Hoe zal Volendam het er in Heerlen afbrengen Heracles-D.W.S. de wedstrijd van den dag w: R.K. Ned. elftal in Haarlem Zoekt gij betrouwbaar Personeel? I Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen BRABANTIA KAN VOSTA VERSLAAN FEIJENOORD WINT WEL VAN BE QUICK UIT HET KATHOLIEKE KAMP Zal D.O.S.S. in de hoofdstad revanche nemen op Fortitudo? In 't Oosten nog vier clubs in gevaar Promotie-degradatie De competitie Een sterk nationaal team bindt den strijd aan tegen de ploeg van het Haarlemsche district De Oranjemannen zullen het moeilijk hebben K.N.V.B. Her mes en F.V.C. kunnen morgen hun doel bereiken Belangrijke ontmoeting in het Oosten Promotie-degradatie gniimniniininmiiiiiinniiiininmiiniiniiiiiiiiiniiiiiiiiimiiiiiniiinniiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiniiiiiniiiiim^ ZATERDAG 30 APRIL 1938 ^iiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimimiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiuiniimiiiuiuiiuiiiiiumiiiiiiiinMnmiiiiiS E,en vijftal zwemsters van de R.D.Z. onder leiding van mevr. Van Wuyckhuizen hebben haar Deensche tegenstandsters in eigen home strijd geleverd. De Ned. zwemsters te Kopenhagen Is in het Zuiden en ook in het Oosten de voetbalbelangstelling geconcentreerd rond de kampioenswedstrijden, die ditmaal in Eindhoven en Heerlen worden gehouden, in het Westen vraagt op de eerste plaats de oefenwedstrijd van het R.K. Nederlandsen elftal tegen de ploeg van het district Haar lem de aandacht. Voor de betrokken clubs en him supporters blijft daarnaast natuur lijk ook de promotie-degradatie van groote be teekenis. Voor den strijd om den nationalen titel maakt Vosta morgen zijn tweede trip naar het Zui den. De eerste wedstrijd, die tegen V.V.H. in Heerlen, bracht den Enschedeërs een niet ge heel onverwachte nederlaag en het zou ons wel zeer verwonderen, als de Oostelijke kampioenen het er tegen Brabantia beter afbrachten. De Eindhovenaren immers zijn sterk favoriet. Wel verloren zij vorige week van H.B.C., maar des ondanks hoeven hun kansen toch niet geringer te worden aangeslagen dan die van de Heem stedenaren, daar deze nog een paar zeer moei lijke uitbeurten tegemoet gaan en om. nog in Philipsstad op bezoek moeten. Het lijdt dan ook geen twijfel, of de kampioenen van Zuid II zullen hun kampioensdisch niet laten ver knoeien, door Vosta in de gelegenheid te stel len roet in het eten te gooien. In Heerlen krijgt V.V.H. bezoek van Volen dam en het Hjdt geen twijfel, of deze kam pioenswedstrijd is er een van meer open Ka rakter. Voor de visschers wordt het nu wel tijd, dat zij nog eens een winstpuntje verove ren, willen zij nog aanspraken op den lands titel doen gelden. En men mag ook wel aan nemen, dat de wijdbroeken niets onbeproefd zuuen laten, om zoo rijk mogelijk naar Volen dam terug te keeren. Maar ook Brabantia wist het in Heerlen niet verder dan een gelijk spel te brengen en er is alle reden om aan te ne men, dat V.V.H. zich daardoor, èn door de over winning verleden week op Vosta oehaald. ge sterkt zal achten, den Volendammers de winst of minstens een gedeelte ervan te ontnemen. Of deze het zoover zullen laten komen, is na tuurlijk weer een andere kwestie. In Zuid I komen de winnaars en de verliezers van de eerste promotie-degradatiewedstrijden tegen elkaar uit. Waubach, dat met 42 van P.C.V. won, treedt morgen op eigen veld tegen Be Quick binnen de lijnen en kan daar voor zijn tweede overwinning en dus voor een goede kans op de promotie zorgen. Van een overwin ning van Almania op F.C.V. zijn we nog niet zoo heel zeker, maar tot een gelijk spel moeten de gastheeren toch zeker in staat worden ge acht. In Zuid II zien wij Dongen opnieuw winnen, ditmaal