De avonturen van een verkeersagent je De stervende zwaan REMBRANDT AGENDA KAUWf /KAUWEN De Gruyter's gr Alts fRovJ f R°u Kort en volledig lot» KAUW REGELMATIG WOENSDAG 20 APRIL 1938 VILLA „SORGHVLIET" Een Busken Huet-museum? UIT DEN OMTREK VISCHSORTEERDER VRIJ GESPROKEN Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK VELZEN-NOORD HILLEGOM HEEMSTEDE VELSEN ZAANDAM (LA MORT DU CYGNE) KOMT A.S. VRIJDAG IN WANDELSPORT H.W.S.V. „Jan Passtoors" VOETBAL R. K. SCHOOLVOETBAL- TORNOOI De wedstrijden aangevangen m. u. l. o. 1. STORMVOGELS NAAR VERVIERS RIJKSVISCHAFSLAG 21 April Bioscopen 5 CENT PER PAKJE pooa STAD Wij hebben onlangs het een en ander verteld over de villa „Sorghvliet" aan den Bloemendaal- scheweg bij de Busken Huetlaan. Het huis, dat zich voor deze villa aldaar bevond, is eenige jaren lang de woning geweest van den letter kundige Busken Huet. De villa is door de ge meente Bloemendaal aangekocht (het voorste! komt in de raadsvergadering van a.s. Donder dag) om afgebroken te worden ter verbreeding van den weg. Wij vernamen dat de Bnsken Huetstich- ting plannen heeft om de villa te behouden ter inrichting van een Busken Huet-mu seum. Hiertoe is een commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. v. d. Bosch (ar chitect en de vroegere bewoner van de villa „Sorghvliet"), J. D. Rutgers v. d. Loeff, oud- directeur van de Openbare Leeszaal te Haarlem en Mr. P. Tideman. In ons artikel hebben wij al het denkbeeld gepropageerd om den gevelsteen met de afbeel ding van de eigenlijke woning van Busken Huet alsmede de jaren, waarin Busken Huet daar gewoond heeft, voor het nageslacht te bewaren en niet bij afbraak verloren te doen gaan. De Busken Huetstichting wil nog veel verder gaan en het geheele huis bewaren. Dat nu echter lijkt ons nu weer te ver gaand. Immers, de tegen woordige villa is niet de woning waarin Busken Huet gewoond heeft. Waartoe haar dan behou den nu het verdwijnen daarvan als wegverbe- tering dringend noodig is? Een Busken Huet- museum behoeft toch niet per se daar ter plaat se te worden ingericht? R. H. Endenburg en A. H. S. Keijser. N. T. de Haan en G. M. Lust. F. Oosterdijk en E. C Winkelman. F. Jacobs en F. S. de Koe. J. Hel lingman en J. C. Nieuwveen. B. den Hartog en C. Huizinga. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft den vischsorteerder K. van S. uit IJmuiden, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, waarin-hij deel uitmaakt van de N.S.B.-fractie, vrijgespro ken van den hem tenlaste gelegden diefstal van enkele tongen in den Rijksvischafslag te IJmui den. Ook de rechtbank had den man vrijgespro ken. Het O.M. had in hooger beroep twee maan den gerequireerd. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen: handschoenen en ceintu ren, Politiebureau Smedestraat; broche, poli tiebureau Smedestraat; bril in koker: Lucas, Drossestraat 19zwart; kerkboekje: Scholtz, Pres. Steijnstraat 83; duif: Kerkstra, Ged. Schalkburgergracht 15; duimstok: Hoffies, Talmastraat 17; hondje: v. Schoonhoven, Scheldestraat 34; horloge: Fruitema, Zwaluw straat 44; hond: Bouman, Waldeck Pyrmont- straat 39; legitimatiebewijs: Politiebureau Sme destraat; overall: Boerendans, Ged. Schalk burgergracht 55; portemonnaie met inhoud: Ve- nema, Gen. Bothastraat 28; pakje pepermunt: Nelissen, Spaarne 104; portemonnaie: Chris- tiaans, Lange Heerenstraat 36; portemonnaie met inhoud: Hoppenbrouwer, Colensostraat 10; portemonnaie waarin rozenkrans: Kollaar, Ke- doestraat 18; portemonnaie met inhoud: v. Hol land, Romeinenstraat 23; pop: Ruhe, Batavia- straat 14; rozenkrans: Zadelhof, Lange Wijh- gaardstraat 21; ring: Knol, Lodewijk van Deijs- sellaan 172; twee rijwielplaatjes: Politiebureau Smedestraat; ring: v. d. Putten, Leidschestraat 86; vioolsnaar: Matla, Sophiastraat 17zw., fietstasch: v. Liemt, Hasselaarsplein 32; vul pen: Bosse, Barteljorisstraat 12. Geboren: E AL VisserJeltsch, d. A. A. Strin gervan Houwelingen, d. M. de GraaffDek ker, d. A. A. HaakKrokkee, d. J. S. Bouwsma Namminga, z. A. C. Kruijffde Vos, d. Overleden: F. G. Hoekstra, 54 jaar, Kenau park. K. SlotEdses, 83 jaar, Reguliersstraat. J. 3 d., z. van C. de Leeuw, Ted. v. Berkhoutstr. A. Simmervan der Heide, 77 jaar, Delftlaan. A. J. E. OssendorpBruins, 39 jaar, Anslijn- straat. B. F. O., 2 maanden z. van S. A. Schön- hage, Stuyvesantstraat. T. W. B. M. Brems, 68 jaar. Schotersingel. A. Schaap, 63 jaar, Kam- perstrat. Ondertrouwd: K. de Vries en T. M. Ancha. H. H. Box en W. Verhagen. W. J. Heemskerk en A. Lubbers. A. van Haaien en H. Ketting. L. v. d. Wal en J. Flobbe. F. N. Hulsman en T. de Jager, G. J. Rodenburg en B. Weidema. C. Kelderman en M. van As. A. J. B. v. Schuilen- burg en J. H. M. ter Smitten. J. Visser en M. G. Gooijer. J. v. Staveren en B. Nievaard. J. ter Haa en C. de Jager. H. F. M. Vermeulen en B. de Jong. A. P. A. M'ossinkoff en A. R. Zeeu- we. J. Versteeg en A. Kreule. H. C. Kaper en A. W. Hoogerbeets. C. H. Huisintveld en M. C. v. Wetten. Getrouwd: H. Dieskes en M. G. v. d. Veldt. T. Tromp en H. Hoefsmit. J. Troost en A. Zui- dema J. H. Steenkist en J. de Koningh. P. Blom en A. C. v. d. Ham. J. M Geurts en L. A. C. Picard. L. J. F. Zweers en M. G. Lijnzaat. H. J. Jansen en M. Jooren. A. M. Alkemade en C. A. Dijkzeul. L. H. M. v. d. Hoorn en S. Broeren. C. J. M v. d. Reep en J. Kloos. A. Koer en T. G. van Dijk. J. B. W. Schouw en L. A. Buising. Hilde Harmat en Fritz Hirsch in „Die lustige Witwe", de operette die ter gelegenheid van de drieduizendste voorstelling van de Fritz Hirsch-operette door dit gezelschap op Zondag 24 April om 8 uur in den Stadsschouwburg vertoond zal worden. Verschillende bekende sterrert treden weer op. Frans Léhar's aardige operette zal ongetwijfeld weer veel publiek trekken. Zoowel eenige moderne als Slavische dansen zijn in de uitvoering ingelascht. De regie is in handen van Paul Harden, het ver sterkt orkest staat onder leiding van Hans Lichtenstein en er zullen smaakvolle costuums te bewonderen zijn. De bekende karikaturist Van Vleuten ontwierp een zeer attractief kari katuraal affiche. Keurmeester gehuldigd Dezer dagen was het 10 jaar geleden, dat door de veilingen en de organisaties van groentenhandelaren het in stituut van keurmeester op de groentenmarkt werd ingesteld. De heer J. de Vries, die de func tie van keurmeester sedert dien onafgebreken heeft vervuld, mocht bij deze gelegenheid van vele zijden blijken van belangstelling en waar deering ontvangen. De besturen van de kleinhandelarenvereeni- gingen hebben hem in zijn woning aan den Wijkermeerweg gehuldigd. Allereerst werd hij gecomplimenteerd door den heer de Smit, namens de Christelijke organisatie, waarbij een fruitmand werd aangeboden. Namens de &.K. Kleinhandelarenvereeniging St. Petrus sprak de heer J. Baltus, die wees op de groote ijver en toewijding, waarmede de heer de Vries zich van zijn taak heeft gekwe ten, waarvoor spr. hem als blijk van waar deering een bloemenmand aanbood. De heer A. H. Maks, di enamens de koop- liedenvereeniging Handelsbelangen het woord voerde, sprak eveneens woorden van waar deering voor