De Japanners bij Kihsien New-Yorksche Beurs VRIJDAG 3 JUNI 1938 Wat het avontuur in China Tokio kostte Amerikanen krijgen hun eigendom terug 900 ton hommen De Japansch-Russische vraagstukken Oegaki ontvangt den Sovjet ambassadeur Reddingbooten moes ten uitvaren Storm aan de Britsche kust Ontevreden oud strijders Incident in de Belgische Kamer Fietstochten om de Noordpool Het ideaal van twee Eskimo's Luchtbescherming te Londen Chili verlaat den Volkenbond Werkloozenzorg in Amerika België's betrekkingen met Spanje Franco eischt een de facto- erkenning W. M. C. DE REGT OVERLEDEN VOETBAL Fransche fluitisten Voor de wedstrijden van Neder land en Ned.-Indië NEDERLANDSCH-1ND1SCH ELFTAL NAAR REIMS Het vertrek uit Den Haag De stand der gewassen De vooruitzichten voor de fruit teelt zijn zeer matig tot slecht Groententeeltgewassen Fruitteeltgewassen LASTIGE TOL OPGERUIMD Verkeersverbetering onder Vleuten Nieuwe Fokkerlesvliegtuigen voor de Marine Markt in reactie. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 2 Juni Clearingkoersen Boternoteering Boterheffing R. K. Universiteit Academische examens Technische Hoogeschool Handelshoogeschool te Rotterdam Examen apothekers-assistent Stuurlieden-examen Machinisten-examen s% WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN HANKAU, 2 Juni (D.N.B.). Volgens be richten uit Chineesche bron hebben de Ja- pansche troepen na een snellen opmarsch ;en Zuiden van den Loenghai spoorweg Kihsien bereikt. Het Chineesche opperbevel vreest de ontzet ting van de Japansche troepen, die ten noorden van Lanfeng zijn ingesloten en heeft daarom bevel gegeven de aanvallen op deze troepen te versterken. Bij Lanfeng zou hevig gevochten worden. De Japansche troepen zijn thans Tsjengsjau tot op veertig kilometer afstand genaderd. Tsjang Kai Sjek zou zijn meest vertrouwden onderbevelhebber, generaal Hoe Tsoeng Nan, het bevel gegeven hebben over 200.000 man in deze streek om den aanval van de Japansche troe pen te keeren. Het Chineesche persbureau publiceert en kele door Chineesche militaire kringen bij eengebrachte cijfers betreffende de verlie zen waarop Japan, na tien maanden, de oorlog met China reeds is komen te staan. Volgens deze cijfers heeft Japan, welks staand leger 30 divisies of 600.000 man telt, 1.675.000 man gemobiliseerd. De verliezen bedroegen tot dusver 407.907 man en de oorlogsuitgaven 5.300 millioen yen. Japan verloor 35 oorlgosschepen en 629 vliegtuigen. De productie is met 22 pro cent teruggeloopen, terwijl het economische ver lies in China op 500 millioen yen becijferd wordt. De militaire uitgaven hebben, zooals blijkt, reeds verre twee derden van de Japansche oorlogsbegrooting, welke 7.500 millioen yen be draagt, overschreden. De totale productie van Japan bedroeg in 1936 16.300 millioen yen. Wat de verliezen van het Japansche leger be treft, deze zijn: 277.502 gewonden en 98.259 dooden. Voor de marine zijn deze cijfers 21.740 gewonden en 6.200 dooden. Voor de luchtmacht 486 gewonden en 700 dooden. Gedood werden 1 luitenant-generaal, 4 generaals-majoor en 18 kolenels. Gewond 1 luitenant-generaal, 4 gene raals-majoor en 13 kolonels. Gedurende de maand Mei heeft de luchtmacht van de Japansche marine volgens Domei 1300 maal Chineesche steden gebombardeerd, waarbij 900 ton bommen omlaag werden gewor pen. De Chineesche regeering heeft een bezuini gingscampagne aangekondigd, waarvan het doel is, de Chineezen, die niet geroepen zijn hun le ven in de waagschaal te stellen, op te wekken ook het hunne bij te dragen door af te zien van het gebruik van weeldeartikelen, en het gebruik van andere goederen te beperken. Japan heeft er in toegestemd tegemoet te ko men aan bijna alle eischen, die door Amerika gesteld zijn ten aanzien van teruggave van Amerikaansche eigendommen in China en in- gehinderden terugkeer van Amerikanen naar hun posten. Een desbetreffende bekendmaking is heden