mm Haarlems Bloei VACANTIEPLANNEN Haarlem, 23 April GARAGE „DEN HOUT" - Wagenweg 164-168 - Telef. 12138 IIW BRIL STUK? OPTICIEN STIEIVS WÊÊËmÊmÊMmÊSÊSÊËm, RADIO MOORS nv Kort en volledig ZATERDAG 23 APRIL 1938 U HOEFT GEEN EXPERT TE ZIJN.. Imp. ANDRÉ J.H. CEURVORST. A'dam, Alb. Cuypstraat 264-276 Telefoon 28300 Service 93373 Onderdeelen 93221 AGENT VOOR HAARLEM: Meer werk St. Josephs-Gezellenvereeniging Haarlem I E. A. M. A. Steger Op grootsche wijze gehuldigd W* REPAREERT SNEL EN GOED Rij van sprekers Een drievoudige huldiging te Overveen VECHTPARTIJ IN DE CHERIBONSTRAAT Twee mannen gearresteerd AUTO-ONDERDEELEN GESTOLEN Dief en heler gearresteerd EEN VERDACHTE FIETSER Goede greep van de politie De loterij redde de schatkist en gaf aanleiding tot herhaling Plannen en groote actie Geen spoorweg-tentoonstelling Congressen AUTO DOOR WINKELRUIT Door gladheid van den weg geraakt VOOR UW IS HET OOK NOODZA KELIJK, DAT U TEVOREN OVERLEG PLEEGT MET UW BANKIER WIJ GEVEN U GAARNE VRIJBLIJVEND ADVIES OMTRENT: Vreemd geld Reischeques Credietbrieven enz. NV. GROOTE HOUTSTRAAT No. 1 VOOR DE R. K. MILITAIREN De waarde van hun eigen tehuis uiteengezet door hoofd aalmoezenier Noordman AGENDA Bioscopen 24 April Bioscopen 25 April Bioscopen Apotheekdiensten Voor de armen van de parochie St. Jan ■onder God geen gezag. om de extra waarde te ontdekken, die de Chrysler 6 en 8 U geven. Vergelijk den Chrysler met welken wagen U maar wilt, U zult zien Chrysler wint het. In Comfort, Veiligheid, Luxe en Prestaties Maakt een proefrit.... er wachtu eensensa tie achter 't stuur van den Chrysler 6 en 8. STAD Toen wij bij de overheid op: Méér Werk aan drongen, hebben wij geen oogenblik gedacht, dat de zaak nu verder op rolletjes zou loopen en wij voortaan zouden kunnen zwijgen. Daar voor zitten de Nederlanders te veel vast aan den ouden sleurgang van den langzamen tred molen en het gemakkelijk zitje bij de kat in den boom. Met name hebben wij onder het schrijven geglunderd bij de gedachte aan de groote oogen, die de leden van ons gemeente bestuur zouden opzetten als zij in de Nieuwe Haarlemsche Courant de uitnoodiging zouden lezen, nu maar eens binnen een half jaar voor een millioeii of tien werk voor te bereiden. Het verzet tegen ons denkbeeld is dan ook ver schenen, zij het van een zijde, waar wij het hiet verwachtten. De redactie van „Het Volk" ergert zich nml. aan onze voortvarendheid. Zij doet het vborkomen alsof zij daartoe aange zocht is door katholieken. Er zal ongetwijfeld een onderzoek worden ingesteld naar dien zon derlingen en uitzonderlijken katholiek, die zich voor dergelijke dingen tot „Het Volk" wendt, maar voorloopig weten wij, dat onze aandrang em meer werk gesteund wordt door, wij mogen v/el zeggen, alle katholieken in Haarlem. Op Tweeden Paaschdag heeft het Centraal Bestuur van de Haarlemsche katholieke kiesverenigin gen, dat beschouwd mag worden als represen tatief bp dit gebied, daar duidelijk blijk van gegeven. Of echter de lezers van het dagblad, dat dag aan dag praat over een plan van den arbeid, zoo ingenomen zijn met zijn houding als het op daden aankomt, is zeker twijfel achtig. „Het Volk" verwijt ons, dat wy niet zouden weten, wat er aan de ophooging van de spoor baan vast zit. Wij mogen na dit verwijt ver onderstellen, dat „Het Volk" het dus wel weet en dat het in staat is duidelijk te maken, waar om de voorbereiding van dit werk langer dan vijftien jaar duren moet. Het was reeds in 1926, dat de heer Arthur Tervooren, toen onze rei- rende redacteur, een onderhoud had met de Directie der Nederlandsche Spoorwegen over die ophooging en er in slaagde de toen hopeloos vastgeloopen onderhandelingen weer op gang te brengen. De laatste brief, die toen geschre ven was, was