Laatste Nieuws Reclame-maand Tandheelk. Instituut GEBIT f 32.00 Heemskerkerduin gekocht Diocesane katholiekendag in het bisdom Haarlem RADIO EN FILM WOENSDAG 1 JUNI 1938 Nieuw incident te Eger CORSETTEN V.,J Uw Modehuis I i HET 16 RIJKSSTRAATWEG HAARLEM-NOOR® - TELEF. 16726 Plaatje met 1 tandf 2.50 Porcelein- of zilvervulling f 2.50 Goud vullingen ..•••••f 9.00 Goudkroon....f 15.00 AVONDSPREEKUREN: Argumenten voor water onttrekking zouden volgens mr. Bruch geens zins steekhoudend zijn Werkloosheids bestrijding Subsidies Werkloosheidsbestrijding Ook de militaire rijschool uit Amersfoort was hij de plechtigheid van de oprich ting van het tweede eskadron pantserwagens te Amersfoort tegenwoordig. Links ritmeester Sirtema van Grovestinsin het midden Z.K.H. Prins Bernhard en rechts luitenant Fabius INDECENTE BADKLEEDING Een motie LUCHTBESCHERMING TE KOOG AAN DE ZAAN HET JUBILEUM VAN DE KONINGIN De aardappelziekte Noord-Holl. Hypotheekbank (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Tsjechisch militair schiet op Sudeten De afschuwelijke moord te Almeloo De politie neemt aan, dat de aan gehouden jongeman de dader is Een frappant voorbeeld uit onze Reclame-serie: m SCHAKEN „De Rochade" promoveert De stellingen, welke drie sprekers 3 Juli te Alkmaar zullen verdedigen Sterke positieve actie dringende eisch De radio Tegen de slechte film Niet alleen amusement BILJARTEN HEINEKENS BEKER DUIVENSPORT De Snelpost Gevleugelde Vrienden, Heemstede heeft zjjn tarieven VERLAAGD en berekent thans voor geheel met garantie PIJNLOOS TREKKEN INBEGREPEN Iedere tand meerf 1.75 Pijnloos trekken tand of kies 1.50 MONDONDERZOEK KOSTELOOS SPREEKUREN: lederen morgen 912 uur, behalve Donderdag. lederen middag 1%i uur, behalve Vrjjdag en Zaterdag. DINSDAG en DONDERDAG 7—9 uur Behandeling hitsluitend door Nederl. mond* en tandartsen In de hedenmorgen voortgezette vergadering van Provinciale Staten van Noordholland gaf Mr. A. Bruch, lid van Gedeputeerde Staten, antwoord op de vragen, die gesteld waren naar aanleiding van het voorstel om voor uitbreiding van duinterreinbezit het Heemskerkerduin te koopen voor een bedrag van f 600.000. Men weet, öat de voornaamste bezwaren gericht waren tegen de bedoeling het terrein voor waterwin ning te gebruiken, waardoor te veel water aan de cultuurgronden zou worden onttrokken. De heer BRUCH (A.R.) besprak allereerst de Waarde van het voorstel als werkverschaffings object. De duinen geven gelegenheid om zonder Veel processen en administratieven rompslomp spoedig menschen aan het werk te zetten. Als tecreatie-object is het Heemskerkerduin ook van groote beteekenis. Het is een prachtig kam peerterrein en de cijfers wijzen uit, dat er be hoefte is aan dergelijke terreinen. Spr. erkent de schoonheid van de bosschen in de provincie de waarde van de Haarlemmermeer, maar zeer attractief zijn deze bezittingen niet. De duinen geven veel meer gelegenheid tot recreatie ook bij minder mooi weer. •Juist beheer eischt reserve maken voor wa tervoorziening, ook al is niet te verwachten, dat er voorloopig gebrek aan water zal kunnen zijn. Men heeft opgemerkt, dat hier geen koopje gehaald wordt. Maar men mag de devaluatie lri dit geval niet vergeten en bij een dieper on derzoek zal blijken, dat een billijke prijs is °vereengekomen. Vast staat, dat het IJsselmeerwater goed is, 1>?aar de vraag is, of het water uit dit meer een ®conomisch verantwoorde rol kan spelen in de Provinciale watervoorziening. Wanneer