F I HUDSON MERCEDES BRECH-COKES Drupsteen's Kolenhandel IETS NIEUWS! voor Ontbijt- en Koffietafel r INCASSO-BANK N.V. ED. KIMMAN CO. Historische villa verdwijnt Haarlem, 16 April OTTGERING mei CREDIETEN SAFE-DEPOSIT DE STADHUIS VLEUGEL Kort en volledig RADIO MOORS UHKE'S ROGGEBROODFABRIEK - HAARLEM TERRAPLANE 2CYL. D.K.W. 4 CYL. P STOOM EN stoppen VERVEN persen ZATERDAG 16 APRIL 1938 o°* FUNKE'S GESTOOMD ROGGEBROOD Eens geprobeerd - Altijd begeerd Spaarnwouderstraat 39 - Tel .11062 A. J. Loerakker ziin l«n. Bil Hl geheld in een bijeenkomst, in een comité, 6eh beweging is een waarborg, dat daar niet Set, ^bgramma Radio-Centrale Zondag 17 April kO9-55- Maandag 18 April Dinsdag 19 April KRUISWEG 59 HAARLEM tegen zakelijke of persoonlijke zekér heid. loketten te huur van 5.— en hooger. „112" „6" „8" N.V. Haarl. Rijwiel- en Automob. Mij. Zijlweg 35 - Haarlem - Tel. 11906 Nieuwe regent van Hageveld B. en W. verzoeken het crediet van f 120.000 te verhoogen tot drie en een halve ton Centrale hal voor alle afdeelingen Dr. C. J. Henning benoemd HET PAASCHFEEST En de Spaansche kindertjes N.V. DE „HOUTWERF" Waar de schrijver Busken Huet eens woonde Verbreeding van den Bloemendaalscheweg De bewoner Dc villa Sorghvliet, welke binnenkort aan het verkeer ten offer zal vallen. Op deze plaats leefde eens Busken Hue Telefoon 12157-28504 COMITÉ VAN KATH. ACTIE AGENDA Bioscopen 17 April Bioscopen 18 April Bioscopen 19 April Bioscopen Apotheekdiensten VAN ONZEN WINKELSTAND Speciaalzaak Kok Fruitpaleis ,,'t Centrum" EEN „STAD OP STELTEN" set eb (RONDMODEL) 't ls verrukkelijk, vooral met boter, kaas, jam, etc. - Uw eigen bakker kan het U bezorgen, doch eisch dat men U ook inder daad FUNKE's gestoomd Roggebrood levert STAD Woensdag zal de heer A. J. Loerakker wor- Öetl gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilve- jubileum als hoofdbestuurslid van den K. Landarbeidersbond. Wrakker is een praehtmensch. Zijn karak- is zuiver als goud; zijn offervaardigheid V°°r zijn mede-arbeiders bewonderenswaardig; katholiciteit ongerept. Bovendien is hij be- SaaM met een helder verstand, dat hij goed te gebruiken; heeft hij de kracht nacht dag te werken, de arbeiderszaak vooruit te "elPen en is immer krachtig voor zijn over ging uitgekomen. ®eh jaar of vijftig geleden was het lot van Nederlandsche arbeiders verre van roos- eurig. De meesten .stonden bloot aan een °8hartige behandeling door de patroons; de Widsdagen waren lang en de loOnen laag. zijn mannen als Loerakker geweest, die arin verandering hebben helpen brengen. be beter landarbeiders, hoewel zij er zeker niet aan toe waren dan de andere arbeiders, Pas laat begonnen met zich te organisee- doch zij hebben het geluk gehad direct er de voormannen den heer Loerakker te °8en tellen, waarschijnlijk den beste van de arbeider.sleiders. Zijn verkiezing tot vrij heide van St. Deus Dedit in 1913 is een zeer akkige daad geweest. Het voorstel ondervond al eenige oppositie op die vergadering. Men h0rid de jaarlijks terugkeerende uitgave groot, bst, V6t bijgestelde möet zijn eigen geld opbrengen, °°gde toen de heer Loerakker, door het be ben booten van het aantal leden van den Bond. beer Loerakker heeft zich zijn verkiezing rd getoond. In 1913 bedroeg het aantal le- van St, Deus Dedit nauwelijks duizend; in tweeduizend; in 1919 12000; in 1933 zejfs v thans is het 19.500. De contributies zijn frir. bet aantal vrijgestelden is toegeno- j. 11 maar ook de loonen en de