twee jaar bud. Wethouder Ger- ritsz heeft ons bij die gelegenheid zijn dank betuigd voor de verleende hulp. Thans zijn wij Wéér twaalf jaar verder. En „Het Volk" ver baast zich er over, dat wij op wat spoed aan dringen! Wy zouden niet weten wat er aan het probleem vast zit. Wij geven toe, dat wy het niet begrijpen, maar ook zijn wij overtuigd, dat een particulier dat binnen een jaar vbor elkaar brengt. „Het Volk" zij gerust: ons verwijt geldt even zeer het gemeentebestuur van Haarlem als het Rijk, den anderen gemeenten en den Spoor wegen, die er bij betrokken zijn. Over het graven van de havens praten wij al sinds 1908. Goed, laten wij aannemen, dat het wenschelijk was om op de grensuitbreiding van Haarlem te wachten. Maar ook die is sinds 1927, dus al elf jaar, een feit. En nog vraagt „Het Volk" ons toch niet zoo haastig te zijn. Wij zouden niet weten wat er allemaal aan vast zit. Neen, waarlijk, wij begrijpen dat niet. Het leggen van een nieuwe rioleering schijnt een niet minder ingewikkeld probleem te zijn. Hoe lang is het al geleden, dat de Inspecteur der Volksgezondheid, de heer Romeijn, door de Haarlemsche grachten voer mits het niet stormdeom monsters stinkend water te hemen voor onderzoek? Jaren! „Het Volk" kan zich er van verzekerd houden, dat de handen van onze duizenden werkloozen verdorren, als zij moeten wachten op de uitkomst van derge lijke methoden. Op onvriendelijkheden van de redactie van „Het Volk" gaan wij niet in: wy zijn niet ge- Woon in dergelijke munt te betalen. Het is ons alleen om de zaak der werkverruiming te doen «n wie ons bestrijden wil, kome met argumen ten. Het moet „Het Volk" niet moeilijk vallen öie bij haar zegsman te verkrijgen. Dinsdag: 9.30 E. H. B. O.-cursus; schola can torum voor Zondag 1 Mei. Woensdag: 8.15 donateursavond (de Gezellen zijn verplicht hun toegangskaarten mee te bren gen). Donderdag: 8.45 ontwikkelingsclub. Vrijdag 8.15 laatste donateursavond. Zaterdag: 8 uur tafeltennis O. Z. (zijn er Ju- liana-feesten, dan is het gebouw gesloten). Zondag geen spreekuur; wegens verhuur van öe zalen, dien dag geen Gezellen-bijeenkomsten het gebouw, maar een fietstocht door de bol lenvelden naar een der scheepswerven van de Haag; een pracht tocht. Vertrek om 12.30 van Öe Jansstraat 59; terug in Haarlem om 6.30 a 7 bur. Zegt het voort. Co Horick heeft dezen unie ken tocht in elkaar gezet. Hij rekent op een flinke deelname. Maandag; 8 uur Damclub T. E. F. De sociëteitszaal van het R.K. Vereeni- gingsgebouw te Heemstede was Vrijdag avond geheel gevuld met personen uit alle lagen der bevolking, richtingen en standen, omdat het hier betrof het afscheid van veler vriend, burgemeester E. A. M. A. Steger. Onder hen merkten wij o.m. op de beide pastoors, leeraren van het seminarie, raads leden, deputaties van diverse organisaties en talrijke vrienden, die daadwerkelijk hadden medegewerkt om dezen afscheidsavond mogelijk te maken. Twee leden van het huldigings-comité haal den den nieuwen burgemeester en zijn echtge- noote per auto van zijn woning af. Mevr. Steger ontving bij het binnentreden een fraai bloemstuk. Then de heer en mevr. Steger had den plaatsgenomen, sprak de voorzitter van het comité, de heer C. A. M. Jonckbloedt, ongeveer als vblgt; Boven alles is het ons een eer, dat U nog eenmaal in Ons midden wilt zyn, ons de gele genheid gevend U een laatste maal de hand te drukken. En dan bezielen ons gevoelens van blijdschap en heimwee. Wij zijn blij TJ gelukkig te zien nu U Uw ideaal bereikt hebt; maar die blijdschap wordt overschaduwd door het pijn lijk gemis van een man, die ons dierbaar was om zijn persoon en zijn vele werken. Wij verliezen in U een nobele figuur, een stoeren werker, een hoffelijk ambtenaar en een bemind inwoner, aan