OUD',ADVOCAAT HEEREN COSTUMES RITSEMA m GARAGE RABO Maatregel te Oss niet overbodig Haarlem, 29 April GROOT ORANJE-BAL „LIDO" NERFBOON-KOFFIE GR. H0UT3TR.K0EK G R. MARKT HAARIi M m l Julianadag in Haarlem Wat in de verschillende wijken te doen is zet U een andere bril op als U gaat lezen Kort en volledig Juist met mooie dagen VRIJDAG 19 APRIL 1938 De Haarl. Orkestvereen. en de nieuwe vacature Het lot is gevallen! Gisteren had de uitloting plaats van de Fortloterij van de Graal te Haarlem denkt aan „ei", aan advocaat, aan de beste advocaat, dus aan Superieur Sngeisch Kleermakers handwerk De Nora heeft proef - gevaren Motor-koelschip, bestemd voor Zuid-Amerika POST- EN TELEGRAAFDIENST OP JULIANADAG R.K. VOLKSBOND Nog geen dirigent van de H.O.V. DE VERBETERINGEN RONDOM DE SCHOTERBRUG Plannen worden in détails uitgewerkt Programma Radio-Centrale Jeugdige onbezonnenheid In Alkmaar werd een tentoonstelling gehouden „Groot door Arbeid" georgani seerd door de mannelijke en vrouwelijke jeugd van Alkmaar en omgeving, kijkje in de af deeling v an de vrouwelijke jeugd Een neem een Keipbril mei dubbelfocusglazen en zonder lijn over het glas... VAN ONZEN WINKELSTAND BURGERLIJKE STAND LEERGRAGE WERKLOOZEN Wethouder v. d. Wall becijfert, dat slechts 12 pCt. de cur sussen bezoekt BETROUWBARE AUTO'S v. zelfrijders (zonder chauffeur) pei dag, week, maand en langer Onze wagens zijn All Risk verze kerd en voorzien van triptiek Uitsluitend modellen 1937 en 1938 Hedenmiddag bevonden zich op den Heescheweg 500 N.S.B.-ers, die te Oss wilden colporteeren Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen AGENDA Bioscopen 30 April Bioscopen Zilveren Jubileum P. de Vries. R. U. DE HOOG STAD ÏÜW583 In een onzer vroegere edities publiceerden wij de benoeming van den dirigent der Haarlem- sche Orkestvereeniging Prits Schuurman tot di rigent van het Residentie-Orkest. We gaven bij deze benoeming de gebruikelijk geworden le vensdata en enkele bijzonderheden omtrent de artistieke loopbaan van den kunstenaar, die zich geroepen ziet als leider van een der belangrijk ste orkesten van ons vaderland. We kunnen natuurlijk niet anders dan den scheidenden dirigent onzer Haarlemsche Orkest vereeniging gelukwenschen met deze eervolle promotie, terwijl het van de zijde van het be stuur van het Residentie-orkest in ieder geval hoogelijk te prijzen valt, dat althans ditmaal de keuze gevallen is op een landgenoot voor de be noeming op dezen gewichtigen post, voor de Re sidentie niet slechts van cultureel, maar ook van groot sociaal belang. Maar dit sluit meteen in, dat wat de Residen tie aan hem hoopt te winnen, namelijk stabili teit in de leiding en kundigheid als vakman, de Bloemenstad aan Prits Schuurman gaat ver liezen. Het stelt in ieder geval het bestuur der Haar lemsche Orkestvereeniging voor een moeilijke beslissing. Nu staan de zaken zoo, dat, hoe vereerend voor het orkest zelve de benoeming achtereen volgens van Eduard van Beinum te Amsterdam en thans van Frits Schuurman te 's-Graven- hage, overigens ook moge zijn, het er toch veel op gaat gelijken, alsof Haarlem wij wezen er reeds vroeger op ten slotte niet veel meer dreigt te worden, als het dit niet reeds is, dan een doorgangshuis voor promoveerende dirigen ten. Hoe hoogst verdienstelijk de arbeid dezer beide musici voor het