Men ócfotijfi anó: S. J. DE GOEDE HENSEN Roomse Jeugd JiwejïsteirL JBOÊKAtUtR DE STERVENDE ZWAAN SCHOENEN VAN SMIT VOORJAAR 1938 Uw kinderen Kleuterblaadje GROOTE OPRUIMING NAAIMACHINES TOONEEL, FILM EN MUZIEK PALACE-FAMILIE-CINEMA DE GROOTE GAMBINI NOG SLECHTS 4 DAGEN JEUGDWERKLOOSHEID Zilveren Jubileum van A. J. Loerakker ZIJESTRAAT b. d. Brug KATHOLIEKEN Geef hun eigen Weekblad KRUISSTRAAT 42 £ealaerfl°e°mn 124,2 De beteekenis van de thans ook te Haarlem ingevoerde regis tratie, getoetst aan ge gevens uit enkele andere steden Het „Staat-van-Dienst- boekje" Prachtige resultaten 1805 verlummelde jaren 2VZ% EMISSIE N.-HOLLAND Uitgifte van f 7.771.000 a 102% R.K. Bridgeclub Agenda Gemeenteraad Noord-Holl. Tramweg Mij. STAKING IN HAARLEM-N. Actie zal volledig worden doorgevoerd BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL REMBRANDT-THEATER SLECHTS TOT EN MET DONDERDAG BEVERWIJK HILLEGOM HEEMSTEDE KOLOSSALE AFSLAG KIPPENGAAS enorme sorteering tuingereedschappen koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Maithu- siaansche artikelen worden verkocht of voor handen zijn. Koopt aan stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT Sha N Cd STAD Op 31 December 1937 stonden aan onze Arbeidsbeurs ingeschreven 929 werklooze jongens tusschen 14 en 24 jaar. Dit aantal bedroeg vandaag 641. Uit elders genomen proeven mag worden aangenomen, dat er dan dubbel zooveel werklooze jongeren zijn. Om juiste gegevens te verkrijgen is te Haarlem, op verzoek van den minister van Sociale Zaken Ingesteld een registratie van deze mannelijke jeugd. Mede wordt beoogd de mannelijke jeugd in het bezit te stellen van een practisch middel om te allen tijde, wanneer dit nuttig kan zijn, met officieele gegevens inlichtingen te kunnen verstrekken aangaande leeftijd, opleiding, di ploma's, vroegeren en/of tegenwoordigen werk kring, welke bij het zoeken naar werk of naar ander werk onontbeerlijk zijn. Aan hen toch, die op het bureau der registra tie ingeschreven zijn, wordt een „Staat-van-'- Dienstboekje" uitgereikt, waarin alle hiervoren genoemde gegevens zijn aangeteekend. Onnoodig te zeggen dat een dergelijk boekje voor hen, die thans in de gelukkige omstandig- belang is, terwijl er evenmin op gewezen be hoeft te worden dat dit belang even groot is voor hen, die thans in de gelukkige omstnadig- heid verkeeren werk te hebben als voor de jon ge mannen, die werkloos zijn. De werkgevers kunnen in het boekje als het ware met één oogopslag de gegevens putten die zij noodig hebben voor de beoordeeling van een gegadigde naar werk. Ook voor de werkgevers heeft het Staat-van-Dienstboekje dus waarde. Het Bureau der Gemeentelijke Jeugdregistra- tie is haar werkzaamheden 1 April jJ. begon nen. Het ressorteert onder den directeur, der Gemeentelijke Arbeidsbeurs, den heer J. Vader en staat onder directe leiding van den heer C. Dankelman. Aan het Bureau, dat gevestigd is op het Nassadplein 2 (voormalige Oranje-Nassau In stituut), zijn verder nog verbonden twee as sistenten en een 5-tal jeugdige kantoorbedien den Aangezien voor een gemeente als Haar lem de voorbereidende werkzaamheden, aan deze registratie verbonden, zeer omvang rijk zijn, is hiervan tot nog toe niet veel naar buiten gebleken. Desniettemin werkt het bureau reeds op volle kracht. Bij den Burgerlijken Stand zijn inge schreven 8981 jongens tusschen 14 en 21 jaar. Daarvan bezoeken 2293 de school, zoo dat rond 6700 al of niet werkend zijn. Al deze jongens krijgen een boekje. Nu is het in de eerste plaats noodig te weten te komen, wie van de overige jongemannen thans werken. Hiervoor is de