in eigen huis van Zwaluw, dat welis waar met een uitstekende 41-overwinning op S.C.E. startte, doch in Dongen wel voor een heel wat zwaardere opdracht zal komen te staan. Een vraagteeken is, wat S.C.O. tegen het bezoekende Boxmeer zal kunnen uitrichten. De gasten hebben reeds een overwinning en een nederlaag op hun boekje staan en zullen, wan neer zij nog ernstige aanspraken op de eerste klasse willen doen gelden, toch voor een over winning dienen te zorgen. Het gaat er nu maar om of S.C.O. het hiermede zonder meer eens is. In West I kan D.O.S.S. den kop nemen, wan neer het er in slaagt op eigen veld Fortitudo te kloppen. De Amsterdammers hebben met hun gasten een bitter appeltje te schillen, want zij waren het, die hun de eerste nederlaag en nog wel een zeer behoorlijke in de pro motie-competitie toebrachten. Een revanche zou de kansen van de gastheeren op het eerste- klasseschap beduidend doen stijgen, maar de bezoekers varen in hetzelfde schuitje, zoodat alle hens aan dek geroepen moeten worden, willen de rood-witten het inderdaad tot een overwinning brengen. In West II gaat Graaf Willem op bezoek bij V.V.P. De Grafelijken zijn goed gestart, in te genstelling met hun gastheeren, die tegen DOS een 4i-nederlaag leden en ook ditmaal wel klop zullen krijgen, wanneer tenminste de be zoekers al hun krachten in die richting aan wenden Minder dan een gelijk spel verwachten we zeker niet van de eerste-klassers. Voor de competitie is het in twee afdeelingen nog een zeer belangrijke dag. In Zuid I kan Kimbria zijn positie weer eenigszins verbeteren, wanneer het er in slaagt van R.K.O.N.S. te winnen, wat intusschen wel eèn zeer zware op dracht voor de Maastrichtenaren is. Van den anderen kant heeft R.KH.A.C. het tegen Kerk- rade heusch niet gemakkelijker, hoewel we toch aannemen, dat zij niet meer in de knel zullen geraken. Anders is dit het geval met Chèvre- mont, dat niet speelt, doch bij een eventueele overwinning van de staartclub. waarop het nog steeds één wedstrijd voor is, ook weer ernstig bij den strijd om de laatste plaats betrokken wordt. Valkenburg kan tenslotte den overigens weinig meer beteekenenden wedstrijd tegen Laura winnen. In het Oosten is de grootste spanning rond de bezetting van de twee onderste plaatsen ge reserveerd voor de laatste competitiedagen. Er zitten nog vier clubs in de verdrukking en de ontmoetingen van morgen, t.w. VogidoAltior en EmosN.E.O. moeten hierin de beslissing brengen. Het is wel zeer ingewikkeld, om de kansen en mogelijkheden van de verschillende clubs na te gaan, doch het onderstaande lijstje zal den lezer voldoende zijn, om te zien, welk een spanning er onder aan de ranglijst heerscht. In ieder geval behoeft men niet vreemd op te kijken, wanneer enkele clubs met een gelijk puntental eindigen en een of meer beslissings wedstrijden noodig zijn om het pleit te beslech ten. De stand aan den staart is nu: Huihuizen 22 8 3 11 19 47—64 Altior 21 7 4 10 16 41—40 N.E.O. 21 6 6 9 18 40—43 Emos 21 7 3 11 17 32—40 V.V.G. 22 3 4 15 10 34—64 Zooals men weet is V.V.G. reeds veroordeeld het volgend jaar in de tweede klasse door te brengen. Voor Haarlem is het morgen een zeer bijzondere dag. Daar komt namelijk het R. K. Nederlandsch elftal zijn laatsten oefenwedstrijd spelen vóór den kamp tegen de Belgen. Een kamp, die een revanche moet zijn, en bij voorkeur een overtuigende, voor de het vorig jaar geleden nederlaag. Met veel animo heeft men in Haarlem de voorbereidingen ter hand genomen en er is een elftal samengesteld, dat er werkelijk wezen mag. Maar de nationale ploeg, zooals deze thans is samengesteld, bezit ongetwijfeld het vertrouwen van alle supporters en zal de hoop volle