Italië wint, doch stelt teleur Gevaar voor den eeretitel der Azzuri? m Groote zege van Brabantia op V.V.H. HONGARIJE TE STERK VOOR DE ZWITSERS DELIMBURGERS MET 9-1 GEKLOPT miiiTfliRÉ coLonn-tv MAANDAG 13 JUNI 1938 minium Tsjecho-SlowakijeBrazilië ook na verlenging onbeslist Zweden maakt met Cuba korte metten FRANKRIJK—ITALIË 1—3 Een teleurstellende wedstrijdmaar een verdiende zege ZWEDEN—CUBA 8—0 De Europeanen verrassen door zeer goed spel HONGARIJE—ZWITSERLAND 2—0 De wedstrijd van Donderdag j.l. en het gemis van Aebi en Minelli wreekten zich BRAZILIË—TSJECHO- SLOWAKIJE 1—1 Een ruwe vertooning - Drie spelers uit het veld gestuurd VAN HET KATHOLIEKE KAMP Waubach promoveert zoo goed als zeker naar de eerste klasse Ook Zwaluw staat er goed voor De K. N. V. B.-beker voor V. S.V. A.G.O.V.V. met 41 geklopt De prijsuitreiking BRABANTIA—V.V.H. 9—1 Verdiende, doch geflatteerde overwinning DE OLYMPISCHE DAG Hippische sport MOTORSPORT K.N.M.V.-terreinkampioen- schappen in Zuidholland ROEIEN De wedstrijden van „Holiandia" Weer fraaie successen voor Laga SCHAKEN ELISKASES LEIDT NOG TE NOORDWIJK Onze beide landgenooten spelen remise AUTOMOBILISME Mays wint den grooten prijs van Picardië Pinticuda wint den grooten prijs van Rio de Janeiro BILJARTEN Algemeene vergadering Ned. Biljart Bond UIT DE SPORTWERELD OHMf Drie van de vier kwarteindstrijden zijn vandaag beslist: Frankrijk ver loor met 31 van Italië te Parijs, Hongarije sloeg Zwitserland te Rijssel met 20, Zweden won ge makkelijk met niet minder dan 80 van Cuba te Antibes, terwijl de ont moeting tusschen Tsjecho-Slowakije en Brazilië te Bordeaux, ook na ver lenging, in een gelijk spel (1 1) eindigde. Deze laatste wedstrijd zal Dinsdag a.s. worden overgespeeld. Vast staat, dat Italië in den halven eind strijd is gekomen en Donderdag 16 Juni te Marseille tegen den winnaar van Tsjecho- SlowakijeBrazilië uitkomt. De andere halve eindstrijd zal te Parijs worden gespeeld op den- elfden dag en wel tusschen Zweden en Hon garije. De ontmoeting tusschen Frankrijk en Italië 'h het Colombes-Stadion had, naar te begrij pen was', groote belangstelling getrokken. Meer nan zestigduizend toeschouwers waren getuigen vaneen zeer teleurstellenden strijd, welke Wanneer wij een vergelijking zouden moeten blaken, niet de hoogte bereikte van de eerste ®h tweede helft der match tusschen Tsjecho- SlOwakije en Nederland te Le Havre. Overigens bonnen de Vtalianen verdiend, omdat hun to taalprestatie beter was. Noch Frankrijk, noch Italië, slaagden er in een spel te zien te geven, dat inderdaad ge kwalificeerd mocht worden als zijnde een kwart-finale van het tournooi om het wereld kampioenschap. Aan beide kanten werd ge speeld door elftallen, die het feu sacré misten. Italië was wel voor het grootste gedeelte van den speeltijd in de meerderheid, doch de we- reldkampioenen van 1934 bleken niet in dien v°rm te zijn, dat men hen bij voorbaat als nieu we titelhouders zou kunnen doodverven, daar voor was hun spel in de eerste helft niet zuiver ëenoeg. Bracht het Apenijnsche elftal dus geen spel van groote klasse, bij de Franschen was be koorlijk spel te eenenmale zoek. Aan Fransche 2ijde stonden elf spelers, die individueel af en toe wel blijk gaven over bijzondere capaciteiten beschikken, doch als vertegenwoordigend team sloeg men over het algemeen een zeer Poover figuur. Het samenspel vlotte soms in het geheel niet, elke speler trachtte den bal zoo goed als het kon weg te trappen, zonder er zich al te veel ever te bekommeren, waar