Een nachtfeest, „schooner dan de dagen" m m De bomaanslag Rotterdam te MMjt 500 dooden in Kanton Stadt Schanke DE AANBIDDING OP HET HELDENPLEIN „ONS WERK WAS NIET VERGEEFSCH" Besprekingen te Praag voortgezet Het nieuws van heden De jacht op Gen. Cedillo DE BAROMETER OVERWINNING VAN DEN VREDESCEEST ■BH VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bii vooruitbetaling) voot Haarlem 25 cent per weekper kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM ZONDAG 29 MEI 1938 - OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21195 FIETSTOCHT ARDENNEN INT. REISBUREAU „HOLLAND" Z.H. Exc. Mgr. Diepen sprak een hartelijk woord in de Neder- landsche vergadering Nederlandsche dank aan Hongarije Een apocalyptisch visioen Nederlandsche avond Rede Mgr. Diepen BOEDAPEST, 28 Mei (Ha- vasZ. Em. Kardinaal Pa celli oniving uii Vaiicaan een ielegram van Z. H. den Paus, waarin deze Zijn Zegen aan hei Eucharis tisch Congres geefi. De H. Vader sprak denwensch uii, dai hei gevoelen van een heid en vrede versierki moge worden in de harien van alle geloovigen, door hei Iniernaiionaal Eucha ristisch Congres ie Boeda pest. In zijn antwoord noemde Kardinaal Pacelli hei Con gres een „grooie overwin ning van den vredesgeesi". De politie heeft het geheim nu kunnen ontsluieren Politieke moord De organisator van het Eucharis tisch Congres, dr. Karei Huszar, is tevreden Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiig n Verwachting: BLÜCHER TE MOSKOU? Chineesche troepen zouden groote verliezen geleden hebben aan den Loenghai-spoorweg Tsjang Kai Sjek te T sjengtsjau? Hodza ontvangt de Sudeten- afgevaardigden Kundt en Peters Strang naar Berlijn Amerikaansche Slo- waken bij Mgr. Hlinka Het origineel van het verdrag van Pittsburgh overhandigd Aardbeving aan grens van Albanië? DINERS a 0.75, 1.-—en 1.25 Orkest Sonja Bogdanowna DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Op het laatste moment ontsnapte hij aan zijn achtervolgers Ford, General Motors en Chrysler Beschuldigd van overtreding der wet op de trusts Rothschild tracteert op worstjes NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et., Ingez. rr.ededeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voot de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek 8 dg. alles inb. ƒ27.50 26|6, 9 en 24|7, 7 cn_21|8. 9 daagsche fietstocht België en Engeland 35. 16 Juli, 30 Juli, 13 Aug. 14 dg. Lourdes a. inb. 59.50 - 25 Juli, 1-8-15 Aug. 14 dg. Vogezen-Zwitserland 59.50 - 18|7, 1-15-29|8. 14 dg. Trek-Bergtccht door het Jungfraugebied Zwitserland 97.50 - 27 Juni, 18 Juli, 1-15-29 Aug. IAAN VAN MEERDERVOOKX 176, DEN HAAG (Van onzen eigen redacteur). Boedapest, 28 Mei. De Zaterdag was geheel gewijd aan het gesproken woord In tal van sectieverga deringen werd behandeld het onderwerp: De stuwkracht der H. Eucharistie als red ding der wereld. Na een plechtige Hoogmis, opgedragen vol gens den Oosterschen ritus in de Grieksch- Katholieke kerk, werd een bijeenkomst gehou den voor de hereeniging der Oostcrsche kerk ooor middel van de H. Eucharistie, onder lei ding van Kardinaal Tappouni, Syrisch pa triarch van Antiochië. Ook de Esperantisten hielden een eigen sec tie-vergadering, alsmede tal van naties. Voer de Hongaarsche deelnemers aan het Eucharis tisch Congres werd een groot aar.