neel aan te stellen, dat alle bezoekers Undig rondgeleid konden worden, ^hir reeds kan men een tocht met de trek- reke^ rnaken- Men is °°k °P massavervoer be- itj i10; indien noodig, kunnen er 8 schuiten komen, die gezamenlijk een 500-tai kers een plaats bieden. Wie ten volle wil genieten van het groote bloemenfestijn, van landelijke rust, van de kleuren en geuren der bolbloemen, hij ver- zuime niet een tochtje te maken met het ver geten vervoermiddel, met de idyllische trek schuit. Eiken dag is er thans vooruitgang te bespeuren in de ontwikkeling der rijke kleurschakeeringen, welke zeer binnenkort de toeschouwers in be wondering zullen doen staan; en een tochtje langs de verschillende wegen is dan ook warm aan te bevelen. Komende uit de richting Beverwijk zou de route gevolgd kunnen worden Hoflanderweg tot „Slot Assumburg" daarna de G. v. Assen- delftstraat, door het dorp naar Marquettelaan, Noorderlaan richting Rijksstraatweg, langs wel ken laatsten weg ook verschillende bollenvelden liggen. Ook is langs de duinstrook te Heemskerk aan Duin veel moois te zien. Het geleek op een één-Aprilgrap, toen een maand geleden ons van officieele zijde werd medegedeeld, dat op 1 April de watervoor ziening in De Zilk een feit zou zijn, het zag er toen zeker niet naar uit, dat zoo spoedig werkelijkheid zou worden wat reeds zoo lang werd verwacht. Thans, nu de drinkwatervoorziening in De Zilk bijna geheel voltooid is, lijkt het ons niet on dienstig eens een terugblik te werpen op de tot standkoming van dit werk, hetwelk als uitbrei ding van de bestaande waterleiding der ge meente Voorhout als een uitbreiding van groote beteekenis moet worden beschouwd. Reeds op 24 Maart 1930 richtten de gemeente besturen van Noordwijkerhout en Voorhout zich in een gemeenschappelijk schrijven tot Ged. Staten der provincie Zuid-Holland met het ver zoek, om het Voorhoutsche waterleidingnet te mogen uitbreiden onder de gemeente Noord- wjjkerhout met eenige kilometers vanaf het pompstation langs de Julianastraat en den Heerenweg, in welk schrijven tevens werd te ken nen gegeven, dat de buisleidingen van het Voor houtsche waterleidingbedrijf voldoende ruim waren ontworpen om te zijner tijd ook de buurtschap „De Zilk" van water te kunnen voor zien. Men zal de verbazing van het Voorhoutsche gefneentebestuur begrijpen toen het op 11 Ja nuari 1937 van Ged. Staten van Zuid-Holland een schrijven ontving, vergezeld van een ontwerp van de eventueel aan de provincie Noord-Holland te verleenen vergunning tot waterlevering in de buurtschap „De Zilk", met het verzoek of de gemeente Voorhout mogelijk bezwaren had in te brengen tegen het bedoelde ontwerp. Door toevallige omstandigheden, mede in ver band met de stichting van een gemeentelijk Woningbedrijf, werd ongeveer terzelfder tijd in het leven geroepen een „Commissie van Bijstand voor de Bedrijven", die thans tot eerste taak kreeg opgelegd de studie voor de mogelijke uit breiding van het bestaande waterleidingnet naar „De Zilk", met de eventueele voorbereiding van voorstellen voor B. en W. en den raad. In zijn vergadering van 20 April 1937 besloot de raad der gemeente Voorhout, vrijwel geheel onverwacht, bereid te zijn het waterleidingnet op eigen risico uit te breiden in de richting „De Zilk", via den Ruijgenhoek