JOZO DE GEBARSTEN BOM Lucht Verrfedïgings Fonds yWij moeten handhaven! WOENSDAG 1 JUNI 1938 Te land en ter zee, ymaar ook in de lucht. Steunt het: Contingenteeringen PAT R IA 6 CT ƒ500.— tekort in kas Kantoorhouder van de P.T.T. te Bergambacht aangehouden HET TOPPUNT VAN BRUTALITEIT Flesschen met drank gestolen en statiegeld teruggevraagd ONGEWILD KAMPEMENT Strijd rond een huis te 's Gravenzande DR. ARIËNS-VEREENIGING MINISTER VAN DIJK NAAR DEN HELDER ZIEKENHUISBOUW TE MAASTRICHT medegedragen De katholieke jeugd en de luchtvaart Interdiocesane jeugdcommissie stichtte een eigen organisatie OOK BEZORGDHEID RONDOM WELSCHAP Katholieke raadsfractie te Eind hoven stelt vragen Examen Apothekers-assistent LEIDEN. Geslaagd mej. E. Edenburg, Rot terdam. Een milliard voor groote werken Vijfjarenplan van prof. dr. J. Veraart tot bestrijding van blijvende werkloosheid Automobielenfabriek te Rotterdam? OP DRUK VERVOER GEREKEND Pinksteren 1938 en de Neder landsche Spoorwegen Houdt Uw kind GEZOND De bom, die te Rotterdam is gebarsten en door een gelukkigen samenloop van omstandigheden, Goddank, niet zulke catastrophale gevolgen heeft gehad als zij gehad zou hebben, indien zij eenige minuten eerder of enkele meters verder ware ont ploft, heeft helaas niet allen Nederlandschen staatsburgers de taaie schellen van de oogen doen vallen. Men mag zich afvragen, of dan heel ons goede vaderland in de lucht moet vliegen, vóór iedereen de oogen zullen open gaan? Het moge waar zijn, dat het Oekrain- sche slachtoffer van den weiberekenden af grijselijken aanslag allerminst een heilige is geweest en de vertegenwoordiger was van een organisatie, welke zelf niet voor afschu welijke terreurdaden terugschrikt, dit doet niets af van het ontstellende en verontrus tende feit, dat dit terroristendrama zich met voorbedachten rade hier in ons land prac- tisch onbelemmerd kon afspelen. Behoefde de vreemdelingenpolitiek van minister Gose- ling, die op het oogenblik van verschillende, zoowel van onverdacht Christelijke en huma nistische als van politiek verdachte en be langhebbende zijden heftig wordt aangeval len, een doorslaggevend argument, ontleend aan de onmiddellijk tastbare werkelijkheid, om zich te rechtvaardigen, dan kon zij er geen overtuigender vinden dan de gebleken mogelijkheid van dezen aanslag. De betrek kelijke rust en veiligheid en de daaruit begrijpelijkerwijze voortvloeiende onvoldoen de waakzaamheid der betrokken autoriteiten in ons land, dat tusschen drie groote mo gendheden centraal gelegen is en zoowel naar zee als lucht als over de grenzen ge makkelijke vluchtwegen biedt, maken het tot een bijzonder gunstige vlucht- en werk plaats voor allerlei internationale en uit- heemsche extremisten, die men elders ..rücksichtslos" vervolgt en drastisch tracht Uit te roeien. Nu weten wij wel, dat het nimmer geheel te voorkomen zal zijn, dat de een of andere individueele vreemdeling bin nen onze grenzen de een of andere geweld daad pleegt, evenmin als het geheel te voor komen is, dat er misdaden door de eigen staatsburgers worden bedreven, maar toch blijkt het gebiedend noodzakelijk, dat de controle en het toezicht op binnenkomende en hier vertoevende vreemdelingen nög meer wordt verscherpt, en dat de uiterste voor zorgsmaatregelen worden getroffen en de grootst mogelijke garantie wordt geëischt bij het verstrekken van verblijfsvergunningen ®an buitenlanders, om het even waar zij vandaan komen. Gij, rustige en bezadigde, eerzame en gemoedelijke lezer, die geen vlieg kwaad kunt doen, en die wellicht gewoon zijt in een café of op een terras uw kopje koffie te drinken en uw krantje te lezen, hebt gij u ooit gerealiseerd, dat de vreem deling in uw nabijheid, dien gij zoo interes sant vond, omdat hij een u onbekende taal sprak, een moordsgevaarlijke tijdbom en een valsch paspoort in zijn zak kon hebben? Hebt gij u ooit afgevraagd, of de Gepoe en de Gestapo, waarover