VROOM DPEESMANN MTSEMA Baby op zijn mooist STAD Fctorfa water Overhemden Haarlem, 15 April SITTERS van derKAR Kort en volledig *&C. VAN WEERT NERFBOON KOFFIE PASCHEN m VRIJDAG 15 APRIL 1938 pi°ima i\i°emenbi°ooa ickH<?i°end(2 Paasclotaaideo jn over Uw glas! een Een Keip-bril heefteen onzichtbare afscheiding tusschen lees-en afstanddeel. Het jubileum der Kathedraal Voorloopig programma der feestelijke viering Examen godsdienstdiploma A BURGERLIJKE STAND Het fijnste voor de Baby THANS ANEGANG 46 Uw Wim W01*111 HEERENMODEMAGAZIJN ANEGANG 27 Zuigelingenzorg De vereeniging controleerde in 1987 bijna de helft van het aantal geboren kinderen Hoofdagent v. d. Hoorn gaat heen Programma Radio-Centrale Bloemenpracht in eigen stad Bollenvelden bij de Houtvaart T.B.C.-sterfgevallen Cijfer in 1937 iets ongunstiger DE KATH. VERKENNERS EERSTE PLECHTIGE H. MIS PATER VOORVELT Installatie burgemeester E. A. M. A. Steger Nieuwe bussen, geen vervoerregeling OM VIJFTIG CENT.... Een timmerman en een houten hamer Merkwaardig ongeval ^antaarnpaal viel door winkeldeur (Ingezonden Mededeeling HET ZUUR IN UW MAAG ZOU EEN GAT IN HET VLOERKLEED KUNNEN BRANDEN AGENDA Doelmatige parkeerplaats SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Uw gastvrouw trots! Bioscopen 16 April Bioscopen Oude Groenmarkt gereorganiseerd Drinkt op REIS en THUIS ECHT NATUURLIJK BRONWATER ZORGT VOOR TAMINIAU ELST OVERBETUWE Gebouw St. Bavo: Gewone Zittingen, 4 en 7 uur; Geel-Wit, 6 uur. Stadsschouwburg: „Jeugd zoekt werk", kwart over 8. Kunstzaal Reeker: Exposities 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. GR. HOUTSTRAAT 159. TELEF. 10156. DAT ONTSIERT UW GELAAT KEIP GROOTE HOUTSTR. 137 NAAST LUXOR Het programma ter gelegenheid van de 40- jarige consecratie van de St. Bavo-kathedraal te Haarlem is voorloopig als volgt samenge steld. Zondag 1 Mei plechtige Hoogmis, waarin de oudere jeugd aan Christus haar Credo belijdt. Des middags om half 5 pontificale klokkenwij- ding. Men weet, dat in de mannen- en vrou wentoren een groote bronzen klok zal komen als geschenk van de parochie. Maandag 2 Mei. Plechtige kapittelmis met; Pontificale assistentie. Op de volgende dagen zijn er feestelijke bij eenkomsten in en buiten de kerk. Zondag 8 Mei, feestelijke herdenking van den 40sten verjaardag van de parochie-stich ting. 's Morgens pontificale Hoogmis en 's avonds pontificaal Danklof. Nadere bijzonderheden zal het Comité der feestviering binnenkort bekend maken. Aan de bissch. kweekschool te Beverwijk slaag den voor het examen Godsdienstdiploma A de heeren G. Beentjes, Heemskerk; Th. v. Dijk, Barrewoudswaarder; J. P. Gigengack, Haarlem; G. Kroon, Aerdenhout; H. du Maine, Heemste de; J. den Nijs, Haarlem; C. v. Ray, Hoorn; P. P. Speller, Haarlem; A. P. M. Spierings, Haar lem; A. Wegdam, Hoogwoud; A. v. IJzendoorn, Hoorn. Afgewezen geen. Ondertrouwd; J. N. Veldman en H. H. Mees ter. Geboren: E. Pelvan Dam z.; C. M. West Hovenier d.; J. H. VeltmanWeerman d.; G. C. BoerboomKruijer d. en z.; M. Waleveld Vrugt d. Overleden: P. C. Disco 82 j„ Rijpstraat; H. Michévan Loenen 41 j., Sterreboschstraat. In het Badhuis aan de Postlaan te Heem stede werden in de week van 4t/m. 9 April ge nomen 555 douchebaden en 17 kuipbaden. Aan 45 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdag avond tusschen 5 en 8 uur werd door 103 vol wassenen gebruik gemaakt. Aan de Gemeentelijke Universiteit