oud;advocaat ■2.-SÏSS GARAGE RABO Qfaoï w f5.90 IS FAASE DE GROSSIER! J. L. FAASE L-J ECHTE WALES ANTHRACIET Kodak VERICHROME film WANDELWAGENTJES ƒ42- <6- WITTOP KONING VAN WEERT - ANEGANG 46 Voor wederverkooper en winkelier! VRIJDAG 6 MEI 1938 M'n heele legsel wil Advocaat worden! Of ze 't ook weteru want Oud's Advocaat wordt alleen gemaakt van versche Nederland- sche eieren, de beste brandewijn en suiker. VAN tWiScU NEDERLANDSCHE EIEREN O.I.V. en de Junioren TAFELTENNIS Wedstrijden om de N.T.T.B.-cup te Haarlem DAMMEN HAARL. R.K. DAMGENOOT- SCHAP R.K. Damclub T.E.P. BETROUWBARE AUTO'S v. Zelfrijders (zonder chauffeur) per dag, week, maand en langer Onze wagens zijn All Risk verze kerd en voorzien van triptiek Uitsluitend modellen 1937 en 1938 SCHIETEN Schietvereeniging „Gen. Cronjé" Schietver. „Generaal v. Merlen" HONKBAL Samenstelling derde klasse Haarlem o.a. a 2.— afm. 20/35 1.75 afm. 12/20 GELDIG TOT 1 JULI Programma-overzicht POSTDUIVEN P. V. de Bonte Duif H. A. K. ZEILEN Haarlemsche Zeilvereeniging Wandelsport Italiaansche aanval op de Osservatore Wegens zwijgzaamheid over Hitler's bezoek Fransch schip door bom getroffen UIT DEN OMTREK VIJFHUIZEN Haarlemsche Bridgeclub ie volmaakt in zichzelf gelooft, begaat niet alleen een zonde, maar levert een bewijs van zwakheid. HEEMSTEDE VOGELENZANG ZANDVOORT ZAANDAM Scherpe, levendige foto's! Om foto's te maken, waarop U trotsch zult zijn, moet U een film gebruiken, welke alle details scherp en duidelijk weergeeft. Gebruik daarom de nieuwe „Verichrome" film. Deze lichtgevoelige film geeft U altijd mooie, duidelijke opnamen met alle details. IV II EN DUURDER STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG KL Houtstraat 73 - Tel. 12910 Vraagt nog heden stalen voor COSTUUM n/maat met 2 PANTALONS v.a ROOKT „EL SELLO" WAARIN hgbt U met Oud's Adsocaat nog extra. *«8®»! eens. H.t oerdeel la aan U.'t succes aan ons^ niet I inde I llteit |kz* 'mswotggi Het zij mij vergund bij gelegenheid van het eerste lustrum van O.I.V. een korte zakelijke maar vooral principieele beschouwing te geven over het werk voor de junioren en uiteindelijk ook voor de senioren. De mensch is eenheid, gevormd uit twee dee- len, lichaam en ziel, die in alle spontane levens uitingen en in alle levensverrichtingen harmo nieus samenwerken. Daarenboven is de gedoopte mensch kind van God. Deze drie elementen hebben we in het oog te houden bij alles wat we doen. St. Pauiüs zegt het duidelijk genoeg: Ik vermaan u, dat ge u gedraagt overeenkom stig uw roeping (Eph. 4:1), dus lichaam, ziel, kind-van-God-zijn vormen het wezen: „Katho lieke mensch". Die eenheid mogen we onder geen enkele voorwaarde of omstandigheid ver breken. Katholiek behooren we dus te zijn: altijd en overal en in alles, dus ook in de sport beoefening. In onze jongens moet deze drie-eenheid: ziel, lichaam, kindschap-Gods tot wasdom en rijp heid worden gebracht door vorming van ver stand, wil, godsdienstigen aanleg enz. Dit is primair de taak van huisgezin en kerk. Secun dair, maar dan te verstaan als aanvulling en hulp, de taak van de véreenigirigen, instellingen en bewegingen voor jeugdvorming. Er bestaat een wisselwerking van de ziel op het lichaam en van het lichaam op de ziel. Iedere ziel en iedere handeling van de ziel heeft haar reactie op het lichaam. Zielesmart mat het lichaam af zielevreugde geeft het lichaam kracht: lichamelijke inspanning belemmert de werkingen van de ziel (denken en willen) en