S. J. DE GOEDE Wielrijdersafslag! VACANTIE-SEIZOEN I INDERWOOD Haarlem, 14 Juni ST. ANTONIUSSCHOLEN TE HEEMSTEDE BI Schrijfmachine Messenstekers vv feest in het st. lucia- Kort en volledig ALLEEN ZIJLSTRAAT BIJ DE BRUG en KINDERHUISVEST 37—43—45 DINSDAG 14 JUNI 1938 En na dat volhardend zwijgen nu plotseling /eze stomp, die waarschijnlijk door vele ge- olgd zou zijn als niet de slager op gelijke V-ize van repliek had gediend. Zoo was de ahd, omstreeks 2 uur op den 3en Mei, 11. Drie uur later echter, toen de slager in het Ogcment, dat tevens café is, een praatje Taakte met den waard, die tevens zijn kost- aas js, kwam de Ioswerkman, eveneens com- m^hsaal, het vertrek binnen met de woorden: •poin mee naar buiten, dan zal ik je net zoo- 6el messteken geven als je wilt." GESTICHT Angeline 25 jaar geprofest DE LIGHAL-UITVOERING Drie drenkelingen op één dag En drie redders, die erger wisten te voorkomen HET ONGELUK OP HET STATION HAARLEM Programma Radio-Centrale Schiphol en Haarlem VIERTALIGE GIDS VOOR HAARLEM Uitgave van Haarlems Bloei BURGERLIJKE STAND ölléén bij KREYMBORG Hongarije, Joego-Slavië en Tsjecho-Slowakije De Haarlemsche Sportweek Nadere mededeelingen over de groote gebeurtenissen van 14 tot 20 Juli F eestoptocht Propagandamiddelen Veertigjarig bestaan op grootsche wijze gevierd Verschillende geschenken aangeboden Huldiging van de Zusters De laatste spreekster was mevr. Bael, die Een daverende feestmiddag NAAR DE VIJFDUIZEND R. K. Gymnasium voor Meisjes, Haarlem KEURINGEN VAN TREKPAAR DEN IN DE PROVINCIE NOORDHOLLAND in Standard en Portable modellen Vraagt demonstratie J.M.GERDING-N. Gracht 35 AGENDA Bioscopen 15 Juni Bioscopen EDEGO R IJ WIELEN] M EEN 100 PCT. RIJWIEL J STAD Op de groene tafel, waarachter in al zijn ^aardigheid de politierechter zetelde, lager, JWee bruine pakjes, onderling door een amb- ^ijk touw verbonden. Want het waren niet *00 maar twee op zichzelf staande voorwerpen °'c in de verzegelde pakken waren geborgen, «och er bestond een innig verband tusscher «eider inhoud. Zonder het eene voorwerp zou "et andere niet tot het gerechtsgebouw aan dt Jansstraat zijn doorgedrongen en omgekeerd. Het kleinste pakje bevatte een mes, een ordi nair zakmes, en de grootere vel pakpapier om- aaide een jasje, dat op zijn beurt weer om de Ribbenkast van een jeugdigen slager had ge hangen. Was dat mes er niet geweest, dan zou het ®en doodgewoon vechtpartijtje zijn geworden *°hder gerechtelijken nasleep en was het jasje 6r niet geweest en de ribbenkast van zijn eige naar niet, er ware heelemaal niets gebeurd. Maar zij waren er beide maar al te wezen- Ijk. Het mes van den ioswerkman en het jasje v'an den slager. Niet diens witte beroepsjas, Haar een Van het colbertpak, waarvan hij ter Ritting de broek aanhad. Zijn bovenhelft had «Ij noodgedwongen reeds wekenlang in het wit boeten steken. Hij had maar twee jasjes: het c°lbertjasje met een messteek in -de rechter mouw van 20 c.M. lengte, en het witte jasje «at nu zijn nieuwe beroep, dat van ijscoman. reffend accentueert. °P 3 Mei, des middags omstreeks twee uur. stond de slager met zijn gezicht naar den he- gekeerd bij een haringtentje aan de Am- sterdamsche Poort. Het vereischt zeer zeker Ren intense oefening om zonder een uitje te 1&ten vallen een haring te eten bij een zuur- Ra'ententje. Men dient het hoofd achterover e kouden, met duim en wijsvinger den haring vaart te omklemmen en het zoo uit te mikken. at de ontgrate visch bij het omlaagzakken bfecies tusschen de lippen terecht komt. Zelfs al heeft men hier eenige handigheid in gekregen, kan het kleinste duwtje nog fatale Sevolgen hebben, laat staan dus de stomp, dien 6 slager van den Ioswerkman kreeg. E>e reden van dien stomp weet slechts de ge- ,v<*. Samen met den slager woonde hij in een J0gement, doch in de voorafgaande dagen had O'-i geen woord tegen dezen willen spreken. h®tg.gen (jen slager overigens niet zoo