door het Amerikaansche staatsdepar- tement uitgegeven. Ook de Britsche consulaire vertegenwoordi gers hebben bij de Japansche autoriteiten ge protesteerd tegen de hinderpalen, die aan een terugkeer van Britsche onderdanen naar het door de Japanners bezette gebied, in het bijzon der Nanking, worden in den weg gelegd. TOKIO, 2 Juni. (Domei.) De Japansche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Oegaki, heeft hedenmiddag den Sovjet-Russischen ambassa deur, Slavoetski, ontvangen. In een onderhoud van twee uur werden de tusschen de beide lan den loopende kwesties besproken. Slavoetski gaat, naar Domei meldt, den vijf den Juni met verlof. LONDEN, 2 Juni De reddingboot van Has tings is in den afgeloopen nacht uitgevaren om te zoeken naar zeven visschersschepen, die ver mist werden. Alle kustwachten werden gewaar schuwd. De reddingboot van Yarmouth op het eiland Wight is uitgevaren, nadat S.O.S.-seinen waren opgevangen van een jacht, dat aan den grond was geraakt. Twee opvarenden werden gered. Ook de reddingbooten van andere plaatsen moesten uitvaren om hulp te bieden. BRUSSEL, 2 Juni. (Belga.) Tijdens de zit ting van de Belgische Kamer heeft zich een Dij na niet opgemerkt incident voorgedaan. Een bezoeker van de openbare tribune, afkomstig uit Mechelen, wierp zijn militair zakboekje, zijn decoraties en een protest tegen den toestand, waarin hij als oud-strijder verkeert, in de zaal. Hij werd verwijderd en door den procureur des konings ondervraagd. ding van een commercieel agent, maar de er kenning de facto van de Burgos-regeering eisch- te. De socialistische senator Rolin verklaarde, dat dit slechts mogelijk was, wanneer men met de regeering van Barcelona brak, waar geen sprake van kan zijn, aangezien België aanzien lijke economische belangen heeft in het republi- keinsche Spanje. Ten slotte" ging de commissie er mede accoord, dat de premier de onderhan delingen zou voortzetten, zoo goed mogelijk in het welbegrepen belang van het geheele land. De „Nation Beige" schrijft o.m.: „Men zou kunnen besluiten uit de mededee- iing van den minister, dat besprekingen, min of meer officieus, maar toch actief, aangeknoopt zijn, ongetwijfeld met het doel een modus Vivendi voor te bereiden, die, ten minste in zekere mate, de Belgische belangen in rechtsch Spanje zou waarborgen. Misschien, aldus werd verder gezegd, zou men binnen een betrekkelijk korten tijd de uitzending kunnen verwachten van een handelsmissie naar Burgos, hetgeen geenerlei erkenning de facto met zich mede zou brengen." Binnenkort zullen te Seattle twee rijwielen verscheept worden met als bestemming het dichtgevroren Noordpoolgebied, zij zijn bestemd voor de beide Eskimo's, die de lijken gevonden hebben van de bij een vliegongeluk omgekomen Amerikanen Wiley Post en Will Rogers. Toen de weduwe van Wiley Post hen vroeg, wat zij als belooning wenschten, vroegen de Eskimo's om een rijwiel. LONDEN, 2 Juni (Reuter) De vergadering van het Britsche Lagerhuis was Woensdagavond geheel gewijd aan de bespreking van den lucht beschermingsdienst. In den loop van het debat deelde de ondersecretaris van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, Lloyd, sprekende over de evacuatie van de burgerbevolking, mede, dat zoo noodig drie en een half millioen men- schen in 72 uur tot minstens 80 kilometer bui ten Londen kunnen worden gebracht. Een schema is daartoe met de spoorwegen uitge werkt. GENEVE, 2 Juni. (Havas.) De secretaris generaal van den Volkenbond heeft van den ambassadeur van Chili te Londen, Edwards, een brief ontvangen, welke den officieelen tekst in houdt van de mededeeling van Chili, dat het uit den Volkenbond treedt. BRUSSEL, 2 Juni (Belga) Volgens de „Peuple" heeft de Belgische minister-president Spaak in de senaatscommissie voor Buiten landsche Zaken te kennen gegeven, dat generaal Franco niet meer tevreden was met de uitzen- WASHINGTON, 2 Juni (Reuter). Presi dent Roosevelt heeft het Congres verzocht geen enkele beperking op te leggen aan het beheer over de fondsen voor hulp aan werkloozen. Dit verzoek begeleidde een wetsontwerp op uitga ven en leeningen tot een bedrag van 3247 mil lioen dollar. Tegelijkertijd verklaarde Roose velt, dat de toestand der werkloosheid in de Vereenigde Staten erger is geworden sedert hij, zes weken geleden, zijn ondersteuningsbood- schap aan het Congres zond. Te Alphen aan den Rijn is de heer W. M. C de Regt, gemeente-archivaris aldaar en bekend oudheidkundige, op 71-jarigen leeftijd over leden. Donderdagavond zijn te Parijs de scheids rechters aangewezen, die de achtste finales van het tornooi om het wereldkampioenschap voet bal zullen leiden. Hieronder volgen de wedstrijden met de scheidsrechters: ZwitserlandDuitschland: Langenus (België). FrankrijkBelgië: Wuttrich (Zwitserland). BraziliëPolen: Ecklund (Zweden). Nederland—Tsjecho-SlowakijeLeclercq (Frankrijk) NoorwegenItalië: Biraneck (Duitschland). Ned.-Indië—Hongarije: Conrie (Frankrijk). CubaRoemenië: Scarpi (Italië). De heer K. J. J. Lotsy zal als lid van het organisatie-comité den wedstrijd Brazilië Polen te Straatsburg bijwonen Gistermorgen is het Nederlandsch-Indische voetbalelftal met den Parijschen trein van 10.56 uur van het Hollandsche Spoor-station, via' Parijs, naar Reims vertrokken, waar Zondag in de eerste ronde voor het wereldkampioenschap zal worden gespeeld tegen Hongarije. Er bestond voor dit vertrek vrij groote be langstelling, waarbij natuurlijk het Indische element overwegend was. Onder de aanwezigen waren verschillende voetbalofficials, zooals de heer Boeljon, hoofdconsul van den K. N. V. B.. de heer Schwencke, van H. B. S. e. a. De stemming onder de spelers en hun gezel schap was zeer opgewekt. Over het resultaat van a.s. Zondag wilde men zich echter uiter aard niet uitlaten, maar, merkte de heer Van Bommel op: „de Hongaren zullen het niet cadeau krijgen". Hij was van meening, en verklaarde hierin niet alleen te staan, dat de spelers, sedert hun vertrek uit Indië, aan boord en in Holland nog vrij groote vorderingen hebben gemaakt. Voorts deelde hij mede, dat de polsblessure van den keeper Mo Heng is genezen, zoodat hij, onvoor ziene omstandigheden buiten beschouwing ge laten, Zondag zijn plaats in het doel zal kunnen innemen. De directie van den Landbouw deelt over de stand der groenten- en fruitteeltgewassen op 27 Mei j.l. mede: De weersgesteldheid in de maand April, als mede in de eerste weken van de maand Mei, kenmerkte zich tot 11 Mei door lage tempera turen. Nachtvorsten in de maand April en in den nacht van 8 op 9 Mei brachten ernstige schade toe, inzonderheid aan de fruitteeltge wassen, aardbeien en vroege aardappelen. Bo vendien kenmerkte de weersgesteldheid zich door droogte. In de maand April bedroeg de regenval 27 m.M. tegenover 44 m.M. normaal en in de periode van 1—15 Mei 2 a 5 m.M. tegenover 24 m.M. normaal. De ontwikkeling der in den vollen grond geteelde groenten werd daardoor geremd, zoodat over het algemeen de stand minder goed is dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De onder glas ge teelde groenten hebben zich beter ontwikkeld. Wat het fruit betreft, zijn de vooruitzich ten over het algemeen genomen zeer matig tot slecht, hoewel met betrekking tot den stand der appelen nog niets met zekerheid te zeggen valt. Het laat zich aanzien, dat dit jaar minder fruit geoogst zal worden dan in het vorige jaar. Roode kool. De stand der roode kool is aan den Langendijk en omstreken matig, in West- Friesland en de andere gebieden matig tot goed. Bloemkool. Over het algemeen staat het in den vollen grond geteelde product er matig voor, in Groningen matig tot slecht, in Fries land daarentegen goed. Onder glas ontwikkel de het gewas zich gunstig, behoudens in het Westland en het centrum HoogezandSappe- meer, waar de ontwikkeling