EUWS victoria^ Thee-et alage-wedstrijd Tandheelk. Instituut oom per VACANTIE-SEIZOEN Haarlem, 11 Juni Op %tcJvUe 's FELLE BRAND AAN HET Z. BUITENSPAARNE GEBIT f 32.00 I RADIO MOORS ZATERDAG 11 JUNI 1938 i* V' De aardappelprijzen Comité Winterhulp biscuii en chocola Waarom propaganda voor ons Indisch product? KATHOLIEKEN VAN HAARLEM Kort en volledig AGENDA JAARLIJKSCHE NOVENE Ter eere van Maria van Altijd durenden Bijstand te Santpoort GRAALNIEUWS BURGERLIJKE STAND HET 16 RIJKSSTRAATWEG HAARLEM-NOORD - TELEF. 16726 Plaatje met l tandf 2.50 Porcelein- of zilvervulling f 2.50 Goud vullingenf 9.00 Goudkroonf15.00 AVONDSPREEKUREN: Groote schuur en opslagplaats in den afgeloopen nacht in de asch gelegd Programma Radio-Centrale ZONDAG 12 JUNI A.S. een Bloempje le koopen Comité „Winterhulp". VREEMDELINGEN MOETEN ZICH MELDEN Wétar in Haarlem, Bloemendaal en Heemstede? R.K.W.V. „Achilles" H.R.C. „Excelsior" Gevonden voorwerpen en dieren DE BEKERFINALE v.s.v. R.K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING STAD De aardappelprijzen vormen momenteel het gesprek van den dag en dat is niet te verwon deren nu zij zoo hoog zijn geworden, dat dit volksvoedsel voor groote groepen vrijwel on betaalbaar is geworden. Van tien tot 15 cent per kilo is te veel voor gezinnen met gezonde magen. Met sprongen zijn de prijzen in de laatste wjeken omhoog gegaan en het is geen prettig vooruitzicht, dat het voorloopig niet beter za! worden, omdat de nieuwe oogst dit jaar ten gevolge van het slechte weer aanmerkelijk latei aan de markt zal komen dan gewoonlijk. Naar men ons mededeelde zit in dit laatste feit voor een deel de reden van de hooge prij zen, De voorraad toch, die voor een normaal verloop van het oogstjaar voldoende zou zijn geweest, meet nu plotseling voor een veel lan- geren tijd dienen. Het gevolg van een en ander is, dat er veel minder aardappelen dan gewoonlijk worden gekocht en gegeten. Er zijn gezinnen, waar in geen weken een aardappel op tafel is gekomen. Men doet het daar met boonen, erwten en rijst en ofschoon men dit geen slecht voedsel mag noemen, is het zeker, dat aardappelen nu eenmaal voor Nederlanders het volksvoedsel bij uitnemend heid is. Er zal dan ook alles gedaan moeten worden om den prijs weer op een redelijk niveau terug te brengen. Als er inderdaad te weinig binnenlandsch? aardappelen zijn, dan dienen zij spoedig te worden aangevuld door aanvoer uit het buiten land tegen niet te hoogen prijs. Dat is moge lijk; op Malta, in Italië en Portugal schijnen reeds aardappelen genoeg te zijn. Naar verluidt zou echter de monopolieheffing op de aard appelen van 3 op 5 cent gebracht worden, ter wijl er reeds een invoerrecht van 11 pCt. van de waarde op rust. In de huidige omstandig heden zijn deze heffingen niet verantwoord. De regeering late de heffingen op de aard appelen daarom geheel vervallen en bevordere den invoer van buitenlandsche aardappelen. Het zijn vooral de gezinnen der werkloozen en ondersteunden, die van de hooge aardappel prijzen te lijden hebben. Men cordeele daar niet licht over, want een flink maal eten is in dergelijke gezinnen bijna het eenige genoe gen van den dag. Dat er grooe haast is bij t' nemen van maat regelen ligt voor de hand. Voor de boeren, die nog voorraden aardappelen hebben, moge de huidige toestand een voordeel zijn, voor het armste en overgroote deel van ons volk betee ken t de schaarschte een groot ongerief. rozenkrans, v. d. Reep, Amsterdamstraat 