heel veei s°h schelen. Of (je siaoer daar in principe wel iets voor °®lde zelf dagelijks runderen in mootjes Ofdeclend, wilde hij misschien wel voor proef- 5°dijn van een amateur dienen of dat hij niet wilde laten kennen, in ieder- geval Raakte hij aanstalten om met zijn medelogé aaf buiten te gaan. ^faar daar was ook nog de waard, dié van RR'öen kostbaas was en liever niet ook nog ver- f,eSer wilde worden. Hij suste de zaak. De la6er bleef binnen en de Ioswerkman ging ^er de straat op met de hoopvolle beiofte, dat 'i buiten zou wachten en den slager dan zou aken. toen deze dan ook na een half uurtje I at frissche lucht wilde inademen, kwam de ««Werkman op hem af met de kennelijke be uling zijn belofte in te lossen. En gedeeltelijk lukte hem dat ook. Hij gaf jaap over de mouw van den slager, die vJa het jasje en het overhemd tot diep in het "esch drong. Dat was voor den 3en Mei het uws Rlnde. De slager werd naar een ziekenhuis ver- rn°erd om verbonden te worden en de loswerk- ah kreeg een proces-verbaal wegens mislian- «ljng tf,Hierbij dient opgemerkt te worden dat de to en van dit alles voor derden geheim is ge- b,-Ven. De drijfveeren van den Ioswerkman 2~?Ven' ook ter zitting, onbekend. Maar die- fde veeren hadden hem al eens meer par- h gespeeld. Reeds 11 veroordeelingen had hij ei r den rug. En in verband daarmede vjRchte de Officier een gevangenisstraf van tyjR maanden, waarvan de rechter tenslotte 6 j/Rh maakte. j.T6 slager-ijsbereider onderhoudt zijn witte e keurig, doch zou ook graag weer eens in biet comPleet colbertje loopen en verwachtte fc. ®ts anders of hij zou bij het eind van de zit- tje s het groote bruine pak meekrijgen. Maar 5Ji 'oswerkman kan nog in hooger beroep gaan Üw, °°k het gerechtshof ziet graag stukken van ^Rhiging. zal hij nog 14 dagen het kleed der on- dragen. J^°,rSen 15 juni zai de Eerw. Zuster Angeline Ar,,., 0 Wereld mej. Margaretha de Vries uit vatl terdam) van de Zusters Franciscanessen Vi6r Bennebroek haar zilveren professiefeest 34 a-.tR. in het St. Luciagesticht, Kloosterstraat eeVje^er. Het feest zal in intiemen kring worden op G(j Programma van de Zaterdagavond 25 Juni Voefj et Haarlem terrein te houden Lighal-uit- fekepi5 vermeldt 8 nummers, waarvan er 5 voor f°b0wg„ komen van jongens en meisjes van vap Vo°r L.O. en U.L.O. en 3 voor rekening kripo- artles en heeren uit den Kennemer Turn- E>e' h.o J.?V'8ens van de 7e en 8e klassen uit het een serie vrije oefeningen laten zien. h^lstr en in het voortbewegen worden gede- L„ .eei'd door meisjes van die klassen. biers 611 6e klassen leveren uiteraard num- 8®bs al et °en sterke bezetting. Zoowel de jon- r®in S de meisi®s beslaan daarbij het geheele ®b tn'l eh. wel resp. met oefeningen in kringen Een nVri^e oefeningen. ^°rdt d Uninier' dat uit drie gedeelten bestaat, v!Ctken H.L.O.-leerlingen gegeven. De meisjes ven(jiP ^sikaal aan brug en zij verzorgen vereri j1 eeh nummer stokzwaaien. De jongens Oju hhn aandeel met vrije oefeningen. ^°rdt e deze nummers goed te doen slagen, bhdda? daS vóór de uitvoering 's morgens en ti eh /S °h het terrein gerepeteerd. B. en W. j°re v,»,;aartoe reeds toestemming. Ook op an- ten6 Ver^eenf dit college zijn medewerking, v ^aimeegUnste van de uitvoering zelve. mefi 1 alle bij deze uitvoering betrokkenen hig Wei'king verleenen en gelet op de ari vorige jaren mag daarop gerekend worden dan kan een deelnemersgetal van 3000 worden verwacht. Hierin zijn ook begrepen de leden van den Kennemer Turnkring, waarvan zeven vereeni- gingen medewerken, w.o. de Haarlemsche clubs Bato, Concordia en Turnlust. Het vereenigings- optreaen geeft verschillende nummers aan, die met muziek worden begeleid, zooals knotsoefe ningen, staafzwaaien en dans. Vooral de heeren zullen het toestelturnen en springen verzorgen. O.a. wordt aan hoogbrug, hoogrek en ringen ge demonstreerd. Tenslotte laten alle dames en heeren gezamenlijk vrije oefeningen