medewerking van de werk gevers noodzakelijk. Zij ontvangen van het Bu reau der Jeugdregistratie een circulaire, waar in het doel breedvoerig wordt uiteengezet. Bij deze circulaire zal een dubbele briefkaart ge voegd worden, waarop de werkgevers aan de Jeugdregistratie kunnen opgeven de namen enz. van mannelijk personeel van 14 t/m 21 jaar. Vertrouwd wordt, dat de werkgevers die me dewerking gaarne zullen verleenen omdat de registratie voor hen zeker niet zonder belang is. Zoodra de opgaven van de werkgevers ont- vanen en in de registratie verwerkt zijn, is tegelijkertijd bekend welke mannelijke perso nen van 14 t/m 21 jaar werkloos zijn. De wer kende en niet-werkende jeugd van 14 t/m 21 jaar wordt per briefkaart opgeroepen om zich op bepaalde uren ten kantore van de Jeugd registratie te vervoegen tot het geven van in lichtingen. Door samenwerking met het bevolkingsre gister, werkgevers en hoofden van onderwijs instellingen zal de registratie steeds een nauw keurig beeld geven van den stand der werkloos heid onder de jeugd. Op deze wijze kunnen aan de overheid de gegevens verschaft worden, welke zij behoeft om te kunnen beoordeelen of, en zoo ja, welke maatregelen genomen kunnen worden om de werkloosheid te lenigen of de gevolgen daarvan te verzachten. Wie naast de registratie komen te staan vallen vanzelfsprekend buiten de be moeiingen welke t.z.t. ondernomen worden ten behoeve van de geregistreerde werklooze jonge mannen. Het behoeft dan ook geen betoog dat het in eigen belang noodzakelijk is dat iedere daarvoor in aanmerking komende jongeling zich bij de Gemeentelijke Jeugdregistratie ver voegt. ter verkrijging van een Staat-van- Dienstboekje. Deze mededeelingen werden ons hedenmor gen in een persconferentie door den heer J. Vader, directeur van de Gemeentelijke Arbeids beurs verstrekt. Bij deze conferentie waren mede aanwezig de heeren W. J. P. v. Liemt, wethouder van werkloosheidsbestrijding, de Graaf, inspecteur van het cultureele werk voor werklöozen van het departement van Sociale Zaken, Jansen, leider van het Bureau voor Beroepskeuze en Dankelman, leider van de Registratie. De heer de Graaf vertelde eenige interessan te bijzonderheden over de resultaten van de proeven, die in 5 gemeenten genomen zijn. In 1936 werden uitverkoren Nijmegen en Breda, verleden Jaar volgden Dordrecht, Zutphen, Lei den en thans zijn 23 gemeenten met dit werk bezig Bij den eersten oproep verschenen 85 pet. van de jongens, bij herhaalden oproep werd dit percentage 95 en nadat het restantje thuis be zocht was. mocht geconstateerd worden, dat practisch alle belanghebbenden vrijwillig aan de registratie mede hielpen. Ook de medewer king van de werkgevers was buitengewoon, in Nijmegen en Breda neemt een werkgever geen Jongen meer in dienst als hij geen boekje heeft. Welke cijfers heeft men nu in 4 gemeen ten kunnen verzamelen? Gebleken is, dat 50 pet. van de jongens van 14 tot 21 jaar jaar nooit werkloos geweest was gedurende 1937. Van het restant was 35 pet. langer of korten tijd zonder werk, met een gemiddelde van 21 weken. Van die 35 pet. was weer 11 pet. het geheele jaar werkloos, terwijl 25 pet. zoowel in 1936 als in 1937 gemiddeld 5 maanden werkloos was. De heer de Graaf rekende nu uit, dat in deze vier gemeenten in één jaar 1805 jaar door jongens verlummeld zijn. Voor meisjes wordt op dit gebied nog niets gedaan, omdat zich bij deze categorie heel andere problemen voordoen. Gewezen werd nog op de prachtige combi natie van jeugdregistratie, bureau voor beroeps keuze, arbeidsbeurs. Iedere maand gaat een overzicht naar het departement van Sociale