Wederom een Britsch schip getroffen PINKSTEREN J. V. J. BERTHOLE Jr. N.V. Prinses Beatrix uit varen Het nieuws van heden ZESTIEN DOODEN TE VAL DE UXO ASSER AiVTIEHEDRIJF MAKELAAR DE BAROMETER Franco's legers op wegnaar Valencia VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM ZONDAG 5 JUNI 1938 - OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21208 LAMERI§ Het Weer Intimi Onlusten te La Linea en Sevïlla Schuschnigg is niet gehuwd Opvolger van Butler benoemd Poolsche minderheid in Duitschland Schilderij enzwendel te Boekarest LANGE HEERENSTRAAT 11 - TEL. 14268 Hartelijke begroeting in Muiden DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN INT. REISBUREAU „HOLLAND" VLIEGTUIG NEERGESTORT WAAROM NOG ELDERS ERGERNIS WANNEER DE ROEMER PRIMA IS? NIEUWE HAARLEMSCHE MANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 et., tngez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek -cA Het Pinksterwonder is het meest gees telijke van de wonderen, die in het Nieuwe Testament worden verhaald Zeker, het manifesteert zich, als elk won der, mede op stoffelijke wijze. Er is het plotseling opkomende geruisch als van een hevigen wind uit den hemel. Er is de zicht bare verschijning van vurige tongen. Er is bet van nature onverklaarbare feit, dat de Weinig bestudeerde apostelen verschillende talen beginnen te spreken. Maar zelfs deze stoffelijke verschijnselen, waardoor het mi takel van Pinksteren zich kenbaar maakt aan de menigte, liggen toch nader bij de categorie van het geestelijke dan de spijzi ging van honderden in de woestijn, de op- Wekking van dooden en de genezing van zieken, de verheerlijking op den Thabor, de opstanding van het Lichaam uit het graf, de hemelvaart des Heeren. Het proces, dat zich hier aan de betroffenen voltrekt, is een aangrijpend geestelijk proces. Zóó aangrij pend, dat zij op de talrijk toegeloopen om- staanders den indruk maakten, van be dwelmd of uitzinnig te zijn. „Allen stonden verbaasd en in twijfel. Sommigen zeiden L°t elkander: „Wat zou dat beteekenen' ntaar anderen zeiden spottend: „Zij zijn dronken van zoeten wijn". De apostel Petrus begint dan ook zijn redevoering van het Pinksterfeest met het wegnemen van dezen indruk. Hij staat op en zegt: „Joodsche mannen en gij allen, die te Jerusalem woont, dit moet gij weten, geeft acht op mijn woorden. Neen. deze mannen zijn niet dronken, zooals gij vermoedt. Het is nog maar het derde uur van den dag. Maar hier is geschied, hetgeen de profeet Joël voorzegd heeft." En dan schetst Petrus, plotseling redenaar gewor den door de onweerstaanbare kracht, die ziin geest aangreep en hem allen natuur lijken angst deed overwinnen, hoe de oud testamentische profeet de komst van der, Heiligen Geest heeft aangekondigd als een gebeurtenis, waardoor zich ook in de een voudigste menschen een diepe geestelijke verandering zou voltrekken: „Uw zonen en dochters zullen de toekomst voorspellen, uw jonge mannen zullen visioenen zien. dw grijsaards zullen droomgezichten ont vangen; zelfs over de slaven en de slavin den stort ik in die dagen mijn Geest uit cn ze zullen de toekomst voorzien". Het eigenlijke Pinksterwonder is hierin gelegen, dat de godsdienst, die bij alle volkeren een groote zedelijke kracht Was, ook wanneer deze godsdienst slechts een duistere en vage afschaduwing gaf var. de werkelijke verhouding tusschen den Schepper en het schepsel, nu, behalve eer, groote zedelijke kracht, overeenkomstig de Wetten van de menschelijke natuur, ook eed groote bovennatuurlijke kracht wordt Het godsdienstig leven is niet meer uitslui tend een leven van plechtigheden en cere moniën, die eer brengen aan den Vader Van alle wezen, noch uitsluitend een leven. °vereenkomstig