DE OCEAAN POST We luisteren naar... FINANCIEN Doodelijker dan luchtaanvallen VERKEERSONGEVALLEN IN ENGELAND Kerkelijk leven Dagfilm RADIO-HOLLAND" WOENSDAG 18 MEI 1938 Ongeveer 500 dooden en 17.000 gewenden per maand acht men normaal! Cijfers maken weinig indruk meer EEN SCHEEPSKRANT! N.V. „ROTTERD. LLOYD" N.V. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND" EEN INCIDENT IN DE OPERA EERSTE KAMER Ruilverkaveling BRIDGE Om den Uittenboogaardbeker AUTOMOBILISME De 24 uurs Burgerwacht-rit De groote trek begint Met de K.N.A.C. als gids door ons mooie land 75 cent. Donderdag 19 Mei PROVINCIALAAT VAN DE JEZUÏETEN HEFFING OP MELKPOEDER Academische examens Examens Apothekers-assistent 477e STAATSLOTERIJ klasse, 2e lijst: 9634 m. z. 9634 70. De aangesloten instellingen bij het Ne~ derlandsch Beleggingsfront zullen evenmin als op de leeningen Groningen en Haarlem, welke mislukt zijn, inschrijven op de lec- ningen Voorburg, Leeuwarden en Arnhem, aangezien ook deze leeningen niet aan de gestelde richtlijnen voldoen. De inschrijvingen op de uitgifte van f 3.000.000 33Vi pet. obligatiën tot den koers van 99 7/8 pet. ten laste van de Se' meente Voorburg, zijn ten volle toegewezen Bij de uitgifte van f 1.200.000 3'A pet. obli' gatiën tot den koers van 100 pet., ten laste van de stichting Ziekenhuis van den H. JO' annes de Deo te 's-Gravenhage, werd zoo- danig van het conversier echt gebruik ge' maakt, dat op de vrije inschrijvingen slechts ongeveer 50 pet. kon worden toe gewezen. In de vergadering van Frank Rijsdijks Industr. Ondernemingen werd het voorstel tot aflossing der 6 pet. obligatieleening af gewezen. De Cultuur Mij. „De Lampongs" boekte in 1937 een voordeelig saldo van f 83.775, tegen f49.158 het vorig jaar. De onderneming heeft in verband hiermede de uitkeerind op de 7 pet. cum. pref. winstaandeelen met 5 pet. hervat. De geruchten omtrent onderhandelingen tusschen Carps Garenfabrieken en J. ana P. Coats over een eventueele belangen gemeenschap vinden in Glasgow geen be vestiging. In de Londensche City wordt bewee>rd> dat de Fransche premier Daladier door het uitstellen van de publicatie van de nieuwe serie wetsdecreten de gunstige atmosfeer door de instelling van den „Daladier-frank weer ernstig in gevaar brengt. Ondanks het zeer vlot verloop van de medio-liquidatie en het welslagen van de inschrijvingen op de defensie-leeningneemt de beurs te Parijs een gereserveerde hou ding aan. Men acht den internationalen toe stand niet bevredigend. Voorts acht men de positie van de regeering-Daladier critiek, die zoowel van uiterst linkschen als vofi uiterst rechtschen kant tegenwerking ont moet. Vooral de arbeidsverruiming acht men een netelig vraagstuk. Men wacht te vens met ongeduld op de verdere wets decreten. Het jaarverslag van de Nationale Maat schappij van Belgische Spoorwegen klinkt alles behalve optimistisch. De Mij. houdt rekening met een tekort voor het loopende jaar van eenige honderden millioen francj Er bestaat reden tot ernstige bezorgdheid eenerzijds wegens de drukkende lasten ah ten andere wegens de lage tarieven. De British Enka heeft besloten een dee^ van haar bedrijf te Aintree te sluiten, we' gens den ongunstigen gang van zaken in de kunstzijde-nijverheid. Volgens verklaring van den directeur-generaal zal de product'ie met 20 pet. worden beperkt, wegens de sterke vermindering van de vraag. De General Cigar kondigt een kwartaal' dividend aan van doll. 0.50 per aandeel. De Allis Chalmers boekte in het eerste kwartaal een netto-winst van doll. I-4 mill., tegen doll. 1.50 mill, in het eers' kwartaal van het vorig jaar, gelijkstaande aan doll. 0.79 tegen doll. 0.85 per aandeeL De Worthington Pump and Machinery Corporation boekte in het eerste kwarta na aftrek van alle lasten, een ivinst