wien Heemstede grooten dank verschuldigd is. U was een uitmuntende secretaris van het algemeen comité tot het verleenen van ont wikkeling en ontspanning aan werkloozen. Een ander zal U zien als den harden werker in de V.V.V., een ander weer als den secretaris en propagandist van de R.K- Staatspartij, weer een ander als den liefderijken apostel van het werk van barmhartigheid „het Wit-Gele Kruis." Vandaag zien wij U echter als den burger vader van een flinke Brabantsche gemeente. En daarover zijn wij verheugd. Uw geluk is ons geluk. Spr. overhandigde tenslotte behalve een enveloppe met inhoud, een album, geheel be langeloos vervaardigd door de firma Assema, alhier, met een keurig uitgevoerd titelblad, ge- teekend door den heer J. Kraakman te Haar lem. Dit album bevat de namen van het hul digingscomité, van de leden van den gemeente- GIERSTRAAT 27 - Alle Ziekenfondsen raad, van het comité tot ontwikkeling en bnt- spanning voor werkloozen, van de leeraren dezer organisatie, van de directeurs en ambtenaren van openbare werken en de gemeentebedrijven, van diverse organisaties en vele particuliere vrienden. Spr. hoopte den heer Steger nog eens te zien als den vader van een gelukkig volk en samen met hem eens aan te mogen zitten rbndom de gemoedelijke Brabantsche koffietal. De rij van sprekers werd geopend door 'den heer G. W. Vaags, die, sprekende namens de Vereeniging Voor Vreemdelingenverkeer (dank bracht. Spr. bood den heer Steger een spiegel aan. Namens het comité tot ontwikkeling en ont spanning voor werkloozen bracht de heer C Niesink hulde aan den scheidenden secretaris, die in dankbare herinnering zal blijven bij alle commissieleden. Namens de R.K. Staatspartij sprak de heer Tel. Gij, aldus spr., hebt door Uw voorbeeld bestuur en leden geïnspireerd tot arbeiden. Dank zij Uw daadwerkelijke activiteit is deze afdeeling gestegen van 500 tot 1200 leden. Mevr. Steger bracht spr. dank voor de vele offers, die zy zich getroost heeft. De heer Kennis, leeraar aan den cursus huis vlijt der werkloozen, hield dan een zeer hu moristische rede in het Brabantsche dialect. Nog spraken de heeren v. Grbeningen en Duim, waarna de heer Steger een slotwoord sprak. 10 jaar heeft spr. hier intens gearbeid op het Raadhuis altijd zoo heel gemoedelijk in de organisaties met zoo velen, o.a. in de V.V.V Spr. heeft de overtuiging, hier vele vrien den achter te laten. Hierna was er gelegenheid met een hand druk en een vriendengroet afscheid te nemen van den nieuwen burgemeester en zijn echt- genbote. Vrijdagavond om tien uur is in de Cheribon- straat een vechtpartij ontstaan, waarbij van een mes is gebruik gemaakt. De vrouw van een 37-jarigen monteur was gaan inwonen bij een man in de Cheribonstraat. Deze monteur, als mede zijn broer, een 35-jarige monteur, zijn toen Vrijdagavond per taxi naar de woning in de Cheribonstraat gereden, waar zij de ruiten van de woning hebben vernield en in het huis zijn binnengedrongen. Daar gingen zij den bewoner te lijf en op straat werdde vechtpartij voortgezet, waarbij de aangevallene door een der broers met een mes tot tweemaal toe in den rug gestoken werd; de andere broer hield den man vast.. De politie werd gewaarschuwd en heeft de beide vechtersbazen gearresteerd en naar het bureau overgebracht. De een had snijwonden aan zijn pols en is na voorloopig verbonden te zijn per ziekenauto naar het St. Elisabeths- gasthuis overgebracht, waar de wonden zijn ge hecht. Daarna, is de monteur op het politie bureau ingesloten, evenals zijn broer, die een schram aan zijn voorhoofd had opgeloopen, welke door een lid van den Ongevallendienst verbonden is. Beiden waren min of meer onder den invloed van stérken drank. De aangevallen bewoner van de Cheribon straat