I I Oranje boven INCASSO-BANK N.V. Nora in brand Haarlem, 30 April CREDIETEN SAFE-DEPOSIT De bal gehakt en het meisje Kort en volledig fst RADIO MOORS n.v. ZATERDAG 30 APRIL 1938 F uiken-vernieling STADSKWEEKTUIN Van 7 tot en met 15 Mei a.s. open voor het publiek DE TULPENWEEK Begint op Woensdag 11 Mei a.s. NED. KATH. GRAF. BOND R.K. HARMONIE UTILE DULCI Agenda St. Josephsgezellenvereen. Haarlem I Het aantal kinderfeesten is legio, tot vreugde van hen en hun ouders Feest in alle stadsdeelen Op de kermis KOOPT UW STOFZUIGER IN EEN SPECIAALZAAK KRUISWEG 59 HAARLEM tegen zakelijke ol persoonlijke zeker heid. loketten te huur van 5.— en hooger. GRAALNIEUWS EEN BRIL STEEDS HET NIEUWSTE BIJ OPTICIEN STIENS Door onbekende oorzaak ontstond vuur in de koelmachinekamer Groote schade aangericht N.V. ZAANLANDSCHE BANK Programma Radio-Centrale K.N.V.B.-BEKER E.D.O.De Musschen (R'dam) COMITÉ VAN KATH. ACTIE ZWEMMEN R.K. ZWEMVEREEN. ST. BAVO Gereorganiseerd en nieuw bestuur gekozen TAFELTENNIS Wedstrijden om de N.T.T.B.-cup AGENDA Bioscopen 1 Mei Bioscopen 2 Mei Bioscopen Apotheekdienst STAD Een beroepsvisscher verzoekt ons opname van bet volgende; Het is weer het zelfde liedje en het wordt haast vervelend er weer op te moeten terug komen. Want ja, nu al, nu er nog geen honderd zeilbootjes in de Mooie Nel of het Spaarne heb ben gezeild, moeten de fuiken het alweer ont gelden en is er alweer minstens voor een kleine 100.(honderd) schade aan die fuiken ge varen. Door een kleine onoplettendheid of non chalance wordt, ten koste van de luxé, aan hen, die in de visscherij hun bestaan vinden, a.h.w. dit bestaan onmogelijk gemaakt. „Noblesse Oblige", de adel verplicht hen, die zich luxe permitteeren, toch zeker, dat hun stuurmans kunst zoover reikt, dat zij fuikenstokken ont zeilen kunnen. Dat zij toch bedenken dat een kleine oorzaak zoo'n groot gevolg heeft. Wan neer er vier stokken staan, beteekent dit, dat er één fuik aan bevestigd is onder water, ter waarde van plm. 40.Dikwijls staan er 8 i 10 bij elkaar, zoodat men altijd 3 a 4 fuiken be schadigt, als men over één heenvaart. De zomer komt aan, wat moet het worden? Watertoeristen, denkt aan den beroepsvisscher. Blijft verre van daar, waar stokken boven water steken, beschouw die plaatsen als onveilig: de roode vlaggetjes vertellen het u ook. 3 EUWS Ter gelegenheid van de op initiatief van „Haarlems Bloei" te organiseeren Tulpenweek, zal de Stadskweektuin aan de Kleverlaan te be ginnen met den 7en Mei a.s. tot en met 15 Mei a.s. opengesteld zijn voor het publiek, ook des Zondags, en wel in de morgenuren van 10.30 12 uur, in de middaguren van 1516.30 uur en des avonds van 18.3020 uur. De Stadskweektuin, waarvoor ook verleden jaar van de zijde van Haarlems ingezetenen zulk een groote belangstelling bestond, zal ook dit jaar, nu deze, dank zij den bloei van zoo vele gewassen weer spoedig op zijn fraaist is, een bezoek overwaard zjjn. In verband met de weersomstandigheden en de daarmee verband houdenden bloei der lang- stelige tulpen, is thans de aanvang van de Tul penweek bepaald op 11 Mei a.s. Daar uit den aard niet de beschikking over een ongelimiteerd aantal tulpen kon worden verkregen, heeft „Haarlems Bloei", dat het ini tiatief tot deze Tulpenweek nam, zich dit jaar moeten beperken tot een enkele route dwars door Haarlem, n.l. de Cronjéstraat, Kruisweg, Kruisstraat. Barteljorisstraat, Groote Markt, Anegang, Groote Houtstraat, Plein en Wagen weg. Wanneer deze op zich zelf reeds eenigszins uitgebreide proefneming slaagt, zal de Bloemen- week volgend jaar op grootere schaal worden georganiseerd. Het schijnt reeds vast te staan, dat een paar straatvereenigingen buiten deze route dit jaar van hun belangstelling blijk willen geven en zelf voor bloemenversiering in de étalages zul len