lichamelijke gezondheid vergemakkelijkt de werkingen der ziel. Deze harmonieuze eenheid in wezen en wer ken moet in alles haar beslag krijgen. De vöetbalbeweging heeft dus als taak de vorming van den jongen door middel Van het voetbalspel met alles wat daarmee verbonden is (b.v. de competitie). Noodzakelijk moeten we hierbij uïtsliütén dat de jongen alleen maar komt voetballen. Heel het complex van voet ballen oefent zijn invloed uit op den jongen (ook op IfVJmbljfSf i*«n goede ri|0(|S|eltr gif ten kwade. Evenmin mogen wij óns tot negatief werk bepalen, n.l. het mijden van gevaren. De juniorencommissie heeft een methode vastgesteld, die gebaseerd is op bovenstaande principes. Zooals gezegd: opvoeding is de taak van huis gezin en kerk, met als hulp en aanvulling in stellingen- enz. voor jeugdvorming. Het Ned. Episcopaat heeft de jeugdzorg voor de jongens van 1217 jaar geqdalificeerd als zielzorg. Zielzorg is het werk van den priester. Hij wordt daarin terzijde gestaan door hulpvaardige leeken. Dus is de voorzitter van de junioren commissie een priester. Voetballen op zich heeft geen waarde voor dc vorming der jongens. Het voetbalspel heeft evenwel zeer vele vormende elementen. Ik noem o.a. saamhoorigheid, zelfbeheersching, gehoor zaamheid, onderlinge liefde, offervaardigheid en zoovele andere. Al deze vormende elementen zijn samengevat ln drie klassen: gedrag, toepassing der spel regels en kleeding (zuiverheid in woord en daad). De juniorencommissie heeft minutieus uitge werkt wat er onder deze drie klassen moet wor den verstaan. Wanneer nu een wedstrijd gespeeld wordt is de waarde van de doelpunten ondergeschikt. Van het allereerste belang is de vraag heeft deze wedstrijd de jongens beter gemaakt. Zijn ze als R.K. jongens getraind. Wat is dus de waarde van den wedstrijd geweest voor de jongens. Zoo gaan we dus een wedstrijd bezien onder drievoudig opzicht: a. het voetbalspel moet wor den gespeeld als wedstrijd (dus doelpunten): b. speltechnisch goed gespeeld worden en c. onder redelijk opzicht iets aan de jongens geven. Deze drie elementen hebben niet dezelfde waarde. Het maken van doelpunten is van minder belang dan de techniek van het spel en de speltechniek is weer ondergeschikt aan de zedelijke waarde van het spel. Iemand die een wedstrijd komt beoordeelen drukt zijn oordeel over een wedstrijd aldus uit: a. doelpunten, winnaar 20 punten: verliezer 0 punten,gelijk spel elk 10 punten. b. speltechniek hoogstens 30 punten. c. zedelijke waardeering hoogstens 50 punten. Voor buitengewone prestaties mogen ten hoog stens 15 punten extra worden gegeven. Wie zal dus de overwinnaar van den wedstrijd zijn? Het elftal, dat de meeste malen heeft ge doelpunt? Neen, het elftal, dat onder alle op zichten den besten wedstrijd heeft gespeeld. Men zal hierin dan voelen een zeer krachtig middel tot bestrijding yan voetbaluitwassen, maar wat veel meer waard is, dat de geheele jongen, zonder dat zijn liefhebberij, het voetbal spel, wordt te kort gedaan door de sportbeoefe ning wordt gevormd. Geldt momenteel deze methode hoofdzakelijk voor de zgn. to'ümoolen-, in het komende seizoen zal deze methode zoo mogelijk ook worden doorgevoerd in de competitie. Het spreekt vanzelf, dat hiermee het werk der juniorenbeweging niet volledig besproken is; dit is evenwel de grondslag. Het is mij bekend, dat O.I.V. een zeer ernstige zorg besteedt aan het juniorenvraagstuk. Ik lees zelfs in het clubblad, dat zij de juniorenzorg de. de allerbelangrijkste acht. Bravo O.I.V.