Romantiek en realisme WofmeituicnoUaiicl D Geuzenbaai fèeu&e.-&acu./ if Zoltan Korda en Victor Saville CENT DINSDAG 19 APRIL 1938 "Holland" vangt aan met de wedstrijd-training HILLEGOM OVERVEEN VELSEN VOETBAL R.K.F.-ELFTAL IN HAARLEM HAARLEM—ADMIRA BILJARIEN Om 't gewestelijk kampioenschap ATHLETIEK Vroeg begonnen, half gewonnen St Nh< DUIVENSPORT P. V. „de Reisduif" UIT DEN OMTREK EERSTE PLECHTIGE H. MIS TE LISSE Van pater Leonorus Schoorl O.F.M. De ontvangst De plechtige H. Mis RETRAITEHUIS BERGEN N. H. Rooster der retraiten RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN aar kwamen zij, de mannen van Lumey, de stoere Watergeuzen, die met de inneming van Den Briel den grondslag voor onze vrij heid legden. En het duurde niet lang meer of op Den Briel volgden Vlissingen, Veere, Enkhuizen, Alkmaar, Medemblik, Hoorn, Edam, Monnikendam, Pur- merend, Leiden, Gouda,. Dordrecht, Haarlem, Gorinchem en nog vele andere steden. Evenals toen, wappert ook riu weer de Geuzen vlag in Holland. De Geuzenvlag, die Dobbel- mann's Geuzenbaai siert. Geuzenbaai heeft Nederland veroverd en alom in den lande klinkt het thans Zondag 1 Mei a.s. speelt het R. K. Haarlemsch elftal een oefenwedstrijd tegen het R. K. Neder- lanüsch elftal, dat de daaropvolgende week uit S&l moeten komen tegen de Belgen. De wedstrijd zal gespeeld worden op het fraai gelegfen HBC-terrein aan den Heerenweg te Öeemsctede en vangt aan om 2.30 uur. Daar een drukke opkomst van de Haarlemsche Sportliefhebbers wordt verwacht, zijn maatregelen getroffen om een vlotte regeling mogelijk te ma ken. Op verschillende adressen in de stad zijn tegen gereduceerde voorverkoopprijzen kaarten verkrijgbaar, n.l. bij: Verhoogd, Leidschevaart l44; G. Zeeuwe, Nieuwstraat'1; Odijk, Amster- Pamstraat 12; L. Alders, Gen. Cronjéstraat 20; *P Heemstede: J. Perdolage, Binnenweg 210; in Hillegom: W. Bergman, Haarlemmerstraat 27. Het uitvoerend comité verzoekt dringend zoo vel mogelijk gebruik te maken van deze regeling teneinde gedrang aan de loketten te voor komen. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat Uitsluitend tot 2 uur aan het terrein verkrijgbaar jengenskaarten en kaarten voor werkloozen. Zij, die vroeg komen, teneinde zich een goed Plaatsje te verzekeren, kunnen dit gerust doen, donder zich te vervelen, daar „De Spaarneba- sp'n" haar volle medewerking heeft toegezegd, Soodat ook het muzikale gedeelte cp de terreinen Uitstekend is verzorgd. Op den wedstrijd zeiven komen we nog nader terug. Wij kunnen onze lezers thans eenige bijzon derheden verstrekken betreffende het elftal v&n Admira, welke club morgenavond een licht- ^edstrijd tegen Haarlem zal spelen. Admira is geen onbekende in Holland. Deze Weensche prof-club geniet de reputatie van Sterk en fraai spel, waardoor zij herhaaldelijk kampioen van Oostenrijk was en schitterende successen behaalde in wedstrijden om de Mi- tfopacup en tal van andere evenementen, waar- voor slechts de beste clubs van Europa in aan merking konden komen. Landen-elftallen als die van Polen, Denemarken en Roemenië wer den in het vorige jaar nog door Admira ge slagen en eveneens tegenstanders als Slavia eP Sparta uit Praag, Huddersfield Town, Ri- Pensia (Boekarest), Grasshoppers (Zurich) enz. Admira is te beschouwen als een der kop- c'ubs van Midden-Europa, en deze club bestaat Uit vele bekende internationals en oud-inter- Pationals. ïn het doel de 27-jarige Platzer, de doelman ^an het Oostenrijksche elftal, de rechtsachter ®chall, destijds deel uitmakende van het jWunderteam", thans 29 jaar oud en een prima "ack, Marischka, de linksachterspeler, is een Uieuwe ster, die den laatsten tijd in de natio nale ploeg gekozen is. Urbanek, 28 jaren, 22 keer internationaal, de jonge Gieszer, 19 jaren, een Ruling-man, Spielauer, de fijne oud-interna tionaal, Vogl, de 24 jaren oude aanvoerder, ^ahnneman, 13 maal binnenspeler vn Oosten- t'jk en o.a. gekozen voor het Midden-Europee- Sche elftal, de 29-jarige Stoiber, 13 malen in ternationaal, de 27-jarige Schilling, en de 19- Jarige Krader, ziedaar het respectabele tableau Ue la troupe van het Weensche ensemble, van "etwelk men iets zéér goeds verwachten mag. De kans omt mee te dingen naar het lands- ^,'npioenschap is voor het team van Insulinde Aanmerkelijk gedaald. In zijn thuiswedstrijd e§en B. V. Vondel uit Amsterdam verloor het Plet 12_4. Leemreize en Zwarts kampten tot het bittere AjUde. De Vondelman won met 2 caramboles! °k in de 3 volgende partijen kon Insulinde Seen succes boeken. Lam, Herp en .Eijkenaar aren alle drie iets minder sterk dan de Am- Aierdammers, zoodat Vondel met 80 de lei- 'Ug had. Hierna won Leemreize (Ins.) echter Aft Staaks, terwijl Lam over Zwarts (Vondel) ,egevierde. De Haarlemmers hadden hun ach- ,erstand dus teruggebracht tot 84. Toch AUöen Herp en Eijkenaar ook hun 2e partij ?let tot een goed einde brengen. Herp moest de Vries (Vondel) 66 om 19 maken. Deze jjAftdicap was te groot! De Haarlemmer bracht j?At tot 54. Tenslotte verloor Eijkenaar met 8 Afaniboles van Ten Zijthoff. .ffa gedurende de wintermaanden met in- ^U'ecte oefênstof het geheele lichaam fit en gemeen ontwikkeld te hebben, zijn de Hol- e PU-athleten 2en Paaschdag weer voor het 6rst voor serieuze wedstrijdtraining bij elkaar gkornen op het Gem. Sportterrein aan de Jj everlaan, waar voorloopig des Zondagsmid- Ags om 2 uur met meer directe oefenstof de eUstrjjdconditie zal worden bevorderd. Dndanks het voor athletiek vrij gure weer na een krachtige „warming up" met de j,'ecte training een aanvang worden gemaakt. Afuurlijk bepaalde men zich ditmaal hoofd- kolijk tot oefenen op techniek, waarbij angst ig werd gewaakt voor al te groote rust- aaUzen. Meer speciaal werd aandacht besteed de estafettetraining, omdat het vlot wisse- jj" van de stok talrijke technische moeilijk- ij eri oplevert, die alleen met veel en inten- oefenen zijn weg te werken. e training zal trouwens deze maand en 0 nog de geheele maand Mei hoofdzakelijk u ontwikkeling van de techniek zijn ingesteld, jj oefenen op halve of driekwart kracht ijPhen de deelnemers tot het einde van den 1'^tiag ai hun aandacht op het geheele ver- van een beweging gevestigd houden, zon- r dat vermoeidheid een ongunstige invloed jj de bewegingsmogelijkheden kan uitoefenen. a juiste begrip van trainen kent zelfs het tt„n.toeid worden niet. In training wordt ge- V^ht het lichaam systematisch op te kweeken Vfj1 een taak, die slechts op de wedstrijden de volle 100 pCt. geleverd mag worden. $ic, hiidden- en lange-afstand loopers bepalen daarom hoofdzakelijk tot de halve of hoog- tweederde gedeelte van hun afstanden vUllen hun programma aan met sprinten ontwikkelen van het tempogevoel. De K* Af 'dters oefenen hoofdzakelijk op hun start- en loopen daarentegen veelvuldig „6 ®ere afstanden om hun uithoudingsvermogen SVer*100gen- De werpers beoefenen hun num- S 'n °nderdeelen en komen zeker in het ^eizoen slechts zelden tot het geheele be- V-jfhgsverloop. Ook de springers kennen de •ijj. van beperkte krachtuitoefening. Op flrje6 kracht springend kunnen zü zich zeker Srt kwartier met hun nummer bezighouden, Sy dat lichamelijke of plaatselijke