UIT DEN OMTREK T.EA, a EERSTE NEDERLANDSCHE Men bMjft on&: IDE A AL-TARIEF V) Op onze scherp concurreerende prijzen 8 w IS STEEDS PRESENT CONCURRENT LEVENSVERZEKERING BLOEIENDE BETUWE BOLLENVELDEN GR. HOUTSTRAAT STOFFEN!! MÈ> mËïïmSÊÊm 1 Mfl een schoon geschenk De H. Eucharistie voor Religieuzen DINSDAG 19 APRIL 1938 HALFWEG HEEMSTEDE VELSEN ZANDVOORT WANT ÉÉN IS CÉÉN Ongeval bij de races te Alkmaar Utrechtenaar Houtop ernstig geblesseerd De toestand van Houtop Van tenelade he«« Taminiau Eist Overbetuwe Brabantsche molens Er is weer opgang MOTORRIJDER GESLIPT Een donker silhouet, dat fel afsteekt tegen de grauwe voorjaarslucht. Ook in het Zuiden van ons land zijn hier en daar molens van een echt Noordhollandsch type te vinden Niet Nederland, doch Frankryk Plannen van dr. Ludwig Berger Voor Fl. 223 .20 per jaar verschaft de 30-jarige zich een kapitaal van Fl. 6000 na 35 jaren. Bovendien fl. 1200- rente bij eerder overlijden. Sluit bij ons een levensverzekering volgens dit H op DONDERDAG 21 en ZONDAG 24 APRIL a 2.— p. p. a 0.50 p. p. Zondags 0.75 p. p. Reserveer spoedig Uw plaatsen Reisbureau J. TER WAL WELDADIGHEIDS. CONCERT JOH. STEENMAN'S ORKEST R. S. Stokvis-rijwielen W.BRAKELJr. voor Religieuzen is het lijvige boek, door Pater VAN DIJK INGENAAID f 6.50 DE „WERELD-BEKENDE" ALS NEERLAND'S GROOTSTE IN WOLLEN- en ZIJDEN EEN TIP VOOR U VAN'DAM BRENGT U LAATSTE MODE: Wasch- en Kleurecht: De Zijdie-Mode komt aan Voor Sport en Reis: 99 59 49 39 29 ct. Wü brengen U van 1.49 1.29 99 tot 00 ct. Kant - de groote mode: m* BIJ AANKOOP VAN MINSTENS 5.00 EEN KNIPPATROON NAAR MAAT CADEAU!! Hevig verzet bij een arrestatie Zaterdag nacht bemerkte de nachtwaker S., dat zich bij één der huizen aan de Prins Hendrikkade een man bevond, die daar niet thuis behoorde. Meenend met een inbreker te doen te hebben, ging hij onmiddellijk den dichtstbij wonenden gemeente-veldwachter C. waarschuwen. Op weg naar diens woning ontmoette hij den zoon van den caféhouder de Gr., die in opdracht van zijn vader eveneens den veldwachter C. moest waarschuwen, dat zich in het dorp een man op verdachte wijze ophield, die hier den vorigen dag ook reeds had rondgezworven. De politieman verscheen spoedig in burger- costuum en te zamen met den nachtwaker be gaf hij zich per rijwiel naar het dorp. Bij de woning van den burgemeester zagen zij, dat be doelde man het huis stond op te nemen. C. maakte zich bekend als politie-agent en vroeg den man, wat hij daar deed; zonder op deze vraag te antwoorden, viel deze den veldwachter aan, waarna een korte worsteling ontstond en waarbij aan weerszijden rake klappen werden uitgedeeld. Tenslotte gelukte het den veldwachter en den nachtwaker den man, die over een geweldige lichaamskracht bleek te beschikken, te arrestee ren. Doch ook hierna was hij niet voornemens om gewillig mee te gaan, waarna de veldwachter aan een omwonende, die nog niet naar bed bleek te zijn, verzocht zijn auto beschikbaar te willen stellen om den arrestant naar het raad huis over te brengen. Zoodra deze auto echter op den weg ver scheen, begon de man zich andermaal hevig te verzetten, waarbij hij naar alle kanten beet en schopte om op die manier te trachten vrij te komen. Met inmiddels toegeschoten hulp van twee omwonende personen werd de man op nieuw overmeesterd en daarna te voet naar het