den arbeid van den heer de Vries. Deze heeft steeds getracht zijn werk tot ieders tevredenheid te verrichten, hetgeen zeker niet eenvoudig is. Tusschen de organisaties en den jubilaris bestaat een prettige samenwerking. De heer Maks hoopte dan ook dat de heer de Vries zijn functie nog vele jaren zou mogen verrichten en besloot zijn toespraak met de aanbieding van een fruitmand. De heer De Vries dankte met enkele harte lijke woorden voor deze blijken van waardeering en medeleven. Onderwijsvoordracht Voor de benoeming tot onderwijzer respectievelijk aan de Juliana- school en de NOorderschool bieden B. en W. den raad de volgende voordracht aan: .7 a. Julianaschool; 1. K. Middelbeek, kweeke ling met akte te IJmuiden Oost; 2. K. van Meurs, wachtgelden, Haarlem; 3. S. Bakker, kweekeling met akte, Rotterdam. b. Noordersehool: 1. H. Bos, kweekeling met akte, aan de neutrale school te Bergen; 2. C. Hamelink, onderwijzer, Anna Paulowna; 3. G. van Gunst, kweekeling met akte te Harmeien. Extra hulp aan werkloozen Blijkens de desbetreffende ministerieele circulaire mag over 1938 ten behoeve van de verstrekking van extra hulp aan werkloozen (steunverleening B) per gemeente ten hoogste worden besteed een be drag, gelijk aan het gemiddeld cijfer over de eerste 10 maanden van 1937 van de als werk zoekende bij de Arbeidsbeurs ingeschrevenen, vermenigvuldigd met f 5.70. Van dit bedrag komt f 2 ten laste van de gemeente en het restant voor rekening van het departement. Aangezien het gemiddeld cijfer vt>or deze ge meente 915 bedraagt, stellen B. en W. voor over 1938 uit de gewone middelen voor dit doel be schikbaar te stellen f 1830. Parelsnoer terecht Het kostbaar halssnoer, dat 185 parels bevatte, en dat op 8 April j.L hier ter plaatse door een elders wonende dame werd verloren, is terecht. De eerlijke vinder, een plaatsgenoot, heeft van zijn kostbare vondst aangifte gedaan bij de politie, zoodat de dame haar kleinood weer in ontvangst kon nemen. Onderwijsvergoeding B. en W. stellen den raad voor de vergoeding aan de besturen der bijzondere scholen van de kosten van instand houding, bedoeld in de L. O.-wet, voor 1938 te bepalen op f 12.01 per leerling voor het gewoon L. O. en op f 21.55 voor het U.L.O., overeenkom stig de bedragen, welke voor het Openbaar on derwijs worden vastgesteld. Loop niet over de gazons! De waarschu wing van de politie om de gazons te eerbiedigen, heeft blijkbaar nog geen volledig effect gesor teerd. Thans is de tijd van waarschuwen echter voorbij. Twee personen, die over de gazons lie pen, hebben deswege reeds een proces-verbaal gekregen. Gemeenteraad Er wordt een openbare ver gadering van den raad der gemeente gehouden op Vrijdag 22 April a.s. des avonds 7% uur. De agenda vermeldt o.a.: Benoeming van een onderwijzer aan de Noor dersehool en aan de Julianaschool. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van een belasting voor het ingebruiknemen van openbaren ge meentegrond en ter zake van door de gemeente bewezen diensten. Voorstel tot toekenning van een jaarlijksche vergoeding aan den directeur van Openbare Werken voor het gebruik van eigen auto. Voorstel tot definitieve vaststelling der ge meentelijke vergoeding aan schoolbesturen ex art. 101 der L. O. wet 1920 over het jaar 1935 ten aanzien van de voormalige gemeente Bever wijk. Voorstel tot definitieve vaststelling der ge meentelijke vergoeding aan schoolbesturen voor vakonderwijs over het jaar 1935 ten aanzien van de voormalige gemeente Beverwijk. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van extra hulp aan werk loozen (steun B) over 1938. ra Ze kwamen in de cel waair de anderen, de uil en de muis wachtten. „Hier hebben we den tooverring," riep de sloten maker verheugd en legde den ring slechts even om het muisje. „Laten we er maar dadelijk een goed gebruik van maken. Hoe eerder hoe beter." En werkelijk, de tooverring had uitstekend gewerkt. De muis veranderde in een prinses, zooals ze altijd vroeger was geweest. Verheugd sprong ze op en riep: „nu zoo spoedig mo gelijk naar mijn ouders." „Zoover zijn we nog niet;' zeide de slotenmaker. R.K. Sportvereeniging. Slechts twee wed strijden waren op den 2den Paaschdag voor I. E. V. vastgesteld, n.l. O. I. V. 2—1. E. V. 2 en I E. V. 4—T.Y.B.B. 6. Het 2e moest met 6—3 in de O. I. V.-reser- ves zijn meerderen erkennen. Het 4e won echter met 5—3 van de Geel-Zwarte Haarlemmers zoodat er 2 puntjes binnen kwamen. Een volgende maal beter boysl Bouwen. Aan de Zuidzijde der Wilhel- minalaan zullen weder 6 landhuizen worden gebouwd: 2 voor rekening van den heer Van Woerlee en 4 voor den heer Bouwman. Emmabloem, Woensdag zal alhier de jaar lijksche Bloempjesdag gehouden worden ter bestrijding der tuberculose. Baarhuisje. Aan den openbaren weg be vindt zich het voormalige baar- of lijkenhuisje der algemeene begraafplaats. Het doet als we ons niet vergissen slechts dienst als ber ging voor tuingereedschappen. Een nieuw ar chitectonisch gebouwd huisje is later achter op den doodenakker verrezen. Het aan den weg gelegene moet hoe eer hoe beter verdwijnen, daar het de Wilhelminalaan beduidend ont siert. Gymnastiekclubje Aan de St. Augustinus- school aan de Molenwerfslaan alhier is een gymnastiekclub gevormd, waarvoor zeer groote belangstelling bestaat, daar reeds meer dan vijftig meisjes zich ervoor hebben opgegeven. Met de oefeningen zal spoedig begonnen wor den. Uit het politie-rapport Een ingezetene van IJmuiden Oost heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat eenigen tijd on beheerd voor een café had gestaan. Bij de bioscoop „De Pont" te Velsen Noord is een rijwiel ontvreemd van een bewoonster uit den Velserpolder. Bij de politie te Santpoort zijn inlichtingen te bekomen betreffende een ge vonden heerenrijwiel. Op den eersten Paasch dag is in het park Rooswijk brand ontstaan, die door den Noordwestelijken wind sterk werd aangewakkerd. De brand is door omwonenden en voorbijgangers gebluscht door het bran dend gedeelte met takken uit te slaan. Onge veer 1000 m2 is verbrand. Zondagmiddag wilde een 84-jarige man den Velserduinweg te IJmui den Oost oversteken. Nadat hij gedeeltelijk den weg was overgestoken, keerde hij terug voor een aankomenden auto, doch hij werd toen aangereden door een auto die uit de te genovergestelde richting kwam. De man is ter plaatse verbonden en daarna naar zijn woning vervoerd. Radio-steunbonnen De hernieuwde in schrijving voor radio-steunbonnen over de maand Mei zal plaats hebben voor de Centrale Kennemerland en Velsen-Noord op 21 April en de uitreiking op 28 April; voor de Centrale Kennemerland van 7—8 uur en voor de Centrale Velsen-Noord van 6.307.30 uur. Voor de Centrale Kennemerland in de in schrijving en uitreiking in het Gemeentelijk Stempellokaal in de Lorentzstraat. Voor de Centrales Huisman en Van der Broek is de inschrijving op 22 April en de uitreiking op 29 April van 78 uur, bij v. d. Outenaar, Enschedéplein. De K. J. M. V. voetbalt. De Zaandamsche K. J. M. V.