van Am sterdam slaagden voor het doctoraal examen in de rechtswetenschappen de heeren J. Boeldjjk en H. L. de Vries; aan de Leidsche Universi teit slaagde voor het candidaatsexamen in de wis- en natuurkunde de heer D. Pijl. De heer M. de Braai, de nestor van den Haar- lemschen gemeenteraad, herdacht een dezer dagen het feit, dat hij 35 jaar bestuurslid is van de afdeeling Haarlem van „Patrimonium." Tot lid en onder-voorzitter van de commissie, 'aan welke in 1938 wordt opgedragen het afne men van het examen, vermeld in artikel 12 der Hooger Onderwijswet, is benoemd de heer dr. C. Spoelder, rector van het Gemeentelijk Gymnasium. De R.K. Openbare Leeszaal aan de Nieuwe Gracht zal heden (Goeden Vrijdag), des mid dags en des avonds gesloten zijn. Zaterdag is zij den geheelen dag geopend. „Weldadigheid naar Vermogen", Sophiastr. 2d. Een herinnering aan ons schoone werk, Is voor u steeds de aandacht waard, Vergeet toch, meerbedeelden, werkelijk niet, Dat elke kleinigheid u die gelegenheid biedt. Postgiro 212793 Telefoon 12255 De verbouw van de school der Bloemendaal- sche Schoolvereeniging te Bloemendaal is op gedragen aan het Bouwbedrijf Gebr. Schiphorst te Haarlem onder directie van den architect J. A. van Asdonk. De burgemeester van Haarlem brengt ter openbare kennis, dat de minister van Econo mische Zaken heeft bepaald, dat de jacht op korhanen met uitzondering voor de provinciën Friesland en Drenthe geopend zal zijn op 21, 22 en 23 April 1938. Donderdagavond 21 April a.s. houdt Dr. An ton v. Duinkerken een voordracht voor de K.J.m.V. „St. Augustinus" in het café-restau rant Gebr. Brinkmann. Door „Kindervoeding" werden in de week van 4/4 tot 9/4 1938 verstrekt 6141 porties warm eten, n.l. in lokaal; Eemstraat. 1125; Byzantiumstraat 747; Over- tonstraat 1456; Zoetestraat 1225; Kamperstraat 824; Buitengew. Onderw. 594; Voorm. Spaarn- dam 180. i 27 April a.s. hoopt het echtpaar Paapten Bosch, alhier, den dag te herdenken, waarop het voor 45 jaar in den echt wesd verbonden. Donderdag 14 April vond de Jaarlijksche Al- gemeene Ledenvergadering van de Haarlemsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose plaats in het Consultatie-bureau. Het jaarverslag en de rekening en verant woording werden goedgekeurd. Als bestuurslid werden herkozen de dames: mevr. A. Del Baere-Jiskoot en mej. C. Heerkens Tliijssen en de heeren P. Ozinga, arts en dr. J. Roorda, arts. De R.K. Openbare Leeszaal aan de Nieuwe Gracht is hedenavond gesloten. Morgen, Paasch- zaterdag, zal zij den geheelen dag voor het pu bliek geopend zijn. Voor den schouwburgavond ter gelegenheid van het zilveren jubileum van den R.K. Vrou wenbond, afdeeling Haarlem, kan men nog plaatsen bespreken tot Dinsdagmorgen twaalf uur. Men weet, dat het feest Donderdag 21 April kerkelijk en wereldlijk gevierd wordt. Men zie verder de advertentie. B. en W. van Haarlem brengen nog eens ter openbare kennis de verplichtingen, die bestaan voor aanmelding en aangifte voor het bevol kingsregister, Voor persoonlijke aanmelding en mondelijke aangifte bestaat gelegenheid op werkdagen van 9 tot en met 2 uur, des Zaterdags tot en met 1 uur in het pand Zijlstraat 70. Aan het jaarverslag 1937 van de Vereeniging „Zuigelingenzorg" te Haarlem is het volgende ontleend: Het jaar 1937 is voor „Zuigelingenzorg" in menig opzicht een veelbewogen jaar geweest. Den 16en April toch ontviel ons geheel on verwacht onze