ff kleedma EERSTE NEDERIANDSCHE LEVEH5VERZEKERING Haarlem, 11 April OTTGERING 11561 DRANKEN alléén bijKREYMBORG Sport en spel MAANDAG 11 APRIL 1938 Langs de bollenvelden OVERHEMDEN Wim Worm Kort en volledig BEVERWIJK HILLEGOM VOGELENZANG VELSEN AGENDA STOOMEN stoppen VERVEN persen Gisteren reeds een aardige drukte Wat er te zien was BURGEMEESTER STEGER Zeer druk bezochte afscheids receptie i«in DE PALMPAASCH-OPTOCHT Een fleurige stoet door de Amster- damsche buurt ERNSTIG ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG Motorrijder bekwam ernstige verwondingen BURGERLIJKE STAND Voor Uw HEERENMODEMAGAZIJN ANEGANG 27 DE KWESTIE AAN DE ARNOUD-F ABRIEK Officier van justitie heeft cassatie aangeteekend GEDENKTEEKEN LODEWIJK VAN DEYSSEL (Dr. K. J. L. Alberdingk Thijm) CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP Bepaald op Woensdag 20 Juli a.s. Districtswedstrijd N.K.B. STADSSCHOUWBURG y—t» UIT DEN OMTREK B.M.T.Hillegom 52 HillinenTonegido 23 EEN MAN MET OVERLEG LEGT WAT OVER! De 30-jarige, die fL 270.— per jaar betaalt, ont vangt op 60-jarigen leeftijd een kapitaal van fl. 10.000. Mocht hij vroegtijdig overlijden, na 5 jaar bijv. dan ontvangen zijn erfgenamen fL 10.000.terstond. V.S.V.MADJOE 5—0 R.K.W.V. Achilles BeverwijkSparta 12 Wandeltocht St. Christophorus Hillegom Bioscopen 12 April Bioscopen R.K. DAMES-HOCKEY- COMPETITIE Sportraad van de Graal BILJARTEN Tournooi zilveren fruitmand Schaken SCHAKEN De Rochade kampioen ötemïc/i teinyw 3mm*t3dcupM, PEEPERKORN HEE MSTED E Bel op 28890^-5°/o korting» STAD Palmpaschen is een soort voorproefje gewor den van den grooten Bollenzondag. Dank zij het sonnetje en ondanks den wat scherpen wind trokken honderden automobilisten en ook vele fietsers naar het centrum der bollenstreek, Lisse, Hillegom, Noordwij kerhout etc. Doch ook ten Noorden van het Noordzeekanaal tot Petten aan toe was het drukker dan op andere Zondagen. Daar immers zijn ook vele kleurige velden te bewonderen. Het was een cosmopolietisch gezelschap giste ren op den grooten weg tusschen Haarlem en Leiden. Autobussen uit alle provincies van ons land reden met een kalm gangetje langs de mooiste stukken, den passagiers gelegenheid gevend ten volle van de kleurenpracht te ge nieten. Trams en treinen brachten van her en der bezoekers naar het kleurenfeest en het aantal auto's langs den wóg, was, hoewel niet verba zend groot, toch bevredigend, vooral in de mid daguren toen de zonnestralen wat warmer sche nen te worden. Schier ontelbaar waren de narcissen- en hyacintenslingers-verkoopers, mannen, vrou wen en kinderen uit de bollengemeen- ten, die dagen van te voren van de bloemen de fleurige en zoo bij uitstek Bollenzondag- achtige slingers gevlochten hadden en ook hun kraampjes dikwijls aardig hadden opge tuigd. En menige auto en van lentevreugde zingende wandelaar en autobuspassagier tooiden zich in het geel, in het rose of wit. Dat geeft een feestelijk gezicht, ook nog als het land van de kleuren reeds lang verla ten is. Toch waren de venters niet erg te spreken over den verkoop, het aantal slingerverkoopers en -verkoopsters wondt ieder jaar grooteren die vraag er naar neemt in evenredigheid niet toe. De venters met haring, zure bommen, choco lade en ijs, zij waren allen present. Laten wij hopen, dat zij goede zaken hebben gedaan. Flink bezet waren de café's, niet zoozeer op de terrassen, als wel binnen, waar den geheelen dag een gezellige drukte heerschte. Zooals wij reeds schreven, doet men, indien men