gij dagelijks met een gevoel van onbehaaglijkheid verhalen leest, die u aangenaam doen griezelen of veront waardigd maken, maar die u eigenlijk even min jets aangaan als een vulcaan-eruptie op IJsland of een kidnapping in de U. S., biet op enkele meters afstand van u aan wezig was in den vorm van enkele ..harmlas" uitziende medebezoekers? En toch zouden, blijkens het te Rotterdam gebeurde, zulke vragen niet onredelijk zijn geweest. Wij willen geen xenophobie (vreem delingenvrees) kweeken, noch u naar aanleiding van dit ééne geval noodeloos verontrusten, maar dit geval, als ook dat van de onlangs ontdekte communis- tenschool te Rotterdam en enkele andere bewijzen, dat de Nederlandsche overheid niet al te zeer over haar goede vaderlandsche hart mag strijken om het week te maken voor iederen vreemdeling en uitgewekene, hie ons de „eer" Wil aandoen van een bezoek, hadat hem overal elders de deur is gewezen. vreemdelingen-politiek van minister Goseling is helaas maar al te gerechtvaar digd en verdient gesteund in plaats van tegengewerkt te worden. Met het beroep op het zeer schoone en zeer humane traditio- Ueele asylrecht kunnen wij in alle gevallen Van harte instemmen zoo lang het gedaan wordt ten behoeve van uit andere landen Uitgewekenen, die voor honderd procent bona fide zijn, over voldoende middelen van be staan beschikken en den Nederlandscben ar beiders eer werk verschaffen dan werk ontne men, maar wij moeten dit beroep krachtig van de hand wijzen, wanneer het er toe zou leiden, dat de weg naar ons land erdoor geëffend zou worden voor .levens- en ar- beidsgevaarlijke elementen van bedenkelij- hen vreemden huize. Tenslotte verdient het de aandacht na te gaan, hoe van zekere zijde °P den bomaanslag te Rotterdam is ge reageerd. Dat het communistische Volksdag blad moord en brand schreeuwt over een fascistische terreurdaad is begrijpelijk, om dat de aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid bestaat, dat hier de Russische Gepoe de misdadige hand in het moorddadige spel heeft gehad. Opmerkelijker is, dat de socia listische Arbeiderspers eerst de suggestie heeft gepropageerd, dat het hier slechts een Persoonlijke wraakneming op een zekeren Tieben zou gelden, en toen deze suggestie Uiet houdbaar bleek tegenover de nadien aan het licht gebrachte gegevens, de verant woordelijkheid van de Gepoe voor deze euveldaad in twijfel trachtte te trekken, of schoon de sterkste en meest overtuigende aanwijzingen, zoo niet bewijzen, toch dui delijk in die richting gaan. De socialistische Pers accentueert door deze houding opnieuw, hat ook ten opzichte van haar zgn. „bekee ring" eenige voorzichtigheid niet mis plaatst is. Ingediend zijn wetsontwerpen tot bekrachti ging van de Koninklijke besluiten inzake rege- hng van den invoer van zakdoeken, cocosstuk- 8°cd en sloten. n De kantoorhouder van de P.T.T. te Bergam bacht, de 56-jarige gehuwde C. van der V., is Dinsdag aangehouden onder verdenking van slecht beheer. Bij een bezoek van een inspecteur van de P.T.T. uit Den Haag en den directeur van het P.T.T.-kantoor Gouda aan het onder Gouda ressorteerende hulpkantoor te Bergambacht kwam aan het licht, dat de gelden door den kantoorhouder niet regelmatig zijn verant woord. Uit het voorloopige onderzoek is geble ken, dat er een tekort is van vijfhonderd gul den. De heer Van der V. is hierop in hechtenis genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. •Een loopjongen in Den Haag had een bekeu ring gekregen en zat in moeilijkheden om de opgelegde geldboete te betalen. Hij kwam toen in aanraking met zekeren D G. K. uit Woerden, die van de zorgen van het jongmensch kennis nam en daarna vroeg of deze niet iets wist te „drukken", dan zou het geld van de boete er wel komen. De loopjongen ging aan het „drukken" en stal een flink aantal flesschen port, advocaat, whisky, etc. in de slijterij waar hij werkzaam was en bezorgde