Raadhuis gebracht, waar hij tot den volgenden morgen werd ingesloten om over zijn verzet te kunnen nadenken. Bij onderzoek bleek men te doen te hebben met een zekeren S. uit Amsterdam. Huldiging burgemeester E. A. M. A. Steger Het comité, tot huldiging van den Edelacht- baren heer E. A. M. A. Steger, burgemeester te Oirschot, heeft op Vrijdag 2-2 April des avonds kwart over 8 een bijeenkomst uitge schreven. waarbij uitgenoodigd zijn de ver schillende organisaties en personen welke daad werkelijk aan de gelegenheid tot het aanbie den van een huldeblijk hebben medegewerkt. De bijeenkomst heeft plaats in een der zalen van het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg alhier. Slotuitvoering R. K. Tooneelvereeniging Op tweeden Paaschdag gaf de R. K. Too- r.eelvereeniging „Door Eendracht Sterk" haar slotuitvoering in dit seizoen met de opvoering van het tooneelstuk in drie bedrijven: „Wat God verbonden heeft". De voorzitter, de heer J. Schelvis, opende den avond met een korte toespraak, waarin hij de aanwezigen, donateurs en belangstellenden, als mede het muziekensemble onder leiding van den heer J. TJibbering, hartelijk welkom heette. Hij dankte allen yoor den financieelen steun, aan de vereeniging geschonken en sprak de hoop uit, dat deze niet zou verminderen, doch in tegendeel zou toenemen, opdat het 40-jarig be staan op waardige wijze gevierd zal kunnen worden. De vele aanwezigen hebben genoten van de wij*ze, waarop „D.E.S." het lang niet gemakke lijke tooneelspel „Wat God verbonden heeft" voor het voetlicht heeft gebracht. De inhoud van dit stuk komt hierop neer, dat met hes huwelijk, door God verbonden, niet kan trach ten te verbreken, zonder daarvan de rampzaligs gevolgen te ondervinden, wanneer men boven dien een tweede, burgerlijk, huwelijk sluit. Tot lof van alle medewerkenden mag hier worden getuigd, dat zij zonder uitzondering een zoo goed mogelijke vertolking van hun rol gaven en zich uitstékend plaatsten in de sfeer van het stuk. Heel aardig was het spel van Cisca Swinkels, een meisje van misschien tien jaar, dat zich vlot op het tooneel bewoog. De regie was heel goed. evenals het kapwerk. Na afloop van het tooneelspel bleef men onder de pittige klanken van Jan Nibbering's muziek ensemble nog een uurtje gezellig bijeen. Tijdelijke afsluiting wegen De Kalver- Btraat en de Stationsweg, van de Kalverstraat tot de Briniostraat, te IJmuiden, zullen van Dinsdag 19 April 1938, af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Voorts zal de Stationsweg te Velsen, van de Meervlietstraat tot den Van Tuyllweg, van Dinsdag 19 April a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. Schrale Paaschda-gen Het heeft Zandvoort met de Paaschdagen niet meegezeten. Wel heb ben de vele bezoekers van de bollenvelden, die per auto of bus hun tocht maakten, Zandvoort aangedaan, doch meestal was het verblijf alhier van korten duur. De weersomstandigheden waren niet aanlokkelijk genoeg om ook hier eenigen tijd te passeeren. Op het strand was het koud en guur, waarbij de Westenwind nog een handje hielp, de menschen spoedig terug te jagen. Van een druk bezoek kan heelemaal niet worden gesproken. Het was een gelukkige om- Daarom eischt de wet, dat uw fiets een rood achterlicht moet voeren, dat tevens als re flector dienst doet. Ziet toe, dat er een officieel