waarlijk wil genieten van de bloemenweel de, goed, om niet den grooten weg te houden. Hoewel daar nog stukken van tientallen me ters lang met bollen beplant zijn, hoewel daar nog kleuren genoeg zijn te bewonderen, zijn er groote lappen, vooral sedert de teeltinkrimping, waar geen bloemetje te zien is. Links en rechts zijn paadjes, die den bezoeker temidden van de bloemenweelde brengen. Het is daar, dat men nog ten volle genieten kan van dit lentefeest. De trekschuit van de Nachtegaal te Lisse heeft een twintigtal reizen gemaakt. Rekening hou dend met den wat guen wind, blijkt hier wel uit, dat deze attractie bij het publiek zeer in den smaak valt. Het is te hopen, dat met de Paaschdagen het zonnetje warm zal schijnen zonder dat de wind als spelbreker optreedt. Dan zal de echte Bol lenzondag een feestdag zijn, zoowel voor de duizenden bezoekers als voor de venters. Aan de bloemen zal het niet liggen! Zondagmiddag hadden de heer E. A. M. A. Steger en mevr. Steger-Quadakker de vele vrienden en kennissen in de gelegenheid ge steld, voor hun vertrek naar Oirschot, afscheid te nemen, waarvoor zij recepieerden in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemstede. Dat de heer en mevr. Steger zich in de 10 jaar van hun verblijf in Heemstede een groot aantal vrienden hebben gemaakt, is dezen mid dag overduidelijk gebleken. Bijna 2 uur achtereen was het een komen en gaan van personen uit alle lagen der bevol king. Wij vernamen, dat verschillende orga nisaties, waarvan de heer Steger bestuurslid is geweest, nog een apart afscheid organisee- ren. Onder de velen die afscheid kwamen ne men, waren o.m. de zeereerw. heeren pastoor C. v. Mierlo en pastoor A. F. C. v. Noort, de kapelaans van beide parochies, wethouder Dr. E. A M. Droog en echtgenoote, de heeren Chr. v. d. Bilt, oud-lid der 2e Kamer, J. v. d. Ven, voorzitter en Joh. v. Haasten, secretaris der R.K. Staatspartij te Vogelenzang, J. F. v. Lier- op, wethouder van Bennebroek, vertegenwoor digend de afd. Bennebroek der R.K. Staats partij, C. Bregman, gemeentesecretaris te Ben nebroek, hetR.K. Kerkbestuur van de Paro chie van den H. Bavo, J. H. M. Peperkom, voorzitter van het Wit-Gele Kruis, Hopman W. v. Houten, en verkenners, L. E. Posthumus, voorzitter Heemsteedsche Burgerwacht, J. de Jong, hoofd der Bronsteeschool, verschillende ambtenaren van Openbare Werken, Gemeente- v. bedrijven, van het Post- en Telegraafkantoor, bestuurs- en Comitéleden van het Algemeen Comité tot ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen, en eveneens ook werkloozen zelf. De talrijke hartelijke tot hem gesproken woor den van afscheid, zullen den heer Steger de verzekering medegeven, dat zijn vele werk in Heemstede ten volle gewaardeerd wordt. Als slechts een gedeelte der goede wenschen in vervulling zullen gaan, dan wacht den heer Steger en zijn gezin daar in het verre Oirschot een gelukkige tijd! De Palmpaaschoptocht wordt een traditie in het Amsterdamsche kwartier, en een van het goede soort. Ook gisteren trok een groote stoet door de woonwijk en door het Bavodorp en overal was de belangstelling van het publiek groot. Een auto, waarop de groote Palmpaasch, opende den stoet. Daarachter kwamen de trom melslagers van de verkenners en de muziek- vereeniging „Het Spaarnebazuin" en achter die muziek liep de lange kleurige sleep kinderen met palmpaasch takjes in de hand. De tocht eindigde op het speelterrein Kin dervreugd. Pastoor P. Roovers, kapelaan A. C. van Rijn, de eerw. broeder