De ontspanning houdt aan ID0ZAN helpt VERGADEREN C-G^ i e baai zegt, zegt: GEUZENBAAI; wie Geuzenbaai zegt, Zegt: REUZE-BAAI! ICTOPIA 4 HENLEIN BIJ HODZA DINSDAG 24 MEI 1938 R.K. STAATSPARTIJ EN I. K. P. WAARSCHUWING Prof. Ph. Kleintjes f Help Uw kind -te paard* BON ZWERVEN BEVIEL HEM NIET MEER Jubileum Koninklijke Marechaussee De ontploffing te Rotterdam DIPLOMATIE BRANDSTICHTERS GEVONNIST Elke poetsing met Ivorol ivolgens nieuw receptis een ware mondwassching BUITENLANDSCH OVERZICHT 't Spaansche zorgenkind en Rome-Parijs Grintbakken los geslagen SCHEUREN IN OUDE HUIZEN TE ROTTERDAM ONDERZOEK NAAR EEN VEENBRAND Er wordt in ons land veei vergaderd, te veel vergaderd, niet het minst door ons, katholieken. Het veelvul dig en langdurig vergaderen moge voor sommigen een liefhebberij, een amusan te bezigheid of tijdverdrijf, of zelfs een als duur gevoelde plicht of een hoogst belangrijk werk zijn, voor anderen is het niet zelden een onaangename last, een kwelling, een ernstig tijdverlies of een te groot offer in vergelijking met het ter vergadering gestichte nut of bereikte resultaat. Met de geweldige uitbreiding van ons voorzeker hoogst verdienstelijke en ontzagwekkende organisatiewezen heeft de vaderlandsche vergaderzucht zich welhaast ontwikkeld tot een natio nale ziekte. Hoe vaak niet worden het be lang en de activiteit van een vereeniging of organisatie uitsluitend afgemeten aan de frequentie en den duur van haar ver gaderingen? Hoevelen zijn er niet, die op Vergaderingen zichzelf liever dan ande ren hooren spreken, die zich van alle Vergaderingsmarkten thuis wanen en te Pas of te onpas breedvoerige opmerkin gen en speeches meenen te moeten hou den in den op vergaderingen gangbaren >,meneer-de-voorzitter"-stijl? Van hoe- Vele vergaderingen zou de duur door een straffere leiding en bondiger betoogen biet tot op de helft bekort kunnen wor den zonder dat zij daardoor aan belang rijkheid zouden inboeten? En hoeveel Vergaderingen worden er niet bij voor keur gehouden op tijden, die eigenlijk kan het toch al zoozeer in de verdruk king komende gezinsleven dienden te Vrorden gewijd? Wij willen geenszins betoogen, dat het houden van vergaderingen niet zijn nut kan hebben en op gezette tijden zelfs dringend noodzake lijk kan zijn, maar de wijze, waarop de Vergaderzucht in ons vergaderende va- herland vaak ten koste van nog hoogere ^aarden dan die van het organisatie- en Vereenigingsleven wordt botgevierd, eischt een grondige herziening in het belang dier organisaties en vereenigin- geri zelf en in dat van haar leden en hun gezinnen. Alleen bij hooge uitzondering, Wanneer het niet anders kan en er drin- tënde aangelegenheden zijn te behan delen, moet er voor vergaderingen, land- eh studiedagen, cultureele en andere Weekends beslag gelegd worden op den brijen Zaterdagmiddag of op de Zon- en Mestdagen. Ook de avonden-door-de- Vreek moeten meer dan tot nog toe ver gadering-vrij gehouden worden. En Wanneer er nu eenmaal vergaderd moet borden, laten leiding en leden er dan Voor zorgen zoo weinig mogelijk tijd te Verknoeien met eindelooze en overbodige discussies, het étaleeren van een te wijd- loopige welsprekendheid, hoe fraai die °ok moge zijn, een niet te overtuigen eontramine-geest, die oppositie om de °Ppositie voert, en met beuzelarijen, V'elke ook buiten vergaderingen gevoeg lijk en sneller kunnen worden behan deld. Laat een ieder, die ter vergadering liet woord voert, bedenken, dat elk te Veel in een betoog den indruk daarvan Schaadt en de toehoorders berooft van kostbaren tijd, die beter besteed had kunnen worden. De nationale vergader zucht en haar excessieve verschijnselen dienen grondig gesaneerd te worden, °Pdat het juk van het organisatie- en Vereenigingsleven zoeter en zijn last lichter te dragen worden. Zeer geestig dieent de „Limburger Koerier", die ter Vdlle van het gezinsleven