uit den omtrek H CADEAU! N.V. WONINGINRICHTING tooneel, film en muziek VOOR DEN VREDE 04 w&de. keM staat Cu &£o.ei FRANS HARTOG De Gruyter's AUTOBUSDIENST HAARLEM'NOORDWIJK AAN ZEE V.V. ZOMERDIENST NIET GEWIJZIGD MODERNE en ELEGANTE SCHOENEN SPECIAALZAAK Meubelen - Bedden - Tapijten BALM KATHOLIEKEN SITTERS V. D. KAR iiiimiiiiiiiiiiiiiilili Een product van samenwerking bE DOOP VAN PRINSES BEATRIX M| HAARLEMS ^ZlEK-INSTITUUT WAARIN rve Gruytef s WOENSDAG 11 MEI 1938 opening VAN DE handels tentoonstelling TE IJMUIDEN-OOST Bewijs van durf en ondernemings geest van den Middenstand HET WEREN DER NEUTRALE PERS Motie van Velser Propagandaclubs HEEMSTEDE BEVERWIJK BLOEMEND AAL VELSEN ZANDVOORT oe meer men gelijk wil hebben, hoe minder men het krijgt. Bij aankoop van een karpet bijpassend kleedje cadeau Bij aankoop van loopers worden deze gratis gemeten en geboord Enorme collectie! - Lage prijzen! ZIET DE ETALAGES Winkels Julianapark 58-60-62 bij Soendaplein - Telef. 13661 Haarlem J Westergracht 79 - Telefoon 13292 INGAAND 15 MEI 1938 DIENSTREGELING EN TARIEVEN ZUN Verrukkelijk Leerlingen- Uitvoering VREDE DOOR RECHT VOOR VISCH als een trofsche bruid toont zij een bloemenweelde van verbijsterende schoonheid dat moogt U niet missen! Dicht daarbij - op den Kruisweg 50 - toont Hartog U een weelde van Heerlijke pasvormen, leuke modellen, lage prijzen èn een sorteering, die werkelijk verbluffend is. Voor iederen voet, ook voor den Uwen, hebben wij een idealen schoen. Ook dat moogt U niet missen! Voor vakkundige bediening KRUISWEG SO VOORHEEN ALS CHEF Fa. H. VISSERS EN ZOON TOURRIJWIELEN in verschillende moderne kleuren MEVROUW, „DE HAARDENDOKTER" - J. BERENDS NA/aarin U ook adverteert, wélk ander reclame-middel U ook gebruikt, U kunt er slechts menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat courantenreclame onweersprekelijk de basis is van iedere goede reclame-campagne E*e o^aog* l reepen 2 reepen 6 a 9 e«- 6 '2 - Gistermiddag- om 2 uur werd in tegenwoor- >;Sheid van den 'burgemeester van Velsen, mr. f?- M. Kwint, de Algemeene Handelstentoon- elling in het Patronaatsgebouw aan den Zee- e? te IJmuiden geopend. Toen de burgemees- ,er de zaal betrad, bood het dochtertje van den eer L. v. Noord, voorzitter van den R. K. Mid denstandsbond „De Hanze", aan de echtge- *°ote va,n den burgemeester, mevr. Kwint, bloe- men aan. j manager der tentoonstelling, de heer B. Cohen uit Amsterdam, nam dan het woord „I richtte een hartelijk woord van welkom tot aanwezigen. De heer Cohen zeide, dat hij e algemeen in Nederland bekend zijnde A(l- ^fiRieene) H (andels) T(entoonstelling) hier tgenlijk Algemeene Hanze Tentoonstelling moet ^°enien, omdat deze tentoonstelling is georga- ^eerd naar aanleiding van het 20-jarig be fctaan j, - van den R. K. Middenstandsbond „De aize", afdeeling IJmuiden Oost. Spr. bood het :stuur en den leden zijn hartelijke gelukwen- 'jen aan. In het kort schetste de heer Cohen et doel van deze tentoonstelling. Spr. wees 1°E>. dat door de standhouders alles was ten- ingesteld om het publiek ervan te overbli jf dat de Middenstand zich heeft „aange- ist" om door reclame deze leus in vervulling doen gaan: „Koopt in eigen plaats." Hierna was het woord aan den burgemeester. - feliciteerde de „Hanze" met haar 20-jarig eftaan en was dankbaar om bij deze gelegen- 'd een woord te kunnen richten tot den R. K. •ddenstand. De Middenstand is wel één van de 'e vereenigingen, die het zwaar hebben te Antwoorden. Vóór acht jaren had de mid- ®hstand met zware zorgen te kampen en leek et dat men de moeilijkheden niet zou over- 'dhen. Door crisis en werkloosheid werd de 'ddenstand lam geslagen. Dank zij de Re- er'n§ echter is er contact gekomen tusschen fieente en middenstandsvereeniging. Vooral or de Vestigingswet