Kennis gevi UIT DEN OMTREK Niet voor niets fc/ 1 HIEF WHIP op ieders lip! mr f \i/ij m k" ZATERDAG 30 APRIL 1938 BEVERWIJK HEEMSTEDE HILLEGOM ZAANDAM SANTPOORT SPAARNDAM VELSEN IS DE TUD AANGEBROKEN OM EEN NIEUW VOORJAARSTOILET AAN TE SCHAFFEN. GR. HOUTSTRAAT 69 - HAARLEM J. BEEZEM ATHLET1EK ATHLETIEK-PROPAGANDA IN MEI Feestelijke bijeenkomst en wed strijden voor beginners VOETBAL PAASCHVOETBALTOURNOOI Van de R.K. scholen in de Zaanstreek Wedstrijd R.K.F.-elftalR.K. Haarl. elftal Heeren scheidsrechters van het district Haarlem ZWEMMEN SCHEFFER VERBETERT EEN NED. RECORD De Amsterdammer legt de 200 M, rugslag af in 2 min. 35 sec. STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG HAIRCORD zon- en waschecht vanaf f 0.42 p. meter VISTRA MOUSSELINE de ideale waschstof v.af f 0.45 p, meter PIQUE voor blousen en jasjes v.af f 0.80 p. meter MATZIJDE zeer chique dessins v.af f 0.95 p. meter Wij brengen een enorme sorteering in de nieuwste weefsels en dessins. In iedere prijsklasse iets bijzonders Bij aankoop van minstens f 5.- knippatroon GRATIS Aan particulieren en ziekenfondsleden wordt bekend gemaakt dat het TANDHEELKUNDIG INSTITUUT, RIJKSSTRAAT WEG 16, Haarlem-Noord, vanaf MAANDAG 2 MEI zijn tarieven heeft VERLAAGD. Geheel gebit 32.pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje van een tancf 2.50, iedere tand meer 1.75. Vulling van tand of kies 2.50, zenuwbehan deling 2.50, goudvullingen 9.goudkroon 15.Pijn loos trekken van tand of kies 1.50. Inlichtingen kosteloos. Behandeling uitsluitend door Ned. mond- en tandartsen. Spreekuren iederen morgen van 912, behalve Donderdags. Iederen middag van 1.304 uur, behalve Vrijdag en Zaterdag Avondspreekuren Dinsdag en Donder dag van 79 uur. Opvoering van „Elckerlyc". De vrouwelijke Jeugdbeweging in de parochie van St. Agatha heeft Donderdagavond in het KS.A.-gebouw een opvoering gegeven van de laat-middeleeuwsche moraliteit „De Spieghel der Salicheyt van Elckerlyc". Het was wel een zeer bijzondere keuze, die de meisjes van de congregatie en de jeugdbeweging ditmaal hadden gedaan. Maar zfj hebben zich dan ook bijzonder ingespannen om dit mooie spel met zijn zuiveren toon voor ons te doen leven. De meisjes, en niet in het minst de leidsters, die hier de regie voerden, verdienen een com pliment voor de manier, waarop het spel ver tolkt werd. Na afloop van de opvoering heeft de weleerw. heer kapelaan de Bot een krachtige aansporing gericht tot de ouders, om hun meisjes aan de jeugdbeweging, die van zulk een groot belang is, toe te vertrouwen. Koninginnedag. In de gisteravond gehou den vergadering van de Vereeniging „Koningin nedag" werden de jaarverslagen uitgebracht. De rekening van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van 150.79. Bjj de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden, de heeren S. de Jonge, H. Blaauw, L. Verbunt J. Luüpen en D. M. G. Botterop herkozen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer H. v. Doorn. Voor den feestdag, welke door Koninginnedag zal worden verzorgd binnen het raam van de feesten ter herdenking van het regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin, die gehouden zullen worden van 20 tot 25 Augustus, werd een programma samengesteld van volksfeesten, n.l. watersteken, ringrijden, wedstrijden van auto peds en vliegende Hollanders, kampvechten op sprieten en jeugd-draverij. Voor den Koninginnedag op 31 Augustus werd het volgende programma vastgesteld: des mor gens aubade voor het raadhuis en kinderspelen; des middags: gymnastiekdemonstraties, „Ronde van Beverwijk" op transportfietsen, waarna een race door leden van de Beverwijksche Wielren- club „Kennemerland", voetbalwedstrijd en des avonds zoo mogelijk, een vuurwerk. Wijziging in de uitbetaling van steungelden. Naar wij vernemen zal in verband met de verbouwing van het raadhuis de uitbetaling van steun aan ongeorganiseerde werkloozen met ingang van