i Kranige beurt van Volendam D.W.S. wint den laatsten kampioenswedstrijd Nederland wint in België H.B.C. IN HEEMSTEDE GEKLOPT DE AMSTERDAMMERS OP DE DERDE PLAATS MAANDAG 30 MEI 1938 VAN HET KATHOLIEKE KAMP De wijdbroeken nemen den kop, maar ook Vosta dat V.V.H. sloeg, klimt omhoog Fortitudo promoveert Promotie-degradatie s.c.o. Vosta bindt V.V.H. aan zijn zegekar Zwaar bevochten, doch verdiende 32-zege Fraai spelend Volendam klopt H.B.C. Teleurstellend resultaat voor H.B.C. dat met 42 leidde in de tweede helft B.W.O. verplettert Huihuizen Spelmoment voor het doel der gasten uit den wedstrijd HBCVolendam, 64 overwinning voor Koning c.s. opleverde welke een Slechte beurt van de oud-eerste klassers Forti eerste klasser V.V.IJ. met 32 geslagen BOKSEN Beb van KlaverenTenet om den Europeeschen titel KORFBAL Een zeer spannende wedstrijd, die een moeilijke zege opleverde Ruststand 1-1 ®I1É mm - Een snapshot uit den kampioenswedstrijd VostaWH, welke in een zwaarbevochten zege der thuisclub eindigde K.N.V.B. In afd. IV blijft Bleijerheide eerste klasser A.G.O.V.V. en V.S.V. in de bekerfinale Promotie-degradatie Bekerwedstrijden D.W.S. eindigt met een groote zege Be Quick was bijna steeds in de minderheid Onbevredigend voetbal van de Belgen Een gelijk spel tegen Zuid-Slaviè MOTORSPORT DE INTERNATIONALE DRIED AAGSCHE Duitsche rijders beheerschten den wedstrijd KEGELEN DEN HAAG NATIONAAL KEGELKAMPIOEN PUIT DE SPORTWERELD OHM? Koning Voetbal heeft dit jaar in den I.V.C.B. wel zijn beste beentje voorgezet. Op alle kampioens- en promotie-degradatiefror.- ten heerschte en heerscht de spanning volop en met name in het tournooi om den hoog- sten titel wordt de eindbeslissing voorloopig nog fel omstreden. Wat te zeggen van Volendam, dat zoowaar op Berkenrode revanche nam voor de in eigen huis geleden nederlaag en door deze uitstekende prestatie voorloopig de leiding van Brabantia overnam. De wijdbroeken hebben nu de beste kansen op den titel. Zelfs als H.B.C. zijn pro test tegen de Eindhovenaren verliest, kunnen de visschers, door hun laatsten wedstrijd tegen de Zuidelijke kampioenen in Volendam te win nen, zich dit jaar de dragers van den lands titel noemen. Zij hebben zich van hun slecht begin, ondanks tijdelijk gemis van Koning, wel bijzonder goed hersteld! Hetzelfde geldt voor Vosta. De Oostelijke kampioenen begonnen zelfs met twee nederla gen, maar daarna smaakten zij driemaal het zoet der overwinning, terwijl een gelijk spel letje hun puntenaantal opvoerde tot dat van Brabantia, hoewel de Eindhovenaren één wed strijd minder speelden. In ieder geval staat ons nog een en ander te wachten, want nog is geen der vijf candidaten uitgeschakeld. Volendam Brabantia Vosta H.B.C. V.V.H. 8 17—15 7 16—13 7 17—16 5 18—19 5 12—17 In Zuid I heeft Waubach P. V. C. van de leiding verdrongen door Be Quick in eigen home met een kleine, doch verwachte over winning beide punten te ontnemen. Chèvre- mont bewees zijn laatste kansen met alle ge weld nog zoo veel mogelijk te willen benutten en klopte Almania nota bene met 72. Waubach F.V.C. Chèvremont Almania Be Quick 4 4 4 5 5 7 10—6 6 15—10 4 14—10 3 8—15 2 6—12 In de andere afdeeling heeft Zwaluw nu de beste kansen, doordat de Vughtenaren hun uitwedstrijd tegen S.C.E. met niet minder dan 61 wonnen. Boxmeer won eveneens en wel van S.C.O., dat daardoor een leelijke streep door zijn rekening zag gehaald en een achter stand van twee punten moest boeken op de leiders. Zwaluw Boxmeer Dongen S.C.E. 9 18—7 7 10—10 6 15—11 4 7—10 0 8—20 In het Oosten speelden B.W.O. en Huihui zen voor de leus R.V.W. promoveerde immers reeds nogmaals tegen elkaar. De oud-eerste klassers hadden niets in te brengen en werden met 70 gekraakt. R.V.W. B.W.O. Hulhuijzen 3 3 4 2 3 0 6 11—3 4 13—7 0 1—15 In het Westen won Fortitudo den beslissings