'•:i Éllijhi Laatste Nieuws OUDIADVOCAAT «SSssakg- RECLAMEDAGEN EIGEN HULP De jubileerende kathedraal Nieuwe trambus Haarlem, 14 April -FRANKEN 11 ?#ft" Aan den voet der pilaren Lord Perth bij Mussolini Kort en volledig DONDERDAG 14 APRIL 1938 Welkom bezoek ZILVEREN JUBILEUM VAN „JUFFROUW" SMITS Als onderwijzeres der Canisiusschool feven». Van onze rechtbank Mislukte inbraak Gestolen geld verbrast Verzet tegen de politie Twee jongemannen pleegden inbraken in Haarlem Geld verbrand! Plotselinge wending Rijwieldieven Vrienden bestolen ®aüt!?ortenaar maakte nu en dan f iets fes met andere mannen, die hij dan, als H. K. H. PRINSES JULIANA FRANS HALS THEATER VERBETERING VERSPRONCK- WEG BURGERLIJKE STAND Pilaren en gewelven van het priesterkoor der kathedraal F aillissementen Programma Radio-Centrale Enkele versieringen De nieuwe aanwinst van de Brockway-Maatschappij Brockway vervoerde in 1937 niet minder dan 1.900.000 passagiers Jongste product een sieraad (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Zaterdag wordt de Britsch-Ita- liaansche overeenkomst onderteekend Bouw Hoofdbureau van politie opgedragen eest VAN VeAScAa NEDERLANDSCHE eieren AGENDA Bioscopen IS April Bioscopen Haarlem en de Haarlemmers Van 15 tot en met Woensdag 20 April THEE Onze Goalpara melange extra van 1.50 tot 1.30 p. p. BUSGROENTEN 65 ct Haarlem: Zijlstraat 56, Telefoon 11488 Heemstede: Raadhuisstraat 54, Telefoon 28052 STAD De Vereenigde Staten zijn van groot belang v°or den afzet van bloembollen uit Nederland. ®6n welwillende houding van de Regeering te Washington beteekent meer invoer uit Neder- lahd; strenge bepalingen of hooge invoerrech- 'en in Amerika doen direct hun weerslag ge- Voelen in de Bollenstreek. Eenige jaren geleden werd in Amerika druk tepraat over de kans die er was, dat met de bloembollen ook plantenziekten in Amerika 2ouden kunnen worden ingevoerd, en o.m. was daarvan zelfs een embargo op Nederlandsche barcisbollen het gevolg. Professor van Slogteren is toen zelf naar Amerika gegaan om daar te vertellen welke Voorzorgsmaatregelen in ons land worden ge- bonien om den uitvoer van zieke bollen tegen te gaan en heeft daar ook wel succes gehad, boch thans vertoeven in ons land, naar wij booren, de directeur der afdeeling entomologie 611 plantenquarantaine van het departement Van landbouw te Washington, dr. Lee A. Strong. de heeren Sasscer en Steiner, twee zijner afdeelingschefs, om hier ter plaatse zelf een °nderzoek in te stellen. Dat is inderdaad welkom bezoek. De volgende week zal in den Haag een con ferentie plaats hebben tusschen Amerikaan se en Nederlandsche deskundigen om de kwestie van invoer van narcisbollen te behan gen. Wij verwachten niet, dat nu binnen zeer kor- feh tijd alle moeilijkheden zullen zijn opgelost, •baar de gevolgde methode is wel de juiste. Beter is het met elkaar te gaan praten dan e'kaar op een afstand te bekogelen met balen Papieren rapporten. De Nederlandsche kwee kers hebben niets te verbergen, want nergens fer wereld is het wetenschappelijk plantenon- berzoek waarschijnlijk zoo ver gevorderd als bfer en nergens wordt zooveel gedaan aan de Practische toepassing van de wetenschappelijke vibdingen als in Holland. kien schrijft ons: Morgen, 15 April,, jubileert mej. G. M. Smits, "bderwijzeres aan de St. Canisiusschcol, Lin- fehotenstraat. Was 't niet toevallig vacantie en wel op Goeden Vrijdag dan zou de dag van b't zilveren jubileum een feestdag zijn voor de jjbaarneparochie, maar nu geldt: „uitgesteld" is le' „afgtesteld". 