3e; ring met sleutel en hangslot, Jansen, Vrouwen- hekstraat 95; rijwielplaatje, Smit, Graaf van Wiedstraat 19; Yale-sleutel, Bogget, Franken- straat 22; sleutels aan ring, Torenstra, Colen- sostraat 40 rood; bos touw, De Vries, Berken straat 4; schooltasch met inhoud, Maarten, Tugelastraat 10; vulpenhouder, Visser, Van Marumstraat 51. Het comité „Winterhulp", dat zijn werkzaam heden door den nood der tijden over het ge- heele jaar moet uitstrekken, zal morgen een ver koop van bloempjes aan de kerken houden en vraagt mij een woord van aanbeveling te schrij ven. Natuurlijk wil ik dit doen, maar zou het nog wel noodig zjjn u aan te sporen tot het brengen van een klein offertje? Hoevele malen hebt gij in de laatste maanden voor verschillende doel einden al niet geofferd? Ik ben er zeker van dat gij ook uw medemenschen, die zoo zwaar door de crisis zijn getroffenj niet zult vergeten. Laat ik dus volstaan met te zeggen, dat ik de grootste waardeering heb voor het comité „Win terhulp", zoowel om het doel wat men zich heeft gesteld, als om de vele moeiten, die men zich geeft om dit doel te bereiken, en dat ik daar om zoo gaarne hoop en vertrouw dat elke Katho liek morgen het bloempje van „Winterhulp" zal koopen. God loone het u! H. C. J. SONDAAL Deken van Haarlem In de Mariakerk te Santpoort, toegewijd aan de Moeder van Altijddurenden Bijstand, wordt telken jare een bijzondere Genadenovene ge houden, waarvoor uw belangstelling wederom wordt gevraagd. En niet zonder reden. Werd deze afbeelding van O. L. Vrouw „een beeld uit oude dagen, ontzaggelijk in wondermacht, van Kreta's heuvelen heengedragen naar Rome, daar het schatten bracht" in vroeger jaren door zeer velen vereerd, ook in onze moderne tij den, nu bij zoovelen het kinderlijk geloof en het innig vertrouwen op bovennatuurlijke hulp dreigt verloren te gaan, blijft, Gode zij dank, de godsvrucht tot Maria van Altijddurenden Bijstand zich handhaven als een echte volks devotie, ja zelfs neemt deze bijzondere Maria- vereering voortdurend toe. In welke moeilijkheden wij ook verkeeren, geestelijke of stoffelijke, de Naam „Moeder van Altijddurenden Bijstand" zegt ons, dat de mach tige Moedermaagd ons helpen kan, de getrouwe Maagd ons helpen wil en de Moeder van barm hartigheid ons helpen zal in alle omstandighe den, waarin wij haar bijzondere hulp afsmee- ken. Mogen ook dit jaar velen zich met onze ge bedsactie vereenigen door hun intenties op te zenden naar onderstaand adres, R.K. Pastorie, Frans Netscherlaan 12, Santpoort (Dorp). lede ren avond komen de parochianen dezer Maria- parochie, de Mariacongreganisten en vele trou we Mariavereerders en vereersters uit den om trek in onze devote kerk nederknielen en de Moeder van Altijddurenden Bijstand smeeken om uitkomst in Uw moeilijke omstandigheden, zoo het U ter zaligheid strekt. De novene be gint Zaterdag 18 Juni a.s. en eindigt Zondag avond 26 Juni, op de Eerste Vespers van het feest van O.L. Vrouw van Altijddurenden Bij stand. De Noveengebeden worden verricht in het Lof 's avonds te half acht. Zondag 19 Juni wordt de Hoogmis opgedragen om verhooring der ingezonden intenties. De kerk en Mariaka pel zijn den geheelen dag open. Wie lid wenscht te worden van de Aartsbroederschap van O.L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand, geve naam en adres op aan de R.K. Pastorie te Santpoort (Dorp) of de Hoofdzelatrice Mej. R. van Bakel, Uitendaalstraat 20 