Zaken. Het ligt in de bedoeling om de jongens na 21 jaar niet los te laten, maar de registratie tot 24 jaar voort te zetten. Over een jaar zullen dan ook uit onze stad statistieken bijeen zijn. Moge de ellende van de jeugdwerkloosheid door dit prijzenswaardig con tact met de jongeren verzacht worden en.... spoedig verdwijnen! De Handel-Mij. H. Albert de Bary Co. en Jonas Kruseman berichten, dat de in schrijving op 2.500.000 2 y, pCt. 9-jarige obli- gatiën (vierde leening 1938) ten laste van de prov. Noordholland, is opengesteld op Dinsdag 3 Mei as. a 102 y, pCt. De leening is in totaal groot 7.771.000, doch 5.271.000 is reeds op inschrijvingsvoorwaarden geplaatst. De beta ling der stukken moet geschieden op Dinsdag 10 Mei a.s. De leening treedt in de plaats van een onderhandsche leening van gelijk bedrag, aangegaan bij besluit van 16 Februari 1938. De leening is a pari aflosbaar in negen jaar, aanvangende in 1939 en wel in de eerste viei jaar met 864,000 en in de laatste vijf jaar met 863.000. De jaarlijksche aflossing heeft plaats op 1 April. Vervroegde aflossing is met een opzeggings termijn van drie maanden te allen tijde voor behouden. De coupons vervallen 1 April en 1 October. De R. K. Bridge-club Haarlem verzoekt ons te willen mededeelen, dat er a.s. Woensdag 27 April géén club-avond gehouden wordt. De eerstvolgende clubavond is op Woensdag 4 Mei as. bij Brinkmann. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 27 April, des namiddags om half 2, zoo noodig voort te zetten des avonds te 8 uur in de Sta tenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal o.a. worden gesteld: ver zoekschrift van Dr. F. A. F. Vermast om ont slag als tijd. leeraar le H.B.S. met 5-j. c. Als- voren van A. Blok en van H. A. van Oosterlee om eervol ontslag als leeraar Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Alsvoren van A. W. Troll om eervol ontslag als onderwijzer aan school no. 16; aangaan geldleening; betaling coupons balans enz. 1936 woningstichting Eigen Woning G. A., Onze Woning, Rosehaghe; re kening en verantwoording over 1937 Commissie Schoolkleeding, Afd. Haarlem N.H. Ver. Het Witte Kruis, exploitatie douche-badhuizen; verleenen medewerking verbetering bijz. school Nieuwe Gracht 16; uitkeering ingevolge art. 104 der Lager Onderwijswet 1920; vaststelling uitbreidingsplan ten oosten van den Vondelweg en ten westen van het N. Spaarne; onteige ning grond enz. ten oosten van den Rijks straatweg en ten zuiden van de Jan Gijzen- vaart; aanvaarding van voor straat bestemden grond Floresstraat; verhuring voormalige bui tensociëteit „Trou moet Bljjcken"; verkoop grond Eenhoornstraat (G. Kamminga), Jan Luyckenstraat (Mij. Vondelkwartier), Tromp straat enz .(W. Thunnissen), Gijsbrecht van Aemstelstraat (fa. Bosma en Bovenkamp), Zaanenlaan (A. p. Winnubst); aankoop per ceel Esschilderstraat 19 en De Haasstraat 1; aankoop grond Waarderpolder en strook grond Croesenstraat; ruiling grond Glbraltarstraat; verbetering electrische installatie stadhuis; uit breiding Stadhuis; verbetering verkeerstoestand Verspronckweg-Kenaupark; bekrachtiging over eenkomst inzake inrichting en exploitatie ra diodistributie-inrichtingen beschikbaarstelling gelden extra hulp vóór aanschaffing kleeding, dekking en schoeisel; wijziging tarief verpleeg- kosten St. Elisabeth's of Groote Gasthuis; ver leenen eervol ontslag aan twee onderwijzeressen school Buitenrust; beroepschrift W. Krijt, te gen besluit tot weigering vergunning ingevolge art. 18 van het Reglement Autovervoer-Per- sonen voor de exploitatie van huurauto's met met advies commissie voor de