de wetten der natuur, zoo als die in het menschenhart werden gegrift, maar het godsdienstig leven wordt een deelgenootschap aan het leven zelf van de Godheid, die zijn intrek neemt bij den mensch, hem met Zijn genade begunstigt, met Zijn gaven versterkt, met Zijn godde lijke krachten toerust en hem, indien dit. hoodig is, de charismata, de bijzondere befdegaven toedient, waardoor hij in de gelegenheid is, de weerstanden van de na- te>ur te trotseeren, zoodat zij, die in het gewone leven kortzichtigen zijn zouden, in bet godsdienstig leven profeten en voor- mtzienden worden; zij, die nimmer de we tenschap beoefenden, door hun wijsheid de mannen van de wetenschap beschamen; die geen talen leerden, door hun be geestering zich verstaanbaar maken aan de verste volkeren. Deze kracht Gods, die ls uit den Heili gen Geest, openbaarde zich op den eersten Pinksterdag met wonderda dige hevigheid. Zelfs lichamelijk konden de apostelen er niet geheel aan weerstaan. Zij Werden aangegrepen, meegevoerd naar een andere wereld, gesteld voor geheel nieuwe 011 duizelingwekkende vergezichten, zoodat wankelden en zich gedroegen als be- schonkenen. Toch hadden zij in driejarigen omgang met den Verlosser talrijke wonde ren gezien. Toch waren zij vertrouwd ge worden met den geest van Jesus Christus, die dagelijks tot hen gesproken had, hun een nieuw leven had geleerd en die aan hen verschenen was na Zijn Verrijzenis uit het graf, die ook voor hun oogen op won derbare wijze door eigen kracht ten hemel was opgeklommen. Zij wisten reeds, dat God Zijnen Zoon Jesus van Nazareth, dien men te Jerusalem nog kort geleden gekrui sigd had, tot Heer en Christus had gesteld. Zij waren zelfs voorbereid op de komst van den Trooster, den Heiligen Geest, die hun een vrede geven moest, welken de wereld niet geven kon. En toch is hetgeen hun overkomt op dezen Pinkstermorgen zóó ge weldig, dat hun oogen, aan wonderen ge wend, verblind schijnen door dit ontzag lijke, dat hun stemmen, gewoon te spreken over het heilige, hun hol en dor in de ooren klonken, dat zij duizelden en wankelden. Het was een algeheele omwenteling van hun innerlijk wezen, dat nu als het ware een andere richting insloeg, door andere krachten gedreven, en alle aardsche voor oordeel liet varen, om slechts nog te ge hoorzamen aan deze hemelsche kracht. r Zij waren twaalven in een wereld vol schrille tegenstellingen, vol fel on recht, vol ellende en vol bederf. Zij twaalven hebben door de kracht, die hun gegeven werd, deze wereld hervormd. Petrus spreekt, een visscher uit Galilea, nog onlangs bedeesd tegenover de dienstmaagd van den Hoogepriester, zoodat hij uit angst voor de machtigen dezer aarde zijn Mees ter, dien hij toch waarlijk liefhad, verloo chende. Hij let niet op zijn gehoor, waar onder er gestaan zullen hebben die hem kenden en verachtten. Hij spreekt de woor den, die de kracht Gods hem ingeeft, zon der eenig menschelijk opzicht, en ziet: „toen zij dit hoorden, werden zij diep ge troffen, en ze zeiden tot Petrus en de an dere apostelen: „mannen, broeders, wat moeten we doen?" Petrus zei tot hen: „Be keert u allen en laat u doopen in den naam van Jesus Christus tot vergiffenis van uwe zonden: dan zult gij de gaven ontvangen van den Heiligen Geest. Want voor u is de belofte". Velen werden dien Pinksterdag gedoopt en het verhaal uit de Handelingen der apostelen eindigt met een be schrijving van hun christelijke, wereldhèr- vormendé lêvenswijzè: hoe zij allés in ge meenschap hadden, hoe zij have en goed verkochten en het naar ieders behoefte onder elkander verdeelden, hoe zij dagelijks den tempel bezochten en hoe zij het brood braken. „Zij genoten hun voedsel in opge ruimdheid en eenvoud van