goedgekeurd achterlicht op uw witte spatbord wordt gemonteerd (niet hooger dan «0 cm boven den grond!). standigheid, dat men alhier op niet veel be zoek had gerekend, gezien het onbestendige weer van de dagen voor Paschen en men dus niet voor een schadepost kwam te staan. De volgende Zondagen kunnen echter nog veel ver goeden, wanneer' de zonnewarmte uitnoodigt om een poolshoogte te nemen van de badplaats, die de laatste weken veel in haar voordeel is ver anderd. Een fraai geschenk Pastoor van Diepen mocht dezer dagen van een milde Amsterdam- sche geefster 'n fraaien met de hand geknoopten Smyrnalooper in ontvangst nemen voor het priesterkoor van de St. Agathakerk, welk cadeau in grooten "dank werd aanvaard. De gulle wel doenster heeft den 9 meter langen looper geheel zelf vervaardigd. Op den Eersten Paaschdag pronkte de looper van het altaar tot aan de communiebank. Er ontbreken nu nog twee zij stukken aan, welke van het midden voor het altaar naar den epistel- en evangeliekant moe ten liggen. De pastoor heeft aan zijn parochia nen deze stukken als Paaschgeschenk gevraagd en reeds hebben zich een aantal personen aan gemeld om een stuk voor hun rekening te nemen. Als het looperstel compleet is, zal het priesterkoor zeer verfraaid zijn. Sportclub „Wacker" Gedurende de Paasch dagen is de Leipziger sportclub Wacker de gast geweest van de Zandvoortsche Hockeyclub. Vrij dag 15 April werden de gasten in Amsterdam verwelkomd, waarna' men hun een boottocht heeft aangeboden door Amsterdam en waar tevens de Aldaar liggende kruiser Emden werd bezocht. Na aankomst te Zandvoort werd in Muluru een diner gehouden, terwijl des avonds in gebouw Monopole een prettige feestavond georganiseerd was. Zaterdag 16 April werd aan de bezoekers een autotocht naar de bollenvelden aange boden door de V. V. V. alhier, welke zeer in den smaak viel. De tusschen de beide vereenigingen gespeelde wedstrijden werden bijgewoond door burge meester H. van Alphen, die de beginboeli nam. De wedstrijden hadden het volgende resultaat; Dames: Z. H. C.Wacker 10; Heeren: Z. H. C. Wacker 15 (ruststand 02; Mixed: Z. H. C.—Wacker 1—0. Maandag vertrokken de gasten naar Bussum en noodigden de leden van de Z. H. C. uit een retourbezoek in Leipzig te brengen. EmmabloemcoUecte De op Tweeden Paaschdag gehouden Emmabloem-collecte heeft alhier opgebracht f 201.23. Paasch-étalagewedstrijd Door samenwer king van de R. K. Middenstandsvereeniging De Hanze, afdeeling Zandvoort, met de Zandvoort sche Handelsvereeniging werd voor de Paasch dagen alhier een winkel wedstrijd georganiseerd onder de leden. De jury bestond uit de heeren B. W. Lasschuit, H. C. Sprenger en A. G. Spaargaren, allen te Haarlem, die Zaterdagmid dag de verschillende étalages hebben gewaar deerd. Het resultaat was als volgt: Alph. Sprengers 1ste prijs; O. Brink 2de prijs; C. Roest 3de prijs; P. Schaap 4de prijs; E. H. Brokmeüer 5de prijs; Th. Thomas 6e prijs en H. C. Nieuwenhuizen 7de prijs. Een eervolle vermelding verkregen de étalages van A. J. M. Koot; H. M. Nieuwenhuizen; J. C. van Houten; M. Kemp en Jos Bluijs. De prijzen bestaan alle uit medailles, welke op een nader te bepalen datum zullen worden uitgereikt. Bij de Zondag te Alkmaar gehouden motor races is den Utrechtschen renner Houtop een ernstig ongeluk overkomen, waardoor hij in het