verzoekschriften; verzoeken om ontheffing van schoolgeld; be noeming lid Plaatselijke Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs; herschut te r huurwaarde vergunningslokaliteiten; on derwijzeres school Voorber. L. O. no. 7 (Ber kenstraat) In het Stationsgebouw N. Z. H. te Amsterdam werden heden onder voorzitterschap van Dr. H. van Manen de jaarlijksche aandeelhoudersver gaderingen gehouden der Noord-Hollandsche en Tweede Noord-Hollandsche Tramweg Maat schappijen. De Balansen en Winst- en verliesrekeningen werden goedgekeurd en vastgesteld, de heer Dr. H. van Manen werd als commissaris herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer Ir. E. C. W. van Dijk geko zen werd de heer Prof. Dr, Ir. J. Goudriaan, Apotheose van 'n kwart eeuw strijd Aan 't Katholieke akkervolk gewijd. Naar St. Liduina opgewekte schreden, Aan honderden altaren dankgebeden Jaren verrijzen uit vervlogen tijd, Luid jubelen hun stemmen, wijd en zijd, Over de akkers bij de daad van heden: Een feestgift van twee duizend nieuwe leden. Rondom een groot moment. De Bisschop spreekt Als Brenger van het St. Sylvesterkruis, Komend van Hem, wiens stuwing ons doet bouwen. Klaterend juicht de stoet, in strijd gekweekt: En dit klinkt machtig door het feestgeruisch: Ridder van St. Sylvester, wij vertrouwen! 23 April 1938. JOS. A. VAN SEGGELEN Op een werk van de aannemers Nachtegaal en Kremer aan de Roerdompstraat in Haar lem-Noord is Maandagmorgen een staking uit gebroken. Het betreft hier de metselaars en opperlieden in dienst van de onderaannemers Zeulevoet en Willemse, die aan hen het bij collectieve overeenkomst vastgestelde loon niet wilden uitbetalen. De staking, geproclameerd door den R. K. en den Algemeenen bouwvak arbeidersbond, omvat thans 7 arbeiders. Er zijn nog drie werkwilligen. De bedoeling is ook op andere werkenden vinger te leggen. De ingezette actie zal spoedig worden doorgevoerd. Geboren: 25 April, M. B. JansenDe Baene, d.; 24 April, M. A. Buijs—de Groot, z.; 24 April, E. Snoijink—Leijendekkers, z. en d.; 24 April, M. EveraarsKraaij, d.; 23 April, G. H. Post Kruijd, d.; 24 April, A. M. Haveman—v. Dongen, d.; 23 April, L. Krikke—den Dekker, d.; 23 April, A. KeyzerEijlders, 2N 25 April, G. Huisman— Groote, z.; 23 April, G. Neuteboom—Mulder, d.; 23 April C. A. J. KokHenneman, d.; 25 April, C. WiggersTolen, z.; 23 April, G. M. M. v. Tetering—Lamp, d. Overleden: 24 April, P. Sarlet, 80 j., Z. Tuind.- laan; 24 April, J. M. P. Voüte, 61 j., Stolbergstr.; 25 April, W. P. 17 dg., z. v. J. v. Delden, Vrou- wehekstr.25 April, G. Maarsen-Kloezeman, 43 j., Oranjestr.; 24 April, R., 6 mnd., z. v. P. J. de Leest, Byzantiumstraat26 April, T. J. N. Veen, 35 j., Zwaardstr. Twee oplichtsters aangehouden De laatste weken kwamen bij de politie klachten van be woners van Bloemendaal binnen over een wel bespraakte dame, die zich uitgaf voor vertegen woordigster van een dames-modezaak te Am sterdam en bij enkele bewoonsters van deze ge meente een bestelling wist te plaatsen. Wanneer deze was genoteerd, bleek het dat een voorschot op den koopprijs moest worden verstrekt. Enkele dames deden dit, maar hoor den er later niets meer van. Door de recherche werd een onderzoek ingesteld en het gelukte haar de „Vertegenwoordigster" aan te houden. Zij bekende, dat zij de dames had opgelicht en bleek te zijn de 44-jarige G. E. J. uit Amster dam. Zij werd in arrest gesteld en zal aan de Justitie worden voorgeleid. Eveneens werd door de politie aangehouden een 41-jarige Duitsche dienstbode, die in be trekking bij een familie te Aerdenhout was en het huishoudgeld, dat haar wekelijks