het leder terecht kwam. En zoo gebeurde het dan ook herhaalde lijk, dat een voorzet bij een Italiaan terecht kwam in plaats van bij een teamgenoot. Een kvoote fout van beide teams was, dat de bal Veel te hoog werd gespeeld, wat, gezien den haffen wind, met alle voetbalregels in strijd ^as. In de eerste helft was Italië absoluut in de ^eerderheid, zonder daarbij fraai spel te zien te Seven. Enkele aanvallen werden prachtig opge let doch zonder eenig resultaat op te leveren. *h die eerste helft werden op het Fransche doel Vijf corners genomen en daar konden de Fran schen niets tegenover stellen. Aston, de rechts buiten van Frankrijk, liet zich herhaaldelijk van zÜh slechtste zijde kennen, terwijl de Fransche khkshalf Diagne, die tot een der beste spelers Van het land gerekend mag worden, slechts heel Zfilden iets goeds deed. In de tweede helft kwamen de Franschen "eter voor den dag, waarbij zich het merkwaar dige feit voordeed, dat Aston zich nu als een der beste spelers ontpopte. De ster van het i'ansche elftal was evenwel de kanthalf Bastien, die een klasse boven zijn medespelers uitstak. Toch vermocht ook de tweede helft slechts ®e'i matigen indruk achter te laten, en de ont moetingen tusschen Duitschlana en Zwitserland &tonden dan ook op een heel wat hooger peil Wat den wedstrijd betreft: na acht minuten ba»i Italië de leiding, toen Colaussi prachtig in den doelmond schoot en het leder via de han- Slechts twintigduizend toeschouwers bezoch- len te Antibes den wedstrijd tusschen Zweden en Cuba. Zweden verraste door zeer goed spel ei1 maakte zoowel voor als na de rust vier doel punten. Van deze goals scoorden rechtsbuiten Anderson linksbuiten Wetterstroem ër ieder drie, ter- £01 rechtsbinnen Nyberg ook nog twee doelpun- Wn voor zijn rekening nam. De Cubanen vielen sterk tegen en zij waren *"el iets gehandicapt door het natte terrein, *®arop zij zich niet zoo goed thuisvoelden als de Zweden. den van Di Lorto in doel ging. Nog geen halve minuut later was de gelijkmaker er al. Veinante passeerde een der Italiaansche backs, Nicolas miste de kans, doch rechtsbinnen Heisserer was er snel bij en de stand was 11. In de tweede helft beheerschten de Italianen bet spelbeeld. Na acht minuten hernamen zij de leiding. Uit een voorzet van Meazza kwam het leder bij Piola, die even den bal vrijmaakte en onhoudbaar voor Di Lorto inschoot. Na een half uur spelen werd de wedstrijd beslist. Na samen spel tusschen Piola, Colaussi en Biavatti, schoot de Italiaansche midvoor voor de derde maal langs Di Lorto. In den resteerenden tijd oefen den de Franschen wel druk uit, doch dit mocht niet meer baten, zoodat het einde kwam met een 31-overwinning van de Italianen. Het Italiaansche elftal bestond uit: doel: Oli vier; achter: Foni en Rava; midden: Serantoni, Andreolo en Locatelli; voor: Biavatti, Meazza, Piola, Ferraris en Colaussi. De kwarteindstrijd tusschen Hongarije en Zwitserland te Rijssel werd door 20.000 toe schouwers bijgewoond. Zwitserland had enkele wijzigingen in zijn ploeg moeten aanbrengen. Zoo was aanvoerder Minelli in de achterhoede vervangen door Stelzer terwijl Aebi, de links buiten, eveneens niet meedeed. Voor hem kwam Grassi uit. Het was zeer goed merkbaar dat deze twee krachten ontbraken. Bovendien had Zwitserland de zware wedstrijden tegen Duitschland nog in de beenen, waardoor het elftal niet het snelle tempo, hetwelk in de achtste finale gedemonstreerd was, kon be reiken. De Zwitsers wonnen den toss en verkozen zoowel wind als