IN SMAAK ROOKT H We luisteren naar... TRIUMPH FINANCIEN 1 CENT D DE „TRIUMPHATOR MISDRIJF TE KETHEL GRATIS Kerkelijk leven Dagfilm VRIJDAG 6 MEI 1938 Lijken van moeder en kind uit poldervaart opgehaald TOERISTENKAARTEN VOOR FRANKRIJK NOOD IN DE BOUWBEDRIJVEN TE MAASTRICHT Een adres aan den gemeenteraad GHÉON'S „GENESIUS' Opvoering te Rotterdam M EMAILLE Examencommissie akte Na enz. ONRUST IN ONZE OOST Weder negen personen in Boven- Digoel geïnterneerd Nederlandsche Kamer van Koop handel voor Zwitserland TERNAUWERNOOD AAN GAS- VERSTIKKING ONTKOMEN Huisvrouw had vergeten de muur kraan dicht te doen REISPLAN VAN „SUMATRA" EN „JAVA" LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT 1938 Gids voor incourante fondsen Audiënties Terug uit de missie Vereeniging voor den Effecten handel I.V.C.B.-programma voor Zondag a.s. oe meer men gelijk wil hebben, hoe minder n*en het krijgt. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillcnde en Zen nwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten BOEK EN BLAD Zaterdag 7 Mei (Ingezonden Mededeeling) HANDEN GEHEEL VERSTIJFD Nu 83 jaar en even recht alsof hij 21 was CRICKET IN ENGELAND Lawntennis-programma voor Zondag a.s. Sinds eenigen tijd worden onderhandelin gen gevoerd over een Nederlandsch Zwit sersche bankier sleening van f 120 millioen, 4 pet. rentende, waarvan f 40 millioen in Nederland zou worden geplaatst. De op brengst zou moeten dienen tot terugbetaling van het restant, groot 1 milliard goudfrancs, van twee leeningen, die in 1932 en 1933 door Frankrijk aan België tegen een rentevoet van 51/2 pet. werden verstrekt. De onder handelingen moeten thans zijn opgeschort, maar of het afspringen van deze leening beteekent, dat de Belgische leening aan Frankrijk voor het oogenblik niet behoeft te worden terugbetaald, is niet bekend. De Nillmijkeert over 1937 op de volge storte aandeelen 5 pet. dividend uit en op de niet-volgestorte aandeelen 1 pet. De invoer van de Indische Buitengewes ten exclusief Sumatra's Oostkust) bedroeg in Maart 1 10.900.000, tegen f 8.800.000 in Maart 1937. In 't eerste kioartaal f 29.400.000 tegen f 22.900.000 in het eerste kwartaal 1937. De uitvoer beliep in Maart f 30.600.000 tegen f 40.400.000 in Maart 1937 en in het le kwartaal f 84.300.000, tegen f 97.200.000 in de overeenkomstige periode van het vo rig jaar. In de jaarvergadering van de Handel Mij- R. S. Stokvis en Zn. verklaarde de voor zitter, dat de omzet naar waarde, zoowel als naar hoeveelheid is gestegen, hetgeen ook in 1938 het geval is. Door den grooteren om zet, waarbij de exploitatiekosten in ver houding minder zijn gestegen, zoas het winstpercentage grooter. De Mij. heeft het voornemen, de fiscale draagkracht te ver- grooten door het aandeelen-kapitaal uit te breiden. Binnenkort kan een emissie worden verwacht. In de Londensche City meent men, dat in den laatsten tijd te vaak is verzekerd, dat de frank niet verder zal worden gedevalueerd, cm thans aan dezelfde verklaring van Da- ladier al te veel beteekenis te hechten. In dien Daladier succes wil hebben dan moet hij drastische interne maatregelen ener giek en snel doorvoeren. Met de belasting-* verhooging heeft hij reeds 'n begin gemaakt. Te Londen ontwikkelt zich vraag naar goud in verband met de vrees, dat België en Zwitserland het voorbeeld van Frankrijk in de devaluatie van de munt zullen volgen. Op de wisselmarkt te Parijs heeft in ver band met den frank groot aanbod van de viezen plaats gehad, vooral in Ponden en het egalisatiefonds heeft, naar verluidt, meerdere millioenen ponden sterling tot den lageren koers opgenomen. Men had den indruk, dat deze eerste deviezenverkoopen