IDEAAL TARIEF met 20% LEVENSVERZEKERING S.Z. 3 •- - - R. S. ■StokvisSpxoiluSi©illR^Se2e^liW( fabriek als Erres Radiotoestellen en Erres Naaimachines, MAANDAG 25 APRIL 1938 D.H.V.B.-uitslagen District Haarlem R.K.S.V. The Yellow Black Boys K.N.V.B.-BEKER HaarlemV.I.O.S. 61 V.S.V.—R.C.H. 3—0 E.D.O.—West-Frisia 5—0 ZeemeeuwenD.E.C. 21 DAMES-HOCKEY Nederland BWest-Duitschland 3—1 HONKBAL Opening van het seizoen WIELRENNEN Excelsior Haarlem tegen Excelsior A'dam H.S.V. De Kampioen BILJARTEN Om 't Gewestelijk kampioenschap HENGELSPORT Haarlemsche Hengelaarsbond R.K. Sportvereenigingen Hercules - Winfried UIT DEN OMTREK BEVERWIJK BLOEMEND AAL BENNEBROEK HAARLEMERMEER HILLEGOM Voor Fl. 223 )20 p. jaar verschaft de 30-jarige zich een kapitaal van Fl. 6000 j"" na 35 jaren. Bovendien Fl. 1200 j~" rente per jaar bij eerder overlijden. SANTPOORT ZANDVOORT S.Z. 2 L 70.- .4 t 3 9:" DELUXE mm® Erres Stofzuigers met KEMA keur, VNF merk onderzocht door de Loonmeetdienst der Geluidssiichting dus veilig Nederlands fa brikaat. Vrij van radio- storing en nagenoeg onhoorbaar. Vijf mo dellen, alle in de fraaie blauwe uitvoering, van F. 39.50 af. ,v~ Afdeeling Noord Reserve le klasse ANEA 2—De Meer 2 8—2 Afdeeling Centrum ADC 2—TYBB 3 2—3 Reserve le klasse A Onze Gez. 2—TYBB 2 2—1 Reserve 2e klasse A WA 3—India 2 4—7 (I. kamp.) De Meer 3Zwal. 2 26 3e klasse C TYBB 4—DEK 2 1—8 Reserve 3e klasse BWilskr. 5St. Pancr. 2 40 4e klasse A De Meer 4—DOSS 5 5--4 (De Meer kamp.) Reserve 4e klasse A WA 5—ODA 2 2—0 Wilskr. 6—WZ 5 5—6 C DOSS 8—RCM 3 5—2 DOSS 9—India 4 4—6 D Onze Gez. 4—OIV 3 4—3 G.-Wit 3Alliance 2 32 Afdeeling Zuid le klasse A Vlaardingen 1St. Lodewijk 1 211 RAVA 1—Westl. 1 13—1 VELO 1—SGV 1 2—1 Reserve le klasse A Excelsior 2—DONK 2 0—1 Gr. Willem II 2Bl.-Zwart 2 23 Leonidas 2FPC 2 40 Junioren-competitie: Voorwedstrijden: A SantpoortO.I.V., O.I.V. n. o. B AllianceGeel Wit C Onze Gez.Vogelenzang D Onze Gez.D.S.O. 0—3 3—1 1—0 Op Dinsdag 3 Mei a.s. organiseert boven staande vereeniging haar zesde en tevens laat ste uitvoering van dit seizoen in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond, Tempeliers- straat. Medewerking verleenen dien avond de beide tooneelclubs der geel-zwarten, alsmede mej. Rina Meulenbroek, zang. Deze avond is uitsluitend toegankelijk voor de seniorleden, donatrices, donateurs en de ouders der T.Y.B.B.-jeugd. De goede tegenstand welken de bezoekers in de eerste speelhelft het met invallers voor Van Gooi, Van der Hulst en Effem spelend Haar lem-elftal hebben geboden en waardoor de rust met 11 aanbrak had blijkbaar te veel van de krachten van de V.I.O.S.-spelers gevergd, want In de tweede helft had het werkelijk niet op volle kracht wérkend roodbroeken-elftal be trekkelijk weinig moeite om een flinken voor sprong te nemen. Een goed doelpunt van Kammeyer had Haar lem na 5 minuten een 1O-voorsprong gegeven, waarna een vrijwel gelijkopgaande strijd volg de, waarbij het harde werken van V.I.O.S. vol doende compensatie gaf voor het technisch be tere spel van Haarlem. De goede linksachter en een betrouwbare doelman voorkwamen in deze periode doelpunten. In de voorhoede wist de rechtsbuiten nogal eens voorbij de Haarlem verdediging te komen. De linksbuiten