matig verloopt. Sla. De stand van de sla is zeer ongelijk; in Friesland, Noordholland en op de Zuidholland- sche eilanden is de stand goed, elders matig. Onder glas geeft het gewas dooreengenomen een matigen oogst. Andijvie. Ook ten aanzien van dit gewas ver loopt de ontwikkeling in den vollen grond on gelijk; de stand is matig tot goed. Het onder glas geteelde product vertoont een goeden stand. Peen. Zoowel het in den vollen grond als het onder glas geteelde product geeft matige tot goede vooruitzichten. Tomaten staan er goed voor. Kaskomkommers geven een goeden oogst. Platgaskomkommers beloven op de Zuidhol- iandsche eilanden, in het Zuidhollandsche glas district en de omgeving van Amsterdam een matigen, elders een matigen tot goeden oogst. Meloenen vertoonen een matigen stand, be houdens op de Zuidhollandsche eilanden, waar de verwachtingen goed genoemd worden. Aardbeien. Ten aanzien van de aardbeien zijn de vooruitzichten, behoudens in Friesland en de omgeving van Breda, waar het gewas er goed voor staat, matig. Van het onder glas geteelde product verwacht men op de Zuidhollandsche eilanden en in de Betuwe een goeden, elders een matigen oogst. Vroege aardappelen. Aan den Langendijk staat het gewas er slecht tot matig voor, ter wijl elders de verwachtingen matig zijn, alhoe wel veretering van den stand mogelijk is. Appelen. In verband met het feit, dat vele appelenvariëteiten nog in bloei staan, is een oordeel over den stand der appelen thans nog niet mogelijk; over het algemeen zijn de ver wachtingen echter zeer matig gestemd. Peren. Op de Zuidhollandsche eilanden en in de Beemster is de stand matig, elders slecht; zelfs een variëteit als Précose de Trévoux be looft slechts een matigen oogst. Pruimen zullen op de Zuidhollandsche eilan den een goeden, in Zeeland een matigen, el ders een slechten oogst geven. De vooruitzich ten van de variëteit Reine Victoria zijn over het algemeen matig tot slecht, behoudens in Zeeland, waar de stand goed is; Engelsche kro zen zullen in Zeeland een goeden tot zeer goe den oogst geven. Van de variëteit Dubbele Boe- renweit verwacht men een matige opbrengst. Kersen staan er in Gelderland en Limburg matig tot slecht, in Zeeland matig 'tot goed voor. De vooruitzichten van de Meikersen wor den over het algemeen matig genoemd. Kruisbessen. Behalve in het centrum Breda en omstreken, waar het gewas een goeden stand vertoont, is de stand matig tot slecht. Roode en witte bessen. In de omgeving van Breda staat het gewas er goed voor, in West- Friesland matig tot goed, elders matig tot slecht. De variëteit Duitsche Zure zal een bete ren oogst geven dan Fay's Prolefie, welke zeer veel door de nachtvorsten geleden heeft en er slecht voor staat. Zwarte bessen vertoonen een matigen tot slechten stand. Frambozen zullen in de omgeving van Breda een goeden oogst geven; in Zeeland zijn de vooruitzichten matig, in de andere gebieden matig tot slecht. Na langdurige onderhandelingen is het ge meentebestuur van Vleuten tot een vergelijk gekomen met de familie Barchman Wuytier, eigenares van den Kerkweg, een voor de ge meente Vleuten belangrijken verbindingsweg tusschen den Groenendijk en den straatweg Utrecht—Leiden in de gemeente Oudenrijn. Vele moeilijkheden moesten overwonnen worden, doch des te grooter was de vreugde over het verkregen resultaat, n.l. de opheffing van den tol, die steeds hermetisch gesloten bleef voor niet betalende weggebruikers. Vele belangstellenden verzamelden zich Don derdagmiddag in de nabijheid van den tol en het tolhuis, waar omstreeks drie uur met eenig ceremonieel de tol, bestaande uit een gietijzeren hek, werd weggenomen. De burgemeester van Vleuten, de heer J. Verder, hield daarbij een korte toespraak, zich speciaal richtend tot den vertegenwoordiger van de familie Barchman Wuytier, welke familie hij dankte voor de ver leende medewerking. i Ten overstaan van een