De handel in Haarlem HEBT U HUURDERS? BEHANGCENTRALE Haarlem, 6 Mei Waarborg- KREYMBORG f 1.95 v.AMERONGEN's Kort en volledig VRIJDAG 6 MEI 1938 KREYHBORG IS WAARBORG 17 FIETSEN GESTOLEN Haarlemsche Honkbalclub E.D.O. Moederdagtaarten in het tehuis voor Ouden van Dagen IEEN BRIL? eerst kijken bij OPTICIEN STIENS Met Sanatogen glijdt dat vermoeide ge voel van U af. Duizenden vrouwen behouden door Sanatogen - hun jeugdige vitaliteit ÏWin Snog vandaag er mee. DE KATHEDRAALTENTOON STELLING Wordt druk bezocht Het volgende schreef Dr. H. te V. over zijn echtgenoote: Het voor jaar van 1937 bracht soms groote opleving, maar het najaar gaf een terugslag Geringe koopkracht Niet ontevreden Winkelbedrijf STADSKWEEKTUIN Wat er nu te zien is VERKOOPINGEN Het gouden echtpaar Geldrop te Santpoort NAT. RECLASSEERINGSDAG Aan den voor-avond Programma Radio-Centrale BURGERLIJKE STAND Sigarenwinkels zijn de sigaar! Voor f 4 per kamer geeft U hun prachtig, nieuw, mo dern behang! - Compleet: het behangselpapier, rand en het behangen tezamen. Enorme keuze. GIERSTRAAT 63 - TELEF. 18401 De brand, die de Tarvo-meelfabriek aan geheel in asch legde, zette de den Schalkwijkerweg te Haarlem vrijwel gansche omgeving in gloed R.K. HAARLEMS GEMENGD TOONEEL „THALIA" AGENDA 7 Mei Bioscopen Aparte kleeding Een vraag van belang voor U is deze: Dat kan voor U geen vraég meer zijn, als U eerst maar eens de zoo aparte Waarborg-Kleeding goed hebt bekeken. Immers niet alleen dat 'n Waarborg-Costuum U door de aparte stof en aparte be werking beter staat, ook de prijzen zullen U meevallen, want Kreymborg concurreert scherp! Waarborg-Kleeding alléén bij Deze sportieve hoed (Tiroler model) gemaakt van modern grof stroo met aardige koordgarneering, brengen wij in wit en alle modekleuren voor DAMES HOEDENMAGAZIJNEN Anegang 24 Frankestraat 35 zult ge uw halen? nieuw cos' Waar tuum „De Houten Ham", het geestige blijspel van Jan v. Ees en Henk Bakker, koos „Thalia" als sluiting van haar seizoen op Zondag 15 en Maandag 16 Mei in den Stadsschouwburg. Na „De Vier Jaargetijden", waar „Thalia" een groot succes mede mocht boeken, wordt nu een lichtere schotel aangeboden, waar de dona teurs zeker niet minder van zullen smullen. De titel spreekt reeds voor zichzelf en ver plaatst ons dadelijk in de wereld van bluf en schijn. Er zal voor velen uit dit eenvoudige gegeven nog wel iets te leeren zijn. Wij willen bijna allen anders schijnen dan wij zijn. Het wanhopig worstelen van het onbenullige kantoorklerkje en zijn familie, om toch maar vooral voor deftig en chique door te gaan, leidt tot allerlei amu sante verwikkelingen. Ongetwijfeld zullen de donateurs zich dolver maken en velen zullen voor eenige uren eigen zorgen vergeten bij het aanschouwen van den zucht naar quasi-deftigheid en hoogmoed, zorgelijken toestand, die geboren werd door Geheel in strijd met de gangbare gewoonte van het gilde der zwijntjesjagers te Haarlem om per week 13 fietsen te ontvreemden, heeft het de afgeloopen week dit aantal met vier overschreden. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen haar jaarvergadering. De verslagen van secretaris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. Omdat de heeren van Zeijl en Schijvenaar zich niet meer her kiesbaar stelden, werden de heeren A. Braad en R. Cats als bestuurders gekozen. Laatstge noemde, wonende Minahassastraat 83 Haar lem-Noord, werd benoemd tot secretaris. De stemming was goed en men Besloot weer met veel animo aan de competitie te gaan deel nemen. De competitie begint voor E.D.O. XI op Za terdag 7 Mei met een wedstrijd tegen Blauw Wit II te Amsterdam. Voor het eerste negental vangt de competitie a.s. Zondag 8 Mei aan met een thuiswedstrijd en wel tegen den sterken stadgenoot „Haar lem." Dat