bleek hier de schutter, die echter geen geluk had en enkele strakke schoten juist over de lat zag gaan. Als Vijgeboom zich door Kaan laat vervangen moet deze enkele goede schoten stoppen, maar kort voor de rust benut de linksbinnen een goede kans om onhoudbaar in te schieten. Wel tracht de Haarlem-aanval nog voor de rust de leiding te nemen, maar slaagt hierin niet. Rust 11. Smit, die vóór de rust middenvoor had ge speeld, had nu met linksbinnen Visser, die daar wel goed werk had verricht, van plaats gewis seld, wat het aanvalsspel ten goede kwam. Kaan kreeg niet veel meer te doen en de Haarlem- aanval kreeg voortdurend gelegenheid aan te vallen. Smit kopt al na enkele minuten een voorzet van Kammeyer in (21) en nadat de doelman enkele malen keurig heeft gewerkt, laat hij een scherpen schuiver van Smit uit een pass van Visser glippen, 31. Onzuiver schieten houdt den stand eenigen tijd op 31, maar dan is het weer Smit die, nu onhoudbaar, inschiet, 41. Scheidsrechter Boas is dan wiel wat erg streng door een V.I.O.S.-speler het veld uit te zenden. Het Haarlem-overwicht duurt onafge broken voort en goede doelpunten van Kam meyer en Smit brengen hierna den eindstand Op 61, Haarlem speelde met: Vijgeboom, Verhappen en Huisman, De la Mar, Van den Berg en Urban, Kammeyer, De Winter, Smit, Visser en Ninaber. Na een vrij regelmatig spelverloop heeft V.S.V. door beter spel R.C.H. voor de beker wedstrijden uitgeschakeld. Aanvankelijk zag men een vrijwel gelijk opgaand spel. Na 15 mi nuten spelen nam V.S.V., na een missen van Kors, door invaller v. d. Kuil de leiding, 10. Ook na dit doelpunt was het veldwerk van R.C.H. niet minder dan dat van V.S.V. Wan neer de R.C-H.-keeper misgrijpt, schiet Döhring den bal tegen de lat. Direct hierop volgde al weer een V.S.V.-aanval en dan benut Sterk een aangegeven bal van v. d. Kuil, 20. Een ver schot van Heins verrast even later den R.C-H.- keeper en zonder dat deze een hand naar den bal uitsteekt, verdwijnt het leder in het R.CJI.- doel, 30. Na rust werd niet meer gescoord. De doelman der Enkhuizenaren was erg on zeker, waarvan Bas Timmerman spoedig pro fiteerde om EDO de leiding te geven. Na een mooie pass van Schijvenaar maakte dezelfde speler fraai EDO's tweede doelpunt 2—0. West Frisia kreeg totaal geen kans, daar ook Oomen en Koene uitstekend spelen, waardoor de EDO-backs het vrij gemakkelijk hebben. Een hard schot van Zandstra ketst tegen den paal terug. Na rust weer hetzelfde. Schijvenaar verhoogt de score na keurig werk van Timmerman, waar na dezelfde speler zich meester maakt van den bal, als de doelman eep hard schot van Zand stra slecht verwerkt. Na een buitenspel-goal, maakt Timmermans EDO's vijfde doelpunt, waarmede het einde komt. Een pittig spel, met een gelijk opgaanden strijd, waarin aan beide zijden enkele opgelegde kansen niet benut worden. Even voor rust neemt D.E.C., in buitenspelpositie, de leiding, 01. In de tweede helft volgt een overwicht van Zeemeeu wen, waarin de invaller v. d.' Molen enkele ma len faalt. Tot overmaat van ramp mist Zee meeuwen een penalty. Zij blijven een sterken druk uitoefenen, maar hebben geen geluk. Ook Keesman Sr. faalt enkele malen hopeloos. Ein delijk maakt Keesman Jr. uit een