Zoekt gij betrouwbaar FOTO REPORTAG E I Plaats dan een „Omroeper" Voor den tandenborstel Personeel? n rro-yi n n voor 80.000 gezinnen MAANDAG 30 MEI 1938 Een gebreide olifant Gevraagde recepten Meisjesjurken «i giiniiinniiiiiiiuiiiiiiiiiiuiiimiiiiiuiiiiniiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiuiuniiiiiiniiiiiiuniniuiiiiiiiinnjii» D« oude achten in actie tijdens de roeiwedstrijden van de sche Boschbaan .Koninklijke" op de Amsterdarn- iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiinunuiiiiiiHiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiiiiuMumiiinimiiiiiiiiiiulfflUUll Een tandenborstelhouder kunnen we ma ken van een paar restjes vurenhout. Het achterplankje is 20 c.M. hoog en 4 c.M. breed. De rondte van boven inbegrepen. 3 c.M. van den onderkant wordt het bor stelbakje opgelijmd of van achteraf met dunne spijkertjes gespijkerd. Het voorplank je van dit bakje is 7 c.M. hoog, van boven 3 en onder 2 c.M. breed. Zijkantjes worden 7 x 1% cM. In el kaar lijmen met goede houtlijm is hiervoor het beste. Wanneer u de dragertjes voor de tube tandpasta van hout wilt maken, dan moet u daarvoor een dun stukje eikenhout ge bruiken. Afmetingen voor deze dragertjes zijn hiernevens aangegeven. Om het minder ingewikkeld te maken, kunt u ook twee koperen schroef haakjes nemen, niet te klein, en deze een weinig uitbuigen. U kunt deze zoo in 't hout schroeven. - Het plankje wordt geschilderd in een frissche tint b.v. mooi rood; wanneer alles geheel droog is, kan de bloemversie- ring in wit worden aangebracht hetgeen heel aardig afsteekt. Van boven in 't plank je kan een gaatje worden gemaakt, zoodat we het kunnen ophangen, of een plat schil' derijroogje kan er aan bevestigd worden. Hiernevens ziet u nog een ander rompje afgebeeld. Neemt u het tandenborstelhoudertje eerst dan in gebruik, wanneer de verf goed hard en droog is; meestal heeft men te wei nig geduld hiermee en bederft daardoor het geheele werk. Voor de kleintjes zien we liever nog een tandenborstelhangertje. Het voorbeeld wordt nageteekend en de donker aangegeven deelen donkerbruin ge kleurd, de overige wit. Waarneer geheel droog, maken we van een paar stukjes smyrnawol (zwarte) de kroesharen welke hier en daar met wat tube-lijm vastgeplakt worden en daarna uitgekamd. Om de tandenborstels vast te houden, draaien we een paar koperen schroefoogjes in, ter hoogte van de handen. De mond wordt rood geschilderd, doch wanneer het u de moeite niet waard is om Vein de op deze bladzijden voorkomende genum merde modellen, die aan bet mode-album „Zomerpracht" ontleend zijn, kunnen bij bet Patronenkantoor „Panora", Nassaupleln 1, Haar lem, patronen besteld worden tegen den prijs van 10 cent voor Jabots, kraagjes. 20 ets 'oor rokken, blouses, kleine avondjasjes en klnder- kleedlng, 35 ets. voor mantels en japonnen, 50 ets. voor complets. Bestellingen kunnen geschieden: door bemiddeling van Uw agent; door girostorting op No. 293631; door toezending van bet bedrag per postwissel of ln postzegels. In alle gevallen 6 ets. extra voor toezending per poet. /-/oudes-ije. daarvoor verf te koopen, plakt u een lapje roode stof in den vorm op de plaats van den mond. Het aardigste is verder het opsieren van het poppetje met allerlei sieraden, liefst goud gekleurde kraaltjes aaneengeregen om hals en armen met een paar koperen ringen door het oor. Deze olifant wordt gebreid met 4-draads grijze wol. Men gebruikt er dunne naalden voor, zooals voor het -breien van kousen, om een dicht weefsel te krijgen. Voor de oogen neemt men 'n paar zwarte schoen knoopjes. Verder heeft men nog noodig 'n beetje roode wol voor 't breien van 'n zadel- dekje en 'n weinig gele zijde voor het om- haken daarvan en 'n paar draden witte wol voor de slagtanden. Het bovengedeelte van den olifant (rug, kop met snuit en de bovenhelft van de pooten) wordt in twee deelen gebreid. Men begint aan den achterkant, zet 15 st. op en breit 2 toeren. (Er wordt aldoor r. gebreid.) 