secretaris, de heer E. S. Frank, kinderarts te dezer stede, die sedert de oprich ting in 1909 met al zijn energie aan het welzijn van „Zuigelingenzorg" had medegewerkt. Nadat onder zijn leiding het eerste bureau in de So- phiastraat tot grooten bloei was gebracht, trok hij zich in 1922 uit het eigenlijke medische werk terug en bleef hij zich vergenoegen met de functie van secretaris, terwijl hij in zijn, daar naast geschapen, functie van directeur, er was inmiddels een tweede bureau in het Noor den der stad bijgekomen contact met den medischen staf bleef houden. Onder zijn directoraat kwam reeds in 1925 een derde bureau in de Amsterdamsche buurt tot stand en ontstond de toestand, zooals wij dien thans nog kennen. Ook was de overbren ging van het centrale bureau naar het Gebouw van den Geneeskundigen Dienst aan de Nieuwe Gracht voor het grootste deel nog door den heer Frank voorbereid, al mocht hij de opening ervan niet meer beleven. Het bestuur, is thans als volgt samengesteld' dr. L. C. Kersbergen, le voorzitter; dr. A. A. G. Land, 2e voorzitter; dr. Tj. Halbertsma, le se cretaris-directeur, Hazepaterslaan 7, hoek Dreef; mej. P. Bienfait, le penningmeesteresse, Statenbolwerk 32; mevr. J. M. G. Koning-Hoek, 2e secretaresse; mej. C. A. M. Heshuysen, 2e penningmeesteresse; dr. J. G. Hoge; mevr. E. A. J. Scheltema-Conradi; J. H. van Beers, arts. De verhuizing van het centrale bureau in de Jacobijnenstraat, naar het Gebouw van den Geneeskundigen Dienst aan de Nieuwe Gracht vond in de laatste dagen van 1937 plaats. Se dertdien functionneert het nieuwe bureau al daar tot ieder's tevredenheid. Dat 1937 voor Zuigelingenzorg een goed jaar is geweest, moge uit de volgende cijfers omtrent het bezoek blijken. Weliswaar liep een enkel bureau achteruit (wat waarschijnlijk aan de slechte behuizing is toe te schrijven); de an dere bureaux toonden een belangrijke stijging, zoodat het totale bezoek weer hooger werd dan vorig jaar. Aantal nieuw ingeschreven kinderen: Jacobij nenstraat (later N. Gracht) 388 (vorig jaar 361); Mr. Gerlingstraat 469 (vorig jaar 455); Haarlemmerliedestraat 183 (vorig jaar 214). Totaal 1040 (vorig jaar 1030). Bij de beoordeeling van dit cijfer 1040 voor de nieuw ingeschreven kinderen diene men te bedenken, dat dit aantal niet in het oneindige voor uitbreiding vatbaar is. Er wordt nu een maal slechts een beperkt aantal kinderen in Haarlem geboren en ook vallen deze kinderen slechts voor „Zuigelingenzorg" in de termen, voorzoover de ouders Ziekenfondsleden of stad- patiënten zijn. Als wij dus hier vermelden, dat er in Groot-Haarlem in het afgeloopen jaar 2236 kinderen in de geboorteregisters werden ingeschreven (waarvan wij er dus 1040 contro leerden) kunnen wij tevreden zijn, tenminste voor dit jaar! Van deze 1040 nieuwgeborenen waren er af komstig uit Haarlem 1029, uit Bloemendaal 4, uit Aerdenhout 2, uit Spaarndam 4 en uit Haar- lemmerliede 1. Onze opzet, om de kinderen zoo vroeg moge lijk onder controle te krijgen, is meestal gelukt. Het aantal huisbezoeken, door de huisbezoek sters mej. F. Keus en Zr. C. Serné afgelegd, was ongeveer even groot als het vorige jaar en bedroeg 8111 (8134). Zij volbrachten hun taak met opgewektheid, evenals mej. C. Wagenaar, die wederom een goede hulp bij het wegen bleek te zjjn. Het totale aantal der bezoeken op de bureaux schommelde vrij sterk: Jacobijnenstraat (later N. Gracht) 4876 (4705); Mr. Gerlingstraat 6141 (6700); Haarlemmerliedestraat 2614 (2586), To taal 13631 (13991). Eén Moeder-cursus, welke door 30 moeders werd bezocht, werd dit jaar door dr. A. Dekker- Jonker gegeven. Het aantal donateurs bedroeg 12 (11), het aantal leden 109 (116); het aantal begunstigers 26 (27). De inkomsten der bureaux waren dit jaar in de Jacobijnenstraat f 739.37, in de Mr. Gerlingstraat f 1075.85 en in de Haarlemmer liedestraat f 378.opleverende een totaal van f 2193.22 tegen f 2312.10 in het vorige jaar; een niet onbelangrijke daling dus. Het stichtingsfonds onderging dit jaar een stijging door een gift van f 590.58 namens de ge liquideerde Vereeniging van Kraambescherming door Kraamverzekering te Haarlem. De hoofdagent van politie, M. S. van der Hoorn, zal den dienst met pensioen verlaten. Met ingang van 17 April is hem eervol ontslag verleend. Hij kwam in Haarlem als agent op 1 Juni 1908, was vele jaren in dienst bij de recherche en werd op 1 September 1924 bevorderd tot hoofdagent. Wij wenschen dezen bekenden politieman nog vele jaren welverdiende rust. Zaterdag 16 April Programma 1: Hilversum 2. Programma 2: Hilversum 1. Programma 3: Keulen 8.00, Parijs Radio 9-50, Deutschlandsender 11.05, Keulen 11.20, Ned. Brussel 12.20, Keulen 12.35, Fransch Brussel 2.35, Keulen 3.20, Parijs Radio 5.20, Fransch Brussel 5.35, Keulen 6.20, Boedapest 9.20, Keu len 9.55. Programma 4: Ned. Brussel 8.00, Diversen 8.20, London Regional 9.20, Droitwich 11.05, London Regional 1.50, Droitwich 2.35, Diversen 11.20. Programma 5: 8.00 tot 7.00 Diversen, 7.00 Eigen gram.platenconcert: Verzoekprogramma, 8.00—12,00 Diversen. Voor den Haarlemmer, die zich niet de moei te wil of kan getroosten, een tocht door de bol lenstreek bij Lisse of Noordwijk te maken, be staat gelegenheid om zich in de naaste omge ving der stad te vermeien in de geuren en kleu ren der bloeiende bollenvelden. Het volgende tochtje kunnen wij warm aanbevelen: men gaat met bus C 2 der N.Z.H. van station of Gr. Markt naar het eindpunt Ramplaan en wan- délt vandaar langs Marcelisvaart en Houtvaart, waar men midden in het „beloofde land" is. Daar kan men zooals ieder jaar rustig en vrij door de velden dwalen. Bovendien, en deze combinatie bestaat niet eens in de bollenstreek, komen hier de bloeiende vruchtenboomen de pracht van de hyacinten en tulpen verhoogen. Blijkens mededeeling van het Consultatie-Bu reau zijn in 1937 44 inwoners overleden aan longtuberculose, 8 aan hersentuberculose en 6 aan andere vormen van t.b.c. Het sterftecijfer door deze ziekte steeg derhalve van 3.78 in 1936, tot 4.32 in 1937. Verontrustend is deze toename niet, omdat 1936 een zeer gunstig jaar was en 1937 o.a. nog beneden 1935 ligt. De sterfte aan tuberculose per 10.000 der ge middelde bevolking bedroeg in 1926 nog 10.6, daalde daarna jaar op jaar en bedroeg in 1931 6.5. Sindsdien schommelt het percentage tus schen 314 en 4%. De St. Janstroep, gevormd door de Kath. Verkennersleiders en ass. leiders v. h. district Haarlem, komt bijeen hedenavond 8.30 uur in het hoofdkwartier van den St. Bavotroep aan de Timorstraat. Naast een bespreking over de St. Jorisviering komt op het programma voor een inleiding over de natuur en een Instructie door den heer H. Goris over lichamelijke opvoeding in de ver kennerstraining. Deze bijeenkomst is de inzet van het Zomer- program en alle leiders worden weer precies om half negen