Woensdag 4 Mei a.s. voorloopig ge schieden ten kantore van den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken, Zeestraat 159. De utbetaling geschiedt voor hen, wier ge slachtsnamen beginnen met de letters AL des middags van 3.15—4 uur; en voor hen, wier namen beginnen met de letters NZ van 4 uur tot 4.45. Steunverleening aan tuinders Naar wij vernemen zal dit jaar, in verband met de slechte veilingopbrengsten, de ondersteuning van behoeftige tuinders in gevallen, waarin zulks dringend noodzakelijk is, tot uiterlijk half Mei worden voortgezet. Vreemdelingenverkeer. Gisteravond hield de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer haar algemeene vergadering in het Kennemer Hotel. De voorzitter, mr. A. Mcens, uitte in zijn openingswoord zijn voldoening over de ver fraaiing, welke de Breestraat heeft ondergaan en hoopte, dat het mooie groen ook behouden zal blijven. Voorts wees spr. er op, dat nog meer verbeteringen op til zijn. In het jaarverslag van den secretaris, den heer Joh. N. Tromp, werd nog eens de aan dacht gevestigd op het rioleeringsvraagstuk.dat voor Beverwijk van zulk een groote beteekenis is. De V. V. V. is in dit opzicht diligent ge weest en heeft niet nagelaten om de betrokken overheidsinstanties geweld aan te doen. t)e op lossing van dit dringende vraagstuk evenwel is thans nabij. De haven zal dus binnen afzianba- ren tijd haar ongewenschte geuren verliezen. De nieuwe bewoners zullen straks de rioleering, dit belangrijke onderdeel van overheidszorg, hier in orde vinden. Het ledenaantal daalde van 195 tot 173. Het uitvoerige verslag getuigde verder van veel activiteit. De secretaris had dan ook een hartelijk dankwoord in ontvangst te nemen. De rekening van den penningmeester, den heer G. Langendijk. sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 888.98. Het na- deelig saldo bedroeg f 129.53. Boeken en be scheiden waren in orde bevonden. Ten aanzien van de plannen voor 1938 werd medegedeeld, dat de V. V. V. één dag zal vullen bij de feesten, welke dezen zomer in samenwer king met Koninginnedag en Harddraverijver- eeniging worden georganiseerd, ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin. Omtrent de wijze waarop de dag gevuld zal worden, is nog geen definitief besluit genomen. Gedacht wordt aan een optocht of een bloe mencorso. Door den heer Martens werd nog in over weging gegeven om eventueel een gevel- en balconversiering met bloemen te organiseeren. Voorts werd in overweging gegeven om een blaadje uit te geven, eensdeels om de kasmid delen, die nog steeds niet florissant zijn, te ver sterken en aan den anderen kant om propa ganda te maken. Een en ander zal door het bestuur worden bestudeerd. Verkooping. Gistermiddag werd in 't vei linggebouw ,,'t Centrum", ten overstaan van Notaris Mr. A. Moens, publiek geveild: 1. Een perceel bouwland, gedeelte van „De groote Weymerik", gelegen aan den St. Aag- tendijk en aan de Kil, onder Assendelft, groot 2 H.A., 90 c.A Opgeboden door D. Kooger, Be verwijk, tot f 4950.—. Niet gemijnd. 2. Een perceel bouwland, gelegen beoosten de Vuurlijn in den Zuidwijkermeerpolder on der Beverwijk, groot 1.59.70 H.A. Opgeboden door D. Kooger tot f 4450. Niet gemijnd. 3. Een perceel wei- en hooiland, genaamd „De Gierkamp", gelegen aan den Noordermaat- weg onder Heemskerk, groot 1.36.30 H.A. Op gehouden tot f 2250.— door P. Liefting, Cas- tricum; gemijnd door J. Sinnige, te Heemskerk op f 225. 4. Het kantoorgebouw met aparte bovenwo ning erf en grond aan de Zeestraat 70 A, groot 2.06 A. Opgeboden door F. Ph. Braun tot f 5000 Niet gemijnd. 5. Het woonhuis genaamd „Juliana" met schuurtje, erven en grond aan de Dr. Schuyt- straat 17, groot 1.80 A. Opgeboden door D. Koo ger tot f 2950.—. Gemijnd door K. Steyn op f 5. 6. Het woonhuis met schuurtje, erven en grond aan den Heemskerkerweg, groot 1.42 A. Opgeboden door D. Kooger tot f 1600.Niet gemijnd. 