25 jaar werken in eenzelfde branche vraagt feb oogenblik „halt!" tot herdenken, 25 jaar vvkzaam als onderwijzeres, bijne al dien tijd aan e St. Canisiusschool met capaciteiten en groote ®röiensten van juffr. Smits, vraagt een extra "feilt!" Wat de jubilaresse beteekent voor de school ^eten honderden vaders en moeders uit de Paarneparochie, van nu en vroeger, die hun feinen boy van even zes voor 't eerst naar de ^Brootg school" brachten, om onder bekwame en r^gzame leiding van juffr. Smits ingewijd te °''den in de geheimen van het „groote school- Deen bezorgdheid of onrust ooit onder den drom ab moeders, die op 1 Sept. hun lieveling'en met febgde en met meer dan gewone waardeering j ah juffr. Smits toevertrouwden, die met groote jfefde en offervaardigheid de moeilijke taak ®e£t om vaak in overvolle klas bij al die kleine _eUters van uiteenloopende karakters en aanleg fundeering te leggen voor verdere verstande- Jke en godsdienstige ontwikkeling, v Dat dit 't moeilijkste en meest verantwoorde- ,lke werk in school is, mag ieder weten. Dat dit 'J iuffr. Smits in zeer goede handen is, is alge- een bekend. Zeker is dit ook bekend en wordt 3 in hooge mate g'ewaardeerd bij de collega's, 3 op deze beproefde fundeering hebben voort kouwen. ®b als er aan de school een prettige geest van fderlinge samenwerking bestaat, zoo bevorder- Jk voor goed onderwijs, dan is daar de vriende- Jke en collegiale houding van de jubilaresse ze- b biet vreemd aan. v De dag van morgen leent zich niet voor feest- je°''Gn, maar velen zullen dit sympathieke jubi- (jkbi niet zonder hun hartelijke gelukwenschen ®b voorbijgaan. Moge zij nog vele jaren vruchtbaar werkzaam j» tot heil van de talrijke Canisiusjeugd, tot van de Spaameparochie. ze onderweg gingen uitrusten, tersluiks van hun portemonnaie bestal. Bovendien had hij een fleschje room weggenomen van een melkwagen, die even onbeheerd stond. Een jaar gevangenis straf werd tegen hem geëischt. De rechtbank veroordeelde hem conform den eisch. Dezelfde Santpoortenaar had met een Haar lemmer op 27 Augustus afgesproken ergens in het Kleverpark in te breken. Zijn kameraad, de Haarlemmer, heeft toen geprobeerd met een valschen sleutel te komen in een perceel in de Santpoorterstraat, waarvan de bewoners even afwezig waren. De poging mislukte, omdat de deur ook nojj met een Lipsslot gesloten was en bovendien werden de mannen op heeterdaad betrapt door een toevallig passeerend recher cheur van politie. De Haarlemmer is al veel meer veroordeeld en hoorde nu opnieuw an derhalf jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. Hij werd conform den eisch veroordeeld. a Dp den Nationalen Feestdag is in een café de Krocht ruzie ontstaan tusschen een sto- fels en een ëlazenwasscher. Een agent kwam y schenbeide -en arresteerde den stoker, die üy verzette. Onverwachts gaf de glazenwas- te den agent toen een glap. (>1de mannen ontkenden. De stoker beweer- v dat er een verwisseling met zijn broer in 0 sPel was en de glazenwasscher zei, dat hij (jnn agent juist als bondgenoot" had beschouwd ken dus zeker geen klap zou gegeven heb- De eisch tegen den stoker was twee maan man' 3en den glazenwasscher een maand ge- VQoeenisstraf. De uitspraak was: vrijspraak tl3 den glazenwasscher en 14 dagen gevange- r&f voor den stoker. Een 20-jarige kantoorbediende heeft op 8 Januari aan de Farkiaan een eigenaardige klimpartij uitgevoerd. Hij