ver- j^'tlheid het begrip trainen geweld aandoet. r deze wijze van oefenen hebben de Hol- "Athleten altijd een groote voorsprong ge- °P hup. tegenstanders, die het gemis aan een behoorlijk voorseizoen trachten aan te vul len met een geforceerde training, waarvan de resultaten evenredig een geforceerd karakter behouden. Volgens deze trainings-principes wordt hun die dezen zomer ook athletiek willen gaan be oefenen aangeraden, nu de beslissende stap te doen. Nu beginnen beteekent opgenomen wor den in een systéem, waarvan de grondslag juist in deze maand wordt gelegd. Deze uitnoodiging geldt voor leerlingen van scholen voor hooger onderwijs, leden van de jeugdvereenigingen zoowel voor leden van sportvereenigingen, die zonder eenige verplich ting hunnerzijds in deze maand de oefenin gen kunnen volgen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 16 April een onderlinge wedvlucht vanaf Ede, af stand 71 K.M., om Paascheieren. De prijzen werden als volgt behaald: H. J. Handgraaf, J. Th. Bakker, C. Th. Verdonk, J. J. Hart, H. Everts, P. J. Kok, Th. A., van Dam, J. H. Kne- temann, P. van Andel. i Een der zonen van de parochie St. Agatha te Lisse heeft enkele weken terug na de volein ding van zijn studiën het H. Priesterschap ont vangen. Op den Eersten Paaschdag had de ont vangst plaats van dezen neomist, den eerw. pa ter Leonorus Schoorl O.F.M. Vroolijk wapperden de vlaggen van de hulzen der katholieken van de St. Agatha-parochie. De commissie van ontvangst, en de ouders en verdere familieleden hadden den neomist in een stoet van auto's afgehaald te Sassenheim. Kapelaan van Ingen verwelkomde hem in en kele woorden, waarna men naar de parochiekerk reed. Bij aankomst aldaar speelde de R. K. Mu- ziekvereeniging „Adolf Kolping" en sprak pas toor G. P. van Zuijlen enkele woorden. Voorafgegaan door een stoet bruidjes werd de neomist door den pastoor de kerk binnengeleid, gaande langs een eerewacht van K. J. C.'ers, die hunne vanen hadden ontplooid. De plechtige Vespers werden hierop door den neomist gedaan, waarbij deze geassisteerd werd door de kapelaans Nicolaas en de Rooij. Het koor stond onder leiding van kapelaan van Ingen. Na de Vespers gaf de neomist zijn priesterlij ken zegen aan alle geloovigen, die het fraai ver sierde kerkgebouw geheel vulden. De omwonende buren hadden voor de woning van de ouders van den neomist een fraaie en monumentale eerepoort opgesteld ter eere van den pas gewijden priester. Op den tweeden Paaschdag des morgens om half tien deed de neomist zijn eerste plechtige H. Mis geassisteerd door pater Baumann als diaken en pater van Zummeren, O.F.M. als sub diaken, presbyter-assistens was kapelaan J. H. M. van Ingen; Can tores waren de weleerw. hee- ren kapelaans W. A. Nicolaas en J. de Rooij; Ceremoniarius was de weleerw. heer J. van Kes- teren, theologant van Warmond, terwijl de priesterstudenten deze plechtige H. Mis dienden. Op het Priesterkoor hadden plaats genomen de zeereerw. heer pastoor G. P. van Zuijlen, pater Onderwater, pater van der Poel, O.F.M. en ka pelaan W. Egberts. Het koor voerde onder lei ding van den dirigent, den heer W. Mizee, te Leiden, de vierstemmige Mis „Salve Regina" van J. G. C. Stehle uit en vooraf een Veni Creator. De feestpredikatie werd gehouden door den zeereerw. pater van der Goes O.F.M. uit Vorden, eveneens zoon der parochie. Onder de H. Mis deelde de neomist aan zijn ouders en verdere familieleden de H. Communie uit. In den loop van den middag had een receptie plaats, waarvan door de parochianen een zeer druk gebruik werd gemaakt. Des