zich vooral tegen het vergaderen op weekenden en bondagen keert, een lacune in het orga nisatorisch complex te moeten vaststel- eh, het gebrek n.l. aan een organisatie tegen het vergaderen op Zondag of zelfs l^gen het vergaderen in het algemeen, ^anneer die organisatie dan op haar ~eUrt maar geen land- of studiedagen elegt, doch aan haar leden slechts con- v°caties stuurt, waarop zij worden uit- kdioodigd op een bepaalden dag.... libis te blijven en zich te sparen voor vaak benevelende bier- en rooklucht Va-b den vergaderingsdampkring. SatavLA, 24 Mei. (Aneta.) De delegatie van &K. Staatspartij, bestaande uit de heeren Max j,1 Poll en mr. Teulings, zal bij aankomst te J^'djong Priok worden verwelkomd door het hoofdbestuur van de Indische Katho de Partij, door vertegenwoordigers van de I. (Inheemsche Katholieke Politieke alsmede door het afdeelingsbestuur van V K. P te 'Rnrn.vin 19 en 20 .Tuni zullen de R.' ren Van Poll en Teulings een bezoek aan 0 br#»r» o-ja-n brengen. commissaris van politie te Apeldoorn q»' een ieder, die naar aanleiding van een Jan van der Horst' Stoppelenbergweg te 'doorn, geplaatste advertentie (thans wordt V. ••levenspositie" aangeboden) met dezen ih Horst in relatie wenscht te treden ernstig heft0Verweging, alvorens dit te doen. zich tot commissaris van politie, om inlichtingen benden. In den nacht na zijn afscheids college plotseling overleden Hedennacht is te Amsterdam in zijn wo ning aan de Stadionkadc plotseling over leden prof. mr. Ph. Kleintjes, in leven hoogleeraar in het volkenrecht en het staatsrecht der overzeesche gewesten aan de gemeente-universiteit, aldaar. Maandag had de hoogleeraar juist zijn afscheidscollege gegeven in verband met het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, hetgeen dit overlijden bijzonder tragisch maakt. De scheidende hoogleeraar behandelde in zijn laatste college een onderwerp van Indisch staatsrecht, dat thans met het oog op hetgeen den laatsten tijd in Indië op staatkundig ge bied geschiedt, alleszins aandacht verdient De rector-magnificus, Prof. mr. dr. H. Frijda, heeft den scheidenden hoogleeraar voor het laatst de hulde van den senaat gebracht, waar na prof. mr. W. Bonger namens de juridische faculteit en prof. mr. dr. N. W. Posthumus na mens de faculteit der economische wetenschap pen gesproken hebben. Namens zijn oud-leerlingen aan de bestuurs- academie en aan de universiteiten te Gronin gen en Amsterdam zou Prof. Kleintjes toege sproken zijn dbor Prof. mr. P. S. Scheltema. Omdat deze ofschoon ongeveer weer geheel hersteld verhinderd was het afscheidscollege bij te wonen, was zijn taak overgenomen door mr. H. van Wageningen. Na deze afscheidsplechtigheid heeft prof. Kleintjes des avonds nog aangezeten aan een te zijner eer gegeven diner. De emotie is voor den hartlijder, die hij was, blijkbaar te veel ge weest. Toen de hoogleeraar zich ter ruste wilde be geven, werd hij plotseling onwel en overleed eenige oogenblikken later. Prof. mr. Ph. Kleintjes was een man van hoog karakter en een ernstig leeraar. Bij hem was de titel hoogleer'aar volkomen op zijn plaats. In 1867 geboren, werd hij in 1885 student te Leiden, nadat hij het Erasmiaansch gymnasium te Rotterdam had afgeloopen. Na het doctoraal te Leiden te hebben afgelegd, studeerde hij aan de universiteit te Berlijn. In 1890 werd hij cum laude te Leiden bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, op een proefschrift, getiteld: „Het faillissement in het internationaal privaat recht". In 1891 vertrok hij naar Indië en werd werkzaam gesteld aan het departement van justitie te Bata via. In 1907 werd hij lector aan de Leidsche Universi teit. In 1912 werd hij gewoon hoog leeraar te Gronin gen: in 1921 aan vaardde hij zijn benoeming aan de hoogeschool van Amsterdam. Met den groei van de internationale gedachte in het staats recht, moest in ons land