overste met een groot aantal broeders, de heer van Schaik, se cretaris van de vereeniging voor Groote Ge zinnen, de heer Beukers, 2e voorzitter van die vereeniging, waren op het terrein aanwezig. Wethouder W. J. B. van Liemt had bericht van verhindering gezonden. Om de groote Palmpaasch werden rhythmi- sche en reidansen uitgevoerd, hetgeen een aar dig gezicht opleverde. Mej. Jansen, onder wier leiding de dansen werden uitgevoerd, had wel eer van haar werk. Mochten de vele toeschou wers genieten van dit fleurige spel, de kinderen zelf niet minder. Na afloop ontvingen zij een versnapering. De belangstelling voor dezen jaarlijkschen op tocht bewijst wel dat hij zeer in den smaak valt. Zaterdagavond omstreeks half twaalf heeft op den Rijksweg tusschen Halfweg en Haarlem ter hoogte van de Kistenfabriek „De Phoenix" een ernstig motorongeluk plaats gehad. In de richting Haarlem reed de motorrijder G. uit Amsterdam en daarachter een luxe auto, welke bestuurd werd door Mr. V. uit Heem stede. Deze zag, dat de voor hem rijdende mo torrijder plotseling begon te slingeren en daar na tegen een betonnen paaltje van de tram baan opbotste, waarna hij tegen den grond sloeg en liggen bleef. Mr. V., die dit alles had zien gebeuren, reed onmiddellijk terug naar Halfweg en waarschuw de daar de gemeente-politie, alsmede den dienstdoenden geneesheer Dr. F. C. L. Kuipers. Het bleek, dat de man een ernstige hoofd wonde en een hersenschudding had opgeloo- pen. Na voorloopig te zijn verbonden werd hij per ziekenauto van den Gem. Geneeskundigen Dienst uit Amsterdam, die inmiddels ook was gewaarschuwd, naar het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam overgebracht. Intusschen stelde de politie een onderzoek in, aangezien het ge bruik van alcohol aan dit ongeval niet vreemd schijnt te zijn. Het motorrijwiel, dat slechts licht beschadigd bleek, werd naar een garage te Halfweg ge bracht. Geboren: J. M- L. VerzijlbergGoossens, d.; M. KammeijerStrebe, z.; G. J. van Wanrooij van Kolk, d.; A. M. van Oploovan Konings- bruggen, z.; H. FaberBuining, z.; A. Zwart Vledder, d.; P. E. KorsSchmitz, d.; A. E. P. OttoMeijer, d. Overleden: M. Philippovan den Bosch, 81 j., Gen. de Wetstraat; J., 12 mnd., z. van J. J. Lammers, Kamperlaan; J. M. C. Marinkelle Scheper, 64 j., Kamperlaan; J. W. van Santé, 79 J., Verspronckweg; J. van der Mije, 65 j., Hazepaterslaan. Naar wij vernemen, heeft de officier van Justitie thans cassatie aangeteekend tegen het vonnis van de Haarlemsche rechtbank inzake de kwestie aan de Arnoud-fabriek. Zooals men zich herinnert werd de directeur, A. H. Baron van Hardenbroek van Ammerstol, die terecht stond wegens overtreding van de Arbeidswet, ontslagen van alle rechtsvervolging. Men verzoekt ons opname van het volgende: Wij kunnen thans meedeelen, dat de door den heer Heyme Vis onlangs ontworpen plannen, nadat daarover in de plaatselijke pers was ge schreven thans in een vasteren vorm zijn gego ten, dank zij de medewerking die de heer V. ondervond van eenige vooraanstaande stadge- nooten en de nuttige wenken van de bekende beeldhouwster, mejuffrouw Nelly Bakema, Ver spronckweg No. 108, alsmede van de zeer wel kome toezeggingen van geldelijken aard, o.a. uit den vriendenkring van Dr. Alberdingk Thijm en de warme belangstelling en medewerking van den heer H. F. Boot, secretaris der Nederland- sche Federatie van beeldende Kunstenaarsver- eenigingen. Spoedig zal 'n uitvoerig rapport wor den uitgebracht, terwijl de heer Vis zich voor