er inderdaad gevaar is voor uitdro- Eing van de cultuurgronden, moet men dezen bankoop toejuichen, omdat dan de „uitzuiging" °ver een grootere oppervlakte geschiedt en de terreinen meer rust kunnen krijgen. Overigens ls de geo-hydrologische wetenschap zeer moei- hjk. Reeds in het eind der 18e eeuw schreef men over wateronttrekking en nog steeds staat hien voor nieuwe problemen, die eerst opgezette theorieën weer omver gooien. Nemen wij eens aan, aldus spr., dat de bloem bollenteelt eenigszins geschaad zou worden, 'doet men dan de gronden waardeloos noemen? geheel Nederland behoeft toch niet met bollen "®zet te worden? Maar in geen enkel rapport staat, dat de giond wordt uitgedroogd door het Waterlei dingbedrijf, zoodat men de voordracht terwille Van de wateronttrekking niet mag afstemmen. Het. amendement der N. S. B. (wachten tot fat het IJseimeerwater benut is) is onaan- vaardbaar. Hij de replieken merkte de heer GROEN (R.K) 0p (jat de klachten niet alleen door de bollenkweekers zijn geuit, maar al jaren en laren door alle tuinders in Kennemerland. Het amendement der N. S» B. kwam aller eerst in stemming en werd verworpen met 64 ^Sen 7 stemmen. Het voorstel om het terrein te koopen voor f 600.000 werd aangenomen met 52 tegen 19 8t«uimen. Toegekend werden subsidies voor restaura ties van het kerkgebouw der Ned. Herv. Ge beente te Wijk aan Zee, het voormalige Doe- Rhhotel te Monnikendam, den toren der Ned. Herv Kerk te Oostzaan, de Vleeschha! te Haarlem In behandeling kwam daarna de motie van sociaaldemocraten, waarin Ged, Staten Worden uitgenoodigd te bevorderen, dat de berken, die vanwege de provincie of met hulp Van de provincie in uitvoering zijn, in versneld ^nipo moeten worden uitgevoerd en voorts aan de Staten een plan voor te leggen van nieuwe werken, welke door de provincie of met haar steun tot uitvoering kunnen worden ge dacht. De heer v. d. WALLE (S. D.) becijferde, dat het werkelijke aantal werkloozen in de provin cie op 100.000 moet worden gesteld. Een ont vellend getal! Alles moet dus beproefd worden °tn verbetering te krijgen. Overleg met polder-, Gemeente- en waterschapsbesturen, aameg van wegen vooral tertiaire wegen kanalen, slui pen, scholen, woningbouw, ziekenhuizen etc. achterstand moet worden ingehaald, vefc bdllioenen zijn daarmede gemoeid. De Werk- '°hdsmolen maalt veel te langzaam, daar kun- "eti de arbeiders niet op wachten. De provin ce moet opdrachtgeefster zijn voor het be- anjfsieveK Daarvoor kan geleend worden, want bhilioenen en millioenen liggen werkeloos. Vervolgens kreeg de heer CLYNK (R.K.) ge degenheid om de motie inzake de werkveischaf- In de onmiddellijk daarop gehouden Jaarlijk- sche Algemeene Vergadering van Aandeelhou ders werden de jaarstukken over 1937 met al gemeene stemmen goedgekeurd. De heer D. C. J. van Dijk, die periodiek af trad als commissaris, werd als zoodanig her- Kozen. fing der R.K. Statenfractie toe te lichten Daar in wordt Ged. Staten gevraagd te willen bevor deren, dat de gemiddelde loonuitkomsten in 'de provinciale werkversehaffingsobjecten in geen geval lager zullen zijn dan het door den Mi- Minister van Sociale Zaken voor die objecten vastgestelde maximum loon. Spr. wees er op, dat deze objecten zijn inge steld met het doel de moreele en finantieeie positie der tewerkgestelde werkloozen te verbe teren. Daarna werd gepauzeerd. De R.K. Propagandaclub „Sint-Faulus" te Al phen aan den Rijn heeft in een motie haar verontwaardiging uitgesproken