had niet ernstige verwondingen in zijn rug opgeloopen. Na door een dokter verbonden te zijn, is hij op diens last per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht. Daar zijn de wonden gehecht, waarna de man weer naar zijn huis kon terugkeeren. De politie maakte proces-verbaal op en stelt een onderzoek in. De recherche heeft een 16-jarigen reiziger uit Haarlem aangehouden, die heeft bekend, dat hij in de laatste zes weken ten nadeele van zijn twee patroons verschillende auto-ondertieelen ter totale waarde van zeventig gulden heeft ontvreemd. Het gestolene heeft hij voor slechts vijf gul den aan een 23-jarigen taxi-ondernemer uit Haarlem verkocht. De politie heeft toen ook den taxi-ondernemer gearresteerd. De man heeft de heling bekend, doch ontkent den jongen tot diefstal te hebben aangezet. Hij is heden aan de justitie voorgeleid. De jongen is naar zijn ouders teruggebracht en de ontvreemde goede ren zijn in beslag genomen. Vrijdagmiddag om vier uur zag de motorpo litie op de Amsterdamschevaart 'n 27-jarigen vischhandelaar uit IJmuiden op een damesfiets rijden. De agenten vertrouwden het niet en namen hem mede naar het politiebureau, waar juist een 15-jarig meisje uit Bloemendaal aangifte kwam doen van diefstal van een fiets op den Wagenweg. Deze gestolen fiets bleek dezelfde te zijn, als waarop de vischhandelaar reed. De man is opgesloten. m De nieuwbenoemde burgemeester van Oirschot, de heer E. A. M. A. Steger, heeft Vrijdag te Heemstede afscheid genofnen. Namens de burgerij werd den nieuwen burgervader (rechts staande) een herinneringsalbum met handteekeningen en foto's aangeboden door den heer C. A. M. Jonckbloed Morgen zal in het collectantencollege van de parochie O. L. Vr. Onb. Ontv. te Overveen een drievoudig jubilé worden herdacht. De heer P. Bos zal zijn 40-jarig, en de heeren J. van Mierlo en J. M. Barnhoorn zullen hun 25-jarig collectanten-jubileum herdenken. Het spreekt vanzelf, dat het collectantencolle ge te Overveen deze gebeurtenissen feestelijk wil herdenken. 's Morgens om 10 uur zal in de parochiekerk de Hoogmis voor de drie jubilarissen worden opgedragen, waaronder alle collectanten ver zocht zijn ter H. Tafel te naderen. Hierna heeft aan de pastorie, in tegenwoor digheid van het college de ontvangst der jubi larissen plaats. Des avonds zal de feestdag in Hotel van Ouds het Raadhuis gorden voortgezet en zal tijdens het diner de huldiging plaats vinden. De bestuursleden der Stichting „Haarlems Bloei" kwamen isterenavond in de oude raad zaal ten stadhuize in algemeene vergade ring bijeen ter bespreking van de verrich tingen der stichting in 1937 en de plannen voor dit jaar. De voorzitter, wethouder W. J. B. van Liemt-, zeide in zijn openingswoord, dat het belang van dit lichaam voor Haarlem duidelijk is ge bleken. Het dagelijksch bestuur mag niet onte vreden zijn over het eerste nog niet volledige werkjaar, temeer, als men in aanmerking neemt, dat zeer veel moeilijkheden overwonnen moesten worden, maar waardoor een weg voor de toe komst gebaand is. De belangstelling van de burgerij is niet tegen gevallen, hoewel verwacht was, dat het aantal donateurs boven de 1100 het thans bereikte aantal zou stijgen. De oude V.V.V. had echter maar 300 begunstigers, zoodat er reden tot tevredenheid mag zijn. Spr. wees op de halveering van het subsidie, ondanks het verzet van den raad. Daarom moest naar an dere middelen worden uitgezien, die zeer ge lukkig gevonden werden bij een loterij. De voorzitter sprak een speciaal welkom tot den heer Tadema, die voor de vereeniging „Haarlem" in het bestuur zitting heeft geno men. Een groot verlies lijdt de stichting door het vertrek van den heer Panman, die tot direc teur van de Nederlandsche Reisvereeniging is