zien. Aldus wordt in een belangwekkende gym- nastiek-uitvoering door jong en oud gewerkt ten gunste van het liefdadig doel: de verzorging van on- en minvermogende tubercuiose-lijders. Er zijn gisteren te Haarlem op verschil lende tijdstippen drie personen te water ge raakt, twee jongetjes en een 64-jarige man. Zij werden alle drie tijdig door voorbijgan gers die gekleed te water sprongen, naar den kant gebracht. Om kwart voor tien des morgens raakte een onbekend gebleven jongetje bij het stekeltjes vangen in het water van de Brouwersvaart, ter hoogte van de Coornhertstraat. Hij was reeds een paar meter van den wal toen de 23-jarige controleur B. Jansen, wonende aan de van Oos ten de Bruijnstraat 210, gekleed te water sprong er. het- jongetje aan den kant wist te brengen, waar zij beiden door handreiking op het droge werden getrokken. De redder vertrok in zijn auto naar huis. Het jongetje is in zijn verbouwereerdheid wegge hold. Omstreeks het twaalfde uur viel een 6-jarig jongetje onder het spel in het water van den Burgwal. Nu was 't de 35-jarige A. J. Castens uit de Allard Piersonstraat 45, die gekleed te water sprong en den knaap uit het midden van den Burgwal zwemmend naar den kant bracht. De jongen werd door een agent naar huis ge bracht en had geen letsel bekomen. En eindelijk liep gisterenavond om kwart voor elf een 64-jarige man uit Hoorn in zijn dron kenschap van den Schalkwijkerweg nabij de Buitenrustbrug in het Zuider Buiten Spaarne. Toen hij een tiental meters van den kant ver wijderd was, sprong de 21-jarige militair Jan Veldt, wonende aan de Voorduinstraat 69, ge kleed te water. Het mocht hem gelukken den drenkeling aan den kant te brengen, waar twee dames van de Reddingsbrigade gereed stonden om hem te voet naar het brugwachtershuisje te brengen. Na hem eerste hulp verleend te heb ben, is de man per ziekenauto naar het St Elisabethsgasthuis vervoerd. Er bestaat geen di rect levensgevaar. De toestand van de 65-jarige dame uit Zandvoort, die gisterenavond op het station Haarlem door te vroegtijdig uitstappen tusschen trein en perron bekneld raakte, waardoor haar linkerbeen werd af gekneld, is in den afgeloo- pen nacht niet verergerd. Woensdag 15 Juni Programma 1Hilversum I Programma 2: Hilversum II Programma 3: 8.00 Keulen, 10.20 Diversen, 10.30 Parijs Radio, 12.05 Radio PTT Nord, 12.26 Keulen. 1.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs Radio, 3.35 Deutschlandsender, 4.20 Droitwich. 5.20 Brussel Fr., 6.20 Radio PTT Nord. 6.50 Keulen, 7.10 Diversen, 8.20 Brusse, Fr.. 10.20 Brussel Ned., 10.50 Boedapest, 11.20 Keulen. Programma 4: 8.00 Brussel Ned.. 9.20 Diver sen, 10.35 Londen Reg., 1.20 Droitwich, 2.20 Londen Reg., 5.20 Droitwich. Programma 5: 8.007.00 Diversen. 700 eigen gramofoonplatenconcert. 1. Round the world with Reg. Dixon, 2. Stars and stripes tor ever, 3. Satervalsen, 4. Preussens Gloria, 5. Der Za- rewitsch, 6. In einem Chinesischen Tempel- garten, 7. Underneath the Blue Hawaiian Skies, 8. Mi Buenos Aires Querido, 9. Ajoen, Ajoen. 10. El Turia, 11. Notte a Venezia, 12. Zigeuner- muziek, 13. Verschiedene Schweizer Jod'ler, 14. Reine de Musette, 15. Neerlandia, marsch. 8.00 12.00 diversen. Er is al heel wat gezegd en geschreven over het plan der Regeering om een centraal vlieg veld in de omfeving van de Sleutelstad, in de gemeente Leiderdorp, aan te leggen. Talrijk zijn de argumenten pro en contra. Voor het plan zijn o.m. vele Leidenaars en personen uit die omgeving, verschillende luchtvaartautoriteiten en tegen het plan zijn uit den aard der zaak groote massa's Amsterdammers en Rotterdam mers. Ei- heeft zich een S.O.S.