van speculatieve herkomst warèh en zij niet moeten worden beschouwd als de repatri- eering van reeds geruimen tijd in het bui- tenland vertoevende kapitalen. Het Fran sche egalisatiefonds moet fr. 3 milliard aan deviezen hébben opgenomen. De Peruvian Corporation boekte in April aan bedrijfsontvangsten 70.108, of 26.974 'minder dan in April 1937. De Chrysler Corporation boekte in het eerste kwartaal een winst van 2.21 mill; of 0.48 per aandeel, tegen 10.91 mill, of 2.15 p. a. het vorig jaar. De verkoopen be droegen 88.58 mill., tegen 183.20 mill- Zij hervat het dividend op de gewone aan deelen met 0.50 tegen nihil over het vorige kioartaal en 2 per aandeel in het eerste kwartaal 1937. Woolworth en Co. boekte in April aan verkoopen S 25.93 mill., tegen 22.05 mill- in Maart en 21.85 in April 1937. In de eerste vier maanden 87.19 mill., hetgeen 2.5 pet. meer is dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. In Maart j-l- was er een daling van 11 pet. ten opzichte van Maart 1937. De International Mercantile Marine leed- in 1937 een netto-verlies van 1.15 mill; tegen 2.26 mill, in 1936. De president van de Tidewater Associated- Oil verklaarde, dat thans het laagste punt der depressie is bereikt. Ten opzichte van de petroleum-vooruitzichten in California verklaarde hij, dat de Staat zich beziQ houdt met het vraagstuk der overproductie- Er is reeds een verbetering bereikt, maar het resultaat is nog niet bevredigend. De Kamer van Koophandel te New York- nam een resolutie aan, waarin Roosevelt en het Congres worden uitgenoodigd, de regee ringspolitiek en de wetten te wijzigen, welke het zakenleven ontmoedigen en de conjunc- tuur-achteruitgangde iverkoosheid en de extra-ondersteuningsuitgaven veroorzaken. De Anaconda Copper heeftals gevolg van de sterke vermeerdering der kopervoorra den, twee mijnen gesloten. De Célanese Corporation of America ts voornemens, een leening aan te gaan van 20 millioen voor de terugbetaling van 4.5 mill, aan bankschulden en voor den bouw van nieuwe chemische fabrieken. De uitvoer van Amerika naar Duitschland bedroeg in Maart 8.16 mill., tegen 7.8 mill, in Februari en 4.37 mill, in Maai'1 1937. De verkoopen van de warenhuizen tf Pittsburgh waren in de week per 30 Api'n 14.6 pet. lager dan in de overeenkomstig6, week van 1937. In de eerste 17 weken 12-1 pet. lager In Wallstreet loopen geruchten, dat d6 Commonwealth Edison een obligatieleeninS zal aangaan van 73 millioen en ook ander6 openbaar nutsbedrijven van de groote geld' ruimte gébruik willen maken. Ook zou d regeering een meer tegemoetkomende hoU- ding tegenover deze ondernemingen aannV men. Het Pond Sterling bewoog zich hedenoch tend te Amsterdam op 8.965.96% (v. sla 8.96V4), de Dollar op 1.79%—1.79% (1.79%'' de Frank op 5.025.04 (5.01), de Bélga 30.2430.28 (30.26) en de Zioitsersche Fran16 op 41.10—41.17y2 (41.22). e sterke wijkt niet voor tegen wind, slechts de zwakke waait mee. Donderdagavond ontdekte een persoon, die langs de poldervaart te Kethel wan delde, op de kade enkele kleedingstukken. Hij verzocht voorbijgangers de politie van Kethel te waarschuwen. Deze verscheen spoedig ter plaatse en ging tot dreggen over. Na eenigen tijd vond zij het lijkje van een zevenjarig meisje en op korten afstand het lijk van een 30-jarige vrouw. Later bleek men hier te doen te hebben met moeder en dochter. De politie staat hier voor een vol komen raadsel. De burgemeester van Kethel en Spaland ver zoekt in verband met deze kwestie opsporing en .aanhouding van een man, die Donderdag avond per fiets met groote vaart langs de kade reed. De man was gekleed in een donker col- bertcostuum en was blootshoofds. Voorts