Centraal-Ziekenhuis aldaar moest worden opge nomen. Omtrent dit ongeluk kunnen we het volgende berichten. In den herkansingsrit voor seniores motoren tot 500 c.c. ontstond direct een felle strijd en 't behoeft dan ook geen betoog, dat 't zeer snel ging. In dezen herkansingsrit reden o.a. ook mee Houtop en Maller, die beiden aan den kop een grooten strijd streden. Eenige ronden lang ging Maller aan den kop, steeds bedreigt door Houtop. En inderdaad slaagde Houtop er in Maller van den kop te verdringen en de leiding over te ne men. In de laatste ronde, in het laatste rechte einde echter, slipte Hoi/top's motor even, waardoor naar men meent zijn linkerbeen tusschen het achterwiel bekneld raakte. Toen Houtop door den Roode Kruisdienst was opgenomen en per brancard van het terrein werd vervoerd, kon men reeds aanstonds constateeren, dat Houtop's been er niet best aan toe was. Later werd mede gedeeld vanwege de jury, dat het been op meer dere plaatsen gebroken was. Wij vernemen, dat de toestand van den mo torracer Houtop, die Tweeden Paaschdag bij de motorraces te Alkmaar kwam te vallen en naar het Centraal ziekenhuis werd vervoerd, naar omstandigheden niet ongunstig is. Zijn teenen zijn geamputeerd, maar men hoopte den voet nog te kunnen behouden. Taminiau's sm«.£ •V Men schrijft ons uit het Zuiden: Na een tijdperk van jammerlijke achte loosheid ten aanzien van den molen in het Brabantsche landschapsbeeld, is den laatsten tijd een belangrijke verbetering ingetreden. De prijzenswaardige activiteit van de vereeniging „De Hoilandsche Molen" begint op velerlei wijzen vruchten af te werpen. Het vandalisme der onwetendheid, dat een tijdlang hoogtij vierde en, zonder dat het opzettelijk aldus bedoeld werd, groote schade aan het landelijk eigene toebracht, behoort tot het verleden. De molen wordt weer behandeld met de eer, welke hem op grond zijner traditie toe komt. Van hoe groote beteekenis deze veranderde mentaliteit voor het behoud van het schoone en specifieke in ons landschap zal kunnen zijn, moge hieruit blijken, dat momenteel het molenbezit in Brabant toch altijd nog een 250-tal exemplaren omvat. Men mag dus met recht zeggen, dat de molen inderdaad nog verre van uitgestorven is en dat de actie tot in standhouding niet te laat kwam. Een der practische oorzaken, die tot de be tere aspecten voor den Brabantschen molen hebben geleid, is de opnieuw gewortelde over tuiging, dat er gelukkig voor den molenaar en voor den windmolen nog economische moge lijkheden bestaan. Er was op dat punt voor heen défaitisme. Onder meer dan één opzicht trad echter verbetering in. Sociaal geniet d molenaarsstand beter erkenning dan wel eens het geval was, en ook technisch kwamen ver beteringen. De ingebruikneming van de aëro dynamische stroomwiek-lijn b.v. schonk het windmolenvraagstuk een nieuw aanzien. Vele molens in Brabant en elders hebben zich de verbeteringen ten nutte gemaakt. Onder den invloed hiervan en voorts ook, om dat overwegingen van aesthetiek het landvolk niet vreemd zijn gebleven, beleeft de Brabant sche molen thans een periode van heropgang. Er kan geen sprake meer van zijn, dat molens mir nichts dir nichts van hun wieken worden beroofd, de wieken als afbraak verloren gaan en het molenstel zelf óf wordt gesloopt óf in den vorm van een „peperbus" als magazijn in dienst