arbeidstoe- aden in het landarbeidersbedrijf zijn ver- 'bd. intrede in de rijen der R. K. Arbeiders- ts een zegen geworden voor geheel ka- u. °ij de leden van zijn bond, maar tevens v y een leider der leiders geworden. Zijn aan- •Vf1*. °bek Nederland. Zijn woord heeft groot ge- Vbt> fv den juisten weg zal worden afgeweken. like matig of aan beslissingen een gevaar- k Weet dien precies aan te geven en voelt te at ^ah zijn tiende jaar af) tot 1913 bloemist- V0 kant zit. Men moet bewondering hebben °f bet feit, dat iemand, die van 1884 (dat bfbeiri V6t uer is geweest het dbor eigen studie zoo beeft weten te brengen. g3^rakker is een goed spreker en vooral een g debater. In een strijd met politieke te st. nders was het immer een lust naar zijn argumenten te luisteren, en met s., blinder bewondering volgt men zijn betoog g^bij afrekent met ontevredenen of vooibari- eet °nber de eigen geloofsgenooten. Ook een k ^'Ük debat ontweek hij nimmer en nooit 1%. bij geofferd aan de mode of de volks- "t ook niet in de dagen, dat communisme s5 ''^ionaal-socialisme hun invloed bij ons de- A Seiden. atltrekkelijk in den heer Loerakker is ook geweest, dat hij niet den indruk maakte ^eeh politieke streber te zijn. Hij werd ge- tg6^b tot lid van den Schotenschen raad, tot Ig^bPder van Schoten, tot lid van den Haar de ahen gemeenteraad, tot lid van de Twee- 5ic a'her, maar door de kracht van zijn ver- Na en hbewel dit voor den eenvoudigen uit Heemstede een groote voldoening ij. yjn geweest, heeft hij van zijn eigen n'daatstelling nimmer veel werk gemaakt. 1>, beer Loerakker is nu 64 jaar. Hij heeft b'Uoening, dat hij geslaagd is in het leven; el- hem gegeven is geweest met succes te ^bpi aan de verbetering van de ellendige bij er®toestanden van vijftig jaar geleden. Hjf het vertrouwen verworven van de t>n- levende arbeiders en heeft zich dat bWen waardig getoond. ^b'amma 1: Hilversum 2. 2: Hilversum 1. 'jabscv,arnma 3: Diversen 8.30 Parijs Radio 8.50 fï0 J? Brussel 10.50 Keulen 11.20 Ned. Brussel -r geulen 12.40 Ned. Brussel 1.35 Radio P. 2'05 Keulen 3-20 Parijs Radio 4.20 6,20 Ned- Brussel 6.50 Parijs Radio 7.50 gaittma 4: Ned. Brussel 8.30 Keulen 9.20 3ja$$6jrUssel 10.20 Droitwich 11.50 Pransch V Br,.1'20 Droitwich 1.40 Londen Regional hi1 7 .bb 'ch 3.50 Londen Regional 4.20 Droit- ^ed- Brussel 9.20 Parijs Radio 10.20. aiUttia 5: 8.30—12.00 Diversen. Programma 1: Hilversum 2. Programma 2: Hilversum 1. Programma 3: Keulen 8.00 Parijs Radio 10.35 Ned. Brussel 12.20 Keulen 1.20 Danmarks Radio 2.20 Deutschlandsender 3.05 Keulen 3.20 Lon den Regional 5.20 Ned. Brussel 6.20 Parijs Ra dio 6.50 Keulen 7.20 Ned. Brussel 9.20 Boeda pest 9.30 Keulen 9.50. Programma 4: Ned. Brussel 8.00 Diversen 8.20 Parijs Radio 8.50 Londen Regional 9.35 Keulen 10.50 Londen Regional 11.20 Droitwich 12.50 Londen Regional 2.20 Droitwich 3.20 Londen regional 3.50 Droitwich 4.20 Londen Regional 8.00 Droitwich 8.20 Londen Regional 10.10 Droit wich 10.30 Danmarks Radio 11.20. Programma 5; 8.0012.00 Diversen. Programma 1: Hilversum 2. Programma 2: Hilversum 1. Programma 3; Keulen 8.00 Parijs Radio 9.20 Keulen 9.50 Parijs Radio 10.20 Radio P.T.T. Nord 11.05 Parijs Radio 11.20 Ned. Brussel 12.20 Keulen 1.20 Danmarks Radio 2.20 Keulen 3.20 Ned. Brussel 4.20 Fransch Brussel 6.05 Londen Regional 6.50 Ned. Brussel 7.20 Boedapest 8.05 Ned. Brussel 8.20 Pauze 9.30 Keulen 9.35 Stutt gart 11.20. Programma 4; Ned. Brussel 8.00 Diversen 8.20 Londen Regional 9.35 Droitwich 10.35 Londen Regional 11.05 Droitwich 12.05 Londen Regional 2.20 Droitwich 4.20 Danmarks Radio 11.20. Programma 5: 8.007.00 Diversen 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert: dansmuziek. 