zorg dragen. Het is dus te voorzien, dat niet alleen langs bovengenoemde route, doch ook in andere win kelstraten de vlag op 11 Mei en volgende dagen ter gelegenheid van het initiatief van „Haar lems Bloei" zal worden uitgestoken. De afd. Haarlem van den Kath. Grafischen Bond hield in gebouw St. Bavo een druk be zochte jaarvergadering. Na installatie van nieu we leden spoorde de voorzitter, de heer Th. Puts, aan, deel te nemen aan de zegening der gereedschappen op Zondag 8 Mei, in de St. Joseph-kerk. Nadat de secretaris en de pen ningmeester hun jaarverslagen hadden uitge bracht, werden de aftredende bestuursleden W. Oling, 2e seer., Jos. J. de Jong, 2de penningm., herkozen. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. v. d. Hulst, voor de functie van len commissaris. Tot afgevaardigden in de Leer ling-Commissie werden gekozen de heeren Haver (aftr.) en v. d. Hulst, terwijl de heer Ha ver zitting neemt in de Districts-Commissie. Het verslag van de Vakgroep-Commissie zal be handeld worden op een volgende vergadering. De clou van den avond was zeker wel de hul diging van de zilveren jubilarissen. De hoofd bestuurder de Zwager reikte met toepasselijke woorden de diploma's en medailles uit. Tot slot hield de geestelijk adviseur nog een kernachtige speech, waarna de vergadering mei de gebruikelijke rondvraag werd gesloten. Wegens de buitengewone belangstelling, wel ke de R. K. Harmonie „Utile Dulci" mocht on dervinden bij haar feestuitvoering ter gelegen heid van haar 4e lustrum op 13 Februari j.l. meende het bestuur goed te doen dit seizoen te besluiten met een propaganda-feestavond. Deze zal gehouden worden op Zondag 8 Mei a.s. in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat. Naast het muziekprogramma, dat wordt uit gevoerd door „Utile Dulci", werken op dezen avond mede „Het Gooisch Variété" met een nonstop-programma, waarna de avond wordt besloten met een gezellig samenzijn. Een beperkt aantal introducties zijn nog verkrijgbaar vanaf Dinsdag 3 Mei a.s. aan het gebouw St. Bavo, waar tevens de plaatsen be sproken kunnen worden. Zondag 12.1512.45 spreekuur bij den Praeses, P. Krugerstraat 43, 1.30 Competitiewedstrijd voor Tafeltennis O. Z., 7.30 gelegenheid tot ontspanning. Wegens Eucharistische feesten in de Parochies St. Liduina en St. Elisabeth en Barbara, geen adspirantencursus. Maandag 8 uur Damclub T. E. P. zesdaag- sche. Dinsdag 9.30 schola cantorumE. H. B. O.- cursus, 8 uur biljartclub. Woensdag Mariacongregatie in de verschil lende parochies. Donderdag 8.45 Zelatricenvergadering; schola cantorum. Vrijdag 8 uur tooneelclub St. Genesius, 8.45 Paladijnenclub. Zaterdag 8 uur tafeltennis O. Z. De Julianaboom op het Kennemerplein, die vandaag voor de zooveelste maal een nationalen feestdag meemaakt, is ter gelegenheid van den verjaardag der prinses, .wier ter eere hij werd ge plant, kwistig met oranje-lampions versierd En hij, die meer is dan zoo maar een gewone boom, pronkt trotsch met zijn onderscheidings teekenen. Hij is overigens niet de eenige, die de nationale kleur laat zien. Uit tallooze huizen en rebouwen in de binnenstad en uit menig logeerkamertjes venster in de randwijken wappert de nationale driekleur. En hoe kan dat ook anders. Haarlem grijpt iedere glegenheid om zijn verknochtheid aan het Huis van Oranje tot uiting te doen komen. Al vroeg in den morgen, om half acht, werden de bewoners van Haarlem-West, die anders met behulp van een wekker plegen te ontwaken met een vroolijken marsch uit hun legersteden ge trommeld. Haarlem-Oost volgde met het „Spaar- nebazuin" en een padvindersband om acht uur, cp welk tijdstip het fanfare-orkest „Kunstge not' zijn muzikale reveile door Haarlem-Noord begon. De ochtend was vrijwel geheel gereserveerd voor de kinderen. Daar was een bioscoopvoor