Overwinning voor Brabantia, of gelijk spel? Feijenoord landskampioen H.B.C. PROTESTEERT VERJONGDE VOORHOEDE IN HET NED. ELFTAL HERACLES VERLIEST MET 2-0 VRIJDAG 27 MEI 1938 VAN HET KATHOLIEKE KAMP In het Oosten werd R.V.W. door een zege op B.W.O. eerste klasser Dongen staat hopeloos Volendam en Vosta deelen Een forsche wedstrijd Brabantia ditmaal ster ker dan H.B.C. De middenlinie van de thuisclub was beter R.K. Haarlem—Rest van Nederland 47 Doelman Alsemgeest had een off-day K.N.V.B. Dumortier en Draeger opgesteld voor den wedstrijd tegen Ned. Indië Belangrijke versterking OM DEN WERELDTITEL Hongaarsch elftal tegen Indië BELGISCH ELFTAL SAMEN GESTELD g t m j&Ëffiül V25 v J P.S.V. laatste in het kampioens- tournooi D.F.C. uitgebekerd Hoe Feijenoord kampioen werd De zege op Heracles volkomen verdiend D.W.S. boekt eindelijk een zege P.S.V. leidde reeds binnen een minuutmaar verloor toch met 2I ENGELAND KLOPT FRANK RIJK MET 4—2 Nederl. Korfbal Bond Koninklijk" »»j Zweden gaat niet naar Tokio „Olympische Spelen hooren niet thuis in een oorlogvoerend land" WIELRENNEN OPENINGSWEDSTRIJDEN STADIONBAAN Donderdagavond 2 Juni NEDERLAND—BELGIË IN EINDHOVEN Gerardin Fransch sprintkampioen Pirmez wint den omloop van Parijs UITSLAGEN I.V.C.B. UITSLAGEN K.N.V.B. Kon. Nederlandsche Korfbalbond lUIT DE SPORTWERELD OMMf Men kan moeilijk zeggen, dat de strijd om den hoogsten titel van den I. V. C. B. niet interessant genoeg genoeg is. Juist door zoo nu en dan op verrassende wijze te verliezen of te winnen, houden de clubs er de span ning geducht in, zoodat ook na de uitslagen van Hemelvaartsdag de strijd nog volkomen open is voor alle candidaten. Brabantia heeft revanche weten te nemen Voor de destijds in Heemstede tegen H. B. C. geleden nederlaag, maar er is voorloopig nog een luchtje aan deze overwinning, want H. B. C. heeft tegen den uitslag geprotesteerd, zoodat 't even goed nog een gelijk spel kan worden. Is dit inderdaad zoo, dan blijft H. B. C., dat nu al heel wat moeilijke klippen omzeild heeft, de beste kansen houden; worden de Heemstedena ren echter in het ongelijk gesteld, dan gaat Brabantia aan den kop. Des te mooier zijn de kansen voor een van beide clubs, nu twee an dere candidaten de punten broederlijk deelden. Overigens weer een uitstekend resultaat van Vosta, dat gelijke spel in Volendam! Brabantia Volendam H. B. C. V V. H. VÓSTA 7 16—13 6 11—11 5 14—13 5 10—14 5 1414 Voor de promotie-degradatie in Zuid I werd ihpiaats van Waubach—Chèvremont, de ont moeting Be Quick-Chèvremont gespeeld. De eer ste klassers klampten zich aan hun laatste kansje vast en wonnen met 31. P. C. V. Waubach Almania Chèvremont Be Quick 6 15—10 5 9—6 3 6—8 2 7—8 2 6—11 In Zuid II plaatste S. C. O. zich met Zwaluw aan de leiding, door overeenkomstig de verwach tingen S. C. E. met een 32 nederlaag huis waarts te zenden. Dongen is practisch verloren, hij het zelfs op eigen veld aan Boxmeer met biet minder dan 52 de eer moest laten. Zwaluw S. C. O. Boxmeer Dongen S. C. E. 7 12— 6 7 9—6 4 12—11 4 7—10 0 7—14 In het Oosten wist R. V. W. het eerste klasse schap te veroveren door B. W. O. met 31 te kloppen en aldus een puntental te bereiken, Waar zyn tegenstanders niet meer aan kunnen tippen. ft. V. W. B. W. O Bulhuizén 3 0 1 0 0 0 6 11— 3 2 6—7 0 1—8 Met het aantal doelpunten wordt nog altijd de uitslag van een wedstrijd vastge steld en zoo kon het gebeuren dat, hoewel bijna den geheelen wedstrijd domineerend, de Volendammers met een gelijk spel ge noegen moesten nemen, een gelijk spel dat bovendien nog zwaar bevochten moest wor den. Het