1. Let yourself go, 2. Alone, 3. I'll stand by, 4. Paris Nöel 5. If Harlem came to Mayfair, 6. La Sitie- ra, 7. Spanish love, 8. The Japanese Sandman 9. I'd rather lead the band, 10. Poor Robinson Crusoe, .11. The click of her heels, 12. The sun set trail, 13. Drummer goes to town, 14. Tango Mio, 15. Limehouse blues, 16. Sinti, 17. Sweet heart let's grow old together, 18. Keep calling me sweetheart. 8.0012.00 Diversen. Werkfonds echter medewerking. Daarbij is goed gevonden, dat in aansluiting met het bestaande complex meer natuursteen verwerkt wordt dar. gebruikelijk is. Daar de totstandkoming van een phase in den bouw van het stadhuis, dat momenteel reeds aan een honderdtal administratieve ambtena ren plaats moet bieden, de uitgaven van bijna drie en een halve ton motiveert, stellen B. en W. voor de plannen, zooals boven aangegeven uit te voeren. B. en W- bieden aan den raad een voor dracht aan om het oorspronkelijk beschik baar gestelde bedrag van 120.000.voor den bouw van een vleugel aan het stadhuis, te verhoogen tot 348.960. Zij deelen in de toelichting mede, dat de plan nen van den architect ir. Van der Steur be langrijk afwijken van het voor-ontwerp. Het was namelijk mogelijk gebleken een veel doel treffender aansluiting met het bestaande stad huis te maken, waarmede verlegging van de hoofdtrap samenhing. Alle afdeelingen van de secretarie kunnen daardoor in het Zuidelijk ge legen hoofdgebouw worden ondergebracht. Door den ingang van alle afdeelingen in de Pandpoort te leggen, komt daar een ingang, speciaal voor de secretarie, zoodat de hoofd ingang van het stadhuis een meer officieel ka rakter krijgt. Het stadhuis is daardoor feitelijk gesplitst in een werkgedeelte en een representatief gedeelte; trouwplechtigheden kunnen dan bij voorbeeld voortaan plaats hebben zonder storing van den inwendigen dienst. Het herziene plan vraagt evenwel een hoo- gere bouwsom, namelijk voor den ruwen bouw ƒ222.600.— en 11.400.voor vloerbedekking, electrisch licht, rioleering etc. Het verhoogde crediet is ook noodzakelijk, omdat tegelijkertijd uitgevoerd zal worden het principieel besluit de verwarming' van het ge- heele stadhuiscomplex en naast gelegen gebou wen aan het Prinsenhof in de toekomst te doen geschieden vanuit een centraal punt. Verder is de vernieuwing van het meubilair in de eerste af deeling zoo praktisch gebleken dat verschillende andere afdeelingen ook ter wille van de orde en der overzichtelijkheid in een nieuw kleed gestoken zullen worden. Bij het thans uitgewerkte bouwplan gaat de beteekenis van den dienst der secretarie ver uit boven de voorgenomen uitbreiding. De acht af deelingen zijn zoodanig gegroepeerd, dat het onderling contact zeer gunstig is; de verbinding met het overige deel van het stadhuis is nu uitstekend opgelost. Alle afdeelingen zullen voortaan door het pu bliek vanuit een gunstig gelegen centrale hall te bereiken zijn. Doordat alle afdeelingen.gelegen ten Noorden van de Pandpoort verdwijhen, ontstaan moge lijkheden van verbetering daarvan, die in de toekomst zouden kunnen worden aangevat. De kosten van het geheele plan bedragen evenwel het drievoudige van het oorspronkelijk verleende crediet. Zooals gemeld, verleent het Naar we vernemen is benoemd