Jgmpe QoMecte ZxuuiezJtAxtal IxiteJidacp Graalturnwedstrijden te Den Haag Haarlem, 19 April GORDIJNEN WASSEN De eekhoorn in den Hout GOEDE RESULTATEN Kort en volledig DINSDAG 19 APRIL 1938 TWEEMAAL PERSONENAUTO CONTRA MOTORRIJDER Op dezelfde plaats en op denzelfden hoek DOOR EEN RUIT GEDRUKT 5429 werkloozen Radioprogramma £den te Amsterdam en Volendam meest gefotografeerde oud- minister werd echter nauwe lijks opgemerkt! ?ch, Er zijn er te veel, zoodat aan uitroeiing gedacht is Zij zijn zeer schadelijk! De jacht Complet hand ajour georgette rayê 42-* 26.75 Twee ongevallen BURGERLIJKE STAND Japon Drap arabe 29.75 Qrst kijkm bij 's Avonds tot 8 uur geopend, 's Zater dags tot 10 uur. AMSTERDAM UTRECHT - ROTTERDAM Cito uit Amsterdam legt beslag op den Bisschopsbeker Succesvolle dag Domme bewonderaars En de telefoon Greta Garbo AGENDA Bioscopen HET TRAGISCH ONGELUK TE ZELDAM De vader vond de lijkjes der beide kinderen STAD Zondagmiddag om vijf uur kwamen op den hoek Gen. Cronjéstraab—Kloosterstraat een auto Uit Overijssel en een motorrijder uit Haarlem niet elkaar in botsing, doordat de autobestuur der geen voorrang verleende aan het verkeer van rechts. De 16-jarige duorijder werd ongevaarlijk ge- Wond. Tegen den autobestuurder, die boven dien zonder rijbewijs reed, is proces-verbaal op gemaakt. 24 uur later, dus ook 5 uur, reden op denzelf den hoek wederom een auto en een motorrijder tegen elkaar. Ook dezen keer kwam de motor rijder uit Haarlem en de auto uit een andere plaats, nl. Amsterdam De bestuurder van de motorfiets sloeg over het stuur tegen den auto op en werd met een neusbloeding en eenige kaakwonden door den Ongevallen Dienst per auto naar zijn woning vervoerd. Wederom was het ongeluk te wijten aan den autobestuurder, die geen voorrang verleende. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Zaterdagavond kwam een electrische tram Uit Amsterdam de Anthoniestraat inrijden. Tegelijkertijd naderde uit de Lange Heerenvest 'h auto. De chauffeur lette niet goed op en botste tegen de tram. Zijn auto geraakte daar door uit den koers, waardoor een 12jarige Jongen, die met de fiets aan de hand op het trottoir stond, door een ruit werd geduwd. De ruit werd verbrijzeld. De jongen kreeg verschil lende wonden en werd naar het St. Elisabeths- tiekenhuis vervoerd, waar men een lichte her- Senschuding constateerde. Tegen de automobi list, die, evenals de tram, zijn weg kon vervol den, maakte de politie proces-verbaal op. Langzaam daalt 't aantal werkloozen in onze stad. In de afgeloopen week werden er bij de Arbeidsbeurs weer 97 afgeschreven, zoodat het aantal thans 5429 is. Vergeleken met verleden jaar zijn 477 min der, met 1936 totaal 853 minder. Woensdag 20 April Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8.00 Keulen, 9.20 Diversen, i0.20 Droitwich, 11.05 Radio PTT Nord, 11.20 beulen, 12.20 Brussel Ned., 1.20 Londen Reg., ^•05 Danmarks Radio, 3.50 Keulen, 4.50 Parijs Kadio, 5.20 Londen Reg., 6.20 Brussel Ned., 7.20 Brussel Fr., 9.35 Keulen, 9.50 Weenen, 11.20 Stuttgart. Programma 4: 8.00 Brussel Ned., 8.20 Diver sen, 9.35 Londen Reg., 11.05 Droitwich, 5.40 diversen, 6.00 Droitwich, 11.20 Danmarks R., Programma 5 8.007.00 Diversen. 7.00 Eigen dramof oonplatenconcert: zang-programma; 1. Torna a Sorriento, 2. Avé Maria, 3. Du bist brein Glück, 4. Schlösser die im Monde liegen, 5- Estrellita, 6. Tiritomba, 7. Tout mon choeur, ®- Santo Lucia Lontana, 9. Di-te, 10. Mein Herz rUft immer nur nach dir, 11. Villanella, 12. ö.