de waardeering toene- Prof. Ph. Kleintjes f men voor den eminenten rechtsgeleerde, die niets had van een kamergeleerde. Mr. Kleintjes, die als schrijver van zijn leer boek blijk had gegeven een heldere en metho dische geest te zijn, bleek ook aanstonds een voortreffelijk docent. Een bijzonder spreker in den zin van een re denaar met litteraire emphase, was hij niet, maar deze „internationalist", als wij ons zoo mogen uitdrukken, had den besten kant van het Nederlandsche in zich, zonder de tegenzijde der vaderlandsche deftigheid. Niet bijzondere of opzichtige daden van ge loofsgetuigenis lagen op den weg van een ka rakter als Kleintjes, maar in het rustig belijden en beleven van ons geloof, anderen ten voor beeld, was deze eenvoudige en uiterst verdraag zame hoogleeraar voor ons, katholieken, een kostbaar bezit. Met prof. Kleintjes is een algemeen gewaar deerd jurist, leermeester en raadsman heen gegaan. Betreffende het plotseling verscheiden van den hoogleeraar vernemen we nog, dat de professor, toen hij Maandagavond thuis kwam. zich niet wel gevoelde. Hij begaf zich te ruste, doch onverwacht trad de dood in. De professor kon nog tijdig van het H. Oliesel worden voor zien. De plechtige uitvaart is Vrijdag a.s. om 9 uur in de kerk van O. L. Vrouw van den H. Rozen krans. Help Uw kind te paard, als hij groot is geworden. Sluit een spaarverzekering bij de Victoria. Voor ongeveer 10 cents per week krijgt U later 100 gulden. Vraag eens inlichtingen op onder staande bon. Een kalender of kinderboek krijgt U er gratis bij. N.V. VERZEKERINGSBANK voor gratis kinderboek of kalender en Inlichtingen. Naam: Adrea: V.IO Zend aan; N.V. VICTORIA Ketxeragr. 126. Amaterdo» De vorige week is een verpleegde, afkomstig uit Zutfen, uit de rijkswerkinrichting te Veen- huizen ontvlucht. De man heeft gedurende dien tijd getracht met bedelen aan den kost te komen, maar achteraf vond hij dat een geregeld leven toch verkieslijker is dan het zwerven. Sedert October van het vorig jaar was hij op genomen voor den tijd van drie jaar. Dezer dagen meldde hij zich bij de politie te Amster dam. Hij zal nu wederom op transport worden gesteld. H. M. de Koningin zal feestelijk heden te Apeldoorn bijwonen Omtrent de herdenking en viering van het feit, dat vóór 25 jaar te Apeldoorn het depot der Koninklijke marechaussee werd opgericht, vernemen wij nog het volgende: Op den dag der herdenking, Woensdag 1 Juni as., zal des morgens om negen uur voor de kazerne van het depot een vlaggenparade ge houden worden, na afloop waarvan de com mandant van het depot, kapitein H. A. J. G. Kaasjager, een toespraak zal houden. Van tien tot twaalf uur zullen door de man schappen van het jubileerende depot sportwed strijden en demonstraties gehouden worden. Van 1112 uur recipieert de commandant, in het hoofdgebouw. De hoofdschotel van het middagprogramma bestaat uit rijproeven en dressuur van politie honden. Met uitzondering van generaal Kap- pelhoff, die wegens ziekte verhinderd is, heb ben alle commandanten der depots en de com mandant van het wapen toegezegd, de herden king te zullen bijwonen. Met een feestavond in hotel „De Poort van Kleef" zal de dag besloten worden. Naar wij nog vernemen is H. M. de Koningin voornemens Woensdag 1 Juni een gedeelte der feestelijkheden bij te wonen. Een vreemdeling aangehouden De politie te Rotterdam heeft een man van vreemde nationaliteit aangehouden, van wien vermoed wordt, dat hij in gezelschap is ge weest van het slachtoffer der ontploffing op den Coolsingel. Hij logeerde in een hotel te Rotterdam, waar hij ook een koffer in bewa ring had gegeven. Dezen koffer heeft de politie in beslag genomen. Naar wij vernemen zal de gezantschapsraaad bij de Duitsche Legatie, dr. G. Feine, dezer da gen ons land verlaten. Hij zal als gezantschaps- raad bij de Legatie in Belgrado worden werk zaam gesteld. Zijn