val1 doll. 239.665. Het dividend op de beide se' ries 4Vi pet. prior. pref. aandeelen vei' eischt ongeveer doll. 140.000 per kwartaal De Southern Railway heeft 5500 vracht' wagons besteld met de gelden, van de Re' fico ontvangen. De Atchison Topeka boekte in de looped de maand een vermindering van het vervol met 20 pet. De Texas Corporation boekte een kWh/' taaiwinst van doll. 6.10 mill, tegen do*- 10.80 mill, in het eerste kwartaal 1937, Se' lijkstaande aan doll. 0.56 per aandeel tegen doll. 1.het vorig jaar. De Texas and Pacific Railw. boekte in, 't eerste kwartaal een winst van doll. 240-2K legen doll. 220.500 in het eerste kwarthh 1937, gelijkstaande aan doll. 0.27 tegen doh- 0.25 per aandeel. De Great Northern heeft machtiging vraagd voor de uitgifte van doll. 15 mtl' algemeene hypothecaire obligatiën, als °n.', derpand te geven voor een uitgifte van do 7 a doll. 10 millioen. De Amerikaansche warenhuis-omzette moeten in Mei 12 pet. lager zijn geweest dal in Mei 1937. Dow Jones deelt mede, dat de prijzen de loonen in de staalindustrie op het staande peil gehandhaafd blijven. De Steel Corporation zal waarschijnlijk onVe' anderde prijzen in het derde kwartaal h-hu kondigen. De staalschrootprijs te Pittsburgh is jjfl doll. 0.50 tot doll. 11 a 11.50 verlaagd. DO verlaging is het gevolg van een klejhe aankoop, zijnde de eerste sedert geruih1 tijd. De Amerikaansche automobiel fabrikant^ verwachten, dat dezen zomer de product onderbreking van langeren duur zal dan sedert verschillende jaren is gev/Cf In verband hiermede achtten de staaimv het niet noodzakelijk hun prijzen te lagen. Wanneer vóór het einde van het *eri kwartaal geen economisch herstel m Vereen. Staten intreedt, verwacht eji dat prijsverlagingen in de automobiel' staalindustrie onvermijdelijk zullen zij11- De benzine-voorraden bij de AmerikUO^ sche raffinaderijen bedroegen aan 't f der vorige week 55.34 rriill. vaten 56.42 mill, vaten aan het einde der voO' gaande week. De voorraden benzine .gj stookolie tezamen 130.25 mill, tegen mill, vaten. De gemiddelde dagelijksche petrolc11^ productie is in de afgeloopen week ten „gO zichte van de voorafgaande week met 0p- vaten tot 3.362.000 vaten gedaald. Ten zichte van dezelfde week in 1937 bedroes daling 190.000 vaten. ter Het Pond Sterling bewoog zich te Arn* 0p dam op 8.97 (v. slot 8.97 7/8); de DoUa7 0f 1.80 5/8—1.80 7/8 (1.80 13/16); de FraIi w^ 5.05—5.06 (5.05 1/2); de Belga op 3": of 30.45 (30.45) en de Zwitser sche Frank 41.20—41.22 1/2 (41.21). (Van onzen Londenschen correspondent) Gedurende den wereldoorlog werden 92 luchtaanvallen op Engeland gedaan. De eerste, welke gericht was op Dover, had plaats op 24 December 1914, en er werden geen personen gedood of gewond; bij de laatste, wel ke op 5 Augustus 1918 op de Oostkust uitge voerd werd, vielen evenmin slachtoffers. Na dat op 19 October 1917 niet minder dan vier zeppelins, die terugkeerden van een luchtaanval op Engeland, in Frankrijk omlaag gebracht waren, werd deze vorm van oorlogvoering, die in 1917 zijn hoogtepunt bereikt had, nog slechts op betrekkelijk kleine schaal toegepast. Het aantal aanvallen gedurende de oorlogs jaren en het aantal dooden en gewonden in elk jaar bedroegen: Jaar aanvallen gedooden gewonden 1914 2 0 0 1915 23 164 436 1916 27 254 529 1917 29 671 1551 1918 11 172 496 Totaal 92 1261 3012 Op zeer weinige uitzonderingen na waren al le slachtoffers non-combattanten. Gruwelijk, nietwaar? Het is dan ook niet te verwonderen, dat voorzorgsmaatregelen geno men worden tegen luchtaanvallen; dat de be volking getraind en georganiseerd wordt, zoo wel voor het verleenen van hulp als voor het voorkomen van de ergste gevolgen van lucht aanvallen. Dagelijks leest men van de A. R. P., de Air Raid Precautions, en alle burgers