gaat, aldus spreker, de lüddi «tel] enstand weer omhoog. Ook deze tentoon- dat de middenstand Uing is weer een bewijs, •Kf> felsen met durf en vast vertrouwen 'de toe- tr rt1st tegemoet ziet en spr. hoopt dat dit ver duwen niet beschaamd zal worden. fj ervolgens sprak de heer de Groot namens ju ^'ddenstandscentrale in Velsen en als voor- jtei' van de Winkeliersvereeniging Velsen- cog 0rd. Ook de heer de Groot zette nog eens j, "hQeilijkheden uiteen van de winkeliers en ^,I°Me dat deze tentoonstelling een succes zal voor den middenstand in het algemeen voor de standhouders in het bijzonder. "b0 voorzitter van den R. IC Middenstands- "d ..De Hanze" afd. IJmuiden-Oost, de heer lies' Noord, dankte den burgemeester voor zjjn e.5 eleven; evenals den heer B. J. Cohen, ma st 8 Jr der tentoonstelling. De R. K. Midden- i^^^sbond „De Hanze" afd. IJmuiden-Oost t ft. vele leden zien komen en gaan in deze mtig jaren van haar bestaan. Eén is er 20 ij, onafgebroken lid gebleven en wel de heer s', A Kochx, aan wien spr. het eere-lidmaat- *^P aanbood. laatste spreker sprak de directeur van de atlze-Centrale, de heer J. Bakker, die naast I zijn felicitatie namens het hoofdbestuur, het be stuur gelukwenschte met het 20-jarig bestaan der afdeeling en met het openen van deze ten toonstelling. Spreker heeft vele tentoonstellin gen bezocht, maar deze tentoonstelling kan alle critiek doorstaan. In een plaats als IJmuiden is durf en vertrouwen getoond. Hiermede was deze tentoonstelling geopend. De burgemeester, vergezeld van zijn echtge- noote, bezocht al de stands afzonderlijk en liet zich in vele zaken voorlichten. Vooral toonde hij belangstelling voor den stand van den heet v„ Geldorp, die een electrische slijpmachine met automatisch slijp-apparaat toonde, uitvinding van den heer van Geldorp uit IJmuiden. Ook de Reddingsbrigade en het Ned. Roode Kruis zijn vertegenwoordigd en de heer Meyering, hoofdbestuurder van den bond voor het Red den van Drenkelingen, lichtte hierbij den bur gemeester in over het nut en het doel van de bonden. Verder zijn er op welk gebied ook stands in gericht, o. m. in meubelen, levensmiddelen, bloemen, nieuwste methode voor het schilderen van allerlei artikelen, fotografie, kortom alles wat een tentoonstelling bieden kan. Een inwo ner uit Alkmaar staat er met een miniatuur waaggebouw, waaraan hijzelf 40 jaar heeft ge arbeid en dat geheel uit koper is gefabriceerd. Wij hopen, dat na afloop niet alleen organi sator en bestuur tevreden kunnen zijn, maar dat ook zeker de resultaten komen zullen bij den middenstand van IJmuiden. Een groot or kest, onder leiding van den heer D. Ottink uit Alkmaar, zorgt voor een prettig verblijf en wij vertrouwen, dat velen de tentoonstelling zullen bezoeken. De tentoonstelling is geopend tot en met 15 Mei. De propagandaclubs van Velsen hebben een motie aangenomen van den volgenden inhoud: De bestuurs-afgevaardigden van de verschil lende in de gemeente Velsen werkzame propa gandaclubs, in vergadering bijeen op Maandag 9 Mei 1938, kennis genomen hebbende van de sensatio- neele publicaties van de „zoogenaamde" neutrale en on-politieke pers inzake de gevoerde hetze, spreken hun misnoegen uit over de meerdere malen anti-katholieke strekking van de ge wraakte artikelen, protesteeren met klem tegen'de in menig op zicht voor het Katholieke volksdeel van Neder land grievende uitlatingen en verdachtmakingen, laken de houding van die Katholieken, die, op welke wijze dan ook, steun verleenen aan iedere anti-Katholieke beweging en/of pers, geven als hun meening te kennen, dat opnieuw is komen vast te staan, dat de boven gesigna leerde pers in Katholieke gezinnen NIET thuis behoort, betreuren het, dat nog vele Katholieken op zulke bladen zijn geabonneerd, zijn dan ook van oordeel, dat