Laatste Nieuws Waar de filmband rolt j Zoekt gij betrouwbaar i Personeel? Plaats dan een „Omroeper" j voor 80.000 gezinnen De Ver. Staten komen niet ZATERDAG 16 APRIL 1938 HET CONSULTATIE-BUREAU De t.b.c.-bestrijding in onze stad W oningtoestand WANDELSPORT Jan Passtoors DAMMEN DAMCLUB HAARLEM Clubkampioenschap 1937-'38 Persoonlijke kampioenschappen van Haarlem en omstreken DE HOCKEY BATAVIERENPLOEG SAMENGESTELD Voor het Paasch-hockeytournooi te 's Gravenhage BILJARTEN Tournooi zilveren fruitmand Drama onder water Duiker omgekomen, doordat lijnen en luchtslang onklaar geraakt waren Onze boternoteering boven de Deensche Noteeringsbord te Leeu warden vlagt Hotelgast uit raam doodgevallen Tragisch ongeval hedenmorgen op het Damrak Britsch-Italiaansche overeenkomst Voldoening getoond in de Italiaansche bladen Amerika brengt goud in omloop Dr. DETERDING EN Dr. DIJT Er bestaan geen betrekkingen meer tusschen hen MARKTNIEUWS Ned.-Indië speelt in de wereldkam pioenschappen tegen Hongarije Op Zondag 5 Juni te Reims? De kwestie-Suriname PALACE-BIOSKOOP „Heidi" FRANS HALSTHEATER „Honderd mannen en een meisje geprolongeerd ten "beeldje uit de nieuwe Shirley Temple -film der 20th Century-Fox film „Heidi", naar den bekenden roman van Johanna Spyri (Cinema Palace). REMBRANDT-THEATER Het eerste optreden van Grete Keller in Haarlem en Konzert in Tirol met de Wiener Sanger- knaben Een stad op stelten" met Laurel en Hardy (Luxor-theater), Palace Filmac LUXOR-THEATER Stan Laurel en Oliver Hardy siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT STAD Uit het jaarverslag van den directeur van het Consultatiebureau der t.b.c.-bestrijding te Haarlem ontleenen wij: Het aantal personen, in het consultatiebu reau onderzocht, bedroeg 3851 (3241) terwijl 6102 (5572) consulten werden verstrekt. Voor de eerste maal werden ingeschreven 1035 (776) personen. Hiervan waren niet lijdende aan tuberculose 676 (465) personen, terwijl de diagnose „tuber culose" nog twijfelachtig bleef bij 184 (173) personen. In totaal waren op 1 Januari 1938 op het consultatiebureau bekend 867 (797) lijders aan tuberculose in een of anderen vorm, en wel 420 (383) lijders aan open longtuberculose 31,3 (29.0) per 10.000 der gemiddelde bevolking, 334 (316) lijders aan een gesloten vorm van longtuberculose, 24,9 (24,0) per 10.000 der ge middelde bevolking en 113 (98) lijders aan chirurgische tuberculose, 8,4 (7,4) per 10.000 der gemiddelde bevolking. Het aantal bekende lijders aan open long tuberculose blijft zeer groot. Na afschrijving der overledenen, der vertrokkenen en van hen in wier sputum de laatste jaren geen tuber kelbacillen meer werden aangetoond en wier longaandoening bij klinisch en Röntgenolo- gisch onderzoek den indruk maakte, geheel ge nezen te zijn en die dus niet meer als positieve patiënten werden medegeteld, bedroeg dit aan tal op 1 Januari 1938 420 (3§3). Van alle in 1937 onderzochte patiënten aan long-tuberculose behoorden 25,5 (27.2 tot stadium I, 59,5 (58,7%) tot stadium II en 15 (14,1 tot stadium III. Sputumonderzoek geschiedde 768 (616) maal. In 129 gevallen werden tuberkelbacillen ont dekt. Met de toepassing der vaccinatie van zuige lingen volgens Calmette-Guérin werd voortge gaan. In totaal zijn door tusschenkomSt van ons consultatie-bureau thans 99 79) kinderen ge vaccineerd. Op 1 Januari 1938 hadden huisbezoek 1223 (1177) gezinnen met 2260 (2141) ingeschreven