over de wijze, waarop in Leiden en omgeving in een geïllus treerde uitgave propaganda wordt gemaakt voor indecente badkleeding. In de Dinsdagavond gehouden vergadering heeft de gemeenteraad van Koog aan de Zaan op voorstel van B. en W. met algemeene stem men besloten f 10.000 uit te trekken voor de luchtbescherming. Blijkens de toelichting van burgemeester Allan is het de bedoeling, een belangrijk ge deelte te bestemmen voor aanvulling van hel brandweermateriaal, daar gebleken is, dat in den modernen oorlog het meest met brandbom men wordt gewerkt en gerekend dient te wor den met de mogelijkheid, dat er op meerdere plaatsen te gelijk brand uitbreekt. O.m. zal een nieuwe motorbrandspuit worden aangekocht met 12 a 14 atmosfeer; voorts een zevental wagens met materiaal, gasmaskers, bescher mende kleeding en rubberlaarzen voor 220 man bediening, die zich vrijwillig en belangeloos in dienst van de luchtbescherming beschikbaar hebben gesteld. Op brandblussching door middel van de wa terleiding kan niet te veel gesteund worden, aangezien deze zeer kwetsbaar is. Naar de burgemeester verder mededeelde, is het plan gereed en zal dit ter beoordeeling aan de autoriteiten op het gebied van de luchtbe scherming in Den Haag worden toegezonden. B. en W. stellen zich voor, met spoed de zaak voor te bereiden, aangezien er rekening mee moet worden gehouden, dat met de levering van een en ander veel tijd gemoeid is. Dr. Backenooêen, die voor dit doe! een cur sus heeft gevolgd, heeft zich bereid verklaard de gemeente van advies te dienen bij de aan schaffing van gasmaskers en de bestrijdings wijze van het oorlogsgas. Tot leden der commissie van redactie voor het samenstellen van een ontwerp-adres van hulde en gelukwensch aan H. M. de Koningin zijn benoemd de heeren Albarda, De Geer, Bongaerts, Oud en Schouten. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat het wenschelijk is, het optre den van de aardappelziekte te voorkomen. Dit kan geschieden door het aardappelloof te be spuiten met Bordeauxsche pap, Bourgondische pap of met andere koperhoudende middelen. (Nadere gegevens over het bespuiten zijn te vinden in het Vlugschrift 48 van den Planten ziektenkundigen Dienst, dat tegen betaling van 4 ets. aldaar verkrijgbaar is). Te meer vestigen wij dit jaar de aandacht op het bespuiten van de aardappelen en speciaal op dat van de vroege aardappelen (Eerstelin gen) in verband met de mogelijkheid van export naar Zuidelijke landen. Het vorig jaar heeft het optreden van de „ziekte" daarbij moeilijkheden opgeleverd. Om dezen export te behouden, en zoo mogelijk uit te breiden, is het noodzakelijk, dat alles in het werk gesteld wordt om het optreden van de ziekte te voor komen. Noodig hiervoor is, dat met het bespuiten op tijd begonnen wordt. Dit moet regelmatig her haald worden en vooral zorge men er voor, dat met het bespuiten lang genoeg wordt voortge gaan. Verder moet, en dit geldt ook in de eerste plaats voor vroege aardappelen, het rooien niet plaats hebben bij nat weer, zeker niet wanneer de ziekte in het loof voorkomt. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Plantenziektenkundigen Dienst en de daarbij werkzame ambtenaren, alsmede bij de Rijks- land- en tuinbouweonsulenten. Het verslag der Noord-Hollandsche Hypo theekbank te Amsterdam over 1937 vermeldt: Het exploiteeren van onroerende goederen is nog steeds moeilijk. De monetaire maatregelen van September 1936 hebben mogelijk verderen achteruitgang in waarde gestuit; zij brachten niet een stijging, zooals door velen werd ver wacht. Door grondige reparatie aan de panden, waarvan de kosten grootendeels op vooraf gaande jaren drukten, is het saldo der exploita tie iets minder ongunstig; daaraan werkte dan tevens de mindere huurderving door ledigstaan mede, dit echter weer ten koste van huurverla- ging. De algemeene lasten, waarvan verlaging niet kan worden verwacht, blijven voor de ex ploitatie zeer drukkend. De algemeene toestand en de groote werkloosheid bieden geen uitzicht op huurverhooging. De opbrengst der panden blijft veel te laag in verhouding tot de boek waarde. Voor huizenbezit is het perspectief vooralsnog somber. De baten bedragen: ontvangen huren f 65.848 (60-266), ontvangen interest f 589 (476). totaal f 66.437 (60.743) en de lasten f 56.344, zoodat er een overschot is van f 10.093 (v, j. tekort f 5487). Aan hypotheken stond per 31 Dec. uit f 1.154222, aan pandbrieven f 1.263.568. Het verlies over 1937 beloopt f 8921 (67.121), waar mede het bestaande verliessaldo wordt ver hoogd tot f 239.236. In de gehouden buitengewone Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders der N.V. Noord- Hollandsche Hypotheekbank te Amsterdam werd het voorstel tot statutenwijziging, zooals dat ter visie heeft gelegen, aangenomen. PRAAG, 1 Juni. (D.N.B.) In den afge- loopcn nacht heeft ecu Tsjechisch onder officier in een café revolverschoten gelost op Sudeten-Duitschers, waardoor twee per sonen werden gewond. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau bevonden de Sudeten zich in het café, toen eenige socia- isten in gezelschap van een Tsjechisch onder- )fficier het lokaal betraden. Toen de muziek len Egerlander-marsch speelde, sloeg de Tsjech den violist zijn instrument uit de handen. Kor ten tijd later vertrokken de Sudeten-Duitschers en groetten met „Heil". De Tsjech trok hierop zijn revolver en loste een aantal schoten, waar door twee personen werden gewond. De politie wist te verhinderen, dat beide groepen slaaj raakten en arresteerde den Tsjech. Thans zijn zooveel bezwarende feiten te gen J. S. v. d. W. betreffende den moord op het meisje F. H. te Almeloo verzameld, dat er bij de recherche geen twijfel meer be staat omtrent den dader. Reeds onmiddellijk stond vast, dat het meis je op de werf van Gemeentewerken was ver moord. De moordenaar heeft haar op beest achtige wijze met een dolkmes afgeslacht. De politie is toen terstond begonnen dit mes op te sporen. De Havekom werd afgedregd, de verza- mel-beerput van de Boroeschestraat uitgezeefd. terwijl verder alle rioolputten, welke liggen in de Borneschestraat, vanaf het logement Elder huis, de Grootestraat, Holstjesstraat, Markt straat, Boompjes, Oude Kloosterweg en Haven zijde werden leeggehaald. Het resultaat was, dat Dinsdagmiddag in het eerste putje rechts in de Boompjes, ge rekend vanaf de Wierdenschestraat, het mes is gevonden. Dit is door verschillende personen herkend als het eigendom van v. d. W. Aan het mes bevonden zich nog bloedsporen en eenige haren. Verder zijn verschillende bloedsporen gevonden op de kleeding van v. d. W„ terwijl een overhemd, dat eveneens onder bloedvlekken zat, in een lompenzak verborgen werd gevonden. Ten slotte had v. d. W. geen behoorlijk alibi voor het tijdstip, waarop men aanneemt, dat de moord gebeurd moet zijn. Als tegenstrijdige verklaring kan nog wor den vermeld, dat v. d. W. verklaard heeft, niet in het bezit te zijn geweest van een