ïal bijeen komsten belegd, waar behandeld werd de H. Eucharistie en de geloofsverbreiding, de H. Eucharistie op het platteland, waarover de mi nister van Binnenlandsche Zaken een reds hield enz. De derde algemeene slotvergadering ving hedenmiddag te vier uur aan. Oud-minister Tibor Kallay sprak in het Hongaarsch een rede uit welke. zooals wij reeds berichtten handelde over de Eucharistie als band der lief de tusschen de maatschappelijke klassen en de naties onderling. Een der aantrekkelijkheden van het Eucha ristisch Congres vormen steeds de korte be groetingsredevoeringen van vertegenwoordi gers der verschillende landen. Sommigen spre ken in het Fransch, in het Duitsch of Engelsch doch velen echter ook in hun eigen taal. En dit laatste heeft juist zulk een sug gestieve kracht, want al verstaat het mee- rendeel der aanwezigen de woorden vaak niet, het Katholiek kloppend hart voelt de bedoeling en een trots welt in ons op over deze Pinksterverkondiging van ons H. Ge loof en over de algemeenheid on?er Moe derkerk. De laatste groep afgevaardigden was heden aan het woord, onder wie den Itanaanschen spreker, als komende uit het land van Rome, de meeste bijval te beurt viel. Jammer, dat na een heerlijken, warmen dag aan het eind van deze algemeene vergadering een stortregen boven Boedapest losbrak. Laten we intusschen het beste hopen voor de plech tigheden van den sluitingsdag, de Kardinaals mis op het Heldenplein en des middags de pro cessie met het H. Sacrament door de stad. Omtrent de nachtelijke aanbidding en de Nachtmis, waaronder een algemeene H. Com munie van honderdduizenden, valt nog te ver melden, dat deze indrukwekkende plechtig heid te omstreeks half twee was afgeloopen. De Nachtmis te twaalf uur is een der hoogtepunten geworden van dit Eucharis tisch Congres voor de breede massa, die nu niet alleen het immense Heldenolei» met zijn talrijke tribunes en bijna niet te tellen bankenrijen vóór het monument vulde, maar nu ook voor de duizenden, die neer knielden op de banken en tribunes achter het monument op den gedempten vijver. Honderden fakkeldragers vormden op het plein een lichtend kruis. Wat in Boedapest zoo heerlijk schoon werd. was het zich in een zee van licht badend altaar onder den Romein- schen troonhemel een imitatie van den troonhemel over het Paus-altaar in den St. Pieter te Rome hoog in de lucht afstekend tegen de donkerte van den nachtelijken hemel. Juist in den avond kwam deze bouw eerst tot zijn volle recht, omdat door de bij uitstek des kundig geplaatste schijnwerpers, door den glans der honderden lichtbollen, die aan talrijke lichtmasten in kroonvorm waren opgehangen, het hoogverheven altaar aan apocalyptisch visioen werd. De menigte bad mede niet de gebeden, die door de luidsprekers over hunne noofden tot in den wijden omtrek werden voortgedragen. Onder de Nachtmis schreed een processie van Priesters en hun assistenten met patenen en brandende gewijde kaarsen het plein op, met zich medevoerend twee glazen reliekschrijnen tvelke gevuld waren met honderden cibories biet het Ons Heer. De cibories waren met gaas overdekt, opdat de wind de H. Hosties niet zou kunnen verstrooien. Tientallen maakten van de gelegenheid ge bruik om in de openlucht te biechten en dui zenden en duizenden ontvingen den Vorst des vredes bij de H. Communie. De opzet, dat de priesters door de rijen der aanwezigen zouden gaan, om de H. Communie hit te reiken, bleek niet uitvoerbaar, doordat de tusschenruimten tusschen de bankenrijen daar voor te klein waren.- Niet alleen van de tribunes ter zijde van het plein, maar ook van de banken °P het plein begaven de geloovigen zich toen Paar de zijpaden en gangen om het Ons Heer te ontvangen. Alles ging echter, dank zij de uitstekende Regeling, in de meest volmaakte orde en zonder Pi breuk te maken op dit zoo plechtig gebeuren. een wanklank verstoorde dit nachtelijk feest: .schooner dan de dagen". Z. Em. Kardinaal Pacelli heeft nog enkele bezoeken afgelegd. Zoo werd de Kardinaal- begaat o.m. officieel ontvangen op de universi- eit van Boedapest, waar Hij door den rector- hiagruficus