klom over niet minder dan zes schuttin gen, waardoor hij kwam aan de achterzijde van een accountantskantoor aan de Parklaan, waar bij hij vroeger in dienst is geweest. Met zijn elle boog heeft hij daar de glasruit van de keuken deur stuk geduwd. In de keuken vond hij een schroevendraaier, waarmede hij verschillende kasten en laden in het kantoor heeft openge broken. Uit een lade heeft hij twee enveloppes met totaal f 90 aan inhoud gestolen. Een geld kistje in de nabijheid liet hij rustig staan! De inbraak scheen hem naar meer te smaken want op 25 Januari heeft hjj een soortgelijke inbraak gepleegd in een koffie- en theehandel aan dé Kromme Elleboog steeg. Weer klom hij over een schutting en vervol gens op den steiger van een in aanbouw zijnd perceel, vanwaar hij een ruit van de personeels- kleedkamer van den koffie- en theehandel kon verbreken. Door deze geveltoeristische manipu laties kwam hij in de zaak, waar hij eveneens alles overhoop haalde. Uit het kasregister in den winkel stal hij f 30 en uit den fooienpot van het personeel f 45. De Officier van Justitie merkte op dat dit wel een zeer verwonderlijke zaak is. Ver dachte komt uit een zeer goed milieu. Zijn ouders zijn zeer fatsoenlijke menschen. De jongeman had werk en een behoorlijk sala ris. Niettemin gaat hij inbreken en slaat meteen stevig door! Het gestolen geld heeft hij met zijn vriend op de meest losbandige manier verbrast en ze wisten eigenlijk niet eens wat ze allemaal met het geld zouden uitvoeren, waarom de vriend er maar een gedeelte van verbrandde! Spreker hoopte dat de jongeman in het Huis van Bewaring genezen is van zijn fantasieën en droomen om "„te leven in grooter stijl", (ten minste den stijl, zooals verdachte dien opvat). Op grond van het reclasseeringsrapport eischte spr. 8 maanden gevangenisstraf, waarvan 6 voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De twee andere maanden worden door het voorarrest als uitgeboet beschouwd. De verdediger, Mr. J. v. d. Hoeven, pleitte voor een voorwaardelijke straf. Daarna stond terecht de vriend, een 19-jarige musicus, die met den kantoorbediende van het gestolen geld goede sier had gemaakt. De kantoorbediende was nu getuige en ver telde tot groote verbazing van de rechtbank dat ze samen de inbraak in het accountantskan toor hebben gepleegd, hoewel hij bij de politie en den rechter-commissaris de geheele schuld op zich genomen had. De musicus ontkende medeplichtig aan de inbraak te zijn. Wel gaf hij toe dat hij 't gestolen geld van den kantoor bediende heeft gekregen. Hij heeft 't in de kap van een fietslantaarn verborgen, een ongewone bewaarplaats voor geld! De president tot den kantoorbediende: Waar om heb je niet meteen aan de politie verteld, dat je samen de inbraken gepleegd hebt? Getuige: We hadden afgesproken dat degene, die het eerst gearresteerd zou worden, de schuld op zich zou nemen. De president vond dit wel een eigenaardig en ongeloofwaardig verhaal. De musicus beweerde, dat hij het gestolen geld heeft aangenomen omdat hij onmogelijk van zijn verdiensten kon rondkomen. De Officier van Justitie verzocht de zaak terug te wijzen naar den rechter-commissaris om een nader onderzoek in te stellen naar de juistheid van de nieuwe getuigeverklaring van den kan toorbediende. Na raadkamer stond de rechtbank dit toe. rechtbank heeft weer eens twee rijwiel- St6 ®n te berechten gehad. De een, een Am- Qrig mmer> stal op verschillende tijdstippen ketsen, de