®ir Anthony Eden, de bekende Engelsche jbplomaat, is sinds kort minister af. Hij profi- ®ert nu van zijn vrijheid en zoekt in gezel- ^bap van zijn vrouw buiten zijn vaderland .btspanning na een tijd van eindelooze con- 6ïenties en druk onderhandelen. v bi het vredige Holland, dat zich verre houdt hachelijke coalities en dito vriendschappen et andere mogendheden, meende Engeiands "Styezen „reizende minister" die afleiding te hlbden, onthult thans „de Waterlander". Nu, k dient gezegd, wij Nederlanders hebben het niet lastig gemaakt. In Amsterdam, waar enkele dagen in het Amstel-Hotel verblijf e'd en dagelijks wandelingen maakte in de dkke winkelstraten, merkte men hem niet °P. heel gewoontjes heeft de Engelschman ook ui Uitstapje gemaakt met de Noord-Holland- jbe tram naar Volendam, zonder dat men in jo*11 den meest gefotografeerden en best ge iden diplomaat ontdekte! We. beer Eden sprak met zijn vrouw over w^Jes en kalfjes in het Engelsch natuur- en keek uit de ramen naar de lage wijde ben, waar hier en daar lammetjes huppel- b- Geen der passagiers had erg in hem hn-^hl één in de tram had den staatsman lakend. Dat was de wagenvoerder L. Lagrand Edam. Maar die kende zijn plicht èn bun y°lendam namen sir Eden en zijn vrouw q b intrek in Hotel „Spaander". Twee heele Iq^b hielden zij in het dorp verblijf. Zij beis 6ïl snuisterijen en maakten foto's en wan- Sijk n 's avonds door den Doolhof en op den De enkele Volendammers, die van sir tier's bezoek op de hoogte waren, bewaarden stilzwijgen. Zelden zal de Engelschman, karakteristieken hoed verwisseld had W_ ^n jockeypet, zóó van zijn vacantie ge- b hebben l Vilja Lied, 13. Notte a Venezia, 14. Serenade vanJSchubert, 15. Tout prés de toi, 16. Lisetta. 17. comme le rose, 18. O sole Mio. 8.0012.00 Diversen. De Haarlemmerhout oefent nog immer een bijna magische aantrekkingskracht uit op iederen Haarlemmer. Op zoovele Zon dagen in het voorjaar en vooral in den zomer ontvluchten velen hun huizen en woonsteden, om zich te verfrisschen in de lommerrijke laantjes onder de eeuwenoude boomen, die dat schouwspel al jaren en jaren hebben aanschouwd. En hoe dikwijls gebeurt het niet, dat plotseling een der kleintjes het spel staakt en met zijn vingertje omhoog wijst: „Daar moe, een eekhoorntje!" Ineens wordt ieders aandacht getrokken door een roodbruin, watervlug diertje, dat zich hoog in de toppen der boomen van den eenen tak naar den ander slingert. Men kijkt er naar, alsof men het dier nog nooit gezien heeft en toch, de eekhoorn is lang geen zeldzaamheid in den Hout. Integendeel! Het is den regel- matigen bezoeker, die vooral 's morgens vroeg er op uittrekt, wel bekend, dat ze in grooten getale voorkomen, 's Winters in het bijzonder ziet men ze met vieren, ja zelfs met zessen de doorploegde eikenstammen afroetschen, zich verspreidend over den met bladeren bedekten bodem zoekend en speurend naar beukenootjes Als ze honger hebben zijn zij zelfs zoo vrij moedig, dat ze uit de hand komen eten. Dit is volstrekt geen zeldzaamheid. Een vriendelijke dierenminnende oude heer, heeft het vertrouwen van de diertjes gewon nen. Komt hij met zijn hand met pinda's bij den grond, dan eten ze uit zijn hand, sprin gen zelfs op zijn schouder en schoot. Maar dit is een uitzondering. Doorgaans blijven de springertjes op een groote afstand van den mensch, van wien zij dikwijls meer kwaad dan goed ondervinden, en dat niet ten onrechte, want: Dit moge ongeloofwaardig klinken, het is echter jammer genoeg de zuivere waar heid. Zoo schadelijk zelfs, dat de Dienst van Hout en Plantsoenen overwogen heeft, ze uit te roeien! De zoo onschuldig lijkende springertjes hebben de onhebbelijkheid, de eieren van allerlei vogeltjes bijzonder graag te lusten. Dit is zeer slecht voor den vogel stand, die vooral in den Haarlemmerhout veel vertegenwoordigers van allerlei ge- vederte heeft zitten. We denken aan de vinken, meezen, gaaien, roodborstjes, tuin- fluiters, boomkruiper en -klever, enz. enz. Hij