Japansche aanval in China tot staan gebracht R00DE STER Dubbele garantie voor alle verzekerden het Feest van de Roode Ster! fC Algemeene Friesche Levensverzekering-Mij. Groot- Noordhollandsche van 1845 KRACHTIGE GUERILLA S lal Viert allen mee Kerkelijk leven ZATERDAG 16 APRIL 1938 Burmaniahuis Leeuwarden van Brienenhuis Amsterdam BUITENLANDSCH OVERZICHT Konoje in hachelijk parket Van hun kant zijn de Chineezen, onder 600 KUIKENS IN BESLAG GENOMEN Uit België binnengesmokkeld EEN PRACHTKANS VOOR EEN PRACHTDOEL Ontsierende vetwormpjes en huiduitslag verdwijnen snel met witte Purol HET TRAGISCH EINDE VAN DUIKER C. SPERLING De ongelukkige is onder water gestikt UITDRUKKINGEN TEGEN HET GEZAG GEBEZIGD Rechtsingang tegen den ex-leider der N.S.B. in Indië DE „VAN DER WIJCK". AFFAIRE Rechtsingang tegen eersten stuurman gevorderd SLAPTE IN DE TEXTIEL INDUSTRIE Arbeiders te Nijverdal ontslagen HET PAASCHEI VOOR HET ZWAKKE KIND Waarop allen moeten letten ARTILLERIESCHIETKAMP Het 60-jarig bestaan herdacht Zacht en toch krachtig- heerlijk van smaak - opwek kend en verkwikkend. De kenmerken van het edele natuurproduct, waaruit KING pepermunt is bereid. Elke dag KING Elke dag FIT! FIRMA TONNEMA Cie. FABRIKANTEN VAN KING PEPERMUNT SNEEK PAASCHCONGRES VAN DE S.D.A.P. Openingsrede van den heer K. Vorrink Overal is reeds het feest van de Roode Ster in vollen gang! Omdat er nu ook Roode Ster Tabak No. 6 van 6 cent en No. 10 van 10 cent per half ons gekomen is. Dat is nog nóóit geweest: zoon zeldzaamrookersfeestlLetwèl: deechteNiemeijer s Roode Ster Tabak! Het karakteristieke „Roode Ster aroma" is onverminderd gehandhaafd, óók bij de nieuwe No. 6 en No. 10. NIEMEIJER'S TABAK Dus voortaan 6, 10 en 13 ct per half ons De Sier op het pak - qaraniie voor rijpe iabak! BOERDERIJ AFGEBRAND Het vee kon gered worden Mgr. W. H. Clootf DE PRIESTERMOORD IN CHINA Herdenking te Breda Pastoor J. W. Erkens t Diamanten professiefeest Proost van het Kathedrale Kapittel van Roermonddeken Rhoen kanunnik REV. A. VAN DE BILT Een werkzaam leven in Louisiana afgesloten Em.-pastoor J. H. van Laak 1j De toestand in China is voor Japan op het moment verre van gunstig. De tegen slagen, die de „miiites gloriosi" van het fyjk van de Rijzende Zon in het Hemelsche Rijk "^dervinden, werpen hun schaduwen tot over Tokio, w'aar het volk en de partijen hoe langer ^oe intensiever ontevreden worden over het Bruwelijk avontuur, dat de militairen hebben "htketend, het voorstellend (en ook wel in de stellige gedachte!), dat zij niets anders van *'hs waren dan een militaire strafexpeditie (ge- 'Ükstaande met een ongevaarlijke militaire wan deling) tegen „zuster China" te ondernemen, 0ltl haar te overtuigen, dat haar redding uit alle dooden niet te vinden was bij de regeering van inking, maar bij die van Tokio. De booze Chi nezen wilden echter niet overtuigd worden en ^tten zich te weer. En hoe! Een medewerker van de Times te Sjanghai karakteriseert den toestand voortreffelijk: „Wat op het oogenblik 'h China gaande is, zal een klassiek voorbeeld v°fmen van een oorlog die geen oorlog is. Vol- 8ehs het internationale recht, dat eens een Sids voor de naties was, is er geen oorlog in China. Er is slechts een incidenteel conflict, met eeh Japansch leger van een millioen man aan de eene zijde tegenover drie millioen Chineesche ^'daten, terwijl er reeds een millioen dooden eb gewonden zijn gevallen. Er is ook geen oor- °S omdat er in afwijking van de historie geen einde aan is gekomen, ofschoon de troepen van de eene partij zijn verslagen, de hoofdstad be- de regeering verjaagd, en een groot deel Van het grondgebied veroverd is. Er is zelfs geen '®eken dat het einde nabij is, want de versla an troepen staan nog altijd in het veld, het c®ntrum van de regeering, de militaire joean, ^erkt nog altijd in een