van niet-dienstplichtigen leeftijd worden opgeroe pen cursussen te volgen welke hen in geval van oorlog in staat zullen stellen nuttig werk bij luchtaanvallen te verrichten. Dit is zeer te loven, want ofschoon uit den gang van zaken gedurende den wereldoorlog wellicht afgeleid kan worden, dat op den duur de verdediging sterker is dan de aanval, weet men niet of dit ook in een volgenden oorlog het geval zou zijn; bovendien moet alles gedaan worden om zelfs in het gunstigste geval de ge varen en de verliezen tot het uiterste te beper ken. 1261 burgers en burgeressen gedood, en 3012 gewond in vier jaren tijds. Het is ontzettend! Maar weet gij dat het aantal slachtoffers der Duitsche luchtaanvallen, dooden en gewonden te zamen, in die vier vreeselijke jaren 'n paar duizend geringer geweest is dan het aantal personen, dat thans jaarlijks ten gevolge van verkeersongevallen om het leven komt? Indien in een toekomstigen oorlog vijande lijke vliegers jaarlijks gemiddeld zes maal zoo veel non-combattanten in Engeland om het leven brengen als twintig jaren geleden, dar. zal het aantal slachtoffers niet grooter zijn dan thans dat van het verkeer. ,3aby-killers" baby-moordenaars noem den de Engelschen de Duitschers, want bij de luchtaanvallen kwamen menigmaal ook kleine kinderen om het leven. Met evenveel of even weinig recht zou men Engelsche (en niet-Engelsche) automobilisten „baby-killers" kunnen noemen. Zij brengen meer kinderen om het leven dan destijds de Duitsche vliegers. Heel het land staat sinds eenige maanden op zijn achterste pooten voor de A.R.P., maar het bewaart zijn gelijkmoedigheid als maandelijks de gegevens bekend gemaakt worden betreffende de op den weg aangerichte slachting. Uit de jongste cijfers blijkt dat in April 508 personen gedood werden hetgeen 45 meer is dan in de overeenkomstige maand van het vo rige jaar. Het aantal gewonden bedroeg 18.119, of 1.105 meer dan een jaar geleden. Vergelijk deze cijfers eens met die van de luchtaanvallen. Het aantal gewonden was in vier jaren tijds zes maal zoo klein als thans in een maand. Een verhouding dus van.... 1 tot 288! Wij zullen geen analyse van de totalen ge ven. Het doet er, in het verband van deze aan- teekeningen, weinig toe hoeveel van de gedoo- den en gewonden automobilisten, motorwiel- rijders, fietsers en voetgangers waren. Gedurende de eerste vier maanden van dit jaar was het aantal gedooden 5.13 pet., het aantal gewonden 6.61 pet. grooter dan in het betreffende tijdvak van 1937, en het aantal kin deren, dat in die vier maanden gewond of ge- I WAARIN HET DAGELIJKSCHE NIEUWS, VERSCHIJNT TIJDENS DE REIS OP DE MAILSCHEPEN VAN: EN MET ADVERTEEREN BEREIKT MEN ALLE VERLOFGANGERS, REPATRIEERENDEN EN TOERISTEN. Vraagt proefnummer en tarieven aan: Keizersgracht 562 - Amsterdam-C. Jl dood werd, bedroeg (het lijkt ongeloofelijk) 13.066, tegen 11.814 een jaar geleden. Vergelijk deze cijfers eens met die betreffende de luchtaanvallen! Is men zich dan van den omvang dier slachting niet bewust? Dit bewe ren wij niet, maar tefschoon men zich er van bewust is, schijnt men tevens eraan gewoon ge raakt te zijn. Men beschouwt het als iets dat er nu eenmaal bijhoort, als een van de euvelen eener onvolmaakte maatschappij. Een enkele maal uit een of ander blad een kreet van afgrijzen in den vorm van een hoofd artikel, maar meestal moet de statistiek der verkeersongelukken zich met een derderangs plaats in de kolommen der pers behelpen. On geveer 500 dooden en 17000 gewonden per maand dat is normaal! Men hoopt op een geleidelijke vermindering, maar aangezien de omvang van het verkeer nog steeds toeneemt, beschouwt men een geleidelijke vermeerdering waarschijnlijk óók als normaal. Heel de natie wordt georganiseerd tegen luchtaanvallen, die misschien in