stelt zich daarmee echter nog niet eens tevreden: ook jonge boomknoppen en -looten moeten er aan gelooven. Dit alles bij elkaar maakt hem bij den boschwachter niet bemind. Het uitroeiingsplan moest echter opgegeven worden, omdat de Haar lemmerhout een groot, uitgestrekt, publiek park is en de eekhoorns zooals reeds te voren opgemerkt, zeer ruim vertegenwoor digd zijn. Zij zijn zeer nieuwsgierig en ondernemend, wat wel blijkt uit de volgende feiten: Een tam gemaakte eekhoorn laat zich het nootje goed smaken Op een goeden dag werd er in een tuin aan den Kleine Houtweg vlak bij den Kampersin gel, een eekhoorn ontdekt. Daar de Hout daar vandaan nog een aardig eind verwijderd is, moest men wel aannemen, dat het dier ver schillende drukke verkeerswegen, zooals de Baan, overgestoken had en vandaar zijn loop over de tuinen begonnen moest zijn. Deze po gingen om een drukken verkeersweg over te steken, moet de eekhoorn dikwijls met den dood bekoopen-, terwijl er een den Wagenweg „nam", werd hij door een auto uit de richting Heemstede overreden. Morsdood! Zit men rus tig op een bankje en heeft men bij voorkeur zijn handen in zijn zak als er zoo'n knagertje in de buurt is, tien tegen een, dat het omzich tig nadert en den persoon in kwestie op een afstandje gaat zitten te begluren, soms wel eens aan een overhangende tak gaat hangen, om hem nog beter te zien. Hier in Haarlem wordt er zoo goed als nooit jacht op de diertjes gemaakt, wat op de Veiuwe en in Brabant wel het geval is. Door schreeu wen en jagen, door tegen den boom te siaan, waarin het opgejaagde dier zich bevindt, wordt het in een dun boompje gejaagd, waaraan men dan gaat staan schudden, totdat het eruit valt. Iemand staat dan reeds klaar om het op te vangen. De pels heeft geen bijzondere waarde, maar in gevangenschap wordt het dier dikwijls gehouden in een z.g. molen. Dat is een lange nauwe vierkante pijp van kippengaas en hout, waarin bovenaan een molentje zit, waarin de eekhoorn kan „draaien." Zou het eekhoorntje verdwijnen..... de hout zou een der aardigste attracties kwijt zijn. P. K. maat Vrijdagmiddag om 10 minuten voor half 3 is in de Spaarnwouderstraat een bestelauto tegen een motorbakfiets gereden. De fiets werd gedeeltelijk vernield. Een dame en een heer, die van het ongeval getuige zijn geweest, wor den verzocht zich aan het politiebureau in de Smedestraat aan te melden. Dienzelfden middag is een 60-jarige wiel- rijdster op het Frans Halsplein gevallen, door dat in 'de bocht van de Frans Halsstraat naar het plein een 57-jarige heer haar te kort ge passeerd is. De dame brak een enkel en is na voorloopig door een lid van den Ongevallen- dienst te zijn verbonden naar 't St. Elisabeths- gasthuis gebracht. De onvoorzichtige heer kreeg een proces-verbaal. Geboren: G. W, HablousBrouwer, z. G. M. A. KroftZandvliet, z. H. M. de Leeuw Prent, z. P. N. A. C. BrongersmaDresch, z. A. C. van VlietMiddelbeek, z. K. GaijkemaMeijer, z. G. BorawitzWestra, d. A. HuijboomSchoffelmeer, d. W. A. van DansikScholte, z. G. SwennekerGras, d. L. KerkmanHofman, d. J. T. M. Pet- terssonKonings, d. M. J. BakkerBos, z. J. W. van KeulenRommerswaal, d. M. v. d. NesPlaczek, z.J. v. Veende Haan, d. G. GeertsemaWedzinga, z. C. J. S. Over- dorpv. Elswijk, z. Ondertrouwd: W. Th. de Ruwe en M. W. E. Kruijdenberg H. J. A. van Velzen en C. M. C. van Bemmelen. Getrouwd: A. Raad en E. Wolterson. Overleden: E. SchuringWichers, 69 j., Kle verlaan P. Zwartjens, 64 jaar, Kamperlaan J. J. v. Hemert, 16 jaar, Dr. Schaepmanstr. B. Mentink, 72 jaar, Jansstraat M. C. Tushuizende Laat, 72 jaar, Kamperlaan M. R. E. Maassen, 59 jaar, Burg. Sandbergstr. A. J. J. v. d. Berg, 32 jaar, Rijksstraatweg. rh\k tj geborduurd, mod.kleuren J Wat is practischer voor de komende warme dagen dan een complet! U vindt in onze magazijnen een schit terende keuze, chique des sins, juweeltjes van mode kunst. En dan moet U ook eens die weelde van nieuwe snufjes in middagjaponnen zien, zoowel effen als be drukt en geborduurd, steeds in degelijke afwerking en prima verzorgde uitvoering. In deze artikelen brengen wij een unieke sorteering in prijzen van 9.75 tot 69.