die bij K. Deze betaalde er de helft van den werkelijken prijs voor. Het ging een heel poosje goed, totdat K. de brutaliteit kreeg, de ledige flesschen bij de slijterij terug te brengen en daarvoor statiegeld op te vorderen! Toen werden dief en heler ont dekt, zoodat K. zich Dinsdag voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden had. De officier, die wees op het verregaand bru taal optreden van verdachte, vorderde tegen hem zes maanden gevangenisstraf. Lar.gs den Maasdijk, onder de gemeente 's Gravenzande verblijft nu reeds ruim vijl weken een gezin in een linnen tent, als gevolg van een geschil omtrent het eigendom van een huis, waaruit het gezin is verwijderd. Dit geschil heeft een civiel-rechterlijk karak ter. De bewoner van het huis, de oliehandelaa* B„ had dit in huurkoop, doch degene die hypotheekgelden had verstrekt, meende dat er contractbreuk werd gepleegd. Er volgde een gerechtelijke uitzetting en zoowel door de Rechtbank als het Hof, werd de hypotheekgever in het gelijk gesteld. B. houdt evenwel koppig vol; het aanbod van de gemeente voor een tijdelijk onderdak sloeg hij af. Langs den voet van den Maasdijk werd in groote verscheidenheid het meubilair, handels- benoodigdheden, en verder allerhande opge kochte afbraak opgestapeld; de regen en wind gaat er over, en maakt den aanblik van de bonte mengeling er niet fraaier op. Vlak voor de woning heeft het echtpaar B. een linnen tent opgeslagen en met nog een zoon het beleg voor het pand nu reeds vijf weken gehandhaafd. Drie kinderen zijn intus- schen elders ondergebracht. Het vreemde van het geval trekt uiteraard bij het toenemend drukke zomerverkeer over den Maasdijk nogal aandacht. Toch zal dit buitenverblijf niet heel lang meer duren, omdat de Prov. Waterstaat, die het beheer over den Maasdijk heeft, te kennen gaf, dit kampement niet op prijs te stellen. De jaarvergadering der Dr. Ariëns-vereeniging zal gehouden worden Dinsdag 7 Juni te Utrecht in een der zalen van hotel Noordbrabant. Postgiro 287177 Den Haag, ten name van de Vwerjijiging voor Nationale Veiligheid. Morgen zal de minister van Defensie. Z.Exc. J. J. C. van Dijk, in verband met marine- aangelegenheden, een bezoek aan Den Helder brengen. Om negen uur arriveert Z. Exc. op het vliegveld De Kooij, dat hij eveneens zal bezichtigen, om vervolgens in den loop van den dag een bezoek te brengen aan verschillende schepen en inrichtingen der marine. De minister zal denzelfden dag weer naar Den Haag terugkeeren. Ingediend is een wetsontwerp houdende ver klaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen ten behoeve van het stichten door het burgerlijk armbestuur te Maastricht van een ziekenhuis op terreinen aan en in de om geving van den Brusselschenweg aldaar. De Pauselijke Legaat op het Eucharis tisch Congres te Boedapest, Z. Em. Kar dinaal Pacelli, tijdens een van zijn rede voeringen Met groote pracht en praal is Maandag te Boedapest een processie gehouden, waarin de reliekschrijn, welke de rechter hand van den H. Stephanus bevat, werd Maandag zijn te Boedapest op plechtige wijze de jubileumfeesten ter eere van Hongarije's eersten Koning, den H. Stephanus, geopend De luchtvaart, als jongste tak van verkeer, verheugt zich nog steeds in de algemeene belangstelling, niet het minst in die van de jeugd. Dit laatste vooral is geen wonder. Menige oudere mag tegenover 't vliegwezen sympathiek staan, zelfs zeer groote bewon dering er voor koesteren, maar omdat hij het nu eenmaal zelf heeft zien groeien vanaf het allereerste, moeite- en gevaar volle begin, wil het er bij hem nog niet heelemaal in, dat het thans bijna volwassen is en reeds zijn onmisbare plaats temidden van de andere verkeersmiddelen heeft in genomen. Het gaat er mee als met de kin deren, die de ouders nog altijd als kind zien, terwijl ze in werkelijkheid reeds vol wassen menschen zijn met een eigen plaats in de maatschappij. De