wedstrijd van V.V.Y., zoodat de IJsselsteiners het volgend jaar in de tweede klasse zullen moeten spelen en de club uit Culemborg zijn geluk eens in hoogere regionen mag beproeven. De laatste thuiswedstrijd der Oostelijke kampioenen leverde hun een moeilijke doch eerlijk verdiende 32-overwinning op. Zeker, V. V. H. was over het geheel genomen meer in den aanval, doch de Limburgers com bineerden tot in het oneindige, waardoor de Vosta-backs telkens in de gelegenheid werden gesteld de aanvallen te onderbreken. Er ontwikkelde zich direct een vlugge strijd, waarin de Limburgers een grootere technische vaardigheid demonstreeren dan hun gastheeren. Vooral Feierabend blijkt veel variatie in z'n spel te kunnen leggen en de Vosta-verdediging moet speciaal aan hem veel aandacht schenken. Gee- sing en Slag grijpen echter telkens op tijd in, zoodat Beckers er betrekkelijk weinig aan te pas komt. Ook het schieten der V. V. H.-voorhoe- de laat nogal te wenschen over. Enkele Vosta-aanvallen worden door v. d. Lin den en Schreurs en ook door tijdig uitloopen van Kuckelkorn op goede wijze afgeslagen. Een maal krijgt Harmsen een kans, maar het harde schot gaat over. Een fraaie V. V. H.-aanval Wordt besloten met een voorzet van v. d. Borg Waaruit Coremans doelpunt, 01. Vosta klemt de tanden op elkaar en valt onstuimig gaan; vijf minuten later is het dan ook gelijk, want als Bevers een verren pass geeft naar links kan Harmsen het leer nog juist voor de out-lijn be reiken; een voorzet volgt, waaruit Lansink Kleinsman in de gelegenheid stelt te doelpun ten. 10 min. voor de, rust# weet Kleinsman bij een Vosta-aanval Kuckelkorn met een hard schot voor de tweede maal te passeeren. Na de thee doet zich bij vele spelers der Oos telijke kampioenen de vermoeidheid gelden. De Heerlenaren zijn de eerste 20 min. sterk in den aanval, doch begaan de fout het spel veel te kort te houden. Beckers heeft goed geteld dan ook slechts drie schoten te verwerken in deze periode. En als de Vosta-doelman zich hierbij niet al te betrouw baar toont, is het wel een zeer grove fout van de Limburgers om niet méér te schieten. Wan neer succes uitblijft en Vosta zich eenigszins herstelt, moet Kuckelkorn handelend optreden bij een schot van Lansink. Een corner door Agterbosch veroorzaakt wordt door v. d. Linden goed genomen; v. d. Borg schiet de bal juist over. Direct daarop weer een V. V. H.-aanval doch Grootvonk wordt zwaar gehinderd en het schot gaat over. Bij een aan val der gastheeren ontstaat er door een mis verstand tusschen Schreurs en Kuckelkorn een hachelijk moment voor de V. V. H.-ers. Lansink is den laatste n.l. te vlug af, maar het leer vliegt juist naast het leege doel. Een half uur na de hervatting weet Bevers bij een Vosta-aanval uit moeilijke positie een fraaien voorzet te geven en wanneer Kleinsman den bal ineens inschiet vliegt deze onhoudbaar voor Kuckelkorn in de touwen, 31. Nog geen twee minuten later schiet Lansink een goed aangegeven bal van Kleinsman juist over. De laatste 10 minuten zijn voor de gasten. Onop houdelijk zwermen deze voor het Vosta-doel dat met man en macht verdedigd wordt. Een kopbal van Feierabend vliegt over en ook 'n schot van v. d. Borg en 'n kopbal van Grootvonk gaan over de lat. Vijf minuten vóór het einde weet Feier abend een schot van Vaessen van richting te doen veranderen en onhoudbaar voor Beckers is daardoor de achterstand tot 32 verkleind. We r.oteeren nog een aanval van Vosta waarbij Harmsen alleen voor Kuckelkorn komt te staan doch de Enschedeër mist hopeloos. Aan de an dere zijde kopt Grootvonk nog eens over en dan klinkt het eindsignaal. Vosta heeft een zwaar bevochten, doch eerlijk verdiende zege behaald, waardoor de Oostelijke vertegenwoordigers nog steeds een kans bezitten. De groote strijd voor het IVCB-kampi- oenschap