stelling in het Rembrandttheater voor de kin deren uit Oost, een voorstelling, die wel zeer in den smaak viel, zoowel figuurlijk als letterlijk door de versnaperingen, die tusschen de bedrij ven door werden rondgedeeld. De kinderen van West togen om dien tijd naar het circus Bosco op het Leidscheplein, waar de clowns hun beste beentje voor zetten. Rei-oefe- ningen en zangnummers werden ..gevoerd door de jeugd uit Oud-Sloten als slot van een langen optocht, die veel bekijks had. Voor de kinderen wordt door de diverse Oran- jevereenigingen meer dan goed gezorgd en zoo wie de tallooze Haaremsche spruiten als de ouders stellen dat zeer op prijs. De kermis, die dit jaar weer van grooter om vang is, blijft aitijd cok 'n bijzondere aantrek kingskracht op 't kind uitoefenen, zooals zij dat des avonds in het valsche licht van duizenden spiegeltjes de ouderen blijft doen. De exploitan ten hadden het zeil voor hun tenten nog niet weggehaald of er waren al tallooze Jantjes, Pietjes en Annie's, die hun dubbeltje opmaakten in draaimolens en golven van Biscaye. Het was tegen elven op de Nassaulaan reeds een drukte, zooals wfj dit gewend zijn op feestdagen als deze, als het weer meewerkt om den feestelijken dag met zonnestralen een succes te verzekeren. Verschillende muzikale rondwandelingen door de onderscheidene stadsdeelen brachten de stemming, voorzoover nog niet aanwezig, er nog eens in. Gevolgd door kortere of langere sleepen hossende stedeingen marcheerden de muzikan ten welgemoed door de versierde straten. Om twaalf uur waren het de klokjes van het carillon, die de aandacht voor zich opeischten. Lichte, kluchtige klanken, die van den hoogen grijzen kerktoren over de menigte op de Groote Markt dwarrelden. Zij verloren zich ten slotte in het wijde uitspansel evenals de ballons van de 2000 kinderen, die in den loop van den mid dag cp het Paviljoennplein het touwtje van hun ballon uit hun vingers laten schieten. De kinderen van Haarlem-Noord zitten om streeks dat uur in gebouw St. Bavo, waar zij zeker met glundere gezichten zullen smullen van kindertooneel. Na de pauze doet een gooche laar wondere dingen en last not least staan tractaties op het programma. De jeugd uit het dichtst bij de zee gelegen stadsdeel Is ok niet op het Paviljoenste. rein. In het gymnastieklokaal aan de Eemstraat weet de buikspreker en goochelaar professor Meiloc on getwijfeld alle nuances op de blijde kinderge zichten te tooveren daar is hij goochelaar voor van hoogste verwondering tot den meest uitgelaten lach toe. Op het Leidscheplein waren de laatste jaren op dagen als deze verschillende tracties opge steld. Het aantal is allengs gegroeid tot een vol komen karmis met een drukte, die die Uit de binnenstad kan evenaren. Ook het Nagtzaamplein heeft zijn kermis. Het wordt den burgers wel gemakkelijk gemaakt, hetgeen niet wegneemt, dat er talloozen zijn, die op alle terreinen van vermaak een kijkje gingen nemen. Vanmiddag en vanavond, als alle kantoren en werkplaatsen gesloten zijn komen de grooten in de feestvreugde deelen. Ongetwijfeld zal dit Julianafeest tot het einde toe met onverminder de vroolijkheid voortduren. Keuze uit 45 verschillende merken DE STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN 1 Gcd. Oude Gracht 52 - Haarlem Tel. 12762 Werk gaat voor het meisje. Goed, daar zal een ieder het volkomen mee eens zijn. Maar men werkt niet altijd, en hoewel het de gang bare gewoonte is, dat in deze uren het meisje op de eerste plaats staat was een Hillegommer van meening, dat er altijd iets moest zijn, be langrijker dan het meisje. En omdat hem in den nacht van 1 op 2 Februari niet zoo direct iets anders te binnen schoot, koos hij een ge haktbal. In het tijdsbestek dus tusschen het werpen van een dubbeltje in de gleuf van een automaat en het