stad in het verre bin- inland, en er is nauwtelijks een deel van het izette gebied waar de Japansche afdeelingen biet omsingeld zijn door Chineesche soldaten, ^ie door een guerilla de Japanners verhinderen be successen van hun troepen te consolideeren.' Ten gevolge daarvan is het voor de Ja panners onmogelijk om hun heerschappij in de veroverde gebieden te laten geiden, Chineezen, die in den aanvang hun legers ^gen de Japanners lieten optrekken en daar bij vreeselijke verliezen leden, hebben hun tak- hek al lang gewijzigd. Zij houden zich zooveel 'hogelijk ep schotsafstand. De Japanners 'hoesten noodgedwongen het binnenland die- ir indringen dan zij van plan waren geweest. *h dit gebied, dat ongeveer 700 vierkante K.M. ^slaat, loopen maar twee spoorwegen. De we id zijn er niet verhard. Het gemotoriseerde JaPansche leger kan er „en massa" weinig uit- r'chten. De geheele natuurgesteldheid werkt ^h gunste van de Chineezen. En heel het door "o Japanners „veroverd" gebied wemelt van 'Vervende groepen Chineesche soldaten, die dag nacht hun „zegevierende" vijanden aanval- eh. Daarom is de Japansche heerschappij niet Ve®l meer dan een fictie. Er heerscht niets dan °hrust in dorpen en steden. De boven geciteer- correspondent van de Times geeft daarvan 'h'ertuigend bewijsmateriaal. De boeren kun- ^en onmogelijk aan het werk gaan op hun ahd, zoodat het geheele bezette gebied van ^hina onproductief is geworden. De door de ^aPanners ingestelde burgerlijke administraties hhnen niet op slag komen. De anti-Japansche 'irnming, die er toch al was, groeit onder de igeven omstandigheden met den dag. Japan se stroomannen, die als regeerders optreden, ^°rden doodgeschoten. Het gevolg is, dat er, in de groote steden Feiping, Nanking en jknghai, het de grootste moeite kost, om Chi neezen van eenige reputatie te vinden, die be- zijn als bestuurders op te treden. Doen zij dan worden ze vermoord of leven onder estendige doodsbedreiging. Dit lamleggen van n® civiele administratie is niet de eenige scha- n®Post voor de Japanners. Na de bombardemen- der Japanners, die ontzettend veel ver fden, deden Chineesche brandstichtingen de te,vt. Alle bruggen, wegen, spoorlijnen zijn be zadigd. Van de vernieling van steden en dor- t>en kan men slechts door aanschouwing een flee krijgen. Zij tart iedere beschrijving. Het Vee Is zoo goed als uitgeroeid. Er is niet, ge- ïaaid, dus zal er ook geen oogst zijn. Het on lijdelijke gevolg wordt hongersnood. De dij- der rivieren zijn doorgestoken. Straks vol ken «Ie, overal overstroomingen met in haar na- *ihi de ^tte leP besmettelijke ziekten. Zelfs als de over- haars ten slotte het klaarspelen, China op knie te dwingen, dan zullen zij in de be- gebieden slechts een „ontvleesd geraam- och zijn de Japanners vastbesloten door te vechten, totdat de Chineezen volledig zijn verslagen. Dit willen tenminste de Ptairen. Het zal echter meer en meer de a=>~ worden, of het Japansche volk en de asche partijen, zonder parlementair ver- althans. van zins zullen blijven, de impe- •et stische militairen maar hun gang te laten leiding van hun even taaien als dapperen op persten leider, maarschalk Tjsang Kai Tsjek, eveneens vast besloten door te vechten, als het moet, tot het bittere einde toe. De Chineesche soldaten zijn echte Oostersche fatalisten en zoolang zij dit blijven, zal de legerleiding geen moeite hebben, hen altijd weer in den strijd, in de op de wreedste wijze gevoerde guerilla te werpen. Japan ziet den toestand buitengewoon ern stig in. De beschikbaarstelling van meer dan driehonderd millioen pond op de begrooting spreekt boekdeelen. Voor den Japanschen mi nisterpresident, prins Konoje, is de toestand uiterst critiek. Eenige dagen geleden dacht men te Tokio, dat slechts het volgende dilem ma over bleef: of Konoje moet aftreden, het