tusschen de beide Westelijke kampioenen heeft HBC een teleurstelling bezorgd. Na een 42-voorsprong in de tweede helft, moesten de Heemstedenaren tenslotte met 64 de vlag strijken, waar door hun kampioenskansen vrijwel tot nul gereduceerd werden. Een teleurstelling ongetwijfeld, althans voor de Heemstedenaren, maar een prachtige over winning voor de wijdbroeken, die zich door een vrijwel hopeloozen achterstand niet heb ben laten ontmoedigen en zich vooral in het laatste gedeelte van den strijd van hun beste zijde hebben getoond. De belangstelling voor deze ontmoeting over trof de stoutste verwachtingen. De Heemstede naren waren het eerst over de gebruikelijke zenuwen heen en hun voorhoede bevestigde al spoedig de uitnemende reputatie door de Vo- lendam-achterhoede handen vol werk te geven. Succes bleef niet lang uit en nadat er zeven minuten waren gespeeld, kregen de Heemsteed- sche supporters gelegenheid tot juichen, v. d. Linden maakte zich by een doelworsteling van het leder meester en joeg het ronde ding onhoudbaar voor Sier in het net (10). Vo lendam antwoordde met eenige krachtige aan vallen en hierbij bleek, dat het wederoptreden van Koning een geduchte versterking betee kende. Het wijdbroekenelftal vormde direct een uitstekend geheel en de manier waarop de be zoekers met rustig, opbouwend spel HBC tracht ten te overvleugelen, dwong ieders bewondering af. Toen Sier na enkele vergeefsche pogingen uit een corner een kans kreeg, joeg hij het leder in het door Denijs verlaten doel. En met nieu wen moed toog het Volendammer vijftal ten aanval. Toch zou de HBC-voorhoede eerder succes boeken. Toledo was ditmaal de man in den Heemsteedschen aanval en herhaaldelijk trok zijn prachtig spel de aandacht. Het was vooral voor den HBC-veteraan een groote vol doening, dat Drayer even voor de pauze een door hem prachtig aangegeven bal in een doel punt wist om te zetten, zoodat de rust aanbrak met een niet onverdienden 21-voorsprong voor HBC. Het spelbeeld in de tweede helft was aan vankelijk gelijk aan dat van de eerste drie kwartier, Volendam de technisch betere, HBC iets sneller en gevaarlijker in den aanval en zoo bleef de strijd volkomen open, ook toen HBC reeds na een goede vijf minuten den voorsprong wist te vergrooten door toedoen van v. d. Lin den, die na krachtig doorzetten het leder hard in het Volendammer net kopte. Want onmid dellijk antwoordde Volendam met eenige prach tige aanvallen, uit een waarvan Koning den bal keurig voor den doelmond plaatste en Pooyer slechts voor het intrappen had. HBC was nog steeds favoriet en toen na een twintig minuten Martin een schitterend staaltje voetbal demonstreerde en Van Bakel uit diens voorzet op even fraaie wijze doelman Sier ten vierden male het nakijken gaf, zal niemand aan een mogelijke nederlaag van HBC gedacht hebben. Maar nu voltrok zich het drama voor HBC. Volendam hield het hoofd koel, liet zich aller minst beïnvloeden door den schijnbaar hopeloo zen achterstand en bleef zijn spel spelen. Slechts de middenlinie waagde Zich nog meer naar voren, waardoor de druk op de Heem- steedsche veste steeds heviger werd. Even hield de HBC-achterhoede stand, maar toen spil Kortekaas bij een doelworsteling miste, kreeg Sier een kans, welke hij dankbaar benutte en toen viel de HBC-defensie als een kaartenhuis ineen. Kortekaas geraakte geweldig uit vorm en de overige Heemsteedsche achterspelers deel den direct in de malaise en het drama voltrok zich in enkele minuten. Keurig trok Volendam profijt van de verwarring in de Heemsteedsche achterhoede en nadat eerst Pooyer uit een hoekschop de partijen op gelijken voet had gebracht, veroorzakte Drayer op den rand van het strafschopgebied een vrijen trap. Koning zag juist het kleine gaatje waardoor de bal doel kon treffen en zoo was de achterstand in een 