Santpoort (Station). Mogen velen gedurende deze Novene de ver zuchting herhalen, welke de kleine H. Theresia van Lisieux ongeveer zes maanden voor haar zalig afsterven in dichterlijken vorm op Maria van Altijddurenden Bijstand zong; Moeder, in 't vertrouwen Eeuwig U t' aanschouwen Was me Uw beeld op aard Boven alles, alles waard. Santpoort (Dorp), Frans Netscherlaan 12. A. F. J. GOOSSENS, Pastoor. Zaterdag 11 Juni: Om 8.15 uur Instuif voor de leidsters. Zondag 12 Juni: Om 11.30 uur Inwijdings cursus Leeghwaterstraat. 12 uur Inkleedingscursus Gen. de la Ree straat. 12 uur Inkleedingscursus voor de Schakel. 12.30 uur Inwijdingscursus voor de Schakel, beide op het Spaarne. 3 uur Jongere Ledenfeest op het Kathedraals- veld. Alle leden onder 16 jaar worden verwacht; vrije toegang. Er zullen verschillende reidansen, volkszangliedjes en wedstrijden worden ge daan 3.30 uur Training wandeltocht. Vertrek vanaf het Spaarne Maandag 13 Juni: Van 7 tot 8.15 uur buiten spel voor de jongeren op het Kathedraalsveld. Van 8,15 tot 9.30 uur buitenspel op het Kathe draalsveld voor de oudere leden. Woensdag 15 Juni: Van 7.30 tot 9.30 buiten spelen voor Bavo-Noord. Donderdag 16 Juni: Na het Lof buitenspel voor de jongeren van Haarlem-Noord, Vrijdag 17 Juni: Inkleedingscursus' Gen. de la Reijstraat. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond van 8 tot 10 uur: In het Graalzaaltje Zoetestraat Na. 12. Tentoonstelling van de vuurproeven der Wees-Groot-Campagne van de parochieele af- deeling van de cirkel „Lichtbakens", Groenmarkt. SSAt flVi Geboren: N. BultersRoele, z. E. Leijenaar Heiten, d. A. M. DuinhovenBrouwer, z. Overleden: M. J. C. AkerslootJanse, 57 j. Z. Polderstraat. J. polderman, 41 j., Decker straat. A. Rijs, 75 j., Dr. Leydstraat. J. K. D. v. Merkestein, 77 j., Teijlerstraat. c. v. Akkooi den Boer, 85 j., Krt. Spaarne. J. B. Peijra, 80 j., Ampzingstraat. C. Sluis, 6 j., He5ussèns- straat. heeft zijn tarieven VERLAAGD en berekent thans voor geheel met garantie PIJNLOOS TREKKEN INBEGREPEN Iedere tand meer1.75 Pijnloos trekken tand of kies f 1.50 MONDONDERZOEK KOSTELOOS SPREEKURENlederen morgen 912 uur, behalve Donderdag. Iedgren middag 1%4 uur, behalve Vrijdag en Zaterdag. DINSDAG en DONDERDAG 7—9 uur Behandeling uitsluitend door Nederl. mond- en tandartsen Een felle brand heeft in den afgeloopen nacht gewoed op de fabrieksterreinen van de N.V. voorheen Gebrs. Merens, een fabriek in asbest-, rubber- en ebonietartikelen aan het Zuider-Buitenspaarne. Een groote schuur en een opslagplaats zijn door het vuur verwoest, doch de eigenlijke fa brieksgebouwen en de belendende perceelen, die aanvankelijk groot gevaar liepen, konden, dank zij het krachtig optreden van de vrijwillige brandweer, behouden blijven. De brand werd ontdekt door een bewoner van de Dubbele Buurt, aan den overkant van het Spaarne: de autospuiter A. Keulen rook namelijk omstreeks half twee een scherpe brandlucht. Hij toog op onderzoek uit en ont dekte tot zijn ontsteltenis, dat achter de ma chinekamer van de fabriek een felle brand woedde. Hij waarschuwde onmiddellijk de brandweer, die met groot materiaal uitrukte en spoedig den strijd met het vuur kon aanbinden. Inmiddels laaiden de vlammen snel op. de omgeving in een rossen gloed zettend. Tot ver in den omtrek was de vuurzee zichtbaar. De politie achtte het dan ook noodzakelijk de be woners in den omtrek te wekken, aangezien het geheele gebouwencomplex groot gevaar