werd ver strekt niet aan de leveranciers betaalde, maar ten eigen bate aanwendde. Zij werd eveneens in arrest en ter beschikking van de Justitie ge steld. De O. K. Revue van de Elswoutgroep. Zaterdag, St. Jorisdag, was een mooie gelegen heid om het eerste lustrum van de Elswout groep te vieren. En dat is gedaan op een wijze, die èn de ouders èn de leden van de groep een avond van onverdeeld genoegen heeft be zorgd. De groote zaal van het jeugdhuis was geheel uitverkocht en er heerschte een recht genoeglijke stemming. De revue welke werd opgevoerd was getiteld: ,,'t Is weer O. K. Maar dit was niets te veel gezegd, 't Was O. K.! En men moet hopman Wezelman bewonderen, dat hij met zeer bescheiden middelen dat re sultaat heeft weten te bereiken. Maar zijn kra nige verkenners en welpen hebben hem trouw ter zijde gestaan. Zij hebben een groot deel van hun vacantie er aan gegeven, om de noodige décors en verdere benoodigdheden zelf te ver vaardigen of ze bij elkaar te harken. De zaal was rijk versierd met vlaggen. Een orkestje ontbrak zelfs niet. Het openingswoord werd gesproken door oubaas K. J. Bonnes, die een historisch over zicht gaf van de wederwaardigheden van de groep. Het was de heer Dankbaar, die 7 jaar geleden begon met de oprichting. Maar het duurde nog twee jaar voordat de oprichting 'n feit was geworden. Thans bevat de groep 64 le den. Hoewel het met de financiën maar zóó zóó is gesteld, is evenwel de inventaris in orde. Dit laatste is te danken aan den steun van de ouders, waarvoor spr. zijn hartelijken dank be tuigde. Hierna volgde de eigenlijke revue. Deze be vat 10 tooneelen. In deze revue beleven we de lotgevallen van Kobus op zijn reis naar Amerika. Deze avontu ren zijn van de vermakelijkste soort en 't zou te veel plaats vergen ze alle te memoreeren. Slechts vermelden we de aardige reis in de Els- wouttram en .den vermakelijken dialoog in het cafetaria. In Amerika raakt Kobus aan het dwalen en raakt verzeild in de filmwereld en onder de Indianen. Bij deze gelegenheid kre gen we aardige cowboy-liedjes te hooren en maakten we kennis met den medicijnman en met Amerika's hooge bergen enz. In Europa teruggekomen heeft Kobus nog al lerlei ontmoetingen en wederwaardigheden, die aanleiding geven tot groote vroolijkheid. 't Was een recht geslaagde avond van onschuldige vroolijkheid en de bloemen, waarmee Akéla Slot en hopman Wezelman vereerd werden, waren werkelijk verdiend. St. Genesius. De gemengde R. K. Too- neelvereeniging St. Genesius heeft Zondag avond haar tooneelseizoen van dezen winter besloten met een opvoering in hotel Vreeburg van „De rpof der Sabijnsche Maagden", een blijspel in 4 bedrijven door Frans en Paul Schönthan, in de vertolking van Jean Charlier. Toen om 8 uur de voorzitter, de heer G. van Kessel, zijn openingswoord kon uitspreken, kon hij 't woord richten tot een geheel bezette zaal. In het bijzonder richtte hU een woord van welkom tot pastoor van Willenborg te Bloemendaal. „De roof der Sabijnsche maagden" behan delt de geschiedenis van een drama, geschre ven door prof. Gollwitz en bij toeval ontdekt door den reizenden tooneeldirecteur Striese, die van de opvoering een enorm succes ver wacht voor zijn troep en voor den auteur en die het daarom, koste wat het koste, voor het voetlicht wil brengen, 't Wordt echter een jammerlijke mislukking. Maar de geheele ge schiedenis, de opvoering en de mislukking, moest diep geheim blijven voor mevr. Goll witz. Dit geeft aanleiding tot een heele serie malle verwikkelingen en vroolijkheid. Op het laatst wordt de oneenigheid zoo groot in het gezin, dat het uit elkaar