ensemble en voor het mu ziekleven in Haarlem ook moge zijn geweest, men ontkomt evenwel niet aan de eenigszins deprimeerende gedachte: wat gaat er nu met ons plaatselijk orkestapparaat weer gebeuren: aan wien, en, misschien voor hoe kort, zal de muzikale leiding straks worden toevertrouwd? Want al moge het orkest zooals het is, in zijn betrekkelijk geringe bezetting, vooral wat het strijkers-ensemble aangaat, niet van meer dan plaatselijk belang zijn, het vervult deze plaats met eere. Met eere, ondanks de afgunst van heel wat zwartkijkers en afbrekers, die het maar niet van zich kunnen verkrijgen, om het ensem ble te beoordeelen met een anderen maatstaf, dan waarmee ze de prestaties van ons wereld beroemde Amsterdamsche Orkest afmeten. We hebben meer dan eens, zoowel onder Eduard van Beinum als onder Frits Schuurman en zelfs onder de leiding van den tweeden diri gent Marinus Adam, uitvoeringen meegemaakt, welke volkomen den toets eener strenge critiek konden doorstaan. Vanzelfsprekend kent iedere vereeniging ook in een muziekseizoen haar ups and downs, maar in ieder geval verdient het Haarlemsche ensemble een leider met capacitei ten en een leider, die niet „im vorübergehen", maar constant het apparaat van het orkest, dat immer zoo gevoelig is voor invloeden en reacties op muzikaal gebied, zal weten te bespelen en te vormen tot steeds hoogere perfectie. Nu wordt er, bij benoemingen als deze, wel heel vaak geschermd met het groote aantal jonge dirigenten, die zouden hunkeren naar een post als die hier vacant is gekomen, maar we hebben ze eerstens nog nooit genoemd gezien, en tweedens zal toch altijd nog moeten blijken, of de jeugdige componisten-generatie, welke men blijkbaar op het oog heeft, en die ook in Haarlem bij de uitvoering van hun werken meer dan eens het dirigeergestoelte onzer Orkestver eeniging beklommen, en daarbij blijk gaven van meerdere of mindere, maar bijna steeds van mindere, routine, uit het ware dirigeerhout zul len blijken te zijn gesneden. Iets wat we niet zoo maar voetstoots willen aannemen. En ten slotte behoeft ons Haarlemsche ensem ble toch ook niet te worden gepromoveerd tot de waardigheid van proefkonijn, al heeft dit diertje voor de wetenschap in haar ontwikke ling ook zijn waarde. We hebben in enkele kringen, die blijkbaar het optreden van onze Haarlemsche Orkestver eeniging op de veelvuldige winterconcerten wat al te critisch bekijken, in verband met deze va cature reeds de opmerking of suggestie gehoord: laat men het symphonie-orkest weer tot de vroegere proporties terugbrengen, laat het als harmonie de zamerconcerten in den Hout weer tot een attractie maken. Maar we meenen toch sterk te moeten be twijfelen of dit ooit in het waarachtig belang van het Haarlemsche muziekleven zou zijn. En we zouden het voorzeker doodjammer achten, wanneer alles wat tot heden met zooveel moeite laS»HDECgt LUWS en kosten, door bestuur, orkestleden en de groote en steeds grooter wordende groep sym pathiseerenden, is opgebouwd, tengevolge van de nu ontstane vacature zou worden geruïneerd. Mogen deze zelfde instanties zulks weten te verhoeden! Want, of de benoeming van Prits Schuurman bij het Residentie-orkest slechts een tijdelijke zal zijn, ofwel van langeren duur, voor onze Haarlemsche Orkestvereeniging mag hij verloren worden geacht, en