liep. Hoe groot dit gevaar was, bleek toen de brand weer tot den vuurhaard doordrong. Aan de schuur grenst namelijk de opslag plaats van de benzine. De commandant, de heer C. J. v. d. Broek, liet dan ook direct deze ruimte onder water zetten en het was tüid oo'v want; een uur, nadat de blusschingswerkzaamheden waren begon nen, straalde van de muren van de opslag plaats nog een enorme hitte uit. Van alle kanten werd het vuur aangetast. De groote motorspuit leverde water uit het Spaarne, terwijl bovendien nog zes slangen aan de waterleiding waren gekoppeld. Spoedig waren de brandweerlieden in staat op de op slagplaats en op het afdak van de machine kamer te klimmen, zoodat ook het vuur van bovenaf bestreden kon worden. Het felst woedde de brand in de groote schuur, waar rubberarikeien werden bewaard. Maar ook de afval van hout, rubber, sintels en kolen op de opslagplaats brandde hevig, een scherpe lucht en een dikken rook verspreidend. Nittemin was de brandweer het gevaar voor uitbreiding spoedig meester. De machinekamer was reeds door de vlammen aangetast, doch kon behouden blijven. Wat de oorzaak betreft, vermoedt men, dat de sintels, die eiken middag uit de machines worden gehaald en op de binnenplaats worden uitgespreid, Vrijdagmiddag niet voldoende ge- bluscht zijn en wat afval deden smeulen. Nog uren lang is de brandweer bezig ge weest met de nablusschingswerkzaamheden, want telkens laaiden de vlammen weer fel op. De schade wordt door verzekering gedekt. Van 10 tot 16 Juni wordt in onze stad een thee-etalage-wedstrijd gehouden. Deze wed strijd is een onderleel van de groote nationale propaganda-actie, die voor de Nederlandsch- Indische thee is ingezet. De leider van het prcpaganda-bureau, de heer C. R. P. Schaffer, vertelde ons het vol gende: Is het wel voldoende tot een ieder doorge drongen, van welk een groot belang een ge zonde en bloeiende Nederlandsch-Indische thee cultuur voor Nederland en Koloniën is? Wanneer men er even bij wilde nadenken, dat 400.000 Nederlandsche onderdanen een be staan in dit cultuur vinden, dat in Neder- landsch-Indlë alleen reeds 170.000 Nederlandsch kapitaal in de thee is belegd, dat verder na genoeg de geheele oogst met Nederlandsche schepen wordt vervoerd en dat bijna uitslui tend Nederlandsche machines worden gebruikt; ik herhaal, wanneer men deze feiten eerst eens goed op zich laat inwerken, dan zal een ieder tot de overtuiging geraken, dat een dergelijke propaganda-actie aller sympathie en medewer king verdient. Daarbij komt dat de thee reeds lang in Nederland een volksdrank is, veel méér volksdrank dan andere dranken. Het bewijs hiervoor is niet het aantal pon den thee, dat in Nederland wordt geconsu meerd, doch het aantal kopjes thee, dat men daarvan verkrijgt. Te veel kijkt de huisvrouw naar den omvang van een pakje thee als zij b.v. 1 ons a 28 of 30 ets. koopt, terwijl vergeten wordt, dat uit zoo'n ons thee toch gemakkelijk 50 geurige kopjes eerste zetsel kunnen werden geschonken. Het goedkoope van een artikel zit immers lang niet altijd in omvang en gewicht, doch in hetgeen men er uit haalt. Het thee-propagandabureau heeft zich nu o.a. tot taak gesteld de misvatting, die ten op zichte van het kleine pakje thee bestaat, uit den weg te ruimen. Men mag niet vergeten, zoo vertelde de heer Schaffer, dat wij nooit zeggen: „Drink meer ZONDAG 12 JUNI Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: Keulen 8.35; Fransch Brussel 