voorzet van Keesman Sr. gelijk, 11. D.E.C. komt dan weer los en de Zeemeeuwen-acrterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden. Tenslotte Is het nog maals Keesman Jr., die na goed doorzetten Zee meeuwen de overwinning, 2—1. Op de terreinen naast het Olympisch Stadion te Amsterdam werd Zondagmiddag de semi- internationale dames-hockeywedstrijd tusschen het Nederlandsche B XI en West-Duitschland gespeeld. Ook deze 4de wedstrijd werd, evenals de drie voorafgaande jaren, door Nederland gewon nen. Na den gebruikelijken groet vóór de tribune en de aanbieding van een bloemstuk door mevr. Houtappel-Kuinders aan de Duit- sche captaine, stelden de teams zich onder lei ding van mej. Vos (Nederland) en den heer Bedra (Duitschland) als volgt op: West-Duitschland: Huck (d), Drener-Wiide (a), Hobein, Schuurmann, Wrede (m), Niebuhr, Natte, Meijer, Wiede, Kuch, Sommer (v). Nederland B: Eggels (d), Houtappel-Kuin ders, Richter (a), Bessem, v. Enthoven, J. Goe- tlng (m), v. Esveld, Ingenhous van Schaik, v. Grinsven, Teilegen, T. Goeting (v). Onmiddellijk na de bully trok de Nederland sche voorhoede ten aanval en binnen enkele minuten ving mej. Ingenhous van Schaik een lange cross van mej. T. Goeting op, zy liep snel door en maakte van een missen in de Duitsche achterhoede gebruik om mej. Huck onhoudbaar te passeeren. Het werd een voort durende stryd tusschen de Duitsche verdedi ging en de Nederlandsche voorhoede, waarin vooral de beide vleugelspeelsters opvielen. Het spel werd evenwel veel te kort gehouden. Het aanvalsspel der gasten is met een doel punt nog te veel beloond en de voor de rust door mej. Meyer gescoorde gebjkmaker had zeker voorkomen kunnen worden bij een tac- tischer opstelling van de beide achterspeelsters. Nederland bleef, dank zij de stuwkracht die er van de middenlinie uitging, veel sterker. Mej. Bessem was de beste halfspeelster van het veld Na de rust, die met geiyken stand was inge gaan, is de Duitsche voorhoede niet in den slagcirkel voor het Nederlandsche doel ge weest. Over de geheele linie waren de Neder landsche dames superieur. Mej. Natte had vrij- wel niets tegen mej. v. Esveld in te brengen. Mj. Ingenhous v. Schaik beging de fout vrijwel alles naar réchts af te geven. Eerst na 20 mi nuten spelen kreeg mej. v. Grinsven na keurig werk van mej. Tellegen o.i. in buitenspelposi tie den bal die met een push onhoudbaar in het doel verdween. Weer is het mej. Teilegen die de Nederlandsche rechtsbinnen een niet te missen kans geeft om met haar 2de doelpunt er 31 van te maken, waarmede het einde van dezen eenzijdigen stryd gefloten wordt. Aan Duitsche zijde vormde de achterhoede het sterkste deel van het elftal. In de voorhoede zat weinig verband, er ging hoegenaamd geen kracht van uit. Het Nederlandsche B-elftal heeft een goeden wedstrijd gespeeld. De voor hoede combineerde weliswaar zeer goed, doch de schotvaardigheid en vooral het snel reagee- ren in den slagcirkel waren onvoldoende. Tot de uitblinksters behoorden de dames Bessem, Enthoven in de middenlinie, v. Esveld, Teilegen en Goeting in de voorhoede. By een voor zomersport veel te lage tempe ratuur werden Zaterdag en Zondag de door den N.H.B. georganiseerde „Open£ngs"-wedstrijden