zon tegen. Men zcu zich kun nen afvragen, of dit wel juist is geweest. Nau welijks was de bal aan het rollen gebracht of de Hongaren kwamen enthousiast in den aan val en oefenden geruimen tijd druk uit. Een groot aantal corners was het resultaat, doch zij hadden hiermede geen succes. De schaar- sche uitvallen van Zwitserland werden in hoofdzaak geleid door Trello Abegglen, doch verder dan de beide Hongaarsche verdedigers bracht men het niet; aan den anderen kant moest doelman Huber herhaaldelijk ingrijpen, waarbij hij veelal van de vuisten gebruik maakte. In het laatste gedeelte van de eerste helft ging het spel meer gelijk op en het was teen vooral Amado, die het de Hongaarsche verdediging lastig maakte. Maar het schieten liet veel te wenschen over. Vier min. voor de rust profiteerde dr. Sarosi van een misverstand tusschen Huber en Stelzer en plaatste het le der keurig in doel. De rust ging in met een 10 voorsprong der Hongaren. Ook in de tweede helft waren de Hongaren steeds sterker. Zij hielden echter te weinig rekening met den wind, waardoor hun plaat sen slecht verzorgd was. Springer werd ge wond en moest eenigen tijd het veld verlaten. Na een kwartier kreeg Zwitserland een prach tige kans om den gelijkmaker te scoren. Door unfair spel van Szengeller kreeg Zwitserland vlak voor doel een vrijen schop te nemen. Reeds scheen de bal den doelman gepasseerd te zijn, toen Korany op de doellijn opdook en zoo den gelijkmaker verhinderde. Veel gelegenheid om te scoren kreeg Zwit serland daarna niet meer en vlak voor het einde wist Szengeller den voorsprong van Hon garije te vergrooten. Het einde kwam met een verdiende overwinning van Hongarije. Het Hongaarsche elftal bestond uit: doel: Szabo; achter: Korany en Biro; midden: Lazar, Turaia en Baloch; voor: Sas, Szengeller, dr. Sarosi. Toldi en Kohut, Tusschen Brazilië en Tsjechoslowakije is het te Bordeaux een ruwe wedstrijd geworden. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel, 11, en het eenige, wat men in de verlenging van tweemaal een kwartier wist te bereiken, was een aantal vrije schoppen, welke door den Hon- gaarschen scheidsrechter Hertzka grif werden rondgestrooid. Na de eerste nerveuze aanval len aan beide kanten zagen de 15.000 toeschou wers, dat Brazilië langzaam maar zeker, dank zij zeer enthousiast spel, in de meerderheid kwam. Doelman Planicka kreeg zeer veel te doen en vooral de schoten van den midvoor Leonidas en den rechtsbinnen Romeo waren zeer gevaarlijk. Leonidas was het ook, die een kwartier voor de rust uit een voorzet van Mar tin Brazilië de leiding gaf. Hierna kreeg het spel een ruw karakter. De rechtshalf, Jose, werd geblesseerd en moest eenigen tijd het veld verlaten. Toen hij na enkele minuten weer terug kwam, trapte hij, om zich te wreken, na, waarna hij onmiddel lijk door den scheidsrechter naar de kleed kamer werd gestuurd. Dit was het sein voor een aantal geniepig- heidjes, welke lang niet altijd door den heer Hertzka konden worden geconstateerd. In de tweede helft nam de wedstrijd een zeer forsch karakter aan. Na 20 minuten maakte Nejedly uit een strafschop wegens hands gelijk. Daarmede was het hek van den dam, want in den resteerenden tijd ging 't er zoo onspor tief toe, dat de Tsjechische rechtsbuiten Riha en de Braziliaansche halfspeler Alfonso van het veld gezonden moesten worden. Het einde kwam met gelijken stand. De finale stijlroeien vierriemsgieken dames seniores tijdens de Hollandia- roeiwedstrijden te Alphen a. d. Rijn. Achter, de