tot regent van het Klein-Seminarie Hageveld te Heemstede dr. C. J. Henning, sub-regent van dit seminarie. In 1916 kwam de zeereerwaarde heer Henning voor het eerst naar Hageveld, als student, na dat hij reeds zijn gymnasiale studie aan het Canisiuscollege te Nijmegen beëindigd had. In 1922 werd hij priester gewijd. Slechts ander half jaar was hij kapelaan te Voorschoten; toen werd hij door Mgr. Callier tot leeraar op Hageveld benoemd. In 1925 reeds volgde hij den zeereerw. heer P. v. d. Pavoordt op als subregent, toen deze pastoor werd der Haar- lemsche St. Liduina-parochie. Enkele jaren bleef hij slechts subregent, maar toch lang genoeg, om evenals zijn onvergetelijke voor ganger, een geheel eigen stempel op het Hage- veldsche studentenleven te drukken. Mgr. J. D. J. Aengenent benoemde hem tot leeraar in de klassieke talen. In 1932 legde hij aan de Nijmeegsche Universiteit cum laude zijn doctoraal examen in die wetenschap af. Sinds dien heeft hij als magister studiorum de alge- meene leiding van alle studie-aangelegenheden op het Seminarie en bereidt hij elk jaar een aantal van zijn leerlingen voor op het door de wet voorgeschreven Staatsexamen. De benoeming van dr. Henning tot regent van Hageveld zal niet alleen in de kringen der studenten, maar zeker ook in het geheele bis dom met vreugde worden begroet. (Ongecorrigeerd.) Al is de oogst niet overvloedig te noemen, wat me begrijpelijker wijze eenigszins teleur stelde, toch kan ik 't niet gelooven, dat dit resultaat een juist beeld geeft van de gesteldheid van Haarlems katholieken ten opzichte van het leed der kinderen in Spanje. Eerder meen ik dit te moeten toeschrijven aan allerlei bijkomende omstandigheden: de een leest zoo'n ingezonden stukje slechts ten halve en 't dringt niet tot hem door hoe groot de ellende is, een ander maakt 't plan iets te zenden, maar vergeet het later en zoo zou 'k kunnen doorgaan met al lerlei mogelijkheden. Laat ik liever er op wij zen, dat de ellende de laatste dagen eer ver meerderd dan verminderd is en dat de ouders, wanneer ze Zondag a.s. met hun kinderen het Paaschfeest vieren, zoo'n mooie gelegenheid hebben te spreken voor die vele stakkertjes, die nu sinds 2 jaar geen „feest" gevierd heb ben en waarvan er misschien onder zijn, die niet eens meer weten wat het Paaschfeest is. Ik ben er zeker van, dat een opwekking iets van het hunne voor die arme Spanjaardjes af te staan, zeker bij onze kinderen succes zal heb ben. Elke gift, hoe klein ook, wordt dankbaar ver meld. „Goed voorgaan doet goed volgen". Ón- noodig hierbij te voegen, dat groote en kleine giften van de grooten eveneens gaarne worden verwacht. Kampersingel 20-24 - Tel. 11932 (2 lijnen) Binnenkort zal de Bloemendaalscheweg een verbreeding ondergaan, waartoe een historische villa afgebroken moet worden, n.l. „Sorghvliet" aan den Bloemendaalsche weg tegenover de Busken Huetlaan. De naam van deze laan staat in nauw verband met den bewoner van „Sorghvliet"; Busken Huet, die er eenige jaren gewoond heeft. De toomelooze vaart waarmede thans histori sche gebeurtenissen van geweldige beteekenis elkaar opvolgen, de talrijke nieuwe beroemdheden op schier ieder gebied, die nu de aandacht trek ken, doen het ietwat lachwekkend maken om het simpele feit, dat thans een halfvergeten schrijver ergens gewoond heeft, te vermelden. Toch zit in „Sorghvliet" een stuk Bloemendaal- sche geschiedenis en er zijn talrijke herinnerin gen aan verbonden, waard om voor