namiddags werd er een danklof door den neomist aan God opgedragen, waarbij de eerw. paters van der Poel en van Zummeren den neo mist assisteerden. De parochiegeestelijken had den op het priesterkoor plaats genomen. Beslo ten werd met een „Te Deum". Lisse heeft wederom een priester-zoon op waardige wijze ingehaald en geëerd. Bekroond Op de vanwege de „Royal Hor ticultural Society" te Londen gehouden nar cissen-tentoonstelling werd de inzending der N.V. Heemskerk Zonen's Bloembollenbedrijf alhier bekroond met de groote zilveren me daille voor de mooiste groep orange- en rood- cuppige narcissen. De Noorderlaan afgesloten Gedurende de beide feestdagen is de Noorderlaan als verkeers weg afgesloten geweest. De reden daartoe is moeilijk te gissen. Deze weg is juist wat opge knapt. Voor de bloemenliefhebbers is dat heel jammer. Er is daar heel wat te zien. Wel loopt de weg dood, doch er is ruimschoots gelegenheid voor auto's om te keeren. De weg is bovendien rustig. Wij ontvingen over de afsluiting meer dere klachten en hopen, dat het verbod ten spoedigste zal worden opgeheven. Bollendag. De tijd, waarin Overveen op bollenzondagen een der brandpunten was van de bollendrukte, zoodat men over de hoofden wel loopen kon, ligt reeds jaren achter ons. De voortgaande bebouwing van Zijlweg, Juliana- laankwartier, Oosterduin, Rolland- en Ramp- laankwartier, heeft de meeste bollenvelden doen verdwijnen. Bovendien is het aantal bollen velden ingekrompen. Toch was er voor hen, die zich de moeite getroostten, eens van de hoofd wegen af te dwalen en de smalle landwegjes bij Houtvaart en Marcelisvaart op te zoeken, nog wel te genieten van de Kennemer voorjaars- bloemenweelde. En op mooie dagen waren er altijd nog velen, hoewel in vergelijking met de duizenden van een 25 a 30 jaar geleden slechts weinigen, die Overveen bezochten. Maar dan moeten het geen bollenzondagen zijn, zooals we dit jaar beleefden. Een snijdende, koude Noordwester was allerminst in staat om de menschen en masse naar de bollenvelden te lokken. Vandaar, dat het de Paaschdagen hier stil was, akelig stil, even stil als het hier vroeger druk was. De warme haard bleek meer attractief te zijn dan bollenvelden met verkleumde bloe- menverkoopers. Voor hen en ook voor de bui tenzaken is Paschen 1938 al weer een tegenvaller geworden. Maar hoop doet leven. En de hoop is nu al weer gevestigd op zacht weer in de naaste toekomst, als de tulpen tot volle ont wikkeling zullen komen. Maar dan de buiten paadjes op en auto of rijwiel een poosje in be waring geven. Aanmelding. De commissaris van politie der gemeente Velsen verzoekt den motorrijder, die op Woensdag 13 April des namiddags om streeks 6.30 uur op den Middenduinerweg te Santpoort, met een wielrijdster in aanrijding is geweest, zich aan het hoofdbureau van politie te melden. Voor de t-b.c.-bestrjjding Donderdag 21 April a-s. zal in de gemeente Velsen de z.g. Emmabloemcollecte worden gehouden ten bate van de t.b.c.-bestrijding in onze gemeente. Gemeentel. Geneesk. en Gezondh. Dienst De Directeur van bovenvermelden dienst is verhinderd op 20 April a.s. zijn gewone spreek uur te houden. Uit de film „The Drum" van Zoltan Korda huizing van een moderne kostschool ter be schikking van de gemeenschap, als deze voort aan de hypotheekrente betaalt, die Carne zelf niet meer kan opbrengen. Dit beknopte overzicht van den veel gecom- pliceerderen inhoud toont al, dat in „Scouth Ri ding" heel wat serieuzere problemen worden behandeld dan in verreweg de meeste films. Afgezien van het er-aangeplakte „blije einde" (de plotselinge