3de toer: in den lsten st. 1 st. meerde ren. Aan het einde daarvan 20 st. bij op zetten voor den lsten poot. 4de toer: zonder meérderen, 5de toer: in den lsten st. 1 st. meerderen'. 6de toer: zonder meerderen. Beide laat ste toeren herhaalt men 5 keer. Dan 3 toe ren breien zónder meerderen. 20ste toer: 19 st. afkanten voor den poot en de naald uitbreien. Volgen 20 toeren zonder meerderen. 41ste toer: in den lsten st. 1 st. meer deren en aan het einde van de naald 19 St. bij opzetten voor den 2den poot. 42ste toer: zonder meerderen. 43ste toer: 1 st meerderen in den lsten st. 44ste toer: zon der meerderen. Beide laatste toeren her haalt men 1 keer. Daarna 11 toeren recht door breien. 58ste toer: 25 st. van den poot afkanten en- de naald uitbreien. 59ste toer: de laatste 2 st. van de naald samen breien, 60ste toer: zonder minderen. Beide laatste toeren 1 keer herhalen. Dan 2 toeren zon der minderen. 65ste toer: aan het begin van de naald 2 st. samen breien en aan 't eindè van de naald 1 st. meerderen. 66ste toer: overbreien. Beide laatste toe ren 2 keer herhalen. 71ste toer: aan het begin van de naald 2 st. samen breien; aan het einde 12 st. bij opzetten voor den snuit. 72ste toer: overbreien. 73ste toer: aan het begin van de naald 2 keer 2 st. samen breien. 74ste toer: overbreien. Beide laatste toe ren herhaalt men 1 keer. 77ste toer: aan het begin van de naald 2 st. samen br. 78ste toer: breien tot de laat ste 6 st. Dan 3 keer 2 st. samenbr. Afkan ten. Het tweede gedeelte van den bovenkant "wordt precies eender gebreid. Dè ondérkant.2 st. opzetten en 2 toeren breien, 3de toer: in eiken st. 1 st. meer deren. 4de toer: overbreien en aan 't einde 23 st. bij opzetten voor 'n voorpoot. 16 toe ren recht door breien. 21ste toer: 19 st. afkanten en de naald uitbreien. Daarna nog 20 toeren breien en aan het einde van den laatsten toer 19 st. bij opzetten voor den '2den poot. Daarna 16 toeren breien. 58ste toer: 20 st. van den poot afkan ten en de naald uitbreien. 59ste toer: zonder minderen of meerderen. 60ste toer: aan eiken kant van de naald 2 st. samenbr. 61ste toer: overbreien. Beide laatste toeren 1 keer herhalen. Afkanten. De voetzolen: 3 st. opzetten. 1ste toer: r. 2de toer: aan weerskanten van de naald 1 st. meerderen. 3de toer: overbreien. Beide laatste toeren 1 keer herhalen. Daarna 2 toeren overbreien. 8ste toer: aan weers kanten van de naald 2 st. samenbr. 9de toer: overbreien. Deze beide toeren 1 keer herhalen. Afkanten. Zoo breit men nog 3 steekjes. De ooren: 8 st. opzetten en 1 toer breien. 2de toer: aan weerskanten van de naald 1 st. meerderen. 3de toer: overbreien. Beide laatste toeren 2 keer herhalen. 8 toeren overbreien. 16de toer: aan weerskanten van de naald 2 st. samenbr. 1 toer overbreien. Beide laat ste toeren 3 keer herhalen. 24ste toer: 1 r., 2 keer 2 st. samenbr., 1 r. Afkanten. Het tweede oor breit men precies eender. De staart: 8 st. opzetten en 24 toeren breien. 