personen. Het aantal afgelegde bezoeken bedroeg 13.759 (14.673). De woningtoestand van de gezinnen, waarin op 1 Januari 1938 huisbezoek werd gedaan, was goed in 797 (758) gezinnen, voldoende in 334 (347) gezinnen, onvoldoende in 85 (66) gezinnen. Bij deze beoordeeling werd niet al leen gelet op den toestand der woning zelf, doch ook op de samenstelling van het gezin dat haar bewoonde. In Brederodeduin werden totaal verpleegd 165 (180) patiënten met 16004 (17249) ver- pleegdagen, waarvan 13906 (16194) ten laste der vereeniging, 2098 (1055) voor rekening van anderen. De gemiddelde bezetting over het geheele jaar was in het nachtverblijf 97 (84 in het dagverblijf 26 (56 en in het kinder nachtverblijf 106 (103 Bij dit jaarverslag moeten onze gedachten een oogenblik vertoeven bij het heengaan van een der oudere leden van het Bestuur, Dr. E. S. Frank. Sedert zijne verkiezing in 1923 heeft de Ver eeniging geprofiteerd van zijne gefundeerde adviezen op het gebied der tuberculose-be- strijding bij het kind. De herinnering aan zijn scherp omlijnde persoonlijkheid zal bij ons in eere blijven. Opnieuw kwamen in den loop van het jaar bouwplannen ter sprake, nu om te voorzien in den bouw van een nieuw consultatie-bu reau. De onderhandelingen over terrein en fi- nantiën zijn nog aan den gang; naar wij ho pen zal de verslaggever over 1938 kunnen ge wagen van de opening van een nieuw bureau. In 1937 werd de 10de jaarlijksche verloting gehouden, zij bracht ruim 10.000,op. De Emmabloem-collecte bracht 2986, 3857,op, de Lighal-uitvoering 1019,57 1020,91). Het aantal donateurs, leden en begunstigers der Vereeniging bedroeg 3036 (3457), dat van het Lighalfonds 729 (796). Na Zondag jX met een groep van 30 perso nen deelgenomen te hebben aan den wandel tocht van 30 K.M. van Sp. ver. Landsdrukkerij te Den Haag, welke allen volbrachten, houdt deze vereeniging 2en Paaschdag haar jaarlijk- schen bollenmarsch. De inschrijvingen hiervoor zijn bevredigend. Er hebben momenteel 14 ver- eenigingen ingeschreven, waaronder uit Does burg, Maarssen, Den Haag, Amsterdam en eem- ge vereenigingen uit den omtrek van Haarlem, terwijl er een groep van 8 Franschen zal deel nemen. Verder individueelen uit het geheele land. De start zal plaats hebben van 1011 uur van gebouw Olympia. Om 3 uur worden de eerste groepen terug verwacht. Er bestaat alsnog gelegenheid tot inschrij ving tot aan den start of bij het secretariaat Zijlstraat 81 zw. Op den jongsten clubavond van de Damclub Haarlem werden voor de wedstrijden om het clubkampioenschap een aantal partijen ge speeld, waarvan de resultaten luiden: Hoofdklasse: G. P. Roet remise met F. Mollema. Dikkeboom remise met Th. van Wamel. Th. van Wamel remise met P. van Wamel. C. Dikkeboom wint van H. A. van Abs. H. A. van Abs remise met Th. van Wamel. J. J. P. Kraaijer wint van J. Hartel. F. Mollema wint van P. van Wamel. Tweede klasse: L. P. Huges verliest van B. Gabriël. R. Groos wint van J. H. Burghout. Dinsdagavond as. zal in „Het Hof" van Hol land" te Haarlem de vierde ronde aanvangen van de wedstrijden om de persoonlijke kam pioenschappen van Haarlem en Omstreken (te vens voor wedstrijden om de persoonlijke kam pioenschappen van Noord-Holland). Het pro gramma voor deze ronde luidt voor de hoofd klasse als volgt: A. de JongP. G. van Engelen; Joh. Fabel J. B. Sluiter Jr.; P. J. van DartelenJ. Poppen; J. W. van DartelenJ. J. van