DE VROUW IN ITALIË Zoekt gij betrouwbaar j I Personeel? I Plaats dan een „Omroeper voor 80.000 gezinnen BOLERO'S ANGELA CABRINI Wat er van een oude waschkast te maken is MAANDAG 25 APRIL 1938 ^TTTminiiiiiiiiiiiiiTniiiiniiiiiHiiniiiinniiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiTiiiiiiiiiiimiiiiriiifiiiiiiiniiinniiiniiiiiii^ gminmmiTiiiiiniiiiiii!ii!i!i!nini!iiii!iniiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiinnnmi!iiiiniiin]ii!iii!!niiiiiiiiiiinnmmimn| Gebreide Slipover voor den leeftijd van ongeveer 6 jaar b°n was gearri ■Halve legplank FOTOREPORTAGE 99 S Th bestu Wens ten, fond: 75. C Haar Het biste: te o\ Wi Het Duische doel in gevaar tijdens den internationalen Een aardig detail van het bloemencorso, dat Zaterdag in het kader dames-hockeywedstrijd Nederland (B)-West Duitschland, driedaagsche tuipenfeest te Noordwijk werd gehouden welke Zondag te Amsterdam is gespeeld van het Het behulp van reddingsboeien en postduiven verzonden de persfotografen, die Zaterdag de proefvaart van'de .Nieuw Amsterdam" meemaakten, hun opnamen van de officieele overdracht van het nieuwe schip De Van tie De b °Pge: hen tie g< ft. K aansi De v an den 3 geest „St. verle< de v< Sen gehe< De kant, benevens de huif welke als versiering dienst doet, zijn alle van eikenhout. De hoogte 80 c.M. is bedoeld zonder huif. De achterwand kan van stevig triplex zijn. De opstand kan aan den achterkant van de waschkast bevestigd worden met steunijzers. De huif kan evenzoo aan den opstand worden vastgemaakt. Wilt U het aanzien nog verhoogen, dan is het aardig de legplankjes, welke op klampjes opzij en achter steun vinden en met schroefjes vast gezet worden, uit te zagen als op de fig, aan gegeven. U maakt daarvoor op een strook pa pier de halve teekening en trekt de andere helft op de daarvoor bestemde plankjes precies na. In plaats van te rusten op steunen, kunt U de plankjes ook schuivend maken tusschen twee latjes boven elkaar, aan beide kanten, welke dan rails vormen. Het spreekt vanzelf, dat de oud uitziende kast de donkere kleur van Engelsch meubelwerk moet hebben en dat we waarschijnlijk bijna in alle gevallen donkerder moeten overbeitsen. Moet het geheel passen bij modern meubel werk, dan houdt u rechte lijnen aan. U kiest dan den opstand lager met één legplankje en sluit de onderzijde af, de pooten wegwerkende door een houten strook. Heeft men de Oud Engelsche kast voorzien van handtrekkers, pas send bij dit soort meubelwerk zooals op de tee kening te zien, en welke ook verkregen kunnen worden met sleutelgaatjes, voor de modern uit ziende kast kiezen we moderne handgrepen, verkrijgbaar in hout, eboniet of metaal. Wan neer U een geschilderde waschkast heeft, dan spreekt het dat deze, wanneer de opbouw er op is, een verfje krijgt; jadegroen is de aangewezen kleur om te passen tusschen licht en donker eiken meubelwerk, zonder schril aan te doen, zooals b.v. rood, oranje of geel. Wilt TJ er meer practisch nut van hebben, dan maakt U den opstand veel hooger en de kast is tot boekenkast gepromoveerd. Echter moeten alle planken dan 20 c.M. breed worden om een behoorlijk boek te kunnen bevatten. Dan ten slotte wanneer U de kast niet vol doende geschikt acht om na een flinke beurt dienst te doen als meubelstuk in uw kamer, dan is er een flink keukenkabinet van te maken. U neemt dan voor de goedkoopte vurenhouten deeltjes; de kleur kiest U aanpassend bij de kleur der keuken en de handgrepen van enamel of chroom. De lade kan nog een practische lange stang krijgen voor droogdoeken of keukendoeken. Een marmeren bovenblad is voor geen der op gesomde meubelen een bezwaar, eerder heeft men meer practisch nut van de kast, wanneer deze een marmeren blad heeft. De marmeren opstand echter die bijna altijd bij dergelijke waschtafels hoort, wordt dan ge heel weggenomen. Voor zoover het mogelijk is bij de kleur der keuken, probeert U eens een geel gekleurde kast (hard geel) met lak-roode hand grepen en zwarte voetplank! D. W. L. Van de op deze bladzijden voorkomende genum merde modellen, die aan het mode-album „Zomerpracht" ontleend zijn, kunnen bij het Fatronenkantoor „Panora", Nassauplein 1, Haar lem, patronen besteld worden tegen den prijs van 10 cent voor Jabots, kraagjes, 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding, 