-bestuur. Goed gevormde junioren van nu zullen straks het puik van uw vereenigng gaan vormen als senioren. Blijf het princiep getrouw. O.I.V. huldigt dit principieele standpunt en leeft het na. Dat is de beste lofprijzing welke ik het lustrumvierende O.I.V. kan toezwaaien het is de beste waarborg voor de toekomst de meest effectieve reclame voor uw vereeniging. Waar vastgehouden wordt aan het principe zullen de ouders en parochiegeestelijken gaarne dc jongens aan zulk een vereeniging toevertrou wen en is dus ook wat het getal betreft de bloei van O.I.V. verzekerd. De Katholieke geest zal daardoor voortreffelijk zijn. Ik" geloof zelfs een vereeniging waarin een goede katholiek geest heerscht, wint de sympa thie van het weldenkend publiek en dit zal zeker ook een financieele steun beteekenen. O.I.V., ik wensch u bij uw eerste lustrum van harte geluk. God zegene uw vereeniging opdat zij als een echte Katholieke vereeniging zal blijken te zijn een steun voor het gezin, een sieraad voor de kerk. een bron van welvaart voor de maatschappij in het bijzonder voor IJmuiden. J. P. VAN ZON, pr„ Distr. Adv. Door een oud-tafeltennisser is aan den N.T. T.B. een prachtige zilveren cup geschonken. Deze N.T.T.B.-cup, zoo genaamd door den schenker, zal als jaarlijksche wisselprijs ver speeld worden tusschen de tien beste Neder- landsche spelers. De organisatie van deze- wed strijden is dit jaar aan de Haarlemsche Tafel tennis Vereeniging „Tot Ons Genoegen". De wedstrijden zullen op één dag verspeeld worden en wel op 15 Mei a.s. in het voormalige „Zan der-Instituut", Badhuisstraat hoek Kleine Houtweg, des middags van 2 uur tot 6 uur en des avonds van 7.3010. De door de K. T. C. aangewezen spelers, waaronder Du Buy, Clau sen en Thunnissen, zullen een halve competitie spelen. De Haarlemmers, die zich voor tafel tennis interesseeren, zullen dan de gelegenheid krijgen van een groote serie hoogstaande par tijen te genieten. Als extra-attractie heeft de organiseerende vereeniging voor dezen dag den wereldkampioen VANA uitgenoodigd, die 's mid dags en 's avonds tegen onze sterkste Neder- iandsche spelers zal spelen en een prachtige gelegenheid krijgt om het supertafeltennis te demons treeren. Dezer dagen hield bovengenoemde vereeni ging een druk bezochte ledenvergadering. Het keurig verzorgd verslag van den secretaris werd goedgekeurd. Een beroep werd gedaan om het jubileumfonds te steunen- in verband met het eerste lustrum. De heer J. Lucas huldigde den voorzitter, Jac. Bosse, met hef behaalde kampioenschap van Haarlem, en reikte tevens aan hem den topscoreprijs uit. Als de wintercompetitie geheel ten einde is, zal de wedstrijd om het clubkampioenschap aanvangen. Besloten werd mee te doen aan de kwartetwedstrijden, uitgeschreven door den Haarl. R. K. Dambond. Na een geanimeerde rondvraag sluiting. Bovengenoemde vereeniging heeft een weg gevonden, om op het gebied van dammen een zesdaagsche te organiseeren. Wij waren nog niet in de gelegenheid om dit damnieuwtje te aanschouwen en bepalen ons voor belangstel lenden tot het melden, dat op 9 en 16 Mei de vierde en vijfde ronde plaats vinden. GASTHUISVEST II - HAARLEM - TEL. 17266 De uitslagen voor de competitie zijn: 1. A. Jacques, 94, 92; 2. J. Rompa 94, 92; 3. P. Deijze 95, 90; 4. W. Spijker 88, 74; 5. W. G. de Nobel 87, 71. Woensdagavond j.l. werd de prijsuitreiking gehouden der schietvereeniging „Generaal van Merlen" van de