feit dat Sier niettemin veel meer werk te •toen kreeg dan zijn collega aan den overkant, 's het bewijs, dat de voorhoede der gasten veel Schotvaardiger was dan die der thuisclub. De Matste moest voor de laatste maal de „motor" honing ontberen en deze handicap was ook hu weer de oorzaak, dat de volle buit niet aan "et Uselmeer bleef. Behoudens de eerste vijf hhnuten, toen Vosta voornamelijk aan het Woord was, demonstreerde de thuisclub een uit gesproken veldmeerderheid. Het bleek echter al spoedig dat de nieuwe remplagant van Koning ®en mislukking was, zoodat alle heil van rechts bloest komen. Doch Smit had ook z'n dag niet 'h zijn voorzetten kwamen meer achter dan J'éór de goal. Bij een snellen uitval van Vosta S-at sier den bal uit de handen vallen en uit een kluwen van spelers schiet Gatz in (01). Geprikkeld door dezen achterstand blijven de i uiendammers onstuimig aanvallen, tot den patsten meter bijna wordt het samenspel ech- ■er doorgevoerd en geschoten wordt er niet. De "osta-aanval stelt hier weinig tegenover; Nachts sporadisch komt de bal over de helft, J*°ch het middentrio talmt en misgunt schijn bar elkaar de eer van een doelpunt, met het Gevolg, dat Geesing en Slag voortdurend kun- ®eh ingrijpen. Deze permanente veldmeerderheid houdt Vo- Iehdam ook in de tweede helft vol. Niettemin is "et weer Vosta dat scoort. Een snelle uitval, keleid door links, doet de bal bij Harmsen belan den, die met een hard schot den voorsprong Vergroot (0—2). Fanatiek blijven de Volendam- bers aanvallen. Op 6 meter van het doel krijgt he thuisclub een vrijen schop te nemen, doch uit eeh kluwen van beenen wordt de bal wegge werkt. Tengevolge van het nogal harde spel "1 deze periode moet voor beide partijen een in citer opgesteld worden. Voor doelman Sier boet zelfs ongeveer 10 minuten gestopt worden, f'a deze intermezzi zien we captain Runder- bmp plotseling de linksbuitenplaats innemen, ?P handige manier weet hij den bal vrij te spe- bi) en voor de voeten van Sier te leggen die baar voor het inschieten heeft (12). Vosta *eet zich even los te werken, doch het beste van het spel blijft voor de thuisclub. Als door een der achterspelers der gasten wederom een ongerechtigheid begaan wordt, krijgt Volendam weder op ongeveer 8 meter van het doel een vrijen trap te nemen. De truc lukt nu beter, even verplaatst Runderkamp den bal en Sier brengt de partijen op gelijken voet (22). Zwoegend voor hun laatste kans blijven de Volendammers tot het einde in de meerderheid, doch hoewel de kansen legio zijn, gelukt het niet de welverdiende winnende goal te scoren. Scheidsrechter Hendriks, die een zware taak had ook tengevolge van de houding van het publiek leidde onpartijdig. De wedstrijd, die de Heemstedenaren op den drempel van het landkampioenschap had kunnen brengen is door de Eindhove- naren na een vermoeiende doch aantrekke lijke match met 32 gewonnen. De Brabantia-zege was verdiend, omdat d« Eindhovensche middenlinie, vorige week tegen Vosta het zwakste deel uit de ploeg, een klasse beter was. In de duels, bij het opvangen van het leer en bij het plaatsen, blonken v. Deurzen en v. Dooren uit. De voorhoede was bijna voort durend in den aanval, zonder dat men kon profiteeren van de vele kansen, die men kreeg. Het positie-kiezen en het zuivere plaatsen ont brak te dikwijls om te kunnen zeggen, dat het spel de finishing touch droeg. De H.B.C.-ers waren eenmaal in den aanval gekomen gevaarlijker. De werking van dit pro ductieve apparaat kon de taaie middenlinie van de Eindhovenaren voor een goed deel voorko men. Gelukkig voor de titelhouders, want het backstel en de keeper toonden zich allerminst veilig. De eerste goal viel in het voordeel van de H.B.C.