54-voorsprongi voor de kranig spelende wijd broeken veranderd. Met den moed der wanhoop trachtte HBC hierna het spel weer te verplaatsen, doch Vo lendam bleef heer en meester van het terrein. Met een ongekend enthousiasme werd het HBC-doel in de laatste oogenblikken nog be stormd en het was tenslotte Sier, die even voor het laatste signaal den eindstand op 64 bracht. De ongeveer vierduizend toeschouwers zullen ongetwijfeld de overtuiging hebben ge kregen, dat de zege terecht kwam aan de ploeg welke het meest constant speelde en in dezen vorm tot de sterkste van den IVCB moet wor den gerekend. Deze derde achtereenvolgende nederlaag van HBC is voor de Hemstedenaren zeer zeker een teleurstelling, althans na den prachtigen voor sprong, maar ook de Heemsteedsche spelers zullen overtuigd zijn dat inderdaad de best spelende ploeg gewonnen heeft. B.W.O. speelde zijn laatste promotie-wed- strijd tegen Huihuizen en wist de oud-eerste klassers met 70 te verslaan. Beide partijen verschenen met een aantal invallers. Na den aftrap is de thuisclub direct in den aanval en reeds na eenige minuten weet Tinsel de score te openen 10. Eenige aanvallen op de B.W.O.- veste worden door de verdediging afdoende gekeerd. De gastheeren blijven het meest in den aanval en na 15 minuten spelen wordt een bal door den doelman der gasten onvol doende gekeerd, waarna Tinsel de voorspróng vergroot 2—0. Enkele minuten later is het ten Heggeler, die voor de derde keer den weg in het doel der gasten weet te vinden. 30. De gasten ondernemen dan enkele gevaar lijke aanvallen, welke door den B.W.O.-doel- man op het kantje kunnen worden gekeerd. Na een half uur spelen brengt Hippert na goed combinatie-spel met Emmerink en Tinsel den stand op 40. B.W.O. blijft tot rust sterker zonder evenwel wijziging in den stand te brengen. Na de thee gaat het spel eerst gelijk op, doch langzamerhand neemt de thuisclub het spel weer in handen, en na 10 minuten is het Tinsel, die een fraaien voorzet van Emmerink weet te benutten. 50. De gasten krijgen dan kans om een tegenpunt te scoren uit een elfmeter- schop doch Verhoeven schiet hoog over. Na 25 minuten wordt goed doorzetten van Huigen met een doelpunt beloond 60. Nadat van beide zijden eenige pracht kansen gemist zijn, is het ten Heggeler die een pass van Tinsel ineens inschiet en met den stand 70 komt het einde. Op het terrein van H.M.S. te Zuilen heeft gisteren de beslissingswedstrijd plaats gehad tusschen V.V.IJ. en Fortitudo om een plaats in de eerste klas van den I.V.C.B. Er bestond voor dit samentreffen groote be langstelling, zoowel van de zijde der Culembor- gers als de IJsselsteiners, die het aan aanmoe digingen niet hebben laten ontbreken. V.V.IJ. koos in de eerste helft de zon en nog al straffe wind in den rug en zette terstond eenige goede aanvallen op. De afwerking liet echter te wenschen over, wat trouwens den geheelen middag zoo is gebleven. Het behoefde dan ook niet te verwonderen, dat doelpunten uitbleven, want beide achterhoeden konden bijna steeds ingrijpen, en bijzonder gevaarlijk waren de schoten niet, zoodat v. Zoelen en v. Vliet langen tyd hun doel schoon wisten te houden. Tegen het einde van de eerste helft nam V.V.IJ. betrekkelijk onverwacht de leiding. Uit een vrijen trap plaatste Hattings het leder goed voor doel, waar v. d. Hoogen goed stond opgesteld en voor het eerste doelpunt zorgde. Met 10 ging de rust in. Even na den aanvang van de tweede helft werd aan Fortitudo een elfmeterschop toege kend, waaruit Romein gelijk maakte. Een pe riode van meerderheid voor de Culemborgers brak nu aan en bij een schermutseling voor het IJsselsteinsche doel kwam een tweede goal voor de Culemborgers, in hoofdzaak door goed werk van Benda. De inzinking, die bij V.V.IJ. was waar te nemen geweest, nam nu een einde en de