blijft. Helaas, dit alles is in het verle den vaak gebeurd. Deze peperbus-praktijk is zeker nog niet geheel uitgeroeid, doch waar zij toepassing vindt, gaat zulks toch als regel met behoud van het stel wieken *gepaard. Zoo is den laatsten tijd een molen te Stip hout, nabij Helmond, wel ontmanteld, maar de wieken verhuisden naar Goirle, waar ze wer den gemonteerd en voor het landschap be houden bleven. Te Beek en Donk verdween een molen, niet echter om voorgoed ten onder te gaan, doch om (en dat teekent de veranderde mentaliteit) met een zekere plechtigheid in het Peeldorpje Elzendorp te worden hèrop- gesteld. Ook Borkel en Schaft, in de Brabant' sche Kempen, bezit een molenstel, enkele ja ren terug uit een ander Brabantsch dorp over gebracht. Men ziet hieruit wel, dat het met 't heilloos prijsgeven van het aloude molenbezit uit is. De molen staat weer in aanzien. Wij zeiden reeds, dat moderne bedrijfsperspectieven het molen- beeld als geheel niet onopgemerkt voorbij gaan. Behalve de stroomwieklijn wordt de zoo genaamde „belt" hierdoor beïnvloed. Bij verre weg de meeste molens is die belt nog van zand. Hier en daar komen echter betonconstructies de zandbelt verdringen. Dit biedt practische profijten en een voorbeeld te Budel bewijst, dat de schoonheid er niet onder behoeft te lijden. Overdrijving en al te veel nieuwe zake lijkheid zullen te dezen aanzien evenwel die nen te worden verhoed. In hoeverre de zeswiekige molen, waaraan gedacht schijnt te worden, perspectieven kan openen, dient afgewacht. Tot slot mogen we, om de schuld van vroe ger molenverlies niet uitsluitend op.de sloopers tc schuiven, billijkheidshalve niet onvermeid laten, dat vele molens in het verleden door brand werden vernield. Maandagmorgen is de 30-jarige motorrijder J. K., wonende te Bunnik, door de gladheid van den weg, midden in het dorp geslipt. De man is met het hoofd tegen een telefoonpaal terecht gekomen, waardoor hij een schedelbasisfractuur bekwam. Met een ziekenauto uit Utrecht, is hij naar de Rijksklinieken aldaar vervoerd, waar hij werd opgenomen. W&jm sSi is»'Miwi Een tweetal dagen heeft dr. Ludwig Ber ger in Nederland vertoefd, na geruimen tijd in Parijs plannen te hebben gemaakt voor de vervaardiging van enkele Fransche films. Tijdens een persconferentie heeft dr. Berger een en ander van deze plannen mede gedeeld. De aanleiding tot zijn pogingen om buiten Nederland iets tot stand te brengen, is blijkbaar gelegen in het feit, dat men hem be let heeft het hier te doen. Onze lezers weten, dat de Bioscoopbond zich verzet heeft tegen de projecten om de Cinetone-studio's opnieuw in exploitatie te brengen, hetgeen voor dr. Berger, die per se in de Cinetone-studio's wer ken wil, voldoende reden is geweest om voor de vele plannen die hij heeft, elders een moge lijkheid tot verwezenlijking te zoeken. Die mo gelijkheid scheen in Frankrijk te liggen, waar dr. Berger dan ook een onderneming stichtte onder den naam Société frangaise-Orange, waarin voornamelijk Fransch, doch ook Neder- landsch en Engelsch kapitaal vertegenwoor digd is. Berger zal de artistieke leiding van dezè onderneming voeren, Carl Zuckmayer en de blijspelschrijver Jacques Natanson zullen met hem samenwerken. Hoewel nog niet is vastgesteld, welke film allereerst op stapel zal worden gezet, heeft dr. Berger toch reeds en kele