-ers, uit een fatalen mistrap van den Brabantia-back Stoker. Gieske zat direct ach ter den bal, lokte den keeper uit het doel en scoorde 01 Brabantia opende daarop een fel offensief, dat in enkele minuten verschillende corners opleverde. Uit een daarvan kogelde Hessels het leer ineens in het doel, 11. Tot aan de rust bleef de stand gelijk, of schoon H. B. C. bofte toen d'Hooghe na een doorbraak op een through-pass den bal kei hard tegen het been van den keeper trapte. Drie minuten na de hervatting kreeg Toledo op den rechtervleugel het leer in zijn bezit. Na een hard schot in den linkerdoelhoek ver dween het leer in het net, 12. Brabantia kwam nadien vele keeren in den aanval. Door den H.B.C.-linksback werd in deze periode „zwaar" gespeeld. Na 25 minuten be strafte dit de scheidsrechter met een penalty. Trinus schoot het leer onhoudbaar in het doel, 22. Stoker was intusschen uitgevallen en ver vangen door den reserve d'Hooghe. De penalty-beslissing van den scheidsrechter had de gemoederen eenigszins verhit. Bij de Brabantianen uitte het zich door snellere aan vallen, waarbij d'Hooghe na 35 minuten over de handen van keeper Denijs scoorde, 32. Bierman verliet tegen het einde het veld om door Vinke vervangen te worden. Het einde kwam met een diagonaal schot van de Vaan, waarby Denijs het leer fraai stopte. Georganiseerd door den R.K. Haagschen voet balbond vond op Hemelvaartsdag ten bate van den bloedtransfusiedienst een wedstrijd plaats tusschen Haarlem en de Rest van Nederland, waarvoor groote belangstelling bestond. Ruim 7000 toeschouwers woonden den snellen aan- trekkelijken wedstrijd bij, welke zü het ge- Spelmoment uit den wedstrijd Heracles Feijenoord, welke den Rotterdammers een 20 overwinning plus het lands kampioenschap bracht flatteerd door de Rest van Nederland verdiend werd gewonnen. AJs scheidsrechter Broos uit Helmond begin nen floot, kwamen de volgende elftallen in het veld: Haarlemseh elftal (Blauw-Wit): doel: W. Alsemgeest (DHL); achter: A. Noom (GVO) en Gigengack (DHL); midden: Troost (Excel sior): H. Letschert (WA) en F. Overtoom (De Meer); voor: Wijbenga (WZ), W. Letschert (WA), Van Riel (TYBB), C. Alsemgeest (D HL) en Kaldenbach (Santpoort). Rest R.K.F. (Geel-Wit)Doel: Pot (HMS); achter: Oelen (RIOS) en Van Bree (Kolping); midden: L. v. d. Linden (Zwal. Vooruit), Pik (VDZ), Cooien (RKTVV)voor: De Hosson (HMS), Breemen (Kerkrade), Beerenschot (DNL), Dams (Kolping) en Schings (Kerkra de). Na den aftrap waren de Blauw-Witten het eerst in den aanval en moest Pot bij een dia gonaal schot van Kaldenbach reeds direct re soluut optreden. Na een vergeefschen aanval van de Rest van Nederland, kreeg C. Alsem geest een opgelegde kans om de score te ope nen, doch de D.H.L.'er schoot van dichtbij in het zijnet. Op fortuiniyke wijze kwamen de Geel-Witten aan de leiding, toen Schings scherp voor doel voorzette en Troost bij het wegwerken het leder verkeerd op zijn schoen kreeg en de bal in eigen doel verdween. 01 De voorsprong was voor korten duur, want bij den volgenden Haarl. aanval miste Coolen, waarvan Kaldenbach op fraaie wijze profiteer de 1—1. Nadat eenigen tijd het spel snel was op en neer gegeaan, loste Schings onverwacht een hard schot, waar Alsemgeest te vergeefs naar greep en weer had de Rest van Nederland de leiding. 