35 ets. voor mantels en japonnen, 50 erts. voor complets. Bestellingen kunnen geschieden: door'bemiddeling van Uw agent: door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of ln postzegels. In alle gevallen 5 ets, extra voor toezending per post. David en Goliath .in gesprek" op de te 's Hertogenbosch in de Veemarkt hallen gehouden hondententoonstel ling Ook het paneel van de lade wordt op die ma nier behandeld. Wanneer nu het paneel te licht geworden is, krijgt het geheel nog een streekje beits in dezelfde kleur en wanneer alles geheel droog is, poetst men het met een stevigen bor stel na. Als men zóó breit, dat men (uitgerekt) 6 steken krijgt op 214 c.M. wordt deze slip over onder de armen 60 c.M. wijd. De rug. Men zet 76 steken op en breit 6 c.M. 1 r. 1 aver, voor 'n boord. Dan gaat men verder met het eenvoudige maar zeer aardige patroontje. lste toer: r„ 2de toer: aver. Beide toeren 1 keer herhalen. Dan nog 1 toer r. Men begint dus met 5 toeren tricotst. 6de toer: telkens 1 r., 1 aver. 7e toer: telkens: 1 aver., 1 r., 8ste toer: 1 r., 1 aver. Dus 3 toeren in korrelsteeek. Deze 8 toeren vormen het patroon, dat men in het geheel 8 keer breit tot aan de arms gaten. Dan kant men aan het begin der eerstvolgende 4 toeren 4 st. af zoodat er nog 60 st. overblijven. Men breit daarop door in- patroon, tot de armsgaten 8 c.M. hoog zijn. De schouders schuint men dan af door, aan het begin van de eerstvolgen de 8 toeren, 5 st. af te kanten. Daarna kant men ook de middelste 20 st. af voor den hals. Het voorpand wordt precies eender ge breid als de rug tot na de minderingen voor de armsgaten. Men heeft dan nog 60 ste ken op de naald en verdeelt nu het werk in tweeën voor de halsopening. Men breit 30 st., keert het werk om en breit op deze 30 st. verder in patroon. Aan den kant van den hals breit men daarbij in eiken 4den toer 2 st. samen, tot men nog 20 st. op de naald over heeft. Men breit dan recht door in patroon, tot het armsgat even hoog is als bij den rug. Dan kant men, bij het begin van eiken toer aan den kant van het armsgat, 5 st. af tot alle steken zijn af gekant. Op de overgebleven steken breit men den tweeden schouder op dezelfde manier. Voor de randjes ter afwerking van de armsgaten zet men 7 st. op en breit hierop ongeveer 160 toeren r. Het randje moet precies sluiten om de armsgaten. Voor het randje langs de halsopening be gint men met 2 st. en meerdert om den anderen toer aan één kant 1 st. bij tot er 7 st. op de naald zijn. Hierop breit men on geveer 200 toeren r., waarna men, om den anderen toer 1 st. mindert aan denzelfden kant waar men bij het begin gemeerderd heeft. Als de schoudernaden dicht genaaid zijn, naait men de randjes, met 'n overhand- schen steek aan den linkerkant aan arms gaten en halsopening. Vóór in den hals worden de schuine kanten tegen elkaar aangenaaid. Het geheele werk wordt, onder 'n voch- tigen doek, gestreken, eer de zijnaden dicht genaaid worden. DORA. Het plechtige oogenblik tijdens de officieele proefvaart van de „Nieuw Amsterdam". Minister-president dr. H. Colijn hijscht de vlag, waarmede de overdracht van Neerlands grootste passagiers- Na een kort bezoek aan Ned. Indië is de gouver neur-generaal van Australië met zijn echt- genoote per K.L.M.-vlieg tuig op Schip- Wij zouden in deze bladzijden al heel on volledig zijn, als wij de Italiaansche vrouw alleen maar van den materialistischen kant bekeken en vergaten u iets te vertellen over haar geloof, het Katholicisme, dat zoo vast verankerd is in het hart van het Italiaan sche volk. Wij, Puriteinen, zooals we wel eens genoemd worden, mogen ons soms met ontzetting afvragen, hoe het mogelijk is, dat onze zuidelijke broeders en zusters met zoo'n totaal gemis aan scrupules de voornaamste geboden van God en de H, Kerk overtreden, het volgende oogenblik staan wij in bewondering voor het rots vaste geloof en de ontroerende liefde voor Jezus en zijn heiligen. De doorsnee Ita liaansche zou u raar aankijken, als u zei, dat het verzuimen van de Mis op Zondag een doodzonde is. Daar heeft zij nog nooit bij gedacht. Zij zou immers met plezier naar de kerk gaan, maar met haar huis houden en de zorg voor het eten heeft zij er heusch geen tijd voor. Daarbij is het maar een doodgewone Zondag! Met