en de z.g. Kleine- of Binnenzilk, derhalve zonder dat eenige vooraf gaande garantie of verplichting door de gemeen te Noordwijkerhout behoefde te worden gegeven of opgenomen. In diezelfde vergadering besloot de gemeenteraad in principe, een kapitaal van maximaal f 40.000,beschikbaar te stellen om de hiervorenbedoelde uitbreiding mogelijk te maken. De provincie Zuid-Holland, die blijkens het bovenstaande eerst plannen had om aan de provincie Noord-Holland vergunning tot water levering in „De Zilk" te verleenen, bleek nu in enkele maanden tjjds geheel van inzicht en standpunt veranderd te zijn en stelde de ge meente Voorhout zelfs in de gelegenheid om tegen een laag rentepercentage bij haar een leening aan te gaan. Op 29 Juni 1937 volgde toen van Ged. Staten toezending van de concept-vergunning aan de gemeente Voorhout tot waterlevering aan „De Zilk", die op 28-29 Juli d.a.v. definitief aan deze gemeente werd verleend. Eerst nu kon met de uitvoering der raadsbe sluiten een aanvang worden gemaakt; de raad besloot vooreerst om deze uitbreiding in eigen beheer uit te voeren en de technische leiding van dit voor het bedrijf zoo belangrijke werk op te dragen aan de zorgen van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening te 's-Gravenhage, dat bestek en teekeningen, noodig voor de open bare aanbesteding, keurig verzorgde, zoodat op 4 November 1937 door de gemeente Voorhout de overeenkomst kon worden gesloten met de firma P. J. IJsselmuiden te Voorhout als laagste in schrijf ster, tot het leggen van -circa 8 K.M. buisleiding van 100 tot 150 mM. doorsnede. Met de werkzaamheden kon eerst in de tweede week der maand December 1937 worden aangevangen. Gedeeltelijk Voorhoutsche en Noordwijkerhout- sche werkloozen vonden hier geruimen tijd emplooy. Vanaf het eindpunt aan den Heerenweg, tot zoover de leiding lag, tot de R.K. School langs den Heerenweg, Delfweg en Zilkerbinnenweg is de persleiding 150 mM. wijd; de leiding langs de Beeklaan en de St. Jacobstraat is 100 mM. ter wijl het overige deel der buisleiding 125 mM. wijd is. In dit buizennet werden niet minder dan 4 kunstwerken gelegd ten behoeve van het pas- seeren van waterloopen. De tarieven zijn dezelfde als die thans sedert eenige jaren alweer ook gelden voor de gemeente Voorhout en het gedeelte van Noordwijkerhout hetwelk door Voorhout van water wordt voor zien. De tarieven zijn gebaseerd op het z.g. kamerstelsel, waarbij vooraf reeds zij opgemerkt, dat een keuken steeds als kamer wordt aange merkt. Voor aansluitingen rechtstreeks op de hoofd buis van de waterleiding doch niet bestemd voor gewoon huishoudelijk gebruik, kan water worden geleverd over den meter, tegen den prijs van f 0.35 per M3, met dien verstande, dat minstens f 20.per jaar wordt berekend. Eindelijk was het lang verwachte oogenblik aangebroken dat de afsluiter, die tot dusverre het eindpunt van het geheele net vormde, zou Kampersingel 20-24 - Tel. 11932 (2 lijnen) moeten worden opengezet om de „Uitbreiding- De Zilk" werkelijkheid te doen worden. Tot dit doel waren omstreeks het middernach telijk uur ter plaatse aanwezig een vertegen woordiger van het Waterleidingbedrijf „Voor hout"; de opzichter van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, de heer D. J. Brinks en de heer