belooft een spannende match te worden. Wij deelen allen belangstellenden mede, dat de thuiswedstrijden van E.D.O. I voortaan 's Zondagsmiddags gespeeld zullen worden, aan vang 2 uur, op het terrein aan de mr. J. Ger- ritszlaan te Haarlem-Noord. Het was gisteren een groote dag in het Kin derhuis en het tehuis voor Ouden van Dagen aan den Schotersingel. Het is al haast een tra ditie geworden, dat de afdeeling Haarlem van de Ned. Ver. van Banketbakkers de jeugd en de oudjes dan komt verrassen met een groot aantal taarten. De kinderen ontvingen de de putatie met als hoofd den heer P. Faber, voor zitter der afdeeling, met verschillende moeder liedjes, die zij speciaal hadden ingestudeerd; de oudjes hadden reeds weken van te voren gevraagd, wanneer het nu weer Moederdag zou zijn en de dag van gisteren is voor hen een feestdag geweest. Met enthousiasme wer den de banketbakkers ontvangen. De directeur, de heer Glasstra, dankte voor de nobele daad. In het geheel werden een 40 taarten uitgereikt. Dit sympathieke idee der banketbakkers wordt wel zeer op prijs gesteld. GIERSTRAAT 27 - Alle Ziekenfondsen Zooals wij reeds hebben gemeld, wordt er door de samenwerkende reclasseeringsinstellin- gen in verband met den Nationalen Reclassee- ringsdag in de courant, die verspreid is, een prijsvraag gelanceerd. Als hoofdprijs wordt een auto beschikbaar gesteld. De aanvang van de op initiatief van Haar lems Bloei gehouden tulpenweek is thans vast gesteld op Vrijdag 13 Mei a.s. De medewerking aan deze Tulpenweek van de zijde der winke liers langs de gekozen route is reeds alleszins bevredigend. In sommige der straten gaven de handeldrijvende middenstanders zich vrijwel huis aan huis op. Wie nog eenmaal van de schitterende kleu ren, welke onze bollenvelden bieden, wil genie ten, zal zeer zeker Zondag a.s. een bezoek bren gen aan de velden, welke thans getooid zijn met een schitterende collectie tulpen. Gaande met bus C 2 tot einde Ramplaan, dan langs Marcelisvaart en Houtvaart naar Haarlem te rug, zal men veel schoons kunnen bewonderen. De nieuwe slijterij ,,'t Okshoofd", die gisteren middag in de Anthoniestraat 81 geopend werd, is rijk met bloemen en geschenken bedacht. Van zijn klanten mócht de firmant een klok en een groote bloemenmand ontvangen en verder bloemstukken van vele firma's. Deze zaak zal haar weg wel vinden! De uitslag van de verloting ten bate van de R.K. Mondorgelclub „Dindua" is als volgt: le prijs 1523 en dan de andere prijzen 2246, 455, 1137, 987, 564, 2471, 1791, 2335, 898, 23 en 1185 De prijzen kunnen tot 1 Juni afgehaald worden. Bij Vroom en Dreesmann aan de Lange Veerstraat is vandaag een jubila''esse. Mej. M. v. d. Reep is 25 jaar bij deze firma in dienst. Nadat in de Spaarnekerk te harer intentie een H. Mis was opgedragen, werd de zilveren jubilaresse in de versierde portiekamer ont vangen, waar zij door den directeur, den heer K. W. Vehmeijer, toegesproken werd, die haar een gouden horloge overhandigde. Ook van het personeel mocht zij verschillen de geschenken ontvangen, o.a, een ameuble ment. Tal van bloemstukken werden haar aan geboden. Dezen feestelijken dag mocht zij ten slotte naar eigen verkiezing doorbrengen. De bouw der nieuwe Marechaussee-kazerne te Assen is door den Minister van Defensie opgedragen aan J. v. d. Putten, aannemer te Haarlem, voor de som van f 83838. De Nutsspaarbank te Haarlem geeft het vol gend vergelijkend overzicht over April 1937: aantal behandelde posten 17668 (v. j. 16436; aan tal inlagen 11214 (v. j. 10458)aantal terug betalingen 6454 (v. j. 5978)ingelegd 562.759,14 (v. j. 534.494,10)terugbetaald 635.087,03 (v. j. 548.286,14); minder ingelegd 72.327,89 (v. j. minder 13.792,04)aantal nieuwe boek jes 267 (v. j. 307)aantal afbetaalde boekjes 199 (v. j. 