een min of meer verwijderde toekomst plaats zullen heb ben, maar waarvan men toch hoopt en ver trouwt, dat zij zullen uitblijven. Maar tegen een gevaar, dat onnoemelijk veel meer slacht offers eischt, en dat alom aanwezig is, organi seert het volk zich niet! De bezoekers der avondvoorstelling -an de opera te Boedapest werden onlangs voor het be gin van een voorstelling plotseling verrast: het tooneel en de zaal werden in het donker gezet en op de plaats van den dirigent verscheen niet deze, doch de leider van de Hongaarsche Luchtbe schermingsliga, de heer Von Petróczy, die de vol gende toespraak hield: „Veroorlooft u mij, dames en heeren, dat ik van deze plaats af een vraag tot u richt: „Wat zoudt u doen, als op dit oogenblik de sirenes van Gellertberg zich lieten hooren en er aangekon digd werd. dat vijandelijke vliegtuigen boven de Hongaarsche hoofdstad verschenen waren, om Boedapest met bommen en gas te bewerken?" Er heerschte enkele oogenblikken een ijzige stilte Toen hield de heer Von Petróczy een kerte, be vattelijke voordracht over de noodzakelijkheid van luchtbescherming, welke alle aanwezigen met de grootste aandacht volgden. Aan >et eind van zijn betoog viel den inleider een daverend applaus ten deel, waarna de muziek de ouver ture „De barbier van Sevilla" speelde. In de heden gehouden vergadering van de Eerste Kamer was aan de orde het wets ontwerp, houdende nieuwe bepalingen om trent ruilverkaveling. De heer VAN VOORST TOT VOORST (R.K.) betoogt, dat de landbouw met verlangen heeft uitgezien naar een regeling, als in dit wets ontwerp neergelegd. Naast drooglegging, ont ginning en ontwatering is een goede ruilver kaveling het goedkoopste middel om de pro ductiviteit van den bodem te vergrooten. Hier is met een landbouwbelang een algemeen belang betrokken. Het kostenvraagstuk is een der belangrijkste factoren der ruilverka veling; de onzekerheid omtrent de uiteinde lijke afrekening moet echter verdwijnen, om de medewerking ook van alle kléine landbou wers te verkrijgen. Spr. vraagt zich af, welke autoriteit het drin gend nut eener ruilverkaveling moet uitspre ken en wijst op de beperking door art. 37 van het eigendomsrecht, daar tot ruilverkaveling kan worden overgegaan buiten medewerking der betrokkenen. Spr. zal zijn stem gaarne aan het ontwerp geven. De heer VAN SASSE VAN YSSELT (R.K.) zet uiteen, dat een goede ruilverkaveling van nut kan zijn voor den landbouw en een be hoorlijk beheer der eigendommen. Bij dit wets ontwerp wordt echter weinig rekening gehou den met den wensch naar stabiliteit van het grondbezit. Een ander bezwaar is het b.v. dat een geitenfokvereeniging in Groningen ruilver kaveling kan aanvragen in de provincie Zee land. Het eigendomsrecht zal kunnen bloot staan aan eiken aanval van elk lichaam, dat zich in het hoofd heeft gesteld, een bepaald landbouwbelang te dienen, waarbij volstrekt niet altijd altruïstische motieven op den voor grond staan. Dit ontwerp kan schadelijk zijn voor den landbouw, het hypothecair crediet en het pachtwezen. De Uittenboogaard-beker, welke het vorig jaar door de bridgeclub van R. K. „Centrum" te Amsterdam werd gewonnen, zal dit jaar, in gevolge hett hans genomen bestuursbesluit, door den R. K. D. B. „Amsterdam" zelf worden ver dedigd tegen „Haarlem", „Schoten" en „Over- veen". „Amsterdam" heeft de organisatie van deze wedstrijd overgedragen aan „Haarlem", terwijl de leiding in handen is van een technische commissie, bestaande uit vijf personen, en wel 3 te benoemen door Amsterdam en 2 door Haarlem. De wedstrijden beginnen in de week van 22 Mei a.s. De minister van Defensie heeft machtiging verleend aan den chef van den Generalen Staf, den inspecteur der Cavalerie tevens Comman dant der Lichte Brigade, de inspecteurs der Ar tillerie, Genie, Militaire