7. Een perceel weiland genaamd ,,'t Kootje", gelegen in den Wijkerbroekpolder onder Be verwijk, groot 1.28.85 H. A. Opgeboden door E. Rus, Beverwijk, tot f 1900.Niet gemijnd. De perceelen 3, 5 en 7 werden dadelijk na de verkooping gegund. Tien jaren Arbeidsbeurs Op 1 Mei a.s. zal het 10 jaar geleden zijn, dat het destijds be staande correspondentschap der arbeidsbe middeling te Beverwijk werd omgezet in een Gemeentelijke Arbeidsbeurs. De gemeenteraad had daartoe op 12 Maart 1928 het besluit genomen, zulks op voorstel van de toenmalige commissie van advies voor de werkloosheids-verzekering. Mede dank zij de bemoeiingen der districtsarbeidsbeurs te Haarlem werd subsidie verkregen van het Rijk, terwijl bovendien de gemeente Wijk aan Zee en Duin, toen nog een zelfstandige gemeente, bereid gevonden werd om zich bij de Arbeids beurs te Beverwijk aan te sluiten. Aldus werd bereikt, dat zonder een noemenswaardige ver hooging der kosten een belangrijk beter func- tionneerende dienst voor arbeidsbemiddeling tot stand kwam. Was er ten tijde van het cor respondentschap van praktische bemiddeling geen sprake, thans geven de cijfers over de afgeloopen 10 jaren wel een duidelijk sprekend beeld van den uitbouw van dit instituut. Zoo steeg het aantal aanbiedingen, voor zoo ver de gemeente Beverwijk betreft, van 693 tot 9918. Het aantal aanvragen van werkgevers, dat in het eerste jaar slechts 17 bedroeg, be reikte in 1937 het belangrijke getal van 4632. Van die aanvragen werden er 10 jaar geleden 17 en in 1937 4598 voldaan. De cijfers van Heemskerk, welke gemeente in 1929 bij de Beverwijksche Arbeidsbeurs werd ondergebracht, geven eveneens een niet onbe langrijke stijging te zien. Voorts werden door bemiddeling van deze arbeidsbeurs 7 arbeiders in België geplaatst, 2 in Canada, 1 in Duitschland, 2 in Engeland, 1 in Zuid-Afrika en 1 in Luxemburg. In den loop der jaren is door den dienst be langrijk werk verricht, dat voortdurend in om vang toenam. Toen in 1931 bij wijze van proef het benoodigde personeel in het omvangrijke bedrijf der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfa brieken betrokken werd door bemiddeling van de arbeidsbeurs te Velsen, geschiedde dat met de restrictie, dat een evenredig deel diende ge plaatst te worden door tusschenkomst van de Beverwijksche Arbeidsbeurs. Sedert dien heeft de dienst voor dit en andere groot-bedrijven bemiddeling verleend. Dat de dienst goed werkt bleek wel uit een waardeerepde opmerking in „De Arbeidsmarkt", het orgaan voor de praktijk, geschreven naar "aanleiding van den zij het bescheiden stand van de Beverwijksche Arbeidsbeurs op de tentoonstelling der Arbeidsbeurzen in Juli 1933 te Den Haag gehouden. Het tijdschrift schreef daarover: „Het orgaan der arbeidsbemiddeling te Be verwijk met aangesloten gemeenten gaf een verdienstelijk grafisch overzicht van de werk zaamheden dezer instelling, die door haar or ganisatievorm een goed voorbeeld is, hoe eeni- ge gemeenten ten aanzien van de arbeidsbe middeling nauwer kunnen samenwerken," De samenvoeging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin op 1 Mei 1936, bracht ook voor de arbeidsbeurs belangrijke verande ring, welke ook noodzakelijk was geworden door den toegenomen omvang der werkzaam heden. De leiding van den dienst berustte tot dan toe bij den gemeente-ontvanger, den heer N. H. Smit, die de functie van directeur als ne venbetrekking vervulde. Het kantoor van den ontvanger en de arbeidsbeurs waren dan ook in één gebouw ondergebracht. Na de fusie werd het kantoor van den ont vanger overgeplaatst naar het voormalig raad huis van Wijk aan Zee en Duin, zoodat de arbeidsbeurs de volledige beschikking kreeg van de kantoren in de Raadhuisstraat. Op 1 De cember werd aan den heer Smit eervol ontslag verleend als directeur van de arbeidsbeurs, waarna de leiding opgedragen werd aan den heer V. Ph. Braun, die reeds eenigen tijd als waarnemend directeur had