benoemd en nu in Den Haag is gaan wonen. Het jaarverlag van den heer Rauwerda werd goedgekeurd. De directeur, de heer van Ginck stelde ons reeds begin van dit jaar in staat om een gedetailleerd overzicht van de verrich tingen in 1937 te publiceeren, zoodat wij daar thans, naar kunnen verwijzen. Nieuwsgieriger waren de aanwezigen naar het verslag van den penningmeester, den heer H. P. Deinum. De inkomsten bleken f 7107,39 te hebben bedragen waarvan ruim f 2700,— van donateurs de uitgaven f 7424.38, zoodat er een tekort geboekt werd van f 316.99, welk bedrag op de kapitaalrekening werd overge bracht. Dit resultaat valt zeer mee, wanneer men in oogenschouw neemt, dat de begrooting rekening hield met f 5000.subsidie, terwijl slechts de helft genoteerd mocht worden. Men zat nu met de handen in het haar voor 1938. De loterij zou uitkomst moeten brengen en heeft dit gebracht. De zuivere winst voor de stichting bedraagt f 2700.zoodat het vanzelf sprekend is, dat de aanwezigen zich met een loterij voor 1939 con amore vereenigden. De begrooting sluit met een totaal van f 7910.—. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de burgemeester Dr. J. E. de Vos van Steenwijk, het beschermheerschap van „Haarlems Bloei" heeft willen aanvaarden. De plannen om bij gelegenheid van het spoorwegjubileum een groote tentoonstelling in Haarlem te houden, kunnen niet verwezenlijkt worden. Er zijn ontzettend veel bezwaren, te meer daar de Spoorwegen geen enkele finan- tieele medewerking konden toezeggen en de stichting een te groot risico, ook al ten opzichte van haar donateurs, niet mag aanvaarden. Ook zal 1938 geen wielercriterium brengen in verband met het finantieele risico. Nemen de wielervereenigingen dit risico zelf op zich, dan zal H. B. natuurlijk graag alle medewerking geven en als bemiddelaarster op treden. Men verwacht veel van de tulpenweek, die, zooals bericht, in de tweede of derde week van Mei gehouden zal worden. Er is aan de winke liers gevraagd hoeveel bloemen zij wenschen te ontvangen en er is voldoende medewerking uit de bollenstreek om op groote schaal te distri- bueeren. Van Noord tot Zuid en van Oost naar West moeten de etalages in die week in de bloemetjes staan. Volgend jaar wordt een nar- cissenweek gehouden, terwijl overwogen wordt om daar weer een bloemencorso aan te ver binden, in verband met de belangstelling, die verleden week in de Bolweek voor zulk een festijn getoond is. De directeur deelde mede, dat er dit jaar minstens zooveel congressen in de stad ge houden zullen worden als in 1937, een topjaar door Jamboree en Frans Halstentoonstelling. Zoo zal de Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunde hier congresseeren en staat de komst van 2400 leden van den Alg. Ned. Typo grafenbond op het programma. Aan deze be zoeken zullen attracties verbonden worden, zoo dat de burgerij weet, wie er binnen haar veste zijn. Bij de rondvraag kwamen verschillende kwes ties ter sprake. Zoo werd gevraagd of er iets gedaan is om een garnizoen in Haarlem te krij gen. De voorzitter antwoordde, dat van begin af aan alles in het werk gesteld is om hier een legertak te krijgen. Het ziet er echter naar uit, dat er geen kans is. Om Haarlem als congresstad te propageeren zal straks naar de secretariaten van alle groote vereenigingen in ons land een brief-folder ge zonden worden, waaruit de voordeelen van Haarlem duidelijk zullen spreken. Gewezen werd op de actie om de winkels op Zaterdagavond om 6 of 8 uur gesloten te krij gen. Een lid meende, dat de stad veel leven digheid zou verliezen, zoodat er een taak voor H. B. zou zijn weggelegd. Eenig debat ontstond over de vraag of er een statistiek kan worden samengesteld over de beteekenis van het vreemdelingenverkeer voor