afd. Haarlem van den Kon. Ne- derl. Bond van Oud-Onderofficieren in het schietgebouw aan de Schouwtjeslaan van den op 1 Mei j.l. gehouden eindwedstrijd der winter- oefeningen. Wisselprijs Buks: O. J. Keijser, 1107 pnt. Vaste Baan Buks le kl.: 1. J. Verzijlbergen, 1105 pnt. Vaste Baan Buks 2e kl.: 1. P. Schreurs, 1067 pnt.: 2. N. H. Schuurmans 1031 pnt. Wisselprijs Cylinder: C. C. Woltering 621 pnt. Personeel le kl.: 1. J. Verzijlbergen 105 pnt.; 2. O. J. Keijser 105 pnt,; 3. J. J. Blauwhof 103 pnt. Personeel 2e kl.: 1. P. Schreurs 110 pnt.; 2. N. H. Schuurmans 102 pnt. Vrije Baan Buks le kl.: 1. J. Verzijlbergen 177 pnt.; 2. O. J. Keijser 176 pnt.; 3. J. J. Blauwhof 172 pnt.; 4. A. W. Roggeband 171 pnt.; 5. C. C. Woltering 170 pnt. Vrije Baan Buks 2e kl.: 1. P. Schreurs 171 pnt.; 2. N. H. Schuurmans 169 pnt.; 3. H. M. Eggers 169 pnt.; 4. R. Tromp 152 pnt. Vrije Baan Cylinder: 1. J. Verzijlbergen 106 pnt.; 2. C. C. Woltering 103 pnt. Geluksbaan: 1. N. H. Schuurmans 271 pnt.; 2. P. Schreurs 269 pnt.; 3. H. J. Bouman 261 pnt.; 4. A. W. Roggeband 260 pnt.; 5. O. J. Keijser 255 pnt. Eenigen tijd terug vermeldden we reeds de samenstelling van de eerste en tweede klasse voor de a.s. competitie. Thans kunnen we ook de samenstelling van de derde klasse vermelden, ten minste voor zoo ver het de Haarlemsche vereenigingen betreft. In afd. A zijn opgenomen: EDO III, HHC III, RCH III. Schoten II, THB I. In afd. B: EDO IV en V, EHS, Kinheim, RCH IV. per 70 KG. HARMENJANSWEG 67 A TELEFOON 16100 Origineele kropflesschen C 1.30 2.40 3.50 (in kistjes a 3 stuks). f. 3.75 7.10. Platte flcsschea^L 1.20- 1.75 2.10 3-— Zakflacons.O.40 0.70 0.75 Geschenkdoozeto- «tan -f. 1.25 tot 7.50 Het programma van deze week vermeldt voor de Haarlemsche vereenigingen de volgende wedstrijden: Eerste klasse. Zondag: RCH 1Blauw-Wit 1; EDO 1Haarlem 1.. Tweede klasse. Zaterdag; Blauw-Wit 2EDO 2; The Catchers 1Schoten 1; Zondag: Haar lem 2—Ajax 2; HHC 2—RCH 2. Uitslag van het vereenigingsconcours van 1 Mei j.l. vanaf Oudenbosch. De duiven zijn ge lost 8.30 uur. Eerste prijswinnende duif 11 u. 5 min. 21 sec. Laatste prijswinnende duif 11 u. 44 min. A. v. d. Linden, 1, 4, 24; G. Zaagsma 2, 12, 28, 29; P. H. Brakel 3, 6, 8, 16, 18; G. ten Bosch 5, 21; J. Doornbosch 7, 10, 13, 17, 27; P. v. Honschoten 9, 20, 23; H. J. Lomans 11, 19; W. J. Nelissen 14, 15; G. J. Suman 22; P. Kuy- ken 25; J. J. Kan 26. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.l. haar eerste wedvlucht van Oudenbosch. 89 K.M. De aankomst verliep niet snel wegens 't ongustige weer en sterken N.O. wind. De uitslag was als volgt: C. van Meurs 1 4 15; W. v. d. Veld-t 2; N. Peetoom 3 8 12 35 39; E. Cassee 5 19 31 42; G. H, Stouten 6 10 23 24 25 27 37 38; H. J. Petter 7; A. Breeuwer 9 22 26; A. Terol 11 17 28; Cor v. d. Lee 13 30 32; W. de Graaf 14; J. Terhorst 16 29; S. Heitlager 13 33; D. v. d. Molen 20 36; C. Koning 21 44 47; N. Buurman 34 43; C. Schuurhuizen 40; J. Breeuwer 44; J. v. d. Walle 45 46; J. H. Smit 48. Eerste getoonde duif 10 uur 45 min. 7 sec.; laatste prijswinner 11 32 44. De H. Z. V. opent Zondag a.s. het zeilseizoen met een admiraaltocht over Mooie Nel en Noor der Spaarne. Hiertoe zullen de deelnemers zich om half elf uur bij het clubhuis verzamelen. De Gymnastiekvereeniging Sport Staalt Spie ren te Halfweg organiseert sinds eenige jaren een Haarlemmermeermarsch, die telkens vele deelnemers trok. Ook dit aar wordt deze marsch weer gehouden op 26 Mei