gefungeerd. Vergadering tuinlieden. Woensdagavond hield de Onderlinge Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" een zeer druk be zochte ledenvergadering in Hof van Heemstede. Besloten werd zich voorloopig te bepalen tot een excursie naar de kweekerij der firma van Tubergen te Haarlem op Zaterdag 7 Mei, Als een nieuwe attractie wordt dit jaar een keuring gehouden van tuinen van leden, die daarvoor in aanmerking wilden komen, De eer ste keuring (er zullen er meerdere gehouden worden) heeft dezer dagen plaats gehad en de 2<e secretaris bracht, namens de jury, verslag uit over haar bevindingen, waarbij verschillen de fouten, door die jury ontdekt, naar voren werden gebracht. Voor de onderlinge tentoonstelling waren fraaie bloemen en planten ingezonden, waarbij de inzenders leerzame uiteenzettingen gaven over de kweekwijze, terwijl van de gelegenheid tot vragen stellen een ruim gebruik werd ge maakt en waaruit wederom leerzame bespre kingen volgden, De jury kende van dit ingezondene de vol gende punten toe, Aan den heer B. Nleuwenhuis voor collectie Hortensia's 9 punten, aan K. Goudzwaard voor collectie afgesneden bloemen 10 punten, aan A v. Zadel voor bloeiende bolgewassen 6 punten. Ook de besprekingen van de maandelijksche tuinwerkzaamheden leverden leerzame stof. Vergadering Wit-Gele Kruis Woensdag avond hield de afd. Heemstede van den Noord- hollandschen Bond „Wit-Gele Kruis" haar 4e jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de verstandhouding tusschen de verschillen de zuster-afdeelingen in den omtrek zeer goed is, terwijl het contact met de afd. Heemstede van het Witte Kruis voorbeeldig genoemd mag worden. Aan 254 leden waren het afgeloopen jaar 638 verplegingsartikelen verstrekt. Zuster v. d. Lugt bracht met eenige assistentie van zuster Prey- de, welke laatste 41% dag haar geassisteerd had, in totaal 7508 bezoeken. Aan 32 doctoren was bij 162 patiënten assistentie verleend, 57 maal werd aan het gezondheidshuis geassisteerd bij zuigelingen en kleuterbehandeling, terwijl 806 huisbezoeken waren afgelegd voor zuigelin gen-bescherming. Het ledental steeg van 820 tot 880. Aan subsi die werd uitgetrokken f 400 voor bakerhuip, f 100 voor controle op kleutergebied en f 25 voor uitzending van zwakke kinderen naar Va- cantiekolonies. Uit het jaarverslag Bakerhulp bleek, dat het ledental was gestegen van 60 tot 84, terwijl in 33 gevallen hulp werd verleend. Eenmaal werd bij opname in een ziekenhuis de helft der ver- plqegkosten> betaald.,t u-w« - - Naar aanleiding van een desbetreffende vraag cieèlde de voorzitter mede, dat ook gebruik ge maakt kan worden van de zusters van het Wit- Gele Kruis als men geen lid is, maar dan tegen de normale kosten, maar dat hier niet alleen ochtend- en avondhulp verleend wordt. Als bestuursleden werden herkozen mevr. Pronk-Meelberg en de heer Jac. Peperkorn. Medegedeeld werd dat er plannen bestaan om Fabriciusstraat 44 - Haarlem - Telef. 13653 MODERNE en BESPEELDE VLEUGELS en PIANO's Ieder jaar opnieuw, wanneer aan het lengen van de dagen onmiskenbaar de nadering van het zomerseizoen is te constateeren, maken de athletiekvereenigingen zich gereed, om opnieuw met frissche overtuiging velen voor de athletiek- 'oeoefening te winnen. Men kan hierbij dan niet alleen met woorden volstaan, zonder de gega digden in de gelegenheid te stellen zich prac- tisch te bekwamen. Ook de Haariemsche R. K. athletiekvereeniging „Holland" blijft niet achter en zal in de komende maand Mei ruimschoots de gelegenheid tot practische kennismaking openstellen. Op de eerste plaats bestaat daartoe gelegen heid bij de gewone wekelijksche oefeningen, welke Dinsdags- en Woensdagsavonds in de zaal van de school aan het Zandvoorterpad wor den gehouden, benevens des Zondagsmiddags van 2 tot 4 uur op het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan. Daar wordt regelmatig onder richt gegeven aan beginnelingen en