geen echter zou leiden tot ernstige moeilijk heden wat betreft het aanwijzen van een op volger, ófwel hij moet zijn regeering verste vigen door de tot stand brenging van een aan eengesloten hervormingspartij onder zijn eigen leiding. Aan aftreden- schijnt Konoje echter niet te denken en de laatstgenoemde oplossing strookt niet met zijn politieke neigingen. Naar de jongste berichten zoekt hij een oplossing in een andere richting. Hij overweegt ernstig maatregelen om zijn kabinet te verstevigen. Hij meent dit te kunnen doen door een minister van Publieke Welvaart aan te stellen. Daar door hoopt hij den toestand in Japan te kun nen stabiliseeren. Het ziet er uit als een groot verlegenheidsmiddel, als een niets helpend lapmiddel Rijksambtenaren hebben te Apeldoorn bij den heer P. 600 kuikens in beslag genomen, welke vermoedelijk uit België gesmokkeld waren. De heer P. had de kuikens kortgeleden gekocht en daarbij de toezegging ontvangen spoedig de be- noodigde papieren te zullen ontvangen. Deze waren tot heden echter uitgebleven. De kuikens zijn naar het Rijkspluimvee-insti tuut te Beekbergen overgebracht. De heeren bestuurders van het R.K. Mari netehuis te Den Helder, ingedeukt door de fi- nanciëele zorgen, kijken nog zoo ongeveer door hun ribben heen en weten met mij zoodoende, dat er nog een buitenwereld en dus een uit komst is. Ik deel als voorzitter van het Tehuisbestuui in der heeren lot. Katholieke actie! Apostolaat! Binnenlandsch Missiewerk! Bekijkt dan onze R.K. Marinezaak en.... u koopt één of liever meer loten! Geen, wat men noemt, liefdadigheidsloterij met als eersten prijs een auto van f 1000. Neen! Een officieele zakelijke gok-loterij. Te uwen pleziere maakte ik zoovele hoofd prijzen. Voor slechts 6 van die kleine, onooglijke dubbeltjes het uitzicht op een prijs, die een einde kan maken aan alle zorgen. Wie niet waagt, wie niet wint. Hoort u er toch nooit iets van? Eerstens geven alle Katholieke dagbladen den volledigen uitslag, maar tweedens, wan neer u dat wenscht, stuur ik u persoonlijk de trekkingslijst. Koopt één of liever meer loten en leeft met alle bezitters van „Hèt lot van Nederland" in blijde afwachting. Leest en herleest de advertentie in dit blad. Het allerbeste succes toegewenscht! H. J. Bangert, Vlootaalmoezenier, Hoofdgracht 22, Den Helder. Postgironummer: 231067. Vrijdagavond is het stoffelijk overschot van den op zoo tragische wijze bij de berging van het wrak der „Srdj" in de Westerschelde om het leven gekomen duiker Kees Sperling -te Maassluis aangekomen. Ook Daan Sperling, een oom van den verongelukte, die aan de berging meewerkte, arriveerde aldaar Vrijdagavond. Wij hebben hem naar de toedracht van het ge beurde gevraagd. Hij vertelde, nog sterk onder den indruk van het verlies van zijn neef, dat men Donderdag, zooals te doen gebruikelijk, bezig was met het aanbrengen van dynamietpatronen. Toen Kees korten tijd onder water was, bleek uit den ma nometer, dat de luchttoevoer was afgesneden. Zooals vermeld verhinderde het tij op dat oogenblik afdaling van een anderen duiker om hulp te bieden. 's Avonds om ruim negen uur ging Daan om laag. Uit hetgeen hij daar aantrof, meent hij te mogen opmaken, dat er een stuk ijzer op de luchtslang is gevallen, achter den rug van den duiker, zoodat deze niet voor- of achter uit kon. Wel zou hij een sein hebben gegeven, dat hij boven wilde komen, maar doordat het ijzer in den weg lag, kon hij niet omhoog. Naast het slachtoffer werd zijn mes aangetroffen, en de luchtslang was afgesneden. Hiervoor kon Daan Sperling geen verklaring geven. Dit zal wel altijd een geheim blijven. Kees Sperling is onder water gestikt. Dat hij niet door verdrinking om het leven kwam, blijkt uit het feit, dat bij kunstmatige ademhaling geen water uit het lichaam kwam. Het is de eerste keer, dat bij de duikersfami lie Sperling een duiker op deze wijze om het leven kwam. BATAVIA, 16 April (Aneta) Het „Bat. Nieuwsblad" meldt, dat het Hooggerechtshof rechtsingang zou hebben verleend tegen den vroegeren leider van de N. S. B. in Ned.