P. J. IJsselmuiden, die als aannemer het geheele werk had uitgevoerd. Vooraf waren alle brandkranen in het geheele net opengezet om de voortstuwende overtollige lucht in de buizen ruim sop te kunnen geven. Dat juist het midder nachtelijk uur voor dit doel werd gekozen was gelegen in het feit, dat gedurende het nachtelijk deel van een etmaal nu eenmaal het minste water aan het pompstation wordt onttrokken, zoodat de buizenvulling van de uitbreiding niet merkbaar zou worden voor de aangeslotenen in Voorhout en Noordwijkerhout. Zonder officieel of plechtig ceremonieel werd door den vertegenwoordiger van het Bedrijf de eindafsluiter opengedraaid, waarna spoedig, om- lekkages te voorkomen zeer gematigd water werd doorgelaten. Na circa 6 uur was de grens der provincie Zuid-Holland nabij den Tiltenberg (Graalhuis) bereikt, waarmede tevens een der uiterste uithoeken der provincie Zuid-Holland van waterleiding werd voorzien. Met deze voor ziening zal wel bijna geen plaatsje in de provin cie meer gevonden worden, waar nog waterlei ding ontbreekt, vandaar, dat we deze uitbreiding ook gerust een gedenkwaardig feit van histori sche beteekenis voor de provincie, de gemeente Noordwijkerhout, de buurtschap „De Zilk" als wel voor het gemeentelijk Waterbedrijf „Voor hout" durven noemen. Werd zooals we hierboven reeds zagen in 1930 het Waterbedrijf „Voorhout" gesticht met de- bedoeling om ook „De Zilk" eens van waterlei ding te voorzien, zeker had men, zelfs momenteel één jaar geleden, niet kunnen vermoeden dat die eertijds gekoesterde wensch nu na een jaar werklijkheid zou zijn geworden. En welk een voorrecht moet het niet zijn voor den edelacht- baren heer G. Bulten, die „De Zilk" zoo geheel anders heeft gekend als hoofd der lagere school, om thans getuige te kunnen zijn van de tot standkoming van deze uitbreiding. En wat zal het hem vreugdevol stemmen wanneer hjj ver neemt, dat naar alle waarschijnlijkheid „De Zilk", nog vóór hjj zijn burgemeesterlijk ambt zal hebben neergelegd, kan worden aangemerkt als een rendabele uitbreiding, hetgeen juist dezer dagen een feit mag heeten. Immers van de 275 mogelijk aansluitbare perceelen werden tot 1 Ja nuari 1938 slechts 55 perceelen aangegeven die voor directe aansluiting in aanmerking wilden komen. Zoo stond het er aanvankelijk minder gunstig voor. Gestadig, met taaie volharding bleef men volhouden en doorzetten, totdat thans voor plus minus 125 perceelen om aansluiting is verzocht, het aantal waarop bij het ontwerp- begrooting-1938 werd gerekend en waarmede dfe onderwerpelijke uitbreiding rendabel zal zijn. Het college van B. en W. zoowel als de Com missie van Bijstand voor de Bedrijven, die voor deze aangelegenheden tallooze malen hebben moeten vergaderen en confereeren, menigmaal zelfs voor dit doel naar „De Zilk" moesten, zij hebben bewijs gegeven van onvermoeid werken in het primaire belang van De Zilksche volks gezondheid en in het secundaire belang van het Waterbedrijf „Voorhout", dat thans de mogelijk heid van zijn rendement meer nabij zal komen. Voor al deze zorgen ook in het belang der eigene gemeente Voorhout zij dezen heeren alle lof toegezwaaid. Zeker zouden de hier genoemde colleges tot dit alles niet in staat zijn geweest, als zü niet een zoo deskundige voorlichting had den ontvangen