gevorderden en de grondslag gelegd voor veler lichamelijke ontwikkeling. Bovendien wordt Zondagavond 1 Mei a.s. in de groote zaal van Dreefzicht" een feeste lijke bijeenkomst met propagandistisch karak ter gehouden, waar o.a. de bekende oud- athletiek-propagandist W. L. de Zwager nog maals op zijn vlotte wijze de jeugd voor athle- tiek-beoefening zal trachten te winnen. Naast de gewone leden en donateurs zijn dus ditmaal ook vooral die personen van harte welkom, waarop „Holland" de toekomst kan verzekeren. Voorts zal op een nog nader te bepalen datum een speciale propaganda-wedstrijd wor den georganiseerd, waarop uitsluitend en alleen niet-georganiseerde athleten mogen starten. Het programma voor dezen wedstrijd is bereids vastgesteld en volgt hieronder tot nadere oriënteering. 12 en 13 jaar: 60 M., hoogspringen, versprin gen, kastiebalwerpen, 5 x 60 M. estafette, trouwtrekken in ploegen van 5. 14 en 15 jaar: 80 M„ hoogspringen, versprin gen, kastiebalwerpen, 5 x 60 M. estafette, touwtrekken in ploegen van 5. 16 en 17 jaar: 80 M., hoogspringen, versprin gen, kastiebalwerpen, 5 x 60 M. estafette, touw trekken in ploegen van 5. 18 jaar en ouder: 100 M., 400 M., 1500 M.. 4 x 100 M. estafette, 800, 400, 200, 100 M. esta fette, hoogspringen, verspringen, kogelstooten. Wanneer de belangstelling voor dezen wed strijd van de jongeren ver boven de 12 deel nemers per nummer stijgt, zal de splitsing in leeftijd nog verder worden doorgevoerd en iedere .jaargang" in een aparte klasse kunnen starten. Voor de voetbalvereenigingen vooral een uit stekende gelegenheid om hun junioren een sportieven middag te bezorgen, waaraan in het gesloten seizoen zooveel behoefte bestaat. Het sinds eenige jaren georganiseerd Paasch- voetbaltournooi der R. K. Scholen in de Zaan streek is ook dit jaar weer vlot verloopen. Er was veel animo, zoodat er 42 wedstrijden moes ten worden gespeeld. De einduitslag is als volgt: Afdeeling I: 1. RKULO b. Zaandam; 2. R.K. Leerlingen Ambachtsschool Zaandam;; 3. RK ULO a Zaandam. Afdeeling II: 1. Wormer; 2. St. Bonifacius- school Zaandam; 3. Krommenie; 4. Assendelft; 5. St. Josephschool Zaandam; 6. Wormerveer. Afdeeling II: 1. St. Josephschool Zaandam; 2. 't Kalf; 3. Krommenie; 4. Koog a. d. Zaan; 5. Wormer; 6. St. Bonifaciusschool Zaandam; 7. Wormerveer. In afdeeling I werd aan de spelers een prijs uitgereikt in den vorm van een insigne. In afdeeling II won Wormer voor het eerst den nieuwen wisselbeker en den lsten prijs. De St. Bonifaciusschool van Zaandam kreeg den 2den en Krommenie den 3den prijs. In afdeeling III won de St. Josephschool den wisselprijs, die Koog a. d. Zaan moest afstaan. De tweede prijs was voor 't Kalf en de 3de prijs was voor Krommenie. Zaterdag 7 Mei, zal in 't R. K. Vereenigings- gebouw te Wormerveer aan den Zaanweg om drie uur de prijsuitreiking plaats hebben. De elftal-commissie van het Haarl. district deelt ons mede, dat het R. K. Haarl. elftal ge heel volledig uitkomt. Het Haarl. elftal speelt in rood-wit gestreept shirt en zwarte broek. Aanvoerder van het elftal is A. Martin H. B. C. Voor den wedstrijd R- K. elftal—R. K. Haarl elftal hebben de scheidsrechters op ver toon van hun leagitimatiebewijs vrijen toegang, op het H. B. C.-terrein. De heeren arbiters worden er echter op attent gemaakt, dat zij niet van de tribuneplaatsen ge bruik kunnen maken. Namens de R. K- Scheidsr. Commissie. JAC. HOGENBOOM secr. f Cl in het a.s. najaar een moedercursus te houden, en bij de herdenking van het le lustrum aan de 5e jaarvergadering een eenigszins propagandis tisch cachet te geven. Bij de rondvraag werd door een der leden dank gebracht aan Zr. v. d. Lugt, die op zoo voorbeeldige wijze ook dit jaar weer haar werk heeft verricht. Distributie van goedkoope levensmiddelen De distributie van goedkoope levensmiddelen aan werkloozen en armlastigen is voor het tijdvak van 25 April tot en met 7 Mei geregeld als volgt: Onvermengde margarine, bak- en braadvet en tomatensoep in blik, verkrijgbaar bij Simon de Wit, gehakt in blik bij W. Hu- semeijer, Hoofdstraat 140 en groenten in blik bij de Jong, Hoofdstraat. Politie Aan den heer A. C. H. Kanters, Inspecteur-titulair bij de gemeente-politie al hier, is als zoodanig eervol ontslag verleend, zulks wegens zijn benoeming tot officier in actieven dienst by het wapen der bereden cavalerie. Loop der bevolking Per 31 December 1937 toedroeg de bevolking dezer gemeente 11601 inwoners. Gedurende het eerste kwartaal 1938 nam het aantal inwoners door een geboorte overschot en wegens een overschot aan ves tigingen toe met 84 zielen. Op 31 Mrt. 1938 be stond de totale bevolking uit 5868 mannen en 5817 vrouwen of 11685 zielen. VerkooPing Gisteravond had in hotel Sis termans ten overstaan van Notaris G. Wolzak Hzn. te Haarlem de verkoop by inzet plaats van: Het café aan den Zilkerduinweg te Zilk (te Noordw.hout) no. 18, groot 6.86 A.; in hoogste bod gebracht op 4300 door Notaris Wolzak q.q. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 32, groot 1.99 A.; in hoogste bod gebracht op 2200 door den hr. H. Roeland te Hillegom. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 34, groot 1.95 A.; in hoogste bod gebracht op 2050 door den zelfde. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 36, groot 2.05 A.; in hoogste bod gebracht op 2050 door Notaris Wolzak q.q. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 38, groot 1.95 A.; in hoogste bod gebracht op ƒ2150 door den zelfde. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 40, groot 1.96 A.; in hoogste bod gebracht op ƒ2150 door den zelfde. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 42, groot 1.96 A.; in hoogste bod gebracht op 2150 door den hr. H. Roeland te Hillegom. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 44, groot 1.81 A.; in hoogste bod gébracht op ƒ2190 door No taris Wolzak q.q. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 46. groot 1.S6 A.; in hoogste bod gebracht op ƒ2200 door den hr. W. Harding te Hillegom. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 48, groot 1.88 A.; in hoogste bod gebracht op ƒ2190 door No taris Wolzak q.q. Een woonhuis Zilkerduinweg no. 50, groot 2.03 A.; in hoogste bod gebracht op ƒ2190 door den hr. J. D. Philippo te Hillegom. Afslag en combinaties over een week. Politie-rapport Donderdag had op den Stationsweg, alhier, een aanrijding plaats tus schen een twaalfjarigen wielrijder en een ach ter hem rijdenden personenauto. De wielrijder stak, zonder een teeken van richting aan te geven den weg over. Hy bezeerde zijn beide knieën, terwyi het achterwiel en het frame van zijn rywiel totaal werden vernield. De automobilist vergoedde hoewel daartoe niet verplicht goeddeels de schade. Vrijdagmiddag kwam een 15-jarige scholier in botsing met een 12-jarige wielrydster, die komende van het rijwiepad aan de Sixlaan, de Weeresteinstraat wide oversteken. De scholier reed met zeer groote snelheid, zoodat de bot sing vrq hevig aankwam. Nadat dokter Van Straaten een onderzoek had ingesteld, consta teerde deze een niet ernstige verwonding van den jongen boven het rechteroor en een lichte hersenschudding. Op zyn advies werd de jongen per ziekenauto naar zijn woning overgebracht. Een 9-jarig jongetje, dat by de wielrijdster op den bagagedrager zat, lieq eveneens een hoofdwonde op; terwyl de rijwie len ernstig werden beschadigd. Onderwijs-jubileum Maandag 2 Mei a.s. is de heer J. van Leeuwe, hoofd van de St. Liduina-school te Santpoort, 25 jaar onderwü- zer. Ofschoon de heer van Leeuwe de meeste van die jaren in een andere streek heeft doorge bracht, zal het hem op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Het is ook voor een niet gering deel aan zün leiding te danken, dat de nog sinds weinige jaren bestaande St. Liduinaschool te Santpoort zoo'n goeden naam heeft, niet alleen in het dorp, maar ook by de bevoegde instanties. Moge het hem nog vele jaren gegeven zijn om zijn krachten te geven aan het onderwys, dat hü met hart en ziel toegedaan is en waar aan hy reeds zoo'n belangrijk deel van zyn leven besteed heeft. Concert voor blinden Op Dinsdag 3 Mei as. 