hart, ze loofden God en stonden in de gunst bij heel het volk". Deze levenswijze, die verder strekt dan de natuurwet voorschrijft, is de uit drukking van het godsdienstige leven met en door en uit de kracht Gods, die is in den Heiligen Geest. Dit is het ideale leven van den christen en dit is ook het leven, waardoor die vrede wordt gewaarborgd, welken de wereld niqt geeft. De kracht des Heiligen Geestes is niet alleen tot het gees telijke wonder van den eersten Pinksterdag bepaald. Want met nadruk zegt het de apostel Petrus, de eerste Paus, op het eerste oogenblik, dat hij de Katholieke Kerk toe spreekt: „Want voor u is de belofte; ook voor uw kinderen, en voor allen, die van verre zijn; voor allen, die de Heer onze God Zich zal roepen". ÜURWERKHANDEL c LEIDSCHESTRAAT 18* 8: 7 6 5 4 VERWACHTING: Zwakke tot matigen H wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtin- gen, aanvankelijk licht tot half bewolkt, j= droog weer, wellicht iels warmer, in den namiddag toenemende bewolking. Kans op regen of onweer in den nacht van Zondag op Maandag of Maandagochtend. Koele Tweede Pinksterdag. Amerika's bedrijfsleven wordt nog steeds door vele stakingen verontrust. Te De troit moest de politie krachtig optreden om het leger van werkwilligen te be schermen iT* De burgeroorlog in Spanje eischt door de bombardementen der steden talrijke slachtoffers onder de burgerbevolking. De luchtaanval op Granollers kostte velen menschen het leven Volgens Italiaansche bladen zou een ltaliaansch schip bij Palma de Majorca be schoten zijn MADRID, 4 Juni. (Reuter). Vanochtend is het Britsche schip „Maryad" vroeger „Vitruvia" geheeten, voor Alicante door een rechtsche bom getroffen en in brand ge raakt. De machinist van het schip is ver dronken. De controle-officier aan boord van de „Maryad", een Engelschman, is gewond. De rechtsche luchtmacht heeft verder Val! de Uxo gebombardeerd. Hier werden zestien personen gedood en twee en dertig gewond; de meeste slachtoffers waren vrouwen. De Spaansche regeering heeft een nota ge zonden aan de Britsche en Fransche ambas sade te Barcelona, waarin de militaire- en luchtvaart-attachés van deze ambassades worden uitgenoodigd een bezoek te brengen aan de plaatsen, waar onlangs de burgerbevolking het slachtoffer is geweest van aanvallen der luchtmacht van Franco, teneinde zich persoon lijk te overtuigen, dat hier geen militaire ob jecten liggen, en een rapport dienaangaande te publiceeren. Aan het geheele Oostelijk front ls giste ren fel gestreden. De troepen van Franco hebben hier aanzienlijke verstei-kingen bij een gebracht, en zijn op drie punten tot den aanval overgegaan, n.l. ten Zuid- Westen van Puebla de Valverde, ten Noord-Oosten van deze plaats, en in het gebied van Culla, ten Zuid-Westen van Albocacer. De rechtschen hopen zich meester te maken van Mora de Rubielos, waarvoor z(j sedert tien dagen worden vastgehouden. De regeerings- troepen brengen den aanvallers zware verhezen toe. De rechtschen hebben de hoogten bij Ortal bezet en wisten zich hier te handhaven. Vanochtend vroeg zijn de troepen van Fxanco bij Albocacer tot den aanval overgegaan, ge steund door artillerie en luchtmacht. De re- geeringstroepen hebben reeds verscheidene aanvallen afgeslagen. Uit Madrid wordt gemeld, dat de regeerings- troepen aan het front in Estremadura tot den aanval zijn overgegaan. De stellingen, welke de vallei van de Gargaliga beheerschen, wer den verbeterd. ltaliaansch schip beschoten De Italiaansche dagbladen vernemen uit Genua, dat te Oneglia het Italiaansche schip „Etruria" uit Casa Blanca is aangekomen Het schip droeg sporen van granaten en mitrail leurkogels. De opvarenden deelden mede eenige dagen geleden in de