verwachtingen toch niet door een neder laag of zelfs maar door een gelijk spel willen beschamen. De achterhoede van de Oranjehemden is er een van beproefde kwaliteit. Het trio Alsem- geest—van Bree—Gigengack heeft zijn sporen reeds lang verdiend en zal ook morgen weer be- Het is een prettige eigenschap van de voetbalcompetities, dat zij zelfs op het eind van het seizoen nog belangrijk blijven en met name door kampioens- en promotie wedstrijden de belangstelling tot het einde toe gaande houden. In dit opzicht kan ook de komende voetbal-Zondag er een van beteekenis worden genoemd. Feijenoord, nog maar nauwelijks bekomen van den schrik welken Be Quick 't Zondag j.l. be zorgde, door het den wedstrijd in Groningen maar op het nippertje gewonnen te geven, zal Zondag opnieuw den strijd tegen de Noordelijke kampioenen aanbinden. En natuurlijk geven wij den Rotterdammers weer de beste kansen. Op de eerste plaats hadden de Groningers j.l. Zon dag nog een zeer klein kansje te verdedigen, wat nu niet het geval is, en vervolgens spelen de Westelijken ditmaal in eigen omgeving, waar zij steeds moeilijk verslaanbaar zijn. In deze competitie hoefden zij er slechts aan D.W. S. een punt af te staan; dat de Groningers met meer winst naar huis zullen terugkeeren, willen we niet aannemen. Trouwens ook een gelijk spel zal wel tot de vrome wenschen van de zwart-witten blijven behooren. Wij houden het tenminste op een stevige zege van Feijenoord. De beide andere clubs die nog als candidaten voor den nationalen titel zijn overgebleven, ontmoeten elkaar in Almeloo. D.W.S. heeft in de competitie nog niet verloren, maar toch is de punten winst van Heracles, ook al telt men zijn méér gespeelden wedstrijd niet mee, nog grooter. D.W.S. bewees Zondag door een gelijk spel in Eindhoven, dat het heusch nog wel meetelt in den strijd der matadoren, maar we hebben er toch zoo'n idee van, dat dit Zondag a.s. wel iets anders zal worden en dat de Al- meloërs hun nog fraaie vooruitzichten met suc ces tegen hun gasten zullen verdedigen. Mis schien dat een voor zijn laatste kansen vech tend D.W.S. een gelijk spel weet te behalen, maar als de wedstrijd niet in een puntenver- deeling eindigt, verwachten we de zege toch eerder bij de gastheeren dan bij de Amsterdam mers. Excelsior werd Zondag j.l. door D.W.V. over tuigend uitgeschakeld en heeft dus bij den wedstrijd tegen D.O.S. in Utrecht geen enkel belang meer. Wel kunnen de Rotterdammers D.W.V. een groot pleizier doen door hun gast heeren een of beide punten te ontnemen, maar dat deze het zoo ver zullen laten komen, ge- looven we toch niet. De ontmoeting D.W.V. D.O.S. in het Olympisch Stadion, of eventueel een extra-wedstrijd, zal hier wel de beslissing moeten brengen. Na de nederlaag welke Overmaas de vorige week in Rotterdam tegen Hermes D.V.S. leed, heeft nu alleen Emma nog kans den Schiedam mers hun eerste-klasse-schap te ontnemen. Daartoe is op de eerste plaats noodig, dat de Dordtenaren morgen hun wedstrijd op eigen veld tegen Overmaas in een overwinning weten om te zetten. Ongetwijfeld zijn de gastheeren hiertoe wel in staat, al zullen zij hun kansloo- zen tegenstander niet mogen onderschatten. Een gelijk spel zou een kolfje zijn naar de hand van Hermes, dat daardoor definitief van zijn plaatsje in de eerste klas verzekerd kon zijn. In het Oosten werd P.E.C. Zondag j.l. door Rigtersbleek uitgeschakeld. De strijd gaat hier nu nog tusschen Quick en Rigtersbleek die elkaar morgen op het veld van laatstgenoem de ontmoeten. Men kan ervan verzekerd zijn, dat het hier tusschen de oude rivalen geducht zal spannen en dat aan geen van beide zijden de overwinning cadeau zal worden gegeven. Quick, dat een