-. Onze collectie is compleet! Wacht niet, profiteert nul Onder groote belangstelling zijn Maandag in Den Haag de groote jaarlijksche turnwedstrij- den voor alle katholieke damesturnclubs van Wanneer een acteur in een Hollywoodsche studio de boodschap krijgt, dat zijn zwa ger in Oklahoma of zijn zuster in Van couver aan de telefoon is, zal hij waarschijnlijk niet naar de telefoon hollen, maar de juffrouw van de centrale vragen, het geval zoo scherp mogelijk te onderzoeken en hem nader te be richten. Als de zuster en zwager zich de kosten voor een telefoongesprek op langen afstand ge troosten, kan vijf minuten wachten er ook nog wel bij. Hoogstwaarschijnlijk is het echter geen eigen of aangetrouwde familie. Die telefonade is n.l. de laatste uitvinding van den bewonderaar, van de „fan", het meest onsympathieke nevenproduct der filmfabrieken een product waarvoor de grooten van Holly wood niet direct verantwoordelijk zijn, al too- nen zij zich niet afkeerig van de reclame- waarde ervan. De „fan" moest eigenlijk niet bestaan, maar er zijn jammer genoeg tiendui zenden van die oppervlakkige wezens, die ver antwoordelijk moeten worden gesteld voor het feit, dat er zooiets bestaat als het stomme, on oordeelkundige publiek, de rare, leege en on betrouwbare massa, die iedereen voor wispeltu rig scheldt, waarover iedereen meewarig glim lacht, waartoe niemand zichzelf rekent. Dat die massa, wat betreft haar houding tegenover de film, totaal onoordeelkundig en daardoor onbillijk is, blijkt intusschen zonnehelder uit het feit, dat zij haar domme en geëxalteerde bewondering schenkt aan een speelster met een knap snuitje, of een acteur, die een schat van 'n man is, niet aan den regisseur, niet aan den kunstenaar, die de Film inderdaad maakt. Voor zoover die Film door de industrie gemaakt wórdt De bewonderaar dan is nog snugger genoeg om te beseffen, dat hij zijn geld weggooit, in dien hij een kaartje naar Hollywood koopt om de heldin of held in levenden lijve te ontmoe ten. In de villa wordt hij niet ontvangen, en in de studio kom je ook niet zoo gemakkelijk; op een eigenhandig geschreven antwoord-brief- je is evenmin veel kans, en aldus heeft hij als laatste mogelijkheid de telefoon ontdekt. Een normaal mensch begrijpt dat niet, want de bewonderde star is voor een gulden viermaal te hooren, als je geen dure plaats in den bios coop neemt maar de „fan" is tenslotte geen normaal mensch. De telefoontjes in de studio's komen uit Chi cago, Philadelphia, Miami, New York, Salt Lake City en zooveel steden en dorpen als waar bioscopen zijn, maar ook van den over kant van den Oceaan. Het lijkt onbestaanbaar, dat iemand uit Dublin of Ostende opbelt om de stem van zijn filmheld te hooren, maar het gebeurt toch. Er wordt nog geld voor rare din gen uitgegeven. Terwijl de barricade in Holly wood tegen ongewenschte en overbodige tele foontjes zoo hecht is, dat men er zonder so lide introductie zeer moeilijk overheen komt. De nota van de telefoonadministratie zal bijna altijd de ergernis meegeven, dat het verprutst geld is. Lola Shea, die over achttien telefonistes van de Metro Goldwyn Mayer heerscht, vertelde, dat de telefoneerende bewonderaar spoedig den hoorn ophangt, wanneer hij precies moet ver tellen, wie hij is en wat hij (of zij!) wil. Som migen brengen het tot het verhaaltje, dat