en de hoogleeraren werd toege- 5Proken. Kardinaal Pacelli beantwoordde hun Omstreeks 300.000 'personen woonden de pontificale H. Mis bij, die Z. Em. Kardi naal V or dier op het Heldenplein te Boedapest voor de deelnemers aan het Eucharis tische Congres opdroeg. De Kardinaal tijdens de voorbereiding voor de H. Handeling toespraken in een korte rede in de Latijnsche taal. Bij de plechtigheden op het Heldenplein werd rijks-regent Horthy vertegenwoordigd door aartshertog Joseph. Voor de Nederlanders en de Hongaren, die in ons land zijn geweest, of wier kinderen door Nederlandsche pleegouders zijn ver zorgd, is Zaterdagavond een feestavond ge houden. In de Redoute-zaal te Pest waren Talrijke Nederlanders en Hongaren tezamen gekomen, tijdens welke bijeenkomst Z. H. Exc. Mgr. A. P. Diepen, Bisschop van Den Bosch, ook eenige hartelijke woorden heeft willen spreken. Voorts waren hier nog aanwezig de Bisschop pen van Haarlem en Roermond, HH. HH. Exc. Mgr. J. P. Huibers en Mgr. J. H. G. Lemmens, Mgr. B. Ei-as, Mgr. J. O. Smit, Mgr. Theelen, Bisschop in Bulgarije, tit. bisschop van Nicopolis, Mgr. Kaiser, Mgr. Knebel, de Nederlandsche ge zant Z. Exc. Rosmalen Nepveu, de Nederland sche consul-generaal, de eerste burgemeester van Boedapest, dr. Karl Szeuder, de vicaris- generaal van Boedapest en vele andere Neder landsche en Hongaarsche hoogwaardigheidsbe kleeders. Het beroemde Budai koor zong met bezieling het Nederlandsche en Hongaarsche volkslied waarna ir. D. J. Madlener, voorzitter van het plaatselijk Nederlandsch comité te Boedapest, een korte begroetingsrede hield. Hierna sprak Mgr. P. A. H. v. d. Loo, officiaal van het Aartsbisdom Utrecht, voorzitter van het Nationaal Comité voor Eucharistische Congres sen. Spr. zeide zeer verheugd te zijn over de grootsche belangstelling voor dezen avond. Dit is wel een bewijs, dat de band tusschen Hon garije en Nederland hecht en innig is. Schoone dagen aldus spr. beleven wij in Boedapest, waar pleegouders hun pleegkinderen terugzien en hun dankbaarheid mogen ondervinden. Spr. begroette ook de Nederlandsche priesters, die een zoo groot aandeel hebben in de groote liefde die in Nederland heerscht voor de Eucha ristie. Na een kort woord van den heer Frans Schneiders en eenige liederen van het Budai- koor, dat tot aller verrassing in het Hongaarsch „Piet Hein" uitvoerde, nam Z. H. Exc. Mgr. A. P. Diepen het woord. Tot allen hiër aanwezig, aldus Z. H. Exc., begin ik mijn kort woord met een: El jen Magyarórszag: leve Hongarije. Ik moge allereerst mijn dank uitspreken voor de hartelijkheid, waarmede gij, Hon garen, ons hier hebt ontvangen. Nu beleven wij een van de vreugden, verbon den aan de kerkelijke plechtigheden, zooals de H. Kerk zingt, een van de vreugden die wij verwachtten, toen wij ons opmaakten om naar Boedapest te trekken. God heeft ons hiertoe geleid, de God van de Eucharistie en voorna melijk rechtstreeks door de woorden van den H. Vader, die Zijn Afgezant heeft laten spre ken tot de gansche wereld in Zijn naam. Wij zijn naar Boedapest gekomen om ons geloof in Jezus Christus Eucharisticus te ver meerderen, maar tevens om voor al Zijn vijan den ons „Adoro Te" te demonstreeren. Christus heeft gezegd „Laat de kleinen tot mij komen". Deze woorden hebben de Holland- sche pleegouders van de Hongaarsche kinderen verstaan. Zij kwamen met velen, en de Hongaarsche ouders lieten hen gaan naar het verre Hol land. Zij wisten, dat het dierbaarste wat zij hadden, hun kind, in Holland veilig was. En de kinderen brachten, door de groote zorg der pleegouders, hun geloof ongerept terug naar Hongarije. Zij brachten veel vreugde en geluk in het Hongaarsche huisgezin. Hartelijk dank ik de Hollandsche