ander, een kapper, slechts één, day'" had dit op een geraffineerde manier ge en hoor den eigenaar van de fiets te volgen koScl'Jt vehikel te stelen toen de eigenaar een hl, tVe^hen gevangenisstraf tegen zich eischen en tet io maanden gevangenisstraf veroor- feep he kapper, tegen wien de eisch 8 maan- V°Qrw eVangenisstraf was, waarvan 5 maanden e'sch aardel«k, kreeg een straf conform den inging. De Amsterdammer hoorde 8 WEER IN HET OPENBARE LEVEN TERUG Dat iedereen verlangend is onze Prinses terug te zien na de geboorte van Prinses Beatrix be hoeft wel geen betoog. Bij gelegenheid van het concours hippique te „Houtrust" werden van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana filmopnamen gemaakt. De beste weergaven daarvan worden vertoond in het Paaschprogramma van het IN HET VOORPROGRAMMA: H. M. DE KONINGIN EN H. K. H. PRINSES JULIANA BIJ HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOUTRUST B. en W. stellen voor ter verbetering van den verkeerstoestand Verspronckweg Kenaupark van den Staat der Nederlanden een voorschot te aanvaarden van ten hoogste 147.500. Het voorschot wordt verstrekt tegen een ren tevoet van 4 pet. 'sjaars. Ondertrouwd: T. Kuné en P. J. van Deelen; J. Eckhard en W. Bijster; G. H. Wille en D. M. E. Mathot; P. Groenendaal en J. J. Keizer; H. J. Kalshoven en G. J. C. Burk; J. H. Schuur en A. Gerritsen; J. M. Christiaans en C. C. Glas; J. H. Franken en C. Bogaard; J. J. C. Duuren- tijdt en M. Melcher; P. de Vries en A. Helmus. Getrouwd: A. J. v. Hees en E. Ruijzenaars; P. A. Hinze en B. v. d. Haak; A. M. P. Hörchner en W. Radsma; J. v. Haagen en M. W. Stalling; G. J. de Heus en G. Jacobs; W. C. G. H. Keeg- stra en S. Veenhof; J. Scheffer en A. M. Dors man. Geboren: M. J. ElderingPeschl, zoon; J. A. WaltersWaasdorp, zoon; G. Warmerdam Post, zoon; G. N. A. J. de Boerde Hosson, d. Overleden: J. Boekhof f, 31 jaar, Kleverlaan; J. W. v. DijkBroekman, 62 jaar, Oranjeboom straat; B. H., 10 maanden, zoon van J. H. Jan sen, Barendsestraat; J. N., 15 maanden, zoon v. G. H. Hoogers, Leidschestraat. miU - 3: ;r 3 t-ï* --h .«>-* ij 3 ii De rechtbank te Haarlem heeft op Dinsdag 12- April failliet verklaard: Maria Datema, pensionhoudster, wonende te Haarlem, Jordensstraat 2. Curator mr. A. Beets te Haarlem. W. H. Servaas, groentehandelaar, wonende te Zaandam, Noorderkerkstraat 7, zaak drijvende te Kook aan de Zaan, Zuid Einde 44 e. Curator mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaandam. H. van Hooff, zonder beroep, wonende te Heemskerk, Oosterstreng 126. Curator mr. H. J. M. Tonino te Haarlem. De weduwe Willem KoningAlberdina Hil- berdink, bedrijfsleidster Glazenwasscherij, wo nende te Beverwijk, Oosterwijkstraat 31. Cura tor mr. A. Beets te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissementen is mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van H. C. Kreike, veekoop man, wonende te Aalsmeer-Oost, Oosteinder- weg 318. Curator mr. J. G. Bettink te Haarlem. VRIJDAG 15 APRIL Progr. 1: Hilversum 2. Progr. 2: Hilversum 1. Frogr. 3: 8.00 Keulen; 12.20 Ned. Brussel; 1.20 Keulen; 2.20 Diversen; 3.20 Keulen; 5.20 Ned. Brussel; 6.50 Keulen; 8.20 Weenen of diversen; 9.20 Ned. Brussel; 10.20 Parijs Radio. Prcgr.' 