opvolger is Freiherr Wolfgang zu Putt- litz, die reeds in Den Haag is aangekomen. De Bossche rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 23-jarigen gedetineerden kapper J. A. C. J., uit Eindhoven, die 21 Maart van het vorige jaar zijn kapperszaak aan den Boschdijk te Eindhoven in brand heeft gesto ken. De officier van justitie eischte tegen J. twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De recht bank veroordeelde hem tot twee jaar gevan genisstraf, met aftrek van voorarrest. Voorts heeft de rechtbank vonnis gewezen in de zaak tegen den 27-jarigen gedetineerden arbeider J. H. M., uit Geldrop, die 18 Maart De eerste honderd kantjes „Hollandsch IJmuiden te Vlaardingen aangevoerd. De en het „zeebanket" bleek e Nieuwe" zijn Maandag ver auto van gebruikelijke belangstelling ontbrak niet van prima kwaliteit te zijn zijn woning, gelegen aan de Langstraat te Geldrop, in brand heeft gestoken. Conform den eisch van den officier van' justitie is M. door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden, waarbij het voorarrest in mindering werd gebracht. Geen audiëntie De gewone audiëntie van den minister van Sociale Zaken zal Woensdag 25 Mei niet gehou den worden. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag 27 Mei niet gehouden worden. De wetenschap staat niet stil. De nieuwste vinding is in deze tandpasta toegepast, waardoor de tanden prachtig wit worden en de mond frisch en rein. Tube 60 en40ct. De internationale ontspanning houdt ge lukkig aan. Het gevoel van verkeeren in 'n critiek stadium, dat tijdens 't week-end alle regeeringen in staat van alarm heeft ge houden, is verdwenen en men beseft, aldus de diplomatieke medewerker van de Times, dat de leiding van de staatslieden een remmende werking is gaan uitoefenen op een beweging, welke uit de hand dreigde te raken door den druk der gebeurtenissen. Een dier gebeurtenis sen, waarbij twee Sudeten-Duitschers werden gedood, had ongewild een zeer opmerkelijk ge volg. Daar het scheen, dat Berlijn dit incident wilde gebruiken, om in te grijpen, bepaalden de mogendheden haar houding tegenover deze eventualiteit en lieten, bij monde van Enge land, Berlijn er niet over in het onzekere, welke fronten, wanneer het onmogelijk te lo- caliseeren conflict zou uitbreken, tegenover het Derde Rijk zouden staan. Het bleek Berlijn toen, dat het geïsoleerd zou staan. Zelfs op Italië viel ter wille der Sudeten weinig te re kenen. De Wilhelmstrasse bond dus in. En de overige mogendheden verheugden zich er over, want zij voelen niets voor oorlog. Chamberlain en Halifax konden uiting geven in het parle ment aan de voorzichtige hoop, dat voorloopig het acute gêvaar was geweken. Zij konden dit doen op grond van een aantal teekenen en ge beurtenissen, die hun van hetcontinent waren gerappoteerd. De voornaamste van die ge beurtenissen waren de meer verzoenende stem ming, die zoowel te Praag als te Berlijn te cbnstateeren viel, maar vooral het feit, dat Henlein met Hodza een langdurige conferentie had gehad. Dit laatste moet men vooral niet onderschatten. Henlein had tot dusver gewei gerd met de regeering te Praag te onderhan delen. Eerst moest het „schrikbewind" der Tsjechen in Sudetenland ophouden en eerst moesten er orde en rust terugkeeren. De Duit sche pers ondersteunde deze houding van Hen lein bp heftige wijze en constateerde, dat het ondenkbaar was, dat Henlein zou onderhande len. Dit was ook het standpunt der Duitsche regeering, ten aanzien waarvan de Engelsche regeering haar begrijpelijke bevreemding uit sprak, waarop de Duitsche pers weer prompt reageerde door te verklaren, dat zij niet be greep, dat Engeland niet accoord ging met de afwijzende houding van Henlein. Dit gebeurde allemaal Zaterdag en Zondag. En ziet Maan dag reeds was Henlein tot beter inzicht geko men (de Engelsche druk via Berlijn was hier natuurlijk niet