mes. Bi) navraag in de strafgevangenis te Assen, waar uit hij eerst Dinsdag 24 Mei j.l. was ontslagen, bleek, dat hij wel een dolkmes bij zich heeft gehad. Hij staat zeer ongunstig bekend en heeft meerdere veroordeelingen achter den rug. M'en verdenkt hem van meerdere zedendelicten. V. d. W. is 24 jaar oud en geboortig uit Haaks bergen. Een belangrijke getuigenverklaring is nog. dat een wielrijder Woensdagavond een man met een pak op den nek heeft gezien, die zich met vlugge passen verwijderde. Bij de recher che bestaat er dan ook geen twijfel meer, of v. d. W. is de dader van dezen vreeselijken moord. Den brigadier-majoor van de recherche A. Koot, die het leeuwenaandeel in dit knappe op sporingswerk heeft gehad, mag een woord van lof niet worden onthouden. ZEER FRAAI CORSET van prima broché met satin gegarneerd. Hoewel de prijs van dit corset ongelooflijk laag is, is het uit gevoerd met 2 „Gripknit" elastieken zijpan den, haak- en oogsluiting op zij. Laag in de Qfl rug met oplopend maaggedeelte. Voorzien van 4 „Madeleine" veiligheids-jarretels OEPZON f Voor de promotie naar de tweede klasse van den N.H.S.B. werd Maandagavond in café .Suisse" aan den Rijksstraatweg de returnmatcn gespeeld tusschen de eerste tientallen van „Dc Rochade" en Zaandam. Werd in den uitwedstrijd coor Rochade met 6;/,3gewonnen, thans behaalde deze vereeniging na een spannenden kamp een 64-overwinning. Zooals men weet, werd ook het vorig jaar het kampioenschap van de derde klasse ver overd. Mochten de promotiewedstrijden toen geen succes opleveren, thans kan de Rochade de vlag uitsteken en zich het volgend seizoen welverdiend bij de tweede klassers scharen. De gedetailleerde uitslag van j.l. Maandag luidt: De RochadeZaandam 1 H. BlokkerC. v. d. Hoorn 1—0 2 L. BiesheuvelA. Slot 10 3 J. BlokkerH. C. Siebeling ys 4 W. MantelC. de Calon 1 5 D. J. EssinkW. Schoonhoven 10 1 6 J. Strengens—Th. Petiet A 7 D. AndreaW. J. de Jong 8 S. J. AbspoelS. Bartels y>A 9 P. H. Sprokkreef—Jac.Starreveld Jr. A 10 Joh. van PolenG. H. Gona y,A Totaal 64 Zooals reeds vermeld, wordt 3 Juli een Dioc. Katholiekendag in het bisdom Haarlem gehou den te Alkmaar. Te tien uur zal Z.H.Exc. Mgr. J. P. Huibers in de dekenale kerk een pontifi cale hoogmis celebreeren, terwijl 's middags te half twee een groote bijeenkomst gehouden wordt in den Muziektuin, waar het te bespre ken onderwerp: „De Katholiek tegenover film en radio" zal worden ingeleid door de heeren Paul de Waart, Bernard Verhoeven en Piet Kasteel. Wij zijn in staat de door de sprekers te ver dedigen stellingen reeds nu te publiceeren. De stellingen van den heer Paul de Waart zijn de volgende: De radio-omroep die van Nederland uit de wereld veroverde is een machtig middel tot be ïnvloeding van den geest. Het feitelijk gebruik, dat er van den omroep gemaakt wordt, bewijst dat de invloed van de radio evenals van de pers ten goede en ten kwade kan zijn. Voor zoover het voor de Katholieken moge lijk is invloed ten goede door middel van de ra dio te verzekeren, is het aangrijpen van die mogelijkheid dure plicht. De resultaten van den eigen radio-omroep dei Katholieken in Nederland uniek in de we reld hebben aangetoond, dat het mogelijk is dien plicht met succes te vervullen. Zij hebben den drang tot navolging in andere landen kun nen wekken of aanmoedigen in het Internatio naal Katholiek Radiobureau. Het geven van een Katholiek radioprogram ma is een vorm van Katholieke actie en een modern apostolaat en moet er