-comité Schiphol ge vormd, dat ook de medewerking van Haarlem gevraagd heeft in haar strijd voor het behoud van deze internationaal bekende luchthaven. En ook voor onze stad is het al of niet voort bestaan van dit grootste vliegveld van ons land zeer zeker van belang. Hoewel het slechts de krummeltjes waren, die van de tafel Amster dam vielen, heeft Haarlem van Schiphol toch ongetwijfeld eenig voordeel ondervonden. Mocht Leiderdorp een centraal vliegveld krijgen, dan zullen ook deze krummeltjes uitblijven. Dan zijn het Leiden en Den Haag, die profiteeren. Waar bij nog komt, dat de afstand van Leiderdorp naar Haarlem belangrijk grooter is dan die van Schiphol naar onze stad, hetgeen waarschijn lijk hoogere vervoerkosten met zich zal bren gen voor Haarlemsche luchtreizigers. Hoe het zij, Haarlem's Bloei heeft in deze nog geen beslissing genomen. Haarlems Bloei is van plan de uitgave van een gids voor Haarlem op een flinke wijze aan te pakken. Tot' nu toe zijn er te hooi en te gras wel eens gidsen verschenen, maar als zij eenigszins breed van opzet waren, dan moest de kooper ook betrekkelijk veel betalen en de kleine gidsjes zijn uiteraard voor een stad, als Haarlem geworden is, niet in overeenstemming met haar standing. De gids, dien Haarlems Bloei over veertien dagen zal doen verschijnen, wordt er een van 72 pagina's. De burgemees ter van Haarlem, dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, schrijft een voorwoord, dat in uit treksel in de hoofdtalen zal gepubliceerd wor den. Vooral dank zij Openbare Werken wordt de gids met talrijke illustraties verluchtigd. Hij is voornamelijk aan de musea gewijd, waaraan Haarlem ook voor een zeer groot deel zijn roem dankt: Frans Halsmuseum, Teylermuseum met zijn prachtige Italiaansche verzameling, het Bisschoppelijk Museum, dat een van de mooi ste Frans Halsschilderijen bevat. Voorts is het boek gewijd aan Haarlems woonwijken, aan den Haarlemmerhout, en natuurlijk de hof jes! Ieder jaar zal de gids gaan verschijnen. Moge hij inderdaad een góede gids zijn, die heel veel vreemdelingen te leiden krijgt! Geboren: M. P. Stremming-van Egmond, z. A. Geldorp-Stigter, z. M. E. Gerritsen-Fuchs, Z'Overleden: H. E. Klein, 61 jr., Gasthuisvest. H. W. van Dort, 73 jr., Jansstr. J. M. Sluis- liekens, 66 jr., Zomervaart. H. Groenendaal, 77 jr., Kruisstraat. G. J. Haarbrink, 59 jr., Kle verparkweg. Getrouwd: H. A. Meijjes en S. C. Brands. J. van der Hoeff en A. P. Brouwer. Dunne gummi regenjassen, zeer licht in ge wicht. Onmisbaar voor allerlei zomertochten. 1.90 2.50 3 90 5.75 enz. Wij leveren reischèques voor Vraagt ons alle gewenschte inlichtingen SPAARNe De organisatie van de Haarlemsche Sportweek 1938 vordert gestaag. Iedereen is vol geestdrift en reeds staat vast, dat niet minder dan 40 organisaties hun mede werking zullen verleenen. Vooral de gemeente heeft alle mogelijke toe zeggingen gedaan: deelneming in het garantie fonds, beschikbaar stellen van 5 openbare plei nen gedurende twee avonden voor turndemon- straties, afstaan van sportvelden, zweminrich tingen, stremmen van de scheepvaart voor het watersportfeest etc. Het is bekend, dat de sportweek te danken is aan het initiatief van de zwemvereeniging „De Waterratten", die het denkbeeld opwierp om zulk een week te organiseeren, nadat het vast stond, dat deze vereeniging de organisa tie van de Nederlandsche zwemkampioenschap- pen op 16 en 17 Juli a.s. had toegewezen ge kregen. Het uitvoerend comité dat daarna ge vormd werd, heeft om deze zwemkampioen- schappen heen een reeks van sportgebeurtenis sen gebouwd, die ieder op zichzelf een ware attractie vormen, maar die toch op zulk een tijdstip plaats vinden, dat zij de zwemkam- pïoenschappen niet zullen beconcurreeren. Eindelijk zullen de Haarlemmrs dan ook eens in de zweminrichting aan de Klever laan alle zwemberoemdheden die ons land tert, aan den start zien verschijnen. En wie de prestaties vooral van onze zwemsters in den laatsten tyd volgt, weet wat dat zeggen wil. Vooral omdat die prestaties, na een korte inzinking, weer in stijgende ljjn gaan. Zelfs zóó, dat er weer wereldpres taties geleverd worden. De élite der Neder landsche zwemsters en zwemmers zal men