9.20; Keulen 10.20; Ned. Brussel 11.20; Fransch Brussel 2.20; Ned. Brussel 2.35; pauze 3.05; Fransch Brussel 3.10; Parijs Radio 6.20; Keu len 7.20; Ned. Brusel 10.20; Keulen 10.50. Programma 4: Ned. Brussel 8.30; Droitwich 10.50; Radio P.T.T. Nord 12.20; 'Droitwich 1.35; Diversen 2.20; Droitwich 2.40; London Regional 4.20; Droitwich 4.40; London Regional 5.20; Pauze 6.05; Droitwich 6.10; Radio P.T.T. Nord 6.40; Droitwich 7.10; London Regional 9.25; Droitwich 9.55; Fransch Brussel 11.00; Parijs Radio 11.20. thee," want het aantal kopjes thee, dat in Ne derland gedronken wordt, is zeer bevredigend. Wij roepen echter de Nederlandsche consumen ten toe: „Zet uw thee beter," want alleen wan neer men de thee op de juiste oud-vaderland- sche wijze zet, kan men de goede eigenschap pen en kwaliteiten, de he'erlijk opwekkende kracht en den buitengewonen geur en smaak lee- ren onderscheiden en waardeeren. Onze demonstraties in huisvrouwen- en an dere vereenigingen en op tentoonstellingen heb ben ons bewezen, dat voor de meeste bezoekers een goed gezet kop thee een openbaring is, en dan, zooals wij straks zullen zien, zóó goed koop! Om het publigk van de juistheid van de leus: „Zet beter thee" te overtuigen, propageert het thee-propagandabureua het oud-vaderlandsche recept, genaamd het „Thee-A.B.C.", dat b.v. in Engeland nog steeds in eere wordt gehouden doch dat, merkwaardig genoeg, in Holland zelf eenigszins in onbruik is geraakt. Dit recept luidt als volgt: 1. Doe per persoon één maatschepje thee in den theepot. 2. Giet versch kokend water op. 3. Laat 3 tot 5 minuten trekken, onder de theemuts. 4. Vóór het inschenken even omroeren. 5. Melk en suiker toevoegen naar smaak. Bij een middelmatigen theeprijs kost een kopje thee, op deze wijze bereid, (inclusief suiker en melk) niet meer dan 1% tot 1!4 cent. Buiten water bestaat er geen goedkoopere drank van dezelfde edele smaak, opwekkende en gezondheid brengende kracht en distinctie. Deze prijs bewijst tegelijkertijd, dat de Thee niet, zooals veelal geloofd wordt, een luxe drank is. Integendeel de thee geeft den consumenten wel een summum van weelde en behaaglijkheid, doch een genot, dat uiterst goedkoop is. Over eenige dagen brengt het thee-propagan dabureau wederom een bezoek aan onze stad en omstreken. Het complete demonstratie-personeel met auto's, films, reclame-materiaal, etc. zal gemobiliseerd worden, om door middel van le zingen in vereenigingen, op scholen, thee- schenkerijen op kantoren, fabrieken etc. de thee- boodschap te brengen aan allen, die daarin be lang stellen. Er wordt gebrek geleden door een groot aantal van uwe mede-broeders en -zusters, die een te kort hebben aan 't noodzakelijke. Gij, die méér hebt dan het strikt noodzakelijke, helpt hen, door allen, zonder uitzon dering ten bate van Comité „Winterhulp-Actie" van den Ned. R»K. Volksbond, afd. Haarlem Alle vreemdelingen, die hun woon- en ver blijfplaats hebben of vertoeven in Nederland sche gemeenten en die tusschen 1 Maart en 6 Juni van dit jaar Nederland zijn binnenge komen, moeten zich voor 16 Juni bij het hoofd van de politie in de gemeente waar bij verblij ven, aanmelden. De vreemdelingen, die na 6 Juni ons land binnenkwamen hebben zich binnen tien dagen na aankomst aan het bureau van politie te melden. Voor Haarlem tusschen tien en twaalf uur voormiddags aan het bureau Lange Wijn gaardstraat 22rd„ voor Bloemendaal aan het bureau te Overveen tusschen negen en