25ste toer: aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien, 2 toeren over breien. Deze 3 toeren 1 keer herhalen. Af kanten. Zadeldekje: 20 st. opzetten met roode wol en ongeveer 754 c.M. breien in tricotst, dus r. aan den rechter en aver, aan den linker kant. Afkanten. Met gele zijde omhaakt men dit dek je met vaste steken. De slagtanden: met witte wol maakt men aan beide kanten 'n dubbele lus van den kop naar het begin van den snuit en omwerkt die lussen met 'n festonneersteek. Zijn alle deelen klaar, dan naait men het onderstuk aan de bovendeelen van den olifant, beginnend bij den kop. Als de pooten dichtgenaaid zijn, naait men daar de zolen in. Dan naait men de kop- en snuitgedeelten aan elkaar en den rug dicht op 'n centimeter of 5 na. Het breiwerk wordt dan binnenst buiten gekeerd en zorgvuldig opgevuld met kapok of watten. De pooten moeten zeer stijf en gelijkmatig worden opgevuld, zoodat het beestje goed kan staan. Men kan daarvoor bij de an dere vulling ook ijzerdraad midden in de pooten zetten, dat van onderen wordt om gebogen. De snuit moet zóó worden opge vuld, dat het uiteinde omhoog krult. Is de olifant stijf opgevuld en oök van boven dichtgenaaid, dan zet men de ooger. in, hecht het zadeldekje vast en naait ooren en staart aan. De staart wordt eerst dichtgenaaid en 'n weinigje opgevuld. DORA. Gevulde gebakken haring Bij 4 haringen rekent men 1 ei, 1 uitje, 'n stukje boter en wat paneermeel. De haringen worden schoon gemaakt en voorzichtig ontdaan van graten en koppen. Het vel moet er om blijven. Men wascht ze en weekt ze een nacht in melk of water. De hommetjes maakt men goed fijn en vermengt ze met de gesnipperde ui, 'n stuk je boter, 1 eierdooier en wat peper. Met dit mengsel worden de haringbuikjes gevuld Dan wentelt men de haringen door het los geklopte eiwit en paneermeel en bakt ze in niet al te heet frituurvet mooi lichtbruin. In het Fransche grensplaatsje Cerbère werden door een onbekend vliegtuig eenige bommen neergeworpen, waarbij het station en eenige huizen werden getroffen De voorbereidingen voor de wielerwedstrijden om de Nationale- en wereld kampioenschappen op den weg welke in Limburg worden gehouden, zijn in vollen gang. Een foto van het circuit bij Valkenburg Natuurlijk behoeven de Kinderen nie met de mode mee te doen, maar toch za iedere moeder wel graag nu en dan een een ander patroon willen hebben, waa' naar zij dan misschien verschillende iur ken maakt. Heeft zij bijvoorbeeld eenio»a het patroon voor fig. 251 dan kan zij 01 zelf wijzigen door er in plaats van e® strikje een rond kraagje op te zetten en plaats van het gestrikte ceintuurtje ee leeren riem. Zoo is het ook met fig- 1 waarbij we het gefingeerde fcoleroctje v effen stof kunnen maken Pij een gebloe1 en van bedrukte stof bij een effen roK.l Het geheel is afgewerkt met breede ra,ri den van een helle kleur. Fig. 301 leent zin minder voor allerlei veranderingen heeft een ronden halspas, waarde stof wat ruimte is aangezet. Het roKje om het middel versierd met smockplo°' tjes. Kraagje en halspas hebben een lU strookje. Voor fig. 251 is 2.25 meter stof noodig het patroon is te verkrijgen in de 76 - 80. Voor fig. 237 hebben we noodig 1 g de lengte van het jurkje en het oatrooh is verkrijgbaar in de maten 64 -68 Voor fig. 301 is 2 meter zijden of 111011 ve* seline voldoende en het patroon is te krijgen in de maten 72 - 76. FOhA De bagger molen, welke bij Verschure Co te Am sterdam voor Russische re- kening werd Z. K. H. Prins Bernhard bracht Zaterdag een bezoek aan de gebouwd, is Haagsche padvinders. Voor het hoofdkwartier sloeg de Prins, voor Zaterdag met het eerst in padvinders-tenue, het défilé gade en hield een inspectie goedgevolgte water galaten Burgemeester dr. W. de Vlugt, die Zaterdag de roeiwedstrijden van de „Koninklijke" op de Amsterdamsche Boschbaan bijwoonde, ontving uithanden van ir. Tromp, voorzitter van den Ned. Roei Bond, de Piet Hein-medaille

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 4