-Indië, ir. Van der L. Zooals bekend heeft deze destijds in een rede uitdrukkingen gebezigd, welke gericht wa ren, naar men meende, tegen het gezag in Nederland, naar aanleiding waarvan hij als leider der N. S. B. in Ned.-Indië door de Neder landsche leiding is ontslagen. BATAVIA, 16 April (Aneta) Het hoofd parket verzocht den vice-president van den Raad van Justitie rechtsingang te vorderen tegen den heer H„ eersten stuurman van de „Van der Wijck" tijdens de ramp, welke dit schip overkwam. De directie der Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal heeft Vrijdag aan de fabriekscommis- sie mededeeling gedaan, dat zij zich genoodzaakt zag door slapte in het bedrijf nog een 20-tal arbeiders te ontslaan. Verder zal een groot gedeelte van de wevers om de andere week aan het werk gehouden worden. Ons Paascheizakje zal op het oogenblik, waarop deze laatste aanmoediging onder het oog komt, reeds in uw aller bezit zijn. Voor zoover het noodig is, zal het doel van de Paascheiactie van het Ned. R,K. Huisves- tings-Comité uit de bijgevoegde circulaire ge bleken zijn. Dat gij ons een Paaschei voor het zwakke kind zult schenken, dat mogen wij niet in twij fel trekken. Maar waarop moeten wij letten? Vooreerst, dat wij als alle giften van huis- genooten, vrienden en bekenden in het zakje zijn gestoken, dit stevig wordt gesloten. Ten tweede, dat wij het alleen afgeven aan personen, die voorzien zijn van een behoorlijk legitimatiebewijs, dat door de besturen van onze plaatselijke afdeeling, of van de met ons samenwerkende vereenigingen: het Wit-Gele Kruis, het Limburgsche Groene Kruis, het R. K. Werkliedenverbond zijn afgegeven en ge waarmerkt. Ten derde, dat alles wat gij voor het zwakke kind zult schenken geheel en al ten goede komt aan de zwakke kinderen uit uw eigen woon plaats: het moge u aansporen deze dubbel te gedenken. In plaatsen, waar geen Paaschei-zakje is uit gereikt, kan men zijn bijdrage rechtstreeks zen den naar het Centraal Bureau van het Ned. R.K. Huisvestigings-Comité, Hekellaan 6, 's-Hertogenbosch, Gironummer 34348. Ten slotte aan al de weldoeners van het zwakke kind een hartelijk woord van dank. Zalig Paschen. Dezer dagen is het 60-jarig bestaan van het artillerieschietkamp te Oldebroek herdacht in een feestelijke samenkomst van eenige militaire autoriteiten en het militair en burgerpersoneel met zijn dames. Ook was aanwezig de inspec teur der artillerie generaal-majoor J. H. Car- stens. De commandant van het schietkamp, In de groote zaal van Musis Sacrum te Arn hem is hedenmiddag het Paaschcongres der S.D.A.P. geopend met een rede van den partij voorzitter, den heer K. Vorrink. Een veelbewogen jaar ligt achter ons, zoo zei hij. De spanningen op internationaal terrein hebben een bijna ondraaglijke hoogte bereikt. Het zijn de autoritaire en fascistische staten, die onbeschaamd de meest brute machts- en geweldspolitiek openlijk verheerlijken en prac- tisch in toepassing brengen.. Na het gebeurde in Oostenrijk valt een stem ming te constateeren van: redde, wie zich red den kan! Dat komt neer op een verdere afbraak van de rechtsmethode in de internationale politiek, zooals die belichaamd is in het Volkenbonds- verdrag en een verder afglijden naar de open lijke of verkapte bondgenootschappen-politiek van vóór den oorlog. Het heeft alles zijn uitgangspunt genomen bij de sanctiemaatregelen ten gunste van Abessinië en tegen Italië gericht. De sanctie - maatregelen zijn mislukt en daarmee zou zijn bewezen, dat er geen collectieve veiligheid meer bestaat of nooit heeft bestaan. Helaas is