achteloos neerwerpen van het bordpapie ren schaaltje was het meisje en heelemaal niet zoo'n onaardig meisje in dit geval, een 21-jarige dienstbode uit Wassenaar aan haar lot overgelaten. Tot groot genoegen van een passeerenden los- werkman, die na het genot van zeer vele Oran jebitters het was toen Nationale Feestdag min of meer buitennatuurlijk vroolijk huis waarts wandelde. Hij passeerde de automatiek met den gehaktbal-etende jongeman en het aardige meisje, dat op de tweede plaats stond. Er niet aan denkend, dat die twee bij elkaar zouden kunnen hooren; hij was er ongetwijfeld, van overtuigd, dat des reizigers liefde slechts uitging naar den gehaktbal, groette hij het meisje en deed iets, wat men gemeenlijk niet bij wildvreemde menschen pleegt te doen: hij streelde haar onder de kin. Daar was geen verontschuldiging voor, niet het feit, dat het een groote feestdag was, noch dat bovenmatig vroolijk zijn tengevolge van Oranjebitters. Het was onfatsoenlijk van welken kant men de zaak ook bekijkt. Zelfs de man van den gehaktbal scheen dit nog te voelen. Hoewel hij de kin van het meisje op het bewuste moment wegens den gehaktbal niet had kunnen aanschouwen, rende hij op den eersten noodkreet naar den loswerkman en vroeg wat er aan de hand was. Het antwoord was een stevige mep en ondanks het feit, dat er daarna heelemaal niets meer gevraagd werd kwam er nog een mep. Het was voor die twee meppen, dat de los werkman zich voor den Haarlemschen politie rechter had te verantwoorden. Het meisje, dat pas na den gehaktbal kwam, lachte toen het teere moment van het kinstree- len daar was, als Shirley Temple voordat zij aan een liedje begint. Alleen is het wel zeker, dat Shirley's glimlachjes wel immer meer waar deering zullen vinden. De Officier van Justitie overwoog, dat als verd. in antwoord op het „Wat is hier aan de hand" gezegd had, dat hij het meisje van den gehaktbaleter zoo buitengewoon aardig vond er misschien niets gebeurd was. Dat was vleiend geweest zoowel voor het meisje als voor haar gezel wegens zijn goeden keus. Twee meppen achtte spr. niet het juiste antwoord, weshalve hij 12,— boete eischte. De Rechter wilde verdachte, die hij tot 10,— boete veroordeelde, een welgemeenden raad niet onthouden. „Als je met een meisje uit wil moet je zorgen, dat je zelf het hart van zoo n kind verovert." Zaterdag 30 April 8.15 uur Bijeenkomst voor de leidsters, die worden ingekleed. Zondag 1 Mei: Om 9 uur Plechtige Hoogmis met Alg. H. Communie en Geloofsbelijdenis, Allen worden verwacht. Degenen, die een uni form hebben, komen in uniform. Om 2 uur opening van de parochieele ten toonstelling in het St. Bavoclubgebouw. Om 3 uur Leidsters-inkleeding. Om 3.45 uur Gelegenheid om de leidsters te feliciteeren in de Leeghwaterstraat. Om 4.30 uur Pontificale wijding der klokken. Maandag: 8 uur Bijeenkomst voor alle leden en leidsters in de Leeghwaterstraat. GIERSTRAAT 27 - Alle Ziekenfondsen 8 uur Inkleedingcursus in de Gen. de la Reystraat. Zondag 1 Mei: 2 uur Centrum-wedstrijden in het Sander-Instituut, Kleine Houtweg, hoek Badhuisstraat. De deelneemsters worden ver zocht om half twee aanwezig te zijn. Graalsport Exvo Woensdag 7.15 tot 8.15 uur Exvo-meisjes .R.K. Meisjesschool Koningstraat. Ingang Stoof steeg). 