Kesteren; W. van Pelt is vrij. WIELRIJDERS ziet ons Serie rijwiel, remnaaf, jasbesch. HUISMOEDERS denkt om licht- lampen tot 200 kaars 19, 29, 50 ct. Theo Rozenbeek, Schagchelstr666666 De samenstelling van de Batavieren-ploeg, welke aan het Paasch-tournooi te 's-Graven- hage deelneemt, is thans geheel bekend. Het elftal bestaat uit: Fesevur (SCHC) (vroeger Deventer), C. van der Hagen (Hilversum), A. W. Tresling (Breda), Groenendijk (Amsterdam), J. D. Tresling (Groningen), Sparenberg (Hil versum), J. van der Hagen (Hilversum), van den Houten (Togo), de Roos (BMHC), Schmeink (BMHC) en Schook (Hilversum). Donderdagavond werd bij de voortzetting van dit tournooi weer fraai en sterk spel te zien gegeven. Beekhof herstelde zich en speelde tegen Lammes een uitstekende match. De Zaandam mer verloor als volgt: J. Lammes G. Beekhof pnt. brt. 152 17 350 17 h.s. 33 64 gem. 8.94 20.58 In de tweede match spande het geducht. Beurtelings namen Damman en Beekhof de lei ding. Met 3 caramboles verschil veroverde Damman tenslotte 2 kostbare punten. Het resultaat werd: W. Damman G. Beekhof pnt. brt. 350 21 347 21 h.s. gem. 84 16.61 58 16.52 De wedstrijden worden Donderdag 21 April in café Metz aan de Barteljorisstraat voortgezet met de volgende partijen: 7.30 uur W. Damman—Ph. Schmidt. 9.30 uur F. v. Leeuwarden—Ph. Schmidt. (Berichten reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag) Op de Westerschelde onder de gemeente Hontenisse is een ernstig ongeluk gebeurd, waardoor een lid van de bekende duikersfamilie Sperling, de 32-jarige duiker C. Sperling uit Maassluis, tijdens bergingswerk om het leven is gekomen. Sperling was in dienst van Tak's Bergings bedrijf te Rotterdam, welke firma belast was met de opruiming van het in den nacht van 28 op 29 December 1937 op de Westerschelde vergane Joego-Slavische .stoomschip „Srdj". Van het werkschip der bergingsonderneming is Sperling Donderdagmiddag omstreeks drie uur afgedaald om zijn werk te verrichten aan het ruim elf meter onder het wateroppervlak liggende wrak. Korten tijd later gaf hij nog seinen, totdat op een gegeven oogenblik de op varenden van het werkschip tot hun grooten schrik bemerkten, dat de lijn, waarmede de duiker met het werkschip verbonden was en waarmee hij kon worden opgehaald en mee behulp waarvan signalen worden gegeven, er gens onder water vastzat, evenals de lucht slang, waarmee van het werkschip af lucht in de duikerkap wordt gepompt. Aangezien het afdalen in het water van de Westerschelde slechts mogelijk is, als er door het keerende getij stil water is en er op het moment, toen men tot de noodlottige ontdekking kwam, reejis weer een sterke stroom stond, was het onmo gelijk een anderen duiker te doen afdalen om Sperling te helpen. Eerst Donderdagavond tegen half tien, toen het tij dit weer toeliet, kon een andere duiker naar beneden gaan. Het bleek, dat lijn en lucht slang onklaar waren geraakt, doordat zij aan het wrak van het Joego-Slavische schip waren blijven vastzitten. Sperling had blijkbaar onder water gemerkt dat de luchtslang ergens vastzat en heeft waar schijnlijk in de veronderstelling verkeerd, dat dit met de lijn niet het geval was. Hij heeft althans, om zich te bevrijden, de iuchtslang met het mes, dat elke duiker bij de hand heeft, doorgesneden, vermoedelijk in de hoop, dat men hem dan snel naar boven kon trekken. Hij heeft echter niet geweten dat ook de lijr, vastzat, zoodat zijn signalen boven niet gemerkt werden en men daar onwetend was van het drama, dat zich elf meter onder den waterspie gel afspeelde. Door de doorgesneden luchtslang is het water in de duikerkap van Sperling ge drongen en deze is in zijn duikercostuum ver dronken. Toen tegen half tien het lijk aan boord van het werkschip was gebracht, heeft dit koers gezet naar Hansweert, vanwaar het heden naar Rotterdam is overgebracht en ter beschikking van de familie is gesteld. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. In verband met de hoogere noteering te Lon den van Hollandsche boter boven die der Deen sche, prijkte Vrijdagmorgen de rood-wit-blauwe vlag aan het bord der commissienoteering in het beursgebouw te Leeuwarden. Een zeer tragisch ongeval heeft zich Vrijdag morgen om elf uur afgespeeld op het Damrak te Amsterdam. In 'n groot hotel was een vrouwelijke logeer gast van naar schatting zestig jaar binnen ge komen en had zich naar haar kamer, gelegen op de derde verdieping, begeven. Even later is deze vrouw vermoedelijk uit het raam of van het balcon gevallen, hetgeen niet kon worden vastgesteld. Het slachtoffer kwam op straat terecht, waar zij dood werd opgenomen. De Geneeskundige Dienst vervoerde het stoffelijk overschot naar het Binnengast huis. De tragische gebeurtenis veroorzaakte op dit drukke verkeerspunt begrijpelijk groote verkeers stremming. ROME, 14 April. (Stefani) De Italiaansche bladen maken op de eerste pagina en met groote opschriften melding van de voltooiing der Britsch-Italiaansche onderhandelingen en de aanstaande onderteekening der overeen komst. De „Tribuna" schrijft, dat het accoord oprechte voldoening zal wekken, niet alleen in Italië en Engeland, maar bij alle volken, die den vrede willen en belang hebben bij het even wicht in de wereld. Het maakt een einde aan een tijdvak van spanning, incidenten en wrij ving, dat het gevaar voor internationale ver warring in zich droeg. WASHINGTON, 15 April (Reuter) Het de partement van Financiën der V.S. maakt be kend, dat in overeenstemming met de aanbe veling van president Roosevelt, de geheele niet- actieve goudvoorraad zal werden in omloop ge bracht. Er werd reeds eerder verklaard, dat dit goud zal worden aangewend voor de betaling van in de naaste toekomst vervallende in goud te be talen wissels. „De Waag" deelt het volgende mede: In de meeste bladen zijn mededeelingen ver schenen over de oprichting eener nieuwe fas cistische partij door de heeren mr. Duys, ds. Van Duyl en dr. Dijt. Ook de naam van dr. Deterding is in verband met dien van dr. Dijt genoemd. Wij kunnen uit de beste bron ver zekeren, dat er tusschen dr. Deterding en dr. Dijt geen betrekkingen meer bestaan en dat dr. Deterding zich steeds krachtig tegen alle po gingen om nieuwe partijen te vormen, heeft verzet. LEEUWARDEN, 15 April. Buitenl. granen. Gele La Plata maïs disp. 179 boordvrij Leeuwarden, idem 171 boordvrij Rotterdam; Russische gerst disp. 166 boordvrij Leeuwarden, idem 158 boordvrij Rotter dam; Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.50 boordvrij Leeuwarden, idem 8.90 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.90 boordvrij Rotterdam. Stem ming prijshoudend. Gele Amerik. maïs 157 Leeuwarden, idem 150 Rottterdam; Amerik. mixed maïs 157 Leeuwarden, idem 150 Rotterdam; Ame rik. no. 3 gerst 155 Leeuwarden, idem 147, Rot terdam. De arm van