gespeeld. Bij de eerste klassers was het verloop aldus: Zaterdag won Ajax, dank zy goed werk van Blomvliet, met 81 van Blauw-Wit. Haarlem moest Zondagmorgen, zij het na zwaren stryd met 32 de meerderheid van H.H.C. erkennen en S.D.C. had het ook niet gemakkelijk, maar wist toch met 5—3 over R.C.H. te zegevieren. De serie der tweede klassers ging minder vlot: In de eerste plaats kwam Ajax II niet op te gen R.C.H. II en de wedstrijd V.V.G.A. III— O.V.V.O. begon zoo laat, dat O.V.V.O. ondanks den voorsprong opgeven moest, daar zij 's mid dags nog moest voetballen. Quick had Zater dagmiddag in Amsterdam wel D.W.S. verslagen, maar moest het Zondag tegen Schoten II met 134 afleggen. Voordien had Schoten II al met 11—9 van Quick II en Quick I met 3—1 van V.V.G.A. II gewonnen. H.H.C. II had met 128 The Catchers er on der gehouden en Haarlem II had met 63 Scho ten I er uitgewerkt. Ook R.C.H. H behoorde tot de slachtoffers van Haarlem II (1714) maar op hun beurt moesten de Zwarten met 135 de meerderheid van H.H.C. II erkennen. De Schoten-reserves wisten ook voor de derde maal te winnen, met 127 van V.V.G.A. III, en zich daardoor met H.H.C. II in de finale der tweede en derde klassers te plaatsen. De finales, zoowel van de eerste als van de tweede en derde klassers, zullen volgende week op Zaterdag of Zondag gespeeld worden. Deze beide vereenigingen ontmoetten elkaar op den weg over een afstand voor amateurs 60 K.M. Nieuwelingen 40 K.M. Deze wedstryd had een sportief en spannend verloop. De individueele uitslagen luiden als volgt: Amateurs 60 K.M.: 1 Terpstra, Exc., Amster dam, 5 punten; 2 Hutte, idem, 4 p.; 3 J. van Maris, Exc., Haarlem, 3 p.; 4 v. Maanen, Exc., Amsterdam, 2 p.; 5 v. der Wulp, idem, 1 p.; 6 De Ruiter, idem; 7 Pijn, idem, 8 B. Matzen, Exc., Haarlem. Nieuwelingen 40 K.M.: 1 De Keizer, Excelsior, Amsterdam, 5 p.; 2 Nunesvaz, idem, 4 p.; 3 J. Walgien, Exc., Haarlem, 3 p.; 4 J. Jas, idem, 2 p.; 5 J. van Dokkum, idem, 1 p.; 6 Verbeek, 7 C. de Gier, 8 Kleinhout, 9 Taverne, 10 W. Kleef, allen Exc., Haarlem, 0 pt.; 11 Lelieveld, Exc., Amsterdam: 12 Homringhaus, Exc., Haar lem; 13 J. Nunevas, Exc., Amsterdam; 19 H. van Es, Exc. Haarlem. Excelsior, Amsterdam, wint den beker met 21 punten. Zbndag werd de 4e en laatste rit van de voorjaarscompetitie gereden en wel 90 K.M. voor A- en B-klasse. De wedstryd voor de A-klasse werd geannu leerd, zoodat alleen de B-klasse haar rit uit reed. Door een valpartij van Ris raakte een 4-tal renners los van de hoofdgroep, doch wist deze al spoedig weer in te halen. Laan en Sipma hadden met lekke banden te kampen, waardoor ze uitgeschakeld werden toen ze ongeveer 60 K.M. hadden gereden en'nog steeds bij de hoofdgroep zaten. Eldik, die een goede plaats bezette, zag zyn kans vervliegen door een in zinking in de laatste 10 K.M. De uitslag was: 1 Keizerswaard, in den tijd van 2 uur, 50 min. 15 sec.; 2 D. Ris, 3 P. Bak ker, 4 Schenk, 5 H. Bos, 6 v.d. Anker, 7 Eldik. De totaaluitslag van de voorjaarscompetitie is nu: voor de B-klasse: 1 D. Ris met 19 pun ten, 2 P. Bakker, 16 p.; 3 C. Eldik, 10 p.; 4 Keizerswaard, 8 p.; 5 Schenk, 7 p.; 6 Laan, 7 p.; 7 H. Bas, 4 p.; 8 v. d. Anker, 3 p.; 9 Sipma, 1 p. Klasse D, Afd. 1 In Amsterdam behaalde