van het Rijksbureau voor Drink watervoorziening te 's-Gravenhage, dat in dit speciale geval vertegenwoordigd werd door de heeren Ir. Dr. J. Carière met ir. G. Jansonius, later opgevolgd door ir. Pikken met diens trou wen helper, den opzichter D. J. Brinks. Enkele weken geleden behandelde het kanton gerecht te Hoorn de zaak van D. B., aanne mer te Bloemendaal, die terecht stond, omdat hij geen arbeidslijsten op een baggermolen en zandschuiten had hangen. De Kantonrechter had de zaak enkele we ken aangehouden en thans volgde vrijspraak. De werkzaamheden met den baggermolen en de zandschuiten werden dus opgevat als vervoer, n.l. het overbrengen van grondstoffen naar de nlaats van bestemming. Op 2 Maart stond eenzaam en verlaten een auto aan den dorpsweg in Hensbroek, besche nen door het wel zeer vroege, maar nog niet erg warme voorjaarszonnetje. Enkele kinderen speelden in een tuintje, dat reeds het eerste gras vertoonde. Dit rustige tafereeltje zou ech ter spoedig wreed verstoord worden. P. J. S„ chauffeur uit Bergen, vond dezen wagen een hinderpaal op den weg en hij trachtte dezen dan ook wijselijk te passeeren. Had hij het maar niet gedaan want toen hij den wagen ongeveer voorbij was, kwam er plotseling een andere auto opduiken, n.l. die van M. B., chauffeur uit Heiloo, die snel reed. Remmen knarsten, de wagens „vlogen" tegen elkaar op met het gevolg, dat de wagen van B. een „gof" kreeg, zooals B. het kernachtig uit drukte, en een paaltje aan den kant van den weg ontwrichtte. S. beweerde, dat hij voor een groot deel den auto voorbij was en dat B. maar tijdig had moe ten remmen. Hij kwam er immers aan! Boven dien was de afstand groot, zoodat de botsing niet had hoeven plaats te hebben. De ambtenaar vond dezen vlieger echter in het geheel niet opgaan. S. had achter den stil- staanden auto moeten stoppen. „Och mijnheer, hij zat te slapen en te suffen," maakte de Bergenaar B. verdacht. „Hij jak kerde, en remde heelemaal niet.'' De ambtenaar was nu weer van meening, dat S. in het geheel geen recht had op het linkergedeelte van den weg, ook al was hij „voor 80 pet. den wagen voorbij". Enkele getuigen a décharge, die by S. in den wagen zaten, gaven beiden B. de schuld. B. had maar moeten stoppen. Hiermede was de Kantonrechter het echter niet eens. „Ik heb toch rechten,'' deed S. waanwijs „Maar ook plichten," antwoordde de ambte naar ad rem. Een der getuigen zei, dat hij verstand van de verkeersregels had: „Ik rijd wel eens." „Ja, dat blijkt wel." De ambtenaar is weer snedig vanmiddag! De ambtenaar vraagt veel om dit euvel, het snijden, nu eens voorgoed van den weg te ban nen: f 30, of 25 dagen, benevens intrekking van het rijbewijs voor den tijd van zes maan den. Nadat S. naar voren gebracht heeft, „dat het voor het eerst is, dat hij wat heeft," von nist de Kantonrecher f 20 of 10 dagen. Het rijbewijs mag S. houden. Een vreemde rem had de 3-persoons Fiat wagen, dien M. K., arbeider uit Hoogkarspel, ge huurd had. Hij reed met een 20 K.M. vaart, en had toch 60 meter noodig om tot stilstand te komen „Ja Edelachtbare, als ik geremd had, waren we zóó met wagen en al de rollaag overgerold en het water in. En daar hadde-me niet veel zin in." „Hoe kon dat nou?" verwonderde de ambte naar zich, „als u remt, dan hoeft de wagen