8.15—9.15 uur Exvo-dames Hedennacht om even over vier brak brand uit in het nieuwe motorkoelschip „Nora", dat ligt aan de werf van de Haar- lemsche Scheepsbouwmij. aan het Noorder Buitenspaame. Door tot nu onbekende oor zaak werd de machinekamer, waar de groo te koelmachine was opgesteld, een prooi der vlammen. Aangezien deze kamer een zeer belangrijk onderdeel van de boot is, die, zooals wij reeds meldden, In opdracht van het Bovrilconcem is gebouwd en Donder dag j.I. de eerste proefvaart heeft gemaakt, is de schade aanzienlijk. De electrische ge leidingen in dat scheepsgedeelte zjjn volko men verwoest. Het schip zal voorloopig wel niet naar Zuid-Amerika kunnen vertrekken, zooals oorspronkelijk bepaald was. De Haarlemsche brandweer was met de baby spuit uit Haarlem-Noord spoedig ter plaatse. Via de werf Conrad en diverse terreinen wist zij tot vlak bij het schip te komen. Hoewel er niet veel vlammen te zien waren, was de rookont wikkeling toch zeer groot. Een dikke zwarte walm steeg vanuit de brandende kamer langs de wit- en grijs geschilderde wanden omhoog en was duidelijk in den ijlen ochtendnevel te on derscheiden. Naar men ons mededeelde mag het een ge lukkige omstandigheid worden genoemd dat het vuur zich tot de koelmachinekamer beperkt heeft. Van hieruit immers loopen kanalen naar andere deelen van het schip en het vuur kon zich dus zeer gemakkelijk over de geheele boot verspreiden. De brand werd ontdekt door een boer, die toevallig passeerde om zijn koeien te gaan mel ken en de zeer groote rookkolommen naar bo ven zag stijgen. Naar wij nader vernemen is de brand ver moedelijk ontstaan, doordat gisteren bij het iso- leeren een vonk in de isolatie van de vrieska- mer is terecht gekomen. Naar wij nader vernemen, zal er 'n expert moe ten komen om de vitale deelen van het schip te onderzoeken, daar het mogelijk is, dat deze daar de hitte zijn aangetast. De schade kan daardoor belangrijk worden. In het Paleis van. Justitie te Haarlem is he denmorgen een crediteurenvergadering gehouden van de N.V. Zaanlandsche Bank, welke inder tijd surséance van betaling kreeg. Alle credi teuren stemden voor verlenging van de sur séance. De Haarlemsche Rechtbank zal Dinsdag 3 Mei beslissen. ZONDAG 1 MEI Progr. I: Hilversum 1. Progr. 2: Hilversum 2. Progr. 3: 8.40 Ned. Brussel; 10.20 Pauze; 10.35 Keulen; 11.15 Ned. Brussel; 1.20 Fransch Brus sel; 1.35 Ned. Brussel; 2.05 Fransch Brussel; 3.05 Ned. Brussel; 3.20 Keulen; 4.20 Parijs Radio; 6.20 Keulen; 7.50 Parijs Radio; 9.55 Fransch Brussel; 10.20 Keulen. Progr. 4: 8.35 Parijs Radio; 8.50 Droitwich; 1.20 Radio P.T.T. Nord; 2.35 Droitwich; 3.20 London Regional; 3.50 Droitwich; 4.20 London Regional; 5.20 Droitwich; 10.00 Boedapast; 11.20 Parijs Radio. Progr. 5: 8.30—12.00 Diversen. E. D. O. komt als volgt uit: Verhagen v. d. Born J. Steffens Joop Koene K. Zandstra Oomen S. Spek v. Zaanen Schijvenaar Timmerman P. Spek Centraal R. K. Pensionbureau Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. ZONDAG 1 Mei, 10 uur: Fietstocht voor de leden van de Ned. Reisvereeniging voor Ka tholieken. 12 uur: Conditietraining R.K. Athletiekver- eeniging „Holland" van uit de Blokhut Tette- rodeweg 12, bij Zeeweg, Overveen. DINSDAG 2.30 uur: Best.—-.vergadering van de St. Marthavereeniging in het Tehuis Konin ginneweg 8bis. 7 uur: Indoortraining jongénsafd. Haarl. R.K. Athletiekvereeniging „Holland", in de gym nastiekzaal Zandvoorterpad, Overveen. 8 uur: Repetitie St. Cecilia in Gebouw St. Bavo. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat door de E. E. Paters van de Vrande en Strijbosch in het gebouw Bagijnhof, achter de St. Jozefkerk WOENSDAG 2.30 uur: Repetitie jongensafd. gymnastiek R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in het gymnastieklokaal Eemstraat, Haarlem-Noord. 5 uur: Repetitie gymnastiek jongensafdeeling R. K. Sportvereeniging „Hercules Iinfried", in de school aan het Zandvoorterpad, Overveen. 8 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „De Spaarnespelers" in de bovenzaal Lunchroom, Jansstraat 55. 8.15 uur: Clubavond van de Bridgeclui voor Roomsch-Katholieken bij Brinkmann. 8.30 uur: Cursus Esperantistenvereeniging „Abbé Richardson", in het gebouw St. Bavo. DONDERDAG: 7 uur: Repetitie Sportveree niging „Hercules Winfried", afdeeling gymnas tiek voor groote meisjes in „De Doelen". 