4: 8.00 Ned. Brussel; 8.20 Diversen; 9.20 Droitwich; 11.50 N-sd. Brussel; 3.20 London Regional; 4.20 Droitwich; 9.25 Pauze; 9.35 Keulen; Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen; 7.00 Eigen gra- mofoonplaten-concert: 1. Fragm. uit Aïda; 2. The merry wives of Windsor; 3. Bruidskoor uit Lohengrin; 4. Zigeuner Baron; 5. Don Pas- quale; 6. Das Dreimaderlhaus; 7. Fliegende Hollander; 8. Ouv. Die Fledermaus; 9. Cavalle- ria Rusticana; 8.0012.00 Diversen. i De mensch, die door den hoofdingang de kathedraal betreedt voelt zich nietig in deze grootsche ruimte. Een lange rij pilaren, zware kolommen, die de gewelven dragen. Er zijn er 16 in totaal. Zij stellen voor die ledematen van Christus, die in de H. Schrift fundamenten der Kerk worden genoemd: de apostelen. De vier opvallend massale die den koepel schragen, zijn gewijd aan de vier evangelisten Mattheus, Joannes, Lucas en Marcus, de vier in het pries terkoor verzinnebeelden de meest bevoorrechte leerlingen Paulus, Jacobus, Andreas en Petrus, de steenrots, waarop Christus Zijn kerk grond vestte. Heel hoog, meer dan tien meter, hetgeen de normale hoogte van een huis is, gaan de pilaren over in de bogen, die het dak stutten. Een prachtig lijnenspel, waarop het veelal ge kleurde licht warm en met trots zijn stralen kan laten schijnen. Het interieur van de kathedraal is groot en grootsch, doch niet te gToot. Men wordt getrof fen door deze overweldigende ruimte, maar men waant zich er niet verloren. Er is een welda dige rust, een gewijde stilte. Men heeft bewon dering voor den schepper van dit schoons, den ontwerper der prachtige boogvormen. De pilaren, de apostelen, zij dragen de kerk nu nog slechts 40 jaar. Wie zal over 400 jaar hun kracht en hun massalen omvang bewonderen? Het gebouw is er voorbestemd om eeuwen te trotseeren. En nu wij zoo staan in het zachte licht, dat alleen het priesterkoor wat in scheme ring zet, in het licht, dat door de vele boog vensters vrijelijk naar binnenvalt en het gele steen een gouden schijnsel verleent, denken wij onwillekeurig' aan de geslachten, die na ons dit kerkgebouw zuilen vullen met hun aanwezig heid, met hun zang en stil gebed. Zullen het onze nazaten zijn, die knielen zullen op de plaats, nu aan ons toebedeeld? Zullen de drempels dan, over zoovele eeuwen, uitgesleten zijn door de ontelbare voeten, die hen hebben betreden? En welke kunstenaars zullen de leege nissen vullen met heiligen-beelden. bui 5S Vanmorgen hebben wij een proefrit ge maakt met den eersten van de 10 nieuwe autobussen, die de Haarlemsche Brockway Maatschappij volgens eisch van de conces sie in bedrijf moest brengen. En na alle strubbelingen, die zich rondom de komst van dit materiaal hebben voorgedaan, moe ten we erkennen, dat deze allernieuwste aanwinst een sieraad is in het stadsverkeer. De directeur der Maatschappij, de heer M. v. d. Wall, gaf ons allereerst eenige frappante bij zonderheden over het vervoer per Brockway. In 1937 werd totaal door de 11 autobussen 1 millioen kilometer afgelegd. Het aantal pas sagiers bedroeg totaal 1.900.000, of 400 tot 450 per bus per dag. Daar de Maatschappij de volkrijkste deelen van Haarlem met het centrum verbindt, werd reeds langen tijd uitgezien naar een type auto bus, dat veel passagiers zou kunnen bevatten en toch door de nauwe straten behoorlijk zou kunnen manoeuvreeren. De grootste van de thans rijdende bussen heeft 20 zitplaatsen en 8 staanplaatsen. De nieuwe bussen bieden 24 ruime zitplaatsen en 12 staanplaatsen. Men heeft wel eens opgemerkt, dat staan plaatsen in autobussen verboden zijn, daarom is het goed er op te wijzen, dat dit voor het interlocaal verkeer juist is, maar voor het lo caal verkeer niet opgaat. De heer v. d. Wall vertelde ons hoe dit nieuwe type na veel studie en veel overleg met den Rijkskeuringsdienst tot stand is gekomen. In de stad rijdt ook een z.g. Twin-coach, te herken nen door haar gelijkheid aan den voor- en den achterkant. Deze bus heeft echter niet voldoen de vervoerscapaciteit. De nieuwe tram-bussen hebben een Büssing-N.A.G.