-ers hebben den tweeden Paasch dag benut om de vriendschappelijke betrek kingen met de Haarlemsehe afdeeling van de K. J. M. V. te onderhouden. Deze vriendschap pelijke betrekkingen hadden hun oorsprong ge vonden op het voetbalveld, alwaar de vertegen woordigende elftallen van de resp. afdeelingen hun krachten reeds twee maal met elkaar hadden gemeten, beide malen eindigend met een Zaansch succes. Ook ditmaal moesten de Bisschopstadbewoners het zoet der overwin ning aan de Zaankanters laten, maar zij' ble ken goede verliezers te zijn, die zich uitsluitend verheugden over de genoeglijkheid van het voetbalspel. Een dergelijke juiste opvatting kweekt de ware kameraadschap. Zaandam heeft het echter niet cadeau ge kregen, maar de beginperiode werd Haarlem reed noodlottig. Want nadat de bezoekers, die door voorzitter H. Kettenis op het Gemeentelijk Sportpark aan den Westzanerdijk verwelkomd waren, den toss hadden gewonnen, was een der Haarlemmers zoo onfortuinlijk tot grooten schrik van de Spaarne-familie het leder in eigen doel te deponeeren (10). Vogelenzang, de beste speler der kraaien (Haarlem was in zwart tenue) maakte echter gelijk, maar door windvoordeel voerden de Czaar Pcter'schen door Kauw (2x) en Joop Vasen den stand tot 41 op. Na de welverdiende rust ging het spel goed gelijk op, maar tegen het einde kwam Haarlem krachtig opzetten en het volhouden werd beloond met een voltreffer van Vogelen zang (42), met welken stand tevens het einde kwam van deze aardige ontmoeting. Na afloop was er vreugde onder het winnende elftal, maar ook het verliezende team. Er was toch pleizierig gevoetbald en de last en narig heid van de stijve spieren waren er nog niet. Collecte. De vereeniging tot bevordering der gezondheid in de grafische vakken (afdee ling „Zaanstreek") hield een collectedag op (Tweeden Paaschdag). De collecte heeft opgebracht 155.50. De bollentocht op 2en Paaschdag door Jan Passtoors georganiseerd, is ondanks het wel zeer gure weer toch goed geslaagd. Er werd door haast 500 wandelaars aan deelgenomen, waaronder een groep van 7 Franschen, indivi- dueelen uit België en Engeland. Verder 14 ver- eenigingen, waarvan Drusia uit Doesburg de verste was, welke vereeniging hiervoor ook een extra-prijs werd toegewezen. Stormvogels uit IJmuiden was de grootste groep, waarvoor ook een prijs werd toegekend. De prijzen voor de vereenigingen met den besten algemeenen in druk, werden gewonnen door W.I.K., Amster dam le prijs, tamboer en pijpercorps „Juliana", Amsterdam, 2e prijs en Haarlemsehe Burger wacht onder leiding van den heer Jacobs. 3e prijs. De Haagsche Vierdaagsche, welke zeer zeker voor een prijs in aanmerking was gekomen liep buiten mededinging mee. Een standpunt, dat bok Jan Passtoors reeds geruimen tijd in neemt. Bij de prijsuitreiking werden aan alle buitenlandsche deelnemers een paar klompjes uitgereikt, hetgeen zeer op prijs werd gesteld Er waren slechts twee uitvallers. De route ging door den Hout naar Heemstede, Groenendaal, Bennebroek, Hillegom; waar werd gerust en daarna over Bloemendaal en Heemstede terug. Driehuis 1Lyceum 1 03 Henricusschool 1—Lyceum 2 52 St. Willibrordussch.Ged. Oude Gr. I 13 M. U. L. O. 2. Driehuis 2Luciaschool 12 Henricussch. 2Henricussch. 3 7—1 Ged. Oude Gr. 2Ged. Oude Gr. 3 51 NOORD 1. St. Jozefsch. Velsen—St. Adelbertussch. 3—4 Petr. Canisiussch.St. Franc.sch. IJmuiden O, 41 St. Franc.sch. Tugelastr.—St. Bavosch. Eemstr. 22 ZUID 1. St. Joannessch. Hillegom—St. Franc.sch. Bennebroek 04 St. Bavosch. Westergr.St. Jozefsch. Nw. Gracht 1—2 St. Jozefsch. Hillegom—St. Antoniussch. 0—3 ZUID 3. St. Antoniussch. Aerdenh.Jacobasch. 