ploeg van „Vliet" welke winnares vrerd Met een daverende overwinning op V.V.H. heeft Brabantia in zijn laatsten wedstrijd voor de kampioenscompetitie bewezen, dat het nog immer tot de beste ploegen van den I.V.C.B. dient te worden gerekend, ook al is ditmaal de titel niet in Eindhoven terecht gekomen. Van V.V.H., dat nog goede kansen op de tweede plaats had, valt ons de 9—1-nederlaag geducht tegen, ook al nemen we in aanmerking, dat de cijfers voor Brabantia zeer geflatteerd zijn. Er is nog slechts één wedstrijd te spelen, terwijl voorts het resultaat van H.B.C.'s protest dient te worden afgewacht. De stand is nu: Volendam 8 4 2 2 10 23—16 Brabantia 8 4 1 3 9 26—20 H. B. C. 7 3 1 3 7 21—21 Vosta 8 3 1 4 7 19—19 V. V. H. 7 2 1 4 5 13—26 In Zuid I blijkt Chèvremont den moed nog niet op te geven. Be Quick is nu wel niet sterk, maar de cijfers (62) hebben een goeden klank en bewijzen waar de eerste-klassers het graag heen zullen sturen. Overigens zal hun dit niet meevallen, want ook aan den kop viel een zege en wel ten voordeele van Waubach, dat fraai van F.V.C. won en aldus met 3 punten voor sprong op zijn naasten concurrent, blijft leiden. Met nog twee wedstrijden voor den boeg is het slechts een kwestie van overstappen voor Wau bach. De K N. M. V. organiseerde op Duinzicht wedstrijden om de terrein kampioenschappen. Een moment tijdens de ritten, waarbij soms veel vaardigheid van de renners werd vereischt Onder slechts matige belangstelling had Zondag op het terrein van de U. V. V. te Utrecht de finale plaats om den D. N. V. B.- beker, tusschen V. S. V. uit Velsen en AGOVV uit Apeldoorn, welke met 41 door VSV werd gewonnen. De overwinning van de Velsenaren op de Apel- doornsche ploeg was verdiend, doch aanvankelijk zag het er lang niet naar uit, dat de beker naar Velsen zou gaan. AGOVV, dat zon tegen had, speelde tech nisch zuiverder. De Velsenaren ondernamen de eerste aanvallen en den VSV-er Sterk stelde al vlug den Apeldoornschen doelman Musquetier op de proef, maar AGOVV nam spoedig den aanval over en eenige gevaarlijke schoten op Michels heiligdom volgden. Op niet onfortuin lijke wijze nam de Apeldoornsche ploeg de lei ding. Gabriël plaatst het leder in de richting van het VSV-doel. Kluin liep toe en doelman Michel loopt uit, en terwijl beiden met elkaar in botsing komen en vallen, rolt het leder zeer kalmpjes in doel. Dit succes sterkt AGOVV dusdanig, dat zij een weinig in de meerderheid komt. De Velser middenlinie wordt daardoo: goeddeels tot verdedigen gedwongen en kan weinig steun aan de voorhoede geven. Her schieten van den Apeldoornschen aanval laat echter veel te wenschen en aan het geringe overwicht kan dan ook geen uitdrukking wor den gegeven. Hoe meer de strijd vordert, ho? beter VSV er in komt, en vijf minuten voor de rust komt de gelijkmaker. De rechtsbuiten Dö- ring zet laag voor, het binnentrio plus de ver dediging van AGOVV mist, de linksbuiten Sterk bemachtigt evenwel het leder, zwenkt naar binnen en geeft Musquetier geen kans te stop pen. De stand is gelijk. Even later weer zoo'n breedte-voorzet van rechts, waarbij opnieuw ge mist wordt, doch waarbij Sterk profiteert van de fout en met een licht kopballetje aan VSV de leiding geeft. Met 21 voor VSV gaat de rust in. Het tweede begin levert onmiddellijk opnieuw succes voor de Velsenaren. Van den aftrap gaat het leder naar Döring, die voorzet. Het leder rolt voorbij doel, zonder dat een voet het aan raakt. Sterk loopt echter toe en deponeert num mer 3 voor VSV in de