pleegouders, maar ik dank ook de Hongaarsche ouders. De liefde van Hongarije is zoo diep en groot, en al zoo oud en zoo langdurig ge weest, dat niet de Hongaren ons dankbaar heid moeten betoonen, maar wij den Hon garen dankbaar moeten zijn. Wij zijn de schuldenaren van Hongarije. Immers waar ter wereld zouden wij zoo goed zijn ontvangen als hier. Men hoeft tegen een chauffeur van een auto maar „Holland" te roepen en de auto rijdt voor. En zoo gaat alles hier. Neen waarlijk wij zijn Hongarije dank baarheid schuldig. Nu zullen wij, landgenooten, onze schuld gaan betalen, niet allereerst financieel maar vooral met een groot gebed voor Hongarije tot Jezus in het H. Sacrament. Wij zullen betalen met misoffers, Communies en smeekingen tot onze Moeder Maria. Maar ik daag U, Hongaren, uit, ons te overtreffen ter liefde van Christus Eucharisticus. Moge Christus regeeren, bevelen, heerschen. Wij Katholieken moeten in deze sombere tijds omstandigheden voor Gods vijanden openlijk durven belijden: Het is God, die onder broods gedaante tot ons komt. Het Int. Eucharistisch Congres is een prachtig middel tot een massale belijdenis. Wij zijn dankbaar, dat wij die zoo grootsch hebben mogen beleven in Hongarije's hoofdstad. Het H. Misoffer, tabernakel, communiebank en rozenkrans houdt ons, Hongarije en Neder land, steeds verbonden en mogen ons voeren naar het Rijk der Hemelen. Mgr. werd na deze rede luide toegejuicht. Hierna had een ontroerende kinderhulde plaats. Met groot enthousiasme en in ware feeststemming werd het programma van muziek en gesproken woord gevolgd. Een keurig program was door de dankbare Hongaren samengesteld. Door de uitzending van den K.R.O. de heer Paul de Waart is hier met zjjn staf aanwezig en zorgt op 'n uitstekende wijze voor de uitzendingen voelde men zich hier, hoewel ver van huis, toch één met de landgenooten, die in het vader land achterbleven en die nu dezen avond door den aether konden medeleven. Omtrent de ontploffing, welke eenige dagen geleden op den Coolsingel te Rotter dam heeft plaats gehad, kan nu het vol gende worden gemeld. Het is de politie gebleken dat men hier te doen heeft met een politieken moord, gepleegd op den 47- jarigen Oberleutnant Konovalec. Als dader wordt genoemd een Sovjet agent die momenteel voortvluchtig is. Deze heeft Konovalec een tijdbom in handen weten te spelen met het bekende noodlottige gevolg. Voor nadere bijzonderheden zie men el ders in dit nummer. Een treffend schouwspel leverde de stoet op van 300 misdienaars in hun roode toga's, die zich naar het Heldenplein begaven, om de priesters te assisteer en bij het uitreiken van de H. Communie aan de kinderen Een onzer schrijft ons: correspondenten te Boedapest lederen dag heb ik al plannen gemaakt om den grooten organisator van dit Internationaal Congres, Z.Exc. oud-premier Karei Huszér, te spreken te krijgen. Maar al mijn plannen wa ren tot nu toe mislukt en ik moest er uit con- cludeeren, dat deze man, die alles ziet, die alls plannen tot in de kleinste détails kent en mee uitwerkte, zelf onzichtbaar is. Onbereikbaar voor de journalisten komt deze man ongemerkt bij groote vergaderingen op het tooneel, maar is voor het einde van de bijeenkomst telkens weer ongemerkt verdwenen, om te z'en of voor het volgend punt van het drukke programma alles in gereedheid is gebracht. Nu ik mijn pogingen definitief wilde opgeven, zag ik de rechte gestalte van dezen man op het Heldenplein plotseling voor mij. In een minimum van tijd sta ik naast hem en vraag: Excellentie gaat alles naar wensch? Wij hebben groote wenschen gehad, antwoordt hij glimlachend, maar tot op he den zijn die wenschen nog overtroffen. Welke vruchten van blijvenden aard