derhalve op ge richt zijn de Katholieke levens- en wereldbe schouwing in al haar breedte en diepte tot uiting te brengen. Zooals er een plicht bestaat tot Katholiek uitzenden, zoo is er voor den luisterenden Ka tholiek ook een plicht alleen af te stemmen op programma's, die onder Katholiek opzicht ver antwoord zijn. De stellingen van den heer Bernard Verhoe ven luiden als volgt: De actie voor de goede en tegen de slechte film vordert een massaal en gedisciplineerd een heidsfront der Nederlandsche Katholieken. Een practisch bindende voorwaarde voor deze eenheid in krachtsontplooiing is eenheid in de voorlichting van het katholieke bioscooppubliek omtrent de toelaatbaarheid der films. Er dient naar gestreefd te worden, den In vloed van de christelijke levensopvatting als keuringsnorm in de Rijksfilmkeuring te verster- ken. De Katholieke Filmkeuring dient te worden vervolmaakt door de invoering van een binden de nakeuring der z.g. A- en B-films (films, door de Rijkskeuring toegankelijk verklaard resp. voor personen van allen leeftijd en boven 14 jaar). De actie van katholiek verweer tegen de min derwaardige film moet worden gesteund door n Katholiek Legioen, dat naar Pauselijk richt snoer zich in zijn bioscoopbezoek houdt aan de uitspraken der katholieke keuring. Waar de goede film. de beste bestrijding is van de slechte film, is een sterke positieve ac tie, door voorlichting, vorming en filmvoorzie ning, van allervoornaamste beteekenis. Deze positieve actie dient mede door het invoeren van een katholieke geschiktheidskeuring der films op de eerste plaats het bioscoopbedrijf gunstig te beïnvloeden door opvoering van het moreele en cultureele peil der openbare bios- coopvertooningen; en voorts aanvullend te wei ken door het bevorderen van een eigen distri butie en productie. De heer Piet Kasteel vat zijn betoog samen in de volgende stellingen: Film en radio oefenen, evenals de boekdruk kunst, een machtigen invloed uit op de menta liteit van een volk. Ontstond de boekdrukkunst in een christelijke sfeer, met film en radio was dit niet het geval. Dit feit brengt mee, dat zij des te gemakke lijker een gevaar kunnen zijn voor het Christen dom en de christelijke beschaving en in heel veel gevallen ook werkelijk zijn. Film en radio zijn niet alleen amusements middelen, maar ook middelen om een wereld en levensbeschouwing te verspreiden. Het be nutten ervan, zoowel actief als meer passief, dient getoetst te worden aan de normen van de zedeleer. De Nederlandsche katholieken behooren de hoofdlijnen van hun nationale wetgeving inzake film en radio te kennen, omdat naleving hiervan reeds veel gevaren afwendt. Voor zoover mogelijk behooren hun op dit terrein werkende organi saties haar invloed te gebruiken, om te volma ken, wat nog verbetering behoeft in den geest van 's Pausen brief aan het Amerikaanscbe Episcopaat (29 Juni 1936) en van de encycliek over de Christelijke Opvoeding (31 Dec. 1929). Noodig is, dat het besef doordringt, dat offi- cieele keuringen van film en radio niet geschie den naar katholieke normen en dat derhalve ieders persoonlijke verantwoordelijkheid en ook die van de ouders voor hun kinderen blijft. Overwogen dient, in hoeverre wijzelf radio en film nog meer rechtstreeks dienstbaar kunnen maken aan de verschillende vormen van katho lieke actie. Daartoe zal er in predikaties, bij het onder wijs, in vereenigingen en in de pers meer aan dacht aan radio en film gewijd moeten worden en verdient het