dreigt te vallen. Zoo ver komt het echter niet en een algemeene verzoening volgt. Het doel, een avond te geven van onschul dig amusement, is volkomen bereikt. Den ge- heelen avond is er kostelijk gelachen om den doodsbangen professor en zijn kittige vrouw, om den aanstellerigen tooneeldirecteur, om de verwikkelingen tusschen het echtpaar Neu- meister, om de geestige Paula Gollwitz, om den ouden gymnasiumpedel Melsner enz. Prof. Gollwitz gaf een wel wat overdreven uitbeel ding van een geagiteerden .prof. Frederica, zijn vrouw, was het tegendeel van haar man: ba zig, gedecideerd en zelfbewust. Een flinke ver schijning op het tooneel. Paula was allerchar- mantst en Marianna was een waardig dochter van haar moeder. Neumeister gaf mooi spel te genieten. Jammer, dat de tooneeldirecteur meer had van een bandietenhoofdman dan van een tooneeldirecteur. Zijn spel was echter goed verzorgd. Emil Grosz gaf zeer waardeerend spel te aanschouwen, evenals Augusta, de dienst bode. Carl Grosz was ons echter niet erg dui delijk. noch zijn rol, noch zijn plaats in het stuk. Al met al echter was het een opvoering, waarmee het doel, een aardige en amusante avond, volkomen bereikt werd. De muziek was zeer te loven. En de regie was alleszins waardeerbaar. De vereeniging heeft dezen winter weer getoond, dat zij aller Katho lieken steun volkomen waard is. Harddraverijvereeniging. Gisteravond hield de Beverwijksche Harddraverijvereen. „Prins Bernhard" een ledenvergadering in hotel Ter Burg. De voorzitter, de heer A. Blom, herinnerde in zijn openingswoord aan de succesvolle actie welke in den afgeloopen winter door de Hard draverijvereeniging is gevoerd voor de instand houding van de schoolvoeding. In totaal is voor dit doel een bedrag van 600,bijeenge bracht. Vervolgens deelde spr. mede, dat ter gelegen heid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin dezen zomer een feestweek zal wor den gehouden, onder auspiciën van de Ver eeniging Koninginnedag. De harddraverijvereeniging is belast met het organiseeren van een Lunapark, terwijl ook Vreemdelingenverkeer een deel van het pro gramma voor haar rekening neemt. De feestweek wordt op Zaterdag 20 Augustus geopend. Dinsdag 23 Augustus organiseert de V.V.V. een grootsche optocht, terwijl er Woens dag is gereserveerd voor de vereeniging Ko ninginnedag, die haar programma reeds klaar heeft. Zij zal daarover a.s. Vrijdag met haar leden vergaderen. De Donderdag is voor de harddraverij be stemd. De avond van dien dag worden de fees ten met een vuurwerk besloten. Gedurende de feestdagen zal de Breestraat geïllumineerd zijn, terwijl voorts de straatconcerten niet zullen ontbreken. De heer Blom wilde thans reeds den wensch uitspreken, dat de feesten zullen slagen, ook in het belang van het doel, waarvoor het even tueel batig saldo zal worden bestemd. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat het bestuur, op verzoek van de V.V.V. te Zand- voort, aldaar een korte baan-draverij zal orga niseeren op de Boulevard. Dat van de 63 korte- baan-draverijen juist Beverwijk is aangezocht voor de voorbereiding en de technische leiding, is ongetwijfeld een onderscheiding. Onder de ingekomen stukken was een dank betuiging van Z. K. H. Prins Bernhard voor de toezending van de harddraverij-film, die door Z. K. H. met erkentelijkheid was aanvaard. Hulde werd gebracht aan den heer E. Rus, die erin geslaagd was 60 nieuwe leden aan te werven. Besloten werd vervolgens, om dit jaar, nu het een jubileumdraverij geldt, een bedrag van 1000,aan prijzen uit te loven, n.l. 600, 250,—, 100,— en 50.