jeugd echter ziet de luchtvaart met heel andere oogen. Voor haar is het lucht verkeer een gevestigde tak van verkeer als elke andere, die daarenboven, naast de mogelijkheid om het in eiken flinken jon gen sluimerende verlangen naar verre vreemde landen te bevredigen, mooie per spectieven biedt. Dit laatste voelt de jeugd zeer terecht; al mag de technische ver volmaking van het vliegtuig reeds ver zijn gevorderd, de organisatie van het luchtver keer, met alles, wat daarbij komt, is nog voor grooten uitbouw vatbaar. En daarvoor zijn mannen noodig, die weten wat er op luchtvaartgebied te koop is. Dit als het ware aanvoelend zonder dat zij zich van de beteekenis ervan misschien ge heel bewust waren begonnen reeds vóór eenige jaren kleine groepjes jonge menschen van 1420 jaar zich te vereenigen in clubs, die zich ten doel stelden, hun kennis op lucht vaartgebied te vermeerderen en de hoop koes terden, na verloop van tijd zelf een plaats in onze luchtvaart te kunnen bemachtigen. Deze kleine groepjes stonden uiteraard financieel tamelijk zwak en konden öus niet veel activi teit ontplooien. Anders werd dit, toen de Kon. Nederl. Ver- eeniging voor Luchtvaart, de oudste organisatie op luchtvaartgebied in ons land, haar aandacht aan de jeugdluchtvaartbeweging ging schen ken. Dank zij de in haar Centrale Jeugdcom missie belichaamde centrale organisatie voor het geheele land, de geldmiddelen, waarover zfj kon beschikken, en den steun, dien zij kreeg van lichamen als de K.L.M., de N.L.S. e.d. kon de jeugdbeweging breeder worden uitgebouwd, terwijl meteen de basis ervan werd verstevigd. Excursies konden worden georganiseerd, lezin gen gehouden, films vertoond, en, wat vooral een groote aantrekkingskracht bleek te bezit ten, de bouw van modelvliegtuigen kon, onder deskundige leiding, ter hand worden genomen, hetgeen weldra leidde tot het houden van wed strijden met de eigengebouwde modellen. Uiteraard traden tot de jeugdluchtvaartclubs ook katholieke jongelui toe. De bezwaren, voor een katholieken jongen van 1420 jaar aan het lidmaatschap van deze „neutrale" clubs verbonden, behoeven hier wel niet breeder uit een gezet te worden; ze zijn volkomen dezelfde als die, welke werden ondervonden bij elke „neutrale" vereeniging voor de Jeugd en welke leidden tot de oprichting van soortgelijke ver- eenigingen op confessioneelen grondslag. Het kon dan ook niet uitblijven, of reeds spoedig kwamen hier en daar enkele katholieke jeugd luchtvaartclubs tot stand. Maar dezen verging het niet beter dan den eersten groepjes jeug dige luchtvaartenthousiasten in den lande: bij gebrek aan een grondige organisatie en de noodige middelen, leidden zij een kwijnend be staan, voor zoover ze niet na eenigen tijd ge heel verdwenen. Hierin moest verbetering komen. En ze kwam! De Interdiocesane Jeugdcommissie, de Centrale van het R. K. Jeugdwerk in Nederland, zette haar schouders er onder en in 't begin van dit jaar kwam de Katho lieke Jeugdluchtvaartorganisatie in Neder land tot stand. Was organisatorisch werk de Interdiocesane Commissie niet vreemd, anders stond het met de practische ervaring op jeugdluchtvaartterrein. Het was dan ook zeer juist gezien, dat men in plaats van algeheele afscheiding, samenwerking zocht met de jeugdbeweging der Kon. Ned. Ver eeniging voor de Luchtvaart, K. N. V. v. L. Deze samenwerking werd verkregen met behoud van algeheele zelfstandigheid bei derzijds; ze betreft dus hoofdzakelijk, naast samenwerking in de leiding, uitwisseling van gegevens betreffende de opgedane er varingen, materialen, werkwijze, program ma's, e.d. Zoo kunnen b.v. ook de leden van de Katholieke clubs onder gelijke voor waarden de boeken en tijdschriften der K. N. V. v. L. ter lezing krijgen, hebben zij hun vereenigingsblad in het luchtvaart weekblad „De Vliegsport", enz. Giften door lichamen als het Nationaal Luchtvaart fonds gedaan ten behoeve van de jeugd- luchtvaart