verdere betuigingen van instemming houdt aan bevolen. Het adres hiertoe blijft: Kleverpark straat No. 10, Haarlem. Zaterdagmorgen hield de vereeniging „Voor uit" ter bevordering van de paardenfokkerij in Haarlemmermeer, in „De Landbouw" te Hoofd dorp een algemeene ledenvergadering, onder lei ding van den voorzitter, den heer M. A. Noor- dam. Na afhandeling van enkele huishoudelijke za ken kwam in behandeling een voorstel van het bestuur om in 1938 weder een conccurs-hippique op het gemeentelijke sportterrein te Hoofddorp te organiseeren en daaraan evenals in 1937 weder een garantiefonds te verbinden Na eenige bespreking werd difc voorstel goed gekeurd en het te houden concours bepaald op Woensdag 20 Juli a.s. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. Bulk en A. Buurman. Zondag is te Haarlem de districtswedstrijd Noord-Holland gehouden van den Nederland- schen Kegelbond, waaraan de bonden uit Am sterdam, Haarlem, Alkmaar en Den Helder deel namen. Amsterdam won het districtskampioen schap met 1308 hout. Tweede werd Haarlem met 1272 hout voor Alkmaar met 1229 en Den Helder met H31 hout. De heer Joh. Post, voorzitter van Kunst na Arbeid, gaat onze stad verlaten en zal dus ook afscheid van zijn vereeniging moeten nemen. Tot directeur van het post- en telegraafkan toor te IJmuiden is met ingang van 16 Mei be noemd de heer A. G. Kastein, thans te Venlo directeur van het postkantoor. De Minister van Waterstaat heeft aan den aannemer G. Hulsebosch te Bloemendaal de uitvoering van bestek 108 van de scheepvaart verbinding AmsterdamBovenrijn gegund. De heer Joh. Post, voorzitter van „Kunst na Arbeid", gaat onze stad verlaten en zal dus ook afscheid van zijn vereeniging moeten nemen. Tot directeur van het post- en telegraafkan toor te IJmuiden is met ingang van 16 Mei be noemd de heer A. G. Kastein, thans te Venlo directeur van het postkantoor. Of U in Amsterdam woont of in Gro ningen, over heel Nederland in 31 eigen Kreymborg-zakenl vindt U de zoo aparte Waarborg-Kleeding. Het Droomschip (Le Corsaire). Too- neelspel in 3 bedrijven en 6 tafereelen van Marcel Achard door Centraal Too- neel. Het is niet de eerste keer, dat het spel ach ter de coulissen van de film, een onderwerp voor een tooneelstuk uitmaakt. Nu is het een combinatie van droom en werkelijkheid, waarvan het laatste tevens de komische noot is. Voor een buitenstaander moet de regie van een film werkelijk erg grap pig aandoen, daar er nog al een beetje onbe- houden met exclamaties en uitdrukkingen wordt omgesprongen. De film, welke gemaakt wordt is een zee- roovers film en de beide hoofdpersonen worden fel op elkaar verliefd, in den trant van dege nen die zij voorstellen. Het mysterieuze tintje komt er aan, doordat het meisje-ster het op te voeren scenario zoowat 365 nachten per jaar gedroomd heeft, en het pit te beelden drama werkelijk moet hebben plaats gehad. Dat zet de deur wagenwijd open voor een reïncarnatie theorietje, doch zoover komt het gelukkig niet, al balanceert de schrijver ervan wel op den drempel daarvan. De verdiensten van dit stuk zitten dan ook minder in het filmverhaal dat te zien wordt gegeven (als deze film in werkelijkheid opge nomen geworden zou zijn, zou het een draak met een waterhoofd zijn geweest) als wel in de sfeer, welke tamelijk goed getroffen is, in het spel van Cees Laseur, Joan Remmelts en Rie Gilhuis (om alleen maar de voornaamsten te noemen) en last not least in het fijne dé- cortje. Verder is het zeer interessant voor hen die