—. Voor de jaarlijksche verloting zijn als hoofd prijzen aangeboden een harddraver met sulky en tuig en als tweeden prijs eveneens een draver. Een deel van de opbrengst komt wederom ten goede van liefdadige instellingen. Bij de rondvraag werd de mogelijkheid geop perd van het houden van een feestavond voor de leden. Uit het antwoord van den voorzitter bleek evenwel dat daarvan om redenen van praktischen aard moet worden afgezien. CONCORDIA—FORCHOLTE 4—5. Concordia besloot het seizoen zooals het be gonnen was, n.l. met een nederlaag. Concordia ging het snelste van start en voordat Foreholte besefte dat er begonnen was heeft de thuisclub de leiding, 1—0. Reeds spoedig zien we echter dat dit Fore holte niet ontmoedigd heeft en door hun sterk agressief aanvalsspel krijgt de strijd een aar dig aanzien. Mede door het onvoldoende weg werken der Concordia-defensie, brengt hun dit al spoedig den gelijkmaker, 11. Dit 'onthutst de blauwe verdediging blijkbaar nog meer, zoodat Foreholte spoedig de leiding neemt, 12 en even later indirect door een blunder van den links-back er zelfs 13 van maakt. Concordia werkt in het veld niet onaardig, in de voor hoede wordt dikwijls goed gecombineerd en als Concordia hierdoor een vrijen trap toegewezen krijgt, belemmert André tactisch des keepers uitzicht waardoor Reeywijk aan de andere zijde ruimte genoeg vindt, 23. Het dreigt een doel- puntenlawine te worden als de Concordia-doel- man F. een goaltje cadeau doet en André kort daarop voor Concordia succes heeft, 34. Na de thee is de vertooning iets minder. Foreholte maakt er 35 van na een gezamen lijke aanval. Met Concordia iets meer in den aanval verstrijkt de tijd totdat Maarten kort voor het einde de stand op 45 brengt. Beschermheerschap De Burgemeester dezer gemeente, Jhr. .O. F. A. H. van Nispen tot Pan- nerden> heeft het beschermheerschap aanvaard van de vereeniging „Eerste Hulp bij Ongeluk ken" en van de Pluimvee- en Konijnenfokkers- vereeniging „Streven tot Verbetering", beide alhier. Crescendo Ter gelegenheid van den ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal opze R.K. Harmonie-kapel tusschen 5 en 7 uur nam. Zaterdag een muzikale rondwandeling maken, behoudens goedkeuring van B. en W. Eervol ontslag gevraagd De heer A. C. H. Kanters, inspecteur-titulair bij de politie alhier, heeft als zoodanig eervol ontslag gevraagd. De heer Kanters wordt officier in actieven dienst by de Cavalerie. Aanbesteding De heer W. Kuitems, archi tect alhier, heeft voor rekening van den heer C. Weijers aanbesteed het bouwen van een bloembollenschuur met kantoor en pakplaats. De uitslag was als volgt: E. Schuit ƒ5887; De Vries Couzijn 5725. B. Imthorn Zn. 5380; Timmerbedryf Nïjman-Rusman 5154; Th. v. d. Hoorn Zn. ƒ4988; C. J. Janssen Zn. 4949. De gunning werd 'aangehouden. HEBBEN GOEDEN PASVORMEN SNIT. HOEK KRUISSTRAAT - NASSAUSTRAAT 1 HAARLEM TELEFOON 13490 Installatie burgemeester E. A. M. A Steger. Vandaag zal de heer E. A. M. A. Steger ge ïnstalleerd worden als burgemeester van Oir- schot. Dat den heer Steger hier zeer veel vrienden heeft, biykt wel uit het feit, dat velen uit Heemstede van dit gebeuren getuigen wilden zijn. Vanmorgen vertrok een touringcar met 22 belangstellenden, terwyi ook zeer velen den reis per auto maken. Jubileum T. Lameyer. In het feestelijk ver sierde directiekantoor werd de heer Lameyer, le monteur aan het Electriclteitsbedrüf te Heem stede, gehuldigd door het Gemeentebestuur en het personeel, by de herdenking van zijn 25- jarig ambtsjubileum. De burgemeester Jhr. van Doom, namens het Gemeentebestuur sprekende, huldigde den ju bilaris als een ernstig en