ook de Nederlandsche Regeering overstag gegaan, aldus spr. Zij heeft zich zelfs een weinig benijdenswaardige vermaardheid verworven door het ongelukkige initiatief tot de erkenning van den Koning van Italië als Keizer van Ethiopië, waarmee zij verklaarde een zelfstandige bijdrage te hebben willen le veren tot de pacificatie van de internationale atmosfeer. De socialistische internationale verlangt steeds weer opnieuw een krachtige, eensgezin de houding van alle volkenbondsstaten ter handhaving van de internationale rechtsbegin selen en de partij heeft dat standpunt steeds tot het hare gemaakt. Immers thans moet naar sprekers overtui ging het eensgezinde parool van de geheele, door het fascisme bedreigde wereld luiden: Bereid tot ieder redelijk overleg, maar niet bui gen voor de afpersingspolitiek en de politiek van de gepantserde vuist der fascistische sta ten. Vasthouden aan het beginsel der collec tieve veiligheid. Een voortgezette actie tegen den onbeduiden- den heer Mussert en zijn satellieten kan den indruk wekken van het schieten met kanonnen op straatmusschen, maar in waarheid moet men rekening houden met de mogelijkheid, dat Mussert is de stadhouder in hope van Hitier. Wij mogen ons echter door de verdeeldheid van het Nederlandsche fascisme niet laten mis leiden. Wij mogen dat in Nederland te minder, omdat de toestand van ons economische leven zóó zorgwekkend is, dat hierin een gevaar schuilt voor ons geheele volksleven. De massa-werkloosheid in ons land vormt den voedingsbodem voor het fascisme. Omdat alle ter zake kundigen weten, dat ook in Oostenrijk de massa-werkloosheid tiendui zenden voor de Nazi-propaganda toegankelijk heeft gemaakt, die daar vroeger volkomen af wijzend tegenover stonden, volgde de aanma ning in het manifest van S.D.A.P. en N.V.V. tot de Nederlandsche Regeering, om eindelijk over te gaan tot een grootsch-opgezette welvaarts- politiek. De verkiezingsuitslag toonde twee aangezich ten. Het extremisme werd verslagen, maar Colijn won Daarmee kreeg het reactionnaire deel en het door socialistenhaat verblinde deel der R.K.S.P. zijn kans. De leuze werd: herstel van de coalitie en in elk geval de sociaaldemocra ten buiten de regeering. Het resultaat was een regeering op zoogenaamd positief-christelijken grondslag, die opnieuw, alle theologische uit legkunde ten spijt, de tegenstelling in ons volk wakker roept: hier de christenen en daar de heidenen. Spr.. wijst die tegenstelling af en schaart zich achter Albarda, toen deze bij de algemeene beschouwingen uitriep: „Wij hebben geen gebreken, die u vreemd zijn, gij bezit geen deugden, die onder ons niet worden aangetrof fen." Spr. becritiseerde het Kabinet dat op posi- tief-christelijke grondslagen werd gevestigd. Terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven, herdacht spr. vervolgens degenen, die de beweging in het afgeloopen jaar door den dood ontvielen. De Partij heeft bewezen de geestelijke veer kracht te bezitten groote vraagstuken groot te zien. Ook de massa der partijgenooten heeft het aldus verstaan, al kan spr. zich voorstellen, dat er anderen zijn, die zich niet zoo gemakkelijk kunnen neerleggen bij gewijzigde opvattingenen gewijzigde formuleeringen. are» ngaia* kapitein A. L. J. de Pauw, heeft den generaal toegesproken en mede in verband met diens aftreden tegen 1 Mei een luchtfoto van het kamp ten geschenke aangeboden. Generaal- majoor Carstens heeft bedankt en waardeerend over het werk van de militairen en burgers van het kamp gesproken. Vanochtend omstreeks vijf uur ontdekte de veehouder B. Roelinga te Mildam, bij Heeren veen, brand in zijn boerderij. Het vuur greep snel om zich heen, maar het gelukte toch al het vee in veiligheid te bren gen. De motorspuit van Heerenveen verscheen spoedig. De boerderij ging echter geheel in vlammen