komen mede aan de katholieke organisatie ten goede. Op deze wijze zal het mogelijk zijn, dat de katholieke clubs haar werkzaamheden op den zelfden voet inrichten als de neutrale clubs en wordt het een vanzelfsprekend iets, dat de katholieke jongens toêtreden tot de katholieke jeugdluchtvaartclubs. Ouders, die tot dusverre op goede gronden bezwaar hadden tegen toe treding van hun zoon tot de jeugdluchtvaart beweging, kunnen thans, wanneer in hun plaats een katholieke club is gevestigd, den harte- wensch van hun jongen vervullen. Clubs ver rijzen thans rechts en links met bekwamen spoed. Wie tot oprichting van een club mochfr willen komen, maar graag zou willen weten, hoe dit aan te pakken, kan zich voor inlich tingen wenden tot het secretariaat der Katho lieke Jeugdluchtvaartorganisatie, Lange Puï- straat 44, te 's Hertogenbosch. Gelijk gezegd, behoort tot de bezigheden van de clubs in de eerste plaats de bouw van modelvliegtuigen. Men moet nu niet denken, dat het gevolg hiervan is, dat de clubleden louter worden opgeleid tot vliegtuigbouwers. Zeker zullen zij, die vanaf hun veertiende jaar ongeveer door den bouw van modellen werden ingewijd in de eerste geheimen van de aëro dynamica, later ongetwijfeld een streepje vóór hebben, wanneer zfj hun werkkring in den vlieg tuigbouw zoeken, maar ook zij, die ofwel vlie ger ofwel mecanicien worden, zullen kunnen profiteeren van de door hen opgedane ervaring. En ook diegenen, die eenmaal volwassen zijnde in de luchtvaart en wij denken hier bij in de eerste plaats aan de zweefsport, maar ook aan het sportvliegen niet meer zullen zien dan 'n mooien tak van sport, zullen plei- zier beleven van wat zij in de jeugdclub leer den. Wat méér is: het ligt in de bedoeling, om de jeugdbeweging, waarvan men van zijn 14e tot zijn 24e jaar lid kan zijn, mettertijd zóóver uit te bouwen, dat het lid der jeugdclub op een bepaalden tijd vanzelf kan overgaan naar de zweefclub en tenslotte naar de aëro-club. Dit is voorloopig nog wel toekomstmuziek, maar daar men in de luchtvaart nu eenmaal snel leeft, zal dit toekomstbeeld, waarschijnlijk eerder dan men denkt werkelijkheid zijn ge worden. Namens de katholieke fractie in den ge meenteraad van Eindhoven zijn aan B>. er. W. dier gemeente vragen gesteld in verband met ■het vliegveld Welschap. Lettende op de plannen van de regeering en het departement van De fensie inzake centralisatie van het internatio naal luchtverkeer resp. de militaire luchtvaart in Nederland, wordt gevraagd welke gevolgen hieruit naar de meening van B. en W. voor het gemeentelijk vliegveld van Eindhoven kunnen voortkomen en welke maatregelen B. en W. voornemens zijn te treffen om eventueele na- deelen te ontgaan, resp. zoo gering mogelijk te doen zijn. In een vergadering van het departement Breda van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, heeft vanmiddag prof. dr. J. A. Veraart, hoogleeraar te Delft, een rede gehouden over: „Bestrijding der blijvende werk loosheid". Spr. wilde nader ingaan op de onderdeelen van de economische politiek, welke de werkloos heidsminister zal moeten voeren. Uitgaande van het milliard, dat in vijf jaren in tranches van twee honderd millioen in nieu we groote werken moet worden gestoken, komt men allereerst tot de vorming van het nieuwe publiekrechtelijke lichaam ad hoe: het Neder landsche bouwbedrijf. Om met 1 Januari 1939 te kunnen beginnen, zal de overblijvende tijd van 1938 moeten wor den besteed: le Om dit publiekrechtelijk lichaam te orga- niseeren. 2e. Om de plannen en bestekken van de twee honderd millioen werken van het eerste jaar uit te werken. Daarbij zal een doelmatige ver deeling over het geheele land moeten geschie den. Spr. denkt daarbij o.m. aan het groote Jordaan-plan van 100 millioen in Amsterdam. 