commissie onder voor- zitterschap van den vice-admiraal A. Vos van 't Departement van Defensie, werden op Schiphol een drietal Fokkerlesvliegtuigen van het type S 9 bestemd voor Hr. Ms. vliegkamp de Kooy, voorgevlogen. Hoewel de toestellen bestemd zijn voor eerste opleiding, demonstreerde de invlieger der Fokkerfabriek, de res. luit. vlieger Leegstra, alle mogelijke kunstvluchten. Daarna werden de vliegtuigen door de officieren-vlieger Broesder en Backer beproefd en vervolgens naar de Kooy gevlogen. NEW-YORK, 2 Juni. (Part.). Hoewel het krachtige koersherstel van gisteren een goeden indruk heeft gemaakt en velen heeft gesterkt in hun overtuiging, dat de markt in aanzien lijke mate „oversold" is, heeft een en ander toch niet tot een grootere publieke belangstel ling geleid. Men blijkt zijn terughouding nog niet te willen opgeven en in niet geringe mate is daarvan de voortdurend gedeprimeerde stem ming op de goederenmarkten oorzaak De mo gelijkheid van een spoedige verdaging van het Congres vormt voor de markt evenmin een vol doende stimulans. De belangstelling bleef ma tig en hoewel aanvankelijk de koersstijging nog doorzette, bleef de verbetering over het alge meen beperkt, daar de vraag niet van grooten omvang was en het hoogere koerspeil uiter aard verkoopen uit hoofde van winstnemingen uitlokte. Als gevolg hiervan werd de koersstij ging geremd en begonnen de koersen in het tweede uur in vele gevallen weer terug t>e loo- pen, zoodat een deel der verbeteringen verloren ging. De handel bleef bij dit alles trouwens weer van geringen omvang. Public utilities bleven ge vraagd in verband met de geruchten, dat de onderhandelingen, die door verschillende instan ties worden gevoerd, vorderingen maken ten aanzien van overeenstemming .tusschen de re geering en het openbare nutsbedrijf. Overigens waren er heden geen speciale factoren, die de markt zouden kunnen beïnvloeden. In het eer ste uur bedroegen de omzetten 140.000 shares, doch daarna kromp de affaire reeds weer in en kreeg de markt een weifelend voorkomen. In het verdere verloop had nu eens het aan bod en dan weer de vraag de overhand, om tegen het einde van den beurshandel plaats te maken voor een flinke reactie, die tot het slot aanhield, waardoor de noteeringen van de meeste fondsensoorten op het laagste punt van den dag kwamen te liggen. Het nieuws uit het bedrijfs leven bleef van ongunstigen aard. De bedrijvig heid in de staalindustrie blijft terug loopen en het vakblad Iron Age schat deze op 25 pCt. (v. w. 29 pCt.). De prijzen kunnen zich niet (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Philips Aku Anaconda H.V.A. U. S. Steel Beth. Steel A'dam Rubber 311—310 K 251 36% 17 5/8—17 3/8 422 31 3/8—30% 31% 183 Van 4.30—5.00 uur Kon, Olie Aku 310 36 5/8 Koersen voor stortingen op 3 Juni tegen ver plichtingen, luidende in: Reichsmarken ƒ72.78, lires ƒ9.50, peseta's ƒ10.50. De commissie-noteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 81 cent per K.G. De officieele Deensche boternoteering is vast gesteld op 218 kronen of 87 ct. per K.G. De heffing en de steunuitkeering op boter zijn, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 2 tot 9 Juni vastgesteld op 50 cent per K.G. NIJMEGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen Germaansche taal en letterkunde (Engelsch) de weleerwaarde pater B. C. Noor- dermeer O.Carm. te Nijmegen. AMSTERDAM Geslaagd voor het doctoraal examen economie de heer A. B. Bromet. LEIDEN. Geslaagd doctoraal examen rechten de heeren C. Spiegel te Den Haag, D. A. Holtz, Leiden en mej. P. G. Prins, Overschie. Taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heer J. Goldman, Leiden. UTRECHT Geslaagd voor het doctoraal examen rechtswetenschap A. Pitlo. Voor het doctoraalexamen Indisch recht B. Wolvekamp. DELFT. Gepromoveerd tot doctor in de tech nische wetenschap, na verdediging van een proefschrift, getiteld „Lichtreflectie door weg dekken" en van stellingen: de heer J. Berg mans, werktuigkundig ingenieur, geboren te Pretoria. ROTTERDAM Geslaagd voor het candi daatsexamen economische wetenschappen de heeren F. M. Vos, R. D. Groeneveld, D. P. M. Vredegoor, P. J. G. van den Broeke en G. J. Baarspul. AMSTERDAM. Geslaagd de dames C. Stam te Deventer en S. H. Roodhuijzen te 'sGra- venhage. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor eersten stuurman, groote handelsvaart: de heer S. Dekker. Voor tweeden stuurman, groote handelsvaart; de heeren M. van den Bergen en voor stuur man kleine handelsvaart: de heeren J. Koops man, H. Westers en H. Rusthoven. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor het voor- loopig diploma: J. F. Knor en A. Meerman, bei den te Rotterdam; L. Blokland te Sliedrecht; P A. Arendse te Amsterdam; A. Schram, Sant poort en Chr. Bimmel, Souburg. handhaven. Ook eenige dividendverlagingen werden aangekondigd, hetgeen niet naliet, de markt in nadeeligen zin te beïnvloeden. De na- deelige of voordeelige verschillen bleven voor nagenoeg alle fondsensoorten beneden 1 dollar. Een uitzondering hierop vormden Douglas Air craft, die 1 punt moesten afstaan, terwijl Allied Chemical 2 punten konden monteeren. Equip- mentshares, kunstzijde-aandeelen, public-utili ties en aandeelen in telegraafmaatschappijen verlieten de markt in prijshoudende stemming, terwijl staal-, spoorweg-, olie-, rubber- en che mische waarden verdeeld waren. Daarentegen waren automobielfondsen, warenhuisaandeelen, canningshares en tabakken, zoomede mijn- en koperwaarden aan den luien kant, laatstgenoem de niettegenstaande de betere stemming voor de producten koper en tin. De omzetten bleven van kleine afmetingen en bedroegen in totaal 480.000 shares. Slotkoersen Juni/Mei Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Amer. Rolling Mills Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5 Vi Yonng Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building 31 144 142 137% 85% 86% 853/4 16% 16 14% 14% 14% 33% 134% 32 129% 29% 128 68% 683/g 67% 8% 8% 8 22% 23% 22 26 26% 25 5% 53/g 5% 42% 42% 40% 5% S3/g 72 76 69 26% 26% 26% 23% 233/g 25% 40% 41 38% 8% 8% 8% 23% 23% 22% 25 24% 24 31% 31 24% 27% 27 8 9% 8% 423/8 433/g 40% 95 95% 92% 148 148 144% 7% 71/g 6% 32% 32% 31 28Vg 17% 28% 27% 167/g 16% 53/g 5% 5% 8 7% 7% 50% 52 49% 42 42% 41% 83/4 8% 8 283/8§ 29% 28 1 1 1% 1% 13/g 291/8 29% 28% 21% 21% 21% 13 13 123/4§ 11% 11% 10% 18% 18% 17% 135 135% 135 f 14% 143/4 147/g 307/a 303/4 30% 47 46% 46% 28% 28 27 5% 53/g 5% 52% 523/4 507/g 12 12 11% 123/g 12% 121/8 10% 11 10% 7% 7% 71/g 7% 7% 7 46% 46 443/g 12% 12, 11% 621/s 63 613/1 25% 26 25 2% 2% 2% 4% 25% 25% 24% 403/g 41Vs 40% 20% 20% 19% 723/g 72% 69% 427/g 43% 42% ex dividend. ex coupon. 4- nieuwe aandeelen Gedaan en laten, t biedea NEW YORK, 2 Juni Slotkoersen Juni/Mei 2 1 31 Brussel 16.90% 16.88% 16.91 Rome 5.26% 5.26% 5.26% Madrid Bern 22.77 22.77% 22.78% Weenen Oslo 24.85 24.85 24.87 A'dam 55.17% 55.15 55.16 Londen 4.94 rt 4.941J 4.9411 Parijs 2-77-jV 2-77% 2.77 Berlijn 40.13% 40.15 40.17 1 Juni NEW YORK, 2 Juni 2 Juni 1 Juni Jan. 7.927.97- - Mrt. 7.968,01 Mei 8.01-8.05 2 Juni Katoen Juli 7.847 89 Oct. 7,89- - 7,93-95 Dec. 7.92.- 7.97 98 Tin Loco 38.50 37 35 Termijn 38.50 37.40 Rubber Standaard Mei 11.33 11-37 Dec. 11.69 11.74 Juli. 11.44 11.52 Jan. 11.77- 11.82- - Sept 11.51 11.58 Mrt. 11,85 11.92 Oct. 11.65 11.66 Suiker Mei Dec. Juli 1.84-86 1.80-81 Jan. 192-93 1.86-87 Sept 1.89 1.84-85 Mrt. 1.95-96 1.89-90 Oct. 1.93 1.88 Mei 1.97-99 1.92-93 Koffie (Rlo - Nieuw contract) (Santos) Dec. Dec. Juli 4.16- - 4,16 Mei 5,73 5.7S-- Sept 4.18-- 4.15 Juli 5.80 5.82- - Dec. 4.05 4.07 Pept 5.82 5 84 Mrt. 4.05— 4.06- Dec 5.83— 5.87 Mei 4,05 4.05-- 'Mei 5.86 5 88 CHICAGO, 2 Juni 2 Juni 1 Juni 2 Juni 1 Juni Tarwe Haver Juli 693/g-% 68%-% Juli 267/g - 257/s - &?pt. 70%.3/8 697/8-70 