op. Niets kon worden gered. De oorzaak van den brand is het te hoog branden van een stallantaarn. De boerderij was laag verzekerd. Op Vrijdag 22 April a.s. zal te Breda een grootsche hulde worden gebracht aan de Ne derlandsche missionarissen: Mgr. Schraven, Pater Wouters en Broeder Geurts, die voor en kele maanden in de missie van China voor hun geloof stierven. Des avonds wordt in de kathedraal door Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans een Pontificaal Lof ge celebreerd, waaronder Pater L. van Nisselrooy, leeraar aan het Lazaristen-Seminarie te Zun- dert (N.-Br.), de predicatie zal houden. Behalve alle katholieke organisaties van Breda e.o. zullen talrijke medebroeders der ge storven missionarissen de plechtigheid bijwo nen. Zoo zal ook de hoogeerw. Pater Meuffels, Provinciaal der Nederlandsche Lazaristen-pro vincie, aanwezig zijn. Op 81-jarigen leeftijd is te Geleen overleden de ZeerEerw. heer J. W. Erkens, rustend-pas toor van Opper-Itter (B.). Op 2 April 1881 werd de overledene te Roermond tot priester ge wijd. Datzelfde jaar begon hij zijn priesterlijke loopbaan in het bisdom Luik. De eerw. Zuster Moïsette van de Zusters der H.H. Harten en van Altijddurende Aanbidding te Meerssen viert 2en Paaschdag haar diaman ten professiefeest. De jubilaresse is 82 jaren oud en vóór 35 jaren moest zij haar geboorte land Frankrijk verlaten met verschillende medezusters en vond een toevluchtsoord in het gastvrije Limburg. Het heeft Z. H. den Paus behaagd te benoe men: tot Proost van het Kapittel der kathedrale kerk te Roermond den hoogeerwaarden heer Mgr. W. H. Cloots kanunnik van het Kapittel; tot kanunnik van het Kapittel der kathedrale kerk te Roermond den hoogeerwaarden heer G. Rhoen, plebaan-deken te Roermond. Dezer dagen ontving de famiüe het doods bericht van den ZeerEerw. Heer Augustinus van de Bilt, die op 71-jarigen leeftijd te Houma (Louisiana) U.S.A. is overleden. Z. Eerw. was 10 Nov. 1866 te Axel (Z. »V1.) geboren, studeerde aan het Klein-Seminarie IJpelaar (bisdom Breda)daarna aan het Groot- Seminarie Hoeven (bisdom Breda) en het laat ste jaar voor zijn H. Wijding aan het Ame- rikaansch College te Leuven, waar hij in 1890 tot priester werd gewijd. Daarna vertrok hij naar Louisiana, om te werken in het bisdom van wijlen Mgr. Janssens, aartsbisschop van New-Orleans en Tilburgenaar van geboorte. Achtereenvolgens werkte hij in New-Orleans aan de St. Peter and Paul's Church als kape laan, daarna werd hij pastoor in Delcambre en later te Houma. In deze betrekkelijk arme parochie wist hij toch zooveel te sparen, dat hij er een paar jaar geleden een prachtig bede huis kon laten bouwen. De beslommeringen, daaraan verbonden, hebben blijkbaar te veel van zijn krachten gevergd. Hij heeft zijn levens werk bekroond gezien; de physieke inzinking, die daarop volgde, is hij niet meer te boven gekomen. Zoo is er een einde gekomen aan het werkzame leven van dezen beminnelijken Neder lander die in Amerika door zijn parochianen op de handen werd gedragen. Rev. v. d. Bilt bracht regelmatig om de 8 i 10 jaar zijn vacanties in Nederland door en logeerde dan dikwijls bij zijn neef, het oud Tweede Kamerlid Chr. v. d. Bilt. In den ouderdom van ruim 71 jaren is te Olst overleden de zeereerw. heer J. H. van Laak, rustend pastoor aldaar. De thans ontslapene werd 25 October 1866 te Wehl geboren en 15 Augustus 1894 priester gewijd. Daarna werd bij benoemd tot kapelaan te Wegdam en vervolgens was hij werkzaam als kapelaan te Laren, te Sneek en te Groningen (St. Joseph-parochie). Ih 1908 volgde zijn be noeming tot pastoor te Martenshoek, terwijl hij in 1921 in gelijke functie te Olst werd be noemd. In 1935 kreeg pastoor van Laak op zijn verzoek eervol ontslag van Z. H. Exc. den Aarts bisschop.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9