dus in actie zien! Hier wordt on. de selectie gemaakt voor de kampioenswedstrijden in Augustus in Londen. Doch om deze zeer bijzondere gebeurtenis heen zal men sportdemonstraties en wedstrij den in bonte verscheidenheid kunnen zien. Turndemonstraties op de openbare pleinen, wielrennen op de Delftlaan, een watersport- feest op het Noorder Buiten Spaarne, kracht sportdemonstraties en tafeltenniswedstrijden in zalen, korfbalwedstrijden, tennistournooien en cricketwedstrijden, een gondel vaart met ver lichte vaartuigen in den avond en een groote feestoptocht van alle takken van sport. te Vooral de feestoptocht, die den inzet vormt van de sportweek, belooft een evenement worden. Honderden sportbeoefenaren, manne lijke zoowel als vrouwelijke, jonge en oudere zullen, voorafgegaan door met bloemen ver sierde vlaggen en vaandels door Haarlems stra ten trekken en langs het stadhuis voor het ge meentebestuur défileeren. In dezen stoet zul len eenige praalwagens meerijden, terwijl ook een ruiterstoet zal deelnemen. Ook de zeilers laten zich niet onbetuigd en zullen een z.g. admiraalstocht op het Spaarne houden. De sportweek wordt besloten door een groot avondsportfeest op het Haarlem-terrein aan den Rijksstraatweg. Daar wordt o.m. een aantrekkelijk athletiekprogramma gegeven, waar de beste Haarlemsche en Nederlandsche athle ten aan zullen deelnemen. Het slot wordt ge vormd door een belangrijken voetbalwedstrijd Ook in het belang van de neringdoenden in Haarlem, zal ten behoeve van deze sportweek een intensieve propaganda worden gevoerd, op Op waarlijk grootsche wijze is het veer tig-jarig bestaan van de St. Antoniusscho- len te Heemstede gisteren gevierd. Het feest begon op echt katholieke wijze met een plechtige H. Mis in de St. Bavokerk aan den Heerenweg, welke werd opgedra gen door den Zeereerw. heer Pastoor van Mierlo, geassisteerd door de kapelaans J. Kljjn en H. Kossen en waaronder alle leerlingen van deze scholen ter H. Tafel naderden. Pastoor v. Mierlo hield ee'n zeer mooie feestpredikatie, waarin hij dank bracht aan de zusters voor het uitsteken de werk, in die veertig jaren verricht en hij spoorde de kinderen aan, niet alleen de lessen trouw bjj te wonen, doch ze ook ter harte te nemen en veel op dezen dag voor de zusters te bidden, die hier veertig jaren lang hier hun heilig werk hebben ver richt. Hulde bracht spr. aan de dames- onderwijzeressen, die op zulk een voorbeel dige wijze met de zusters samenwerken tot heil van de kinderen. Daarna volgde een intieme huldiging, waar bij, behalve de zusters, ook de algemeene Overste, zuster Carolina uit Bennebroek en het volledig huldigingscomité aanwezig waren, benevens de geestelijkheid der parochie. De eerste spreker was pastoor van Mierlo, die begon met op te merken, dat het misschien wel aanvechtbaar is om vandaag feest te vie ren, maar spr. had er voorloopig geen spijt van dat op zijn verzoek de viering van dit feest verschoven is naar dezen datum en spr. dankte allen, die daartoe hebben medegewerkt. Spr. wilde volstaan met zijn woorden van's mor gens aan te vullen en, na in het kort het ontstaan van de scholen te hebben gereleveerd en het initatief te hebben geprezen van wijlen pastoor Segers z.g., in een tijd toen de samen werking met de burgerlijke overheid lang niet zoo was als thans, bracht hij nogmaals harte lijk dank voor het vele werk door de zusters verricht en de vele offers, ook geldelijke, die zij hebben gebracht, waarna hjj hen herdacht, die thans weer elders werken en die tot een beter leven zijn opgegaan; op de graven van haar, die hier rusten, zijn des morgens bloe men gebracht als een bewijs van hulde en dank. Spr. besloot met den wensch, dat, wat ook in Nederland mag gebeuren, de zusters hier tot in lengte van dagen hun zegenrijk werk mogen voortzetten. Na deze rede hield de voorzitter van het huldigingscomité, de heer P. H. M. Peeper- korn, een toespraak, waarin hij