touwen. AGOW is nu veel minder dan in de eerste helft en een om zetting helpt weinig. Als er een klein kwartier is gespeeld, weet Bot een voorzet in een doel punt om te zetten, zoodat het 41 wordt voor VSO. De Velsenaren doen het nu kalmpjes aan en de Apeldoorners voelen zich reeds geslagen. Wel probeeren zij met open spel nog succes te behalen, doch het schieten is dermate onvol doende, dat de defensie er niet te veel moeite mee heeft. Tegen het einde liet AGOVV zich nog even gelden, doch resultaat bleef uit en VSV won ten slotte verdiend met 41. Bij VSV vestigde Sterk de aandacht op zich, by AGOVV de spil Gabrielse. De prijsuitreiking had veel weg van een be grafenis. De heer Sajet als vertegenwoordiger van den KNVB sprak van ten leven gewekte lijkjes en wees op het gemis aan belangstelling bij pers en publiek voor de bekerwedstrijden. Bij de spelers is de belangstelling echter leven dig gebleven, ten bewijze waarvan hij wees op den strijd van hedenmiddag. Met een geluk- wensch overhandigde hij daarna den beker aan V. S. V.'s aanvoerder, Waubach Chèvremont F. C. V. Almania Be Quick 10 7 7 4 2 16—6 20—12 16—17 9—16 8—18 In Zuid II staat Zwaluw ook al met één been in de eerste klasse. Weliswaar won zijn gevaar lijkste concurrent S.C.O. met 41 van Dongen, maar de Vughtenaren sloegen zelf Boxmeer, dat ook nog niet kansloos was en hebben nu met nog één wedstrijd voor den boeg al evenveel punten als S. C. O. er uit deze competitie bij elkaar kan sleepen, wanneer het zijn twee res- teerende wedstrijden wint. Zwaluw 7 6 1 0 13 27—8 S. c. 0. 6 4 1 1 9 17—11 Boxmeer 8 4 0 4 8 15—17 Dongen 7 2 0 5 4 9—17 S. C. E. 6 0 0 6 0 8—20 Brabantia speelde gisteren zijn laatsten wed- stryd in de ronde om het landskampioen schap. De groote overwinning welken men be haalde op het Limburgsche V. V. H. is sterk geflatteerd, tengevolge van het ontactische terugspelen van de backs op reservekeeper Lendi in het begin van den wedstrijd en ten gevolge van het incident, dat zich afspeelde na den zesden goal tusschen den linksbinnen Feierabend en scheidsrechter Bölscher. Bölscher had den fanatiek en snel gespeel den wedstrijd in volle eerlijkheid geleid, al waren enkele offside-gevallen dubieus. Voor de rust waren er reeds waarschuwingen gevallen, na de rust bestond Feierabend het de leiding van den scheidsrechter herhaaldelijk te be- commentarieeren Tenslotte voegde hij hem woorden toe, die terecht tot gevolg hadden, dat de V. V. H.-speler naar de kleedkamer werd verwezen. De man ontstak daarover in zoodanige woede, dat hfj scheidsrechter Bölscher een slag op het gezicht gaf. De bril van den scheidsrechter vloog in gruizelementen over het grasveld. Tusschen twee agenten werd de speler van het veld geleid en naar de kleedkamer gebracht. Spoedig daarna werd de wedstrüd hervat. Eeriykheidshalve zij vermeld, dat de links binnen later ten aanschouwe van het publiek aan scheidsrechter Bölscher zijn verontschul digingen aanbood. Dit gebaar kan men waar- deeren, doch het verontschuldigt zijn daad geenszins. Aanvankeiyk werd de wedstrijd vlot ge speeld ofschoon de V. V. H.-ers na vyf minu ten reeds met 2—0 achter stonden. Eerst speelde v. d. Luden en daarna Schreurs te hard op keeper Lendi, die telkens vroegtijdig uitliep terug. By den eersten keer kreeg d'Hooghe den bal voor het intrappen. Bij den tweeden liep het leer na' het terugspelen van Schreurs buiten bereik van den keeper in den goal. 20. Onder deze bedrijven had de vlotspelende V. V. H.