toch niet van den weg af te springen?" „Nou, dat weet ik nog niet," doet K. voor zichtig. K. had een wagen gehuurd om voetballers van Hoogwoud te halen. Er was een overwin ning behaald, en de heeren hadden „reuze-lol". Vandaar misschien, dat K. het signaal 'van verdachte S. niet gehoord had, toen de be ruchte hoek van den Tolweg gepasseerd werd. „Rechs gaat voor," zei K., „hij reed door, en ik reed door, en we reeën allebei door en toen reeën we tegen elkaar." „U had moeten remmen." „Ik reed maar 20 K.M. en als ik geremd had, waren we over de rollaag te water gegaan." Dit verkoos hij toch niet, tie jongens hadden pas gewonnen en waren zeker nog warm van de match. Als ze te water waren geraakt, waren ze misschien nog verkouden geworden ook, en dan hadden ze de volgende week niet goed kunnen spelen. Dan maar liever een aanrij ding, had K. zeker gedacht, nog liever dan volgende week verliezen. De Kantonrechter weet, ondanks het slechte temmen van K., de schuld aan S. Deze immers had moeten stoppen voor het verkeer van rechts. Nadat de ambtenaar f 12 gevraagd had, vol stond de Kantonrechter met f 10 of 5 dagen. V GEBRUIKERS van Mineraalwater! drinkt een ECHT Bronwater R IJ K AAN MINERALE BESTANDDEELEN treffend weggedeelten worden aangetroffen Op Rijkswegen zijn dit: Weg AmsterdamLaren onder Bussum, van de tramkruising tot ongeveer 600 M. verder in de richting Laren. Weg AmsterdamSassenheim door den Haar lemmermeerpolder, 3 vakken in de Oostelijke rijbaan van resp. 400, 300 en 200 M. lengte tus schen den Vijfhuizerdwarsweg en de kruising met de spoorlijn HoofddorpAalsmeer, ten Noorden van deze kruising. Weg MaastrichtSmeermaes (Belg. grens) Maaseyck, een wegvak van 100 M. tusscnen den zijweg naar Hasselt en den zijweg naar Kaberg Op Provinciale wegen. Weg BorculoLochem, bij de Kleinebeek en bij de Wengersteeg. Weg St. Oedenrode—Son, aansluitend aan de gemeentebestrating van St. Oedenrode. Aalsmeerderweg (Oostelijke weg langs de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder ten Zuiden van den Geniedijk). Op Gemeentewegen te 'sHage, t.w. in de Laan van Meerdervoort van het ververschings- kanaal tot de Archimedesstraat; in den Benoor- denhoutscheweg van de Neuhuyskade tot de van Alkemadelaan; in den Stationsweg van perceel 3244 en in de Spuistraat van per ceel 10—38. Reeds eenige jaren treft men in Nederland, zoowel op rijks- als op provinciale- en gemeen tewegen, proefvakken aan van asfalt-rubber. Het initiatief hiertoe werd reeds in 1933 ge nomen door de toenmalige technische afdeeling van de Internationale Vereeniging voor de Rub bercultuur in Nederlandsch Indië, welker werk zaamheden voortgezet zijn door de in 1936 in het leven geroepen „Rubber-Stichting", die zich ten doel stelt het gebruik van rubber te be vorderen. Nadat Laboratoriumproeven den gunstigen invloed van rubber op asfalt aan het licht had den gebracht, was het wenschelijk de gevonden resultaten aan de practijk te toetsen. Voor den wegenbouw en dus voor den auto mobilist zijn deze proeven uiteraard van veel belang. Aangezien het rubber-asfalt mengsel echter uiterlijk niet van het gewone asfaltdek valt te onderscheiden, zijn de meeste wegge bruikers onbekend met de plaatsen waar deze proefvakken zich bevinden. Door bemiddeling van de „Rubber-Stichting" kan