geïnteres seerden in Neèrlands litteratuur te releveeren, voordat „Sorghvliet" verdwijnen zal als slacht offer van de verkeersverbetering, welke op den hoek Bloemendaalscheweg—Busken Huetlaan noodzakelijk is. De naam „Sorghvliet" duidt er al op, dat de villa voor den bewoner een rustoord was. Wie was de bewoner? Conrad Busken Huet werd in 1816 in Den Haag geboren. Hij (Studeerde in Lausanne en Leiden in de theologie. Reeds in zijn studententijd had hij belangstelling voor de litteratuur en overbekend is zijn bundel uit dien tijd getiteld: „Rijp en groen", geschreven onder den schuilnaam van „Thrasibulus" (het geen zoo ongeveer ,,de vermetele" beteekent. Thrasibulus was een Athener, die 30 tyrannen uit zijn vaderland verjoeg). Als predikant bij de Waalsche Gemeente te Haarlem vestigde Huet zich in Bloemendaal eerst op „Bellevue", een zeer klein huis aan de Kleverlaan te Bloemendaal, daarna op het iets grootere „Sorghvliet". Daar heeft hij verschil lende van zijn talrijke critieken geschreven welk hem den meesten roem hebben verschaft. Zijn „litteraire critieken en phantasieën" be sloegen bij een algeheelen herdruk niet minder dan 26 deelen. Als romanschrijver is Huet min der geslaagd. De befaamde roman „Lidewyde". ook op „Sorghvliet" geschreven doch tijdens zijn verblijf in Indië pas uitgegeven, had zijn faam meer te danken aan de vrijheid, waarmede het erotische leven werd beschreven dan aan eer. goede compositie en karakterteekening. In 1862 nam hij ontslag als predikant omdat hij de mo derne richting in het Protestantisme (ten minste wat toen modern was!) aanhing en werd jour nalist, schrijver van bijdragen in „De Gids" en criticus. Vervolgens trok hij naar Indië, waar hij verbonden was aan de „Javabode" en daarna het „Algemeen Dagblad van Ned.-Indië" op richtte. In 1876 ging hij te Parijs wonen, waar hij tien jaar later gestorven is. Behalve romans, verhalen, schetsen, critieken en theologische werken heeft hij ook reisherinneringen geschre ven zooals „Van Napels naar Amsterdam", „Pa rijs en omstreken" en „Het land van Rubens". Zijn misschien wel meest gelezen werk „Het land van Rembrandt" is ook thans nog een boek, dat een koopend publiek vindt. Op „Sorghvliet" heeft Huet slechts enkele ja ren gewoond. Een gedenksteen in den gevel van de villa (die de oorspronkelijke behuizing van Busken Huet is opgevolgd) vermeldt de jaartal len 1862 en 1868. Hoe hij in Bloemendaal bekend stond, blijkt wel uit zijn bijnaam: ,,de nach- tegalenplager"! Hij zelf constateerde dat hij een wonderlijk talent bezat om zich gehaat te ma ken. Zijn litteraire bijdragen, critieken en vooral zijn roman „Lidewyde" gaven menigeen aanstoot, zoodat de rust, die het toen nog zoo heel lande lijke Bloemendaal „waar de exploitatiegeest nog niet ingevaren is" omgaf, hem niet tot vrede en stilte heeft kunnen brengen. Aan het verblijf op „Sorghvliet" is vooral de zeer nauwe vriendschap met een anderen litte rator, Potgieter, verbonden, die de villa in eeni ge gedichten heeft bezongen. Huet schreef bij zijn vertrek naar IndiëHet zal een weemoedig oogenblik zijn als wij ons huis verlaten, want juist in dit seizoen is het te Bloemendaal zoo lief." De bewoner is allang terziele en thans zal ook de woning verdwijnen. Misschien kan als herinnering bewaard blijven de reeds genoemde gevelsteen met de afbeelding van de oorspronkelijke villa „Sorghvliet" en de mededeeling, dat Busken Huet daar van 18621868 gewoond heeft. Er zal voor dezen