1—2. De Geel-Witten kwamen toen gedecideerd opzetten en reeds spoedig passeer de Breemen de Haarlemsche verdediging. Wel poogde Alsemgeest door uitloopen nog een doelpunt te voorkomen, doch de Kerkrademan deponeerde het leder in den verlaten goal 1—3. Handig samenspel tusschen Alsemgeest en Kaldenbach stelde laatstgenoemde in staat onhoudbaar den achterstand te verkleinen 2—3. De „Rest" was weer in den aanval en doordat Alsemgeest een hard schot van Bee renschot verkeerd beoordeelde, was de voor sprong tot 24 verhoogd. Na de thee nam Haarlem het initiatief en volgde aanval op aanval. Dams kwam in bot sing en moest 't veld verlaten en werd vervangen door Seijkens (Kolping). In deze periode van Haarlemseh overwicht trapte Van Bree bijna in eigen doel, doch de paal redde. Het was uitstel van executie, want uit een scrimmage wist Kaldenbach hierop den stand op 34 te brengen. Toen was de beurt weer aan de Geel-Witten en doordat Alsemgeest een schot van Breemen wegstompte in plaats van te vangen, kon De Hosson, bij wien het leder terecht kwam ge makkelijk doelpunten 35. Het was dezelfde speler, die na ruim een kwartier spelen voor de Rest van Nederland het zesde doelpunt scoorde 3—6. Invaller Seijkens mocht toen het genoegen smaken uit een voorzet van links het zevende doelpunt langs Alsemgeest te zen den. 37. Na een kleine verandering in de voorhoede van Haarlem, Alsemgeest en Van Riel hadden gewisseld, beoordeelde Van Bree een voorzet verkeerd en kon Kaldenbach den eindstand op 47 brengen. Het Nederlandsche elftal, dat op Zondag 26 Juni a.s. in het kader van den Olympischen Dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Nederlandsch Indië zal spelen, is door de keuzecommissie van den K.N.V.B. als volgt sa mengesteld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Caldenhove (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feyenoord), Anderiesen (Ajax)Van Heel (Feyenoord). Voor: Draeger (D.W.S.), Van der Veen (He racles), Dumortier (D.O.S.), Smit (Haarlem) en De Harder (V.U.C.). De reserves zullen eerst later worden aange wezen. In dit Nederlandsche elftal zyn in de ach terhoede en in de middenlinie de oude beproef de krachten opgesteld, doch de voorhoede is, op Smit na, volkomen vernieuwd. De proefne ming met Draeger en Dumortier is ongetwijfeld interessant, terwyi men verder met spanning het optreden van den vleugel SmitDe Harder tegemoet mag zien. Het komt ons voor, dat deze veranderingen de kracht van de voorhoede zeker ten goede zullen komen en dat ook het elftal in zyn ge heel beduidend sterker is geworden. Het Hongaarsche elftal, dat op 5 Juni te Reims tegen Nederlandsch Indië zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Szabo. Achter: Koranyi en Biro, Midden: Szalai, Szucs en Lazar. Voor: Sas, Vincze, Sarosi, Szengeller en Ko- hut. Het Belgische elftal, dat Zondag 29 Mei as. te Brussel tegen Zuid-Slavië zal uitkomen, is als volgt samengesteld. Doel: Bad jou; achter: Paverick en Petit; midden: van Alphen, Sty- nen en Dewinter; voor: Van de Wouwer, Voor hoof, Capelle, Raymond Braine en Buyle, In- yaller-keeper: van de Weyer, Het Feijenoord-team, dat door een 20-overwinning tegen Heracles in Almeloo be vochten, op kranige wijze en volkomen verdiend het landskampioenschap veroverde Dë stryd om den landstitel is dus beslist. Met een absoluut verdiende, onbedreigde 20-overwinning in Almeloo, heeft Feye noord de beslissende ontmoeting van Hera cles gewonnen, zoodat voor de vierde maal de kampioensvlag van de Rotterdamsche Stadionbewoners geheschen kan worden. Overigens is Heracles met eere gesneuveld. De Oostelijke kampioenen hebben zich uitstekend geweerd en ten slotte op de tweede plaats beslag gelegd, wat zeer zeker een verdienstelijke