onze stad. Het is zeer moeilijk goede gegevens te krijgen, maar door gewestelijke samenwer king zal ook op ander gebied straks veel te achterhalen en binnen te halen zijn. Tenslotte besprak men nog het hotelwezen en de prijzen, die vreemdelingen berekend wor den. Via een kaart met opgave der hotels en prijzen wordt veel service aan onze gasten ge boden. Het was reeds laat toen de voorzitter de ver gadering onder dankzegging voor de belangstel ling en de goede tips sloot. Hedenmorgen reed op den Rijksstraatweg onder Lisse in de richting Haarlem een vracht auto van de firma v. d. Schuyt uit Rotterdam. Een tegenliggende personenauto, bestuurd door den heer Schouten uit Lisse, begon door de gladheid van den weg te slingeren en botste tegen genoemden vrachtauto op. De chauffeur van den vrachtauto gooide zijn stuur naar rechts en reed het trottoir op. Hierdoor druk te hij een deel van den voorgevel van het woonhuis van de wed. Moerkerken in. In de kamer werd een flinke ruïne aangericht, ter wijl de vrachtauto zwaar beschadigd werd. Per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Verzekering dekt de schade. In het gebouw van de R. K. Militairenver- eeniging aan de Zoetestraat hield gisterenmid dag kolonel Noordman, hoofdaalmoezenier van leger en vloot, een toespraak tot de katholieke te Haarlem in garnizoen liggende dienstplich tigen. De directeur van de R. K. Militairenvereeni- ging, pater F. Willemse, en kapitein Klaassen woonden de bijeenkomst bij. Kolonel J. J. J. Noordman zette eerst uiteen de taak van den aalmoezenier in het militaire leven. Zijn militaire uniform verandert aan zijn priester-zijn niets, aldus spr., hij is spe ciaal jullie priester en om dat te verduidelijken in uniform gekleed. We moeten het hooglijk waardeeren, dat In het Nederlandsche leger zulk een uitstekende godsdienstige verzorging is. Evenals in vele andere opzichten steekt ons land hier ver boven vele andere uit. En wat betreft de gees telijke verzorging is er geen land, waar het zoo goed in orde is als hier. Ook het militair gezag stelt er prijs op, dat gedurende den diensttijd de kerkelijke plichten worden nagekomen. Militaire autoriteiten steu nen ons werk. De R. K. Militairenvereeniging, die ten gerieve van de dienstplichtigen werd opgericht, wil een tehuis voor hen zijn. Zij hebben evenveel recht hier binnen te treden als in hun ouderlijk huis, hetgeen het zoo goed mogelijk vervangen wil. Spr. raadde het bezoek aan het gebouw in de Zoetestraat na volbrachten dienstarbeid ten sterkste aan. Jongemannen van omstreeks 20 jaar worden door vele gevaren omringd, zij zijn in de stormperiode van het menschenleven, denken dikwijls, dat zij het nu wel weten, beter dan hun zoogenaamde ouderwetsche ouders. Doch in feite hebben zij een goede leiding nog hard noodig. Dat aan zulke jongemannen, die tijdelijk aan het ouderlijk toezicht onttrokken zijn, een gezellig huis kan worden aangeboden, is een mooi en nuttig werk. Menige jonge kerel heeft aan de Militairen vereeniging zijn behoud te danken. Er zijn im mers vele gevaren verbonden aan het avond aan avond doorkruisen van de stad. En de on dervinding heeft geleerd, dat velen, die het „zelf wel weten" aan die gevaren ten onder gingen. Wees wijs, maar niet eigenwijs. Het heeft nog nooit iemand berouwd lid te zijn geworden van de R. K. Militairenvereeni ging, integendeel, met dankbaarheid wordt door oud-militairen aan dien gezelligen tijd terug gedacht. Het lidmaatschap kost geen cent. Er is een buffet, waar tegen zeer lage prijzen alles te verkrijgen is, terwijl het in het geheel niet ver plicht is daarvan gebruik te maken. En het is er gezellig. Men kan er zijn tijd doorbrengen, zooals men wil. Ook jullie ouders zullen het prettig vinden de