met deze uitbreiding, dat zij, die dat wenschen, ook 40 K.M. kunnen afleggen. Vertrokken wordt van het café Zwanenburg te Halfweg voor de 30 K.M. 10.30, voor de 40 K.M. 9.15. Aanmelden bij H. Hageman, Kerkhoflaan 92, bij wien alle gewenschte inlichtingen te ver krijgen zijn. MILAAN, 5 Mei (D.N.B.) De „Regima Fas- cista" doet in een hoofdartikel een feilen aan val op de „Osservatore Romano", omdat het Vaticaansche blad over het bezoek van Hitler aan Rome zwijgt. Een dergelijk optreden, aldus het Milaneesche blad, doet slechts schade aan de Kerk, „die reeds buiten de Italiaansche gren zen in volkomen anarchie leeft." MADRID, 4 Mei. (Havas). Uit Valencia wordt gemeld, dat vanmiddag het Fransche schip „Djenn" in de haven getroffen is door een bom van een vliegtuig der nationalisten. Er brak brand uit, doch het vuur kon spoedig gedoofd worden.* Eenige opvarenden bekwamen lichte verwondingen. 40 jaar getrouwd. Vijfhuizen staat in het teeken van 40-jarige echtvereenigingen. Hebben wij binnen 14 dagen reeds drie 40-jarige echt vereenigingen vermeld, wij hebben er weer een te noemen. Het betreft nu het echtpaar van Ophem van Laar, wonende aan den Vijfhuizer- dijk 93. Deze oude luidjes hopen 25 Mei den dag te herdenken dat zij voor 40 jaar in den echt werden verbonden. Aanvulling Vijfhuizerdijk. De Vijfhuizerdijk zal van den Spaamwouderweg af tot Vijfhuizen met bagger, dat met bakken van Halfweg wordt aangevoerd, worden aangevuld en verzwaard. Voor keering van den bagger worden wallen gegraven. De bagger wordt met een elevator op de plaats van bestemming gebracht. Reeds is met het werk begonnen. De Haarlemsche Bridgeclub hield j.l. Woens dag haar maandelijksche drive onder de leden ln de Sociëteit Vereeniging. Gespeeld werd in twee groepen van elk vijf tafels volgens het Howell-systeem. Prijswinnaars waren: Groep A: le prijs mevr Wafelaar en mevr. van Gooi met 29 m.p.; 2e prijs mej. Proper en de heer Culp met 24 y; m.p.; 3e prijs de heer en mevr. Bakker met 18'/, m.p. Groep B: le prijs de heeren Endenburg met 26 m.p.; 2e prijs mevr. Jonker en de heer Smits met 20 m.p., terwijl twee paren als derde aan kwamen. n.l. mej.Rieze en de heerThoolen en de heer en mevr. Lodder, elk met 19 m.p. Bloemen gestolen Woensdagnacht zijn van den tuin van den heer J. Compier, welke ge legen is aan de Molenwerfslaan, nabij het bosch van het seminarie Hageveld, 2 y, bed bloemen van darwintulpen „Bartigon", ongeveer 3000 stuks, uit den grond getrokken. De bollen, die nu alle waarde missen, zijn van de stengels afgetrokken, en de bloemen zijn meegenomen. Men is daarbij zeer ruw te werk gegaan. Voor den eigenaar, die vooral in dezen zoo moeilijken tijd hard moet sjouwen om de zaken bijeen te houden, is dit een groote schadepost. De politie stelde direct een uitgebreid onder zoek in. Het is te hopen dat zij er in zal slagen dader of daders te ontdekken. Veiling kerke-akker. Dinsdagavond heeft alhier de veiling van de bloembollen v.d. kerke- akker plaats gehad, welke f 589 vóór dê K'erlc en f 67 voor de armen opbracht. Voor de kerk was dit bedrag iets hooger dan vorig jaar, voor de armen iets lager. Beslissingswedstrijd. Zondag 8 Mei a.s. wordt op het van Nispen-terrein te De Zilk de beslissingswedstrijd Vogelenzang 1N. V. C. 1 gespeeld om de onderste plaats in de eerste klas D.H.V.B. afd. Centrum. De wedstrijd vangt aan te half drie. Nieuwe folder De nieuwe folder voor de badplaats Zandvoort is verschenen. Wij ontvin gen een exemplaar in de Nederlandsche taal. De folder ziet er keurig verzorgd uit, zoowel wat de illustraties aangaan als de druk welke in vier kleuren werd uitgevoerd. Ongetwijfeld zal Zandvoort hiermede goede reclame voor de badplaats maken. Een volledige lijst van de bij de V.V.V. aangesloten hotels, pensions e.d. met adressen vergemakkelijkt het uitzoeken. Reclasseeringscollecte De reclasseerings- coilecte heeft alhier opgebracht de mooie som van f 151.66 (vorig jaar f 150.34). Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Adriana, d. van L. Hijmans en J. A. Auf der Heijde Richard Karl, z. van G. Keur en M. K. Bannagott Alberta, d. van K. Koper en A. Gerritsen. Ondertrouwd: J. H. Kunkelre en S. Molenaar, Nic. Beetsstraat 24. Overleden: S. C. Wiersma 78 j., wonende te Amsterdam. Onderling Hulpbetoon Deze vereeniging heeft, in aansluiting op het op de algemeene vergadering genomen besluit tot controleerend geneesheer aangesteld dr. W. H. Dippel te Aer- denhout. Deze arts heeft de benoeming aan vaard. Brandweer rukt uit Zonder alarm ontvan gen te hebben, trok Donderdagmiddag te zes uur de brandweer uit, gelukkig niet om te blus- schen, doch om een nieuw model straalpijp te probeeren. De demonstratie speelde zich af achter den gashouder en trok veel bekijks. De proeven slaagden naar wensch. Jaarvergadering Alg. Oranjevereen. „Zaandam" De Alg. Oranjevereeniging „Zaandam" hield Donderdagavond in Hotel „Het Wapen van Zaandam" haar 2e jaarvergadering. In zijn openingswoord ging de voorzitter, de heer G. van Hoik, in het kort de geschiedenis van de jonge vereeniging na, waarbij o.a. gewe zen werd op de financiën, welke zorg blijven baren. Ook is een minder gelukkige tijding voor de vereeniging, dat haar secretaris, de heer D. Fakkere wegens vertrek naar Beverwijk zijn functie heeft moeten neerleggen. Vervolgens herdacht spr. met eenige gevoelvolle woorden, welke de vergadering staande aanhoorde, het overlijden van den heer A. Fris Ezn.. in leven secretaris en oprichter van de Christelijke Oranjevereeniging te Zaandam. Uit het overzicht over het afgeloopen vereeni- gingsjaar bleek, dat de vereeniging na de op richting na korten tijd een 800 leden telde, het welk thans tot 760 was teruggeioopen. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. G. Manger, gaf voor inkomsten aan een bedrag van f 4771.05 en als uitgaven f 5231.71, zcodat er een tekort is van f 460.66. Dit tekort zal hopelijk binnen enkele jaren worden weg gewerkt, mits de burgerij krachtdadig blijft steunen. In verband met het aftreden van den heer Bakker en het periodiek aftreden van de heeren G. van Hoik en J. G. Manger, waren 3 vacatures ontstaan. De heeren van Hoik en Manger wer den bij acclamatie herkozen, terwijl het secreta riaat in tweeën gesplitst werd, n.l. het organi seerende en administratieve gedeelte. Ter ver valling van een dezer functies werd gekozen de heer J. C. Coté, terwijl naar een candidaat voor de tweede functie nader zal worden omgezien. Den heer Bakker werd voor het zeer vele werk door den voorzitter hartelijk dank betuigd. De rondvraag stond vanzelfsprekend in het teeken van de viering van het 40-jarig regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin. Van de Vereeniging d'Oranjeboom uit Koog a. d. Zaan v:as een schrijven binnengekomen met het ver zoek tot samenwerking voor een verlichte gon delvaart op de Zaan tusschen Wormerveer en Zaandam, waarbij een beroep zal worden ge- Verkrijgbaar bij alle Kodakhandelaren daan op de diverse Oranjeverenigingen en water sportverenigingen. Over dit plan zal het bestuur zich nog nader beraden. Uit de vergadering gingen stemmen op om de festiviteiten in Zaandam gedurende dit jubileum te laten bestaan uit de opvoering van een histo risch openluchtspel op het Z.F.C.