UIT DEN OMTREK Adverteeren doet Verkoopen N.V. J. JUBILEUM- IRECLAM JUBILEUM-RECLAME! -CADEAU- WONINGINRICHTING CH IÜJ STIIA A MIVA krachtig MISSIE machtig PEPSODENT TANDPASTA „THE UNIVERSE" „THE UNIVERSE" Profiteert thans van onze 10-daagsche SPECIAALZAAK L-/ IRIUM geeft aan millioenen de sensatie J Geweldige sorteering! - De laagste prijzen! Ziet de etalages MEUBELEN - TAPIJTEN - BEDDEN WINKELS WESTERGRACHT 79 - telefoon 13292 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT AARDENHOUT BEVERWIJK BLOEMENDAAL HILLEGOM SANTPOORT VELSEN VIJFHUIZEN ZANDVOORT HEEMSTEDE Vraagt uw kruidenier KOOPMANS' MEELFABRIEKEN N.V., LEEUWARDEN van ongekende schittering der tanden! f de eenige met IRIUM slijpen en verzilveren AANTREKKELIJK Stoomerij DE PAAUW The leading Catholic Newspaper of Great Britain. Has a weekly raett circulation of 116.958 copies Hilaire Belloc and many distinguis hed Catholic writers contribute regularly to its columns. Published every Friday. SUBSCRIPTION: 1216d per year (52 issues) inclusive of postage. Write for specimen copy k>: Tfie Manager, 184, STRAND - LONDON W.C. 2 Bij aankoop van een karpet een bijpassend kleedje cadeau! Bij aankoop van loopers gratis booren en opmeten. JULIANAPARK 58-60-62 bij Soendaplein - TELEFOON 13661 Een royaal aanbod. Een bewoner van Aerdenhout, enthousiast over de opvoering van het tooneelspel „De rechte lijn" van Johan Eabricius, door het Aerdenhouts Tooneel En semble voor eenige dagen in den Stadsschouw burg te Haarlem, heeft de vereeniging een royaal aanbod gedan. Ten einde het publiek van de gemeente Bloemendaal in de gelegen heid te stellen, eens kennis te maken met de Prestatie van deze uitstekende dilettanten- vereeniging, heeft deze Maecénas de vereeni ging aangeboden, de volledige kosten van een heruitvoering van dit stuk voor zijn rekening te zullen nemen. Dat de vereeniging dit aan bod met- dankbaarheid heeft aanvaard, spreekt vanzelf. Zoo mogelijk zal er dus een reprise volgen in de eerste helft dezer maand, uit sluitend voor genoodigden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. G. Joosten en A. M. Bakker; P. J. Stam en S. H. Human; J. H. Numan en C. M. Schellevis; P. Smit en A. J. E. Arink; H. Snijders en M. G. Droog; P. van de Wakker en M. M. Portegies; S. Haver en C. Kalkman; C. Visser en C. J. Schoor 1. GetrouwdJ. M. Schellevis en M. MooijN. G. Van der Meij en A. van der Mije; J. J. Alles en U. M. van Wissing; J. Brouwer en J. E. Smidt. Geboren: J. M. C. SnijdersNoordermeer, z.; M. M. Duinmeijerde Goede, d.; J. J. Timmer— ®oer, d.; A. M. KloesBruineberg, d.; T. Ol denburgKoers, d.; A. M. Schmidt—Oudendijk, z-; P. C. DurgeKassen, d.; J. E. van Balen Vellema, z.; C. J. Nevevan Roon, z.; A. M. J. ter Burg—Roest, z.; A. van der WeideDol- dersum, d.; M. de Boerde Nijs, z. Overleden: J. Vessies, 80 j., wedr. van E. Poll, alhier, Kerkstraat 19; J. Alkemade, 81 j., wed. Van R. s. Schram, alhier, Baanstraat 5B. Mooi succes. Onze plaatsgenoot, de heer C. M. van Baar, behaalde bij het examen den R. K. Kappersbond, afd. heerenkapper, het hoogste aantal punten, waardoor hy den eer sten prijs verwierf. Waschgoed gestolen. Een bewoner van den heemskerker weg heeft bij de politie aangifte gedaan, dat des nachts de wasch van de lijn is gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Verslag over den