verwacht. Op Tweeden Paaschdag des morgens om 9 uur zal de weleerw. pater Gebhard Voorvelt O.F.M zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de pa rochiekerk van O. L. Vrouwe van Zeven Smar ten en den H. Bavo te Haarlem-Noord. De neomist houdt dien dag van 2 tot half 4 receptie ten huize van zijn ouders, Rijksstraat weg 149. De installatie van den nieuwen burgemeester van Oirschot, den heer E. A. M. A. Steger zal plaats hebben op Dinsdag 26 April a.s. des namiddags om half 3. Toen wij er in December op wezen, dat de directie van de Haarlemsche Brockway Bus Maatschappij tegenover het gemeentebestuur Van Haarlem in gebreke was, daar zij niet vol kan had aan de concessievoorwaarden om vóór 1 December 10 nieuwe autobussen in be- ®ryf te stellen konden wij niet veronderstellen, öat het nog vier en een halve maand zou du- tetl vóórdat de eerste nieuwe bus een proefrit f:0or de stad zou doen. In vijf maanden tijd hjn wel vijftig nieuwe bussen te maken en het Wettigt de veronderstelling dat onze aanspo- ting heel hard noodig was om de directie aan haar verplichtingen en beloften te herinneren. Thans heeft ook de N.Z.H.T.M. nieuwe bussen gebruik genomen. Mit het feit, dat dergelijke verbeteringen als liet ware door de publieke opinie afgedwongen boeten worden, blijkt wel hoe totaal onvol doende de toestand in Haarlem is. Uit eigen Initiatief, uit liefde voor het bedrijf wordt d°or de directies niets gedaan. Met Haarlemsche publiek is daarvan de dupe. Met de nieuwe bussen alleen zijn wij er dus liet. De toestand is en blijft onvoldoende. On tdoende is het feit, dat er in een kleine stad sls Haarlem twee elkaar beconcurreerenae tatschappijen zijn; onvoldoende is, dat de hartjes van de eene maatschappij niet geldig ?1Jb op de bussen van de andere; onvoldoende dat er geen behoorlijke verbinding is tus sen verschillende wijken van de stad; onvol doende is, dat in Haarlem de wethouder, die lBeei* speciaal het toezicht heeft over de ver voerregeling zelf een volbloed voorstander is van ^-iheentelijke exploitatie en het dus niet zoo erS schijnt te vinden als het particulier initia- hier faalt. Met is daarom te hopen, dat van hoogerhand, d®t Gedeputeerde Staten aan deze zaak einde lik eens hun aandacht wijden. Het is voor Maarlem allerminst wenschelijk, dat het zoo hjft duren. houten hamer is een nuttig instrument. //a-t zou een voorzitter van een vergadering Roeten beginnen als hij geen hamer had om de ootuien met een tik vast te stellen of nieuwe ostuursledgn te installeeren alweer met een tik .J1 bijeenkomsten met hamertikken te openen v te sluiten? Stratenmakers leggen de steenen gift een houten hamer en timmerlieden hebben tlt gereedschap noodig om spijkers met koppen l" slaan. Een 24-jarige timmerman uit Haarlem ®eft op een Februaridag er een anderen kop 'ee beslagen, n.l. het hoofd van een collega. En vel om zegge vijftig cent! De timmerman had 0°0r zjjn collega met Nieuwjaar een karweitje jbgeknapt, waarvoor hij nog twee kwartjes aan °n moest ontvangen. Begrijpelijk dat hij ai'op niet tot een volgend Nieuwjaar wilde a®hten. En daarom kwam hij in Februari bij Jb schuldenaar met het verzoek om het loon- "v'ant nu eens te voldoen. Maar zijn collega geen geld of geen zin om te betalen en de bi n kregen hoogloopende ruzie, waar- (jJ ®en houten hamer als trait d'union dienst tJ, Van timmerlieden kan men verwachten „"f ze raak slaan en zoo