elf uur voormiddags en voor Heemstede aan het bureau. Raadhuisstraat 27 tusschen negen en half een uur, BZondag a.s. vertrek 9 uur van de Zomer- vaart voor het rijden van een rit over 20 K.M. voor alle vcategorieën. Op de Heemsteedsche wielerbaan rijden a.s. Zondag de volgende leden: R Groot, A. Buijs, C. Siebeling, P. Korthals, J Stet, B. de Vries, D. Claassen, J. Klinkenberg p. Duins, J. Ekel, C. Portegies, W. Hobbelen, P. Wesselman. Wat betreft onzen clubtocht naar 's-Hertogen- bosch op 26 Juni a.s., kunnen wij mededeelen, dat reeds 35 leden en donateurs zich aanmeldden. Wij wyzen er nadrukkelijk op, dat na a.s. Zondag geen deelnemers voor dezen tocht meer aangenomen worden. Wij fourneeren U direci uii depoi, Iialiaansche reislires, beiaaibaar in geheel Iialië. Eveneens openen wij accredi- iieven in goedkoope Lires. spaarne Voor de in Mei gehouden practijk-examens, afgenomen door het Centraal Bureau Instituut Pont te 's Gravenhage, slaagden de volgende candidaten, allen opgeleid door het Instituut Pont te Haarlem: Handelscorrespondentie Nederlandsch: mej. A. Bleesing. Machineschrijven snelheidsdiploma: dames A. Bleesing, B. Cator, T. van der Linden, E. Schrijnemakers. Machineschrijven practijkdiploma: dames R. Berendsen, A. Ebbinge, S. Winkel en de heer L. Meyer. Stenografie Nederlandsoh: Secretaris-steno graaf 165 lg. per minuut, dames N1. Munten dam, W. de Beer; kantoorstenograaf le klasse 165 lg. per minuut dames A. de Beer, A. Bleesing, E. Koppen, H. Panjer, E. Schrijnemakers, J. Steinenböhmer; kantoorstenograaf 2e klasse 130 lg. per minuut dames R. Berendsen, B. Cator, H. Croese, J. Goote, E. Hennis, B. Hezemans, H. Kamp, N. Taconis, J. Verheul, S. Winkel. Stenografie Duitsch: kantoorstenograaf le klasse 130 lg. per minuut de heer J. Andela. Stenog'rafie Fransch: kantoorstenografie le klasse 130 lg. per minuut: mej. J. Steinenböhmer; kantoorstenograaf 2e klasse 100 lg. per minuut dames A. de Beer, W. de Beer, E. Koppen, N. Muntendam, E. Schrijnemakers, N. Taconis, T. de Vries. De ziekenbedevaart naar ïleiloo wordt dit jaar gehouden van Dinsdag 2 tot en met Don derdag 4 Augustus. Men gelieve er rekening mede te houden, dat, in afwijking van vorige bedevaarten, het comité niet voor nachtverblijf zorgt. Voor deelneming geven men zich op bij den pastoor zijner parochie voor 24 Juli. Onze stadgenoot de heer G. Dekker slaagde gisteren voor het te Utrecht gehouden examen voor tandarts. Donderdag 16 Juni zal de heer J. Fiege den dag herdenken dat hij voor 25 jaar benoemd werd tot besteller bij de P.T.T. Van dezen tijd is de jubilaris vele jaren waarn. hoofdbesteller en gedurende eenige jaren secretaris van de Woningbouwvereen. „De Voorzorg", in welke functies hij zich zéker vele vrienden heeft ver worven. Ongetwijfeld zal het den jubilaris dien dag aan belangstelling niet ontbreken. B. en W. hebben besloten om het weggedeelte, behoorend tot den Rijksstraatweg tusschen de Leeuwerikstraat en perceel Rijksstraatweg no. 334 liggende in het verlengde van den Vergierdeweg, in de richting van Noord tot Zuid, gesloten te verklaren voor het verkeer met alle motorrijtuigen, rijwielen en rij- of voertuigen, geen motorrijwielen of rijwielen zijnde. Bovengenoemde vereeniging hield Donderdag avond een trainingswedstrijd over 50 K.M. met 4 klassementen. Het le klassement luidt: 1. B. Schell Jr. 5 pt„ 2. Jan Smit 4 pt., 3. J. v. Maris 3 pt., 4. J. Banken 2 pt., 5. W. Kleef 1 pt.; 2e