presta tie is. Bij Feijenoord is de titel, waar door de vijf kampioenen zoo verbitterd om gestreden werd, wel op een goede plaats gekomen. De Rot terdammers hebben in den loop van de kam pioenscompetitie geen nederlaag geleden en ook daarbuiten den meest constanten indruk ge maakt. Verliest Rotterdam in Excelsior dus een eersten klasser, het heeft er een landskampioen voor terug en al is men daar in de Maasstad al zoo'n beetje aan gewend, een verheugend feit blijft een dergelijke prestatie toch altijd. D.W.S. is er in geslaagd te Amsterdam zijn eerste overwinning te behalen. P.S.V. werd in de hoofdstad het kind van de rekening en is dus zonder een enkele overwinning op de laatste plaats beland. D.W.S. en Be Quick moeten nu in Groningen uitmaken, wie er van hen als derde op de ranglijst zal eindigen. Feijenoord Heracles Be Quick D. W. S. P. S. V 0 14 20— 7 2 12 21—11 4 5 12—15 3 5 5—8 6 2 7—23 Helmondia zorgde voor een verrassing door den bekerwedstryd met 32 van D.F.C. te win nen en aldus de kwart-finale te bereiken, waarin het nu A.G.O.V.V. te bekampen krijgt. De onder groote belangstelling gespeelde „big match" van de kampioenscompetitie er waren een kleine 20.000 toeschouwers is geëindigd in een nederlaag van de Ooste- lüke kampioenen. Als men zegt, dat Feyenoord deze ontmoe ting verdiend gewonnen heeft, dan sluit dit nog niet in, dat het spel op bijzonder hoog peil stond. Wel waren er fraaie momenten, vooral aan de zyde van Feijenoord, maar ook aan den kant van Heracles, wier voorhoede telkens aanvallen opbouwde, waaruit de tech nische geschooldheid bleek. Haar groote fout was echter, dat het spel voortdurend te kort werd gehouden, terwyi er ook te veel tyd noo- dig was om tot afwerking van de aanvallen te komen, hetgeen ten deele te wijten was aan het feit, dat Van der Veen, die een geblesseer den enkel had overgehouden uit zyn eersten interlandwedstrijd, op halve kracht speelde. De Rotterdammers hebben voor en na de rust overwicht uitgeoefend, maar Heracles had toch wel een tegenpunt verdiend. De fout der gasten was, dat zij het spel te veel in de breedte hielden. Vrauwdeunt heeft ook diverse malen gefaald en over het algemeen gaf Feijenoord niet het spel, dat men verwachtte. Vente pro beerde dikwijls zich vry te spelen, doch hu had tegen de Heracles-backs weinig kans. Van Male had weinig te doen. De Rotterdamsche backs waren wel in staat het korte spel der Almelosche voorhoede te breken. In de Feijen- oord-halflinie was Bas Paauwe de beste, Van Heel viel minder op, doch wel bleek telkens, dat hij de technische kneepjes nog kent. Spil Kuppen speelde een goede aanvallende party. Zijn overwicht dankte Feijenoord in het alge meen aan de middenlinie, die uitstekend stu wend werk verrichtte. Wel was Van Heel tel kens wat te langzaam tegen den snellen Schip per. Schlosser hield den bal te lang by zich. Op den linkervleugel van Heracles kon Jaarsma voor de rust weinig uitrichten tegen Bas Paauwe, maar na de rust was dat heel an ders. De Almelosche midvoor deed individueel goed werk, maar kreeg weinig kans om te schieten. Als geheel heeft de Heracles-aanval in dezen wedstryd gefaald. In het begin bewees Feyenoord dadeiyk zyn technisch kunnen. Het Almelosche doel werd telkens belaagd, doch diverse aanvallen werden door buitenspel onderbroken, De geheele Almelosche ploeg had het overi gens sterk met de zenuwen te kwaad, waardoor Feijenoord al dadelijk een overwicht uit oefende. Na circa een half uur kwam het eerste doelpunt voor Feijenoord, dat echter sterk aan buitenspel deed denken. Volkerink bleef