8 uur: Indoor-training Heerenafd. Haarl. R.K Atlethiekvereeniging „Holland", in het gym nastieklokaal Zandvoorterpad, Overveen. 8.15 uur: Repetitie R. K. Harmonie „Utile Dulci", in het gebouw aan het Bagijnhof. 8.15 uur: Repetitie gymnastiek R. K. Spv.-t- vereeniging „Hercules Winfried" in de Doelen zaal voor dames. 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „Ons Genoegen" in hotel „Suisse" Rijksstraatweg Haarlem-Noord. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis R. K. Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K School aan de Nieuwe Gracht. 8.30 uur: Bureauvergadering van de R. K. Reelasseeringsvereeniging in het St. Vincentius- gebouw, Groenmarkt. 8.30 uur: Repetitie R. K. Gemengd Tooneel „Thalia", in het clublokaal Spekstraat 8. VRIJDAG 6.30 uur: Gymnastiekrepetitie van de Kleuterafdeeling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. School, Wes- tergracht, hoek Leidschevaart. 7.30 uur: Gymnastiek-repetitie jongensafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school Westergracht. 8 uur: Repetitie rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie heerenafdee ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Westergracht. 8.30 uur: Repetitie Tafeltennis van de Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. school aan de Nieuwe Gracht. ZATERDAG: 5.30 uur: Gymnastiek-repetitie kleuterafdeeling van de Sportvereeniging „Her cules Winfried" in de Broedersschool aan het Teylerplein. 6.30 uur: Gymnastiekrepetitie jongensafdee- ling van de Sportvereen. „Hercules Winfried" in de Broedersschool aan het Teylerplein. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. Vereenigingen bij het uitschrijven van vergaderingen verzocht, vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Klever laan 194, telefoon 23608, en bij vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Het echtpaar W. A. H. v. d. VaartC. de Jong hoopt op 16 Mei den 50en bruiloftsdag te herdenken. Gezien de populariteit van den bruidegom, die onlangs zijn gouden jubileum bij de vischfirma v. d. Laan vierde, zal het een groot feest worden aan de Nassaulaan 56rood De R. K. Zwemvereenïging St. Bavo is Vrijdagavond als het ware een nieuwe jeugd ingegaan. Ze is nj. grondig gereorganiseerd en een nieuw bestuur zal trachten haar tot de vereeniging van alle zwemmende R. K. dames en heeren te maken. Diverse plannen werden al ontwikkeld en besproken. De vergadering stond onder leiding van der, heer A. Senden, die een toelichting gaf op de reorganisatievoorstellen, welke daarna werden goedgekeurd. De vereeniging zal voortaan uit twee afdeelingen bestaan, een voor de dames en een voor heeren, ieder met een apart bestuur. Het algemeen bestuur daarboven zal bestaan uit twee afgevaardigden van de afdeelingen met een „neutraal" voorzitter. Tot bestuurs leden van de damesafdeeling werden gekozen de dames M. v. Noort, B. Faase, T. Bosse, B. Stall en T. Roozekrans, van dé heerenafdeeling de heeren A. Senden, F. Gustenhoven, Huybens en F, Kampmeijer. Toit lalgemeen voorzitter werd gekozen Dr. J. Prins, arts te Haarlem. Een der aan wezigen klaagde erover dat de Belangstel ling der dames zoo gering was. Er zijn in Haarlem zoovele R. K. vrouwen en meisjes, die zwemmen kunnen of willen leeren. Waarom worden die geen lid? Mej. v. Noort zegde toe daarin verbetering te zullen brengen, ook, dat de vrouwelijke afdeeling voortaan door dames getraind zal worden. Uitvoerig werd ook gediscussieerd over de eventueel te organiseeren wedstrijden in de toekomst, over de oprichting van een diocesa- nen zwembond dan wel aansluiting bij den K.N.Z.B., over de statuten en de contributie, die opnieuw werden vastgesteld. De vereeni ging zal een aparten geestelijken adviseur krij gen. De voorzitter deelde mede, dat men zich voor medische sportkeuring alsmede voor seizoen abonnementen bij de gemeentezweminrichtin gen by hem kan vervoegen. Spr. bracht hulde aan rector v. Zon, en de heeren Nooy en Kah- man voor hetgeen zy gedaan hebben om zoo veel mogelijk K. J. C.