steen ergens wel een passende plaats te vin den zyn. Giften kunnen gezonden worden aan den penningmeester van het comité, den heer Mr. Th. Westerwoudt, Giro-nummer 7218 of aan de administratie van de Nieuwe Haarlemsche Courant, Gironummer 5970. H. L. SCHEEPERS. Secr. Haarl. Kath. Comité hulp aan Spaansche kinderen. Centraal R. K. Pensionbureau Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. ZONDAG 17 April, 12 uur: Conditietraining r.K. Athletiek-vereeniging „Holland" van uit de Blokhut Tetterodeweg 12, bij Zeeweg, Overveen. MAANDARG 18 April. 8.30 uur: Autotocht naar Arnhem en Park Sonsbeek voor de leden van de Ned. Reisver. voor Katholieken. DINSDAG 2.30 uur: Bestuursvergadering van de St.Marthavereeniging in het Tehuis Konin ginneweg 8bis. 7 uur: Indoortraining jongtensafd. Haarl. R.K. Athletiekvereeniging „Holland", in het gym- nastiekokaal Zandvcorterpad, Overveen. 8 uur: Repetitie St. Cecilia in Gebouw St. Bavo. Geen cursus Leekenapostolaat. WOENSDAG 2.30 uur: Repetitie joneensafd. gymnastiek R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in het gymnastieklokaal Eemstraat, Haarlem-Noord. 5 uur: Repetitie gymnastiek jongensafdeeling R. K. Sportvereeniging „Hercules Vinfried in de school aan het Zandvoorterpad, Overveen. 8 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub ..De Spaarnespelers" in de bovenzaal Lunchroom, Jansstraat 55. 8.15 uur: Clubavond van de Bridgeclub voor Roomsch-Katholieken bij Brinkman. DONDERDAG 9.30 uur: Solemneele H. Mis uit dankbaarheid voor het Zilveren jubileum R. K. Vrouwenbond in de Antoniuskerk. 3 uur: Receptie R. K. Vrouwenbond in „De Leeuwerik". 8 uur: Feestavond R. K. Vrouwenbond in den Stadsschouwburg. 7 uur: Repetitie Sportvereeniging „Hercules Winfried", afdeeling gymnastiek voor groote meisesj in „De Doelen". 8 uur: Indoor-training Heerenafd. Haarl. R.K. Atlethiekvereeniging „Holland", in het gym nastieklokaal Zandvcorterpad, Overveen. 8.15 uur: Repetitie R. K. Harmonie „Utile Dulci", in het gebouw aan het Bagijnhof. 8.15 uur: Repetitie gymnastiek R. K. Spc.'t- vereeniging „Hercules Winfried" in de Doelen- zaal voor dames. 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub ..Ons Genoegen" in hotel „Suisse" Rijksstraatweg Haarlem-Noord. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis R. K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R- K. School aan de Nieuwe Gracht. 8.30 uur: Bureauvergadering van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincentius- gebouw. Groenmarkt. 8.30 uur: Repetitie R. K. Gemengd Tooneel ..Thalia", in het clublokaal Spekstraat 8. VRIJDAG 6.30 uur: Gymnastiekrepetitie van de Kleuterafdeeling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfrieti" in ade R. Schcol. Wes- terg'racht, hoek Leidschevaart. 7.30 uur: Gymnastiek-repetitie jongensafdee ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school Westergracht. 8 uur: Repetitie rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" in cle Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie heerenafdee- ling' R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Westergracht. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis van de Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. school aan de Nieuwe Gracht. ZATERDAG: Bezoek aan de „Dempo" te Rot terdam dor de Reisver. voor Katholieken. 5.30 uur: Gymnastiek-repetitie kleuterafdeeling van de Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de Broederssehool aan het Teylerplein. 