Luchtvaart en Konink lijke Marechausee, benevens aan den Comman dant der eerste en vierde divisie en ven het korps Politietroepen tot eventueele deeli ame van onder hunne bevelen staande militairen aan den 24 uurs oefenrit van de burgerwacht Amsterdam. In aansluiting daarop heeft de inspecteur der Cavalerie, tevens commandant der Lichte Bri gade, reeds den commandanten der onder hem ressorteerende korpsen bericht, dat hij deelname aan dezen rit zeer aanbeveelt voor allen, die in aanmerking komen militaire diensten te ver richten als bestuurder van motorrijwiel of auto mobiel. Zullen dus van militaire zijde in komende da gen zeer veel deelnemers zich komen melden, ook van andere zijden blijkt de belangstelling zeer groot. Reeds nu ruim een maand voor den start op 24 Juni is het aantal inschrijvers de hon derd al ver gepasseerd. Tot uiterlijk 10 Juni a.s. worden nieuwe in schrijvingen ingewacht bij de Burgerwacht Am sterdam, Singel 548, Amsterdam, (C). April heeft ons in den steek gelaten en ook het begin van de Meimaand belooide weinig goeds. Zoo veelbelovend als Maart is geweest met de koesterende zonnedagen, zoo grimmig koud was het in April. IJzig was de wind en gansch de maand wilden de boomen maar niet botten. De natuur scheen stil te staan. Nu zijn de warme voorjaarsdagen gekomen, de dagen waarnaar wij zoo lang hebben uit gezien. De natuur is ontwaakt, de boomen zijn weer in het teergroene kleed gestoken. Neder land wordt weer bloemenland. Onweerstaan baar worden wij naar buiten gedreven. Te lang sloten wij ons op in de mufheid der vertrek ken en misten wij de streeling van den zoelen voorjaarswind. De buitenlucht willen wij snui ven, den prikkelenden geur van de dennenbos- schen willen wij voelen, de stilte van de hei. Wij willen weer pick-nicken op romantische plekjes, ons uitstrekken op donzig mos. Voor hen, die er met den auto op uit willen gaan, zendt de K.N.A.C. ons een schema voor een tocht door Midden-Nederland, welke op elk willekeurig punt kan worden aangevangen en beëindigd. De route leidt steeds langs goed berijdbare wegen, die ons door de mooiste dee- len van het Sticht leiden, dwars over de Veluwe, door Twente en den Achterhoek. Als uitgangspunt voor de beschrijving van dezen Voorjaarstocht kozen wij Amersfoort. Van Amersfoort over Nijkerk rijdende volgt men den weg over Putten naar Harderwijk (30 K.M.). In Harderwijk buigen wij af naar rechts en gaan over Staverden naar het welbekende Uddelermeer (15 K.M.) Dan over Garderen naar Stroe (10 K.M.). Nadat wij aldus de bos- schen aan den Noordrand van de Veluwe heb ben doorkruist, strekken zich na Stroe, als wij van dit vriendelijke dorpje uit over den Harskamp naar Otterloo rijden, groote heide velden links als rechts van den weg voor ons uit (10 K.M.) In Otterloo kan men den weg inslaan naar Hoenderloo en rechts den toegang tot het landgoed „de Hooge Veluwe" vinden. Wie een bezoek aan dit landgoed niet in de route wenscht op te nemen, rijdt van Otterloo over Schaarsbergen naar het Kasteel Rosen- daal (19 K.M.) Vergezichten van oneindige bekoring treffen wij langs dit gedeelte van onze route aan en niet zelden zal de automo bilist even vaart minderen of geheel stilstaan teneinde beter hiervan te kunnen genieten. Van Rosendaal voert de weg naar Velp en dan langs den Rijksstraatweg via de Steeg en de Middachterallée naar Dieren (11 K.M.) Van Dieren vervolgt men zijn weg over Does burg, (Schipbrug over den IJssel), Laag Kep- pel en Hummelo (12 K.M.) en men bevindt zich in het zeer afwisselende en aan natuur schoon zoo rijke gedeelte van Gelderland, dat men doorgaans met den naam ,,de Achterhoek aanduidt. Over Hengeloo (Gld.), via Ruurloo Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. Let op oranjeband. rijdt men