-voorhoede al kans gezien twee keer voor open doel naast en in het zijnet te schieten. Tien minuten na het begin gelukte het den midvoor uit een korten pass te doelpunten, 2—1. Een paar minuten later ving Trines het leer op, gaf den bal door aan den vrijstaanden linksbuiten, die onberispelijk met een strak schot scoorde, 31. Het vierde doelpunt ont stond uit een penalty, die men toegewezen kreeg nadat rechtshalf Bemelmans den bal uit een voorzet van Blatter gelijk een keeper stopte! Trines plaatste het leer onhoudbaar in het doel, 41. Tot aan de rust bleef Brabantia domineeren. Twee minuten na de hervatting liep Hessels door de verdediging heen en loste een hard schot, dat doel trof, 5—1. V. V. H. viel verschillende keeren keurig aan, maar v. d. Berg en v. d. Linden konden bij de fraaiste kansen het doel niet vinden. Brabantia kreeg een corner te nemen. De Vaan loste een effectbal, die van den corner- hoek ineens in het doel draaide, 61. Toen viel het incident voor, waarna V. V. H. gedeprimeerd met tien man verder speelde. Trinnes scoorde tweemal achter elkaar, zoo dat de stand 81 luidde. Voor het einde maakte midvoor d'Hooghe er 91 van. De deelnemers aan het springconcours ovei 14 hindernissen van het 560 meter lange tra ject zyn: ritm. baron Sirtema van Grovestins met Ben, res. luit. van Schaick met Santa Beli, luit. Greter met Trixie, luit. Clerkx met Iris, de heer Pasman met Sint George, ritm. Heuff met Kestrelle, ritm. van der Voort van Zijp met Hannes, luit. de Bruine met Ernica, luit. Lips met Godard, en de heer Kahn met Espoir. Door de K.N.M.V. werden Zondag op het landgoed Duinrell te Wassenaar de terrein kampioenschappen verreden, waarvan de uit slagen als volgt luiden: Juniorklasse: Tot 125 cc.: 1. D. de Wit uit Wormer op Eysink in 62 min. 551 sec. 2. J. van Beem, Den Haag, op Sparta, rest uitgevallen. Van 125250 cc.: 1. S. Maesland, Voorburg, op Matchless 74 min. 551/5 sec. rest uitgeval len, Van 250350 cc.: 1. W. A. Luca, Utrecht, op Panther, in 68 min., 2. W. Regters, Zevenhui zen, op A.J.S. op 3 ronden. Boven 350 cc.: 1. H. de \llit, Broek op Lan- gendijk, op Ariel in 66 min. 23 sec. 2. R. Jan sen, Haarlem, op Sarolea, rest uitgevallen. Seniores Tot 125 cc. 62,4 km. 1. J. S. Verkerke, Amers foort op Eysink 119 min. 3 3/5 sec., 2. J. Schra- vendijk, Haarlem op DKW. Van 125250 cc. 76,8 km. 1. J. Bovee, Amers foort, op Velocette in 2 uur 16 min. 24 3/5 sec., 2. Chr. van Zutphen, Utrecht, op Excelsior, 3. A. H. Beels, Haarlem op Matchless. Van 250350 cc. 76,8 km. 1. J. Roest, ter Aar, op Velocette in 2 uur 12 min. 211/5 sec., 2. H. S'choots, Rotterdam, op Eysink, 3. C. de Haan, Strijen, op Ariel. Boven 350 cc. 76,8 km. 1. D. Renooy, Tilburg, op Eysink in 2 uur 15 min. 22 2/5 sec. 2. C. van Eys, Amersfoort, op Matchless. De uitslagen van den tweeden dag van de roei wedstrijden van „Holiandia" luiden; Oude twee: 1. Triton 8 min. 201/5 sec; 2, Njord l'A lengte, 3. D. T. en R. V. op 3 lengten. Jonge vier A: 1. Triton 7 min. 22 4/5 sec; 2 Die Leythe 2 lengten; 3. Laak, ver achter. Jonge skiff a: 1. D. Logger (Poseidon) 8 min. 2 4/5 sec; 2. K. E. Meyer (Willem III) op 1 lengte. Oude Vier; 1. Laga 7 min. 111/5 sec; 2. Njord op lengte. Stijlroeien dames vier juniores: 1. De Maas, 2. Amstel. Stijlroeien dames overnaadsche vier: 1. Dordt- sche, 2. Vliet, 3. Viking. Stijlroeien dames skiff overnaadsch: 1. mej C. M. van Buuren van Heyst (Laak) 2. Mej. E. S. Kleyn (De Hoop), 3. Mej. K. Boering (Willem III). Stijlroeien dames skiff sen.: 1. B. J. Stom (Willem