strijd ging weer vrij gelijk op. Toen Ro mein het leder scherp op het IJsselsteinsche doel plaatste, beoordeelde v. Vliet de situatie niet geheel zuiver, en zag het leder onder zijn lichaam heengaan (1—3). Nog gaf V.V.IJ. zich niet gewonnen, en eenige, technisch zeer goede, aanvallen werden opgezet. Voor een overtre ding kreeg nu ook V.V.IJ. een elfmeterschop te nemen, waardoor de stand 23 werd. In de nog resteerende minuten werd niet meer ge doelpunt. Als eerste klasser verliet Forti het veld, onder groot enthousiasme van de talrijke supporters. Direct na den strijd had een kleine huldiging plaats, en werden bloemen aange boden. Beb van Klaveren krijgt thans een prachtige kans om het tot een titelgevecht om het we reldkampioenschap te brengen; op 17 Juli as. n.l. zal hy in het Feijenoordstadion te Rotter dam uitkomen tegen den Europeeschen kam pioen in het weltergewicht, Edouard Tenet, waarbij deze zijn titel op het spel zal zetten. Onder groote belangstelling is Zondag middag in het Maritime-stadion te Antwer pen de korfballandenwedstrijd België— Nederland gespeeld, welke in een kleine 43-overwinning voor onze landgenooten is geëindigd. De gastheeren hebben wederom bewezen, dat hun spelpeil zich in nog steeds opwaart- sche lijn beweegt en onze landgenooten hebben met deze overwinning iets meer ge kregen dan zij eigenlijk wel verdienden. Onmiddellijk na het beginsignaal van scheids rechter Kramer werd er aan beide zijden ge vaarlijk aangevallen. Alleen de Nederlandsche aanval bleek onder de paal toch nog wel iets gevaarlijker te zijn dan die van de Bejgen Onze landgenooten Waren ook spoediger en beter vertrouwd met den ietwat gladden toe stand van het terrein. Maar, evenals te Am sterdam, ontbrak het schot. Er werden uitstekende staaltjes korfbal ver toond, maar het schieten was onvoldoende, zoo dat doelpunten voorloopig uitbleven. Zoo ont snapte de Belgische korf bij een keurige com binatie tusschen mevr. Meyer—Moos en Vis- schoonmaker eens aan een doorboring. Er werd in een hoog tempo gespeeld en steeds slaagden de Belgen erin het spel in evenwicht te houden. In den Nederlandschen aanval was Visschoon maker de gevaarlijke man, hij was zeer snel en listig, maar het lukte nog niet erg met schie ten. De Belgen kregen een strafworp te nemen, maar deze leverde niets op, eindelijk, na 28 minuten, slaagde mevr. MeyerMoos' erin, na prachtig samenspel met Visschoonmaker, Neder land de leiding te geven. De Belgen lieten zich hierdoor geenszins ontmoedigen, maar de Ne derlandsche verdediging was eveneens paraat. In den Oranje-aanval liep het goed, maar het leek wel, of er in den Belgischen korf een veer zat, die de in de mand tollende ballen er weer uitwipte. Vooral Visschoonmaker had met zijn prachtige, verre schoten niet veel geluk. De Belgen kregen hierdoor gelegenheid, zich beter in te spelen en tenslotte gelukte het mej. Stevenheydens, na uitstekend samenspel met Perinart, beide partijen op gelijken voet te bren gen. Aangemoedigd door dit succes kwamen de Belgen toen fel opzetten. Roth vooral weerde zich geducht en bracht den Nederlandschen korf enkele malen in groot gevaar. Het opstel len van de Nederlandsche spelers en speelsters liet in deze periode nogal wat te Wenschen over, hetgeen het publiek niet ontging. De rust kwam tenslotte met 1—1» een stand, welke de verhou ding van deze eerste helft wel vrij juist uit drukte. Na de hervatting kwtamen onze landgenooten duchtig opzetten. De Belgen hadden niet veel in te brengen, het Nederlandsch twaalftal was sterk in de meerderheid, maar lang duurde dit niet. Het was Roth, die na eenigen tijd van dicht onder de paal België door een uitstekend doel punt de leiding gaf (21). Nog eenige malen hierna vormde Roth een bedreiging voor de Nederlandsche verdediging, te meer, daar de Belgische