naar Groenloo en Eibergen (38 K.M.)dan over BorculooDiepenheim ei, Goor naar Holten (37 K.M.) Dit gedeelte van den tocht heeft ons over landelijke wegen ge voerd, die ons juist door dit karakter een goeden indruk geven van het landschap, dat wij dwars doorkruisen. Hoewel de wegen uiter aard geen autowegen te noemen zijn, zijn zij toch zeer goed berijdbaar. In Holten kunnen wij genieten van het prachtige uitzicht op den Holterberg. Verder rijdt men nu over Nijver- dal en Hellendoorn naar Ommen (26 K.M.) Tusschen Hellendoorn en Ommen treft men den Lemelerberg aan, welke den toerist een uitzicht van bijzondere schoonheid waarborgt. Van Ommen uit gaat het nu in Westwaart- sche richting over Dalfsen en Wythmen naar Zwolle (26 K.M.) In Zwolle volgt men nu de Veerallee en het Bolwerk en rijdt dan over de IJselbrug naar Wezep. In Wezep een scherpe bocht naar links om op den weg naar Heerde te komen. Hier rijdt men langs den rand van het schietterrein van de Legerplaats Oldebroek en kan men van bijzonder fraaie vergezichten genieten (18 K.M.) Van Heerde volge men de route over Epe en 't Soerel naar Nunspeet (15 K.M.) Nog worden heide en bosschen niet ver laten. Wij buigen in Nunspeet Zuidwaarts af naar Vierhout, rijden over Elspeet en kruisen bij Staverden het begin van de bovenomschre ven route (16 K.M.) Van Staverden gaat het dan door het Speulderbosch over Speulde en Garderen naar Oud Millingen (9 K.M.) Bij Oud Millingen bereiken wij de laatste etappe van den voorjaarstocht. Hier buigen wij n.l. rechts af en rijden over Voorthuizen weer naar Amersfoort (25 K.M.) Totaal afstand 317 K.M. Zij, die dit Aantal kilometers voor een dag- toer wel wat geforceerd vinden en niet in de gelegenheid zijn om er twee of meer dagen op uit te trekken, kunnen de beschreven route hier en daar bekorten. Zoo kan men b.v. van Otterloo uit direct over Hoenderloo, Apeldoorn en Deventer naar Holten rijden, om op deze wijze weer op de bovenomschreven route te recht te komen. Hierdoor wordt de tocht aan merkelijk bekort. Het totaal aantal kilometers bedraagt dan 255. Ook kan men b.v. van Amersfoort over Quatre Bras en Woudenberg en Ede naar Otterloo gaan en van Otterloo uit over Hoen- Ommen Lemelerbefg 9 Hellendoorn Lo Nijverdal ZWOLLE Da/fsen *s Wij th men unspeet Heerde t Soerel "Z 'Vierhouten HARDERWUK r5 Elspeet Staverden 5 Uddelermeer ts Garderen Vf APELDOORN Nijkerk _A>0ud Milligen $r<' 'y Voorthuilgn 6 - Stroe /- ^Holterberg ^Holten DEVENTER Jjtten /speulde iepenhefm Lochem S rimm* VZUTPHEN AMERSFOORT Borculo BuurlQ Eiberge Dieren Hengelo r r V> Harskamp f l/o V Hoenderlo Q Otterlo UHoge- J Woudenberg »*m\ Vetuwè 20 J Quatre Bras j 0 '•w-o x Ede v 1 0 "1^ DeSteea^r^ i Schaarsbergen [Rozen daal^*J ^«Hummelo/ Doesburg*"**,^. VelP taag-fteppel Groenlo. IT 8.00- 8.00- 8.15 10.00 10.15 10.45 11.30 12.00 12.15 2.00 2.55 3.30 3.45 4.45 5.00 5.30 6.30 7.00 7.15 7.45 8.05 8.15 9.00 9.30 10.00 10.05 10.45 11.00 11.50 8.00 8.15 10.00 10.15 10.30 11.00 11.30 12.15 12.30 2.00 2.30 3.05 4.00 4.30 4.50 5.30 6.30 7.00 7.05 7.30 8.00 8.15 10.30 10.45 11.00 11.10 11.40- HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. -9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. —9.15 Gramofoonmuziek. Berichten. Gramofoonmuziek. Morgenc'ienst. Gramofoonmuziek. Godsdienstig halfuur. Berichten. KRO-Orkest. Handwerkcursus. Gramofoonmuziek. Gramofoonmuziek. Bijbellezing. Gramofoonmuziek. Handenarbeid voor de jeugd. Orgelspel. Friesche uitzending. Berichten. Journalistiek weekoverzicht. Reportage Berichten ANP. Kinderkoor en solisten. Causerie: „In de lyn van Groen". Vervolg concert. Berichten ANP. Pianovoordracht. Gymnastiekles. Gramofoonmuziek. Schriftlezing. HILVERSUM, 301.5 M. AVRO-Uitzending Gramofoonmuziek. Berichten. Morgenwijding. Gramofoonmuziek. Omroeporkest. Kniples. Omroeporkest en soliste. Berichten. Kovacs Lajos-orkest. Voor Ce vrouw. Zang met piano. Gevarieerd programma. Voor zieken en thuiszittenden. Pianovoordracht. Voor de kinderen. Omroeporkest. Sportpraatje. Voor de kinderen. AVRO-Dansorkest. Engelsche les. Berichten ANP. Concertgebouworkest en solist. Gramofoonmuziek. Reportage. Berichten ANP. Gramofoonmuziek. i12.00 Orgelspel. DROmviCH, 1500 M. 11.2511.