6.30 uur: Gymnastiek-repetitie jonsensafdee- ling van de Sportvereen. „Hercules Winfried" in de Broederssehool aan het Teylerplein. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenigingen bij het uitschrijven van vergaderingen verzccht, vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Klever laan 194, telefoon 23608, en bij vaststelling hiervan onmiddelijk mededeeling te doen. De heeren Burdcrf en Strietman hebben in het perceel Bosch en Vaartstraat 27 een filiaal van hun instituut voor handelsonderwijs geopend. In Noordholland heeft het instituut reeds een goeden naam en in de afgeloopen 25 jaar werden ettelijke duizenden candidaten voor allerlei exa mens afgeleverd. Speciaal mogen genoemd wor den de cursussen voor het offcieele midden standsdiploma Handelskennis waarin door be kwame economisten, juristen en bankdirecteuren gedoceerd wordt, zoodat candidaten reeds na zeven maanden examen kunnen afleggen. Ook wordt er onderwijs gegeven in steno, typen, tachografie, talen en boekhouden. Voor het adres en telefoonnummer verwijzen wij naar de adver tentie in dit blad. Leden van het genootschap van den Stillen Omgang werden erop attent g'emaakt, dat de H. Mis in de kerk aan de Amsterdamstraat op 2den Paaschdag niet om kwart voor 10, doch om half 8 wordt gelezen. Met groote erkentelijkheid jegens allen, die medewerking hebben verleend deelt het bestuur van de vereeniging „Pro Juventute" mede, dat het batig saldo van de weldadigheidsvoorsteling van „Lady Windermere's waaier" f 1012.36 be draagt. Hedenmorgen werd in de Frans Halsstraat door ambtenaren van de belasting gecontroleerd, of iedere passeerende fiets het goudgele belas- tingmerk voerde. Zooals gewoonlijk vielen ook bij deze, bijna dagelijks gehouden keuringen ve len als „slachtoffer". Op zijn minst werd hun portemonnaie voor twee kwartjes lichter ge maakt. In het Gem. Concertgebouw gaat Woensdag 20 April Paul Ostra's Cabaret Revue „Met een lach door 't leven" waaraan medewerken Paul Ostra, Jopie Koopman, onze lieftallige filmster, Joop de Leur, de bekende componist, Ballet Wassia Krimsky en Peter de Heer. Dit is tevens het laatste optreden van Paul Ostra voor zijn vertrek naar Ned. Indië. In de zaal is een ge luidsinstallatie aangebracht. Gebouw St. Bavo: Gewone Zittingen, 4 en 7 uur; Geel-Wit, 6 uur. Stadsschouwburg: „Jeugd zoekt werk", kwart over 8. Kunstzaal Reeker: Exposities 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Renbrandt-theater: „Concert in Tyrol", 2.30, T en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „Heidi", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Een stad op stelten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meisje". 2.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: „De Jantjes", kwart over 8. Gem. Concertgebouw: Gezelschap Maloïtz, kwart over 8. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Rembrandt-Theater: „Concert in Tyrol", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Heidi", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Een stad op stelten", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „100 mannen en een meisje", 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: ..Hans en Grietje", 2 uur; „De Jantjes", kwart over 8. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. De Kerkuil. N. Gracht: Expositie 25 uur. R.K. Vereenigingsgebonw, Heemstede: „Wat God verbonden heeft", door D. E. S., 8 uur. Rembrandt-theater: „Koningen van den Nacht", „Witte Steenkool", „Staal en Water", half 12; „Concert in Tyrol", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Heidi". 