ver zoekt de burgemeester den persoon, die voorbij gangers verzocht de politie te waarschuwen, zich ten gemeentehuize van Kethel te willen melden. PARIJS, 6 Mei. (Havas). Het Fransche Staats blad van hedenochtend publiceert een decreet over de voorwaarden voor het gebruik van een toeristenkaart. Deze kaart zal met ingang van 15 Mei worden verkocht. Haar geldigheidsduur zal gelijk zijn aan den tijd, welken de houder in Frankrijk vertoeft, doch niet langer dan 60 dagen. De voorzitters en secretarissen van den R.K. Bond van Bouwpatroons, afdeeling Maastricht, den R.K. Bond van Schilderspatroons, afdee ling Maastricht, den R.K. Bond van Smeden patroons. afdeeling Maastricht, den R.K. Bond van Electro-technische installateurs, afdeeling Maastricht, den R.K. Bond van Installateurs van Sanitair, alsmede van lood- en zinkwerken, afdeeling Maastricht, de R.K. Vereeniging „Maastrichtsche Middenstand", den Bond van Handelaren in Bouwmaterialen in Zuid-Lim burg hebben zich met een adres tot den raad der gemeente Maastricht gewend, waarin zij betoogen, dat de toestand in de door hen ver tegenwoordigende bedrijven zich tot een nood toestand heeft ontwikkeld. Waren vijf jaren geleden bij 18 georganiseerde patioons 680 ar beiders werkzaam, op het oogenblik vinden bij 19 georganiseerde patroons slechts 210 arbei ders een bestaan. Requestranten leggen er den vinger op, dat het systematisch woningonder- zoek als beginarbeid om te geraken tot betere woongelegenheden Maastricht telt van ouds- her honderden krotwoningen, welke dienen te worden opgeruimd werd stopgezet, omdat de regeering weigerde gelden tot voortzetting van dat onderzoek toe te staan. Naar het oordeel van requestranten had het thans op den weg van gemeentebestuur gelegen andere middelen te vinden om dit onderzoek te financieren en voort te zetten. De gemeente-organen, welke daartoe zijn aan gewezen, zijn echter thans ongeveer vijf jaren doende een uitbreidingsplan vast te stellen, zonder dat tot heden die arbeid eenig tastbaar resultaat heeft gehad, met alle gevolgen daar van voor de bij de bouwnijverheid belangheb bende bedrijven. In de gemeente Heer b.v. worden tallooze woningen gebouwd, waarheen meerdere inwo ners van Maastricht verhuizen. In de gemeente Maastricht wachten tal van plannen op een definitieve beslissing en uitvoering, hetgeen b requestranten met voorbeelden aantoonen. Resumeerend verzoeken requestranten den raad met den meesten nadruk het binnen zeer korten tijd daarheen te willen leiden, dat maat regelen worden getroffen, dat de bouwlust in de gemeente Maastricht worde bevorderd en gestimuleerd op de eerste plaats door de ge meentelijke instanties zelve, opdat particulieren spoedig mogen en kunnen volgen. Henri Ghéons' tooneelspel „Genesius" („De Tooneelspeler en de Genade") dat indertijd in de vertaling van wijlen Willem Nieuwenhuis door Albert van Dalsum's vertolking zoo groote successen beleefde in ons land, zal weder ten tooneele worden gebracht, nu door leeken- spelers. Maandag 9 Mei wordt dit prachtige tooneel- werk in den Grooten Schouwburg te Rotter dam ongevoerd door het R. K. Rotterdamsch Tooneel. De vier afdeelingen van dit ensemble zullen meewerken en wel de dansgroep onder leiding van Xanda Stradowska, de zang onder leiding van Doortje van Weerelt en het orkest onder leiding van Piet Alberts. Marius Mon nikendam schreef voor de derde acte de mu ziek. De décors werden ontworpen door Cuno v. d. Steene. Het geheel staat onder regie van Anton Sweers. Hoe U zoo'n handige KOLMA STOOMPAN kunt verkrijgen, ver tellen wij U gaarne na toezending van deze advertentie tezamen met uw naam en adres N.V. EMAtLLEERFABRIEX „DE USEL" DIEREN. Bij beschikking van den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen is bepaald, dat de commissie, in 1938 belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte Na, de aanteekening op deze akte voor het dames- kleermaken, de akte Ns en de verklaringen en de getuigschriften, bedoeld in artikel 38 der Nijverheidsonderwijswet, zitting zal houden te 's-Gravenhage, en zijn benoemd in deze com missie tot lid en voorzitster: mej. J. F. Beumer, 's-Gravenhage: tot lid, ondervoorzitster en secretaresse: mevrouw J. PolakKiek, Amsterdam; tot leden: de dames M. Aalders, Amsterdam; F. E. Alkemade, 's-HertogenboschA. Bakker Haarlem; A. Batelaan, Overschie; C. Boele van Hensbroek, Amersfoort; M. A. Bourgignon, Rotterdam; A. Broertjes, Maarssen; M. M. Bur- bachKoopman, Zwolle; H. van der Doel, Rot terdam; A. Doornhein, 's-Gravenhage; H. G. Evers, Amsterdam; E. C. M. Goedhart,'s-Gra- venhage; J. M. Gugel, Groningen; M. Gijsbert- se, Haarlem; W. H. C. Heuvelink, Apeldoorn; A. de Jager, 's-Gravenhage; B. C, Jelles, Haar lem; C. Klinkenberg, 's-Gravenhage; A. Koe- voets, Breda; P. Kroon, Amsterdam; E. Krijger, Capelle aan den IJsel; L. G. H. Labberton. 's-Gravenhage; E. K. Lindijer, Hilversum; O. A. van Loghem, Rotterdam; S. C. Meijer, Amster dam; H. J. A. J. Pekelder, 's-Gravenhage; R. Piederiet van Leeuwen, Haarlem; J. E. Redeke. Rotterdam; M. van Rijn, Arnhem; H. A. J. Schouten, Rotterdam; J. Schuur, 's-Graven- hage; A. C. Simmermans, Zutfen; C. H. Spruit. Groningen: M. M. Tak en G. J. ThiemeKap- tein, Rotterdam; M. M. van Tol, Wassenaar; H. E. Veeger, Haarlem; S. de Vries en J. M. Werlemann, Amsterdam; M. L. C. Widdersho- ven, Heerlen, en A. van Zutphen, Utrecht; en de heeren: W. A. Hamelberg, Amsterdam; dr. C. H. van Herwerden, Rotterdam; J. P. van Kats, W. J. C. van Paassen, dr. P. H. van Roojen en J. H. Ruygrok, 's-Gravenhage; D. Straus, Amsterdam; dr. L. A. Veeger, Nijmegen en ir. C. J. H. M. van Zee, 's-Gravenhage. BUITENZORG, 6 Mei. (Aneta). Bij gouverne mentsbesluit is de interneering in Boven-Digoel gelast van negen propagandisten van P. A. R. I. (Partal Republiek Indonesia). In tegenwoorcUgheid van den Nederlandschen ezant te Bern Dr. J. Loudon heeft te Zürich de jaarvergadering plaats gehad van de Nederland sche Kamer van Koophandel voor Zwitserland. Ook de Nederlandsche consuls te Basel en Zü rich waren aanwezig. In het jaarverslag van de Kamer wordt gecon stateerd, dat de handelsbetrekkingen tusschen Zwitserland en Nederland zich gedurende 1937 gunstig hebben ontwikkeld. In het bijzonder is de uitvoer van Zwitserland naar Nederland toe genomen. De president der kamer, de heer A. D. Beste- breurtje, hield een rede, waarin hij de hoop uit sprak, dat de handelsbetrekkingen tusschen de beide democratieën., die zoo veel gemeenschappe lijke belangen hebben en die door den Rijn ver keerstechnisch zoo goed zijn verbonden, zich ver der zullen ontwikkelen. Met dit doel is het be stuur bezig aan het secretariaat een speciale afdeeling te verbinden, die zich zal bezig hou den met marktanalyses en bestudeering van markteigenaardigheden ter bevordering van den uitvoerhandel van beide landen. De Nederland sche gezant Dr. J. Loudon heeft er in een geesti ge speech op gewezen, dat de kamer zich niet alleen in dienst stelt van den Nederlandschen handel in Zwitserland, doch ook ijvert voor de uitbreiding van de Zwitsersche betrekkingen in Nederland. Een gezin, wonende aan de Schalkburgerstraat te Den Haag, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, is vannacht ternauwernood aan den gasverstikkingsdood ontsnapt. Midden in den nacht werden de ouders ge wekt