bekwam dan ook de «slagene een bloedende wond, die door dok- 'shanden verbonden moest worden. De politie- v6°hter zag nu twee timmerlieden voor zich ^'schijnen, een in het verdachtenbankje, de ty1(5er voor het getuigenhekje. De verdachte be- J|®rde dat hij den hamer had gehanteerd uit ''verdediging, omdat hij door zijn collega „be- u eigd" werd, hetgeen deze op zijn beurt ont- (j.bbe. Er werd toen de knecht als ooggetuige groepen, maar die had juist op het psycho- t kjsche moment net niets gezien, zoodat de /"ter niet veel opschoot. vj°°r den Officier van Justitie zat het geval Ij.' raadsels. Hij begreep niet dat een fatsoen en Pafroon geen vijftig cent aan loon betaalt u evenmin dat men om die reden met een V bten hamer gaat slaan. Het is een heel ge- Ij arljjk wapen en de Officier had er nog lugu- t),'e herinneringen aan van iemand, die zijn Oeder er mee doodsloeg en thans in Leeuwar- V 2it' tj,. erd. mocht dan recht hebben op 50 ct„ maar tJ had niet 't recht om deswege met 'n hamer v slaan. En dus vroeg de Officier 7 dagen ge- jhSenisstraf. e verdediger, mr. Tonino, kende den verd. I-®en keurigen, zeer oppassenden en hardwer- bhden jongeman, voor wien 50 ct. een groot g hrag is. zijn collega had hem tot het uiterste gracht. Had hij niet geroepen: je kan op je Ij b Wachten tot je een ons weegt? En wes- ty. ye de verd. een kerel is van een flink ge- (v cht, beteekende de uitroep zooiets van: kom hm teruS met St. Juttemis of als Paschen en c(e eren op één dag vallen! Om een en an- verzocht spr. clementie. V- e rechter legde f25.— boete op aan den lachte, die voortaan wel beter zal uitkijken ar°P hjj met een houten hamer slaat! tie<h'Sterenmorgen om twaalven kwamen op Lev 110611 van de Kritzingerstraat en de dr. «het traat een vrachtauto en een bestelauto alkaar in botsing. De vrachtauto reed het trottoir op en kwam tot staan tegen een lantaarnpaal, die door den schok afknapte en door de geopende deur van een op den hoek gevestigden winkel viel. In de deurpost stond een 12-jarig meisje, dat, toen zij den vrachtauto op zich af zag komen, de vlucht nam. Daardoor wist zij den lantaarn paal bijna te ontloopen. Hij raakte nog even haar linkerbeen, hetgeen een onderhuidsche bloeduitstofting ten gevolge had. De aanrijding ontstond doordat de bestelauto geen voorrang verleende. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Personeel van het Gasbedrijf, dat toevallig passeerde, sloot den gastoevoer van den gebro ken lantaarnpaal af. Wanneer Uw spijsverte ring U pijn bezorgt, ligt de oorzaak hiervan meestal in een teveel aan zuur in Uw maag. Weet U, dat dit zuur zoo krachtig is, dat het een gat zou kunnen bran den in een dik pluche vloer kleed? Dit is bewezen door scheikundigen. Zij druppel den wat zoutzuur (wat de zelfde samenstelling heeft als maagzuur) op een kar- Origineele foto oan een pg(; en dit ZUUr brandde Jo"dm::glLre' hierin inderdaad een gat van pl.m. 15 c.M. Indien dit reeds het geval is met een vloerkleed, zult U zich kunnen voorstellen, welke uitwerking dit zuur heeft op Uw maag. Bevrijdt U zelf van dit zuur door na den maaltijd of steeds wanneer U pijn voelt Digestif Rennie pastilles te ne men. Rennie is een pastille, die gemakkelijk m den mond oplost, zich dan met het speeksel ver mengt en daardoor een onmiddellijke uitwerking heeft. Het bevat bestanddeelen, die het zuur absorbeeren en neutraliseeren en andere be