omgeving van Palma de Majorca beschoten te zijn. Op vele gebouwen in La Linea zijn op schriften verschenen, luidende: „Viva la Republica" en „Abajo cl fascismo" (Lev# de republiek; weg met het fascisme";. Dui zenden vlugschriften ten gunste van de republiek zijn in de straten der stad ver spreid. Voorts is een aantal arrestaties verricht door WEENEN, 4 Juni. (Havas). Van gezagheb bende zijde wordt medegedeeld, dat de berich ten, volgens welke oud-bondskanselier Schuschnigg bij volmacht zou zijn gehuwd met gravin Fugger von Czernin, geheel onjuist zijn. Verder wordt ontkend, dat Schuschnigg zou zijn overgebracht naar het bureau van de Gestapo te Weenen. MINGALVO TERUEL culla^ACBO lcalA m D RUBILLOS LAPUEBLA DE VALVERDE LUCEN ARRION BARRACAS SEGOR AGUNTO de rechtschen in La Linea, terwijl ook bericht ontvangen is over onrust onder de troepen in Seviila, hoofdzakelijk onder de officieren van den staf van Queipo de Llano. De berichten over onrust in Seviila zijn te Gibraltar bekend geworden door rechtsche legerofficieren, die een bezoek brachten aan Gibraltar om daar medicamenten in te koopen. Een escadrille van tien rechtsche vliegtuigen is vanmiddag in de omgeving van Guadalajara verschenen. Twee dezer toestellen landden op een regeeringsvliegveld, doch bemerkten te laat hun vergissing. Jachtvliegtuigen der regeering zouden de overige toestellen verjaagd hebben De beide gelande toestellen zijn Italiaansche driemotorige vliegtuigen; de inzittenden waven Italianen. John Winant directeur van het Int. Bureau van Arbeid GENèVE, 4 Juni. (Havas). De raad van be heer van het internationaal bureau van Arbeid heeft met 28 stemmen den onderdirecteur van het bureau, John Winant, benoemd tot direc teur van het bureau, in opvolging van Butler, die is afgetreden. Ontevredenheid in de Poolsche pers geuit WARSCHAU, 4 Juni (Havas). Voor het eerst sedert enkele maanden houdt de officieuse Poolsche regeeringspers zich weer bezig met de Poolsche minderheid in Duitschland. De „Gazeta Polska", de „Kurjer Foranny" en de „Kurjer Czerwony" protesteeren tegen de po gingen, welke van Duitsche zijde worden aan gewend om te bewijzen, dat de Duitsche min derheid in Polen minder goed zou worden behandeld dan de Poolsche minderheid in Duitschland. Niet alleen heeft de overeenkomst van 5 November 1937 niets veranderd, doch de toestand van de Poolsche minderheid in Duitschland is nog slechter geworden. Het stil zwijgen, dat de Poolsche pers tot nu toe heeft bewaard, wordt geen bewijs van tevredenheid genoemd, doch alleen een bewijs van goeden wil. Zestien van de veertig tentoon gestelde schilderijen waren valsch BOEKAREST, 4 Juni. (D. N. B.) Bij een tentoonstelling van schilderijen ter gelegen heid van de herdenking van den honderdsten geboortedag van den Roemeenschen schilder Nicoe Grigorescoe in het stedelijk schilderijen- museum te Boekarest is een schilderijen- zwendel aan het licht gekomen. Deskundigen hebben ontdekt, dat zestien van de veertig tentoongestelde werken valsch zijn, terwijl de echtheid van vijf andere stukken twijfelachtig is. Tien van de valsche werken waren parti culier bezit van den directeur van het museum, en men neemt aan, dat hij nauw bij de verval- sching betrokken is. Ziekteverzekering voor werkgevers - Premie zeer laag - Prospectus gratis Agent van The Liverpool and London and Globe Insurance Comp. Ltd. Het Prinselijk paar brengt de Pinksterdagen op het IJselmeer door Wederom heeft het stille stadje Muiden de sensatie beleefd van het binnen zijn wallen verschijnen van het prinselijk paar. Maar hoe gansch anders geschiedde het ditmaal, dan het vorig jaar Augustus bij de plech tige overdracht van het geschenk van het Nederlandsche volk, het