vreemd aan) en confereerde langdurig met den Tsjechó-Slowaakschen mi nister-president. Qt zij onderhandeld hebben, is op het moment bijzaak, hoofdzaak is, dat zij met elkaar hebben gesproken en dat Henlein zijn star standpunt heeft laten varen. De toon in de Duitsche pers was gisteren ook veel ge matigder. En de groote Tsjecho-Slowaaksche bladen meldden gisterenavond met vette kóp pen: „De vrede is voorloopig behouden." In dit „voorloopig" wordt de toestand helaas getee- kend, zooals hij in feite is. De Praagsche re geering, onder leiding van den grooten staats man Benesj,*zal in den nu komenden tijd al haar staatskunst noodig hebben, om dit „voor loopig" weg te werken en een veiligen, zekeren toestand te consolideeren. Moge Berlijn, al is het dan niet „con amore", daartoe zijn mede werking yerleenen, Wenden wij ons thans naar dat andere zorgenkind van Europa, naar Spanje. De Spaansche kwestie is Onverbreke lijk verbonden met de toenadering van Italië tot Engeland en Frankrijk. Het accoord van Italië met Engeland kan niet in werking tre den, voordat de Spaansche kwestie is opgelost En de toenadering tusschen Italië en Frank rijk is niet mogelijk, voordat het vrijwilligers- vraagstuk is geregeld. Men weet uit de rede van den duce te Genua, dat deze voor zich het recht van inmenging opeischt, terwijl hij dit „recht" voor anderen van de hand wijst. Op dit standpunt liepen de onderhandelingen met Frankrijk vast. De Engelschen zijn toen op het lumineuze idee gekomen, de ingeslapen non-interventie-commissie te Londen weer wakker te schudden, om voor de zooveelste maal te probeeren, de kern der huidige Spaansche kwestie, het netelige vraagstuk der „vrijwilligers" op te lossen en langs dezen om weg de mogelijkheid te openen, dat de bespre kingen over toenadering tusschen Rome en Parijs weer vlot komen. Italië heeft zijn toe stemming tot het houden van een nieuwe zit ting der niet-inmengings-commissie niet ge weigerd. De zitting werd toen bepaald op Don derdag a„s. of zij op dien dag zal plaats heb ben, valt nog te bezien. Het tijdstip der zittingen is in het verleden herhaaldelijk verdaagd, omdat eerst achter de coulissen een of ander compromis in elkaar ge zet moest worden, wilde men in het plenum niet het belachelijke figuur slaan, aan de wereld te toonen dat men tot niets gezamenlijks in staat was. En het is bij herhaling voorgekomen, dat men niettegenstaande het moeizaam werk achter de schermen toch geen goed figuur in de plenaire bijeenkomst maakte, omdat de Duit sche en Italiaansche gedelegeerden aan den eenen en de Russische gedelegeerde aan den anderen kant elkander voortdurend in de haren zaten en daardoor werk en besluiten der com missie onmogelijk maakten. De heele wereld sprak dan ook van de commissie als van een schouwburg, waarin de eene comedie na de an dere werd ten tooneele gebracht! Nu is echter de commissie geworden tot een redster in den nood der gestrande Italiaansch-Fransche toe- -naderingsbesprekingen. Het vraagstuk der „vrij willigers" moet uit de wereld worden geholpen. De Temps heeft eenige bijzonderheden gepubli ceerd over het Fransch-Britsche plan, dat met betrekking tot de terugtrekking der vrijwilligers ter tafel zal worden gebracht. De internationale commissie, welke zich heeft bezig te houden met een telling van de vrijwilligers en met de con trole van hun terugtrekking, zal zich zonder uitstel naar Spanje begeven. Vijftien dagen na de aankomst aldaar, wanneer zij zich heeft kun nen installeeren en de organisatie op gang is, zal Frankrijk de controle aan de Pyreneeëngrens herstellen. Op dat oogenblik zullen Britsche controleurs hun werk aan de Portugeesch- Spaansche grens hervatten. Bovendien zal de controle ter zee doeltreffend worden versterkt, met dien verstande, gat de officieren van de neutrale schepen de buitenlandsche koopvaar dijschepen niet alleen in