door het geroep van de twee kinderen, dat het zoo naar gas rook. De man waarschuwde onmiddellijk den G. G. D. en bU onderzoek bleek, dat de moeder des avonds laat in de keuken bezig was geweest en vergeten had de muurkraan dicht te doen. De versleten gasslang is toen uit den muur gevallen, waardoor het gas vrijelijk door het huis stroomde. Dank zij het geroep der kinderen is het gezin voor erger bewaard gebleven. Niemand heeft letsel bekomen. BATAVIA, 6 Mei. (Aneta). In aansluiting met het reeds gemelde reisplan van Hr. Ms. kruiser „Sumatra", kan nog worden medegedeeld, dat deze oorlogsbodem 1 Juni van Soerabaja ver trekt en op 3 Juni te Tandjong-Priok wordt verwacht. Op 8 Juni zal de „Sumatra" dan naar Nederland vertrekken. Hr. Ms. kruiser „Java" wordt op 25 Juni te Tandjong-Priok verwacht. De Commissie tot Beheer van het Waarborg fonds der tienguldenloten Paleis voor Volksvlijt 1867 deelt ons mede, dat op 1 Mei j.l. nog niet ter afstempeling ter ontvangst van de uitkee- ring, groot 62% procent waren aangeboden 7 procent van het totaal aantal loten ad 63.850, neerkomende op 6 2/3 procent van het totaal te betalen bedrag ad f 1.132.625. Heden is verschenen D. W. Brand's Gids voor Incourante Fondsen vermeldende van ongeveer 2500 niet officieel genoteerde fondsen de hoog ste en laagste koersen gedurende de jaren 1936 tot en met 1938 en de uitgekeerde dividenden sedert 1934. Bovendien zijn opgegeven de datum en het nummer van het laatst betaalbaar gestelde di vidend alsmede de grootte van het kapitaal en de stukken en voor de Vermogens- en Rijksin komstenbelasting de koers per 1 Mei 1938. Van ongeveer 200 oprichters-, winst- en restantbewijzen wordt behalve bovengenoem de gegevens vermeld het aantal, dat van ieder dezer bewijzen uitstaat en voor hoeveel zij na het primaire dividend op de aandeelen in de overwinst deelen, terwijl van 600 binnen- en buitenlandsche Kerkelijke Leeningen nog gepu bliceerd wordt het aflossingsplan en van die leeningen, die met de couponbetaling in ge breke zijn, welke coupons zich thans aan de stukken moeten bevinden. Z.H.Exc. de Aartsbisschop van Utrecht zal de volgende week alleen Maandag audiëntie ver- leenen. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week géén audiëntie verleenen. Z.H.Exc. de Bisschop van Breda zal Dinsdag Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag var de volgende week geen audiëntie verleenen. De zeereerw. pater Philippus Offermans O. P. uit Heerlen, die twee jaar geleden als missio naris naar Curasao vertrok, zal einde dezer maand wegens gezondheidsredenen repatri- De Vereeniging voor den Effectenhandel heeft een tweede bulletin betreffende de belangen van fondsenhouders het licht doen zien. Sinds de verschijning van het vorige bulletin hebben wederom vele onderwerpen, verband houdende met de bescherming van effectenbezitters, de aandacht van de vereeniging voor den effec tenhandel opgeëischt en tot maatregelen harer zijds aanleiding gegeven. In dat tweede bulle tin worden enkele dezer onderwerpen behandeld. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd, dat de werkzaamheden der vereeniging voor den Effectenhandel niet uitsluitend betrekking hebben op ter beurze genoteerde fondsen, doch dat zij evenzeer optreedt, wanneer de rechten van houders van een niet-genoteerd fonds op het spel staan en haar gebleken is, dat een voldoend Nederlandsch belang bij een zoodanig fonds is betrokken. De bulletins zijn op aan vraag kosteloos verkrijgbaar. Kampiioenscompetltie VostaHBC VolendamWH Promotie en degradatie le klasse Zuid H SCEDongen ZwaluwSCO 2e klasse SVD—Veloc BladellaGolrle West I Fortitudo—VVY West II V VP—DOS Competitie Ie klasse Zuid I RKVVLRKNAC Kimbria—Sitt. B. LauraKerkrade (28 min., stand 3—2) Oost VogictoVDZ Altlor Huihuizen beslissingswed strijd, terrein SDOUC) West I De MeerHMS 2e klasse Zuid Ia MarsanaVTV Zuid Ib Bingelrade RKTSV Haanrade Simpelveld (16 min., st. 12) Zuid lid LeonesBI.