zijn vreugde uitsprak over de spontane medewerking van al le parochianen, waardoor het voor het comité mogelijk was, eenige punten van het overigens sobere verlanglijstje van de zusters te kunnen verwezenlijken. Daardoor was het mogelijk voor een nieuwen parketvloer in de kapel te zorgen en daarbij een nieuwen stofzuiger niet te vergeten. Ook de verzorging en de omlijs ting van dit feest, wordt mede bekostigd uit het geschenk van de parochianen. De algemeene Overste, Zuster Carolina, hield daarna een hooggestemde rede, waarin zij o.m. opmerkte, dat het werk van de zusters in die veertig jaren goede vruchten heeft voortge bracht, getuige het feit, dat in die veertig ja ren vijf en twintig meisjes uit Heemstede eveneens zuster zijn geworden. Zuster Caroli na besloot haar toespraak met pastoor Van Mierlo dank te brengen voor zijn goede zor gen en hartelijke belangstelling en dankte eveneens het huldigingscomité voor de zeer mooie geschenken. namens de onderwijzeressen hulde bracht aan het werk door de zusters verricht en daarbij de uitmuntende verstandhouding als een zeer gelukkig feit roemde. Als bewijs daarvan bood zij een paar mooie ampullen voor de kapel aan, Na deze intieme huldiging volgde een spon tane huldiging door de schoolkinderen, die eerst een zeer mooi welkomstlied zongen en Waarna een van hen met een hartelijke toe spraak twee drie-voudige kandelaars en twee bloempotten voor de kapel aanbood. Daarna werden muziekstukjes, voordrach ten en een tooneelstukje ten beste gegeven, waarna de morgen met een aardig spel werd besloten. Was de feestviering 's morgens in hoofdzaak van godsdienstigen aard, des middags lieten de leerlingen van de St. Antoniusscholen zien, dat zij ook mee kunnen doen. Precies drie uur stroomde de groote zaal van het R. K. Ver eenigingsgebouw vol met opgewekte en blijge- stemde meiskes van 7 tot 15 jaar en dank zij de pittige vaderlandsche liedjes, die de beken de pianist Jan Nibbering ten gehoore bracht, zat er al spoedig een echte feeststemming in. En dat de zusters bij de scholieren zeer ge zien zijn, bleek uit het donderend gejuich dat spontaan werd aangeheven, toen de zusters in de zaal kwamen. Bijna uitbundig werd de feeststemming toen de H. A. M.-revue werd vertoond, samenge steld door den heer H. A. Meeuwenoord en die o.m. een foto gaf van de zusters, alsmede van de dames onderwijzeressen. Onmiddellijk werd het feestlied aangeheven en een hartelijk applaus viel den samensteller ten deel. Een aantal films werd daarna tot groot vermaak van de kinderen afgedraaid. In de pauze werd aan alle kinderen een zakje met versnaperingen uitgedeeld en te half zes was voor de kinderen het feest beëindigd. Afzonderlijk mag nog gememoreerd worden, dat de film over de verloving en het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard een storm van enthousiasme deed losbarsten bij de kinderen en dat het zeer goed gezien was van den heer H. A. Meeuwenoord, die deze filmvoorstelling verzorgde, deze film te laten draaien. Dit schoone feest zal zoowel door de zusters als door de kinderen niet vergeten worden. En nu vol moed naar het gouden feest 1 dat ook uit de wijde omgeving een groot aanta) oelangstellenden naar onze stad zal komen om van deze sportgebeurtenissen te genieten. De kunstenaar Huib de Ru heeft een aan trekkelijk affiche ontworpen, dat spoedig ge plaatst zal worden en waarvoor het uitvoerend comité thans reeds de medewerking inroept van de ingezetenen. Ook heeft De Ru een fraai insigne ontworpen, dat reeds spoedig aan de leden der sportvereenigingen tegen een gerin gen prijs verkocht zal worden. Het wordt niet alleen een speldje, dat ieder met genoegen zal dragen om de fraaie uitvoering, maar ook om dat het een krachtige propaganda voor d" sportweek zal vormen. Ook het publiek zal t.z.t. in de gelegenheid worden gesteld deze fraaie speldjes te koopen. De neringdoenden in onze stad, die van de