plichtsgetrouw werker en dankte hem namens het gemeentebestuur onder overreiking van een couverf met inhoud. De Directeur, Ir. Duynstee, constateerde dat hier een merkwaardig jubileum wordt gevierd, omdat het Bedryf, waaraan de jubilaris ver bonden is, zelf nog geen 25 jaren bestaat. Als cadeau bood spr. een ruststoel aan. Opzichter de Vries, als chef van den jubilaris herdacht de langdurige samenwerking en de trouwe kameraadschap. De opzichter der fabriek haalde verschillende herinneringen op uit de jaren van opleiding, welke hij samen met den jubilaris had doorloopen. De heer Lameyer dankte ten slotte voor de treffende bewijzen van belangstelling en hoopte, dat het hem gegeven mocht zijn nog lange ja ren onder dezelfde prettige verhoudingen, in het belang van het Bedrijf en dat der Gemeente Heemstede, werkzaam te mogen zijn. Over: JONGERENORGANISATIE R. K. STAATSPARTIJ Het bestuur van bovengenoemde organisatie heeft onlangs onder zün leden een circulaire doen verspreiden, waarin ingeteekend kon wor den op cursussen, welke het bestuur van plan is te laten geven door zeer deskundige personen. Echter moeten de leden goed begrijpen, dat zulks niet gedaan wordt om het bestuur kans te geven zoo nu en dan eens te kunnen „optre den", maar dat zulks louter en alleen ten be hoeve van de leden georganiseerd wordt. Het is een alleszins bekend verschijnsel dat vooral de jongerere katholieken weinig kennis bezitten omtrent ons staatsbestel. Wat is nu schitteren der dan dat aan de jongeren zonder kosten 'n prachtige gelegenheid geboden wordt omtrent dit onderwerp uitermate goed voorgelicht te worden. Men moet er levendig van doordrongen zijn, dat, waar de R.K. Staatsparty 4 katho lieke ministers in het ministerie gebracht heeft, de katholieken, ep jpist dg jongeren^ weten, waarom we 4 ministers in net kabinet hebben. Latêh wè niet op den berg gaan zitten en zeg- gen: nu kome wat wil. Men moet den vpand, maar ook zichzelf niet overschatten. Dat dus zy, die de curculalre nog niet be antwoord hebben, dit vooralsnog doen, anders moet er van het geheele program worden afge zien wegens gebrek aan belangstelling. Dus doorzetten. J. C. V. LOENEN Jr. voorzitter a. i. In de vorige week geplaatste advertentie van staat o.m.Uw grasmachine EXRA-FI.IN geslepen, OPNIEUW gesteld en GEHEEL doorgesmeerd voor 15 cent. MEN LEZE HIERVOOR: 75 C6Xll per 8 duim. Elke 2 duim meer 25 cent. TUINSLANG 15 CENT PER METER Alle soorten sleutels voor °-35 Asphaltpapier 1.25 per rol Golfplaten 1-25 per stuk PRIMA GLANSVERF, alle kleuren, 45 CENT PER KILO Een uitgebreide sorteering met I- of II-rij knoopen, royale overslag, extra versterkte zakken en een prettig modeL In prijzen van grijs 4.40 - 3.75 - 3.10 - 2.55 gekleurd 4.25 - 3.85 - 3.10 - 2.75 V A K K L. E. E. D I N G M A G A 2 IJ N Een weekblad, dat speciaal voor hen wordt uitgegeven. Voor kinderen van 6 tot 10 jaar: 12 bladz. 3% ct. per week. Voor kinderen van 10 tot 14 Jaar: 24 bladz., 6 cent per week. Bevat niet alleen verhalen, doch ook rubrieken voor godsdienstleer, nuttige handwerken, huisvlijt, ge schiedenis en aardrijks kunde. N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD Haarlem. wegens verplaatsing naar ANEGANG 29 HANDMACHINES vanaf 49.50 - 62.— enz. TRAPMACHINES, ringspoel vanaf 76.50 INLAATMEUBELS vanaf 90.— BEGINT VRIJDAG A.S. DE AVONDVULLENDE PROGRAMMA'S MET MET FREDERIC MARCH. EN ALS TWEEDE HOOFDFILM EEN COMBINATIE VAN LACHFILM EN „THRILLER". VOORSTELLINGEN 's middags 2 Uur en 's avonds 8.15 uur fl ZONDAGS: 2 uur 5 uur en 8.15 uur. 1927 f\, llU Sbi.i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2