zal het zoeken naar een evenwaardigen plaatsvervanger zeker van 't hoogste belang zijn. Wij wenschen het bestuur toe, dat het hierin naar wensch zal mogen slagen! De tweede pakketpostbestelling zal niet worden uitgevoerd. Niet uitgevoerd worden de 3e en 4e buslich ting te Haarlem, Aerdenhout, Bloemendaal, Heemstede en Overveen. De 5e lichting zal één uur vroeger plaats vinden dan op de bussen en urenborden is aangegeven. Voor den Telegraafdienst zijn de kantoren opengesteld als op andere Zaterdagen. VAN IMScfa NEDERLANDSCHE EIEREN i 50 P- ^®sch vaÜ „i* NlET-maathoudend® Jé. «Sn «oo. and.ro uit WEI» kwslltelt «osei. («0-65o/-«" V.r0el»|k x. hebt U met Oud shdv u .t iucces aan ons eens. «at oordeel Is aan UIT VOORRAAD LEVERBAAR Donderdag heeft 't motor-koelschip „No- ra", gebouwd op de werf van de Haarlem- lemsche Scheepsbouw Maatschappij op het Noordzeekanaal een proeftocht gemaakt. Het schip is bestemd voor de vaart op de groote rivieren van Zuid-Amerika en hoe wel eigenlijk geen zeeschip, zal het toch op eigen kracht den overtocht over den Atlan- tischen Oceaan maken. In November 1937 is met den bouw begonnen en enkele weken geleden werd het schip te wa ter gelaten. Er bestond groote belangstelling voor de eerste proefvaart. De directeur van de Haarlemsche Scheepsbouw-Maatschappij, enkele vertegenwoordigers van de Bovril-maatschappij en van het maritiem kantoor H. Mellema uit Amsterdam, dat met het transport van het schip is belast maakten de reis mee. De proefvaart verliep vlot, alleen moest men wennen aan de merkwaardige snelheid, waar mede men het roer kan wenden. Het schip is gebouwd in opdracht van de Ar gentine Estimate of Bovril, de groote vleesch- conserven en -exportmaatschappij in Zuid-Ame rika. Feitelijk beteekent dit nieuwe schip voor haar een experiment; de „Nora" is n.l. inge richt met een complete koelinrichting, die het niet alleen mogelijk maakt, bevroren vleesch bevroren te houden gedurende den overtocht, maar tevens vleesch aan boord te bevriezen. Met het oog daarop zijn de wanden en het dek van een bijzondere constructie: de wanden heb ben een dikte van een halven meter en bestaan uit lagen ijzer, hout, kurk en teakhout; ook de luiken hebben een respectabele dikte en zijn opgevuld met kurk; de ruimen zijn verder voor zien van een net van koelhuizen, zoodat het laadvermogen ten gevolge van al deze voorzie ningen betrekkelijk klein is, te weten 120 regis- terton. Het schip is 44,5 meter lang en 7.30 meter breed, het heeft een holte van 3.15 meter en een diepgang van 1.90 meter; twee Deutz-diesel- motoren, ieder van 150 P.K. stuwen het ranke vaartuig, dat voorzien is van twee schroeven, met een tien mijls-vaart door het water; de koelinrichting maakte bovendien nog de instal latie van twee extra dieselmotoren noodig. De bemanning zal 18 koppen tellen, terwijl er bo vendien aan boord nog een accommodatie is voor vier passagiers. In de laadruimen kan een temperatuur bereikt worden van zeven graden onder nul. Allen, die de proefvaart bijwoonden waren zeer voldaan over het schip, dat weer een bewijs temeer is voor de bekwaamheid van onze scheepsbouwers. Het schip vertrekt waarschijnlijk begin Mei naar Zuid-Ameri- ka. De heer Van Giffen, die verleden jaar den bekenden tocht van den baggermolen Beverwijk XX van Brazilië naar IJmuiden