zeer langen rusttijd heeft ge had, zal juist hierdoor 'n heelen toer hebben, zijn gastheeren den buit afhandig te maken, a zullen deze zeker niet veel sterker zijn dan de Nijmegenaren. In het Zuiden gaat Bleijerheide tegen Miranda een moeilijke uitbeurt tegemoet en het zou ons wel zeer verwonderen, als daar niet min stens één verliespuntje voor de eerste-klassers aan vast zat. De Valk is slecht begonnen door zijn eersten wedstrijd in Bleyerheide te vef" liezen, maar dat het zich in den thuiswedstrijd tegen Hero zal herstellen, lijkt ons iets dat zeker is. In het Noorden kan F.V.C. morgen de eerste klasse verdienen, wanneer het erin slaagt G.B- C. op eigen veld te slaan. Deze club en Hooge- zand hebben het F.V.C. zoo gemakkelijk ge maakt, dat het bepaald ondankbaar zou zijn, wanneer dit nu niet van de geboden kans zou gebruik maken. Ook de prestaties van de a.s. promovendi waarborgen morgen hun succes en dus den overgang naar de eerste klasse, al zul len de gastheeren hun allerlaatste kansen na tuurlijk met den moed der wanhoop verdedi- ie zijn plicht doet slechts uit I dwang, leeft vergeefs zijn leven lang FOTOREPORTAGE De Engelsche koninklijke familie woonde te Londen het huwelijk bij van miss Bowes-Lyon, een nichtje van de Koningin, met Lord Anson De inzendingen der deelnemers aan den modellenbouw van het m.s. .Oranje worden in het Koloniaal Instituut te Amsterdam gekeurd C, **J oede manieren, die niet uit in nerlijke beschaving voortkomen, zijn aangeleerde kunstjes, gelijk gedresseerde dieren plegen te ver- toonen. wijzen, dat in deze linie nog geen herzienin gen noodig zijn. De voorhoede is er eveneens een van supe rieure kwaliteiten en speciaal het binnentrio Tok AlsemgeestBeerenschotJ. Mol staat te recht hoog aangeschreven. Het zwakste deel van het elftal is misschien de middenlinie, doch men mag ook van Coolen, v. Lingen en v. d. Linden verwachten, dat zij dezen oefenwedstrijd zullen benutten, om zich vóór den wedstrijd tegen de Belgen nog eens duchtig op elkaar in te spelen. Van het Haarlemsche elftal, dat met zorg en naar wij meenen ook met succes is samenge steld, kan worden verwacht, dat het zal trach ten een zoo eervol resultaat tegen de Oranje mannen te behalen. In ieder geval is op het H. B. C.-terrein, waar dit treffen plaats vindt, een uitstekende partij voetbal te wachten in een ontmoeting, die als laatste oefenwedstrijd voor den interland van groote beteekenis is. De opstelling der elftallen is als volgt: R. K. Nederland: Doel: W. Alsemgeest (D. H. L.). Achter.' L. van Bree (Kolping), Gigengack (D. H. L.). Midden: A. Coolen (R. K. T. V. V.), R. van Lingen (Excelsior), L. v. d. Linden (Zwaluwen Vooruit). Voor: Wijbenga (V. V. Z.), J. Mol (R. K. A. V.), B. Beerenschot (D. N. L.), C. Alsem geest (D. H. L.), Seykens (Kolping). Haarlem: Doel: Cockx (Santpoort). Achter: Zandstra (Santpoort), v. Zutphen (O. I. V.). Midden: Slok (Santpoort), Kortekaas (H. B. C), Haukes (D. S. S.). Voor: v. Berkel (T. Y. B. B.), v. Bakel (H. B. C.), v. Riel (T. Y. B. B.), Martin (H. B. C.), Kaldenbach (Santpoort). VERSTROOID. „Ach ,nu heb ik mijn parapluie weer laten staan I" Luit kol. dr. R. H. J. Gallandat Huet (links) heeft afscheid genomen als chef van den militairen veterinairen dienst en van het veterinair hospitaal te De* Haag. Rechts zijn opvolger dr. H. J. Weekenstroo «am?* De .jonge acht" van Njord in training op het Rijn- en Schiekanaal voor de Varsity op 15 Mei a.s., welke de officieele opening van het roeiseizoen zal beteekenen Voorden bouw vanhetAmstel- station wordt in Amsterdam- Oost de oude spoorlijn opge heven en een nieuwe spoor dijk aangelegd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 12