-motor, gefabriceerd in Duitschland; de carrosserie is gemaakt bij de firma verheul in Waddinxveen; het glas komt uit België; de bekleeding van de stoelen uit Amerika; andere onderdeelen uit Engeland, Tschecho-Slowakije etc. De Dieselmotor is in gebouwd. De heer v. d. Wall heeft echter de overkap ping van den motor dusdanig met geluiddem pend materiaal gefabriceerd, dat het dreunen in het interieur tot een minimum beperkt is. De Rijkskeuringsdienst stelt tegenwoordig zeer zware eischen: een noodluik in het dak, een z.g. noodraam, dat door het overhalen van een handle onmiddellijk naar buiten in stukken valt, etc. Men stapt in deze trambussen voorin en in het midden uit, de chaufeur bedient de op luchtdruk sluitende deuren. De ventilatie en verwarming zijn uitstekend. De directeur der Brockway-mij. deelde ons ten slotte nog mede, dat over drie maanden alle tien bussen van het type, dat bij zijn eerste ritten reeds zooveel bekijks en bewondering on dervond, in roulatie zullen zijn. In Waddinx veen is het werk zoo ingedeeld, dat om de twee weken een roode bus naar Haarlem kan afrij den. Het zijn vragen in de toekomst bij deze jeug dige kathedraal, zooals het vragen in het ver leden zijn als wij een 14-eeuwsche bisschops kerk betreden. De 14e-eeuwer heeft zich bij het bezoeken van een nieuwe en een oude kathedraal misschien ook zulke vragen gesteld. En de menschheid over honderden jaren zal dat ook doen. Zoo zullen kerken en kathedralen tot op den laatsten dag den roem van God blijven verkondigen. Wandelen wij thans langs den Noordelijken zijbeuk naar het parochie-altaar. De pilaren, waarop de overkoepeling van het middenschip rust zijn niet rijk versierd, doch zij zijn er niet minder schoon om. Op gelijken afstand van elkaar zijn er banden van geglazuurde terra cotta-tegels, die de horizontale lijnen van het gebouw duidelijk doen spreken. Links liggen de kapellen, ieder tien meter lang en vijf meter breed. Zij krijgen een eenigszins afgesloten ge heel door een granieten steunpilaar met vier schachten. Wij passeeren het Noorder-transept met zijn 5 prachtige glas-in-lood ramen, en bestijgen de vier treden van den kooromgang. Rechts zien wij het schitterend uitgevoerde koorhek, dat rijk bewerkt werd met gestyleerde myrrhe- boomen, wierookplanten en onyx-slakjes. De bloemen der wierookplanten zijn ook nog van practisch nut; zij dienen als omlijsting van dè gloeilampen, die het priesterkoor verlichten. De bladeren van de wierookplant vormen den deur knop, onyxslakjes de scharnieren. Ook de preekstoel met zijn twee opgangen werd rijkelijk versierd met gestyleerde mostaardplantjes. Dit zijn slechts enkele din gen uit het interieur, die naast den machtigen bouw, den bezoeker treffen. Er is nog zooveel meer te bewonderen, zoowel in de groote hoofd vormen, als in de détails in altaarversieringen, in glas-en-lood ramen, enz. Men speure zelf. ROME, 14 April. (Stefani.) In het Pa lazzo Venezia heeft Mussolini in tegenwoor digheid van den minister van Buitenland- sche Zaken, graaf Ciano, den Britschen am bassadeur Lord Perth ontvangen, met wien hij een onderhoud