zal dit Congres opleveren? Dat is nog niet te zeggen, daar zal de toekomst eerst een oordeel over kunnen vor- Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Wes- telijken of Noordwesteiyken wind, zwaar E bewolkt tot betrokken, met nog kans op regen, iets koeler. Verdere vooruitzichten: Koel regenachtig weer. men. Maar ik kan u wel verzekeren, dat de voorbereiding van deze dagen in Hongarije on tegenzeglijk vruchtbaar is geweest. Onder de duizenden mannen van alle standen, die ter voorbereiding een ernstige retraite of triduum hebben meegemaakt, zijn er honderden, die tot op heden hun godsdienstplichten niet vervul den. Ik denk dat van die voorbereiding de meest directe vruchten te verwachten zijn. Hebben de voorbereidingen speciale moei lijkheden meegebracht? Zijne Excellentie zoekt een ontwijkend ant woord en zegt tot slot: Ik geloof niet, dat ons werk vergeefsch is geweest. Met een korten handdruk neemt hij afscheid. De oud-premier wilde niet meer denken en spreken over de moeilijkheden, nu htf zag dat alles naar wensch verliep. In politieke kringen te Moskou verluidt, dat de commandant van het Sovjet-leger in het Verre Oosten, maarschalk Bliicher, op het oogenblik te Moskou vertoeft. HONGKONG, 28 Mei. (Reuter). Volgens een officieele raming zijn bij het lapansche luchtbombardement op Kanton minstens 500 menschen gedood en 900 gewond. De aanvallers keerden later terug en bestook ten met bommen en machinegeweren de reddingsploegen in het district Wongsha. Officieel wordt gemeld, dat hierbij »'0 mar, der reddingsbrigade zijn omgekomen en 50 ge wond zijn. Wongsha werd viermaal gebombar deerd Ruim 100 huizen zijn vernield. Ook de woonwijk Toengsjan werd vanmiddag aange vallen. Waarnemers zijn van oordeel, dat de lucht aanval, die vandaag op Kanton is ondernomen, de voorbode is van een toename der Japansche oorlogsbedrijvigheid als gevolg van de kabi netswijziging. Naar uit Tangsjan aan het Japansche pers bureau Domei wordt gemeld, heelt een Japan sche legerafdeeling, welke langs den Loenghai- spoorweg Westwaarts trok, ten Zuiden en Zuid- Westen van Tangsjan, tusschen 23 en 25 Mei. 17.00C man Chineesche troepen ontmoet en deze naar het Westen verdreven. De vijand liet 1600 dooden en een groote hoeveelheid wape nen en munitie achter. De woordvoerder van den Japanschen gene- ralen staf te Peiping heeft voor de persverte genwoordigers een overzicht gegeven van de situatie aan het front. Hij deelde hierbij o.a mede, dat Tsjang Kai Sjek persoonlijk te Tsjengtsjau aanwezig schijnt te zijn. Het is blijkbaar zijn bedoeling in het gebied van Tsjengtsjau en Kweiteh, waar hij volgens be trouwbare berichten 30 divisies geconcentreerd heeft, waaronder zijn élitetroepen, alsmede zware artillerie, tanks en pantsertreinen, een beslissenden slag uit te lokken. PRAAG, 28 Mei (Havas). Namens de Sudeten-Duitsche partij wordt het volgende medegedeeld: Vanmorgen hebben de afgevaardigde Kundt. voorzitter der Sudeten-Duitsche parlements- fractie, en de afgevaardigde Peters hun door Henlein geopende besprekingen met Hodza voortgezet. Na eenige dringende kwesties U hebben behandeld, met het doel den toestand een normaal aanzien te geven, kwam men overeen, dat een voortzetting der besprekingen noodzakelijk was. Het onderhoud duurde ruim één uur. De Tsjecho-Slowaaksche gezant te Parijs, Osoesky, is vanmorgen uit Praag naar Parijs teruggekeerd, na besprekingen gevoerd te heb ben met president Benesj en minister Hodza William Strang, de chef van de afdeeling Midden-Europa van het Foreign Office, is uit Praag naar Berlijn vertrokken. De Britsche legatie verklaart, dat hij tijdens zijn verblijf te Praag geen Tsjecho-Slowaaksche autoritei ten heeft