standdeelen, die de spijsvertering krachtig be vorderen en zoodoende voorkomen dat zich we der overtollig zuur vormt. Digestif Rennie pas tilles zijn zeer smakelijk en dan ook bijzonder prettig te ïemen. Indien Uw spijsvertering U pijn bezorgt of wanneer Uw maag is aangetast door overtollig zuur koop dan dadelijk een pak Digestif Ren nie Pastilles. Digestif Rennie Pastilles zijn ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogis ten a. f 0.40 per pakje en f 1.25 per groot pak. IJMUIDEN, 15 April. (Versche visch). Tarbot 1.701.50, tong 1.601.12, heilbot 1.551.20 per kg.; griet 3919, kleine schol 208.50. schar 10 3.60, tongschar 3121, kleinmiddelschelvisch 24. kleine schelvisch 21.5012.50. kleine gul 8.50, wijting 94.60, makreel 6.705.50 per 50 kg.; kabeljauw 6826 per 125 kg.; vleet 1.06, leng 1.15 per stuk. IJMUIDEN, 15 April. Trawler: En Avant IJm. 8, 360 manden 2770. Loggers met versche visch K.W. 132, ƒ430; K.W. 44, ƒ600. WATERSTANDEN TE IJMUIDEN 20 April 6.13 2.00 6.36 2.13 21 April 6.52 2.36 7.21 2.52 22 April 7.44 321 820 - 3.44 Gebouw St. Bavo: Haarl. Gem. Koor, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Kunstzaal Reeker, Wagenweg: Exposities 10—5 uur. Kunstzaal De Bois, Kruisweg: Expositie, 95 uur. Hoofdwacht Gr. Markt: Expositie, 25 uur, Frans Halsmuseum: Expositie, 105 uur. Rembrandt-theater: „Concert in Tyrol", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac, 115 uur; „Heidi", 7 en 9.15 uur. Euxor-theater: „Een stad op stelten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Die is u toch reel waard. En vooral met feestdagen! Uw gasten zullen verrast opkijken als U hen zoo'n heerlijk kopje versch gebrande schenkt (32 ct per nond) Voor Uw na middag-thee kunnen-a wij U onze GOUDPUNT MELANGE (30 ct. p. ons) speciaal aanbeve len! De voldane ge zichten van Uw gasten zullen U doen stralen van trots! Renbrandt-theater: „Concert in Tyrol", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „Heidi", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Een stad op stelten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Vandaag is de reorganisatie van de Oude Groenmarkt voltooid Men herinnert zich, dat de gemeenteraad een crediet van f 4000 heeft toegestaan om van de Oude Groenmarkt een autoparkeerplaats te maken. Door de verande ring van de Groote Markt kwam er te weinig ruimte voor parkeerende auto's, zoodat naar een nieuwe parkeerplaats moest worden omgezien De Oude Groenmarkt is daarvoor thans doel matig ingericht. Het trottoir langs de huizen kant is versmald en langs de St. Bavokerk is eveneens een smal trottoir gekomen. De oude rijweg werd met betere klinkers bestraat (even als de Spekstraat) en op een breedte van 6 M. gebracht. Wat er verder van het plein overbleef werd bestraat met roode steenen en vormt de eigenlijke parkeerplaats, die door telkens een rij steenen van lichtere kleur aan te brengen tusschen de roode, zonder kunstmatige middelen werd verdeeld in ruimten voor iederen parkee- renden auto afzonderlijk. Een practische op lossing Bij het Klokhuisplein is de parkeerplaats af gescheiden door een smal trottoirtje. Door een en ander is de Oude Groenmarkt er wel op voor uitgegaan, al is de oude romantiek, die het vroe gere, ongeordende, zandige plaveisel gaf, wel wat verloren gegaan! V ZONDER VOORUITBETALING IS MARNOEN GRATIS VERZ TEGEN DIEFSTAL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5