187)spaarbusjes op 30 April 1038 in omloop 3697; geledigd in April 1938 347 busjes met een totaal inhoud van 5097,43; aantal verhuurde kluisloketten op 30 April 1938 638. Gisteren herdacht de heer A. Turkenburg den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma Gebr. Stuijt, kaasexporteurs, alhier. Des morgens werd den jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenoote, door het pakhuis- en fabriekspersoneel een fraaie ligstoel aangebo den. Van de directie mocht hij een couvert met inhoud ontvangen, terwijl het kantoorpersoneel zijn wenschen van een rooktafel vcrgezld liet gaan. eun STAD 1937 door dc devaluatie in het voorjaar opleefde, maar in het najaar een terug slag ondervond, die dan ook dubbel te leurstellend werkte. „Verzumkt als zij u/aj na een langdurige ziekte, voelde zij zich spoedig vermoeid, lusteloos, had pijnen in rug en maag, enz. Het gebruik van Sanatogen gedurende een viertal weken bracht hierin een zeer gunstige verandering." Ook de handel in zijn velerlei vormen heeft ^n groote belangstelling ondervonden in het Jaarverslag 1937 van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken. Een van de voornaamste onderdeelen van den handel is die in geld en effecten. Het verslag lerinnert eraan, dat door de vrees voor poli- heke stroomingen en voor oorlog de lust voor het Scheppen van nieuwe ondernemingen en tot hef Aanvaarden van nieuwe risico's door oude on tnemingen zoodanig in 1937 gedrukt was, dat het uit velerlei bron toevloeiende geld gedu rende het gansche jaar nauwelijks rendabel ge haakt kon. worden. 1937 was een jaar van voort- hórende conversies, welke den banken veel werk 8aven. Voor het beleggend publiek is hierdoor e®n geduchte achteruitgang van het inkomen °ntstaan. welke op den duur ook een verlaging van de basis der inkomstenbelasting met zich 231 brengen. In het algemeen was het verslag overigens °vcr 1937 niet ontevreden. Ook thans heeft het bollenbedrijf weer aan innerlijke kraeht Scwonnen, evenals, zij het in mindere mate, het tuinbouwbedrijf in Aalsmeer. De vis- scherij heeft met een zeer verkleinde vloot tie betere kansen goed benut. Ofschoon een deel van den industrieelen en handeldrijven- den middenstand wel van de iets gunstiger conjunctuur geprofiteerd heeft, is over het a'gemeen de toestand der middenstandsbe- drijven nog weinig rooskleurig. Gedetailleerd naar de verschillende vormen an den handel zijn de uitkomsten nogal geva- eerd. De graanhandel gaf 'n beteren gang van 7* en te zien dan in 1936. De kaashandel had enzelfden toestand als dien van 't jaar tevoor. jr Werd geklaagd over de slechte export-uit- °|hsten en het grossiersbedrijf klaagde meer in j. bijzonder over de vliegende winkels en de ónhazen in het detail-bedrijf. De devaluatie heeft aan den automobielhan- eenig voordeel gebracht. Garagebedrijf en C'kplaatsen waren tamelijk wel van werk voor- Cd. maar het einde des jaars bracht weer een u e'ke inzinking. Ook de brandstoffenhandel Sn terugzien op een vrij goed jaar, vooral j, k zij de saneering in den detailhandel. De Atidel in landbouwwerktuigen daarentegen is verbeterd. De devaluatie bracht hier geen hef61 voordeeI- Volgens het verslag ondervond 1 bedrijf veel last van het gezamenlijk inkoo- d der landbouw-organisaties. <1 °e glashandel is voornamelijk afhankelijk van bouwnijverheid en deze ging het slecht, dus dcht ook de glashandel niet op goede resul- a^d bogen. De binnenlandsche eierhandel was slecht, zoo- C voor grossier als voor winkelier. Dit wordt ^Weten aan de groote winkelmaatschappijen, g® het artikel eieren als lokmiddel gebruiken. °vendien bestaat er in deze branche een G1°0rdende concurrentie. De export-handel van ren was door de devaluatie vrij goed. fen?' winkelbedrijf kan men ook in