het feest van Sint Jozef of Petrus en Paulus gaat zij stellig mishooren. Verbeeld u! Zoudt u het ongeluk hebben, om te veron derstellen, dat het wonder van het vloei baar worden van het bloed van den H. Ja- nuarius misschien wel natuurkundig te verklaren zou zijn, of dat het waarschijn lijk de sporadische eerlijke vinder is ge weest, die haar verloren portemonnaie heeft teruggebracht, in plaats van den H. Antonius, dan bent u voorgoed uit de gra tie. Onwillekeurig komen ons de woorden uit den subliemen brief van Paulus ovei de liefde in de gedachten: „al sprak ik ook de talen der menschen en der engelen, in dien ik echter de liefde niet hebHet is die liefde, die de heiligen maakt, die Italië zijn Franciscus, zijn Antonius, zijn Gerardus Majella, zijn Don Bosco gaf. Het is deze zelfde liefde, die een jonge Italiaan sche in 1880 den Oceaan deed oversteken, om in Amerika een nieuwe kloosterorde, die van de missionarissen van het heilig Hart, te stichten. Die vrouw heeft met zoo veel ijver en volharding gewerkt, dat er in korten tijd in Amerika 67 huizen opgericht Wanneer U een van die oude waschkasten, welke tegenwoordig toch heusch niet meer in de moderne slaapkamer passen, tot iets bruik baars wilt omtooveren, dan geven onze teeke- ningen U daarvoor misschien een idee. Alléén het onderstuk wordt benut en een nieuwe smalle opbouw wordt gemaakt. Is het eikenhout, dan past het meubeltje zeker na een goede behandeling bij uw meubels in de huis- kamer Wanneer het passen moet bü Oud Engelsch, dan worden de paneelen van de openslaande deuren z.g. old finish gemaakt. Het midden wordt met harde was ingewreven en uitge- schuurd, met tamelijk grof schuurpapier, waar na met fijn schuurpapier nageschuurd wordt. U maakt beide vlakken gelijk van grootte, zor gende dat een donkere schaduw rondom blijft. en o; om 1 om a ftijks Spi Verki heerc tiijk, straa Hoek straa Voor straa werden, die alle ten doel hadden de Ita lianen, die in de vorige eeuw met duizend tallen naar Amerika vertrokken, om er een bestaan te vinden, te helpen in geestelij ken en tijdelijken nood. Waar haalde de „moeder der emigranten", zooals zij al spoedig werd genoemd, de middelen van daan, want de emigranten zelf waren zoo arm als Job. Dat was het geheim en tevens het wonder. Voor Angela Cabrini bestonden geen onmogelijkheden. Zij wist altijd een weg, om haar doel te bereiken. 24 maal stak zij den Oceaan over en legde duizen den kilometers af te voet of te paard door het woestè Andesgebergte, zonder acht te slaan op de vele gevaren en op haar zwak ke gezondheid. Zij stierf 22 December 1917 te Chicago. De practische liefde en de kloeke activiteit van Angela Cabrini heb ben zoo'n indruk gemaakt op het moderne en zakelijke Amerika, dat er een dezer da gen in New-York een straat naar haar ge noemd is. Het proces van haar gelukzalig verklaring wordt binnenkort te Rome aan hangig gemaakt en zoo zal dan Italië weer een dochter meer in de onafzienbare rij van haar heiligen gaan tellen. C. P—D. Een opstandje wordt nu gemaakt van 80 c.M. hoog van deeltjes eikenhout van 15 c.M. De opstaande kanten, de legplankjes en de boven- Fig. 90. Complet, bestaande uit een witté japon met gestreept bolerootje. De iap0 heeft van voren een versiering in d°nke blauw, ofwel de zoo gezochte mechanise sluiting. De breede ceintuur met 'n Parg einden opzij is gemaakt van de gestreept stof van het bolerootje. Dit krijgt het tyP^ sche cachet door de strepen gedeeltelU techt en gedeeltelijk dwars te nemen. v de japon is ongeveer 4 meter stof noo en voor de bolero 2 meter. Fig. 115. De eenvoudige japon van w v0_ of naturelkleurige shantung sluit van ren met groote knoopen. De rok en de lero zijn versierd met zakken, die 0111 te boord zijn met een randje, van zijde, waarvan ook de losse das Selïl^ter is. Voor dit complet is ongeveer 4 m zijde noodig van 130 c.M. breed. De patronen voor beide modellen zun^ verkrijgen in de maten 40, 42, 44 Zo: hang ruste en d de si Plc groej tiuwe Vaar haar Va gedn 'tiche °plae Öoofc klein van 1 ring *ondi Da: eii rc dige borte ^Ullei tend- teder diep Berst Bond éersti neer toegp Sroot lep. ®an, harte hedei dep d derer •hoei] 's depjg kfari; vap vezig '«fds toeko net Zul ha-L: heid

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4