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Aston Hippodrome-orkest. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Emilio Colombo Octet. 3.35 Orkest. 5.20 Pro Arte-kwartet. 4.35 Gramofoonmuziek. 6.10 Gramofoonmuziek. 7.00 BBC-Zangers en solist. 7.35 Pianoduetten. 7.50 Harry Leader's Band. 8.35 BBC-Symphonie-orkest. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg concert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.30 Joe Loss' Band. 11.5012.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.10, 8.55—9.05, 10.20 en 11.20 Gramo foonmuziek. 11.50 Zang 1?- 12.30 Ballïy-orkest. 1.50 Zang. 3.05 Zang. 8.35 Zang. 8.50 Orkest, koor en solisten. 10.5511.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 8.50 Omroepkleinorkest. 10.20 Volksliederenconcert. 12.20 Omroeporkest. 2.30 Populair concert. 6.50 PianovoorCracht. 4.20 Otto Kermbach's orkest. 7.30 Schrammelensemble. 8.20 Orkest, koor en solisten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Cabaretprogramma. 11.20 Gevarieerd concert. 12.20 Concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 12.202.20 KVRO-Gezellen, Salonorkest en dansorkest. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Klelnorkest en Mannenkoor. 10.3011.20 Omroeipdansorkest. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Pro Arte-kwartet. 6.50 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Cabaretprogramma. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevarieerd concert. 8.30 Orkest en solist. 10.20 Berichten. 10.50 Cembalovoordracht. 11.0-5 Berichten. 11.20 Intern. Muziekfeest Stuttgart. 12.20 Concert. Het provincialaat der paters Jezuïeten, dat sedert het najaar van 1878 gevestigd was Da Costastraat 44 te Den Haag, wordt met ingang van heden verplaatst naar het onlangs inge richte bestuursgebouw der St. Bonifaciusstich- ting, Amaliastraat 13, aldaar. j derlooApeldoornZutfen en Lochem nr^ir Diepenheim. Men ziet, tal van wegen leiden ons door den voorjaarstuin van Nederland en ongetwijfeld zal de autotoerist, die om welke* reden dan ook, niet in staat is de geheele door de K. N. A. C. samengestelde route te volgen, aan de hand van dit schema schoone variaties weten te vinden. Het ligt in de bedoeling, de heffing op melk poeder, welke thans 15 cent per kg. bedraagt, ook voor het thans aangevangen melkjaar behoudens ingrijpende wijzigingen in de om standigheden op genoemd bedrag te hand haven. GRONINGEN Aan de Groningsche Uni versiteit is bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, de heer B. Hiem- stra, geboren te Pingjum (Fr.). LEIDEN Geslaagd voor het examen van apothekers-assistent de dames A. N. de Bruin Rotterdam en L. A. Stolk, Oud-Beierland en de heer A. H. Witte, Oegstgeest. UTRECHT Geslaagd voor het examen van apothekers-assistent: mej. W. ten Wolthuis Dinxperloo en de heer H. H. Meinema, Brum- men. ijcIicLcfcHkckckcbcbcbcbcfacfecbcbcbckckcbcbcbcfccfccbcbcLckcfoc&cbcfccbcfecbcbcbcbcfcclicbciicBJacEcbcfcdicbcbeiKbcbtEAcbcb&eBcbdNE- (Niet officieel) Se klasse, 3e lijst Trekking van Woensdag 18 Mei 1938 Hooge Prijzen 1000.— 2442 4168 10027 19348 400.— 11510 21048 21138 200 9394 17705 100.