een krachtige actie moet worden ontplooid, ten einde te be reiken, dat bedoelde Katholieken hun abonne ment op dergelijke bladen opzeggen. spreken ten slotte hun groote waardeering uit voor het vele waarachtige en het waarachtig vele en onbaatzuchtige werk van de Katholieke geestelijkheid, besluiten deze motie ter kennis te brengen aan Zijne Hoogwaardige Exc. den Bisschop van Haarlem, van Z. E. H. H. Pastoors in de ge meente Velsen en van de Katholieke Pers. en gaan over tot de orde van den dag. Wijziging overeenkomst gaslevering aan Ben- nebroek. B. en W. schrijven aan den raad: De in 1908 tusschen onze gemeente en de ge meente Bennebroek voor 30 jaar gesloten over eenkomst inzake de levering' van gas aan laatst genoemde gemeente loopt af op 11 januari 1939. Het gemeentebestuur van Bennebroek heeft ons tijdig te kennen gegeven, dat op conti nueering der overeenkomst prijs wordt gesteld, mits ten opzichte van enkele wijzigingen over eenstemming kon worden bereikt. Aanvankelijk werd gemeend dat de gemeente Bennebroek voor straatverlichting en voor ver lichting van gemeente-woningen slechts gas mocht gebruiken. Duidelijk blijkt dat uit de overeenkomst niet. Sedert in Bennebroek een electrisch net is aangelegd, is de verlichting der gemeente-gebouwen met gas niet steeds vol te houden. Wij zien er dan ook geen bezwaar in, wanneer uit de overeenkomst duidelijk blijkt, dat electrische verlichting van die gebouwen mogelijk is, nu Bennebroek zich bereid ver klaard heeft definitief vast te leggen, dat de straatverlichting met gas zal geschieden. Dat men zich ten opzichte van dit laatste de mo gelijkheid van een andere verlichting van den Rijksstraatweg en andere belangrijke verkeeis- .punten wenscht voor te behouden, achten wij een billijk en logisch verlangen, waartegen wij ons niet willen verzetten. Eveneens is de bepaling opgenomen, dat het verbod om aan anderen dan Heemstede con cessie te verleenen voor de levering van licht warmte en kracht, komt te vervallen. Verder heeft mondeling overleg met Benne broek er toe geleid, dat de prijs, die door Ben nebroek moet worden betaald voor de straat verlichting, wijziging behoort te ondergaan. Mo menteel is verschuldigd voor iedere lantaarn, voorzien van 3 pits-branders, 2 cent per brand- uur, bij een gegarandeerd aantal branduren van minstens 1000 psr jaar van alle lantaarns, wel ke in den loop van een jaar voorkwamen op de verlichtingsstaten. Thans wordt voorgesteld de verschuldigde vergoeding te bepalen op 30. per jaar per lantaarn voor z.g. avondlantaarns en op 40.— per jaar per lantaarn voor z.g nachtlantaarns. Hierin zijn dan alle kosten be grepen als gaslevering, onderhoud, bediening, aanlegkosten e. d. De aldus gewijzigde overeenkomst kan vooi 10 jaar verlengd worden. Feestavond van H.B.C. Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in West II der R.K.F. was Maandagavond door H.B.C. een feest avond georganiseerd. De groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw was geheel gevuld. Na een kort welkomstwoord feleciteerde de voorzitter van H.B.C., de heer J. v. d. Horst, het eerste elftal met het behaalde succes en over handigde dit, namens de supportersvereeniging en de feestcommissie, een verguld zilveren her inneringsspeldje met schildje. De feestcommissie heette vervolgens welkom het revue-gezelschap Muriloff uit Amsterdam, een groep van 25 amateur-artisten, die bereid waren gevonden dezen avond te vullen. Voor Heemstede iets geheel nieuws, maar het viel bij het talrijke publiek zeer in den smaak. Vanaf hun eerste optreden tot de laatste minuut da verde de lach door de zaal. Fijn was de humor, uitstekend hun spel, en „af" de dansen der girls. De schitterende kleeding, kwam door de verschillende kleurenbelichting prachtig uit. Stormachtig