's avonds T/> uur wordt ten bate van de Ver. tot hulpverleening aan blinden „Blinden- penning", in de Ned. Herv. Kerk alhier, een muziekavond georganiseerd, waaronder piano- en vioolmuziek en solozang ten gehoore worden gebracht. In de pauze zullen beelden uit den arbeid der blinden vertoond en toegelicht wor den Programma, tevens bewijs van toegang, aan de kerk te verkrijgen des avonds op den dag van uitvoering. Kinderen beneden 16 jaar heb ben zonder geleide geen toegang. Fecstconcert. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana zal het Spaarndamsch fanfarecorps „Crescendo" 'n concert geven op de Westkolk alhier, 's avonds van 810 uur. Gemeenteraad Donderdagavond kwam de gemeenteraad onder voorzitterschap van burge meester in 't Veld, in openbare zitting bijeen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een adres van de Vereeniging van Weldadig heid, onder bescherming van den H. Joseph, houdende verzoek tot het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van school- meubelen, ten behoeve van de RK Meisjes school aan de Bloemgracht. B. en W. stellen voor prae-advies, waarmede de Raad accoord gaat. Aan C. van Doorn wordt eervol ontslag ver leend als ieeraar aan de Handelsavondschool. Aan de orde is thans de benoeming van een rector aan het Lyceum. Alvorens tot stemming over te gaan, gaat de Raad in geheime zitting over naar aanleiding van enkele vragen over de totstandkoming van de voordracht. Het 17 tegen 6 stemmen wordt de heer dr. J. Oosterhuis, uit Sneek, benoemd, ofschoon hij no. 2 op de voordracht stond. Verder worden benoemd: tot tydeiyk Ieeraar aan het Lyceum R. G. Ch. van Beek van Haarlem; tot lid van het Scheidsgerecht J. H. van de Stadt en tot plaatsvervangend lid P. van der Meulen. Bq de voorstellen van B. en W. komt o. a. voor verbetering van de Oude Zeehaven, waar voor een bedrag van f 2900 noodig is. Vervolgens wordt goedgekeurd een vijftal conversieleeningen, groot resp. f 34.000, f 164.758.27, f 331.087.09. f 282.784.93 en f 484.313.45. Een tweetal woningen, nl. Hoogendyk 82 en Zuiddijk no. 8, worden onbewoonbaar ver klaard. Straataanleg tusschen het Schiermonnikoog en den Provincialen weg en overneming van grond hiervoor van C. C. Otte, brengt oppo sitie by eenige ieden, die B. en W. er een verwijt van maken, dat dit voorstel niet in de Commissie voor Openbare Werken is gebracht. Na de uitvoerige verdediging van de voor dracht door den voorzitter, wordt deze met algemeene stemmen, goedgekeurd. Bij de bespreking van het voorstel van B. en W. tot kwijtstelling van pacht, stelt de heer MAKKINGA (Comm.) voor aan den pachter een vergoeding te geven van f 4 per week. De VOORZITTER raadt aan de zaak eerst eens aan te zien; blqkt dit, wegens te ver wachten vermindering van zijn inkomsten noo dig, dan willen B. en W. de zaak gaarne be zien. Als spoedstuk wordt nog aan de agenda toe gevoegd een voorstel van B. en W. tot gedeel- teiyke kwijtschelding van huur aan den darmen- handel „Holda". te Amsterdam, en verlaging van de huur voor de toekomst. De heer KAMPHUIJS (RK.) .toont.,aan, dat de firma, die aangenomen heeft de overeen gekomen huur gedurende 10 jaar te' blijven bë- talen, eigenlijk nooit huur heeft betaald, waar voor dien die eigenlijke huurverlaging. Is dit om den andren crediteuren "wat meer te kunnen geven? Het is billijk, dat de gemeente even veel krijgt als andere crediteuren. Spr. verklaart zich tegen verlaging van de huur. De VOORZITTER geeft te kennen, dat het standpunt van den heer Kamphuys niet juist is. De bewindvoerder acht voor het voortbe staan van de zaak drastische bezuiniging noo dig en heeft de gemeente gevraagd daartoe ook een steentje bij te dragen. Doet de gemeente dit niet, dan wil de be windvoerder van zqn wettelyk reent gebruik maken om per drie maanden de huur op te zeggen. Wijl dit gebouw voor verhuring met zoo geschikt is, achten B. en W. huurverlaging het meest gewenscht, om mede te werken, dat de zaak drijvende kan worden gehouden. De voordracht van B en W. wordt aangeno men. Alleen de heer Kamphuys is tegen. Hierna wordt de vergadering gesloten. K. J. M. V.