Insulinde Dinsdag een gedecideerde zege op Benoorden 't IJ. Kruyer raakte tegen N. N. (Ins.) direct ver achter en verloor met groot verschil. De Haar lemmer speelde ook met een moyenne van 9.37 De partijen Boonecker—v. d. Water en van GreuningenHuiskens waren beide spannend en fraai. In beide matches waren de Insulinde- menschen een tikje sterker en wonnen met ruim 10 caramboles verschil. Onze stadgenooten hadden dus met 60 de leiding. Hasselmeijer (Ins.) wilde voor zijn teamge- nooten niet onder doen en liet na 31 beurten v. d. Kamp (Ben. 't IJ) op 126 staan. De uitslag werd dus: Benoorden 't IJIn sulinde (Haarlem) 08. Donderdag trok Insulinde andermaal naar de hoofdstad en had aan de ploeg van Java een tegenstander van gelijke kracht. Daniëls, die tegen N.N. 225 om 150 moest maken, verloor kansloos. De handicap was te zwaar. De ontmoeting Alrich (Java)v. d. Water (Ins.) was veel spannender. Toen de laatste de 150 bereikt had, stond zijn partner op 162 van de 183. De Haarlemmers hadden dus een 40 voorsprong. Toen kwam het keerpunt in den stryd. Beerlage (Java) sloeg in een sterk ge speelde match den Insulinde-man Hasselmeyer, terwyl Hamming weinig moeite had Huiskens (Ins.) te kloppen. De wedstryd eindigde dus nog gelijk, 44. Onze stadgenooten hebben evenwel nog mooie kans om mee te mogen strijden om het lands kampioenschap. K'asse E, Afd. 2 Het treffen tusschen de kampioensviertallen van D.E.S. en de Ruyter (A'dam), hetwelk Don derdagavond in „Bolwerk" plaats vond, eindig de met een magere 97 overwinning voor de thuisclub. Vooges en Vlug bezorgden D. E. S. 4 punten voorsprong door respectievelijk van Kleijn en Ensing té winnen, doch de Amster dammers Miljoen en Meijer waren veel sterker dan de D.E.S.'ers Roosen en Uittenboogaard, zoodat de stand weer gelijk was. De party Vooges (D.E.S.) versus Ensing ein digde gelijk. Door een zege van Vlug (D.E.S.) op Kleijn nam de thuisclub met 75 de leiding. Weer werd de stand gelijk. Miljoen (De Ruy ter) gaf Uittenboogaard geen kans, maar ten slotte bracht Roosen (D.E.S.) zyn club in vei lige haven door Meyer met 7 caramboles te kloppen. Op Zaterdag 23 April werd 's avonds door een aantal leden van den H. H. B. een peurwedstryd gehouden in de Ringvaart Bij de Nieuwe Brug. De volgende heeren kwamen voor een prijs in aanmerking: 1. van Leeuwen, 2. L. Logmans, 3. Wensveen, 4. Rusman, 5. A. Bertholé, 6. Kooyman, 7. Heij- mans, 8. van Bakel, 9. van Brienen. Men schrijft ons; Zondag 1 Mei Centrumwedstrijden voor de dames adsp. Deze wedstryden vangen aan om 2 uur en worden gehouden in net voormalig Sanderinstituut aan den KI. Hbutweg (ingang Badhuisstraat). De dames worden verzocht om „trouw op de oefenuren aanwezig te zyn" in verband met de zaaluitvoering van 15 Mei. Ook de heeren en de heeren adsp. worden verzocht om vooral nu de oefenavonden te be zoeken. Allen worden verzocht nog in deze we ken, eens extra voor hunne turnkleeding te zor gen. Tevens zy nog gemeld dat de dames van Hercules op den Bondswedstrijd in Den Haag een 3den prijs behaalden met 587 pnt. Deze week beginnen de tafeltennissers weer met nieuwe moed. Nu een rust van 2 weken krijgen wij deze week de navolgende wedstry den. 28 April Winfried 1OZ 3, 29 April