was dan ook het applaus aan het einde. „Zooiets hebben wij in Heemstede nog nooit gezien, aldus de voorzitter in zijn dankwoorden aan het slot van den avond. De roep, de van uw gezelschap uitging, vervolgde hij, is geen leuze geweest." Mej. Ria Schmitz, ontving onder oorverdoovend applaus een bloemenhulde, die zeker was ver diend. Ook Cor Perez aan den vleugel deelde in den algemeenen dank. De heer Muriloff dankte aan het slot voor het prettige contact van de zaal met het too- neel. Ook de optredenden, die toch maar ama teurs zijn, hadden het een genoegen gevonden hier op te treden. En daar zij ieder jaar een nieuw programma instudeerden, tusschen hun gewone werk door, zou hij met een „tot weder zien" willen besluiten, welke woorden weer wer den beantwoord met een daverend applaus. Het was reeds 12 uur toen begonnen kon wor den aan het gezellig samenzijn, dat geleid werd door den heer J. Oolders, met muzikale mede werking van de bekende en hier populaire Ncenhovenband. Dezen avond heeft weer veel bijgedragen tot hechtere vriendschap tusschen H.B.C. en haar talrijke supporters. Schoorsteenbrandje Dinsdagmorgen om half 6 werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorstenbrandje in perceel Moenwerfslaan 96. De bewoner had het fornuis met hout aan gemaakt, waardoor de totaal vervuilde schoor steen in brand raakte. De brandweer, die onmiddellijk uitrukte, doofde met zakken zand het vuur. De brand spuit behoefde niet in werking gesteld te worden. Veilig Verkeer. De Indische buurt is Don derdag en Vrijdag het terrein geweest voor de Verkeersexamens voor de jeugd, welke ge houden zijn onder leiding van Inspecteur A. Berentzen. Aan deze examens hebben een 270 kinderen deelgenomen van alle openbare en bijzondere scholen. Donderdagmiddag om 2 uur zullen in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heeren- weg de diploma's aan de geslaagde meisjes en jongens worden uitgereikt. Een nieuw muziekkorps opgericht Maan dagavond. waren een aantal oud-leden van het fanfarecorps „Excelsior" in het lokaal voor Chr. belangen bijeen ter oprichting van een nieuwe muziekvereeniging. De heer J. F. Krabbendam, die de leiding dezer bijeenkomst had, deelde in zijn openings woord de oorzaak van het ontstaan der geschil len in „Excelsior" mede (het geschil tusschen directeur R. van 't Hoff en het bestuur). Na ampele bespreking werd besloten een nieu we vereeniging te stichten onder den naam van „Prinses Beatrix", indien daarvoor toestemming kan worden verkregen. Tot directeur werd benoemd de heer R. van t Hoff. Staande deze vergadering traden 27 le den toe, of hadden dit lidmaatschap toegezegd. Het voorloopig bestuur werd als volgt samen gesteld Voorzitter J. F. Krabbendam, Borneostraat 29; secretaris H. M. Hartman, Brouwersstraat 133, Haarlem; penningmeester J. Rietveld, Glipper- weg 23. Het voorloopig bestuur kreeg opdacht stappen te doen tot het verkrijgen van een repetitie gelegenheid en voor den aankoop van instru menten. Alle leden zijn reeds geschoold. Gevonden dieren en voorwerpen Terug te bekomen bij: T. v. d. Klashorst, Meerweg 25b, schort; J. v. Goyenstraat 31, alpinomuts; v. d. Aar, Kastanjelaan 35, dameshorloge; N. S. v. d. Erf, Iepenlaan 8, nikkelen polsbandhorloge Looman, Julianaplein 9, koperen penning en etui met rozenkrans; Lammerse, J. v. Goyen straat 28, bus met vet; Luiken, Koediefslaan 12, sierduif; Bureau van politie, padvindersmes; H. de Winter, M. Hobbemastraat 34, gouden ring; Firma R.E.W.O. Binnenweg, rijwielbelas ting merk; Bureau van politie, bontmuts; Wip perplein 16, hondenhalsband; Westerveld, Lom bokstraat 34, rijzweep; J. A. v. d. Meij, Camp- laan 1, portemonnaie met inhoud; de Goede, L. v. Rozenburg 29, jongensjasje; Bureau van po litie, Rozenkrans. Jubileum Op 25 Mei