had, dat de afsluiting van de Britsch-Italiaansche onderhandelin gen beteekende. De Duce las vervolgens de opgestelde teksten door. Zaterdagmiddag zal de overeenkomst in het Palazzo Chigi wor den onderteekend. B. en W. van Amsterdam hebben heden op gedragen aan de Aannemers Mij. „Noordhol land" te Heemskerk den betonbouw van het Hoofdbureau van Politie te Amsterdam, voor een som van ƒ273.000. msweggi Gebouw St. Bavo: Fed. Gr. en Fr. Handela ren, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg: Exposities 10 5 uur. Kunstzaal De Bois, Kruisweg: Expositie 95 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Hoofdwacht, Gr. Markt: Expositie 25 uur. Rembrandt-theater: „Het getrouwde school meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „Lachend door het Leven", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „San Francisco", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Haarl. Gem. Koor, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Kunetzaal Reeker, Wagenweg: Exposities 105 uur. Kunstzaal De Bois, Kruisweg: Expositie, 95 uur. Hoofdwacht Gr. Markt: Expositie, 25 uur. Frans Halsmuseum: Expositie, 105 uur. Rembrandt-theater: „Concert in Tyrol", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac, 115 uur; „Heidi", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Een stad op stelten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Wethouder v. d. Wall is a.s. Vrijdag verhin derd zijn gewone spreekuur te houden. De beide Paaschdagen zal het Ensemble Bou- ber in den Stadsschouwburg te Haarlem twee populaire voorstellingen geven van het zoo be kende succesvolle stuk „De Jantjes" van Her man Heyermans. Liedjes van Louis Davids en Marie Moiris. Optreden van Aaf Bouber, Beppy Boda, Rini Blaaser, Lena Kamper, Riek Kloppenburg, Harry Boda, Herman Bouber, Tony Folleta, Piet Urban, Heddie Bouber, Teddy Goeth, e.a. Regie: Herman Bouber. len Paaschdag 2000ste voorstelling. Bij de gisteren gehouden muziekexamens van de „Jury international des études musicales" te Brussel slaagde voor cello (solospel) onze stadgenoot de heer W. Roosdorp, leerling van het Haarlems Muziek-Instituut, dir. Nico Hoo- gerwerf. De heer ^Roosdorp, die leerling van den heer Rafaël Lanes is, behaalde zijn diploma met lof en de hoogste onderscheiding der jury. Architect J. A. van Asdonk heeft aan de N.V. Bouwbedrijf Gebrs. Schiphorst als tweede inschrijfster opgedragen den verbouw van de school aan den Lage Duin en Daalscheweg. Voor de tentoonstelling „Haarlem en de Haarlemmers", die momenteel in „De Hoofd wacht", het gebouwtje op den hoek van de Smedestraat en de Groote Markt, wordt ge houden, bestaat zeer veel belangstelling. En dat was wel te verwachten bij deze expositie, die door den bekenden Haarlemschen kunst schilder G. Kerkhof werd ingericht en boven dien gratis toegankelijk is. Zij blijft tot en met Zaterdag as. geopend van 25 uur des middags. 4 Eigen Hulp Standaard koffie (goud merk) KOFFIE van 75 voor 65 ct. p. pond Eigen Hulp Standaard koffie zilvermerk van 60 voor 50 ct. p. pond Onze heerlijke volvette Goudsche Kaas KAAS per pond 3245 ct. Een fijne belegen Edammer Kaas, per stuk 0.95 1 L. Blik Rijsdoperwtjes 1 L. Blik Rijsdoperwtjes middel fijn 35 ct. 1 L. Blik Spercieboontjes 19 ct. Rijst met zilvervlies in linden baaltjes inh. 2% kg. van 75 v. 65 ct. 1 Liter flesch prima Vermouth 0.90 1 Kilo doo.s fijne Bonbons voor .120

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5