dood van de zenuwzieke vrouw en de toespeling op een aanstaand huwelijk van Carne en Sarah), beeldt de film een stuk werkelijkheid op overtuigende, onromantische wijze uit. Het Engelsche plattelandsleven, met al zijn zorgen, conflicten en kuiperijen, maar ook met het idealisme en de naastenliefde, die er in leven, is nog in geen enkele film zoo zuiver weergegeven als in „South Riding", dat door Victor Saville met lofwaardige vermij ding van alle sentimentaliteit en pathos is ge regisseerd. Ook het spel (niet van sterren, maar van voortreffelijke acteurs als Ralph Richardson, Edmund Gwenn, John Clements, Edna Best en de jonge, veelbelovende Glynis Johns) staat op dit hooge niveau. „South Ri ding" is een film, die ik op één lijn zou willen stellen met het onlangs door mij besproken „Bank Holiday", zij het dan ook met de be perking dat Saville's film, die de bewerking van een roman is, daardoor aan gaafheid van constructie en van dramaturgische uitwerking onmiskenbaar onderdoet voor het, rechtstreeks voor de film geschreven, werk van Carol Reed. (Van onzen filmcorrespondent te Londen). De drie Korda Brothers (die van de Marx Brothers en de Ritz Brothers vooral verschillen door den heiligen en soms een beetje vervelenden ernst, welke hun films kenmerkt) houden van „filmwerken a grand spectacle." „Hendrik VIII", „De Roode Pimpernel", „Don Juan", „Things To Come", „Rembrandt"...., het is een reeks van monu mentale films van decoratieve allure en met een aantal medewerkenden, dat öf in de hon derden, öf in de duizenden loopt. Het film genre, dat meer in de diepte dan in de breedte gaat, schijnt in de oogen der heeren Korda geen genade te kunnen vinden. Het nieuwste werk in de super-de-luxe-reeks is „The Drum", waarvan Zoltan Korda de regie heeft gevoerd, Alexander Korda de pro ducer was en Vincent Korda de ontwerper der décors. En ook dit is weer meer een film voor het oog dan voor den geest. „The Drum" speelt in de Noord-Westelijke Grensprovincie van Engelsah-Indië, een ge bied dat den Britschen kolonialen autoriteiten nog altijd veel zorg baart. Hier gaat het om een fictief inlandsch staatje, Tokot, welks oude vorst een vriendschapsverdrag met de Engel- ischen, vertegenwoordigd door kapitein Clar- ruthers, heeft gesloten; volgens dat verdrag zal in Tokot een Engelsch detachement worden ge- stationneerd. Maar nauwelijks heeft Carruthers, na de onderteekening van het verdrag, Tokot verlaten, of de vorst wordt vermoord door zijn broeder, prins Ghul, die een fanatiek nationa list is en een heiligen oorlog van alle inlandsche stammen tegen de Engelsohen predikt. Het veertienjarige zoontje van den vorst, kroon prins Azim, ontsnapt echter, vlucht naar Pes- jawar en wordt daar door kapitein Carruthers en diens vrouw tegen een nieuwen moordaanslag beschermd. Carruthers wordt kort daarna tot president in Tokot benoemd. Prins Ghul is daar rtu regeerend vorst en maakt van zijn macht gebruik om heimelijk groote voorraden wapenen te laten invoeren. Hij is voornemens, aan het einde van een groot feest, dat eenige dagen duurt en waarbij de Britsche officieren en sol daten zijn gasten zijn, de machinegeweren op deze gasten te laten richten en zoodoende het heele detachement te vernietigen. De aan hangers van den kleinen Azim komen naar Pesjawar en vertellen hun kroonpretendent, wat Ghul in zijn schild voert. Azim rent met dit bericht naar den gouverneur en smeekt hem, zijn beschermer Carruthers en diens sol daten te redden, maar de gouverneur gelooft het verhaal van den kleinen jongen niet en met Tokot schijnt