aanbeveling te streven naar: a. een radio- en filmactualiteit, althans pro fessoraat of lectoraat aan een van onze instel lingen van Hooger Onderwijs; b. een geregeld college over radio en film aan onze Groot-Seminaria; c. de aanstelling van regelmatige luisteraars naar radio-uitzendingen en een beslist-deskun- dige en geregelde voorlichting over radio en film in de geheele katholieke pers. De houding der katholieken tegenover radio en film behoort positief te zijn, in overeen stemming met het woord „al uw schepselen moeten u dienen" (Judith 16, 6). Wij moeten ieeren, met katholieken tastzin gewapend, zelf standig, dus critisch, bioscoop en radio te onder gaan en bovendien deze vindingen aan het christelijk leven in den ruimsten zin van het woord dienstbaar te maken: „alles behoort ons, maar wij behooren aan Christus" (I Cor. 3, 22). Voor ïederen Katholiek, woonachtig in het bisdom Haarlem, is er gelegenheid om, onder opgaaf van naam en woonplaats, wijzigingen op deze conclusies in te dienen. Voorstellen daar toe moeten vóór 11 Juni a.s. gestuurd worden aan den Secretaris van het hoofdbestuur, direc- teur J. H. Niekel, Philosophicum, Warmond. Dinsdagavond werd in café Bolwerk aan het Kennemerplein het 2e gedeelte gespeeld van da match „Onder Ons" (A'dam) versus D.E.S. De hoofdstedelingen zijn er niet in geslaagd hun grooten achterstand in te loopen en boek ten door sterk spel van Steenkist en v. d. Hoek zelfs een achterstand van 216 caramboles! Hieronder de uitslagen: Onder Ons—D. E. S. brt h.s. gem. Vorige stand 487 630 Staller 150 29 40 5.17 Strijbos 113 29 23 3.89 Verhoek 49 44 a 1.11 Boere 50 44 8 1.13 v. Deijck 27 24 4 1.12 Steenkist 60 24 14 2.50 Muiderman 70 43 11 1.62 Wesseling 75 43 6 1.74 Pronk 93 32 15 2.S0 v. d. Hoek 175 32 25 5.46 Brun 200 39 20 5.12 Osterthun 189 39 13 4.84 Uitslag van de wedvlucht gehouden van Til burg 96 KM. door de postduiven vereeniging „De Snelvlieger". Los 8 uur; eerste duif 0.18; laatst prijswin naar 9.27. Aantal deelnemende duiven 207. De prijzen werden behaald door L. GimDrère 1. 3 6. 19. 32; P. J. v. Daalen 2. 4. 8. 12. 25. 26. 28. 31. 34, 36 W. Petri 5, 7, 17; A. Sweerts 9, 10, 13, 14. 21. 29. 30. 33. 35. 40. 41; P. Dik 11. 16. 22. 39. 42; J. Hamaker 15; H. Roosdorp 18; J. J. Petri 20. 37. 38; J. Douglas 23; Nederkoorn 24. 27. Bovengenoemde vereeniging van Postduiven- liefhebbers hield een wedvlucht op Zondag 29 Mei j.l. vanaf Tilburg. Afstand 92 K.M. Duiven los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: J. G. Kuperus 1, 2, 8, 11, 20, 28; P. J. R. Vergers 3, 5, 7, 9; A. J. Hardenberg 4, 22, 31; K. Paap 6, 13, 18; T. Luikel 10; A. v. d. Linden 12, 15, 33; J. Groeneveld 14, 25, 30; M. T. Luij- ken 16, 32; Chr. Hirs 17, 19, 27; T. Kuiper 21; H. Venbroek 23; J. de Goede 24, 26; J. Kuperus 29. Eerst getoonde duif 9 uur 16 min. 18 sec. Laatst getoonde duif 9 uur 27 min. 50 sec. Uitslag wedvlucht van Tilburg op Zondag 29 Mei. Afstand 95 K.M. In concours 137 duiven. Los 8 uur v.m. met Z.-W. wind. Eerstgetoonde duif 9 uur 14 min. 12 sec. 1251.76 M. per minuut. Laatste prijs winnaar 9 uur 26 min. 58 sec. 1082.45 M. per minuut. Uitslag: 1. N. Leuven: 2, 15, 28 L. de Winter; 3, 23, 27 E. Vrugt; 4, 20 A. Verdonschot; 5 G. Breeuwer; 6, 29, J. v. d. Meer; 7, 11, 21, 24 H. Brouwer; 8, 18, 19 A. v. Zadel; 9, 13. 22 Chr. Boonacker; 10, 16 M. C. Fehrës; 12, 14, 17 G. van Santen; 25. H. van Dijk; 26 P. de Jong;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 11