heeft gemaakt, zal het schip naar Buenos Aires brengen. De Directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Haarlem maakt bekend, dat op Juliana- dag 30 April a.s. de kantoren voor den Post dienst niet later zijn opengesteld dan tot 12 uur. Tot dit tijdstip worden alle onderdeelen van den postdienst behandeld alsmede die van den Postcheque- en Girodienst, met uitzonde ring van girostortingen. Deze zullen dien dag dus niet worden aangenomen. Op dien dag vervalt de derde briefpostbestel ling te Haarlem, Overveen, Bloemendaal, Aer denhout en Heemstede. De tweede bestelling te Santpoort, Bennebroek, Spaarndam en Voge lenzang zal worden vervroegd en in de namid daguren worden uitgevoerd. Donderdag hield de R. K. Volksbond een be stuursraadsvergadering onder voorzitterschap van den heer J. Ph. Castricum. Herinnerd werd aan de zegening van gereedschappen op Zon dag 8 Mei des namiddags 5 uur in de St. Jo- sephkerk, aan de bedevaart naar Heiloo op Zondag 29 Mei (alle inlichtingen te verkrijgen bij den administrateur van het gebouw St. Ba- vo), aan het triduum dat in September door den bondsadviseur Dr. A. Olierook geleid zal worden. De propagandaclub van Haarlem-Noord zal straks haar werkzaamheden over de geheele stad uitstrekken. Zaal 8 in gebouw St. Bavo zal gerestaureerd worden. Er was f 1000.voor uitgetrokken, maar er is veel meer noodig, zoodat verdere plannen in studie zijn. Ook werd herinnerd aan de Centrale Raads vergadering 16 Mei te Haarlem, waarvan de be schrijvingsbrief werd behandeld. Over het werk verruimingsplan van oud-minister Gelissen wisselde men van gedachten. Bij geruchte vernamen wij, dat mr. Johannes den Hertog te Amsterdam aangezocht zou zijn voor 't dirigentschap van de H.O.V. De secreta ris* van de H. O. V. deelde ons echter mede, dat dit gerucht geheel uit de lucht gegrepen is. Omtrent den opvolger van den heer Prits Schuurman is nog niets bepaald en zelfs heeft het bestuur zich daarover nog niet beraden. Wel kan worden medegedeeld, dat de heer Prits Schuurman dirigent blijft van de Kon Liedertafel „Zang en Vriendschap". Nu de gemeenteraad het verkeersverbeterings- plan VerspronckwegSchoterbrug Kenaupark heeft aanvaard, hebben wij aan den directeur van Openbare Werken gevraagd, wanneer met de werkzaamheden begonnen wordt. Indertijd reeds publiceerden wij een kaartje, waarop duidelijk te zien was, hoe ingrijpend de situatie ter plaatse zal veranderen. De oplos sing van de tijdelijke verkeersomlegging zal niet gemakkelijk zijn, zoodat we ons afvroegen of het werk in de drukke zomermaanden, met grooten trek naar Bloemendaal, zou kunnen beginnen. Het zal inderdaad bijna September worden vooraleer het werk in vollen gang zal zijn, om dat nu het grove plan tot in de kleinste détails op het Bureau van Openbare Werken wordt uitgewerkt. Er komen dus heel wat objecten aan de orde. De stadhuisvleugel en bovengenoemd plan. Ver der de school in het Wilhelminapark. Wij laten daarbij de ophooging van de spoorbaan en het rioleeringsplan nog buiten beschouwing. Zaterdag 30 April Progr. 1: Hilversum 1. Progr. 2: Hilversum 2. Progr. 3: Keulen 8.00, Parijs Radio 9.20, Lon don Regional 10.05, Parijs Radio 10.40, Radio P.T.T. Nord 11.05, Keulen 11.20, Ned. Brussel 12.20, Keulen 12.30, Ned. Brussel 2.35, Keulen 3.20, Radio P.T.T. Nord 4.20, London Regional 5.20, Fr. Brussel 6.40, London Regional 6.50, Danmarks Radio 7.20, Keulen 8.20, pauze 9.20. Progr. 