zij héél goeie kennissen van Clark Gable of Jean Arthur zijn en dat zij een allerbelangrijkste boodschap hebben, doch zij komen ook daar mede niet verder, omdat steeds „Clark Gable onmogelijk aan de telefoon kan komen en laat vragen, of de telefoniste die boodschap kan overbrengen." Of de fan beweert, dat hij of zij opbelt, omdat de star het zelf telegrafisch gevraagd heeft hetgeen heelemaal geen han dig smoesje is, omdat natuurlijk dadelijk blijkt, dat de star geen telegram aan juffrouw Smith of meneer Brown gestuurd heeft. Waarna het voorkomt, dat de fan nog twee, drie keer op belt onder een ander voorwendsel Natuurlijk hoort de telefoniste meestal, dat een familielid de beroemdheid wil opbellen. Joan Crawford heeft op die manier een buiten gewoon uitgebreide familie gekregen, en Mau reen O'Sullivan werd de laatste jaren door haar vader, die in Ierland schijnt te wonen, opge beld uit Havana, Kansas City, Winnipeg en Boedapest. Het record staat op naam van Clark Gable; die kan zijn schoonouders,^tantes, nich ten en halfbroers niet meer tellen. Niet lang geleden kwam er een telefoontje door voor Robert Taylor. Een opgewonden stem vertelde in Roxbury, Massachusetts, dat een nichtje van mr. Taylor de verbinding had aangevraagd voor zijn moeder, die zoo juist in Roxbury was aan gekomen. Aangezien deze dame op dat oogen- blik naast haar zoon in het restaurant van de studio zat, bleek dit idee ook al geen trouvaille. Greta Garbo wordt 't meest opgebeld men verwacht niet anders. Geregeld krijgt de cen trale dringende verzoeken om miss Garbo naar de telefoon te roepen, van bloedverwanten, con suls, zakenmenschen, enz. uit Riga, Rio de Ja neiro en Melbourne. Verleden jaar was het een of andere Fransche autoriteit, die de zwijgende Zweedsche voor een bezoek aan de Exposition wilde uitnoodigen de man hing gauw op, toen men hem vroeg, wien of wat hij vertegen woordigde en twee maanden later verkon digde een zware mannenstem, dat Hollywood sprak met den directeur van een Stockholmsche filmonderneming. De achterdochtige lieden van de studio veroorloofden zich een vlug, niet vluchtig onderzoek en verbraken vervolgens de verbinding, want een maatschappij met den op gegeven naam bestond niet. Men had miss Greta een overbodige wandeling naar de tele fooncel weer bespaard. Gelukkig. Is de kans op succes dus klein, kans is er. En dan? Ja, waarin bestaat de voldoening van de fan, die de geadoreerde star naar de tele foon lokt? Wij weten er geen antwoord op. James Stewart geloofde het onlangs, toen een „familielid" uit New York hem in de studio opbelde, en hoorde een vrouwenstem exclamee- ren: „Mr. Stewart. I think you are wonderfull". De man wist er niets op te zeggen, 't Is ook moeilijk, om op een dergelijke onvoorziene ba sis een passende conversatie op te zetten. In hun villa's hebben de echte en vermeende Hollywoodsche talenten zelden of nooit last van domme bewonderaars en vereersters, die op zulke vreemde wijze in persoonlijk contact met hun idool probeeren te komen. Hun particuliere telefoonnummers zijn n.l. geheim. Voor de stu dio's is deze maatregel natuurlijk niet moge lijk; iedereen in Johannesburg of Londonderry kan dus Hollywood aanvragen en beweren, dat hij iets belangrijks te vertellen heeft aan de helden der bioscoopzaal en de troetelkinderen der reclame. Geen mensch kan hem verbieden, daarvoor geld uit te geven, maar velen kun nen hem beletten, zijn doel te bereiken. Blijft de moeilijkheid voor de echte tante van Gary Cooper en het echte schoonzusje van Rex Ingram, die familienieuws hebben voor hun filmenden verwant. Die moeilijkheid schijnt ernstiger dan ze is zij telefoneeren niet, zij typen een briefje. het bisdom Haarlem, georganiseerd door den Sportraad van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" gehouden. Voor deze Wedstrijden, Welke een groot succes werden, gaven o.m. de hoogeerw. heer Mgr. J J. van der Tuyn, deken van Den Haag en de zeereerw. heer A. Vollaerts, directeur van „De Graal", blijk van hun belangstelling. Dank zij de goede organisatie werd het om vangrijke programma, dat den geheelen dag in beslag nam, vlot afgewerkt, zoodat om half vijf de prijzen konden worden uitgereikt. 