verschil- Sc, c onderdeelen splitsen. Allereerst de ver- teil'honde soorten levensmiddelen. De groen de" eh fruithandel ging nog steeds achteruit, dp r de nog steeds afnemende koopkracht van 2aken 6re volhsklasse en het te groot aantal Geklaagd werd over de distributie van 'verse artikelen door de overheid, waar- h°or het bestaan van groentezaken in ar- C'herswijken zeer wordt bemoeilijkt. En v°orts werden klachten geuit over het br'mitieve marktterrein aan de Koude- rn- Verzoeken om verbetering aan het 8«»neentebestuur werden steeds afgewezen. ^ctb ,l>eciriifsresulta.ten van ei® brood- en ban- l93eahherijen lagen in 1937 iets boven die van hiejic toestand in den handel van melk- en 8e Pieten was nog steeds niet bevredi- Ve6j Det aantal verkoopplaatsen neemt te dez- 0e en vele kruideniersbedrijven gebruiken De art!kelen als lok-artikelen. door Pril2®11 voor visch in iJmuiden waren gef. JPccdere vraag van het buitenland, hoo- ha,ld maakte het voor den binnenlandschen Meu nlet Semakke!'jk om zaker. te doen. Ve«aa Z°U gaarnc de belasting op de bakolie Afzef' z'en, daar ze een groote rem voor den Van visch blijkt te zijn. Evenzoo had men Zooals de dagbladen reeds hebben vermeld, zal de Stadskweektuin aan de Kleverlaan ook dit jaar weer voor het publiek worden open gesteld en wel van 7 tot en met 15 Mei a.s., ook des Zondags en wel iederen dag in de morgen uren van 10.30 tot 12 uur, in de middaguren van 15.tot 16.30 en des avonds van 18.30 tot 20 uur. Wat ter gelegenheid van het regelmatig schoolbezoek aan den Stadskweektuin voor de jongeren daar zoo leerzaam en overzichtelijk is uitgeplant, zal de volwassenen zeker even sterk interesseeren. Het is niet de bedoeling hier een opsomming te geven van wat er alzoo thans in den Stads kweektuin te zien is, want honderden soorten bloemen wedijveren er om dezen tijd van het jaar om de aandacht en bewondering van den bezoeker. Doch ook onder de minder opvallende hoo rnen en planten is veel dat onmiddellijk belang wekkend wordt als men weet, dat zij de levende vormen zijn van allerlei artikelen, die het pu bliek slechts kent in zoo geheel anderen vorm. Ginds staat een boom vol roode en roodach tige bessen, welke de producent is van de kof- fieboonen, waarvan er twee in iedere bes zit ten. Verder staat een kleine boom, waarvan het omhulsel, de bast, het menschdom de kaneel stokken levert. Hoe weinigen zullen weten, dat daar in den stadskweektuin rubber wordt geproduceerd en in een der kassen bananen groeien, waarvan de vruchten tegen het rijp worden de geheele kas met hun geur doordringen. Ergens in een der kassen vindt men een mi niatuur rijstveld, weer ergens anders staat de Papyrus, waarvan de Egyptenaren beschrijfbare bladen wisten te maken. Zoo binnen als buiten is ieder plekje grond vol interessante gewassen. Ieder bezoeker, die eenmaal kennis heeft gemaakt met dezen prachtig onderhouden en uitmuntend geoutilleer- den stadskweektuin, zal dit bezoek zeker later willen herhalen, want zooals men hier de leven de natuur geordend vindt, is zij dubbel belang wekkend en boeit altijd weer opnieuw. De tentoonstelling over den groei der bis schopskerk en het werk der parochieele jeugd verenigingen trekt vele bezoekers. Niet alleen parochianen, doch uit alle deelen van Haarlem en omgeving richt men zijn schreden naar het jeugdgebouw aan de Westergracht. In den loop van de week werden de presiden ten van Gezellenvereenigingen in ons bisdom rondgeleid. De tentoonstelling is zeker bezienswaardig De zaal die aan de kathedraal is gewijd ver telt aan de hand van foto's van het jarenlange bouwen, van groote feesten in de afgeloopen 40 jaar. Daar zijn verder te bewonderen de prach tige aquarellen van den kunstschilder Herman Moerkerk, die het belangwekkende boek