er iets voor voelen om te zien, hoe in groote lijnen ongeveer een film in elkaar wordt gezet. En zij die zich soms mochten ergeren aan den tragen gang en het nietszeggende ge leuter, kunnen het zich voor gezegd houden, dat het in een echte studio precies zoo is. Alleen draagt naar ons beste weten een film regisseur geen fluitje om zijn hals; dat is het uitsluitend recht van den lampenman, op wiens signaal de lampen aan en uit gaan. Voor de rest was Cees Laseur een pracht type van American producer, lekker onbeschaamd, zij het ook een beetje te veel openbaar „flirt". Joan Remmelts was de acteur in den acteur en als zoodanig uitstekend. Hij heeft er uit ge haald wat er in zijn rol zat en daar waar noo- dig zelfs op de beenen der onwaarschijnlijkheid gehinkt. Rie Gilhuis deed bovenmenschelijke pogin gen om de realiteit en mysterie in haar per soon, geloofwaardig te maken. Want het kan aan ons gelegen hebben, doch tot op dit mo ment weten we nog niet of zij een stupide ster of een meisje is, dat een knak in haar benul heeft. Dit karakter en dat van haar haver- mbut-aanbidder, waren door den schrijver wel het zwakst geteekend van allemaal. Een extra woord van lof voor Jan C. de Vos en Chris Baay als de twee schrijvers. Zij waren ten voeten uit wat ze zijn moesten en dat is om den drommel geen gemakkelijke taak ge weest. Of het stuk er bij zou winnen aan span ning, indien het aanmerkelijk werd bekort, zullen we niet zoo zonder meer durven bewe ren; de idee is voor overweging vatbaar. In dezen vorm echter had het door de ver zorgde opvoering, welke het Centraal Tooneel ervan gaf, een zeer behoorlijk succes. (Voor volwassenen). Bloembollencultuur. De afdeeling Bever wijk van de Algem. Vereen, voor Bloembollen cultuur hield haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer C. Broeze. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van 316.94. Na behande ling van den beschrijvingsbrief voor de 186ste algemeene vergadering, werden als afgevaar digden gekozen de heeren Jac. Meijer en A. P. C. Kochx. In verband met den nadeeligen invloed van het slechte weer op de tulpen, werd een bespre king gewijd aan de bespuiting. Het gevaar is niet uitgesloten dat bij warm weer in de tulpen het „vuur" gaat optreden. Voorts werd aan gedrongen op vervroeging van de najaarsschouw over beken en slooten. Tot slot werd een ge animeerde verloting gehouden. Jubileum hoofd R.K. U.L.O.school. Op 13 April aanstaande hoopt de heer J. J. Litjens, hoofd der R.K. U.L.O.school alhier, het feit te herdenken, dat hij sedert 25 jaren aan het Katholieke onderwijs is verbonden. De heer Litjens, die in deze gemeente als een uitstekend leeraar bekend staat, heeft zich door zijn een voudig karakter en zijn prettigen omgang met de scholieren ook de sympathie van vele ouders weten te verwerven. Hij heeft zich steeds als een buitengewoon hard werker doen kennen, die ondanks zijn eigen studie voor eenige M.O. examens nog kans zag, gedurende de avond uren tallooze kantoorbedienden op te leiden voor de praktijkexamens in de moderne talen. Dat de R.K. U.L.O.school in deze gemeente en haar omgeving een goede reputatie geniet, is zeker voor het grootste deel aan hem te dan ken. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling, den jubilaris op 13 April namens de leerlingen een huldeblijk aan te bieden en stellig zullen velen zich daarbij aansluiten door den heer Litjens toe te wenschen, dat hij nog vele jaren moge gespaard blijven om zijn beste krachten aan het onderwijs te kunnen blijven geven. Cross-country. Door de Haarlemsche Rij en Jacht vereeniging werd Zaterdagmiddag op de weilanden aan den Doodweg, alhier, een cross-country gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1. Lichte cross voor Landelijke Rui ters: 1. P. Meerburg met Nico in 4 min. 8 1/5 sec.; 2. A. C. v. Nieuwenhuyzen met Anita in 4 min. 17 1/5 sec.; 3. J. v. Leeuwen met Sonja in 4 min. 28 2/5 sec.; 4. J. Groenewoud met Nellie in 4 min. 304/5 sec.; 5. J. v. Nieuwen huyzen met Uda in 5 min. 5 sec. 2. Lichte Cross: 1. K. Steur met Trouvaille in 6 min. 32 sec.; 2. L. Roodenburg met Com mandant in 8 min. 313/5 sec.. 3. Zware Cross: 1. Res. le luit. dr. H. L. M. van Schaik met Slievenamon in 6 min. 4 4/5 sec.; 2. 2e luit. P. C. Snorn. met Topsy in 7 min. 4 sec. Na de wedstrijden werden de prijzen uitge reikt in café Rusthoek door den voorzitter van de Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging, den heer Steur. Mooi succes. Zaterdag heeft de Politie- sportvereeniging Velsen deelgenomen aan een 30 K.M. marsch, uitgeschreven door de Politie- sportvereenging „Bloemendaal". Zij behaalde hierbij een eereprijs, bestaande uit een zilveren beker. Voor rust speelde B.M.T. met den sterken wind in den rug en was hierdoor gesteund het eerst aanvallend. De eerste ballen die v. Dijk krijgt te verwerken, heeft hij niet klemvast, hetgeen even later beter wordt. Toch werkt Hillegom zich los en ook het B.M.T.-doel wordt bestookt, zoodat de partijen dan goed tegen el kaar opwegen. Na een kwartier spelen krijgt B.M.T. een vrijen trap wegens gevaarlijk spel, welke wordt ingeschoten en via v. Dijks' schoen in het net springt (10). Dit fortuintje geeft B.M.T. moed; door keurig samenspel komt de linksbinnen alleen voor v. Dijk en passeert de zen van dichtbij, 20. Nu komen de Hillegom- mers opzetten en moet B.M.T. alle krachten in spannen om onheil te voorkomen. Toch is het Schrama, die na een algemeen opbrengen van de voorhoede, nog vóór rust tegenscoort, 21. In de tweede helft pakt Hillegom energiek aan en overspeelt B.M.T. totaal. De gelijkmaker werd ieder moment verwacht, maar plotseling breekt de rechtsbuiten door, zet hoog voor en v. d. Loo kopt ongelukkigerwijze in den uiter sten hoek van zijn eigen doel, 31. Dit is het keerpunt in den strijd. Hillegom zakt af en de kampioenen maken hier dankbaar profijt van, door nog twee goede doelpunten te scoren, 51. De wedstrijd neemt dan een sloom karakter aan en als Hillegom dan nog éénmaal door Hout zager scoort, komt het einde met 52; waar mede B.M.T. het kampioenschap behaald heeft. De combinatie die Blauw Wit dezen middag in het veld bracht kon geen aanspraak maken op derde klas voetbal, daarvoor hadden de meesten nog niet voldoende routine. En toch vlotte het in de eerste helft heel goed; de gang zat er spoedig in en schoten van Pors en Fijma Jr. gingen juist naast. Hillinen was sterker en ook veel beter dan Tonegido, dat echter tegen den sterken wind moest optornen. Op vrij ge lukkige wijze namen de bezoekers de leiding, toen v. d. Jagt een vrij onschuldige bal liet loo- pen, maar juist binnen de paal het leder in doel rolde, 0—1. Spoedig hierop maakte Wil- lemse met een goed geplaatsten kopbal gelijk en Hillinen buit de veldmeerderheid nogmaals uit als Freeke Jr. na een schermutseling den bal hoog in het net laat verdwijnen, 2—1. Evenals tegen D.S.O. zakte Hillinen in de tweede helft ook nu weer geweldig af. Tonegido maakt ge lijk na een misverstand tusschen