's Morgens werden de vrije oefeningen en het toesteltumen afgewerkt, terwijl in den middag het „eigen gekozen werk" werd uitgevoerd. De animo voor dit massaal sportfestijn was overigens dit jaar zóó groot, dat de adspiranten thans een eigen wedstrijd in kringverband krij gen. Aan de toestellen werd over het algemeen pittig gewerkt; de vrije oefening gaf hier en daar nog al eens moeilijkheden. Des middags, toen dertien vereenigingen aan de wedstrijden van het eigen gekozen Werk deel namen, was de keurig ingerichte zaal van den Haagschen Dierentuin aardig bezet met een enthousiast publiek, dat de verrichtingen der turnsters herhaaldelijk met een hartelijk ap plaus beloonde. Aan het slot van den middag sprak directeur Vollaerts de aanwezigen toe, waarna de heer H Goris een uiteenzetting gaf van de wijze, waar op de prijzen werden toegekend. De voornaamste uitslagen luidden: Wedstrijd A: (ochtend) om den Bisschops beker: 1. Cito, Amsterdam. Derde prijzen: A.L.O., Rotterdam; Cito, Amsterdam; Hercules, Haarlem; en Blauw Wit, Haarlem. Wedstrijd B (idem) Deken v. d. Tuyn-beker: 1. S.M.L., Gouda. Derde prijzen: Stormwind. Alkmaar; S.M.L., Gouda; A.D.I., Den Haag; Spirit, Rotterdam en K.D.T., Dordrecht. Wedstrijd C (idem). 1. Sportief, Rotterdam; 3e prijs: Kwiek, Hillegersberg. Wedstrijd D (middag)1. Blauw Wit, Haar lem; 2. Leonidas, (idem); 3. Actief, Leiden en S.O.S., Rotterdam. Wedstrijd E (idem): 1. A.D.I., Den Haag; der de prijzen: A.L.O., Rotterdam en S.M.L., Gouda. Gebouw St. Bavo: Overheidspers., 8 uur; R.K. Bouwvakbond, 8 uur; Geestel. Belangen, 8 uur; St. Caecilia, 8 uur; Rechtkundig Bureau, 8 uur. De Kerkuil, Nieuwe Gracht: Expositie 2—5 u. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kembrandt-theater: „Concert in Tyrol", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 1—5 uur; „Heidi', 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Een stad op stelten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Laai uw bij Wasserij Kleverpark, Santpoorterstraat 41 - Tel 10131 - Haarlem De Engelsche Vereeniging van hoofden van parken en plantsoenen „Institute of Park Admi nistration" zal Donderdag 21 April een excursie ondernemen naar de bloembollenstreek. Het ge zelschap zal des voormiddags om 11.30 uur of ficieel ten Haarlemschen stadhuize ontvangen worden. Over het tragisch ongeluk te Zeldam, waarbij twee kinderen om het leven kwamen, verne men wij nog het volgende: Zaterdagmorgen omstreeks elf uur waren twee kinderen uit het gezin Kuypers, een jongen van 7 en een meisje van 6 jaar (niet zooals eerder gemeld een zesjarige jongen en een zeven jarig meisje) tegenover de landbouwerswoning in het zand aan het spelen. Op een gegeven oogenblik miste de moeder de kinderen. Zij begaf zich toen ijlings naar haar man, die op 'tien minuten afstands van de woning werkte. Teruggekeerd bij huis, ging de man in het zand graven en al spoedig vond hij de lichamen van de beide kinderen. De levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. De lijkjes van beide kinderen zijn naar de ouderlijke woning gebracht. Foede manieren, die niet uit in nerlijke beschaving voortkomen, zijn aangeleerde kunstjes, gelijk gedresseerde dieren plegen te ver- toonen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5