-Wit 3e klasse F Sparta De Valk SVVDeurne (terr. Deurne) „WIEN" van Justus Schmidt. Uitgeverij Anton Schroll, Weenen. Op het juiste tijdstip verschijnt in de bekende verzameling „Duitsche landenDuitsche kunst" dit wondermooie boek over de nieuwe, nu op één na de grootste stad van Duitschland, het middelpunt van het rijksland Oostenrijk. De ongewone bekoorlijkheid en de luisterrijke geschiedenis van de oude Keizerstad hebben te allen tijde de menschen uit de geheele wereld aangetrokken en deze betoovering is hier in de mooie nieuwe platen werkelijk vastgehouden. De zaakkundige en gevoelvolle tekst verlevendigt nog de heerlijke fotografieën. Uit het beeld van het tegenwoordige Weenen treedt zijn geschiedenis, zijn cultuurgeschiedenis indrukwekkend naar voren. In een bondige maar tegelijkertijd veelomvattende inleiding brengt de schrijver zijn lezers de belangrijkste feiten uit de stadsgeschiedenis. Van den prae- historischen en den Romeinschen tijd tot de bouwwerken van heden rijkt de boog en alles legt getuigenis af van den ongebroken levenslust der Donau-stad. Ook de heerlijke natuur, waarin zy gehuld is, spreekt sterk tot den beschouwer. DE VITAMINES, door dr. J. J. Hoff en C. G, Hoft-Vermeer. Vierde, vermeerderde druk Gorinchem. J. Noorduyn en Zoon. 1938. 96 pag. Dat van dit werkje, dat in 1932 het eerst ver scheen, reeds de vierde druk uitkwam, bewijst wel, dat het aan een behoefte voldoet. Het geeft inderdaad een handig en goed overzicht van dit belangrijk deel der voedingsleer, houdt rekening met de nieuwste gegevens en wijst ook op de consequenties van een en ander voor de samen stelling van een gezond menu. Verder worden ook Indische levensmiddelen besproken. Deze nieuwe druk zal dus zijn weg wel weer vinden. Slechts één vraag: waarom niet gesproken van vitaminen? Het gebezigde meervoud doet een beetje erg „huishoudelijk" aan. ONZE VRIEND. DE RUWHARIGE FOXTERRIER, door B. v. d. Hoeven-de Meyïer. Nijoh en v. Ditmar N.Vm Rotterdam1938. 151 pag. In dit keurig uitgegeven boek worden de op voeding en verzorging van een aantrekkelijk hondenras deskundig besproken. Foto's, teeke- ningen en tabellen vormen een toelichting bij den tekst. De Katholieke Universiteit steunen ls een praktisch apostolaat en een ware Kruistocht voor weten schap en geloof. Cp<^^Cj3CpCj3C^C|3<^<^CjDCj3CpCp<^Cf5C{3Cj3CpCjD^CpCpCpCp<pcpCpt^^«^Cf)^)Cf)(^><^^)(^Cj»Cf)Cj3<^5Cp<^:^.Cj3^3Cp<^)Cj3Cj3CjDCf)Cf>«^>Cj3(^)t^«^»Cf)^> HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzenc'ing. 4.00—5.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuzlek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. (1.001.20 Gramofoon muzlek). 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-Orkest. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.25 Gramofoonmuziek. 4.35 Gramofoonmuziek. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten 7.15 Missiepraatje. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 8.35 Koninklijke Militaire Kapel, KRO- Orkest. de KRO-Melodisten, de KRO-Boys en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. VARA-Uitzending 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders !n de Contlnubedrij ven. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.45 Esmeralda-Septet. 3.15 Schaakles. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.20 Friesche uitzending. 7.05 Filmland. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. 8.15 VARA-Orkest en solisten. 9.15 En nu.Oké. 10.30 Berichten ANP, Mededeelingen. 10.35 Radictooneel. 11.00 Souvenir-Orkest en solisten. 11.30 Community-Singing (gr.opn.). 11.4512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICp, 1500 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.10 Wynford Reynold's' Octet. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Het New Coventry Hippodrome-Ork. 1.20 Het Gershom Parkington-kwintet. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Sportreportages. 4.35 George Elrick en zijn „Music Ma kers". 5.20 Berichten. 5 50 Sportpraatje. 6.05 BBC-Orkest. 6.50 Radiojournaal. 7.20 Muslc-Hall-programma. 8.20 Berichten. 8.40 Uit Amerika: Weekoverzicht. 8.55 Medische discussie. 9.40 Gramofoonmuziek. 10.10 Sportreportage. 10.25 Jack Harris en zijn Band. 11.1011.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.558.30, 9.05 en 10.20 Gramofoonmuz. 11.35 Bailly-Orkest. (Om 12.50 Zang). 2.20 en 3.05 Zang. 5.05 Leonore del Castillo en haar en semble. 7.35 Zang. 7.50 „Le rol d' Ys". opera. 10.2012.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.30 Omroepsextet. 11.20 Weensch Symphonie-orkest. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Omroep-Amusementsorkest, Militair orkest en solisten. 5.30 Solistenconcert. 6.30 Orkest van den Rijksarbeidsdienst. 7.20 Gevarieerd concert. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.5012.20 Georg Grüber en Joe Bund met hun orkesten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepkleinorkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Jazz-pianoduetten en zang. 3.35 Vioolvoordracht. 4.20 Omroepkleinorkest. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.20 Zang. 7.20 Cabaretprogtamma. 8.20 Militair Orkest en Mannenkoor „De Vereenigde Werklieden". 10.2011.20 Gramofoonmuziek. 484 M. Gramofoonmuziek. en 12.30 Omroeporkest. -1.20 Gramofoonmuziek. Zang. Cellovoordracht. Omroeporkest en solist. Kwartet „Pro Arte", en 6.35 Gramofoonmuziek. Omroepsymphonie-orkest, solisten en Omroepkoor. Radiotooneel. Populair concert. 11.20 11.50 12.50- 2.20 2.50 3.20 4.20 6.05 7.20 8.50 9.30 10.20- Popi -li.: 20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Het Mühlbeck-Orkest, solisten en het Schuricke-Trio. 7.20 Omroepkoor en -orkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Berichten. 10.20 Omroepdansorkest en duo's. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.201.20 Georg Grüber en Joe Bund met hun orkesten. „Ik Wil U laten weten, dat ik sinds een paar jaar Kruschen Salts gebruik. Voor dien tijd waren de gewrichten in mijn handen geheel verstijfd en op één van mijn vingers zat eer groote knobbel. Dit is nu allemaal verdwenen. Mijn handen zijn absoluut zonder pijn en mijn vingers even recht alsof ik pas 21 was. Ik ben hiervoor zeer dankbaar, want ik ben nu bijna 83 jaar." S. H. te S. Gezwollen pijnlijke vingers zijn het gevolg van een rheumatische aandoening. De oorzaak hier van is meestal een teveel aan urinezuur in Uw organisme. De zes zouten in Kruschen Salts zuiveren Uw lichaam van alle schadelijke stoffen, terwijl zij tevens voorkomen, dat deze zich ooit weder ophoopen, daar zij Uw inwendige organen op natuurlijke wijze tot geregelde werking aan sporen. De dagelijksche dosis houdt U fit en U voelt zich jaren jonger. Kruschen Salts is uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. j»ja<fc<fcct)<fcct>dicbtl)cb<feihAcbi4nfiiEcfaAct>i4>Affe<tiAf4ii4ii4iA(4iifeAttiAi4iAAAA4"BdaAAA4iibitiifecbcbcbcfaet»ct)cbdad»cfc<fc Na Fingleton (124) en Mc. Cabe (110) was het A. L. Hassett, een der jonge Australische