groote verlevendiging tijdens de sportweek zeker zullen profiteeren, krijgen eveneens ge legenheid op hun wijze bij te dragen tot het welslagen der sportweek, door het tegen geringe vergoeding plaatsen van smaakvol uitgevoerde vaantjes in de étalages. Zoo wordt op verschillende gebieden hard gewerkt om de sportweek tot een succes te maken. Daar is het uitvoerend comité alles aan gelegen, zoowel in het belang van de sport als dat van de stad. Want als deze eerste sport week slaagt, dan ligt het in het voornemen, haar jaarlijks te herhalen, opdat zij een vaste plaats krijgt in het Haarlemsche openbare leven. De werkloosheid in onze stad vermindert wel langzaam maar gestaag. Thans zijn er 5083 werkloozen, d.i. 23 minder dan de vorige week, 166 minder dan in 1937 en 941 minder dan in 1936. Na verlengd examen is aan het R. K. Gym nasium voor meisjes te Haarlem alsnog ge slaagd: mej. Elly O vermeer. Alle 21 candidaten van de Zusterscholen zijn nu geslaagd, t.w. 18 van de Middelbare School voor meisjes en 3 van het Gymnasium. Op 7 Juni te Slootdorp in de Wieringermeer en op 8 Juni te De Cocksdorp op het eiland Texel en op 9 Juni te Hoofddorp in de Haar lemmermeer werden deze keuringen gehouden. Feitelijk waren het twee verschillende keurin gen. Een keuring vanwege het Nederlandsch Trekpaard-Stamboek voor opname in het Keurstamboek en een Premiekeuring vanwege de Regelings Commissie voor de Paardenfok kerij in Noord-Holland. Bovendien had de af- deeling Noordholland van het Nederlandsch Trekpaard-Stamboek ruim dertig medailles uit geloofd en de firma Zwaardemakers Handel en Industrie te Zaandam en de Fouragefabrick de „Pijl" te Wormerveer ieder een zilveren wis selbeker. Voor de Stamboekkeuring waren vijftig drie jarige en oudere merries aangegeven. Twee bleven afwezig en een en veertig stuks werden in het Keurstamboek ingeschreven, namelijk zeventien te Slootdorp en vier te De Cocksdorp en twintig te Hoofddorp. Op Dinsdag 7 Juni werd in den nieuwen polder, de Wieringermeer, te Slootdorp de keuring be gonnen met de hengstveulens. Vier stuks kre gen ieder een medaille, geldprijzen waren voor deze categorie niet beschikbaar. Veertien mer rieveulens werden voorgebracht, waarvan er vijf werden geprimeerd met f 10.f 10. f 8.f 5.f 5.totaal f 38.Vijftien één jarige merries werden voorgebracht, waarvan er zeven werden geprimeerd met in totaal f 135. Dertien twee-jarigen werden aangeboden. Hier van kregen negen stuks een premie tot een bedrag van f 190,Elf drie-jarige werden ver toond. Hiervan kregen er zeven ieder een pre mie tot een totaal bedrag ad f 175,terwijl de drie-jarige merrie van den heer Adr. Spaans te Kolhorn een medaille kreeg en de zilveren wisselbeker van de Fabriek de ,I?Ü1" voor het jaar 19381939 ook aan deze merrie werd toe gewezen, in concurrentie met de nummer één geplaatste merrie in dezelfde categorie te Hoofddorp. De beslissing van dezen wissel beker nam de Jury op 9 Juni te Hoofddorp. De categorie 47-jarige merries werd ook te Slootdorp dit jaar gesplitst in de groote en de kleine maat. Voor de groote maat zoowel als voor de kleine maat werden ieder f 205.be schikbaar gesteld. Bovendien kregen de beide nummer een geplaatste ieder een medaille en werd de merrie Prinses van den heer J. B. Geerligs te Anna Paulowna kampioene 1938 van Slootdorp. Den volgenden dag werd om half twaalf op Texel te De Cocksdorp begon nen. Drie hengstveulens kregen ieder een me daille. De merrieveulens kregen tien gulden premie. De een-jarige merries f 25.de twee jarige f 20.de drie-jarige f 55.en de 47- TELEF. 