appel- leerend staan en daarvan maakte Vrauwdeunt gebruik om onhoudbaar in te schieten, 01. In de tweede helft was Heracles meer in den aanval en zijn spel was ook beter. Keurige staaltjes van samenspel werden ten beste gege ven, maar als men in het Feijenoord-strafschop- gebied belandde, werd er te lang getreuzeld, waardoor zeer fraaie kansen verloren gingen; zoo passeerde Jaarsma de geheele Rotterdam sche verdediging, gaf een pass naar den naar binnen gezwenkten Schipper, doch dezen werd op het kritieke moment de bal ontnomen door Van Heel. Weer volgden snelle Heracles- aanvallen. Bij een scrimmage voor het doel der gasten viel Van Male, ieder dacht, dat Heracles zou sccren, maar op het nippertje werd het gevaar bezworen. Het spelbeeld was nu meer verdeeld en het peil begon te zakken. Er was nog een gevaar lijk oogenblik voor het Rotterdamsche doel, toen Schipper doorbrak, maar hij werd ten val gebracht. Dit kwam Feijenoord op een vrijen schop te staan, welke door de thuisclub ech ter niet werd benut. Heracles deed alle moeite om het spel te verplaatsen en den gelijkmaker te scoren. Het verre opdringen der middenlinie van Heracles kostte ten slotte nog een doel punt. Fraai combineerend ging de Feyenoord- aanval ervan door en zag zijn moeite beloond door een goal, toen Vrauwdeunt een schitterend schot in den Jioek loste, dat voor Dekkers onhoudbaar was. In de weinige resteerende minuten deed Heracles nog wanhopige pogingen om de eer te redden, zonder hierin evenwel te slagen. Door een 2—1 overwinning van D. W. S. op de zuideiyke kampioenen is de strijd om de laatste plaats in de kampioens competitie beslecht: P.S.V. staat definitief onderaan. Intusschen mocht D. W. S. voor den eersten keer het zoet der overwinning smaken, een overwinning, welke reeds op het kantje af is verkregen en zelfs wel geflatteerd kan worden genoemd, daar een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Veel belangstelling trok deze kampioenswed strijd niet en voor de zekerheid had D. W. S. maar van het spelen op het Olympisch Stadion afgezien en haar eigen terrein aan den Spaarn- dammerdijk opgezocht. Zonder spanning en zonder sfeer verliep de ontmoeting. Een aardig voorval, dat in de eer ste helft plaats greep, toen een haas zich op het veld waagde en na een wilde drijfjacht ge grepen werd, boeide de aandacht van de toe schouwers meer dan het spelletje voetbal, dat aan beide zijden weinig te beteekenen had. De Eindhovenaren hadden reeds binnen de minuut de leiding genomen, toen Maessen via de vuis ten van Heekelaar tegen de lat schoot en de terugkomende bal door Drouen in doel werd geplaatst. (01). In de Amsterdamsche voorhoede rammelde het geweldig. Alles moest, zooals gewoonlijk, van Drager komen, doch deze kreeg geen ge legenheid gevaarlijke situaties voor het F.S.V.- doel te scheppen. Zoo bleef de stand in de eerste helft onveranderd. Na de pauze was Melchers Sr. vervangen door van der Velde, hetgeen een kleine ver betering mocht worden genoemd. De tweede helft zette in met een licht overwicht van P.S.V. D. W. S. bepaalde zich tot enkele uit vallen, steeds geleid door Drager, die in van der Velde een beteren steun had. Een voorzet van Drager werd door van der Velde keurig in geschoten, maar de bal ging juist naast. Het bleek echter uitstel van executie te zijn, war.t een minuut later zette Drager opnieuw keurig voor en van Stokken had den bal slechts voor het intrappen, 11. Er was toen een kwartier gespeeld. Na een half uur kwam Bouman bij een doelworsteling tusschen de palen vandaan, de bal belandde bij Drager, die