de K.N.A.C. thans mededeelen, waar de be- Het R. K. Werkliedenverbond in Nederland organiseert een bedevaart naar Lourdes, welke gehouden wordt van 23 Mei tot 1 Juni 1938. De technische verzorging is in handen van de Centrale Reiskas, Drift 1012, Utrecht. Voor bijzonderheden zie men den Omroeper in dit blad. Zondag a.s. zal de groote prijs van Pau voor automobielen verreden worden. Vrijdag bestond op het 2.7 K.M. lange traject door de straten van Pau voor de eerste maal ge legenheid tot oefenen. De resultaten waren uitstekend: door ver schillende coureurs werd het ronderecord, dat sedert 1935 op 1 min. 52 sec. staat, verbeterd. De snelste was Tazio Nuvolari,' die met zijn Alfa Romeo in 1 min. 48 sec. over het lastige circuit raasde en dus een gemiddelde snelheid van 90 K.M. per uur bereikte. In het verdere verloop van deze training deed zich nog een opwindend ongeval voor, dai betrekkelijk goed is afgeloopen. Nuvolari's wa gen geraakte plotseling, in volle snelheid rij dend, in brand. De befaamde coureur trachtte nog te stoppen, doch hij moest toch uit de brandende Alfa Romeo springen, toen deze nug een flinke snelheid had. Nuvolari liep behalve brandwonden ook schaafwonden en ontvellingen aan het hoofd op. Het is nu zeer de vraag, oi Nuvolari Zondag as. zal kunnen starten. APRIL Zaterdag 912 Heeren gegoede stand. Goe de week). Woensdag 1316 Heeren onderwijzers. (Goe de week). Zaterdag 1619 Mannen en Jongemannen (Paaschretraite) Maandag 2528 St. Raphael, Amsterdam, Alkmaar e.a. pl. MEI Zondag 1 .Zelatricendag. Maandag 25 St. Raphael; Amsterdam. Alk maar e.a. pl. Zaterdag 710 Marinepersoneel; Den Hel der. Dinsdag 1013 Meisjes boven 17 jaar; Aker sloot, Cocksdorp, W.-Blokker e.a. pl. Zaterdag 1417 Mannen; gereserveerd. Dinsdag 17—20 Gehuwde dames; H. Familie Amsterdam (O. L. Vr.) e.a. verg. f 6.50. Zaterdag 2124 Mannen; gereserveerd. Woensdag 252 Juni; Eerw. Zusters. JUNI Zaterdag 47 Mannen en jongens; Zaan- treek (Pinsterretraite) e.a. Vrijdag 1013 Kruisvaartleiders. Dinsdag 1417 Gehuwde dames; gereserv. Zaterdag 1821 Voortrekkers. Dinsdag 21—24 Politiebond St. Michaël. Dinsdag 281 Juli. Gehuwde dames; Den Helder, Amsterdam (St. Rita), volt. JULI Zaterdag 25 Meisjes boven 17 jaar; verg. f 6.50. Dinsdag 58 Gehuwde dames; Amsterdam (H. Maria Magd.), Alkmaar (St. Laurentius) e.a. pl. Zaterdag 9—12 St. Jos. Gezellen; Haarlem (III), Amsterdam (IV). verg. f6.50. Dinsdag 1215 Dames: Amsterdam (St. Ig- natiuscl.), volt. Zaterdag 1619 Mannen; St. Ger. retraite Ver. (Den Haag) e.a. verg. f 6.50. Dinsdag 1922 Meisjes boven 17 jaar; Haar lem (O. L. Vr. v. d. Roz.) e.a. Zaterdag 2326 Mannen; Amsterdam (St. Ignatiuscl I) e.a. Donderdag 28—31 St. Christoffel; Haarlem. Alkmaar e.a. pl. Zondag 313 Aug. Meisjes boven 17 jaar: Amsterdam (H. Maria Magd.) e.a. AUGUSTUS Woensdag 36 St. Jos. Gez. Haarlem e.a. Zaterdag 69 St. Jos. Gezellen; Amster dam (8) e.a. Dinsdag 912 Ongehuwde dames Midden stand. Zaterdag 1316 Jongemannen; Amsterdam (St. Alph. club, St. Jos. club) e.a. Dinsdag 1619 Ongehuwde dames, verg. f 6.50. Zaterdag 2023 Mannen; Amsterdam (St. Ignatiuscl. II) e.a. Dinsdag 2326 Congreganisten meisjes; Den Helder e.a. pl., verg. f 6.50. Dinsdag 69 Geh. dames: Amsterdam („M. Maria") e.a. Zaterdag 1013 Militieplichtigen; verg. f6.50 