gesproken. PRAAG, 28 Mei (DNB) De Ameri kaansche Slowaken, die het origineel van het Verdrag van Pittsburgh hebben mee gebracht, zijn vandaag te Rosenberg, de woonplaats van den leider der Slowaak- sche autonomisten, pastoor Mgr. Hlinka, aangekomen, waar zij door Mgr. Hlinka werden ontvangen. Deze nam het origineel van het verdrag van Pittsburgh in ontvangst en stelde de juistheid van de handteekeningen vast. Mgr. Hlinka las daarop een brief van wijlen president MasaryK voor, waarin deze zich in 1929 tegen de gel digheid van het verdrag van Pittsburgh uit sprak. Jozef Husjek, het lid der Slowaken- delegatie, die eveneens destijds zelf het verdrag onderteekend heeft, verklaarde, dat de Ameri kaansche Slowaken nog even trouw aan het accoord zijn als in 1918, toen het werd onderteekend. BELGRADO, 28 Mei (DNB) Gisteravond om half elf heeft het seismographisch instituut te Belgrado een hevige aardbeving geregistreerd op 370 K.M. afstand in Z.Z.W.-richting. Het epicentrum zal zich vermoedelijk bevin den in de buurt van het meer van Scutari aan de Joego-Slavisch-Albaansche grens. LEID SCHEPLEIN 5—9 - A'DAM - TEL. 33072 ONZE GESOIGNEERDE NIEUWE SHOW S Tijdens de Nederlandsche vergadering op het Eucharistisch Congres te Boedapest sprak Mgr. Diepen een hartelijk woord. Bij het bombardement op Kanton zouden 500 personen gedood zijn. Hodza zet de besprekingen met de Sudeten voort. Generaal Cedillo op het laatste moment aan zijn achtervolgers ontsnapt. Het mysterie van de ontploffingsramp te Rot terdam is nu door de politie ontsluierd. Het bi>At een moord te zijn, gepleegd door e»n Rus sisch geheim agent door middel van een tijd bom. Bij één reedery te Scheveningen is overeenstem ming bereikt. Beurs van New-York: stemming prijshoudend. MEXICO, 28 Mei (Havas—ANP) Gene raal Cedillo is op het laatste moment aan een arrestatie door de regeeringstroepen ont snapt. Het ministerie van Landsverdediging deelt hieromtrent mede, dat een cavalerie- afdeeling gisteren bij verrassing de Hazienda „El Zenzontle" de verblijfplaats van gene raal Cedillo was genaderd. De generaal had echter juist tijd per vliegtuig te vluctren in de richting van El Salo. Hij werd achtervolgd door drie escadiilles vliegtuigen der bondsregeering. De cavaleris ten hebben een tweede vliegtuig, dat op de bazienda stond, in beslag genomen. In militaire kringen heerscht een zeker enthousiasme. Men hoopt, dat Cedillo spoedig gepakt zal zijn. SOUTHBEND (Indiana), 28 Mei (Havas) De groote federale jury heeft drie Amerikaansche automobielfabrieken in staat van beschuldiging gesteld wegens overtreding van de wet op de trusts. Deze maatschappijen zijn: General Motors, Chrysler en Ford, zoomede de credietor.der- nemingen, die met deze maatschappijen samen werken. Een vijftigtal personen wordt er van be schuldigd te hebben geprobeerdeen monopolie te vestigen door druk te oefenen op hun agen ten, om den verkoop van wagens te financieren door bemiddeling van de door de drie automo bielfabrieken gecontroleerde credietinstellingen. Tot de beschuldigden behooren Knudsen, president, en Sloan, lid van den raad van be heer der General Motors, Chrysler, de president van de Chrysler-fabrieken en Edsel Fora, de president der Ford-maatschappij. WEENEN, 28 Mei (Reuter). Baron Louis von Rothschild, lid van het bekende bankiershuis, die te Weenen wordt gevangen gehouden, koopt dagelijks worstjes, die hij onder zijn medege vangenen laat verdoelen. Baron von Rothschild bevindt zich sinds einde Maart in hechtenis. Het is den politieken gevangenen toegestaan van hun eigen geld extra voedsel te koopen. Stand op Zondag 1 uur v.m.: 753.0 Vorige stand: 75'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1