manuscripten gereed liggen, die voor ver filming in aanmerking komen en inderdaad spoedig en regelmatig aan de orde zullen ko men. Dit alles wil inmiddels niet zeggen, dat Ber ger niet bereid zou zijn in Nederland te wer ken. Welbeschouwd gaat zijn voorliefde naar ons land uit, omdat hij hier bescheiden doch voortreffelijke mogelijkheden ziet ineen be zonken, gezonde en voorzichtige filmproduc tie, die na het succes van zijn Pygmalion lang niet denkbeeldig te noemen was. Sinds Pyg malion is echter zooveel tijd verstreken, dat men intusschen gemakkelijk een paar films had kunnen vervaardigen, waarvan het resul taat zou geweest zijn, dat de continuïteit der Nederlandsche filmproductie ware gegarandeerd en dat de studio's van Cinetone een bloeiènd bestaan hadden kunnen leiden. Het ligt in de bedoeling om ook een doch termaatschappij van de Orange-film in Ne derland te vestigen, doch of deze plannen wer kelijkheid zullen worden zal minder van Ber ger en zijn medewerkers dan van den Bios coopbond afhangen, die het blijkbaar in zijn macht heeft een behoorlijk gefundeerde film industrie te bevorderen en of te vernietigen.... PRIHSESSEGRACHT 13 'S-G RAVENHAGE Over: De pensioenen van het spoorwegpersoneel. Het wekt wel eenige verbazing met welk snel tempo een Departement, wanneer dit geld noodig heeft, dit door een of andere extra-heffing in welken vorm ook weet klaar te spelen. Hoe schril steekt dit af bij onze actie om de sinds April 1936 gekorte spoorwegpensioenen weer op het peil te brengen waarop wij recht hebben. Hoeveel conferenties zijn hierover reeds ge voerd, vergaderingen gehouden, besprekingen met bevoegde instanties, artikelen hierover ge schreven, in vak- zoowel als burgerpers. De conferentie op 6 April van den Fersoneei- raad met den minister van Waterstaat geeft al een even droevig beeld als uitslag. Er zal worden overwogen een commissie te benoemen, welke zal hebben te beoordeelen, welke aanvullingen of wijzigingen in de spoorwegpensioenwet noodig zijn. De Minister wenschte geen toezegging te doen om de pensioenwet weer in haar oorspronkelij- ken vorm terug te brengen en de thans toe gepaste korting in te trekken. In een ommezien werden wetsontwerpen pasklaar gemaakt, waarin van alle staatsburgers welke hiervoor in de ter men vallen, offers worden gevergd, jaren zijn noodig om een verdiend pensioen, toegekend bij het beëindigen van onzen diensttijd en gewaar borgd door het Rijk en op 1 April 1936 met 10 pet. gekort, weer op het peil te brengen waarop v/ij recht hebben. Voorwaar wel een schrille tegenstelling, eenige duizenden staatsburgers worden niet zooals met andere heffingen steeds geschiedt evenredig, maar extra belast. Er zijn er velen met een laag pensioen, wat een ramp is het voor deze menschen om in plaats van b.v. f 15 per week, hun na einde van hun dienstprestatie toegekend en al hun diensttijd hiervoor geofferd, vanaf 1 April 1936 te ontvangen f 13.50. Waarom? vragen wij ons af. Waar vindt dit in ons land elders plaats? Het Wetsontwerp om ook de Rijkspensioenen aan een korting te onderwerpen is ingetrokken. Hiervan is zeker wel de devaluatie der munt oorzaak. De kortipg op de Indische pensioenen is opgeheven, mede zeker wel om billijkheids overwegingen. Is dan een voortzetting der kor ting voor het spoorweg-personeel niet onbillijk? Op