eei, fietser Isgeentoo- verstaf: vóór het veranderen van richting moet hij zich ervan over tuigen of de ma noeuvre VEILIG volvoerd zal kun nen worden I (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Naar wij vernemen, is er bij het secre tariaat van de F.I.F.A. te Zuerich van den voetbalbond der Vereenigde Staten telegra fisch bericht ingekomen, dat men van deel neming aan het tornooi om het wereldkam pioenschap afziet en verstek laat gaan in den voorwedstrijd, welken Amerika op 29 Mei as. in het Feijenoordstadion te Rotter dam tegen Nederlandsch-Indië zou spelen. Het directe gevolg van deze afzegging is, dat Nederlandsch-Indië automatisch in het eindtomooi is gekomen en volgens de lo ting op Zondag 5 Juni te Reims tegen Hon garije moet uitkomen. Het behoeft geen verwondering te wekken, da* dit Amerikaansche telegram verbazing in F.A.-kringen en in Frankrijk, 't organiseerend3 land, heeft teweeg gebracht. Dr. I. Schricker, de secretaris van de F.I.F.A., heeft zich °a' middellijk telegrafisch tot den Amerikaanschen Voetbalbond gewend, waarbij een dringend be* roep wordt gedaan om de belofte, aan de we reldkampioenschappen deel te nemen, gestand te doen. Ook de president van de F.I.F.A., de Fransch- man Jules Rimet, heeft een telegram uit A®e" rika ontvangen, waarin van bovenvermeld be sluit mededeeling werd gedaan. In verband met een en ander hebben wij aaB den heer K. J. J. Lotsy gevraagd, hoe hij lid van het bestuur der F.I.F.A, en van be organisatiecomité de situatie ziet. Indien Amerika bij zijn besluit blijft, al dus de heer Lotsy, zal ik alle mogelijke moeite doen om de ontmoeting tusschen Hongarije en Nederlandsch-Indië voor de achtste finale in ons land te laten spelen- De wedstrijd zou dan te Rotterdam p'aat;S vinden op een datum, welke op het oogen blik natuurlijk nog niet kan worden be paald. Omtrent dè moeilijkheden, welke ontsta® zijn ten aanzien van de voorwedstrijden "e groep Centraal Amerika, kon de heer Lotsy °n_ nog mededeelen, dat de Surinaamsche V°eL balbond, die volgens het rapport van F.I.F.A.-vertegenwoordiger Campbell van den deel' r a.r .11, vciuuguutvuuiuigci vaiiijjuuii van neming was uitgesloten, het recht volko®®g aan zijn zijde heeft, hetgeen ook gebleken uit de gewisselde telegrammen. De F.IX- j heeft daarop aan den heer Campbell opd®c gegeven, dat het voortornooi van Cent® f Amerika niet mag worden gehouden zonde Suriname. Indien men bedenkt, dat de VU landen Costa Rica, Salvador, Cuba, Colu®ü en Suriname vóór 1 Mei onder elkaar un® maakt moeten hebben, wie winnaar der is, dan is het duidelijk, dat deze puzzle lang niet opgelost is. roeP 11 oê Deanna Durbin, Leopold Stokowski en Adolphe Menjou in de film „Honderd man en een meisje" (Geprolongeerd Frans Hals-theater) wonderen der aarde". De operateur voert u daarin naar vuurspuwende bergen, kokende bronnen, ontwakende ijsbergen en andere na tuurwonderen „all over the world". Het buitenlandsch nieuws van Fox en Para mount verschilt niet veel, zoodat men in den vervolge beter een selectie kan maken. Het Po lygoon-nieuws brengt o.a. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana op het witte doek. Als verhaal is het niet veelde al zoo dikwijls vertelde geschiedenis van het gestolen kind, dat bij rijke menschen in huis komt, maar steeds blijft verlangen naar zijn vroegere eenvoudige omgeving. Als film geeft „Heidi" aardige tooneeltjes en mooie natuurscènes, maar toch, noch het ver haal, noch de film als zoodanig zouden dunkt ons nog trekken, wanneer het niet een film was, waarin Shirley Temple de hoofdrol vervult. Er treden een heeleboel menschen op in deze film, goede menschen en booze menschen, ge zonde menschen en zieke menschen, rijke men schen en arme menschen, maar hoe goed ver schillende hunner ook zijn in hun rollen, zij allen met elkaar zouden deze film niet tot een succes kunnen maken, wanneer zij niet de mede werking hadden gehad van de kleine Shirley Temple. Zij maakt de film, zij is de film, die zonder haar alle belangrijkheid zou ver liezen. Shirley is weer buitengewoon op dreef en weet als altijd, overal waar ze komt, de zon mee te brengen. Ja, hier geneest ze door haar blijmoedigheid zelfs een lamme en ontmaskert daardoor een heks van een wijfenfin, de inhoud is niet veel, hebben we al gezegd, maar Shirley is des te meer en daarom zal Palace deze week wel niet veel leege stoelen te zien geven tijdens de voorstellingen, die en dat- is in dezen vacantietijd een zeer groot voor deel zelfs door de jongsten mogen gezien worden. Het voorprogramma geeft een korte film: „Avonturen van een cameraman" en nog een tweede „Wereldwonderen", welke laatste ons schitterende beelden in natuurlijke kleuren doet zien van allerlei natuurwonderen in vele lan den der wereld: grotten, geisers, vuurspuwende bergen, enz. Daarnaast natuurlijk de gebruikelijke jour naals. Natuurlijk blijft Honderd mannen en een meisje in het Frans Hals-Theater. Niet zoozeer om de honderd mannen als wel om het meisje: Deanna Durbin, dat zoo schitterend zingen kan.. en zoo frisch speelt en twee mannen: Menjou en Leopold Stokowski, den beroemden dirigent. De honderd mannen dienen als het orkest van Stokowski voor de prachtige muziek, die voor treffelijk in de film verwerkt is, zonder dat er iets opzettelijks aan te pas is behoeven te ko men. Na de vasten mag een vroolijke middag of avond weer op het programma van iedereen staan. Welnu: deze film is daartoe wel uiter mate geschikt. De grappige inhoud, de soms zeer geestige uitwerking en de fijne muziek daartusschen doorgevlochten geven tezamen een film, die ieder kan genieten en waarvan ieder ook ten zeerste zal genieten! In het voorprogramma is ook de fraaie film over Schiphol geprolongeerd. Polygoon heeft aan zijn journaals de weergave van een dag in het leven van een regiment huzaren ge voegd, hetgeen zeer interessant is. We weten niet voor welk deel van dit pro gramma wel de meeste belangstelling zal be staan: voor Grete Keiler of voor de hoofdfilm met de Wiener Sangerknaben. Daarom hebben we het aan het lot overgelaten aan wie wij het eerst aandacht zouden besteden en toen won Grete Keiler. Welnu, we kunnen ons voorstel len, dat zij een wereldreputatie verwierf met haar liedjes. Want de wijze waarop ze die is werkelijk subliem en buitengewoon koeie zoodat we er niet aan twijfelen of de Haarie ers zullen het ten zeerste waardeeren, dat haar thans in persoon kunnen zien opt®a Het begon reeds den eersten avond, dat zü haaldelijk en herhaaldelijk „toegiften" 111 „.g- geven en daarbij liet zij telkens aan de aaI\er- zigen over wat ze wilden hooren. Haar 1 toire is omvangrijk en populair, zoodat het moeilijk was een keuze te doen. De eene sC ^et ger na den anderen volgde dan ook en aan enthousiasme scheen bijna geen einde te men. We mogen dan