4: Ned. Brussel 8.00, Diversen 8.20, Droitwich 9.35, London Regional 12.20, 1.20, Droitwich 1.50, Parijs Radio 11.10. Progr. 5: 8.007.00 Diversen, 7.00 tot 8.00 Verzoekprogramma, 8.00 tot 12.00 Diversen. Donderdagmiddag om 5 üïïr speeïïle een 9-jarige knaap met zijn bal in de Berkenstraat De bal rolde den rijweg op en de jongen liep het speelgoed achterna zonder op het verkeer te letten, waardoor hij tegen een fietser botste en viel. Met een rechteronderbeenbreuk is de jongen naar het St. Elisabethsgasthuis over gebracht. 89 uur: Reveille in de onder scheidene stadsdeelen. 9.3011.30 uur: Kinderbioscoop voorstelling voor Haarlem-Oost. 9.3011.30 uur: Kinderspelen 36 jaar in Haarlem-West. 9.3012 uur: Muzikale, rondwan delingen. 12—12.30 uur: Carillonbespeling. 1.303.30 uur: Kinderspelen 714 jaar in Haarlem-West. 2 uur: Kinderfeest in Oud-Schoten. 2 uur: Kindervoorstelling voor Haarlem-N oord. 2.304 uur: Kinderballonwedstrijd en Kinderfeest op het Pavil joensterrein. 3.304.30 uur: Concert in het Ju- lianapark. 3.305.30 uur: Kinderfeest in Haar lem-Oost. 4.30—5 uur: Concert op de Groote Markt. 4.307 uur: Muzikale wandelingen. 710 uur: Muzikale wandelingen. 6.30—11 uur: Concerten op de Groote Markt. 910 uur: Concert en taptoe in het Julianapark. 10.30 uur: Hoogdraadkunstenaar in Haarlem-Oost. Gedurende den geheelen dag zal over de Groote Markt muziek klin ken door gramofoon-versterkers. Gedurende den geheelen dag van 9 uur v.m. tot 12 uur n.m. zijn ver schillende vermakelijkheden en ververschingskramen opengesteld op de Nassaulaan, Ged. Oude Gracht, Wilsonplein, Ged. Raam gracht, Pretoriaplein, Spaarnho- venplein, Zomerkade en Maasplein. Voorts zal des avonds van 812 uur de Julianaboom aan het Ken- nemerplein feestelijk verlicht zijn. KEIP GR.HOUTSTR.137 NAAST LUXOR De heer Nico van Schagen heeft zijn zaak in rijwielen, haarden, stofzuigers en electrische ar tikelen van de Wolstraat overgebracht naar de Gierstraat 42 en hij zal daar geen spijt van hebben. De zaak is modern ingericht, geeft een overzicht van de verschillende artikelen, waar bij zoowel een kinderrijwiel als een 8 P.K. stof zuiger, een buitenband als een haard de aan dacht trekken. Ondertrouwd 28 April: C. v. Krimpen en G. M. Kruijver. Geboren: z. van A. A. RongenSchulte; d. van A. M. JoostenLokerman; z. van A. Vugts Plantinga. Overleden: T. SmitScheerhoorn, 89 j., Glas blazerstraat; P. Witte, 64 j., H. Mulierstraat; R. J. W. Hartsuijker, 63 j., Spaarndamscheweg; J. Hellendoorn, 74 j., Rijksstraatweg. In het schoolgebouw aan de Schoterstraat was gisterenmiddag een exquis gezelschap bijeen gekomen om getuige te zijn van de opening van de tentoonstelling van werkstukken, vervaar digd door de cursisten van het Centraal Comité voor Werkloozen. De voorzitter van dat comité, tevens leider van de school, de heer E. A. v. d. Haar, mocht in zijn openingswoord welkom heeten: de Wet houders W. J. B. van Liemt en E. van der Wall, den heer J. Vader, directeur van de Arbeids beurs, prof. A. A. van Schelven en jhr. dr. J. C. Mollerus namens het Crisiscomité, raads leden, bestuursleden van den R.K. Volksbond, Chr. Bestuurdersbond en Haarlemschen bestuur- dersbond, directeuren van bedrijven