ons besturencongres op 14 Maart in Den Haag gehouden waren vertegenwoordigd ver schillende delegaties o.a. de minister van Wa terstaat, Eerste en Tweede Kamer, de directie der Ned. Spoorwegen, de Rijksverkeersinspectie enz. Allen hebben daar de uiteenzettingen kun nen beluisteren. Het kwam in hoofdzaak hierop neer, dat ons, gepensionneerden, geen enkel ver wijt treft, waarop deze korting gerechtvaardigd kan worden, maar de oorzaak van den slechten toestand van ons pensioenfonds gezocht moet worden in te laat ingrijpen door de instanties welke hiervoor verantwoordelijk waren. De gepensionneerden hebben steeds al hun verplichtingen aan het fonds nagekomen. Steeds is verzocht een deputatie van het personeel aan het beheer van dit fonds toe te voegen, en steeds werd dit overbodig geacht, want het Rijk waar borgde onze pensioenen. Een door ruim 35000 zoowel actief dienende als gepensionneerde leden van 't spoorwegpersoneel geteekend petitionnement is den Minister aange boden waarin tot uiting kwam: Opheffing van de sinds 1 April 1936 opgelegde korting op de spoorweg-pensioenen. Losmaking vari toegekend pensioen aan liet loonpeil. Spoedige hervatting door het Rijk van de opgenomen verplichting voor saneering van het fonds jaarlijks te stor ten circa f 9.000.000, hetwelk reeds eenige jaren niet is geschied. Als eindbeslissing hiervan: het benoemen eener commissie zooals in dit artikel aangevoerd. Wij vragen ons nogmaals af: wat heeft een sinds jaren verdiend en betaald pensioen met nieuwe wijzigingen in deze wet uit te staan? Wij vragen geen bevoorrechting, geen extra begunstiging alleen een onverkort recht, zooals alle overige staatsburgers. U geachte Redactie vriendelijk dankend voor de plaatsing. H. W. EEZENST, Gepensionneerd Hcd. Ned. Spw. o NAAR DE ■O ci Sh W a G <t> Xi <D <D bfl d G O DAGELIJKS NAAR DE ROZENSTRAAT 24—26 TELEF. 12203 O 3 N <D 3 P OP O 3 C/3 3* cr> a1 ar CD 3 i— ►-j- C/3 »-s P a H' O ten voordeele van de Centrale Vacantiekolonies afd. Haarlem, bp VRIJDAG 22 APRIL 1938, aanvang 8.15, in de Gemeente lijke Concertzaal, door onder leiding van Felix de Nobel met welwillende medewerking van JOH. DE NOBEL, Violon cellist Concertgebouw A'dam en AERDENHOUTS VROUWEN KOOR, Dir. Felix de Nobel. Toegangskaarten a 1.- en 50 ct. (alles inbegrepen), verkrijgbaar bij de Fa. ALPHENAAR, Kruis weg 49 en aan de zaal. Plaatsbespreken op den concert dag van 10—12 en 2—4 uur aan de Gem. Concertzaal. ook sportmodellen vanaf 38. Ook in huurkoop. BOTERMARKT 17 - TEL. 12897 Verkrijgbaar op het Bureau van den Ned. Euch. Bond Begijnhof 32, Amsferdam-C Giro 103939 U zoekt» Werkster r 6zr> .Omroeper t/e bezorgt U er één die w»n werken weet DE NIEUWSTE MANTELSTOFFEN, 140 c.M. breed, in prijzen van 3.75 tot £0 ct. TAILLEUR- EN COMPLETSTOFFEN, in prijzen van 3.49 tot J gg GEBLOEMDE VISTRA MOUSSELINE, groote sorteering 59 - 49 - 39 - 23 ct. Grootste sorteering en laagste prijzen in effen en fantasie Zijde, dubbel breed, van 1.89 89 59 Jg ct. TOILE DE SOIE in effen, strepen en ruiten, zuiver zijde ZELDZAME KOOPJES IN GERUITE TAFFETZIJDE IN DIVERSE KLEUREN, 90 c.M. breed, van 2.98 tot 1.49 1.29 g0 ct. AMSTERDAM Kalverstraat 172 naast de ..Hema' LEIDEN Botermarkt 10 Haarl.straat 99 UTRECHT: Lijnmarkt 19 ARNHEM: Ketelstraat 3940

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2