hij noch radio-telegrafisch, noch op andere wijze contact te kunnen ma ken. Pas als een koerier Azim's woorden komt bevestigen, besluit de gouverneur, manschap pen naar Tokot te zenden, maar het is de vraag (althans voor den scenario-schrijver; natuurlijk niet voor den toeschouwer) of deze nog op tijd zullen komen om de slachting te verhinderen. Intusschen rijdt Azim zelf in vliegenden galop naar Tokot om zélf Carruthers te waarschuwen, ondanks de gevaren die hem daar onder Ghul's heerschappij bedreigen. Hij komt nog juist op tijd om op de groote trom mel een noodsein te geven, dat hij van een Engelsch vriendje, een trommelslager in het leger, heeft geleerd; Carruthers begrijpt het signaal, geeft zijn gastheer een formidabele upper-cut en alarmeert zijn troepen, zoodat hij met behulp van de versterking, die na tuurlijk ook precies op het nippertje aankomt, den opstand bedwingt. Een revolverkogel, door een pro-Britsch inlander op Ghul afgeschoten, maakt het effect van de upper-cut van blijven de kracht; en nu kan Azim, als trouw bondge noot van Engeland, de troon zijner vaderen bestijgen. De bedoeling van dit scenario was pas in de tweede plaats, te bewijzen dat het loonender en beter voor iemand's gezondheid is, een vriend dan een vijand van Engeland te zijn. In de eerste plaats was het bedoeld om Sabu, Flaherty's gewezen „Elephant Boy", een nieuwe rol te verschaffen. En daarin is het stellig ge slaagd. Sabu is in deze film nog levendiger, natuurlijker en frisscher dan in zijn rol van olifantenjongen. En het Technicolor-systeem staat hem uitstekend. De regie vaij Zoltan Korda, hoewel niet sterk genoeg om ons de vele onwaardigheden en onwaarschijnlijkheden van A. E. W. Ma son's scenario te doen vergeten, is in „The Drum" belangrijk beter dan in zijn eerste film, „Sanders of the River." Herhaaldelijk wordt men getroffen door origineele détails in de leiding der camera en hier en daar zelfs door goede kleurovergangen. Een eigenschap van Engelsche films, die meer 'en meer aan den dag treedt, is de rake uitbeelding van Engelsche karakters. Ook in „The Drum" vindt men daar van weer eenige goede voorbeelden (en hun contrast in de weinig overtuigende schildering der inlanders). Maar ondanks alles blijven films als „The Drum" toch holle vaten; zelfs al bespant men ze met een trommelvel van sterk imperialistisch fabrikaat, waardoor er wel meer lawaai, maar nog altijd geen muziek uit komt. E;n film, waaraan ook een Korda (Alexan der) heeft meegewerkt, maar waaruit toch vooral de persoonlijkheid van den regisseur, Victor Saville, spreekt, is „South Riding", bewerkt naar den gelijknamigen roman van de jonggestorven Engelsche schrijfster Winifred Holtby. In dezè film komt de zoo juist aangestipte capaciteit van Engelsche filmmakers voor het karakteriseeren van hun landgenooten bijzonder goed tot uitdrukking. „South Riding" is de fictieve naam voor een deel van Yorkshire. De handeling concentreert zich om den Graafschapsraad van dit gebied. In dien raad komen de belan gen en de idealen van verschillende bevolkings groepen met elkaar in botsing; sociale en po litieke conflicten worden er uitgevochten. Een der voornaamste figuren in den raad is Robert Carne, de conservatieve kasteelheer; zijn vrouw is in een krankzinnigengesticht en haar behandeling verslindt een groot deel van Carne's toch al ernstig geschokte financiën. Een ander raadslid is de jonge socialist Astell, die strijdt voor de verwezenlijking van zijn ideaal, moderne arbeiderswoningen neer te zetten op de plaats, waar nu de treurige krot ten van