en in dustrieën, die de school aan materiaal hielpen, den heer van Wyk als vertegenwoordiger van het departement van Sociale Zaken, de bestuurs leden van het comité te Heemstede, leeraren, cursisten etc. Haarlem, ging spr. voort, was een der eerste gemeenten in den lande, die het cultureel werk voor werkloozen moreel en financieel steunden. Schiedam en Utrecht begonnen bijna tegelijker tijd en nu na 6>/2 jaar hebben talrijke gemeenten het werk ook aangevat. De school herdenkt haar eerste lustrum, maar er Üs geen reden om te feesten. Het eerste jaar waren er 100 cursisten, nu zijn er 500, zoodat gezegd mag worden, dat het onderwijs in de behoefte voorziet. Tientallen cursisten hebben door middel van de cursussen een diploma gehaald, waardoor ze volwaardiger in het arbeidsproces zijn opge nomen. Tenslotte wees spr. nog op de ontspanning, die werkloozen geboden wordt. Gedurende het bestaan van het comité zijn 192.000 plaatsbe wijzen uitgereikt voor schouwburg, bioscoop, voetbal etc. Wethouder v. d. Wall sprak als wnd. wet houder van onderwijs, roemde nog eens het ini tiatief van den heer v. d. Haar, nu alweer 7 jaar geleden. Niet minder dan 11 leerkrachten zijn aan de school verbonden en het aantal leerlingen is gestadig gegroeid. In 1934 bedroeg het 167, een jaar daarna 530, daarna 635 en dit seizoen is er een terugslag tot 489. Dit dalende cijfer zou moeten Verblijden, maar er is nog weinig reden voor. Het aantal werkloozen bedroeg eind Februarf 6377 en eind Maart 5722. Verreweg het grootste percentage wordt geleverd door de bouwvakarbeiders en de fabrieks- en transportarbeiders. Wanneer men nu ziet, dat van al die werkloozen slechts 480 de school bezoeken, vraagt men zich af, of men wel tevreden mag zijn. Spr. was er dan ook van overtuigd, dat men nog niet voldoende doordrongen is van de beteekenis der cursussen, die den werkman bekwamer en volwaardiger maken. De grootste voldoening voor het comité is het bericht, dat weer een cursist in staat is ge steld in een maatschappelijken werkkring te toonen, waartoe hij in staat is. Met den wensch, dat talrijke dusdanige berichten zullen binnen komen, verklaarde de wethouder de expositie voor geopend. De heer Rijkes sprak mede namens den heer Jonckbloedt voor het Comité te Heemstede. Hij dikte de slotwoorden van den wethouder nog wat aan en zeide, dat bij het doorbreken van het maatschappelijk zonnetje eerst die men- schen aan de beurt komen, die niet stil gezeten hebben, omdat Rust Roest en verveling des duivels oorkussen is. Spr. beval samenwerking tusschen de comité's aan en vroeg steun van de groote zuster uit de groote stad. De voor zitter zegde alle medewerking en overleg gaarne toe, waarna de aanwezigen de tentoon stelling bezichtigden. GASTHUISVEST 11 - HAARLEM - TEL. 17266 Het blijkt, dat het bevel van den burge meester van Oss, uitgevaardigd voor Zater dag, maar reeds heden van kracht geworden, niet overbodig is geweest. Reeds in de mor genuren had de politie van Oss vernomen, dat de N.S.B.