-ers in de vereeniging te brengen. Hij hoopte dat deze propaganda wordt voortgezet. De heer Huybers verklaarde zich bereid les te geven in reddend zwemmen en derg. en zijn aanbod werd alvast met applaus beloond. Besloten werd ook den naam van de vereeni ging te wüzigen, kortom op de zeer geanimeer de vergadering bleek dat de vereeniging met nieuw leven is bezield! Tijdens de nationale kampioenschappen te Haarlem ontving het bestuur van den Neder- landschen Tafeltennisbond een fraaie zilve ren cup van een persoon, die onbekend wenscht te blijven, om als wisselprijs ieder jaar te laten verspelen tusschen de tien sterkste heeren van Nederland. Voor dit seizoen is de keuze gevallen op de volgende spelers: H. E. Clausen en C. de Buy (Amsterdam), L. Admiraal en H. E. Csemo (Hilversum), H. Mostert en R. Willemstein (Rot terdam), A. S. Danner, E. Noré en A. Thunis- sen (Den Haag) en A. W. Onderstal (Nijwegen). Vermoedelijk zullen de wedstrijden te Haar lem gespeeld worden; plaats en datum zijn ech ter nog niet bekend. „Weldadigheid naar Vermogen", Sophiastraat 2d. Wij blijven steeds maar vragen. Om voor onze armen meê te dragen, 's Is heerlyk voor u om ons te kunnen geven Het lenigen van nood blijft altijd ons streven. Postgiro 212793. Telefoon 12255. Ged. Staten van Noord-Holland hebben goed gekeurd het raadsbesluit van Haarlem om de openbare school 39, gelegen in de voormalige gemeente Spaarndam, in stand te houden. De Staatscourant bevat afdrukken van de statuten der N.V. Bloembollenbedryf Bloem- lust te Heemstede. Voor de afdeeling Haarlem van het Alge meen Ned. Verbond zal de heer dr. J. C. H. de Pater uit Den Haag Woensdagavond 4 Mei in restaurant Brinkmann spreken over het veer tigjarig jubileum van onze Koningin. By de door het onderwijsfonds voor de scheep vaart gehouden examens slaagde voor het diploma machinist aan boord van motorschepen, de heer P. Tienstra te Haarlemmermeer. Aan de Gemeenteiyke Universiteit van Am sterdam slaagden voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heeren J. E. A. Rouwen daal en W. Colenbrander. Op 16 Mei a.s. zal het echtpaar J. Smit van Campen, wonende Godfried van Bouillon straat 17, zijn gouden huweiyksfeest vieren. Gebouw St. Bavo: Oranjevereeniging Haar lem Noord, 2 uur; gewone zittingen 4 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 2.304 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Rembrandttheater: „Een prachtexemplaar van een man", 2.30, 7 uur en 9.15 uur. Cinema Palace: De Groote Gambini en De Boekanier, 2 uur en 8.15 uur. Luxor-theater: „Het meisje in de taxi", 2.30, 7 uur en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Proza, half 11. Frans Halsmuseum: Expositie 104 uur. Kathedrale Kerk: Klokkewijding, half 5. Clubhuis Leidschevaart: Opening parochie tentoonstelling, 2 uur. Rembrandt-theater: „Een pracht-exemplaar van een man", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „De Boekanier" en „De groote Gam bini", 2, 5 en 8.15 uur. Luxor-theater: „Het meisje in de Taxi", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, 8 uur Best. Bloemisten, 8 uur R.K. Bevol kingsbureau, 8 uur Ledenverg. de Forel, 8 uur Uitreiking diploma's Handelsavond school, 8 uur. Rest. De Kroon: Alliance Francaise. half 9. Frans Halsmuseum: Expositie 104 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Rembrandt-theater: „Een pracht-exemplaar van een man", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „De Boekanier" en ,De groote Gam bini", 2 en 8.15 uur. Luxor-theater: „Het meisje in de taxi", 