-terrein en/of het doen plaatsvinden van een optocht. Hierna sloot de voorzitter deze vergadering. Examen Ziekenverpleging. Voor het diplo ma van Ziekenverpleegster zijn geslaagd de Eerw. Zusters Trudo, Rimoldina, Agerita en de dames B. de Groot en S. Rozemeijer, allen werkzaam in het St. Jan Ziekenhuis alhier. Afgewezen geen. K.J.M.V.-nieuws (afd. Zaanstreek) Een juridisch onderwerp wordt Dinsdag 10 Mei a.s. door den Moderator behandeld, dat getiteld ls: „Erfrecht". Deze lezing is een aanvulling op de laatste van het Gezins-program, n.l. over: „Hu welijks-wetgeving". Daar dit onderwerp een flinke belangstelling der leden mocht hebben, twijfelen wij er niet aan, of ook deze causerie zal ieder lid interesseeren. Belangstellenden zijn als altijd welkom. De vergadering wordt gehou den in Hotel Reitsma en begint om half negen. Heden, Vrijdag 6 Mei, tooneelrepetitie voor de „A.C.O.O." IJMUIDEN, 6 Mei Rijksvischafslag Versche visch: Tarbot 0.64 tot 0.50 per kg., tong 1.02 tot 0.60 per kg., heilbot 0.92 tot 0.58 per kg., middel schol 18.per 50 kg., zetschol 18. tot 17.per 50 kg., kleinschol 16.tot 8.50 per 50 kg., schar 8.50 per 50 kg., tongschar 21.— tot 13.per 50 kg., poontjes 5.tot 1.90 per 50 kg., kleinmiddel schelvisch 13.per 50 kg., kleine schelvisch 11.50 tot 8.80 per 50 kg., kleine gul 10.tot 6.50 per 50 kg., groot gul 11.per 50 kg., wijting 5.80 tot 4.80 per 50 kg., makreel 7.70 tot 5.50 per 50 kg., versche haring 7.per 50 kg., kabeljauw 38.tot 15.50 per 125 kg., vleet 2.10 tot 1.65 per stuk, leng 1.65 tot 0.55 per stuk, koolvisch 0.75 tot 0.15 per stuk. BESOMMINGEN Trawlers: Libra 225 manden 1500.En Avant 480 manden 2740.Zeeleeuw 120 manden 1130.—. Kotter: E 128 830.—. Logger met versche visch: KW 144 330. WATERSTANDEN TE IJMUIDEN 15» 7 Mei 9.03 4.25 9.47 5.03 8 Mei 10.26 5.47 11.01 6.26 9 Mei 11.35 7.01 7.35 10 Mei 0.04 8.04 0.32 8.32 11 Mei 0.59 1.24 8.59 9.24 12 Mei 1.43 9.43 2.06 10.06 13 Mei 2.21 10.21 2.43 10.43 GAREN, BAND EN ELASTIEK SCHEERBENOODIGDHEDEN SCHOONMAAKARTIKELEN SCHRIJFBEHOEFTEN HERDER'S SCHAREN NUGGET-ARTIKELEN BOTERHAMPAPIER VLIEGENVANGERS BOLDOOT'S ARTIKELEN EAU DE COLOGNES TANDENBORSTELS SOKKENHOUDERS BRETELLES GUMMISPONSEN ZAK- EN STOFKAMMEN PURA CLOSETROLLEN TANDPASTA'S GALANTERIEëN enz. SPONSEN ZEEMLEDER DWEILEN PANLAPPEN PAN SPON S'EN BORSTELWERK WASPRODUCTEN MAAS- EN STOPWOL SCHEERZEEP HAARKAMMEN KASTPAPIER CLOSETPAPIER TOILETZ'EEPEN SCHEERMESJES KRAMERIJEN JARRETELLES BRILLANTINES MANCHETKNOOPEN enz. HET VO'ORDEELIGSTE EN MEEST GESORTEERDE ADRES van de nieuwe ZOMERCOLLECTIE PRIMA STOF EN KEURIG AFGEWERKT ENGELSCHE EENHEIDS KLEERMAKERIJ GROOTE HOUTSTRAAT 88 Tel. 16176, t.o. Haarl. Dagbl. Beter in deze prijsklasse bestaat niet. 10 >/2 c.m. lang 3'/2 cent, 13 c.m. lang 5 cent. Sumatra-, Vorstenlanden- en Modjodekbl. Alleen bij F. J. MARTENS - DOELSTR. 33 U ook adverteert, wélk ander reclame-middel U ook gebruikt, U kunt er slechts menschen mee bereiken, die van daag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat cou rantenreclame onweer sprekelijk de basis is van iedere goede reclame-campagne.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2