van Jos Vandervelde „St. Bavo" opluisteren. En op de jeugdwerktentoonstelling, waar de Gezellen, de Kruisvaart en de Graal ieder een stand hebben ingericht, kan men ook een geruimen tijd zoek brengen en zijn kennis verrijken. De tentoonstelling is vanavond geopend van 9—10.30, Zaterdag des middags van 25 uur en des avonds van 810.30 uur en op den laatsten dag, Zondag, des middags van 121, van 25 uur en des avonds van 8.3010.30 uur. De uitslag der verkoopingen in het Notaris huis aan de Bilderdijkstraat Donderdagavond 5 Mei, is als volgt: het huis met bovenwoning, Van Egmondstraat 13 zw. en rd. voor f 6500. aan J. J. Haye q.q.; het huis Dolfijnstraat 30, voor f 4650.— aan Mr. L. G. van Dam q.q.; het huis Dolfijnstraat 40, voor f 4540.aan D. Koel, q.q.; het huis Lotterstraat 33, voor f2404.— aan C. Koning; het huis Rijksstraatweg 151, voor f 4610.aan R. Eekhof; het huis Colen- sostraat 62 zw. en rd. voor f 2525.en het huis Ged. Schalkburgergracht 5 zw. en rd. voor f 2735.—, beide aan J. W. G. Anschütz, q.q. (Kantoor J. W. G. Droste); het woonhuis, Van 't Hoffstraat 125, voor f 3450.— aan O. Dik; het winkel- en woonhuis, Barrevoetestraat 10, voor f4050.— aan J. H. C. v. d. Pol en mej. M. v. d. Pol; het winkel-woonhuis, Leidschevaart 87, hoek Voorzorgstraat, voor f 1950.aan W. Hoek q.q.; het woonhuis, Leidschevaart 458, voor f 4800.aan L. A. Vosse, q.q.; het win kel- en woonhuis, Teslastraat 42, voor f 4800. aan H. Stapel, q.q.; het winkel- en woonhuis, Spaanschevaartstraat 30, hoek Bloemfontein straat, voor f 3200.— aan N. Kruyt; het huis Grabberstraat 20, voor f 2390.aan F. A. Groen q.q.; het perceel weiland, onder Haar- lemmerliede en Spaamwoude in den inlaag- polder, genaamd „De Halve zevenmad van Lis" en „Het Morgen aan de Molenplank en halve zevenmad", groot ruim 4 H.A. en 64 A voor f 15.525 aan C. H. Kramer; het perceel weiland onder Haarlemmerliede en Spaarn- woude in den Vereenigden Binnenpolder, groot 1 H.A. 70 A„ voor ƒ3600 opgehouden. m Morgen zal de collecte van den Nationalen Reclasseeringsdag plaats vinden. De voorbe reidende werkzaamheden zijn geëindigd en alles is gereed. Vele dames en heeren hebben wederom met groote toewijding gearbeid om de organisatie zoo volledig mogelijk te doen zijn. De stad is verdeeld in acht wijken. In elke wijk is een bureau van waaruit de col lectanten worden uitgezonden en daar de volle busssen weer inruilen. Meer dan 500 col lectanten hebben zich dit jaar beschikbaar gesteld, dus een enorm hooger aantal dan in vorige jaren, wel een bewijs, dat onze stadge- nooten de waarde van het reclasseeringswerk zijn gaan begrijpen. Zaterdag 7 Mei Programma 1Hilversum I Programma 2Hilversum II Programma 3; 8.00 Keulen, 9.2Ö Parijs Radio, 11.05 Radio PTT Nord, 11.20 Keulen, 12.20 Brussel Ned., 1.20 Keulen, 2.20 Brussel Fr., 3.20 Keulen, 5.20 Londen Reg., 6.05 Brussel Fr., 6.20 Keulen, 9.20 Brussel Ned., 9.30 Brussel Fr., 10.20 Keulen. Programma 4: 8.00 Brussel Ned., 8.20 Diver sen, 9.35 Londen Reg., 11.40 Droitwich, 1.50 Londen Reg., 3.00 Droitwich, 8.40 Londen Reg., 9.20 Boedapest, 9.40 proitwich, 10.50 Parijs R. Programma 5; 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Verzoekprogramma, 8.0012.00 Diversen. Geboren; A. M. HellingmanPeetoom, d.; A. C. KammingaPolhuis, z.; S. KokBloem, z.; P. NijssenDirken, z. en d.; H A. Jonkv. Zeyl, z.; M. A. C. v/d Nesv. d. Vaart, d. Overleden: G. Swaanswijk—Schuttevaar, 87 j., Oranjestraat; A. A. Spiering, 61 j., Wagenma kerslaan. gaarne meer consenten voor den invoer van paling uit Denemarken. 