III), 2. E. Herman (De Hoop). Stijlroeien vier seniores; 1. De Vliet; 2. Laak: 3. Spaarne. Stijlroeien dames skiff: 1. Mej. A. Taconis (Willem III), 4 min. 19 2/5 sec; 2. mej. J Boks (De Maas). Stijlsnelroeien dames: 1. De Hoop; 2. Argo Jonge skiff b; 1. Triton 7 min. 29 2/5 sec; 2. Aegir op lengte. Lichte skiff: 1. L. R. Wieringa (Amstel) 8 min. 291/5 sec; 2. B. Pokkinga (Delftsche Sport) op 114 lengte. Lichte vier; 1. Njord 7 min. 59 sec; 2. Argo op 2 lengten. Overnaadsche vier: 1. Triton 7 min. 49 2/5 sec; 2. Die Leythe op VA lengte; 3. De Hoop ver. Oude skiff: 1. G. J. Velds (Die Leythe) 8 min 9 2/5 sec; 2. B. Moscow (Poseidon), ver achter. Jonge acht: 1. Laga 6 min. 48 2/5 sec; 2. Argo op V/2 lengte; 3. Njord, gering verschil Oude acht; 1. Laga 6 min. 45 2/5 sec; 2. Tri ton op VA lengte; 3. De Hoop op 4 lengten. bebben okijd voorrang, ook al kruisen zij den voorrong6- «Ma. HÉnrnfi m rudt_ 111 'i|r wyyi9^0 De resultaten van de partijen, gespeeld in de vierde ronde van het tournooi te Noordwijk, luiden PircEuwe 14'/2BogoljubovSpielmann afgebroken in gelijke stelling; Tartakower Schmidt afgebroken in betere stelling voor Tar takower; KeresEliskases afgebroken met ge ringe winstkans voor Keres; Landausir G. A. Thomas 14'A. De stand luidt: 1. Eliskases 2:/2 punt plus 1 afgebroken par tij; 2. sir G. A. Thomas 2V4 pnt.; 3. Keres 2 punten en 1 afgebroken party; 4. en 5. Schmidt en Euwe beiden 114 pnt. en afgebroken partij; 6. Pirc 114 pnt-; 7. en 8. Spielmann en Bogolju bov 1 pnt. en 2 afgebroken partijen; 9. Landau 1 pnt. en 1 afgebroken partij; 10. Tartakower 1-4 punt en 1 afgebroken partij. Heden was het een rustdag. Op een 9.7 K.M. lang traject is vandaag nabij Peronne de snelheidswedstrijd voor automobie len van 1500 cc om den Grooten Prijs van Picar dië gehouden. 1. Mays (Engeland) met Era; 2. Bianco (Ita lië met Maseratie. 3. Soffietti (Italië) met Maserati. Een enorme menigte heeft met een geestdrift, waarvan men zich hier geen voorstelling kan maken, den snelheidswedstrijd voor automobie len om den Grooten Prijs van Rio de Janeiro, welke op de z.g. „duivelsbaan" nabij Rave is ge houden, bijgewoond. Evenals het vorig jaar werd de Italiaan Pintacuda met zijn roode Alfa Ro meo winnaar. In dezen wedstrijd deed zich een ongeluk voor. De wagen van den Braziliaanschen rüder Braga begon te slingeren, de coureur kon hem niet meer houden en kwam tusschen de toeschou wers terecht. Vijftien personen werden gewond. De Nederlandsche Biljartbond hield in café restaurant den Hout te 's Gravenhage zyn jaarlijksche algemeene vergadering, onder voor zitterschap van jhr_ dr. J. C. Mollerus. Voor de vergadering bestond zeer groote belangstel ling. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan, dat het aantal afdeelingen en ver- eenigingen is toegenomen, en thans respectieve lijk 80 en 89 bedraagt. Uit het jaarverslag van den penningmeester biykt, dat de verlies- en winstrekening over het boekjaar 1937/1938 sluit met een bedrag van f 3502.31 latende een batig saldo van f 225.12, dat in het reservefonds is gestort. By de bestuursverkiezing werden de drie peri odiek aftredende bestuursleden: J. J. H. Gram- ser, H. Peters en M. Spetter herkozen, terwijl in de vacature van mr. A. L. Heybroek werri voorzien door de verkiezing van den heer 't Hooft uit Arnhem. Tot afgevaardigde by de op 12 en 13 Augustus te houden vergadering van den U.I.F.A.B. te Keulen werd benoemd jhr. J. C. Mollerus.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 9