103 St. Aloysiussch. HeemstedeMariasch. Zandvoort 52 Met de Paaschdagen maakten de Stormvogels een uitstapje naar Verviers, waar de plaatselijke club C. S. Verviétors een tcurnooi had uitge- club C. S. Verviétois een tournooi had uitge- Köln 1899 en Stockton A. O. uit Durham (Enge land) deelnamen. Den eersten dag kwam Stormvogels met de volgende ploeg tegen Köln 1899 uit: De Vries Haak Jr., Van Dongen Bravenbcer, Prins, Tol Verdam, Van Pel, Schoorl, Woudenberg, Opbergen Het elftal was dus verre van volledig. Hollen- berg, Haak Sr., Van der Steen en Gerrits ont brak enop 't appèl. De blauw-witten konden het uiteindelijk niet tegen de Duitschers bolwerken, hoewel zij toch niet bepaald hun minderen waren. Doelman De Vries had echter zijn dag niet en werd bovendien nog geblesseerd, zcodat hij toen slechts op halve kracht kn spelen. Met de rust was de stand 21 voor Köln, welken voorsprong de Duitschers, die het spel kort hielden, na de rust opvoerden tot 13. Stormvogels, dat meer open spel speelde, hield echter vol en wist zoowaar gelijk te maken, zoodat de kamp verlengd moest wor den. In deze verlenging scoorden de Duitschers nog tweemaal, zoodat zij met 53 in de finale kwamen tegen Verviétois, dat met 2—1 van Stockton had gewonnen. De Stormvogelsdoelpunten werden gemaakt door Opbergen, Woudenberg (penalty) en Prins. De volgende ploeg speelde den volgenden dag tegen Stockton A. C.: Zwemmer Tol, Van Dongen Bravenboer, Prins, Van Pel Verdam, Woudenberg, Schoorl, Cupido, Opbergen Deze nog meer verzwakte ploeg heeft tegen de Engelschen niet slecht gespeeld. Alleen het ge mis van een goeden deelman wreekte zich ge ducht. De „noodhulp" Zwemmer maakte geen sterken indruk en later zijn collega-noodhulp De Back al evenmin. Woudenberg, Cupido en Op bergen echter speelden zeker niet slecht. De Engelschen speelden goed doch nogal forsch. Hun doelman was uitstekend. Heel goed stelde hij zich telkens op. Stormvogels verloor tenslotte met 52. Beide doelpunten nam Woudenberg voor zijn rekening. Zij nog vermeld, dat Stormvogels aan den voet van het gedenkteeken, opgericht ter herinnering aan de 148 in den oorlog gesneuvelde leden van Verviétois, een krans neerlegde. IJMUIDEN, 20 April Rijksvischafslag Tarbot 0.92 tot 0.66 per kg., tong 1.24 tot 1.04 per kg., heilbot 1.32 tot 0.88 per kg., zetschol 38.tot 35.per 50 kg., kleinschol 28.tot 14.50 per 50 kg., schar 12.tot 4.50 per 50 kg., tongschar 26.tot 13.per 50 kg., poontjes 13.tot 3.80 per 50 kg., groote schelvisch 18. tot 13.50 per 50 kg., middel schelvisch 15.tot 13.per 50 kg., kleinmiddel schelvisch 15.50 tot 12.per 50 kg., kleine schelvisch 13.tot 8.70 per 50 kg., groote gul 16.tot 14.per 50 kg., kleine gul 18.tot 10.50 per 50 kg., wijting 8.50 tot 3.per 50 kg., makreel 12.tot 4.50 per 50 kg., groote heek 5.65 tot 4.50 per 125 kg., middel heek 12.50 per 50 kg., kleine heek 8. tot 7.per 50 kg., kabeljauw 44.tot 18. per 125 kg., vleet 2.60 tot 0.37 per stuk, leng 1.70 tot 0.50, koolvisch 0.85 tot 0.15 per stuk, rog 19.tot 13.per koop. Gebouw St. Bavo „Prinses Juliana" 8 uur; Smedenpatroons, 8 uur; Federatie Gr. en Fruit handel, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Rechtskundig advies van 7 tot 8 uur. Stadsschouwburg Jubileumuitvoering R.K. Vrouwenbond, met „Amor in de Pastorie", 8 uur. „De Leeuwerik", Kruisstraat Ned. Reis- vereeniging voor Katholieken, 8 uur. Stoop's Bad, Overveen HVGB, kwart over acht. Brinkmann, Gr. Markt Dr. Anton van Duinkerken voor de KJMV. De Kerkuil, N. Gracht Expositie van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Kunstzaal De Bois Expositie van 9 tot 5 uur. Rembrandt-Theater „Concert in Tyrol". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Filmac van 11 tot 5 uur; „Heidi", 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „Stad op stelten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-Theater „100 mannen en een meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. De Nederlandsche Natuur Historische Ver eeniging bracht Zaterdag een bezoek aan het bloemb.ollenmuseum te Limmen en bezichtig de daarna verschillende bloembollenkweekerijen. Vrijdag 22 April vindt in de Gemeentelijke Concertzaal het jaarlijksche concert plaats van Steenman's Orkest, dirigent Felix de Nobel, ten bate van de afdeeling Haarlem der Cen trale Vacantiekolonies. De aantrekkelijkheid van het programma wordt verhoogd door de medewerking van Aer- denhouts Vrouwenkoor en den cellist Johan de Nobel. Een opwekking om dit traditioneele concert bij te wonen is, zoowel uit muzikaal oogpunt als om het liefdadig doel, dat er mede gediend wordt, niet misplaatst. In de eerste ronde om het Persoonlijk Kam pioenschap Schaken Noordholland werd ge speeld door de heeren N. Cortlever (V. A. S., A'dam) en Harry Blokker („De Rochade", H'lem). Daar de heer N. Cortlever tot de sterk ste spelers van Nederland gerekend mag worden, werd Harry Blokker vrijwel kansloos geacht. Het was dus wel een groote verrassing, toen Blokker met zwart na 25 zetten met de over winning ging strijken. Een mooi succes voor dezen jongen speler. Op Donderdagavond 21 Maart zal door Haarlems Salon Orkest een Grande Soirée ge geven worden voor de leden en introducé's in het gebouw van den H. K. B. Hieraan zullen twee orkesten medewerken, terwijl de cabaret ière Pauline Hervé en nog enkele attracties voor de noodige afwisseling zullen zorgen. De leiding van den avond berust bij den heer W. Schroder. Vrijdagavond 22 April om 7 uur zullen de leerlingen van Anny Bonarius twee kinder operettes uitvoeren ten.,bate van de stille armen. Aan costumes en kapwerk is gröcite Zórg be steed. Men zie de advertentie in dit blad. De bloemjesverkoop, Zaterdag in Haarlem gehouden ten bate van de Christelijke Vereeni ging voor Toevallijders te Haarlem en Heem stede, heeft opgebracht f 963.93. De opbrengst in Heemstede was f 251.76. De A. N. W. B. organiseert op 5 Mei te Haar lem een bondsavond met film en expositie. Iedereen is welkom. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde heeft op 26 April in Hotel Lion d'Or een vergadering belegd. De heer K. Goudzwaard zal over „Gazon-behandeling" spreken. Maandag 25 April des avonds 8.15 uur geeft Henriëtte Bosmans voor de leden van den Kunstkring Heemstede een piano-recital in het gebouw van den Nederl. Protestantenbond, Post- laan, Heemstede. Het programma bevat werken van Mozart, Schumann, Chopin, Van Brucken-Fock en Debussy. Deze uitvoering is ook toegankelijk voor niet- leden. 21 April 22 April 23 April 24 April 25 April WATERSTANDEN TE IJMUIDEN 2.36 7.21 2.52 3.21 8.20 3.44 4.20 9.28 4.48 5.28 10.48 6.04 6.48 7.24 6.52 7.44 8.48 10.04 11.24 26 April 0.04 8.04 12.33 8.33 Wrigley's zorgt er voor, dat U behoorlijk kauwt. Het versterkt het tandvleesch en helpt U de tanden, schoon en gezond te hou den, verfrischt de adem en - door de grootere speekselafscheiding bevordert het bovendien de spijs vertering. Wrigley's P.K. kalmeert de zenu wen en houdt U monter en frisch. Koopt nog heden een pakje. WRKSLEY - Tim V/oe'só®9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2