-ers voornemens waren in groo ten getale hedenmiddag naar Oss te komen, teneinde daar met het nieuwe nummer van Volk en Vaderland te colporteeren. De burgemeester, onmiddellijk gewaarschuwd, heeft niet gedraald met doeltreffende middelen te nemen. Hij bepaalde daarom dat de ontzeg ging van den toegang tot Oss reeds heden van kracht zou worden en hij gaf de politie terstond opdracht zorg te dragen, dat deze maatregelen zouden worden uitgevoerd. Versterkt door de brigade der Koninklijke Marechaussee spoedde de politie zich naar de toegangswegen tot de gemeente bij de grenzen en posteerde daar haar wacht. Tegen een uur in den namiddag verschenen inderdaad de N.S.B.-ers met auto's en fietsen, teneinde het dorp binnen te trekken en daar de colportage te beginnen. Maar zij vonden de toegangen versperd en hun werd duidelijk ge maakt, dat zij ook geen toegang zouden krijgen. Zij waren ten getale van 500 opgekomen. Toen hun niets anders overbleef, dan te wachten of terug te keeren, besloten zij maar te blijven wachten. Bij het ter perse gaan van ons blad colporteerden de N.S.B.-ers langs den Heescheweg. De Practijkexamens in Boekhouden en Han delscorrespondentie en de examens voor Hoofd correspondent (Fransch, Duitsch of Engelsch). af te nemen vanwege de Vereeniging van Lee raren in de Handelswetenschappen, zullen wor den gehouden 's avonds op Maandag 27 Juni, Dinsdag 28 Juni en Woensdag 29 Juni a.s., in ongeveer 40 plaatsen in het land. De aanmel ding sluit 2 Juni a.s. Het prospectus der exa mens is gratis verkrijgbaar bij het Secretariaat. Delilaan 3, Hilversum, bij den administrateur den heer H. Broeders, Zocherstraat 66, Amster dam (W.), tel. 82437 en bij den boekhandel. De Coöp. Bakkerij .Arbeid Adelt", organi seert voor haar leden op 3 en 4 Mei in gebouw ,.St. Bavo" feestavonden. De R.K. Tooneel- vereeniging „Thalia" zal opvoeren het bekende blijspel „Haar laatste wil". De R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" en het klein-orkest van Jan Nibbering verzorgen op Donderdag 12 Mei een bonten avond voor de spaarkas „St. Nicolaas", onder- afdeeling van den R.K. Volksbond. Leden kun nen gratis kaarten halen aan gebouw St. Bavo. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de kinderen, muziekcorpsen en padvindersbands, die aan het Julianafeest medewerken, niet om 2 uur naar de Kazerne Koudenhorn moeten gaan, maar op denzelfden tijd naar de Doelen. In verband met de „tijdsomstandigheden" zullen geen feestelijkheden worden georgani seerd ter gelegenheid van het veertig-jarig bestaan van de Haarlemsche Duinwaterleiding. De politie-agent M. Groenendaal, Olycan- straat 10, viert op 30 April zijn zilveren jubi leum in dienst van de gemeente Haarlem. Hij is 15 jaar lang verkeersagent geweest. Gisteren waren er bij de N. Z. H. T. M. vijf zilveren jubilarissen, namelijk de heeren R. Vi- gee, bestuurder en A. Baars, A. Blok, A. A. de Jong en H. van Wouderen, allen conducteurs. Zij werden gelukgewenscht door den heer ir. B. Nugteren, chef van exploitatie, en den heer P. M. Gieske, chef van den uitvoerenden dienst. Zij kregen de gebruikelijke enveloppe met in houd en namens het jubileumfonds een cadeau met oorkonde. Gebouw St. Bavo: H.G.K., 8 uur; RK. Bevol kingsbureau, 8 uur; ,De Forel", 8 uur; Gr. en FT. Handel, 8 uur. Brinkmann, Gr. Markt: Vereeniging Haerlem, 8 uur. Gebouw Zang en Vriendschap, Jansstraat: „Het mobilisatiekruis", 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie, 95 uur. Rembrandt-theater: „Een pracht-exemplaar van een man", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Boekanier" en ,De groote Gambini", 2 en 8.15 