DTS 1Winfried 2, 1 Mei OZ 2Winfried 1. Denkt u allen aan den a.s. clubavond 1 Mei in Huize „DOMI". De Besturen. Katholieke Kinderuitzending. Het be stuur van de „Katholieke Kinderuitzen ding" is thans als volgt samengesteld: de hoogeerw. heer P. J. Simons, Deken van Be verwijk, geestelijk adviseur; M. de Jonge, voor zitter; Mevr. A. Dekker-Schutte, secr.; C. A. Hoogland, penningm.; mevr. L. Scholtens-Re- gout, mevr. J. H. Bremmers-Schets, Mevr. T Duterloo-Huer, L. Groen en J. Blokker. Voorts mevr. J. Strater en Chr. de Goede, bestuurs leden te Wijk aan Zee. Stille Omgang naar Alkmaar. Het Gezel schap van den Stillen Omgang naar Alkmaar hield een vergadering ter regeling van de be devaart, welke in den nacht van 30 April op 1 Mei wordt gehouden. Zaterdagavond 30 April wordt in de parochie kerk van O. L. Vr. van Goeden Raad om 7 uur het Lof gehouden. Het vertrek van degenen, die te voet gaan, is bepaald om 8 uur; de wiel rijders vertrekken om 10 uur, terwijl de bede vaartgangers, die per autobus reizen, om 11 uur vertrekken. Te Alkmaar wordt om middernacht een plechtig Lof gecelebreerd in de St. Jozef kerk, waarna de Stille Omgang wordt gehou den, die met de H. Mis wordt besloten. Besloten werd om den heer Thomas, een der oudste leden, wiens gezondheidstoestand een daadwerkelijk medeleven verhindert, tot eere lid te benoemen. Als vaandrig werd aangewezen de heer Mulder. Tuinbouw- en Plantkunde. Op Dinsdag 26 April houdt de afd. Bloemendaal van „Tuin bouw en Plantkunde" een ledenvergadering in café Rusthoek alhier. Aan de orde komt de benoeming van een secretaris, ter vervanging van den heer P. L. van Bueren, die zich om gezondheidsredenen genoodzaakt heeft gezien, af te treden. Door het bestuur wordt voorgedra gen de heer mr. N. Reeling Brouwer te Bloe mendaal. Hierna zal de heer C. Sipkes een lezing met lichtbeelden houden over 't onderwerp: „Een botaniseertoch met de camera in het Nationale Park in Zwitserland". Politie-nieuws Door de politie alhier werd aanhouding verzocht van een vrouwspersoon, die zich had schuldig gemaakt aan oplichting. De politie te Bloemendaal mocht het gelukken bedoelde vrouw aan te houden, waarna zij door de politie alhier onder verhoor is genomen en een volledige bekentenis aflegde. Weer een aanrijding. Vrijdag werd aan het politiebureau te Hoofddorp kennis gegeven, dat een aanrijding had plaats gehad tusschen twee auto's op het kruispunt van het viaduct van den rijksweg en den Schipholweg, alhier. Terwyl de luxe-auto, bestuurd door den heer C. H. uit Hilversum, reed over de coupure van uit de richting Amsterdam naar Den Haag, naderde over den Schipholweg een vrachtauto van de E.H.S./Leuven uit Haarlem, bestuurd door den heer M. S., eveneens wonende te Haarlem. Gelijktijdig naderden zy het gevaarlijke kruis punt, maar daar de bestuurder van den luxe auto dacht dat die coupure eveneens voorrangs- weg was, bleef hy doorrijden en remde niet by, terwyl de bestuurder van den vrachtauto, die van rechts kwam en dus voorrang had, even eens bleef rijden. Het gevolg was dat laatst genoemde tegen den luxe-auto opreed, waar door de vrachtauto omsloeg, terwyl de luxe auto tweemaal over den kop sloeg. Hoewel de beide auto's zwaar beschadigd