verdediging den Nederlandschen aan val behoorlijk dekte. Maar na 20 minuten was het toch 22, toen mej. De Graaf zuiver naar Montfrooy doorspeelde, die zijn kans benutte. De Nederlandsche ploeg kreeg nu eenig over wicht, hetgeen mej. Vlietman na vijf minuten met een fraai doelpunt tot uiting bracht (23) De Belgen waren evenwel niet van plan, om zich reeds nu gewonnen te geven. Zij zetten er alles op, nog gelijk te maken, maar aan de an dere zijde speelde de Nederlandsche aanval eveneens uitstekend. Niettemin slaagden de Bel gen er in, door een fraaien worp van Janssens den stand wederom gelijk te maken (33). De vreugde in het Belgische kamp was even- Wel van korten duur. Mevr. Meyer—Moos maak te zich keurig vrij en bezorgde Nederland met een uitstekend schot vlak onder den korf de leiding (34). De Belgen verhoogden het tem po, met een laatste krachtsinspanning trachtten zij nog eens gelijk te maken, maar heel veel schoten sprongen van de rand van de mand af of scheerden rakelings over en langs den korf. Het Nederlandsch twaalftal kwam kort voor het einde nog in de meerderheid, maar in den stand veranderde niets meer. In het Nederlandsch twaalftal blonken mevr. MeyerMoos bij de dames en Koper bij de heeren uit. Bij de Belgen speelde mej. Van Brussel een zeer goede partij, bij de heeren viel het spel van Roth. en van Herck op. Het seizoen van den K. N. V. B. is lang zamerhand het einde genaderd, daar de laatste beslissing op één na is gevallen en de kampioenscompetitie nu geëindigd is. Deze laatste wedstrijd leverde een onver wacht groote overwinning op voor D.W.S., dat eindelijk eens uit zijn slof schoot en Be Quick in Groningen met 61 een stevig lesje gaf. Daarmede hebben de Amsterdammers meer doelpunten gescoord, dan in de vorige zeven wedstrijden van het kampioenstournooi en tevens de derde plaats veroverd, wat intus- schen nog niet eens zoo slecht is van deze ploeg, die over het algemeen niet bijster hoog werd aangeslagen. Feyenoord Heracles D.W.S. Be Quick P.S.V. 14 20—7 12 21—11 7 11—9 5 13—21 2 825 Bleijerheide is dus eerste klasser gebleven. Trouwens de club uit Spekholzerheide heeft in de promotie-degradatie-wedstrijden een bijzonder constanten vorm vertoond en zonder aarzelen den moeilijken terugweg naar de eerste klasse afgelegd. Het gelijke spel tegen De Valk en de draw van Miranda tegen Hero een tegenvaller overigens van de Limburgers waren juist genoeg om tot dit resultaat te komen. Met Hermes is Bleijerheide dus in de eerste klasse gebleven, terwijl ln het Noorden de beslissing nog moet vallen. Bleijerheide Miranda De Valk Hero 4 1 2 2 2 1 0 2 0 9 18—6 1 6 14—12 3 5 11—12 5 2 5—18 De demi-finales voor den Nederlandschen voetbalbeker leverden een tweetal verrassingen op. De eerste was een 32-nederlaag van Haar lem op eigen terrein nog wel tegen V.S.V., de tweede een daverende 70-zege van A.G.O. V.V. op Helmondia. V.S.V. en A.G.O.V.V. komen dus in de finale. De competitie om het landskampioen schap werd heden besloten met de ont moeting Be QuickDWS, een strijd, die aanvankelijk beloofde interessant te wor den, daar de eervolle derde plaats op de ranglijst als inzet gold. Het treffen is echter een van Groningsche zijde althans slecht besluit geweest. De Am sterdammers, hoewel met vier invallers ver schijnend het backstel van StokkenCalden- hove was zelfs geheel vervangen hebben Be Quick vanaf de eerste tot vrijwel de laatste minuut geheel overspeeld. Het verschil in beide ploegen zat grootendeels in de middenlinie. Die van Be Quick trok zich, toen de gasten spoedig een voorsprong namen, steeds in de verdediging terug, terwijl de Am- sterdamsche haifspelers zich goed achter de 'oorhoede aansloten en daardoor het midden veld vrijwel geheel beheerschten. Al spoedig bleek, dat de groote kracht in de Amsterdamsche aanvalslinie