van de geboden kans dankbaar pro fiteerde en hoog in het verlaten doel plaatste, 21. Met dezen stand kwam het einde. Het Engelsche elftal, dat op Hemelvaartsdag zijn derden wedstryd tydens de tournee op het vasteland speelde, is er voor 70.000 toeschou wers te Parijs in geslaagd met 42 van Frank- ryk te winnen. Ruststand 3—2. De particuliere secretaris van H. M. de Ko ningin, C. S. Sixma baron van Heemstra, heeft in een schrijven aan het bestuur van den Ne- derlandschen Korfbalbond medegedeeld, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft den bond ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan het praedicaat koninklijk te verleenen. Voortaan kan dus gesproken worden van den Koninklij ken Nederlandschen Korfbalbond. Thans wordt uit Zweden gemeld, dat dit land besloten heeft niet aan de Olympische Speten te Tokio deel te nemen, aangezien het van oordeel is, dat deze spelen niet in een oorlog voerend land dienen plaats te vinden. De Zweedsche athleten blijven echter in training en de voorbereiding wordt normaal voortgezet aangezien men er nog steeds mee rekening houdt, dat de Spelen te elfder ure nog door Finland moeten worden georganiseerd, in welk geval Zweden wel van de party zou zijn. De openingswedstrijden op de Stadionbaan te Amsterdam zullen Donderdagavond 2 Juni a.s. worden gehouden. Gisteren zijn op de wielerbaan Jordaens te Eindhoven internationale wielerwedstryden ge houden, waaraan verschillende bekende Ne derlandsche en Belgische wegrenners deelna men. De uitslagen luiden: Omnium Nederland—Belgiëeerste serie: 1. Sylvaer Maes, tijd 1 2/5 sec.; 2. Middelkamp. Tweede serie: 1. Van Hout, tyd 1 1/5 sec.; 2. Felicien Vervaecke. Ploegachtervolging over 4 K.M.: Vervaecke en Maes winnen met V/i meter voorsprong op Middelkamp en Van Hout in den tijd van 5 min. 20 sec. Klassementswedstrijd over 4 K.M.: 1. Ver vaecke li pnt. 2. en 3. Maes en Middelkamp 10 pnt. 4. Van Hout 9 pnt. Totaal-uitslag: 1. België 26 pnt. 2. Nederland 2 pnt. Afvalwedstrijd: 1. Gommers, 2. Glas, 3. Theuns, 4. Braspenning, 5. Peters. Sprintwedstrijd1. Van Amsterdam, tyd 12 4/5 sec. 2. Peters, 3. Van Ginderen. Wedstrijd over 60 K.M. op eigen kracht: 1. Van Amsterdam, 12 pnt., tijd 1 uur 26 min.; 2. Braspenning, 11 pnt.; 3. Van Hout, 10 pnt., 4. en 5. Glas en Van Ginderen 8 pnt.; 6. en 7. Sylvaer Maes en Theuns 4 punt.; 8. Gommers punt. 9. en 10. Vervaecke en Giisen, 0 punt. Op een ronde: 11. Middelkamp 0 pnt. Op vier ron den 12 pt. Op de Pare des Frinceswielerbaan zyn gis teren wedstryden gehouden. Gerardin behaal de het Fransch kampioenschap sprint voor beroepsrenners door in den eindstrijd Chaillot tot tweemaal toe te verslaan. Gisteren is de Omloop van Parijs over een afstand van 265 K.M. verreden. De Belg Pir mez werd winnaar in 6 uur 45 min. 10 sec. R.K. Haarlem—Rest v. Nederland 4—7 R.K. Roosendaal—R.K. Rotterdam 1—0 Kampioens competitie BrabantiaHBC 3—2 (onder protest van HBC) VolendamVosta 2-2 Promotie en degradatie le klasse ZIBe QuickChèvremont 1—3 Z2 SCO—SCE 3—2 DongenBoxmeer 25 O RVW—BWO 3—2 2e klasse Z2 GoirleGW 2 SVDBladella 8—2 Competitie 2e klasse Z2a BSCHKI 1—4 (halve competitie) Om het kampioenschap van Nederland Heracles—Feijenoord 0—2 DWSPSV 2—1 AFDEELING III Promotie vierde klasse Ooster beek—ESC A 2—0 AFDEELING IV Promotiecompetitie derde klasse TerneuzenEiland Boys H8 WWZ-WSC 2—1 Om den Nederlandschen Voetbalbeker DFC—Helmondia (terr. Helmondia) 2—3 Promotie - degradatie- competitie Eerste klasse Oost Gelderland Rapiditas—Steeds Hooger 7-3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 13