South Riding staan. Hij wordt daar bij ondersteund door den wethouder Snaith en het raadslid Huggins, zonder dat hij echter beseft, dat deze twee zijn plan willen mis bruiken om er een zoet winstje uit te slaan. De intrige van het schijnheilige tweetal wordt ontdekt door Sarah Burton, de energieke hoofdonderwijzeres van de volksschool, en zij brengt er Carne van op de hoogte. Scherp on dervraagd door Carne, valt Huggins tijdens de raadszitting doer de mand. Astell wil zijn woningplan, dat zoo goed bedoeld was, terug trekken, maar Carne komt met een ander voorstel, dat de ideeën van den conservatief en den socialist met elkaar verzoent: hij stelt de landerijen van zijn kasteel als bouwgrond voor de arbeiderswoningen en het slot zelf als be- APRIL Maandag 25—28 St. Raphael, Amsterdam, Alkmaar e.a. pl. MEI Zondag 1 Zelatricendag. Maandag 25 St. Raphael; Amsterdam, Alk- m&ar e.a. pl. Zaterdag 710 Marinepersoneel; Den Hel der. Dinsdag 1013 Meisjes boven 17 jaar; Aker sloot, Cocksdorp, W.-Blokker e.a, pl. Zaterdag 1417 Mannen; gereserveerd. Dinsdag 1720 Gehuwde dames; H. Familie Amsterdam (O. L. Vr.) e.a. verg. f 6.50. Zaterdag 2124 Mannen; gereserveerd. Woensdag 252 Juni; Eerw. Zusters. Zaterdag 18—21 Voortrekkers. Dinsdag 2124 Politiebond St. Michaël. Dinsdag 281 Juli. Gehuwde dames; Den Helder, Amsterdam (St. Rita), volt. JULI Zaterdag 25 Meisjes boven 17 jaar; verg. f 6.50. Dinsdag 58 Gehuwde dames; Amsterdam (H. Maria Magd.), Alkmaar (St Laurentius) e.a. pl. Zaterdag 9—12 St. Jos. Gezellen; Haarlem (III), Amsterdam (IV). verg. f6.50. Dinsdag 1215 Dames; Amsterdam (St Ig- natiuscl.), volt Zaterdag 16—19 Mannen; St. Ger. retraite Ver. (Den Haag) e.a. verg. t 6.50. Dinsdag 19—22 Meisjes boven 17 jaar; Haar lem (O. L. Vr. v. d. Roz.) e.a. Zaterdag 23—26 Mannen: Amsterdam (St Ignatiuscl I) e.a. Donderdag 2831 St. Christoffel; Haarlem. Alkmaar e.a. pl. Zondag 31—3 Aug. Meisjes boven 17 jaar; Amsterdam (H. Maria Magd.) e.a. IJMUIDEN, 19 April. Versche Visch. Tarbot 0.841. Tong 1.101.34, Heilbot 11.46 per kg. Griet 18.00—36. groote Schol 33.00, middel Schol 2831.50, Zetschol 31.0044. kleine Schol 13.00 35, Schar 5.4010, Tongschar 16.0030, Poon tjes 3.606, groote Schelvisch 17.0025, middel Schelvisch 14.0018. kleine middel Schelvisch 11.5016, kleine Schelvisch 8.4013, groote Gul len 9.00—13. kleine Gullen 7.5014, Wijting 4.30 —8.50. Makreel 6.608 per 50 kg. Mictiel Heek 56.0057 per 125 kg. Kleine middel Heek 13.50 15. kleine Heek 8.50—12 per 50 kg. Kabeljauw 17.0042 per 125 kg. Vleet 1.45—3.50, Leng 0.50 1.85, Koolvisch 15—40 cent per stuk. Rog 1416 cent per koop. Prinses Beatrix IJm. 155 110 manden 1510. Poolzee IJm. 77 135 manden 1610.Petten IJm. 49 600 manden 4010.Protinus IJm. 85 275 man den 2780.—. Adelante IJm. 19 380 manden 3290.Amsterdam IJm. 58 460 manden 3710. Gerberdina Johanna IJm. 38 730 manden 4170. Cath. Duyvis IJm. 60 280 manden 2e60.Utrecht IJm. 73 75 manden 950Maria Sommering IJm. 7 560 manden 3950Emma IJm. 177 105 manden 1170.Dolfijn IJm. 103 105 manden 1340.Reiger IJm. 106 65 manden 880.Elie Chénevière IJm. 161 210 manden 1880.Condor IJm. 72 130 manden 1550. WATERSTANDEN TE IJMUIDEN JUNI Zaan- Zaterdag 47 Mannen en jongens; streek (Pinsterretraite) e.a. Vrijdag 10—13 Kruisvaartleiders. Dinsdag 14—17 Gehuwde dames; gereserv, 20 April 6.13 2.00 626 2.13 21 April 6.52 2.36 721 222 22 April 7.44 321 8.20 3.44 23 April 8.48 4.20 9.28 4.48 24 April 10.04 5.28 10.48 6.04 25 April 11.24 6.48 724 26 April 0.04 8.04 12.33 8.33 ;jv K139 ■anti

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 7