de havens van ver trek, maar ook bü aankomst in de Spaansche havens zullen onderzoeken. Wanneer na een maand van deze verscherpte controle geen voor uitgang bereikt is met de terugzending van de vrijwilligers zal de Fransche regeering haar vrijheid van handelen aan de Pyreneeëngrens terugkrijgen. De terugtrekking van de vrijwil ligers zal georganiseerd worden voor alle groe pen die aan de overzijde van de Pyreneeën strij den of werkzaam zijn, zoowel bij het leger, de vloot en de luchtmacht als bij de technische diensten van de beide partijen. Nadat de telling van de buitenlandsche vrij willigers geschied is, zal de terugtrekking daar van in étappes geschieden, met dien verstande dat bij de eerste étappe ten minste 10.000 man zal worden teruggetrokken van diegene van de beide partijen die de minste vrijwilligers in dienst heeft. Bij de andere partij zal een aan tal, in overeenstemming met het grooter getal bü hem dienende vrqwilligers moeten verdwij nen. Zoodra de eerste duidehjke vermindering van het aantal vrüwilligers bereikt is, zullen de beide partüen zekere rechten van oorlogs voerenden verkrijgen. Zooals men ziet, zijn in dit plan alle voor stellen aanwOzig, waarover tot dusver de com missie niet tot overeenstemming kon komen Laat ons hopen, dat, met het oog op den Euro- peeschen toestand, eindelijk vruchtdragend werk in de Londensche oommissie zal worden ver richt. Drie mannen met groote moeite gered Van een sleep van drie met stortsteenen ge laden bakken, die door de sleepboot „En avant" gesleept op weg waren naar den Zee dijk te Westkapelle, zijn Maandagavond voor de kust ter hoogte van Westkapelle bij Wes tenwind en woelige zee twee bakken losgesla gen en op drift geraakt. Uit Vlissingen vertrok de sleepboot „Goliath" ter assistentie, doch deze vermocht de bakken niet op te pikken. De bakken werden ten Zui den van het Zuiderhoofd bij Westkapelle op de kust geworpen, waar zü lek sloegen. Zij moeten als verloren worden beschouwd. Op de bakken bevonden zich drie dijkwer kers uit Westkapelle, die in een benarde positie geraakten. Van den wal af slaagde men er door middel van 'n schietlijn in verbinding met hen te krijgen. Met groote moeite zijn de drie mannen aldus aan land gebracht. Slachtoffers van het moderne verkeer Op last van de bouwpolitfe is Maandag in den loop van den middag te Rotterdam den eigenaar van de perceelen 89 en 91 aan de Mauritsstraat te Rotterdam aangezegd, dat hij voor stutting van deze huizen moest zorg dra gen. aangezien deze panden ernstige scheuren begonnen te vertoonen. De panden liggen in het gedeelte van de Mauritsstraat tusschen de Van Oldenbarne- veldtstraat en den Binnenweg, waardoor de laatste jaren een uiterst druk verkeer gaat. Het wegdek is op zulk een druk verkeer niet berekend en het büna onafgebroken dreunen van de zware autobussen door de straat heeft ten gevolge gehad, dat de fundeeringen aan een geweldige krachtproef zqn blootgesteld. De panden zijn reeds zeer oud en de oudste twee, waarom het nu gaat, dreigen thans het slacht offer van het moderne verkeer te worden. Ze zijn verhuurd aan veertien en zestien gezinnen. Toen de scheuren waren ontdekt, zijn uitge breide maatregelen genomen. De straat is ge deeltelijk afgesloten en alleen voetgangers kun nen langs een smal pad passeeren. In den loop van den avond zijn nog stutten aangebracht. Verzoeken van bewoners der Mau ritsstraat tot asfalteering zijn geweigerd. Ver moedelijk zullen de panden toch nog moeten worden ontruimd. Mr. I. Dufour, rechter-commissaris bij de arrondissementsrechtbank te Almeloo, stelt thans een onderzoek in naar de oorzaak van den veenbrand, welke onlangs onder de ge meente Vriezenveen heeft gewoed. Op het ter rein van den brand is dezer dagen reeds een aantal getuigen gehoord. Voelt U Uw krachten verdwijnen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9