Pt 263/g 253/g - - Dec. 723/g- 71%-7/g Dec. 273/4 26% - - iVlais Rogge Juli 57% 55% Juli 50% 50% -- ,vepiS8 563/g -- dept 49% 487/g Dec. 56% 54% Dec. SO®/* 50% Reuzel Juli 8.00 7,95 Oct. 8.30 8.25 Sept. 8,25 8,17% Dec. 8.10 8,05 WINNIPEG, 2 Juni 2 Juni 1 Juni 2 Juni 1 Juni Tarwe Gerst Juli 101%- 73/g- - Juli 56% 53%-- Oct 77% 763/g- Oct. 49% 48%. - Dec. 75%-- iogge LUnzaad lull 53 513/4-- Juli 137 138 •- Oct 52%-- 51 Oct. 137%-- 137%- Haver /up 44% 43% Oct. 363/g 35% gedaan en laten t bieden S nominaal BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangakomen 1 Juni, St. Annaland, s., Danzig; Hakefjord, s., Ronneb* (gaat eerst naar Velsen); Vinoles, s., Leningrad; (voor Vel- sen). 2 Juni, Themis, s., Bremen; Danae, s., Caen (voor Velsen). Berwick, m.s. Newcastle, Gabo, m.s., Londen (voor Zaandam). Tabian, s., Java; Luna, s.. W.-Indie; Breda, s., Chili. Vertrokken 1 Juni, Olga, m'.s„ Londen; Oos- terscheld'e, m.s., Stralsund. 2 Juni, Mary, m.s., Bremen. Aangekomen 2 Juni, Globe VHI, whaler, Lar- vlk; Zaanstroom, s., Londen; Pol VI, whaler, Larvik; Pol II, whaler, idem. Aangekomen 2 Juni, Globe I, II em V, wha lers, Larvik; Pol IV, whaler, idem. Vertrokken 2 Juni, Salland, s., Hamburg; Trajanus, s., Tunis via Rotterdam'; Ulysses, s., Corunna via Rotterdam. AMSTERDAM, aangekomen 1 Juni, Fenna, Memel, inklaren. Steiger H. A. L., Wagenborg; St. Annaland, Dlanzig, steenkolen, Rietlanden, Scheepvaart Steenkolen Mij; Prinses Juliana, Skarrehage, steenen, Westerkanaal. Scheepv. Bedr. Gruno. 2 Juni. Themis, Bremen, stukgoed. De Ruy- terkade, Van Es era Van Ommeren; Lowick, Newcastle, stukgoed en steenkolen, J. P. Coen- haven, Verg. Cargiadoorskantoor; Aabian, Java, stukgoed', Sumatrakade, Mij. Nederland; Lun.a, West-Indië, stukgoed, Surinamekade, Vracht- mail; Brweda, Chili, stukgoed; Surinamekade, idem. Aangekomen 2 Juni, Pol II, IV. VI, Globe I, II, V, VIII, whalers, Larvik, repareerera. Amst. Dok, Ned. Bevr. kantoor; Zaanstroom, Londen, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot Mij. MIJ NEDERLAND. POELAU BRAS, uitreis, passeerde 1 Juni Gi braltar. SOEMA, thuisreis, passeerde l Juni Gibralar. TAJANDOEN, uitreis, 1 Juni van Belawan. TABIAN, 2 Juni van Java te Amsterdam. MAPIA, uitreis, 2 Juni van Suez. CHR. HUYGENS, thuisreis, 2 Juni van Algiers. JAVA—NEW-YORK LIJN KOTA TJANDI, Java naar New York, passeerde I Juni Mauritius. KOTA RADJA, l Juni van New-Orleans naar Java in ballast. BRASTAGI, 1 Juni van New York naar Java TALISSA, 1 Juni van Singapore naar New York. ROTT. LLOYD SIANTAR, uitreis, 1 Juni te Sabang. SITOEBONDO, thuisreis, l Juni van Padang. SOEKAMOEMI, thuisreis, 1 Juni van Marseille. KOTA NOPAN, thuisreis, passeerde 2 Juni Point de Galle. KEDOE, uitreis, 2 Juni van Colombo. BLITAR, 1 Juni van Hamburg te Rotterdam. KOTA AGOENG, Rotterdam nar Hamburg, 2 Juni uit den N. Waterweg. SLAMAT, toeristenreis, 2 Jun.1 van La Gcrulette. HOLLAND—AMERIKA LIJN DRECHTDIJK, Pacific Kust naar Roberdam, 32 Mei te San Francisco. BREEDIJK, thuisreis, 1 Juni van Havana. NIEUW AMSTERDAM, 2 Juni Van Rotterdam naar New York. ROTTERDAM—Z.AMERIKA LIJN ALUDRA, thuisreis, l Juni van Rio Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. LUNA, 2 Juni van West-Indië te Amsterdam. BREDA, 2 Juni van Chili te Amsterdam'. AURORA, l Juni van Malaga naar Cadix. AMAZONE, 31 Mei van West-Indië te New York. BAARN, 31 Mei van Valparaiso te Aocopilla. COLOMBIA, 2 Juni van Madeira naar Barbados DEUCALION, l Juni van Setubal naar Lissabon. HEBE, 1 Juni van Setubal nar Lissabon. MARS, naar Amsterdam, was 1 Juni 12 uur des middags 260 mijlen Z.W. van Ouessant. RHEA, 1 Juni van Candia naar Molata. VENUS, 1 Juni van Varna naar Constanaa. VULCANUS, 1 Juni van Thessaloniki naaT Istanboul. AURORA, Malaga naar Cadix, passeerde 1 Juni des nachts 12 uur Gibraltar. DEUCALION, 2 Juni van Setubal te Lissabon. MARS, naar Amsterdam, was 2 Juni 12 uur des middags 54 mijlen Z.W. van Ouessant. VENUS, 2 Mei v.m. van Varna te Contstanza. VESTA, 2 Juni van Izmir naar Hea Playa. TITUS, 2 Juni van Setubal te Genua. NEREUS, 2 Juni van Musel te Oporto. HERMES, Middl. Zee naar Rotterdam, was 2 Juni 12 uur des middags 65 mijlen Z.W. van Ouessant. IRENE, 2 Juni van Amst. nar Gdynia. TRAJANUS, 2 Juni van Amsterdam via Rotter, dam naar Tunis. ULYSSES, 2 Juni van Amsterdam via Rotter dam naar Coruna. KON. HOLL. LLOYD S'ALLAND, 2 Juni van Amsterdam naar Ham burg. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN MARKEN, thuisreis, 1 Juni van Sydney. MELISKEiRIK, thuisreis, 1 Juni van Le Verdun. HOLLAND—BRJTSCH-INDIE LIJN. STREEFKERK, thuisreis, 2 Juni van Colombo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BLOEMFONTEIN, 2 Juni v.m. van eira naar Mo zambique. RANDFONTEIN, thuisreis» 1 Juni n.m. 4 uur te Duinkerken. HEEMSKERK, vertr. 2 Juni n.m. van Antwerpen naar Hamburg. MIJ OCEAAN. MELAMPUS. Amst. n. Java, 2 Juni van Suez. EURYMEDON, Java n. Amst., 1 Juni van Port- Said. POLYPPHEMUS, 1 Juni van Amst. te Londen. EURYBAAES, Liverpool n. Java, pass. 1 Juni Gibraltar. PEÏSANDER, 30 Mei van Pad'ang n. Amst. KONINKL. HOLL. LLOYD. WATERLAND, 2 Juni van Amst. te B.-Aires. EEMLAND, uitreis, pass. 1 Juni Dungeness. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJINEGARA, 31 Mei van Hongkong n. Manilla. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Uitgesproken: 1 Juni: J. Paus, grossier in suikerwerken, Al melo, Ootmarsumschestraat 175. R.c. ihr. mr. Mollerus, curator mr. L. J. Luiofs, Almelo. H. van der Molen, venter in kruideniers waren, Losser, Gronauschestraat M. 211. R.e. jhr. mr. Mollerus, curator mr. E. Baron Sloet tot Everlo, Oldeifzaai. J. G. A. Oide Halter, landbouwer era expe diteur, Klein Driene gem. Weerselo. R.c. Jbr. m'r. G. W. Mollerus, curator mr. G. Barnasconi, Hengelo. Anneke Jacoba Koning, wed. H. Hasperhoven, Leliestraat 60, Enschede. R.c. jhr. mr. G. W. Mollerus, curator mr. J. M. J. Baal, Enschede. C. J. Reuvekamp, koopman, Hengello, Ber- fltfweg 59. R.c. jhr. mr. Mollerus, curator mr. H. J. F. ten Cate, Hengelo. Hendrik van de Graaf, winkelier in dames- kleeding, Sliedrecht. C. 107. R.c. mr. J. Bentfort van Valkenburg, curator mr. P. J. van de Pol der, Dordrecht. H. Linschoteri, wonende te Utrecht, Schut- straat 20 bis, sigarenfabrikant, fabriek gevestigd te Utrecht, Kerkweg 47. R.c. mr. D. Visser, cur. mr. W. Th. D. A. van Eek te Utrecht, Tolsteeg- singel 14. P. Hoogeveen, schilder, Utrecht, School plein Ibis. R.c. mr. D. Visser, curator mr. W. Schuurmans Stekhoven te Utrecht, Hobbema- straat 14. G. van den Lagemaat, koopman, Zuilen, Herm. Elconiusstraat 85. R.c. mr. D. Visser, curator mr. H. J. M. Gerilngs, Utrecht, Stations plein 17. J. Zuidendorp, schilder, Utrecht, Marnix- laan 35. R.c. mr. D. Visser, curator mr. R. van Geraechten, Utrecht, Willemsplantsoen 10. Comm. Venn, onder de firma Buitendijk, gevestigd te Soestdijk era aldaar kantoor hou dende aan de Julianastraat 72. R.c. mr. I. Vis ser, curator mr. B. W. C. Dwars te Soestdijk, Julianalaan 65 Ph Buitendijk, aannemer van plastiekwerk, wonende te Soestdijk, Julianalaan 2, vennoot van de Comm. Venn. O. d. fa. Buitendijk, ge vestigd te Soetstdijk en aldaar kantoorhoudende, R.c. mr. D. Visser, curator mr. P. W. C. Dwars, Soestdijk, Julianalaan 65. Wouterus Everhardus van Dam, garagehou der, Putten R.c. mr. W. A. Vos, curator mr. W. G. van Meer, Harderwijk. A Walvisch, Amsterdam, Fr. van Mieris straat 58. R.c. mr. J. J. Ter Maten, cur. mej. J. M. Nieubuur, Prinsengracht 795, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 30 Mei: L. H. Heijman, Amsterdam. C. v. d. Hout, Amsterdam. C. de Bake, Landsmeer. R. Eijkman, Dera Kaag. E. J. van Dort. Den Haag. A. G. van Rijn, Noordwijk. 31 Mei: P. W. van Hooydonk, Haarlem,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2