a.s. hoopt de heer Th. Gerritse den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Motor- en Autodienst „De Vereeniging", directeur den heer G. Sterken. Gedurende een kwart eeuw heeft de a.s. ju- bularis de goederen die met dezen vrachtdienst te Beverwijk arriveerden op hun bestemming gebracht. Op deze wijze is hij een bekende figuur geworden in onze plaats en de getrouwheid, waarmede hij zijn bestellersambt vervulde be zorgde hem ook een flinke populariteit, welke hij in alle opzichten verdient. Ondanks zijn ge vorderden leeftijd, de heer Gerritse is 60 jaar, vervult hij zijn taak nog met groote opgewekt heid. Het zal hem straks ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken Spreekuur burgemeester. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. G. J. A. den Tex. is verhinderd op Vrijdag 13 Mei a.s. zijn ge wone spreekuur te houden. Politierapport. Aangehouden werd een per soon, die nog eenige weken gevangenisstraf moest ondergaan. Hij werd op transport gesteld naar Haarlem. In de R.K. Bewaarschool aan den Zeeweg al hier werd ingebroken. Een klokje en eenig snoepgoed worden vermist. Uit het Noordzeekanaal werd een vischkaar met inhoud ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Jaarvergadering van de Vereeniging tot be strijding der Tuberculose De vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose hield haar jaarver gadering onder presidium van den heer D. Schuit. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het consultatiebureau in 1937 druk was be zocht. Door 414 personen werd het eerste me disch onderzoek ondergaan. In 94 zittingen wer den door den medischen leider Dr. Kielstra, 2089 onderzoekingen verricht. Door de huisbezoeksters werden in 1937 in totaal 4901 bezoeken afgelegd. Het ledental der vereeniging is gestegen met 9 leden en kwam van 575 op 584. In den loop van 1937 werden 22 personen naar een sanatorium uitgezonden; 7 patiënten wer den in een ziekenhuis opgenomen. In tien geval len werd een ligtent verstrekt. In totaal werden 38 patiënten thuis verpleegd. Op 1 Januari 1937 kregen 458 gezinnen met 897 patiënten huisbezoek. In den loop van 1937 wer den ingeschreven 279 gezinnen met 430 patiën ten, terwijl werden afgeschreven 202 gezinnen met 299 patiënten. De woningtoestand van deze gezinnen was van 472 „goed", van 49 „voldoende" en van 4 onvol doende In 37 gezinnen werden door de vereeniging 136 artikelen uitgeleend, ten behoeve van 37 patiën- l ten. Aan 19 patiënten werden versterkende mid delen versterkt. Een gezin werd geholpen door een huurtoe- slag, terwijl 6 woningverbeteringen werden be vorderd. Een dertiental ontsmettingen had er voorts plaats. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de verplegingslijst per 31 December 1937 niet minder dan 27 namen bevat met een totaal aan verplegingskosten van f14710.70. Op 31 December waren nog 9 patiënten in di verse sanatoria. Het aantal verpleegdagen bedroeg 6240; de ge middelde prijs per dag met inbegrip van bijko mende posten was f 2.35 Bovendien financierden Maatschappelijk Hulp betoon en eenige anderen instellingen de ver pleging in ziekenhuizen en diverse sanatoria van 21 patiënten, waarvan op 31 December nog 11 in i verschillende inrichtingen vertoefden. De inkomsten bedroegen, plus een saldo van f 4958 van den dienst 1936 f 32253.12 en de uit gaven f 32.163.06. Het saldo bedroeg dus f 90.06. Snap je dat nou! Maandagmiddag te ongeveer vier uur werd de brandweer gealar meerd uit te rukken naar het perceel Zand- voortschelaan 166. Met veel lawaai en in een geweldige vaart was de motorspuit te bestem der plaatse, waar direct een minutieus oivder- zoek werd ingesteld, want noch vlammen, noch vuur waren te bekennen. Alleen een geweldige hoeveelheid rook. Na het onderzoek bleek het, dat