12455 HAARLEM Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 uur. Comm. Geestel. Belangen, 8 uur. Rechtsk. Bureau, 8 uur. Contactcommissie der 9 aangesl. Bonden van Groentenhandelaren. Kamer van Koophandel Nassauplein: Verga dering 8 uur. Stadhuis: Ontvangst Typografen, half 5. Rembrandt: „De school des levens", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Bruiloft in Waikiki", „Melodie uit het verleden", 2 en 8.15 uur. Luxor: „De passagier des doods" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sterrenparade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Proza, 8 uur. De Leeuwerik, Kruisstraat 30: Roode Kruis, kwart over 8. Rembrandt: „De school des levens", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Melodie uit het verleden", „Bruiloft in Waikiki", 2 en 8.15 uur. Luxor: „De passagier des doods", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sterrenparade", 2.30, 7 en 9.15 u. In den van io tot en met 16 Juni te dezer stede loopenden thee-etalage-wedstrijd heeft de jury de volgende prijzen toegekend: lste prijs groep A. (particuliere winkeliers) Jules Hosman, Wagenweg 76; 2de prijs idem W. van Zijl, N. Groenmarkt 2. Prijs Groep B. (Filiaalbedrijven, Coöperaties) Firma P. de Gruyter en Zn. Aantal deelnemers 138. Donderdag 16 Juni hoopt de heer P. Takken, chef van de teekenkamer afd. centrale verwar ming van de N.V. Technische Maatschappij He ringa en Wuthrich, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren als technicus bij deze N.V. in dienst trad. In het Badhuis te Heemstede werden in de week van 6 t.m. u Juni genomen 427 douche- baden en 13 kuipbaden. VINCENTTÜ S VRAAGT, WAT U NIET MEER DRAAGT, HELP ONS VEEL NOOD TE KEEREN MET UW GEBRUIKTE KLEEREN. NIEUWE GROENMARKT No. OF TELEFOON 11018 22 jarige f 165.In totaal werd daar uitgeloofd f 275.aan geld, terwijl bovendien aan de merrie Kaballe d'Ahea een medaille werd toe gekend. Donderdagmorgen begon de jury haar zware taak voor dien dag te Hoofddorp. Zes hengst veulens kregen ieder een medaille. Aan de merrieveulens werd f 50.toegewezen, zes werden er geprimeerd en bovendien kreeg het veulen van A. Haartsen een medaille. De een jarige merries kregen in totaal f 170.zeven stuks werden er geprimeerd. De 2-jarige mer ries werd f 235.aan geld toegewezen, terwijl Erna van de Lente van Immink en Claironne van Hoek van de Wed. Granneman en Jolina van de With boven hun premie nog een me daille kregen. Aan de drie-jarige merries werd f 275.toegezegd, verdeeld in elf premies van f 40.tot f 10.terwijl de vier hoogst ge plaatste bovendien ieder nog een medaille kre gen, namelijk Marijtje van Gehrels, Corrie van Prinssen, Hectorine van de Graaf en Stella van Eyken. De categorie 47-jarige merries was een zeer belangrijke. In totaal waren daar 43 stuks voor aangegeven, waarbij een belangrijk aantal van hooge klasse. Gekeurd werd in de groote en de kleine maat. Aan de groote maat werd in total f 365.uitgeloofd, verdeeld over tien geprimeerden en aan de kleine maat f 395.verdeeld over elf geprimeerden, terwijl er nog zes waren, die geen geldprijzen kregen, maar wel ieder een medaille. De nummer een geplaatsten in de groote maat, de merrie Ida van Prinssen en de nummer een geplaatste in de kleine maat, Azalea van Wed. Granneman, moesten onderling concurreeren om het kam pioenschap van Hoofddorp, waaraan automa tisch verbonden was, dat degene, die als kam pioene aangewezen werd, ook den zilveren wis selbeker van Zwaardemaker voor dit jaar kreeg. De beslissing werd voor de jury zeker de moeilijkste van de geheele keuring, wat vrijweï door ieder werd aangevoeld. De uitslag was d&t Azalea als kampioene werd aangewezen en den wisselbeker kreeg. Vele deskundigen konden met dezen uitslag moeilijk meegaan. Begunstigd door prachtig mooi weer waren deze keuringen vlot verloopen en hadden veel belangstelling van vakmenschen, tot zelfs uit Zeeuwsch-Vlaanderen. NIEUWE FRAMES, COMPLEET 17.95 BUITENBANDEN 0.55 BINNENBANDEN 0.25 CELLULOID STUREN 0.68 KETTINGEN 0.48 PEDALEN 0.48 ZADELS 0.98 SPATBORDEN 0.48 RECLAME-RIJWIEL met remnaaf en kast 10.75 MEERMALEN GEÏMITEERD, NIMMER GEËVENAARD (MET ONBEPERKTE GARANTIE EN GRATIS ONDERHOUD)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1938 | | pagina 5