back en doel- verdediger, 2—2. Verder dan de backs brengt de Hillinen-voorhoede, die nu al heel erg zwak speelt, het niet. De Voorburgers nemen nu het spel in handen en de winnende goal kan niet uitblijven. Een hooge voorzet van den rechts buiten wordt door den linksbinnen hard inge schoten (23). Wel doet Hillinen nog eenige pogingen om gelijk te maken, maar faalt daarbij volkomen, daar het schieten zoo slecht is, dat succes bij voorbaat als uitgesloten beschouwd moet worden. Ook Tonegido maakte geen grootschen in druk en een verdeeling der punten was voor beide zwakke ploegen wel het be6te resultaat geweest. PRINSESSEGRACHT 13 •S-G R A V E H H A G E Zondag werd in de tweede ronde om den K.N. V.B.-beker gespeeld de wedstrijd V.S.V.Mad- joe. Eerst na 25 minuten wist de veel ster kere V.S.V.-voorhoede het eerste doelpunt te maken. De Amsterdammers konden er niet veel aanvallen tegenover stellen. Geleidelijk steeg de stand tot 50, zoodat Madjoe geslagen uit den strijd kwam. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een trainings-peletonrit. Alhoewel een tiental ren ners deelnamen aan den openingswedstrijd te Halfweg, was de deelname nog vrij groot. De afstand, die gereden werd voor de A-pe- letons, bedroeg 55 K.M. C-peletons en de Juni oren reden 35 K.M. Als eerste startte het peleton bestaande uit: Klinkenberg, C. Siebeling, B. de Vries, Kort hals, Been en C. de Veer, die ook den snelsten tijd maakte: 1 uur 29 min. 10 min. later startte: Gruyters, Claassen, Buys, Schrama en van Sprundel, die een tijd maakte van 1 uur 31 min. C. Klasse: Rusman, Donkersloot en Jouby in 1 uur 4 min. Junioren: Van Rooden, D'Haene, Jaspers en Nagelhout in 1 uur 8 min. Beverwijk is eervol den bekerdood gestorven. Beverwijk is het eerst gevaarlijk, doch Sparta beantwoordt dezen aanval. Het spel is ongeveer 20 minuten oud, als Sparta door zijn linksbuiten de leiding neemt, 0—1. Hierna is Beverwijk ge regeld in den aanval, doch verder dan eenige hoekschoppen en een schot dat juist langs de verkeerde kant van de paal gaat, brengt men het niet. Na de rust is Beverwijk weer direct aanval lend en ware keeper Pil bij Sparta niet in top vorm geweest, de uitslag zou zeker in het voor deel van Beverwijk zijn gekomen. Op meester lijke wijze redt hij eenige malen, maar ook Hoo- gewerff in het Wijkerdoel toont zijn talenten en het was wel jammer dat hij in de tweede helft door een misverstand no. 2 in zijn doel moest zien belanden. De Wijkers geven niet op, steeds bestoken zij het Sparta-doel, maar buitenspel doet hun aanvallen stranden. Niet ontmoedigd strijden zij verder; uit een corner ontstaat een penalty, die door aanvoerder Maenhout wordt ingeschoten, 12. De tijd is te kort om den achterstand nog in te halen, maar toch moet Sparta de achter hoede versterkdn om het behaalde succes te be houden. Bijna 300 deelnemers en deelneemsters heb ben deelgenomen aan den eersten van de serie bloembollenmarschen, die St. Christophorus te Hillegom organiseert. Een dergelijk aantal was niet verwacht en daardoor waren het startgebouw en de plaats van de rust wat klein. Gelukkig liet de spor tiviteit van de aanwezigen niets te wenschen bver. Het parcours was met zorg uitgezet, zoodat werkelijk van de bloeiende velden genoten werd en de wandelaars weinig last hadden van het drukke verkeer. Na afloop van den marsch sprak de voorzit ter nog een hartelijk woordje terwijl de heer Koevoets namens den DHAK het komende programma besprak. De prijzen wórden uitgereikt