toestand van het L. O. in IS37. Aan het verslag over 1937 van den toe stand van het Lager Onderwijs in deze gemeen te is het volgende ontleend: De Commissie van Toezicht op het L. O. ver anderde. De heer Kruyt te Aerdenhout moest door ver huizing bedanken en de heer Bos stelde zich biet meer herkiesbaar. Zij werden vervangen door de heeren J. A. A. Hock en mr. C. Dystra. Tot B. en W. werd een schrijven gericht, daarin werd betoogd, dat het schoolzwemmen dient te worden bevorderd. Het dagelijksch be stuur der commissie had een bespreking met de hoofden der scholen en de onderwijzers in Lich. Opvoeding, ten einde na te gaan, op welke wijze er meer gelegenheid is te scheppen voor lich. oefening in de open lucht. In elke wijk toch is er gebrek aan geschikt terrein en alleen de Ju- hanaschool bezit een uitmuntend terrein. B. eh w. werden er op gewezen, dat in de wijk Bloemendaal de Vinkenbaan, in Overveen de Zeeweg-sportterreinen, in Aerdenhout 't terrein a&n de Catslaan zeer goed voor de jeugd ge schikt zijn of geschikt te maken zijn. De toestand der schoolgebouwen was zeer goed te noemen. Op 31 Dec. 1937 bedroeg het aantal leerlingen 2753 v.j. 2822). Vermeerdering 131 leerlingen 5 perc. (v.j. 6.89 perc.) Bloemendaal telde 1313 (v.j. 1253) 1.1. of 47.69 perc. (47.79 perc. Overveen 643 (623) 1.1. of 23.36 perc. (23.76 perc.), Aerden hout 604 (573) 1.1. of 21.94 pCt. (21.52), Voge lenzang 193 (173) 1.1. of 7.01 pCt. (6.56). Het Op. Ond. telde 1086 (1007) 1.1. Vermeerdering 79 1.1. of 7.85 pCt. (8.39),'t Bijzonder Onderwijs 1667 (1615) 1.1. Vermeerdering 52 1.1. of 3.22 pCt. (5.97). 't Christelijk Ond. had 397 1.1. (379). Ver meerdering 18 1.1. of 4.75 pCt. (7.67). 't R. K. Ond. telde 931 1.1. (906). Vermeerdering 25 1.1. of 2.67 pCt. (6.09). Bij 't Neutraal bijz. ond. wa ren 339 II. (360) Vermeerdering 9 1.1. of 2.73 pCt. (3.77). 't U L. O. onderwijs had 339 (320) 1.1. Ver- meerdëring 19 1.1. of 5.94 pCt. (8.47) In 1935, 1936 en 1937 bedroeg het aantal 1.1. van buiten de gemeente resp. 35.37 en 40 pCt. van het geheele aantal. Het grootste aantal „vreemdelingen" leverde Haarlem. De R.K. school te Vogelenzang had het groot ste gemiddelde aantal 1.1. per leerkracht, n.l. 37 (29), de Christ, school te Aerdenhout het kleinste, n.l. 19 (19). Het gem. aantal 1.1. per on derwijzer over de geheele gemeente bedroeg 26.73. Voor het openb. onderwijs en het Bijz. Ond. bedroegen die gemiddelden re*p. 29.35 en 25.26. Er werden 5 bioscooplessen gegeven. In den loop van 1937 werd de Montessorischool aan den Vijverweg opgeheven. De kleuterklas bleef bestaan. De gezondheidstoestand der leerlingen was over 't algemeen goed. Onder 't personeel kwa men weinig langdurige verzuimen voor. Tandverzorging was bijna algemeen op de 'scholen. In totaal gingen 357 U- over naar inrichtin gen voor voortgezet onderwijs (299) n.l. naai U. L. O. 119 1.1. (116), naar gymnasium 123 1.1. (143), naar H. B. S. of Lyceum 168 1.1. (143) en naar vakscholen 47 1.1. (40). Op 12 van de 14 scholen werd Fransch onder wezen in cursussen buiten den schooltijd. Totaal waren er 15 „Bezoldigde kweekelingen met acte". Over de vacanties zegt het verslag: de Kerst- vacantie wordt te kort geacht. Door de vele feestdagen komen de kinderen niet tot rust. Een onderbreking tusschen de groote- en de Kerst- vacantie wordt wenschelijk