-nieuws Een gevarieerde ont spanningsavond staat de leden Dinsdag 3 Mei te wachten, waaraan ook de loopende band niet zal ontbreken. De tooneelliefhebbers kunnen hun lusten in de ..A.C.O.O." botvieren en de eerstvolgende repe titieavond is vastgesteld op volgende week Vrijdag om half negen. Beide bijeenkomsten vinden plaats in hotel Reitsma alhier. De secretaris verwacht a.s. Dinsdag opgaven voor deelname aan de lustrumviering in Utrecht op Hemelvaartsdag. Dit is dan teven? de eerste maal, dat er een „Nationale" K. J. M. V. Verbondsdag gehouden wordt. Tijdens de onderlinge wedstrijden van „De Jonge Kampioen", die Vrijdagavond in de Bad- en Zweminrichting aan den Hei- iigeweg te Amsterdam werden gehouden, slaagde de D. J. K.'er Stans Scheffer er in het Nederlandsch record 200 meter rugslag aanzienlijk te verbeteren. Scheffer zwom tegen zijn clubgenoot Dolf van Schouwen. Na fraaien strijd won hy de match in den uitstekenden tyd van 2 m. 35 sec., daarmede het oude record dat met 2 m. 37 sec. reeds op zyn naam stond met twee volle secon den verbeterend. De aangekondigde recordpoging van Herman Smitshuijzen op de 100 meter schoolslag mis lukte. Smitshuyzen, die nog niet geheel her steld was van een zware verkoudheid, maakte een tijd van 1 min. 5,1 sec. en benaderde dus het record van Hans Maier, dat 1 m. 13,8 sec. is, niet. R. K. Voetbal. Voor de V. V. Z.-elftallen geldt Zondag a.s. het volgende programma: VVZ comb.—WA 2, 2.30 uur. De Meer 5—VVZ 5, 2.30 uur. Vertrek per auto 1.15 uur vanaf de kerk. (Voor de competi tie). VVZ 6—SDE 3, 12.30 uur. Terrein B (voor de competitie). VVZ aSVA a, 12 uur. Terrein A. Scheids rechter W. Wijbenga. VVZ b—VVZ c, 1.15 uur. Terrein A. Scheids rechter H. Goedhart. WZ g—VVZ h, 2.15 uur. Scheidsrechter Mandjes. Belangrijke grondaankoop In het uitbrei dingsplan is een weg geprojecteerd van den Stationsweg langs het park Velserbeek naar de Meervlietstraat. Ten behoeve van den aanleg van dezen weg is het o.a. noodig, dat de beschikking wordt verkregen over het weiland, liggende aan de Meervlietstraat en den Driehuizerkerkweg (dat voorheen meermalen als ijs-baan is ge bruikt), ter grootte van 2 H.A., 4 A. en 10 c.A. De eigenaar Van' dein' 'grond, W. Baron van TuyiLvan SeröoSk'efkehr te: Nijkerk; en con- .ïtiit sorten, hebben zich bereid verklaard tot ver koop aan de gemeente tegen den prqs van 14.000. B. en W. stellen den raad voor tot den aan koop te besluiten. IJMUIDEN, 30 April Rijksvischafslag Versche visch: Tarbot 0.84 tot 0.46 per kg., tong 0.72 tot 0.56 per kg., heilbot 0.84 tot 0.78 per kg., griet 27.tot 12.per 50 kg., middel schol 18.per 50 kg., zetschol 21.tot 19.per 50 kg., kleinschol 14.50 tot 5.20 per 50 kg., bot 4.70 per 50 kg., schar 7.50 tot 2.20 per 50 kg., klein- middel schelvisch 12.per 50 kg., kleine schel- visch 10.— tot 6.— per 50 kg., groote gul 7.50 tot 7.— per 50 kg., wijting 4.— tot 2.20 per 50 kg., makreel 3.80 tot 2.90 per 50 kg., kabeljauw 26— tot 12.per 125 kg., leng 1.45 tot 0.63 per stuk. Dolfyn 105 manden 1020.—, Elie Cheneviere 260 manden 1690.Sperwer 90 manden 1100.—, Loggers met versche visch: RO 1 480.KW 60 560.—, KW 34 520.—, KW 29 610.—, KW 16 830.—, KW 31 650.—, KW 132 770.—, KW 36 770—, KW 177 310.—, KW 114 210.—. WATERSTANDEN TE IJMUIDEN i Mei 3.31 11.31 3.57 11.57 2 Mei 4.13 4.39 12.13 3 Mei 4.57 0.39 5.25 12.57 4 Fei 5.44 1.25 6.16 1.44

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2