3e. Om de noodzakelijke regelingen voor de arbeiders te treffen. Spr. denkt hier aan het bindend verklaarde collectief contract voor den tijd van vijf jaar. 4e. Om de behoorlijke verdeeling der werken over groote en kleine aannemers tot stand te brengen, bijv. op de basis van de in de drie laatste jaren verwerkte bedragen. 5e. Om de prijsregelingen voor de leveranties der materialen voor den tijd van vijf jaar tot stand te brengen. 6e. Om de garanties te krijgen, dat het Ne derlandsche bouwbedrijf gedurende dat tijdvak van vijf jaar ten minste honderdduizend man werklooze bouwvakarbeiders en landarbeiders boven het thans werkzame getal in dienst houdt. Is dit voorname werk geschied, dan krijgt de werkloosheidsminister ten minste adem om met kracht aan de vele werkzaamheden te beginnen. De werkverschaffing met al haar misère moet worden overgeschakeld op de normale werk zaamheden van het nieuwe Nederlandsche bouwbedrijf. Verschillende onderdeelen van het bouwbedrijf en nog verschillende andere deelen van het bedrijfsleven zullen in nieuwe publiek rechtelijke lichamen moeten worden onderge bracht. Daarmee wordt o.m. bereikt, dat met succes onder handen kan worden genomen de studie van de verdeeling van de Nederlandsche arbeidskracht over het geheele bedrijfsleven. Bij de noodzakelijk volgende afneming van de werkloosheid in de leverende bedrijven en in de bedrijven der consumptieartikelen, tengevolge van de groote nieuwe koopkracht, worden de steunregelingen met kracht opgeruimd en gel den voor andere doeleinden vrijgemaakt. Er kan, nu men door de groote werken adem heeft, worden gedacht aan uitbreiding leerplicht en vervroeging van pensionneering, met betere voorwaarden, met het oog op de periode na de vijf jaar. Belet moet worden, dat, tenzij vol doende compensatie vaststaat, mechanisatie en rationalisatie onbelemmerd voortgaan Goed moet worden begrepen, dat al deze maatregelen en nog vele andere geen enkele beteekenis hebben, tenzij men op de aangege ven wijze met de groote werken begint. Een eind moet komen aan de verlanglijstjes van maatregelen, die elkaar bovendien op zoo wat alle onderdeelen tegenspreken. Moge de tijd van nutteloos wachten voorbij zijn, mogen de groote daden komen, aldus be sloot prof. Veraart. Naar wij vernemen is hier te lande de op richting in voorbereiding van een Nederland sche Automobielenfabriek, welke te Rotter dam gevestigd zou worden. Deze fabriek zou zich bepalen tot het vervaardigen van goed- koope twee-persoonswagens, den z.g. volks auto. Naar wij vernemen laten de Nederlandsche Spoorwegen een groot aantal voor- en volg- treinen rijden op den Zaterdagmiddag voor Pinksteren en op den avond van tweeden Pink sterdag. In het bijzonder wordt de aandacht geves tigd op die speciale treinen, welke Zaterdag middag 4 Juni zullen loopen en die in den reis gids voorkomen. Dit zijn treinen, welke in het drukke zomer reisseizoen des Zaterdags loopen, doch boven dien reeds werden ingelegd op Zaterdag 4 Juni. Men vindt deze sneltreinen, die geheel nieuwe, op zichzelf staande verbindingen en aanslui tingen geven, op de baanvakken Rotterdam D. P.Vlissingen, ArnhemRoosendaal, Am sterdam W. P.Eindhoven, Den Haag H.S.M.— Rotterdam D. P.EindhovenMaastricht (Val kenburg)-Heerlen, EindhovenAmsterdam C.S. Den Haag S.S.-Rotterdam M.UtrechtApel doornZutfen(Hengeloo). (Amsterdam C. S.) AmersfoortPuttenErmeloo Nunspeet Zwolle. Tenslotte deelde men ons mede, dat vacantie- kaarten (voor lange afstandsreizen enkele reis) worden verkrijgbaar gesteld van 3 t.m. 8 Juni. Voor tafelgebrulk ts «r BOEKELO'S TAFELZOUT., «vaneen* zout van eigen bodem) Bussen 340 gram: 20 cent. Gevulde glazen strooiers: 10 cent. N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO Gebruik in de keuken alléén JOZO. Jozo bevat'nonmerkbaar, wetenschappelijk bepaald, spoortje jo dium, dat tegen de gevreesde „krop" (struma) beschermt. Slechts 8 cent per pondspa k. 1 00% zuiver. KROP IS EEN KRUIS... NEEM JOZO IN HUIS!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5