werden, mag het een wonder heeten dat de bestuurders hoege naamd geen letsel bekwamen. De politie was zeer spoedig ter plaatse, zoo dat er in het zeer drukke verkeer geen stagnatie ontstond. Zij stelde een uitgebreid onderzoek in en maakte tegen den bestuurder van den luxe auto proces-verbaal op. De beide wagens, welke verzekerd waren, konden niet meer op eigen kracht wegrijden en moesten worden wegge sleept. Niet genoeg - kan er, mede in verband met deze ernstige aanrijding, op gewezen worden, hoe gevaarlijk dit kruispunt is. Zoolang het viaduct over den Schipholweg, waaraan men momenteel met man en macht werkt, niet klaar is, moet een ieder, die hier passeert, de grootst mogelijke voorzichtigheid/ betrachten. Vermoedelijk zal de Rijkspolitie voorloopig hier het verkeer regelen. Emmabloempje. De jaarlyksche verkoop van de Emmabloem (met daaraan verbonden verloting) heeft hier f 317.14 opgebracht. Opgedragen. Aan het timmerbedrijf Ben PRIN5ESSEGRACHT13 'S-G R A V E IHAGE Fijma, alhier, is by onderhandsche aanbeste ding opgedragen de bouw en verbouw van een bloembollenschuur, pakplaats etc. voor rekening van den Heer C. Carlier alhier. Schaken. In de wedstryden om het kam pioenschap van de bloembollenstreek, georgani seerd door de Schaakclub „de Uil", alhier, be gint eenige teekening te komen. Vier wedstry den van de voorronde zyn thans gespeeld. De nummers 1 en 2 van iedere groep komen dan in de demi-finale. De kampioenen van de vorige jaren hebben in de voorronde niet veel succes gehad. Wy laten hier volgen den stand van heden. De nog hangende partijen zyn met een x aangeduid. Groep I: H. A. Goemans 3,5 p., P. H. Muusze 3 p., H. Gogoll 1,5 p. x, W. G. A. Verleur 2 p., P. G. A. Hofkes 0,5 p., C. B. v. d. Lip 0 p. x. Groep II: H. Muusze Jr. 3,5 p., E. Wiedijk 2,5 p., C. W. v. d. Ploeg 1,5 p. x, W. le Grand 1,5 p., L. van Braam 1 x p., J. A. Scheepmaker 1 p. 16 R. Groep III: P. Schoenmaker 3,5 p., mej. Ma- rinus 2 x p.; J. P. Koop 2 x p.; C. v. d. Lip 2 x p.; G. Buwalda 0,5 p.; J. A. v. d. Velden 0 x p. Groep IV: A. Zanen 2 x. p.; W. de Laat 2 x. p.; M. P. J. Bakker 1 x p.; D. Buys 1 p.; J. Brauckmann 0 p. Tweede Klasse. Groep I: Th. Keyzer 3,5 p.; G. A. de Bolster 2,5 x. p.; P. van Tol Pzn. 2 p.; H. Scheepma ker 1 x. p.; G. B. Kroon 1 x. p.; Th. van Lier- op 0 x. Groep II: P. van der Mey 3 p.; P. J. Lange- veld 2 x. p.; P. J. v. d. Mey 1 x. p; D. E. Nieuwenhuis 0 x. p.; J Holleman 0 p R.K. Volksbond Voor de laatste maal in dit seizoen vergaderde deze kring in „De Viersprong". Na behandeling van de jaarverslagen van de financiën van Herwonnen Levenskracht, kolenfonds en contdöle-commissie, werd door kapelaan Van Rek het woord gevoerd over: Spiritisme. Achtereenvolgens behandelde spr. het vulgaire, het religieuze en het wetenschap pelijke spiritisme. Voorop zette hij de uitspraak van de H. Kerk, het decreet van het H. Officie, dat het voor katholieken verboden is spiritis tische séances bij te wonen. Aan de hand van velerlei uitspraken van beoefenaars en ook van de grondleggers van het spiritisme, behoo- ren het vulgaire en religieuze spiritisme gebrand merkt worden als bedrog. Het wetenschappe lijke spiritisme heeft echter nog vele onver klaarbare eigenschappen, die