Dinsdag 1316 Gehuwde dames; Haarlem (O. L. Vr. v. d. Roz., St. Elis. en Barb.) volt. Zaterdag 1720 Gehuwde mannen; Amster dam (O. L. Vr. van Alt. Bijst.) Velsen N. e.a. Dinsdag 2023 Meisjes boven 17 jaar. Zaterdag 24—27 H. Familie, afd. mannen: Amsterdam (St. Willibrordus, O. L. Vr. v. d. Vrede) e.a. Vroeger, in den tijd toen de tuit- lamp nog brandde, breide men voor het gezin de fijne kousen zelf. Thans in den modernen tijd koopt men de kousen voor het geheele gezin bij den Kousen specialist JCaaH ENORME KEUZE KOUSEN voor zoowel in moderne als ouder- wetsche soorten. Populaire prijzen. VOOR KOUSEN: JCacut Afd. Koeltechniek en veranderen bestaande ijskasten in moderne zijn in onze Laat U aan de deur, door z.g.n. vakmenschen, GEEN grafmonumenten opdringen. Eischt, om teleurstelling te voorkomen, een legitimatie (met bondsstempel)als be wijs van vakbekwaamheid, Vereenigde Steenhouwers patroons, afd. Haarlem. HET BESTUUR. Dat kan U een betrekking kosten. Typen wordt tegenwoordig op alle kan toren geëischt. HET INSTITUUT VOOR TALEN EN HANDELS ONDERWIJS TEL. 16660 - HAARLEM Groenblijvende ligusterumplanten voor heggen 3 cent per stuk, 100 stuks f 2.50; vaste planten voor snijbloemen in vele soorten, waar U jaren bloemen van kunt snijden, 10 stuks 45 cent, 25 stuks in soorten slechts f 1.bloemheesters, hoog van l tot IV2 Meter 25 cent, 5 stuks in soorten f 1.struikrozen vanaf 10 stuks 25 cent, stam- en klim rozen vanaf 10 cent; rhododendrons met 20 tot 30 bloemknoppen, prachtplanten, 35 cent; bol-begonia, dubbele bloemen, 10 stuks 35 cent, 35 stuks f 1.bloemzaden, per pakje 5 cent, 10 pakjes in soorten 45 cent, conifeeren 25 cent, klimplanten zooals kamperfoelie, bruid sluier, clematis, ansvalopsis, klimop, enz. enz. vanaf 25 cent, dahlia's per stuk 10 cent, 10 soorten f 1.-. vruchtboomen, appels, peren, pruimen, kersen, enz. enz. vanaf 50 cent, laan- en sierboomen, linden, beuken, berken, kastanjes, lijsterbès, treurwilg, enz. enz. vanaf 60 cent, blauw- spar, dennen, conifeeren, hulstboomen vanaf 45 cent, graszoden per 100 stuks f 1.25. Ja te veel om op te noemen, want mijn sortiment be staat uit meer dan 100,000 stuks tuinplanten, en zijn zelf door U uit te zoeken. Wenscht U een volledige prijscourant, vraagt U het dan! Alle tuinplanten worden afgeleverd onder garantie voor hergroei voor den tijd van 3 maanden. Aalsmeersche violen 25 tot 30 stuks, per bak in kleuren, slechts 50 ct„ verder primula's, madeliefjes, muurbloemen, rots- planten, enz. enz. Daarom, even kijken verplicht U tot niets. Alles fr. thuis, van ouds P. MAKKELIE, BURGWAL 36 HAARLEM, Tel. 12584 Geopend van 7 tot 8. 's Zaterdags van 710 uur Als Uw kinderen moeilijk leeren is dit niet zelden het gevolg van onvoldoende gezichtsscherpte. Vooral bij aanschouwelijk on derwijs. De kinderen zelf kun nen dit moeilijk weten, omdat eigenlijk niemand weet hoe een ander ziet. Een bezoek aan den oogarts heft alle twijfel op. Als hij Uw kind het dragen van een bril voor schrijft, is OPTICIEN VINK de aangewezen man om de bril te leveren. Hij is de specialist in kinderbrillen. SPEKSTRAAT Numero EEN - bij de Groote Markt. - Voor reparaties ook: Acacialaan 2 Bloemendaal en Pegasus- straat 75, Haarlem-Noord.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 7