de bewoner van dit perceel, de heer Wil ly Walden, beter bekend als „juffrouw Snip" in groote ongerustheid verkeerde over de ge weldige rookontwikkeling, die veroorzaakt werd door het feit, dat de pijp van de kachel niet voldoende in. de schoorsteen was geduwd. De brandweer kon onverrichterzake terugkeeren, onder het luide zingen van: „snap je dat nou, juffrouw Snip." De een zijn doodDe Zandvoortsche Reddingsbrigade mocht dezer dagen een legaat ontvangen, welke bestond uit de aanwezige kasgelden van de slechts kort bestaan heb bende Zandvoor' vie Cricket- en Hockeyclub, niet te verwarren met de Zandvoortsche Hoc keyclub, welke thans kampioen van haar af deeling is geworden en reeds door promotie wedstrijden naar d e Overgangsklasse ver huisd is. Werkloosheid Het gaat zoo tegen den zo mer met de werkloosheid steeds beter. Eind Maart bedroeg het totaal aantal werkzoeken den nog 417 en daalde bijna regelmatig iedere week, zoodat thans nog slechts 386 werkloozen staan ingeschreven. Waneer straks het seizoen aanbreekt, zal dit getal nog wel kleiner wor den. Nieuwe verlichting. In de verlichting van de klokken, welke zich op den watertoren be vinden, is een wijziging aangebracht, welke een verbetering genoemd kan worden. Inplaats van het gewone electrische licht, heeft men een viertal lampen, geplaatst als schijnwerpers, aan gebracht, welke een zacht blauw-groen licht uitstralen. Dit gedeelte bevindt zich aan de landzijde. De door deze nieuwe lampen verlichte wijzerplaat is veel duidelijker waarneembaar dan de andere drie. Vermoedelijk zal deze ver lichting dan ook rondom den geheelen toren worden aangebracht. nog Enkele dagen... J. CHRISTIAANS De Ondernemers: JAC. HEEMSKERK, Hout plein 34 ±e Haarlem Tel. 16448 K. BOLHUIS ie Noord- wijk aan Zee, Tel. 251 °bNDERDAG 12 MEI 1938 STADSSCHOUWBURG, fcep wilsonsplein. k??ganp?urkt aantal kostelooze ky C0ne®^zen verkr«gbaar -yUis^ertbur. ALPHENAAR, h°oi en aan de Muziek- "ühelminastraat 51. U ook adverteert, wélk ander reclame-middel ook gebruikt, U kunt er slechts menschen mee bereiken, die van daag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat cou rantenreclame onweer sprekelijk de basis is van Iedere goede reclame-campagne. („Wij offeren ons leven voor den Vrede." Z. H. Benedictus XV op zijn sterfbed) ZEKER is het, dat wij handelen naar Christus' H. Evangelie, als wij ijveren voor: DE KATHOLIEKE VREDESBOND doet dit op de basis van het PAUSELIJK VKEDES- PROGRAM, dat luidt: „In plaats van bloedig wapengeweld de zedelijke rechtspraak." Helpt ons de Christelijke beschaving be vorderen. Geeft U nog heden op bij de plaatselijke vertegenwoordiging of bij: KO DE HAAN, Actie-Bureau Katholieke Vredesbond, Willemsplein 1, Rotterdam. Steunt ons ook door Uw giften, donatie, erflating, enz. Daar is maar één roep over B a 1 m's visch: verrukkelijk. Wat U ook neemt: Zeevisch, zoetwater- visch, vischconser- ven, de gebakken, gerookte of uitge sneden soorten 't is allemaal even fijn. Overtuigt U zich. Wat mogen wij U bezorgen? Want dat doen wij in den geheelen omtrek. Tel. 23280 (3 lijnen) OQGOOOOOQGOQOOOOOOQOQG koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthu- siaansche artikelen worden verkocht of voor handen zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT OQOOOOOOOOOOOOOOOOOOQO Onze specialiteit op onze bekende gemakkelijke condities, met 18 maanden gratis diefstalverzekering en 18 maanden alle reparaties gratis. LUXE RIJWIELEN vanaf f 31.50, 39.50 enz. vanaf f 0.50 p. week, zonder vooruitbetaling. HAARLEM: KROCHT 8a TELEF. 16659 voor het schoonmaken, repareeren of bewaren van Uw haard of kachel IS HET ADRES Kenaustraat 12 - Fuhropstraat 22 - Haarlem - Tel. 12551 °tJS5T "~lll ~ffl" ~"1""

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 7