zekerheid te hebben, dat hun zoon zijn vrijen tijd in een keurige, gezellige omgeving doorbrengt. Spr. wees op de plichten, die de katholieke militairen als katholieken hebben. Zij kunnen er voor zorgen, dat een gezonde geest op de zalen heerscht. Tenslotte sprak de aalmoezenier over de maandelijksche algemeene H. Communie, waar aan vrywel alle katholieke dienstplichtigen deelnemen, waardoor ook dikwijls jongens, die niets meer aan hun geloof deden, hun leven beteren. lederen avond, als de kazernedeuren opgaan, besloot spr., staat ook hier de deur voor jullie open. Gebouw St. Bavo: Geel Wit, 6 uur; gew. zittingen, 4 en 7 uur. Café Rest. Brinkmann, Groote Markt: St. Augustinusvereeniging. De Kerkuil, N. Gracht: Expositie 1012 en van 25 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Rembrandt-theater: „Stervende Zwaan", 230. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur. Luxor-theater: „Stad op stelten", (geprolon geerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meisje", (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: St. Jozefsgezellen Haarlem IV, 8 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hirsch-operette „Die Lustige Witwe", kwart over 8. Vreeburg, Bloemendaal: R. K. Tooneelver. St. Genesius met „De roof der Sabijnsche maag den", 8 uur. De Kerkuil, N. Gracht: Expositie 25 uur. Rembrandt-theater: „Stervende zwaan", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Stad op stelten", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meis je", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: V.Z.D.O., 8 uur; Gec. slagers, 8 uur; Jongeren R. K. Staatsparty, half 9; Haarlem's Zanggenot, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Comité Winterhulp, 8 uur. De Kerkuil, N. Gracht: Expositie 1012 en 25 uur. Rembrandt-theater: „Stervende zwaan", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Stad op stelten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „100 mannen en een meis je", 2.30, 7 en 9.15 uur. De Zondags- en Avonddiensten zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: Duijm en Keur, Kei zerstraat 6; Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30; Marnixapotheek, Marnixstraat 65. KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Op de vijfde uitvoering van den Kunstkring Heemstede op Maandag 25 April in het gebouw van den Protestantenbond te Heemstede zal door Henriëtte Bosmans een piano-recital wor den gegeven. In den loop der volgende week wordt, met toestemming van het gemeentebestuur, te Bloe mendaal een inzameliag met inteekenlijst en offerbus gehouden voor een goed doel. De op brengst zal nj. ten bate zijn van het Helden der-zee-fonds „Dorus Rijkers". Wederom zal een beroep worden gedaan op de offervaardigheid van de parochianen en wel door den bekenden predikant uit Delft, kape laan J. Th. van Bemmelen. Ten bate van de armen zal een collecte gehouden worden, welke hij dringend zal aanbevelen. Het behoeft in ty- den als deze geen uitvoerig betoog dat het leed van de armoede zwaar drukt en dat velen op hulp en ondersteuning aangewezen zyn. Alle christenen voelen 't dan ook als 'n duren plicht te geven van hun overvloed, hoe gering die overvloed ook moge zijn. De gave voor de armen moet werkelijk een offer zijn. Offeren wil zeggen dat men iets vrijwillig prijsgeeft, ofschoon 't moeite kost dat te doen. Hoe meer moeite t kost, des te grooter zijn de verdiensten welke wij ons verwerven. Laten de lezers van dit blad Zondag aandachtig luisteren naar de woorden van den predikant en datgene doen wat hun hart hun ingeeft. Dan zal de collecte strekken tot troost van de armen en zal het loon voor de milde gevers overvloedig zyn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5