batsmen, die een fraaie 146, de derde century in deze innings, bjjeensloeg. De studenten kwamen op den sterken Australischen aanval slechts tot 117. Alleen J. D. Eggar wist het bowlen te bespelen en bleef met 51 not out Warte deed na 54 gescoord te hebben ook goed werk met den bal, door 528 te nemen. De stand van de overige wedstrijden is na den 2den dag: Cambridge University 215-5 tegen Yorkshire 540 (Hutton 190, Mitchell 100, Smailes 51*. Barber 51*). Hampshire 279 (Creese 59) tegen Gloucesterhire 271, Lancashire 424-9 (Iddon 185) tegen Worcestershire 342 (Martin 112). M.C.C. 196 en 336 (R. G. S. Wyatt 115, Compton 100) tegen Surrey 67 en 202-2. Somerset 240 en 159-6 tegen Sussex 297, Hoofcklasse Leimonias 1— Festina 1 Anglo Dutch 1 Thor 1 Arnh. Ver 1 DDV 1 Het Spiegel 1 Leimonias 2 Eerste klasse Gr.-Wit 1— P. Marlot 1 Haarlem 1 Mattenkl. 1 Kat 1Leiden 1 DDV 2Schied. 1 H'sum 1Alta 1 Rhijnauwen 1 Enschede 1 Woburnpark 1 Eindhoven 1 Venlo 1 Philharmonie 1 Overgangsklasse P. Marlot 2 Hilverheic'e 1 R.-Wit 1— Het Spiegel 2 TCH 1—Sobri 1 Ace 1Siod 1 ReadyBast. Bazelaar 1 Volley 1 Woburnp. 2 Nijmegen 1 Daisy 1 Arnh. Bond 1 Rhijnauwen 2 2de klasse A, N.W. TCH 2 Haarlem 2 B'wijk 1—Joy 1 Enkhuizen 1 Gr.-Wit 2 Game a. Set 1 Swift 1 Festina 2Shot 1 DDV 3—Bilth. 1 H'sum 2DDV 4 Bilth. 2— Spiegel 3 Rhijnauwen 3 Shell 1 2de klasse B N.W. Animo 1 den HelderH'stede TCG 1— Advendo 1 Alkm.-Heiloo DDV 5 TCG 2—Pr. Beatrix 1 Be Quick 1 Score 1 R.-Zwart TCG 3 Nw.e Meer 1 H'sum 3 DDV 6Swastika Festina 3 Westrust 1 Animo 1Kat 2 Shot 2— Stadivo 1 UTV 1—DDV 7 Deuce 1Soest 1 Score 2Alta 2 Joy 2Hilverh. 2 VVGA 1—Dash 1 2de klasse Zuid Philharmonie 2 Olympia Breda 1Odis Volley 2Breda 2 HTCC 1— Henricus Elndh. 2— Well Played) 1 Bast. Bazel. 2 Nijmegen 2 2de klasse Oost Doorwerth 1 Qui Ok 1 Arnh. Ver. 2 Neder Veluwe Wag. Stud.— D.H.C. Zwolle 1 Arnh. bond 2 Enschedé 2 Deventer 1 Tiola 1— Lochem 1 3de klasse A, N.W. Ready '28 1 Bonzo 1 Heemstede 2 Tw. Bank 1 Juliana Beverwijk 2 L.T.V. Zaand. 1— Schagen Advendo 2 T.C.G. IV Kg. Zaandijk 1 Smash Stadivo 2— Be Quick 2 Groen Wit 3— Beverwijk 3 Alta 3 De Algemeene 1 Thomas 1- Gooiland 1 Bilthoven 3 Animo 2 Baarn 1 Deuce 2 Redcover Bilthoven 4 Gooiland: 2 Kat 3 Shell 2— Meyenhagen 1 Rhijnauwen 4 Hilversum 4 3de klasse B N,W. Duihlust 1— S.MJT. 1 Deuce 3 Heemstede 3 Nwe Meer 2 T.C.H. 3 Swift 2— Westrust 2 Westrust 3— Dulnlust 2 De Algem. 2 Aemstelsp. 1 Heemstede 4 T.C.H. 4 Aemstelsp. 2 V.V.G.A. 2 Bonzo 2 Game and Set 2 Tw. Bank 2 De Algem. 3 Wimbledon 1 De Ruïne 1 V.V.G.A. 3— Ready '28 2 Westrust 4 De Ruïne 2 Joy 3 N.we Meer 3 De Ruïne 3 Thomas 2 Incasso Bank Wimbledon 2 Haarlem 3 Bakkum 1 B'wijk 4 Animo II (Den Helder) LTV Zaand. 2— Enkhuizen 2 DDV 8—Kg. Zaandijk 2 Bakkum 2 Nw.e Meer 4 Kg. Zaandijk 3 Deuce 4 Dash 2Be Quick 3 Toss Amstelkant DDV 9Verblifa Linoleum Sp.v.r Dash 3 H'sum 5Kat 4 H'heide 3 Score 3 De Algem. 4 Het Gooi 1 H'sum 6 VVGA 4 THC '25 1— Baarn 2 Pr. Beatrix 2 Shot 3 Het Gooi 2— Ready '28 3 Tw. Bank 3 Advantage 1 Meyenhagen 2 TCH '25 2 Advantage 1 Shell 3 Alta 4— Ready '28 4 Fit 1Meyenh. 3 Ready '28 5 Hllverheide 4 Soest 2H'sum 7 Fit 2—TCH '25 3 3de klasse Oost A TOA 1NAF 1 Tempo 1-HTC Luctor et Em. Arnh. Ver. 3 Lochem 2 Zwolle 2 Arnh. bond 3 Arnh. Ver. 4 GulboSwift 3de klasse Oost B ThorHollyden O TVDeventer 1 Zutphen 1 Alw. Ready Hooge Boekei 1 Ready 1 Juliana 1JSV 1 Ready 2 Hooge Boekel 2 JSV 2Juliana 2 Holten Enschede 3 v. Heekpark 1 Doetinchem 1 NAF 2— v. Heekpark 2 Enschedé 4 Tempo 2 Ons Genoegen Tiola 2 Hazemeyer Alw. Ready KampenAvro R.-WitDaisy 2 Doetinchem 2- Doorwerth 3 QuickZutphen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 6