1937 was voor vleeschhouwerijen nog een zeer slecht jaar, al wordt de toekomst wat be ter ingezien. De zaken in comestibles en kruidenierswaren toonden ook niet veel teekenen van opleving. Daarentegen hadden de zaken in wijn en ge distilleerd, die hun cliënteele onder het betere publiek vinden, een vrij goed voorjaar, maar de volkszaken hadden te lijden van de geringe koopkracht bij de arbeidersklasse. Een tweede groep van winkels zijn die in kleedingstukken enz. De kleermakerijen had den dezelfde uitkomsten als in 1936, want de eerste helft van 1937 was beter dan die van een jaar tevoor, maar dat werd teniet gedaan door een slechter tweede halfjaar. De heeren- mode-artikelen hadden eveneens dit resultaat. Ook hier eerst een flinke opleving, door de devaluatie, gevolgd door een sterke verminde ring. In de damesmode-artikelen steeg de om zet in de eerste helft van 1937 met 10 pCt. In sommige bedrijven hield deze vooruitgang aan, in andere niet. Manufacturen hadden hetzelf de beeld als de kleermakerijen en de schoe nenwinkels evenzoo. Een derde groep var> winkels vormen die in huishoudelijke artikelen enz. Hun toestand was beter dan in 1936. De handel in gereedschap pen liep echter terug, behalve die voor den tuinbouw en voor het huishouden. Zaken in kachels en haarden gjng het niet voorspoedig. Lederwaren ondervonden eerst een flinke op leving, die later teniet werd gedaan. Een goed jaar was 1937 ook voor de kapperszaken en parfumerieën, voor goud en zilver, voor den boekhandel er bestaat een verhoogde belang stelling voor litteratuur voor gramofoons, piano's, bloemen en planten. Deze laatste han del had veel te lijden van den straathandel en het steeds toenemend aantal straathandelaren, die zich vestigden als winkelier, hetzij in hun woonhuis, pakhuizen of halletjes. De prijzen der bloemen waren in vergelijking met het vo rig jaar hoog te noemen. Kerstmis gaf een zeer goeden omzet. De verkoop van sigaren, sigaretten en tabak was niet gunstig. De bedrijfstoestand wordt steeds slechter. De beunhazerij neemt nog meer toe en men zou dan ook gaarne zien, dat het aantal tabaksvergunningen wordt ingekrompen. De verkoop van klokken was gevarieerd. In den handel van goud en zilver nam de vraag naar duurdere en betere dingen toe. Wat den kunsthandel betreft, de binnenlandsche markt vertoonde in het voorjaar een kleine opleving, maar in de laatste maanden waren de or ders miniem. De buitenlandsche handel bleef even slecht als de voorafgaande jaren. Veel kapitaal is in dit bedrijf geïnvesteerd, dat nu zijn rente niet opbrengt. Zoolang de inter nationale toestanden niet verbeteren, kan dit bedrijf niet opleven. Als slot-conclusie mogen wij zeggen, dat de handel in Haarlem in het algemeen in Gebouw St. Bavo: H. G. K., 8 uur; R. K. Be volkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: „In het witte paard", kw. over 8. Frans Hals-museum: Expositie 104 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Gebouw St. Bavo: Geel-Wit, 6 uur Gew. zittingen, 4 en 7 uur. Stadskweektuin: Half 1112 uur; 3 uur tot half 5; half 78 uur. Jeugdgebouw Westergracht: Kathedraalten- toonstelling 2—5 en 810.30 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 104 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Stadsschouwburg: Kinderuitvoering mevr. Ruth Tobi, half 3. Ver. R'damsch Hofstad- tooneel: „De Tijd en de familie Conway", kwart over 8. Rembrandt: „Blauwbaarö's achtste vrouw", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „De gevangene van Zenda", „De man, die tweemaal leefde", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Het verliefde spook", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Immer wenn ich glücklich bin", 2.30, 7 en 9.15 uur. B. en W. zullen Maandag 16 Mei des middags 12 uur officieel ten Stadhuize ont vangen de deelnemers aan het congres ter her denking van het Gouden Jubileum van den Nederl. R. K. Volksbond in 't Bisdom Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5