het bewijs niet leveren, dat geesten hieraan deel hebben. Wij staan daar tegenover een raadsel, evenals destijds bij1 de uitvinding der radio. Wij ontkennen dus niet de onverklaarbare eigenschappen van het wetenschappelijk spiritisme, maar gelooven veeleer, dat men door den tijd zal ontdekken, dat het op natuurlijke grondslagen berust. Het was een leerzame en interessante avond. Interpellatie aangevraagd. Het raadslid T. Molenaar heeft den wethouder van sociale za ken verzocht hem te mogen interpelleeren over: le. de inhouding van een steunbedrag; 2de. het tewerkstellen van arbeiders bij de werkver schaffing en andere gemeentewerken; 3de het toezicht op de werkverschaffing. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: G. P. Ze- gers Veeckens en J. H. J. Haasters, Haarlem merstraat 76. Gehuwd: J. J. Schelvis en B. A. Appelt, van Ostadestraat 32; D. Kamstra en P. Schutte, Zeestraat 24; Y. van 't Hart en J. Groen, Pa rallelweg 47. Overleden: A. J. M. Holland, echtgen. van L. N. Steenhuizen, oud 65 jaar. Onderling Hulpbetoon. Deze vereeniging hield haar jaarvergadering in Ons Huis. De voorzitter, de heer A. J. Hollenberg, sprak in zijn openingswoord over den zorgwekkenden toestand van de afdeeling ziekenfonds, dat mee een tekort van ruim f 5000 te kampen had. De periodiek aftredende bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling herkozen verklaard. Het ledental van de vereeniging onderging een ge ringe daling en kwam van 1112 op 1090. Door den dood ontvielen 13 leden, terwijl 7 leden wer den geschorst. Aan 42 leden werd ziekenhuisver- pleging gegeven met een totaal van 901 ver- pleegdagen. Aan 303 leden werd ziekengeld uit gekeerd in totaal over 1388 weken. De bode werd voor een jaar herbenoemd. Het bestuurs voorstel om een controleerend geneesheer aan te stellen werd met groote meerderheid aange nomen. Art. 15 van het reglement werd in dier voege gewijzigd, dat bij ziekte of ongeval de uitkeering van de vereeniging niet meer voor het overgroote deel zou vloeien in de kas van de ongevallen- of invaliditeitswet. Financieel zal dit voor de leden geen bezwaren opleveren. Tijdens de vergadering werd even gepauzeerd om het zangkoor der vereeniging onder leiding van den heer Karei Bohne gelegenheid te geven tot het zingen van eenige liederen, welke een grooten bijval oogstten. Utile Dulci. De R. K. Tooneelvereeniging „Utile Dulci" geeft Zondag a.s. 1 Mei haar laat ste uitvoering van dit seizoen des avonds te acht uur in het patronaatsgebouw. Het spel van deze vereeniging begint alhier een goede reputatie te verkrijgen en dus zal Zondag as. het patro naatsgebouw te klein blijken. Opgevoerd wordt een klucht in drie bedrijven van A de Ruijter: 'n Koninkrijk voor 'n dochter. NEEM DAN EEN ERRES, DIE Z)JN PUIK EN ER ZIJN ALLERLEI EXTRA HOLF» STUKKEN 8IJ 2 WE MOETEN EEN NIEUWE STOFZUIGER HEB BEN. MET FLINK WAT HULPSTUKKEN ER BIJ IK KAN ER NIETS AAN DOEN ME VROUW IK KAN ER MET DIE STOF ZUIGER NIET RIJ KOMEN NOU MOET JE TOCH EENS KIJKEN MARIE. DIE RICHELS ZIEN GRIJS VAN HET STOF WAT ZIJN ER <9 EEN MASSA JA NU KUN JE OVÈRAU BIJ KO- MEN.ZONDER DE MEUBEL5JE KRAS SEN Is? hulpstukken BljjéE VROUW

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2