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Een stad op stelten", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „100 mannen en een meisje", 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Overheidspers., 8 uur; R.K Bouwvakbond. 8 uur; Geestel. Belangen. 8 uur; St. Caecilia. 8 uur; Rechtkundig Bureau. 8 uur. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Expositie 25 U. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Rembrandt-theater: „Concert In Tyrol", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 1—5 uur; „Heidi', 7 en 9.15 uur. Luxor-theater; „Een stad op stelten", 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „100 mannen en een meisje", 2.30. 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen worden waargenomen door de volgende apotheken: Tot lsten Paaschdag, 's avonds 8 uur: Van Rijn. KI. Houtweg 15; Loomeijer, Barteljoris- straat 11; Schoterbosch-apotheek. Rijksstr.weg 19. Daarna tot en met Vrijdagavond: Bosch en Vaartapotheek, B. en V.-straat 26; H. Rem mers en Zoon. Kruisstraat 6; Noorder-apotheek, J. Gijzenkade 181. (l i KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Heden werd aan de Kruisstraat 5, in het riante winkelpand waar tot voor kort de fa. v. d. Laan was gevestigd, de 4e speciaalzaak op verlichtings- en vsrwarmingsgebied van den heer Kok geopend. Deze zaak zorgt voor drie groote behoeften in het menschenleven: licht, warmte en hy giëne. De verlichtingsornamenten zijn er in schier eindelooze verscheidenheid. De ruime etalages, de diepdoorloopende winkelruimte en de toon zalen boven staan vol met schemerlampen in alle maten en prijzen en de keuze in hanglam pen is noggrooter. Voor de warmte zorgt de groote collectie haarden, defirmant is officieel agent van de Fa. Jaarsma, Daarnaast zijn er de gasfornui zen. In een der etalages is het binnenwerk van een haardkachel te bezichtigen, waarin men zeer kleine anthraciet kan verstoken. En eindelijk zijn er de stofzuuigers, die voor de hygiëne zorg dragen. Ze staan in slagorde opgesteld, klaar om bij het eerste teeken de vloeren, gordijnen en anderszins te reinigen. Men kan het verzorgen van deze drie groote behoeften met een gerust hart aan de Fa. Kok overlaten. Zij heeft haar sporen op dit terrein verdiend. 26 jaar is de zaak reeds in Amster dam gevestigd. Dat haar in Haarlem minstens ook zulk een tijd beschoren zal zijn. Er zijn paleizen en paleizen. Het groenten- en fruitpaleis ,,'t Centrum", dat vandaag aan den Paarlaarsteeg 6 geopend werd, is zeker niet het minste. Sinaas- en gewone appelen, gieren, bananen, aardappelen en alles wat der groen ten- en fruitzaak is, zijn hier in grooten getale voorhanden. Dan is er een ruime sorteering busgroenten. Fruit is gezond en als het tegen zulke prijzen te krijgen is als hier wegens de specials ope ningsaanbieding. is dat een reden te meer om er een flinke hoeveelheid van te koopen. Wij plaatsten in ons avondblad een foto uit „Een stad op stelten" met Stan Laurel en Oliver Hardy, welke film in Luxor-Theater daaait. Abusievelijk vermeldden wij, dat deze film een reprise is. Ze draaide wel in verschil lende andere plaatsen, maar de Directie van het Luxor-Theater bewaarde de première op zettelijk tot de Paaschvacantie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5