ook wel constateeren, er heel wat veranderd is, sedert het begin gil de bioscoop. Want dat men thans de eers lflo- meest beroemde krachten van radio en 8®^» phoon persoonlijk in een bioscoop ziet °P p den, is wel een bewijs dat de film-theater een behoefte voorzien; ware zij in den Sen burg opgetreden, het groote publiek zou ei' gespeend gebleven zijn. „sj>eil De hoofdfilm is met de Wiener Sanger®1 en wie de wonder-mooie stemmen van r,, kereltjes kent, zal begrijpen, dat wij thans kelijk niet wisten wat meer te waarde Marlene's leerares, of hen. Bovendien is fe zeer aardig verhaaltje dat om hen heen 8 ^e\i ven is, een verhaaltje waarin de schattige Finkerzeller een hoofdrol speelt. Voeg nog de omgeving, het riante Zeil, dan za begrijpen, dat deze film werkelijk den veeleischende zal voldoen, de Tenslotte nog de kleurenteekenfilm e' „r journaals, onmisbaar in een modern d'' ma, en we mogen gerust constateeren, ^pt een éclatant Paaschprogramma is, dat t>c- jong en oud gretig zal worden bekeken> luisterd en bewonderd. adem moet snakken van het lachen) zijn het gevolg, de onnoozele moet den dikke naar bo ven hfjschen via een ezel en u moet zelf zien wat er dan allemaal gebeurt. U ziet Olly een bolhoed opknabbelen en Stan in een positie waarbij zijn hoofd volledig ronddraait, u ziet.... maar deze dingen laten zich niet vertellen, ze zijn alleen geestig als ge ze meemaakt. Komiekenparade is er deze week in Luxor. Thelma Todd en Patsy Keiler treden op als mi crofoon-heldinnen in een kostelijk hoorspel. Dan is er nog een band die voor de radio wil spelen en den directeur van een Omroep tot een contract dwingt ineen lift, die ze tien verdiepingen heen en weer laat gaan, terwijl ze den eenen schlager na den anderen speelt. En natuurlijk is er interessant binnen- en bui tenlandsch nieuws. Een Paaschprogramma, dat zeer goed is en 100 pCt. vroolijkheid en ont spanning biedt voor menschen van 1 tot 100 jaar. Als étalage- of reclame-poppen gaan leven en aan den zwier gaan, dan blijkt het een vrooilijke boel te worden. In Filmac draait zoo'n comedie, met veel muziek, dans en zang en hu mor. En dus zullen velen dit nummer kunnen waardeeren. Interessant is de intellect-film ,,De Stan en Olly zijn weer in het Luxor-Theater Het begint zoo langzamerhand gewoonte te worden, dat dit dwaze duo in den vacantietijd in onze stad logeert. Ze doen er het publiek een plezier mede, omdat het vooruit weet, dat lachen troef is en de theater-directie, omdat deze van volle zalen verzekerd is. De dikke ge bieder en luiaard en de kleine onnoozele met zijn duizend-en-een malle invallen produceeren echter niet zooveel groote films, dat er iedere vacantie wat nieuws te brengen is. Ongetwij feld zal de reprise van .Ken stad op stelten" velen zelfs voor de tweede maal naar de bios coop lokken zoodat het goed gezien is dit epos der dwaasheid in de Paaschweek te brengen. Stan en Olly beleven hier verschrikkelijke avon turen in dienst der rechtvaardigheid. Ze moe ten een meisje, wier vader ver weg gestorven is. het document met recht op een goudmijn overhandigen. Het waardevolle papier komt echter in verkeerde handen en wanneer ze den truc ontdekken, is niets te veel om het onrecht te herstellen. Midden in den nacht bestormen ze het huis, waar de goudmijn-op-papier moet zijn, geweldige knockpartijen (waarbij ge naar

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4