geacht. Uitvoerig bespreekt het verslag de deelname van de scholen aan de feesten ter eere van het huwelijk van het Prinselijk Paar. Het verslag sluit met een woord van waardee ring voor het werk van wijlen den heer Hogen- birk, in leven wethouder van Onderwijs en de hoop uit te spreken, dat het den nieuwen wet houder, den heer Ouwehand, moge gelukken, veel voor het onderwijs tot stand te brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: M. L. H. ter Kuile—Meihuizen z; A. J. M. Bruijn—Seuter z; J. VerhoevenVerzeilberg d. Ondertrouwd: J. van der Hoeven en R. Tui- ninga. Getrouwd: J. J. Koop en M. J. A. Honnebier, G. Eggens en B. Windhorst. Overleden: J. van der Mije 65 j. overleden te Haarlem; J. M. C. Scheper 64 j. echtg. van A. M. Marinkelle overleden te Haarlem; D. A. Lent 30 j. echtg. van J. D. Partridge overleden te Amsterdam. Bezoek Belgische scholieren. Gistermiddag brachten de 350 Belgische scholieren, die ons land bezoeken, als onderdeel van het program ma, een bezoek aan de bollenstreek. Aan 't sta tion waren ter ontvangst aanwezig de burge meester en mevrouw Van Nispen, de gemeente secretaresse mej. dr. Portengen en prof. dr. van Poelje, beiden van het Ministerie van Onder wijs. Na een welkomstwoord van den burgemeester ging men in vier groepen naar de versierde pakplaatsen der firma's Freriks en Co., F. Rijnveld en Zn., A. C. v. d. Schoot en Gebrs. Van Zanten, waar een eenvoudige broodmaal tijd werd genuttigd. Na een wandeling, door en langs de velden, ging men natuurlijk allen voorzien van een schat van bloemen weder naar het station. Hier ging het nog eenige oogenblikken vroolijk toe en toen was het moment van scheiden aan gebroken. Te 3 uur vertrok de trein weder met een vroolijke massa wuivende en zingende kin deren. Ingebruikneming Fabrieken. Zaterdagmid dag was de gelegenheid opengesteld de nieuw ingerichte fabrieken der N.V. J. R. Bloot Zn. aan de Wilhelminalaan .te bezichtigen. Limo nade, advocaaat, jam en vruchtenconserven worden er vervaardigd. Aan de voorbereiding is veel werk besteed. Het nieuwste op machine- gebied is betracht en het geheel maakt den indruk van de grootste hygiëne en praktische verdeeling van arbeid. Ook de kantoren maken een bijzonder mooi effect, terwijl het geheel ook aan den buitenkant den goeden smaak der directie verraadt. Aan de firma's Graper en Korbee komt voor hun werk een eeresaluut toe. Het aantal bloemstukken, dat werd aangebo den, was zeer groot. Onder de velen, die van hun belangstelling blijk gaven, was ook de burgemeester. Ouden van Dagen. Het permanente comité, opgericht om aan de Ouden van Dagen een jaarlijkschen autotocht te bereiden, heeft weder daartoe besloten. Binnen enkele dagen zullen de desbetreffende inteekenlijsten worden aan geboden. Het doel van den tocht zal ditmaal Art is zijn. Beschoeiing. Voor rekening van den Zan derijpolder wordt een schoeiïng van gewapend beton gemaakt achter de huizen der Westzijde van de Wilhelminalaan. Het werk is opgedra gen aan de firma Bos Zn. te Hoofddorp Openstelling gemeentelijke zweminrichting. Naar wij vernemen zal de gemeentelijke zweminrichting op Maandag 9 Mei wederom voor het publiek worden opengesteld. Vanaf heden kunnen de aanvraagformulieren ter verkrijging van abonnementen aan de zwem inrichting worden afgehaald. Kantonrechter-plaatsvervanger. Bij Ko