2.30, 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken worden tot en met Vrijdagavond waargenomen door de volgende apotheken: Klinkhamer, Ko ninginneweg 69; Grijsseels en Van Hees, L. Veerstraat 14; L. Schoorl, Fr. Halsplein 1. KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR De voorjaars-boeteproeessie van den L. T. B. naar Heiloo zal op Maandag 23 Mei plaats heb ben. Op Maandag 9 Mei hoopt het echtpaar Elen- baasBehrens, Kerkhoflaan 27, zijn gouden huwelijksfeest te vieren. A.s. Zondag zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer W. W. Weyde verbonden werd aan de openbare lagere school aan de Haarlemmerlie- destraat. Hij is er thans hoofd van. i Bij de aan het Instituut „Mercurius" aan het Houtplein, alhier, gehouden examens zijn geslaagd Voor machineschryvenmej. W. ÏJntema (50 lett.gr.) te Haarlem en de dames C. W. J. van Galen (45 lett.gr.), H. J. C. van den Eijnde (45 lett.gr.) en J. Spek (45 lett.gr.), allen te Heemstede; voor stenografie Groote Nederlandschmej. J. M. van der VIis (130 lett.gr.) te Bloemen- daal; voor stenografie Groote Fransch: mej. R. Winter (100 iett.gr.), met eervolle vermelding, te Heemstede. Afgewezen: één candidaat. De uitreiking der diploma's aan de geslaag den der R.K. Handelsavondschool met 5-jarigen cursus geschiedt Maandagavond om 7.30 uur in gebouw St. Bavo. Het vertoonen van eenige films staat mede op het programma. In Kunsthandel Leffelaar (v.h. Reeker) wor den van 30 April tot 18 Mei 1938 werken ge- exposeerd van Reus Lensselink en Anton Pieck. In Hotel „Velserend" te Santpoort zal van 1 Mei af en gedurende de zomermaanden een tiental bekende Haarlemsche schilders werken exposeeren. De Ned. Reisbureaux Lissone-Lindeman heb ben in samenwerking met den Deenschen Toe ristenbond een goed geslaagden propaganda- avond gehouden in de Tuinzaal van het Con certgebouw. Na een welkomstwoord van den heer Scholte, die er op wees, dat deze film bedoeld was, De nemarken als toeristenland meer bekendheid te geven, werd na een korte voorbereiding door mevrouw A. C. "tHartHaussier een film ver toond, welke eerst recht een duidelijk beeld gaf, welk een rijkdom aan natuurschoon en beziens waardigheden dit eilandenrijk wel bezit. Als extra filmpje werd nog het doen en laten van den nationalen vogel van Denemarken: den ooievaar vertoond. De heer J. Hansen, journalist van de Ber- lingske Tidende. was bereid gevonden deze cul- tureele film, die door den Deen Hansen uit lief de voor zijn land volgens het nieuwste Kodak- kleurenprocédé vervaardigd en op de tentoon stelling te Parijs met een gouden medaille be kroond werd, te vertoonen. Deze film behoort met zijn scherpe fotografische opnamen zeker wel tot een der beste exemplaren. Op 1 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. C. Beets als chauffeur in dienst trad bij den heer mr. H. J. D. D. Enschedé, Huize Eikenhoek, Aerdenhout. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de heer W. J. B. van Liemt, wethouder voor Armen zorg, a.s. Maandag geen spreekuur zal houden. Er komt weer een nieuwe kerk in Haarlem- Noord. Ditmaal een voor de Ned. Hervormden, zy zal gebouwd worden in de Van Egmond- straat, met pastorie en kosterswoning. De aan besteding van het werk heeft reeds 17 Mei plaats. Het mangelt onze stad niet aan muziek-, zang- en andere liefhebberij-gezelschappen. Ze ker niet aan tooneel-gezelschappen. En daarom is er nog wel plaats voor een „Nieuw Haar- lemsch Revue-gezelschap". Het is een dezer da gen opgericht en heeft de revue „Van donker naar Licht" in studie genomen. Voor het examen „Kraamverpleging" slaag den in het Diaconessenhuis de zusters; Sj. Erin- ga, T. Kooyman, C. Luteyn, N. Muller, N. Paarl- berg, B. Poggemeier, K. Prins en E. Zwart.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5