vorste lijk jacht, de „Piet Hein". Het prinselijk paar had er prijs op gesteld, alles zoo stil en eenvoudig mogelijk te doen geschieden. En geheel in den geest van dezen wensch is ook alles verloopen. Want wel werd reeds in de ochtenduren vernomen, dat de „Piet Hein" uit de Sixhaven te Amsterdam was weg gevaren, met bestemming Muiden, doch onder de burgerij van het stille stadje aan de voor malige Zuiderzee was niets bekend geworden van een aan boord gaan binnen de vesting wallen. Te elf uur in den ochtend arriveerde de „Piet Hein" in Muiden en zij, die dit waarnamen veronderstelden reeds, dat in den loop van den dag Prinses Juliana en Prins Bernhard ook wei zouden arriveeren, om te genieten van het prachtige zomerweder en een tocht op het IJselmeer te maken. Maar het bleef slechts in zeer kleinen kring bekend, zoodat, toen hef tijdstip naderde, waarop volgens eerder ont vangen inlichtingen uit Soestdijk het prin selijk paar in Muiden zou arriveeren, om aan boord te gaan (n.l. half 2 n.m.), zoo goed als géén belangstellenden nabij de jachthaven te bespeuren waren. Het werd al later in den mid dag, en nog steeds werden de auto's uit Soest dijk tevergeefs verwacht, hetgeen in het kleine stadje het begrijpelijke gevolg had. dat de zéêi weinigen, die iets vernomen hadden, het al spoedig verder vertelden, zoodat geleidelijk de belangstelling op de Heerengracht bij de jacht haven groeide en groeide, totdat grooten en kleinen een dubbele haag vormden, waartusschen straks het prinselijk paar, zou het dan ook zon der eenig officieel ceremonieel, zou doorrijden Het geduld van de wachtenden werd echtei op een zware proef gesteld. Herhaaldelijk klonk gejuich uit de menigte, doch dan bleek telkens weer, dat auto's passeerden met bezoekers voor het Muiderslot. Maar tegen drie uur, toen de spanning haar hoogtepunt bereikt had, na derde een auto van ongewoon model en de scherpzinnige Muider neus speurde onmiddel lijk iets bijzonders. Inderdaad stopte de auto vóór den ingang van de jachthaven en de nieuwsgierig toekijkenden konden zich ervan vergewissen, hoe talrijke doozen (sommige met rhododendrons) en pakken uit den wagen naar de wachtende „Piet Hein" gedragen werden. De belangstelling groeide steeds meer, doch indien de Muider burgerij geweten had, dat reeds te één uur een auto was gearriveerd, waar uit een wieg gedragen was en overgebracht naar het jacht, dat in de haven lag, dan zou de Heerengracht zeker te klein zijn geweest, om de honderden belangstellenden te bergen. Want ook Prinses Beatrix zou ditmaal den trip van haar ouders op het IJselmeer medemaken doch, zooals gezegd, dit was zeer geheim ge houden. Eindelijk werd het wachten beloond, toen tegen half vier de auto's uit Soestdijk na derden. Groot was de verrassing, toen uit den eersten wagen, bestuurd door Z. K. H. Prins Bernhard, heel voorzichtig een baby mand gedragen werd waarin Prinses Beatrix lag. Zoodra de omstanders dit ge waar werden, riep een enthousiast Oranje klant: „Leve Prinses Beatrix" en een dave rend hoera weerklonk. Onmiddellijk volgden dezelfde jubelkreten voor Prinses Juliana en even later voor Prins Bernhard. Prinses Juliana keek verrast op, nog geheel verdiept in de zorg voor haar baby, toen die, klaarblijkelijk niet verwachte, begroeting bij dit onofficieel bezoek weerklonk, en ook Prins Bernhard salueerde hoffelijk voor dit „wel kom" in Muiden. Gevolgd door de hooge gasten, die op het oogenblik in Soestdijk verblijf hielden, begaf het prinselijk paar zich nu naar den jachtsteiger, waarbij Prins Bernhard zich in het Engelsch met zijn gasten onderhield. Daverend klonken de toejuichingen van degenen, die zich op den wal verzameld hadden, want het alleraardigste