ninklijk Besluit van 22 April 1938 werd de heer mr. F. J. Gerritsen, advocaat alhier, wederom benoemd tot Kantonrechter-plaatsvervanger by het Kantongerecht te Haarlem. Dc heer L. van Til Lzn. f Alhier overleed in den ouderdom van 47 jaar de heer Lubartus van Til Lzn. Met hem is een kundig vakman heengegaan. Gedurende zeer vele jaren had ny zitting in het bestuur der Ned. Gladiolenver- eeniging en tot zyn dood in de Commissie voor Nomenclatuur. De overledene was mede bestuurslid der Hil- legomsche Beurscommissie. Zijn heldere kijk op zaken en zyn kundige adviezen hebben het vak vooruitgebracht. Tot voor kort was hy mede-directeur der N.V. StoutenbeekVan Til's Bloembollenkweekery en -handel. Hij ruste in vrede. De verongelukte motorrijder De motorryder die op zulk een noodlottige wyze Maandag om het leven is gekomen, is de heer H. van 't Slot, alhier, wonende aan de Hoofdstraat. De man was 40 jaar oud en laat een gezin achter met nog jeugdige kinderen. De begrafenis geschiedt rechtstreeks vanuit het Academisch Ziekenhuis te Leiden op de Alg. Begraafplaats alhier. getal, thans nog negen, zijn allen getrouwd en hebben gezameniyk vier en zestig kinderen. Het zal dit sympathieke paar op 15 Mei zeker niet aan belangstelling ontbreken. Gouden huwelijk. Het echtpaar N. v. Gel dorp, F. M. v. GeldorpWillemse hoopt op 15 Mei zijn gouden huweiyksfeest te vieren. In 1888 vestigde het zich na zyn huwelyk te Haar- lemmerliede. Hier oefende van Geldorp het bouwbedrijf uit, voornamelijk voor boerenwerk. In 192*4 ging het paar zich rust verschaffen in Santpoort aan den Terrasweg 11, waar het thans nog woont! De oudjes genieten een goede gezondheid, hun kinderen, oorspronkelyk elf in Overwerk bij Maatschappelijk Hulpbetoon. Het raadslid, de heer W. P. Mets, heeft aan B. en W. de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat het personeel by Maat schappelijk Hulpbetoon in den laatsten tyd regelmatig overwerk moet verrichten? 2. Indien het antwoord op deze vraag beves tigend luidt, door wie(n) is opdracht daartoe gegeven? 3. Wordt voor dit overwerk een behoorlyke vergoeding gegeven? 4. Achten B. en W. het niet beter om het overwerk achterwege te laten en het personeel tijdelijk uit te breiden, waardoor tegebjkertyd de werkloosheid onder de kantoorbedienden bestreden kan worden." Hierop wordt door B. en W. als volgt geant woord: De gewone werktyd voor de administratieve ambtenaren bedraagt volgens artikel 25 van het Ambtenarenreglement niet meer dan 7 uur per dag en 39 uur per week. Het hoefd van dienst is krachtens artikel 28 bevoegd, in geval van noodzakelijkheid, zulks te zyner oeoordee- ling, daarvan af te wijken. Geheel in overeen stemming hiermede heeft het hoofd van dienst met de bedoeling den bestaanden achterstand in te halen, als werkuren gesteld op Maandag t.m. Vrijdag 8y212 uur en VA—5'A uur en op Zaterdag 8'/2uur. Des Dinsdag wordt iets langer gewerkt, in verband met de uitbetalin gen op Woensdag. Aan ambtenaren wordt voor zoogenaamd overwerk geen vergoeding gegeven. In verband met den langen duur van de ver lenging van den gewonen werktijd was dooi ons reeds vóór het ontvangen van de boven staande vragen aan den directeur van den dienst verzocht met een voorstel te komen, dat kan leiden tot een beperking van het aantal werkuren. Gemeenteraad. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente ge houden Donderdag 12 Mei a.s., des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt o.a.: Toestaan van een crediet voor extra-hulp aan werkloozen (B-steun) Toestaan van een crediet in verband met feestelykheden by het 40-jarig regeeringsjubi- leum van Hare Majesteit de Koningin. Sluiten van een overeenkomst met de N.V. Autobus-exploitatie „Stormvogels", inzake ver voer van schoolkinderen. Verbetering van de voetpaden langs de Meer- vlietstraat te Velsen. Verleenen van machtiging tot het aangaan eener overeenkomst, inzake het in erfpacht aanvaarden van een gedeelte Staatseigendom te Velsen. Verleenen van een voorschot aan de Woning- bouwvereeniging „Velsen" voor verbetering van een blok van 49 woningen. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet wpr den bouw van een hoofdbureau van politie. Voorstel van de leden van den raad dr. mr. A. v. d. Flier e.a. inzake toekenning van een vergoeding aan de afd. Velsen-IJmuiden van „Volksonderwijs." Verleenen van medewerking tot het in ex ploitatie brengen van gronden .te Driehuis. Verleenen van eervol ontslag aan ambtena ren van den Burgerlijken Stand. Hierna had in café „Sportlust" de huldiging plaats. Behalve de familieleden van den jubi laris en de commissieleden met hun dames, waren vele bewoners uit Vijfhuizen hierby aan wezig. De heer C. de Koning wenschte den jubilaris geluk en bood hem namens de burgerij een schryfbureau aan, verder een electrische bu reaulamp en een enveloppe met inhoud. Me vrouw Hoogervorst ontving bloemen. Nog voerden enkel heeren het woord, waarna een gelegenheidsgedicht gezongen werd. De jubilaris sprak een kort, doch hartelyk dankwoord. In intiemen kring werd het feest dan voort gezet. Zilveren jubileum. Zondag herdacht de heer H. J. Hoogervorst zyn zilveren feest als brievenbesteller. Op dien dag is dit feit in hui- selyken kring gevierd. Maandag werd de popu laire brievenbesteller flink in de bloemen gezet! Om half acht namen de heer en mevrouw Hoo gervorst in een auto plaats, om vervolgens on der veel belangstelling door een gedeelte van de bestellingswyk te ryden. Burgerlijke Stand. Geboren: Rogerius Ma ria, zoon van A. A. Wendriks en W. J. P. Keij- zers, Helmersstraat 14; Beatrix Johanna Hen- drika Cornelia, dochter van H. J. Webber en A. R. J. Joacim, Haarlemmerstraat 1; Pieter Willem, zoon van L. Drommel en D. G. Keur, Brugstraat 22; Jansje Elisabeth, dochter van J. Keur en A. van Roon, Bilderdijkstraat 11; Maria Theodora, dochter van J. H. Hoogstra ten en J. C. van Duivenboden, Helmersstraat 13. Ondertrouwd: P. van Oostendorp en G. E. Dankbaar, Westerparkstraat 17; J. M. Stapers- ma en W. de Koeyer, Hoogeweg 48; J. de Muinck en H. J. Zwemmer, Nic. Beetsstraat 16; L. van der Mije en G. van Marisbergen, Ko ningstraat 56; A. Kaag en J. E. S. Bos, van Lennepstraat 47; H. A. Heeres en C. Molenaar, Koningstraat 3. Overleden: R. M. Wendriks, oud 2 dagen; J. Koper, oud 88 jaar. Een koninkrijk voor een dochter. Zondag avond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „Utile Dulci" haar laatste uitvoering van dit seizoen en laten we het meteen maar zeggen, deze laatste uitvoering was tot in de puntjes ver zorgd. Er blykt te Zandvoort onder de katho lieken veel belangstelling te bestaan voor het tooneel en zeker voor de prestaties van „Utile