de rechtsbuiten Drager was. Onophoudelijk „gleed" deze actieve buitenspeler met hoogeschool-voetbal langs Wil- kens en Pienter, doch aanvankelijk bleven zijn goede voorzetten onbenut. Wel smaakte hij het genoegen zelf het eerste doelpunt te scoren, toen van der Velde een voorzet van van Stok ken uiterst tactisch liet loopen en Drager het leder maar voor het inschieten had. Dit succes gaf den gasten moed. Al spoedig bleek, dat de onvolledige verdediging geen moei te had met het onsamenhangende Be Quick- aanvalsspel, zoodat DWS zich geheel op winst kon blijven instelien. En deze winst kwam regel matig op voor Be Quick wel zeer onaangename wijze. Het was van der Velde, die de voorsprong tot 02 vergrootte, toen Wachters bij een alleszins houdbaar schot uitgleed en miste, terwijl Wiertz een voorzet van Drager op uitstekende wyze af werkte en den stand op 03 bracht. Er bleef slechts één ploeg spelen en dat was DWS en het viel dan ook niet te verwonderen, dat er in de resteerende minuten nog een doel punt zou volgen. Het was midvoor Dijkstra, die een hoekschop, uitstekend door van Stokken genomen, via de paal inkopte, zoodat de gasten bij de rust een alleszins veiligen 04-voor- sprong hadden veroverd. Ook de tweede helft beloofde niet veel goeds voor de Groningers, daar de gasten direct weer tot den aanval overgingen en al spoedig verder succes boekten, toen van Stokken een voorzet van Drager in het leege Groningsche doel kop te. Even wist Be Quick toen het spel te ver plaatsen, maar Fabels bleek niet gelukkig bij een paar verre schoten. DWS hernam dan ook het offensief weer en in de tiende minuut van de tweede helft bracht Dijkstra den stand op 06, een voorzet van Drager fraai inkoppende. Een snelle uitval van Walter Blijham bracht tenslotte het eenige tegenpunt, toen hij van dichtbij Heekelaar met een laag hard schot passeerde, 16. Met het lichte Be Quick-over - wicht was het echter daarna weer gedaan. De DWS-middenlihie zette haar voorhoede weer aan het werk en Wachters' doel beleefde nog enkele hachelijke momenten. Het bleef echter 16. Ongetwijfeld kwam deze groote overwinning DWS volkomen toe. Het onvolledige team ver raste door een prettig enthousiasme en een su blieme schotvaardigheid, terwijl ook het kop- werk uitstekend verzorgd was. In het Heyssel-stadion speelde het Belgische elftal zijn laatsten voorbereidingswedstryd voor de wereldkampioenschappen tegen Zuid-Slavië De Belgen zetten den talrijken toeschouwers een weinig bevredigend spel voor, zy zullen het de volgende week, als zij te Parijs in de acht ste finale tegen Frankrijk zullen uitkomen, heel wat beter moeten doen om een eervol resultaat te verkrijgen. De wedstrijd eindig de in een 22-gelijk spel, terwijl ook bij rust de stand gelijk was n.l. 11. Bij de Belgen zorgden Capelle en van de Wouwer voor de doelpunten, terwijl rechtsbinnen Matochitch de twee doelpunten voor Zuid-Slavië scoorde. De eerste internationale driedaagsche motor rit door België, Nederland en Duitschland is geëindigd met een zeer groot succes voor de Duitsche deelnemers. De team-prijzen vielen uitsluitend Duitsche ploegen ten deel. Van de 144 ryders, die gestart waren, volbrachten slechts 75 den rit en van dezen kwamen er slechts 19 zonder strafpunten af. Van deze 19 rijders met 0 strafpunten waren 18 Duitschers en1 Engelschman, n.l. Wolsye op Tri umph. Het aantal zilveren medailles was ook niet zoo groot en al weer waren het de Duit sche ryders, die het leeuwendeel opeischten. Slechts twee niet-Duitsche deelnemers kregen de zilveren medaille, nj. Piet van Dinter met D.K.W. in de 125 cc-klasse en de Belg Gemi- nich met Gillet. Den Haag won het nationale kegelkampioen- schap met 4233 hout voor. Amsterdam met 4213 hout en Heerlen met 3971 hout.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9