tafereeltje van den eersten watertocht van het kleine Prinsesje, dat daar zoo allerliefst in heur babymandje lag, had allen getroffen. Zoodra het gezelschap zich aan boord van de „Piet Hein" bevond, voor de éérste maal be stuurd door kapitein v. d. Berg, die door het prinselijk paar begroet werd, gold de eerste zorg Prinses Beatrix, die in een der salons voor eik tochtje gevrijwaard werd. Slechts weinige minu ten later werden de tressen losgemaakt, het commando: „Volle kracht vooruit" klonk, en statig voer de „Piet Hein" de Muider haven uit, met groote belangstelling nagestaard door hon derden Muidenaren. Het prinselijk paar en Prinses Beatrix zul len de Pinksterdagen op het IJselmeer doorbrengen, tenzij zeer ongunstige weers omstandigheden dit zouden verhinderen, en de Nederlandsche bevolking heeft opnieuw de overtuiging, hoe zeer dit jacht als ge schenk van het overwegend grootste deel der Nederlanders den prinselijken eige naren welkom is geweest. Wegens het Hoogfeest van Pink steren zal dit blad Maandagavond en Dinsdagmorgen niet verschijnen. DE DIRECTIE Een Britsch schip werd bij Alicante door een rechtsche bom getroffen. Te La Linea en Seviila zijn onlusten uitgebroken. Het Japansche bombardement op Kanton doodde 750 personen. De Chineesehe Ambassade te Tokio wordt gesloten. Te Brno zou opnieuw een Sudcten-Duitscher bij een Incident gewond zijn. In Mexico doen de Cedillisten weer van zich hooren. De Poolsche officieuze pers uit haar ontevreden heid over de behandeling van de Poolsche min derheid in Duitschland- Betalingscontingenten voor uitvoer van Neder land en Ned.-Indië naar Duitschland verlaagd. De Indische Katholieke Partij bestaat twintig jaar. Feestelijke bijeenkomst te Batavia. Het prinselijk paar brengt met Prinses Beatrix de Pinksterdagen door op het IJsélmeer. Loterij-exploitant te Den Haag tot hechtenis- straf veroordeeld. Vergiftigingsverschijnselen bij een gezin te Gouda- Pinksteren Door den Heiligen Geest te zenden voltooide Christus de stichting Zijner Kerk. Dit is de groote beteekenis van dezen dag. Aan het Kruis gestorven icas Hij ten derden dage verrezen, daarmede Zijn Godheid bewijzend. Veertig dagen ivas Hij nog leerarend met de Zijnen gebleven om dan ov te stijgen tot den Vader en in te gaan in Zijn heerlijkheid. Maar den Vertroos ter had H\j nog beloofd en de Genade schenker der zeven gaven daalde ne der in stormgerucht en vlammenwon- der. En in alle talen werd plotseling de prediking der eenvoudige apostelen verstaan: tot alle volken brachten zij de Christus-verkondiging van de ééne Kerk. En zooals in het laatste Avond maal het bloedige Offer van Calvarië zijn onbloedige wedergade vond zoo blijft dit Offer na de Pinkstervoltooi ing voortduren van den opgang der zon tot haar ondergang en telkens daalt Jezus weer tot ons neer in zijn Sacrament des Altaars en de Pink sterzegen bloeit over ons in het Sa crament des vormsels, „Ik zal met u zijn tot de voleinding der tijden". Trek-bergtocht JUNGFRAUGEBIED overnachten in berghotels - Faulhorn 2684 M. 14 dagen 97.50, 27 Juni, 18 Juli, 1, 15 en 29 Aug. 14 dg. Lourdes a. inb. ƒ59.50 - 25 Juli, 1-8-15 Aug. 44 dg. Vogezen-Zwitserland 59.50 - 1817, 1-15-2918. 8-d. fietst. Ardennen 27.50 - 26|6, 9en24|7, 7en21|8 9 daagsche fietstocht België en Engeland 35. 16 Juli, 30 .Juli, 13 Aug. LAAN VAN MEERDER VOORT 176, DEN HAAG Nabij Ferrara in Italië is door onbekende oorzaak een militair vliegtuig verongelukt. Het toestel vloog in brand en de vier inzittenden zijn om het leven gekomen. Heiligeweg 39-45, A'dam. A. J. v. d. MADE OOK VOOR INDISCHE RIJSTTAFEL Stand op Zondag 1 uur v.m. 763.5 Vorige stand: 764.2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 1