na den derden marsch op 8 Mei. Afdeeling dames: Wilskracht sport, A'óam, 79 p.; Cito, A'dam, 75 p.; DVS, A'dam, 69 p.; Docos, Leiden, 68 p.; SVU, A'dam, 65 p. Afdeeling heeren A: DVV, A'dam, 79 p.; Tempo, Haarlem, 69 p.; DVS, A'dam, 63 p.; Docbs, Leiden, 58 p. en Tippelaars, Assendelft, 58 p. Afdeeling heeren B: Sportief, Haarlem, 69 p.; ODI, Den Haag, 63 p.; TAK, IJmuiden, 60 p.; OGT, Voorburg, 60 pj Trekkers, Boskoop, 59 p.; VDZ, A'dam, 68 p.; Christophoren, A'dam, 54 p. en de Tippelaars, A'dam, 49 p. De vólgende marsch is op Zondag 24 April. Ook voor hen die den eersten marsch niet heb ben meegeloopen, bestaat nog gelegenheid om in te schrijven bij den heer J. v. d. Hoorn, Meerstraat 56, Hillegom. Gebouw St. Bavo: „Haarlems Zanggenot", 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Comité „Winterhulp", 8 uur. Hoofdwacht Groote Markt: Tentoonstelling „Haarlem en de Haarlemmers", 25 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Kunstzaal Reeker: Exposities 105 uur. Rembrandt-theater: „Het getrouwde school meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „Lachend door het leven", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „San Francisco", 2:30, 7 eil 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 uur; Rechtsk. Bureau, 8 uur; Gec. Kleermakers, 8 uur. Frans Hals-museum: Expositie 105 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Hoofdwacht: Gr. Markt, Expositie 25 uur. Gem. Concertgebouw: Sluitingsavond cursus sen voor de schoolvrije jeugd, kwart over 8. Rembrandt-theater: „Het getrouwde school meisje", 220, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „Lachend door het leven", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „San Francisco", 2.30, 7 Kt 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Uitslagen der wedstrijden op 10 April: Keep Fit, Den HaagOlympia, Leiden A 03 Wilskracht II, Amsterdam—Wilskracht L Amsterdam B 21. Wilskracht I, AmsterdamHurry up I, Over- veen A 06. In café „Meta" aan de Barteljorisstraat werd Zondag het tournooi vervolgd met 2 partijen. v. Leeuwarden speelde tegen Lammes (Zaan dam) een uitstekende partij. Laatstgenoemde raakte tegen het einde ver achter. Het resultaat werd als vólgt; F. v. Leeuwarden G. Lammes pnt. brt. h.s. gem. 350 25 100 14.— 210 25 48 8.40 De Vondel-man Schmidt maakte met Lam mes korte metten. Na fraaie series van 124 en 137 beëindigde Schmidt deze ontmoeting reeds in de 17e beurt; dus spelend tnet ruim 20 moyenne. Lammes bracht het tot 151! De uitslag is: G. Lammes Ph. Schmidt pnt. brt. h.s. 151 350 17 17 33 137 gem. 8.88 20.53 Voor Donderdag 14 April zijn vastgesteld: G. BeekhofG. Lammes. G. Beekhof—W. Damman. De 8e partij tusschen Landau en Spielmann zal a.s. Dinsdagavond in het clubgebouw van de Heemsteedsche Schaakclub Hotel Restaurant „Boekenrode" gespeeld worden. Aanvang 7.30 uur, waarbij Landau met wit zal spelen. Voor de tweede maal in successie is het de schaakvereeniging „De Rochade" mogen geluk ken, beslag te leggen op het kampioenschap der derde klasse van den N.H.S.B., na een span nende eindspurt met „Het Oosten." De eerste tientallen van beide vereenigingen behaalden een gelijk aantal wedstrijdpunten, doch de bordpunten van „de Rochade" gaven den door slag. Binnenkort staan dus weer de promotiewed strijden voor de deur, misschien dat het succes grooter is dan het vorig jaar, toen de Rochade in het sterke Aalsmeer zijn meerdere moest er kennen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2