— 1878 10652 11065 11708 12919 13457 14690 16147 16641 19565 21153 1341 1725 2916 3887 5093 5861 7645 8226 8926 9732 10600 11879 12910 13564 14753 15811 16976 17632 18602 19374 20287 21145 1038 1361 1493 1814 2109 2333 2627 2935 3397 3785 3972 4117 4279 4493 4736 4969 5439 5925 6274 6761 7033 7564 7819 8320 8706 8991 9355 9793 10043 10058 10305 10422 10796 10817 11259 11265 11571 11573 12063 12069 12294 12323 12575 12612 12955 12984 13313 13341 13575 13611 13883 13901 14160 14168 14469 14479 14680 14760 15044 15047 15377 15380 15764 15963 16121 16214 16473 16534 16851 16860 17187 17229 17522 17530 17823 17833 18172 18188 18312 18335 18765 18859 19297 19346 19691 19722 19917 19992 20220 20229 20502 20516 20876 20934 21164 21247 21521 21671 21939 21975 Verbet. 5e 1507 1976 2950 3888 5185 5993 7682 8339 9016 9733 11084 12238 12912 13723 14787 15837 17025 17704 18636 19394 20308 21195 1053 1381 1511 1873 2119 2352 2694 2964 3415 3834 4007 4146 4284 4523 4756 5063 5445 6021 6345 6770 7052 7578 7906 8389 8714 9004 9466 9824 Prijzen van 70. 1559 1636 1639 1660 1691 1716 2024 2127 2221 2345 2562 2701 2959 3064 3083 3595 3634 3879 3958 4202 4366 4402 4568 5065 5385 5557 5654 5686 5726 5770 6037 6078 6266 6757 6862 7429 7696 7741 7836 7920 8089 8136 8473 8541 8689 8702 8760 8916 9199 9236 9329 9501 9532 9671 9755 9801 10053 10294 10297 10318 11174 11320 11426 11613 11753 11872 12300 12320 12381 12550 12597 12798 12944 12953 13057 13180 13484 13490 13895 13995 14298 14384 14526 14698 15129 15171 15214 15251 15579 15778 15910 16103 16160 16581 16747 16880 17087 17265 17303 17308 17440 17601 17942 18024 18058 18112 18427 18462 18784 18901 18931 19102 19256 19305 19621 19657 20002 20128 20223 20256 20330 20562 20591 20615 20622 20721 21431 218717 21911 Nieten 1081 1151 1203 1263 1296 1351 1427 1432 1435 1444 1456 1462 1552 1567 1608 1635 1642 1777 1889 1920 1925 2009 2048 2059 2120 2134 2242 2269 2296 2332 2417 2460 2^2 2528 2550 2554 2736 2739 2789 2858 2914 2918 3009 3010 3049 3172 3207 3362 3531 3587 3598 3636 3653 3772 3851 3881 3885 3918 3926 3965 4024 4041 4050 4081 4084 4104 4164 4169 4183 4239 4246 4260 4294 4304 4352 4358 4378 4478 4584 4603 4633 4638 4652 4689 4770 4833 4850 4881 4899 4947 5122 5130 5274 5297 5367 5431 5633 5768 5771 5776 5785 5899 6052 6056 6066 6098 6218 6246 6523 6620 6622 6640' 6648 6679 6781 6837 6911 6915 7021 7030 7147 7268 7270 7275 7296 7531 7604 7608 7624 7653 7664 7747 7935 7988 8069 8119 8170 8209 8394 8531 8663 8675 8676 8704 8746 8819 8845 8889 8911 8946 9061 9064 9103 9111 9257 9338 9520 9679 9713 9737 9770 9774 9871 9909 9930 9942 9956 10036 10074 10105 10134 10179 10256 10262 10482 10576 10631 10689 10691 10692 11006 11007 11064 11090 11111 11225 11406 11428 11506 11508 11515 11560 11615 11620 11694 11924 11938 12037 12104 12152 12187 12210 12232' 12245 12343 12367 12465 12485 12508 12569 12674 12694 12804 12813 12835 12903 13116 13169 13191 13252 13294 13310 13343 13448 13504 13509 13549 13553 13616 13624 13738 13753 13760 13794 13942 13956 14035 14082 14086 14154 14252 14286 14294 14385 14425 14430 14489 14527 14579 14582 14594 14634 14861 14874 14889 14921 14931 15028 15152 15215 15234 15280 15344 15355 15474 15603 15680 15684 15706 15757 16024 16048 16068 16087 16101 16106 16239 16266 16315 16398 16437 16451 16542 16550 16634 16734 16746 16751 16933 16948 16951 17028 17124 17156 17240 17258 17360 17455 17475 17501 17557 17577 17581 17614 17712 17787 17857 17923 17994 18054 13117 18121 18191 18194 18212 18241 18247 18255 18346 18348 18479 18503 18560 18764 18888 18952 19152 19158 19187 19288 19383 19393 19441 19544 19579 19640 19741 19752 19759 19788 19880 19896 20080 20107 20176 20178 20190 20213 20295 20325 20326 20343 20346 20416 20565 20644 20657 20713 20774 20839 21007 21057 21080 21097 21099 21100 21317 21382 21399 21407 21455 21486 21741 21778 21820 21845 21894 21919 21991 ue ""„/f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 6