Dulci", want de zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De avond werd geopend door den regisseur, den heer Henri Leon Dhooge, die met een geestig speechje de attentie vroeg van de aanwezigen. Onmiddellyk na het opengaan van het doek was de aandacht van het publiek aanwezig en het geheele eerste bedryf alsook de volgen de twee, bleef de aandacht gespannen. De hoofdrollen van Piet van Dorp en zijn zus ter Marie, gespeeld door den heer J. Seders en mej. G. Stokman, werden verdienstelyk ver tolkt. De heer Seders, die zijn stem ietwat had gewijzigd, verviel jammer weer in zyn gewone stem bij het voorlezen van den brief van den rijken oom uit Amerika, terwijl hij in zijn driftbuien wel eens te heftig werd, waardoor hij wel eens te veel van zijn stembanden verg de. Hij heeft de zware rol echter tot het einde goed kunnen volhouden. Mej. G. van Dijk als, Fientje en mej. Vork als Mientje, wier positie door onderlinge afspraak werd verwisseld! bleven ook na de wisseling, wat zy waren, hetgeen hun verdienstelijk afging. De kappers bediende, de heer H. Zandvoort, speelde voor treffelijk. Alleen was het jammer, dat zijn allerlaatste optreden bij de finale, verloren ging, doordat het publiek reeds applaudisseer de. Het is een fout van het stuk, dat in de laatste acte alle spelers het podium verlaten, waardoor de indruk gewekt wordt, dat het einde daar is. Dan komt echter nog de kap persbediende, die ontdekt; dat zijn verliefd heid op Fientje vergeefsch was. Een der zwaarste rollen was die van den secretaris van den Amerikaanschen oom, Joe Robinson, welke negerrol, vertolkt door den heer J. van Honschooten, het best werd ge speeld. De ryke oom werd, zooals we van den heer P. van Kleeff gewoon waren, best ver tolkt. Deze avond was zijn spel weder be- heerscht en ongedwongen zonder overdryving. Ook de overige rollen kwamen goed tot- hun recht, zoodat de heer Dhooge met voldoening mag terugzien op het spel van zyn discipelen. Na afloop ontving mevr. Dhooge van de spe lers een fraaie fruitmand, terwijl de dames op het tooneel bloemen in ontvangst te nemen kregen. Pastoor en kapelaan woonden deze voorstelling by en eerstgenoemde bracht dank aan den heer Dhooge voor den door hem op- geofferden tijd in het afgeloopen seizoen aan het R. K. tooneel besteed. Wanneer dit ensem ble in dezen vorm behouden kan blijven, dan kunnen we hoopvol het volgende seizoen af wachten. Het Vaderland en de jonge Katholieken. Dinsdagavond werd door de R. K. Staatspartij afd. Zandvoort in het Patronaatsgebouw aan de Groote Krocht een by eenkomst belegd, v -irop Mr. F. P. Th. Rohling, gemeenteraadslid van Bloemendaal, sprak over het onderwerp: Het vaderland en de jonge katholieken. De voorzitter, de heer Crabbendam, uitte by de opening zijn blijdschap, dat zoovelen aanwe zig waren. Nadat hij nog had medegedeeld, dat het aantal leden van de afdeeling thans 247 le- draagt en dat door de Opmarschpropaganda het aantal abonné's was gestegen van 30 tot 80, kreeg de heer Rohling het woord. Na een korte inleiding, waarin hy wees op de groote gevaren, die het Christendom van aUe kanten bedreigen door de on-Christelijke ge- dachtensystemen, die in verschillenden landen aan de bevolking worden opgedrongen, ging hij in 't kort de geschiedenis van het Christendom na. Felle aanvallen dat het Christendom in den loop