kl. 1. B. Schell Jr. 5 pt., 2. J. Banken 4 pt., 3. J. Smit 3 pt., 4. J. v. Maris 2 pt., 5. W. Kleef 1 pt.; 3e kl. 1. B. Schell Jr. 5 pt., 2. J. Banken 3. J. Smit 3 pt., 4. K. Verbeek 2 pt., 5. H. v. Dijk Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bril, Scheffer, Bataviastraat 34; bonnen van De Gruyter, Cirkel, Jan Gijzenkade 77; boek, P. Visser, Van Marumstraat 51; autodop, po litiebureau, Smedestraat; doos met poetska toen, politiebureau, Smedestraat; etui met vul pen en potlood, Van Zonneveld, Tematestraat 42; dameshorloge, Neddermeijer, Cheribonstr. 24; armbandhorloge, G. Noordijk, Westerhout- park 36; Jasje, Van Andel, Billitonstraat 23; grijze kat, Dijkstra, Westerhoutstraat 30; ket ting met slot, politiebureau, Smedestraat; manchetknoop, J. Mes, Harmenjansstraat 73; overall met schoenen, Wempe, Ged. Raam gracht 24; portemonnaie met inhoud, Zut, Oranjeboomstraat 151; pakje inh. lap katoen, Van Dijk, Schoterweg 96; pakje inhoudende Vi pond roomboter, Waage, Viersterrenstraat 19; rijwielplaatje, Bottelier, Slamatstraat 5; rij wielplaatje In etui, Prinsen, Lindenstraat 48; Gebouw St. Bavo: Geel Wit, 6 uur; gewone zittingen, 4 en 7 uur. Kunstzaal Reeker: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Teylermuseum: Expositie 114 uur. BIOSCOPEN Rembrandt: „De school des levens", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Bruiloft in Waikiki", „Melodie uit het verleden", 2 uur en 8.15 uur. Luxor: „De passagier des doods", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sterrenparade", 2.30, 7 en 9.15 uur. CHIEF 1 p.; 4e en laatste kl. 1. B. Schell Jr. 5 pt., 2. J- Banken 4 pt., 3. Verbeek 3 pt., 4. Henk v. Es 2 pt., 5. H. v. Dijk 1 pt. Totaal-uitslag: 1. B. Schell Jr. 20 pt., 2. J- Banken 14 pt., 3. J. Smit 10 pt. (Pech), 4. Ver beek 5 pt., 5. H. v. Es 3 pt„ 6. W. Kleef 2 pt„ 7. H. v. Dijk 2 pt., 8. Fr. Jansen 1 pt. C. de GierHomeringhouse (Pech). De Junioren reden 25 K.M., de uitslag werd: I. Zekveld, 2. Meijer B. M., 3. B. Groeneveld. Heins Dohring Michel Broek Voet De Vries Van Os Balvers Van der Lugt Bot Sterk De R.K. Middenstandsvereeniging heeft Don' derdag haar slotvergadering gehouden, welke vrij druk bezocht was. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder het hoofd van de R.K. Hah' delsavondschool en de leerlingen, alsmede die van de cursussen, herinnerde eraan, dat me11 kan deelnemen aan de door de afd. Amsterdam te organiseeren jaarlijksche bedevaart naar Hei' loo en dat de kinderen een prettige vacante kunnen doorbrengen in het vacantie-oord hooge Hoenderberg". zDe heer Th. S. J. Hooy hield vervolgens ee° inleiding over den exameneisch voor het MM' denstandsdiploma „Kennis van de vertegenwoor digende lichamen (Kamer van Koophandel enz voorzoover voor den middenstand van belan?- waarna de heer E. W. Walop, secretaris van de vereeniging en directeur van de Middenstands- bank sprak over „Eenige kennis van het bank en credietwezen, in het bijzonder van het mid' denstandsbankwezen alsmede van het binnen landsch betalingsverkeer" en over „Eenige zeef algemeene kennis van verzekeringen voor he bedrijfsleven van belang". De beide inleidingen werden met groote aah' dacht en interesse gevolgd en de erna gestelde vragen lokten zelfs een geanimeerde discussie uit- Voor de aanwezigen is het een zeer leerzame11 avond geweest. KRUISSTRAAT 38 - TELEF. MG& OFFICIEEL PHILIPS REPARATEÜ#

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 2