uur. Luxortheater: „Het meisje in de taxi", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De Paarlen van de Kroon", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Oranjevereeniging Haar lem Noord, 2 uur; gewone zittingen 4 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 2.304 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Rembrandttheater: „Een prachtexemplaar van een man", 2.30, 7 uur en 9.15 uur. Cinema Palace: De Groote Gambini en De Boekanier, 2 uur en 8.15 uur. Luxor-theater: „Het meisje In de taxi", 2.30, 7 uur en 9.15 uur. Heden slaagden na een 6 daags-examen van den Ned. Mode Vakbond te 's-Gravenhage voor het diploma A (costumière) de dames: T. Barens, G. v. Buchem, B. Bouckaert. A. v. d. Brink, B. Otsen. J. Plomp, mevrouw v. Zeeland en mej. L. v. d. Woude. Zij genoten hun oplei ding bij mejuffrouw S. H. Huntelaar, leerares van den Ned. Mode Vakbond, Kleverparkweg 130. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat zjj hebben besloten de Vereeniging .Kindervoe ding", het Tehuis voor schoolgaande kinderen „Het Warmoeziertje" en de Wijkvereeniging in Wijk VI der Nederlandsch Hervormde Ge meente te schrappen van de lijst van instellin gen van weldadigheid als bedoeld in artikel 3 der Armenwet en de Stichting „Kennemerland voor lichamelijk gebrekkigen" nader te rang schikken onder groep 10, in plaats van groep 1, van voormelde lijst. De heer Bern. Ooms verzoekt ons mede te deelen, dat in tegenstelling met een ander be richt de gunning van den bouw van 12 arbei derswoningen aan de Lorentzkade nog niet heeft plaats gehad. Opvolger van den heer Bartels in den Haar lemschen gemeenteraad is de heer G. Blokdijk (S.D.A.P.), secretaris van de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond. Opvolger van den heer S. Posthumus, die zich in Bloe mendaal gaat vestigen en dus ook bedanken zal als raadslid van Haarlem, zal zijn de heer M. Doornebosch, hoofdbewaarder in de strafge vangenis van Haarlem. OP 1 MEI 25 JAAR IN DIENST BIJ GEBRS. VAN VOOLEN Zondag 1 Mei a.s. hoopt de heer P. de Vries den dag te herdenken, dat hij 25 jaar ge leden in vasten dienst trad bij de firma Gevr. van Voolen, gevestigd aan 't Spaarne, alhier. De firma Gebr. VAN VOOLEN stelt be langstellenden gaarne in staat haar jubi laris te feliciteeren. Zij stelt daartoe haar magazijnen Spaarne 27, Zaterdag vanaf 3 uur beschikbaar. Als bijzondere verrassing en tractatie kan iedere kooper dien dag voor elke vijf gulden, die hij besteedt, voor vijf gulden en vijfen twintig cent goederen uitzoeken! Het zal De Vries Zondag zeker niet aan belangstelling ontbreken. (Adv.) Zaterdag 30 April Prinsesse-avond i in in een der feestelijk versierde boven zalen - Orkest „THE HARLEM KINGS" Muziek - Zang en Dans Bespreekt tijdig Uw tafel voor ons speciaal PRINSESSE-DINER a f 1.75 en a la carte Orkest: LOUIS FRANK v.h. Dir. Rest. „La Réserve" - Amsterdam zal een fijn kopje koffie of thee extra welkom zijn! Het gesprek loopt vlotter onder 't genot van een heerlijk kopje RITSEMA'S 32 cent p. V« pond En dan zoo'n gezellig thee-uurtje met RIT SEMA'S GOUDPUNT- MELANGE (30 ct. per ons). Werkelijk: U zult verbaasd zijn wat een speciaalzaak als RIT- SEMA U voor deze prij zen kan leveren utt HUL JLè^KAAT 159> TELEFOON Wlo6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5