der eeuwen te doorstaan, doch na de eerste Christenvervolgingen waren deze nooit zóó fel als in onzen tijd, nu men in semmige landen den Christelyken godsdienst als een giftige plant tracht uit te roeien. De tijd is thans gekomen, dat de jonge katholieken zich moeten voorberei den voor den strijd tegen het Individualisme, het duivelsche Communisme en het heidensche Nationaal-Socialisme. Deze strijd kan. volgens spreker, alleen met succes gestreden worden, als de Christenen werkelijk gaan leven volgens de Christelijke beginselen en de Christelijke deug den: eerlykheid, troirw, naastenliefde en recht vaardigheid ook in ht economisch leven in toe passing brengen. Spr. zette dan uiteen wat de R. K. Staatsparty zich ten doel stelt. De R. K. S. P. doe een beroep op de Jonge Ka tholieken zich ernstig voor te bereiden om te werken voor een nieuwe Staatsorde, om te wer ken voor vrede door recht. Van de jeugd vragen wij den goeden wil en 't idealisme, de liefde en offervaardigheid voor de Heilige zaak om voor het vaderland een nieuw gebouw te stichten. Jonge Katholieken helpt ons bouwen! De aanwezigen dankten den spreker met een hartelyk applaus voor zijn interessante en gloed volle rede. De heer Crabbendam deed het daarna nog eens met eenige welgekozen woorden. Na een kleine pauze zong het R. K. Kerkkoor St. Caecilia onder leiding van den heer C. Sie gers. Laudate Dominum van Bern. Gransjean en Domine Salvum Fac van Giesen. De R. K. Zangvereeniging Arti et- Religioni zong onder leiding van den heer C. Broersen: Vespers van L. v. Beethoven, Ave Verum van Mozart en Halleluja van Handel. Door beide vereenigingen werd zeer goed ge zongen, doch een extra pluim verdient Arti et Religioni voor de wyze waarop het laatste zeer moeilijke nummer werd ten gehoore gebracht. Nadat de heer Crabbendam nog een woord van dank had gebracht voor de welwillende mede werking van de zangvereenigingen, werd de by- eenkomst op de gebruikelijke wyze gesloten. Neg kunnen wij mededeelen. dat het aantal adspirant-leden is gestegen tot 27. Burg. Stand. Geboren: J. A. Hiemstra v. d. Slikker, d.; M. C. Nieuwenhuizen—v. Die pen, d.; B. A. H. VeldhuisWesterlaken, d. Ondertrouwd: B. WesterhoudG. B. Min- dermann; A. A. v. d. HorstA. Hooykamer; W. G. GeertsW. Mertens. Getrouwd: J. Levi en J. W. den Ottolander; J. J. Raadsveld en H. C. Wierda. DUURZAAM pOEDZMM loezoNDi A An JU Louise, ster of Warner Brothers Pictures, appearing In „THE GO-GETTER j* PEPSODENT isfde eenige van alle tandpasta's, die IRIUM bevat, waardoor op verrassende wijze de natuurlijke glans der tanden verhoogd wordt. IRIUM is de nieuwe moderne manieT om de doffe, verkleurende tandfïlm te verwijderen de tanden te glanzen en de mond schoon en frisch te houden. Zóó doeltreffend is IRIUM, dat reeds éénmaal flink borstelen met Pepsodent Tandpasta het glazuur schooner en glanzender maakt dan ooit tevoren mogelijk was; Be groote tube is voord eeliger GLAS Slager d' oude zaak in de SCHAGCHELSTRAAT en billijk ls reclame tusschen de Omroepers. Eiken avond hebben deze de belangstelling van duizenden ge zinnen die dit blad lezen. DEMI'S 2.25 COSTUUMS f 2.50 REGENJASSEN 1 2.50 inclusief waterproof MANTELS 2.25 JAPONNEN v.a. 1.50 Geheel grondige behandeling Oost-Indiëstraat 74, Tel. 16889 Haarlem (West)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 7